صفحه 4 از 56 نخستنخست ... 234561454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Alirezaa آواتار ها
    1,261 بار در 166 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

( این پست در اینده اپدیت میشود )
    استاد امینو کتاب اثر مرکب (the compound effect) نوشته اقای دارن هاردی (Darren Hardy) رو در اول برای ما پیشنهاد کردن ، پس در ابتدا ما این کتاب رو شروع میکنیم.
    فایل پیوست 153595
    کتاب : اثر مرکب (the compound effect)
    نویسنده : اقای دارن هاردی (Darren Hardy)
    تعداد صفحات : 238 صفحه

برداشت استاد امینو از این کتاب : اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    __________________________________________________ _________________________
    ❇️دوستان یک نکته ای : از اونجایی که استاد پیشنهاد کردن یک کتاب رو فقط یکبار نخونیم پس در هفته های اینده ممکنه باز به کتاب های اولیه ( طبق آرا ) برگردیم.
    ❇️این اولین فرمت مطالعه هست و در اینده قطعا بهتر میشود .
    ❇️تمام تجربیات دوستانی که پست قرار دادند در اخرین روز جمع اوری و در قالب یک پی دی اف قرار میگیره .
    ❇️دوستانی هم که با این کتاب اشنایی ندارند میتونند در طی این دو هفته کتاب رو مطالعه کنند و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدهند.
    ❇️علت ایجاد این فرمت یا نظم این بود که دیدم در ابتدا دوستان خیلی پراکنده نظر میدادند و از هرکتاب دستی میکشند و تمرکز کافی وجود نداشت.
    ❇️دوستان میتونن خلاصه برداری های خودشون رو هم در اختیار ما قرار بدهند.

استاد ایا به این شیوه شروع کنیم ؟ @amino
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان میتونند در طی این دو هفته نظرات ، برداشت هاشون ، نکات ، تجربه و دیدگاه شون رو قرار بدند و بحث و گفتگو داشته باشیم.
    ⭕️دوستان در ابتدا که نظراتشون رو قرار میدهند اخر پستشون به این صورت میتونند برای هفته های اینده کتاب معرفی کنند و کتابی که بیشترین معرفی رو داشته باشه برای هفته های اینده قرار میگیره مثال :

نکات :
    نظرم راجب این کتاب :
    تجربه ای که من از این کتاب داشتم :
    سوالاتم :
    ---------------

کتاب های پشنهادی :
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    حالا که خوندن کتاب اثر مرکب تصویب شد بزارین خاطره ای که از خوندن این کتاب داشتم رو بهتون بگم

تقریبا یک سال پیش بود که هر روزی که ps4 بازی میکردم وسط بازی کتاب صوتی هم گوش میدادم یک روز تصمیم گرفتم کتاب صوتی اثر مرکب رو گوش کنم. بعد از اینکه چند فصل از این کتاب رو گوش دادم خیلی به فکر فرو رفتم حس کردم انگیزه ام بیدار شده بود دوباره کارهایی که کتاب گفته بود رو انجام دادم دیگه دوست نداشتم گیم بازی کنم و ps4 رو هم فروختم نشستم برای خودم برنامه ریزی 10ساله کردم که تا 10سال دیگه سرمایه من باید به 100میلیارد تومن رسیده باشه(البته این مال یکسال پیش و قبل از آشنایی با آکادمی ویو بود الان چند برابر این مبلغ رو تا 10 سال دیگه باید بدست بیارم) بعد که با آکادمی ویو آشناشدم دیدم استاد امینو آموزش هاشون رو براساس این کتاب پایه ریزی کردن و تمام تلاششون فعال کردن اثر مرکب برای بچه هاست گاهی وقت ها هم بطور غیر مستقیم و با کلمات دیگه روی این موضوع تاکید دارن مثل اون رادیوتیوبی که با آقای علی (Ali.Trader) داشتن که به ایشون می گفتن شما اوایل 100درصد تلاش میکنی میبینی کارت 30درصد جلو میاد بعد 100درصد تلاش میکنی اون 70درصد جلو میاد بعد میرسی به جایی که شما مثلا 70درصد تلاش میکنی کارت 700درصد جلو میره این حرف هارو که استاد میزد مطمئن شدم ایشون فوق العاده به اثرمرکب اعتقاد دارند و اینو رو هم میخوان توی بچه ها نهادینه کنن جوری که من حس میکنم دارن هاردی مربی موفقیت آکادمی ویو شده
    البته بقول استاد این کتاب این کتاب پوستتون رو میکنه یک خاطره دیگه هم از این کتاب و فعال کردن اثر مرکب توی بخشی از زندگیم دارم که اون رو یک وقت دیگه میگم
    امیدوارم خوندن این کتاب و عمل کردن بهش مارو یک قدم به موفقیت نزدیک تر کنه

2. 33 کاربر برای این پست سودمند از Alirezaa عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi-mv آواتار ها
    6,339 بار در 581 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط john d. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

استاد امینو کتاب اثر مرکب (the compound effect) نوشته اقای دارن هاردی (darren hardy) رو در اول برای ما پیشنهاد کردن ، پس در ابتدا ما این کتاب رو شروع میکنیم.
    فایل پیوست 153595
    نویسنده : اقای دارن هاردی (darren hardy)

برداشت استاد امینو از این کتاب : اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    ❇️دوستان یک نکته ای : از اونجایی که استاد پیشنهاد کردن یک کتاب رو فقط یکبار نخونیم پس در هفته های اینده ممکنه باز به کتاب های اولیه ( طبق آرا ) برگردیم.
    ❇️این اولین فرمت مطالعه هست و در اینده قطعا بهتر میشود .
    ❇️تمام تجربیات دوستانی که پست قرار دادند در اخرین روز جمع اوری و در قالب یک پی دی اف قرار میگیره .
    ❇️دوستانی هم که با این کتاب اشنایی ندارند میتونند در طی این دو هفته کتاب رو مطالعه کنند و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدهند.
    ❇️علت ایجاد این فرمت یا نظم این بود که دیدم در ابتدا دوستان خیلی پراکنده نظر میدادند و از هرکتاب دستی میکشند و تمرکز کافی وجود نداشت.
    ❇️دوستان میتونن خلاصه برداری های خودشون رو هم در اختیار ما قرار بدهند.

استاد ایا به این شیوه شروع کنیم ؟ @amino
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان میتونند در طی این دو هفته نظرات ، برداشت هاشون ، نکات ، تجربه و دیدگاه شون رو قرار بدند و بحث و گفتگو داشته باشیم.
    ⭕️دوستان در ابتدا که نظراتشون رو قرار میدهند اخر پستشون به این صورت میتونند برای هفته های اینده کتاب معرفی کنند و کتابی که بیشترین معرفی رو داشته باشه برای هفته های اینده قرار میگیره مثال :

نکات :
    نظرم راجب این کتاب :
    سوالاتم :
    ---------------

کتاب های پشنهادی :

"کلیت کتاب "

اثر مرکب شاید بهتره بگم نقشه راهی که همه افراد موفق طی کردن و هر کسی با هر سابقه ای که داشته با عمل کردن به این نقشه راه

قطعا و صد در صد به موفقیت دلخواهش میرسه تو این کتاب به مباحثی اشاره شده از جمله رشد تصاعدی که پایه اولیه و اصلی ترین بحثه

و کل کتاب روی این اصول بنا شده و به طرز عجیبی با فهمیدن مذایا و معایب این اصول شما دیگه اون آدم قبلی نمیشد مثلا تو ابتدای کتاب

3 تا دوست رو با هم مقایسه میکنه و تو این مقایسه متوجه میشیم که یک کار مفید و یا مضر اگه تو حلقه رشد تصاعدی بیوفته چه اتفاقاتی میتونه برای

کل زندگی طرف ایجاد کنه البته ماجرا به اینجا ختم نمیشه و ما با اثر موجی آشنا میشیم با بررسی اینکه اگه یک کار مثبت یا منفی که شاید اصلا به چشم نیاد

و خیلی جزئی باشه اگه وارد حلقه رشد تصاعدی بشه با خودش موجی رو وارد زندگی شخص میکنه که شاید حتی باور کردنش هم سخت باشه مثلا

خوردن غذا یا شیرینی بیش از حد نیاز باعث بدخوابی میشه و کمبود خواب روی اخلاق , بازدهی و عملکردش در کار ها تاثیر میزاره در نهایت باعث نارضایتی میشه

که به دنباله آن استرس – پرخوری بیشتر وچاقی و... میشه که روی زندگی زناشویی و تمامی اطرافیانش تاثیر میزاره .

حالا همین رو میتونید روی یک کار مثبت هم نتیجشو با این قدرت ببینید

خلاصه توی این کتاب به مباحثی مثل : مسئولیت پذیری ، تکنیک های مدیریت شخصی ، تغییر ذهنت ، انگیزه و هدف و...

صحبت میشه که در نهایت هم مراحل عملی رو که طبق سرفصل هاست گفته میشه

" تجربم از این کتاب "

اول از شخصیت خودم قبل این کتاب براتون بگم (تو سن 18 سالگی ) :

هدف خاصی نداشتم و تقریبا زندگی برام سخت و بی معنی شده بود همیشه همه اتفاقاتی که میوفتاد تقصیر من نبود و همش یا تقصیر فالانی بود

یا دولت فکر میکردم همه کسایی که پولدارن یا به یه درآمدی رسیدن یا فقط از طریق پارتی و ... بود یا اینکه خودش دیگه نخبه ای چیزی بوده

ولی همیشه تو ذهنم یه کلمه زمزمه میشد ( شاید اینطوری نیست!! شاید راه حلی هم باشه !!) خلاصه من تعریف این کتاب رو از یکی شنیدم اسمش

یکم برام آشنا بود دلو زدم به دریا و اولین کتابی غیر درسی عمرم رو تهیه کردم بله درست شنیدید اولین کتاب ، من تا به حال کتاب خاصی رو

مطالعه نکرده بودم اصلا علاقه ای نداشتم ولی بعد مطالعه این کتاب انگار من دیگه اون شخص قبلی نبودم تمام اون پیشفرض های ذهنیم انگار پودر شده بود

،همونطورکه تو خود کتاب هم هست من طی خوندن این کتاب وارد یه اثر موجی شدم که باعث وجود اومدن امید به زندگی ، جایگزین عادت های بد ،

دوام آوردن تو سختی ها و.. شد، البته اینم بگم این کتاب رو من حدود 5 باری خوندم ولی بازم نیاز میبینم دوباره بخونمش خلاصه این بود انشای من

امیدوارم از خوندن این پست خسته نشده باشین و در آخر جمله که خودم خیلی دوسش دارم و تو کتاب هایلایتش کردم :

با پوست و گوشت خود درک کنید ، که تنها راه موفقیت به کارگیری زنجیره ای از مقررات انضباطی خشک و بدون هیجان

و گاهاً سخت روزانه است که به مرور زمان تشدید می شود. همچنین بدانید که در صورت به کار گیری اثر مرکب نتایج ،

زندگی و سبک زندگی رویایی شما تحقق خواهد یافت

کتاب پیشنهادی من : قدرت عادت -اثر چارلز دوهیگ
    ویرایش توسط Mehdi-mv : 08-22-2021 در ساعت 19:10

4. 32 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi-mv عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,246 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5859 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    سلام چند نکته مهم.
    من در این تاپیک مثل شما فقط یک عضو هستم
    دقیقا دوستانی که تمایل دارن در این تاپیک فعالیت کنن کتابهاشونو پیشنهاد بدن و بعد رای گیری کنید و یک کتاب رو بخونید.
    از گذاشتن لینک دانلود کتاب یا فایل صوتی جدا خودداری کنید.کتاب باید بصورت فیزیکی تهیه بشه.
    امینو
    Perceive thetime , Change thelife

6. 89 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Faridkarimi آواتار ها
    461 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام بر همگی منم خیلی علاقه مندم به اینکه باهم کتابخوانی بکنیم و کتاب پیشنهادیم کتاب قوی سیاه آقای نسیم نیکلاس طالب هست
    اول اینکه ایشون هم مثل ما تریدر هستند و در واقع برای عملگراهای تجربی مثل ما مینویسند .
    کتاب در واقع با موضوع ریسک و درک ماهیت ریسک هست ولی در قلبش یک نوع جهانبینی خاص وجود داره .
    به شخصه من خیلی با افکارشون و نظراتشون موافقم و بسیار یاد گرفتم ازشون این کتاب به نوعی سعی داره بهمون یاد بده هالو نباشیم و در واقع چرندیات رو از واقعیات جدا کنیم .
    خیلی سخته بخوام کتاب رو خلاصه کنم ولی چنتا چیز رو تیتر وار مینویسم شاید علاقه مند شدید بهش
    بخت .احتمالات .خطاهای انسانی ما. تصمیم گیری در شرایطی که اطلاعات ناقص داریم .فلسفه ی علم چیزایی هستند که تو این کتاب بهش پرداخته میشه .
    واقعا نیازه مخصوصا برای ماها که با بسیاری از مطالب این کتاب هر روزه سرو کار داریم این کتاب و کلا سری اینزرتو آقای طالب و بخونیم خیلی جالب بود که ایشون شیفته ی ریاضی دانی هستند که نویسنده ی هندسه ی فراکتالی طبیعت هستند و بسیار افکارشون به بیس فلسفه ی آموزشامون نزدیکه . من به شخصه ۴ بار خوندم این کتاب رو و الان با یکی از دوستام در حال مطالعه ی کتاب آخرشون کتاب پوست در بازی هستم و خیلی خوشحال میشم تو این جمع راجع به مطالب ایشون گپ و گفتی بکنیم و از برداشتامون راجع به هر فصلش بگیم .
    ویرایش توسط Faridkarimi : 08-29-2021 در ساعت 01:11
    freedom first

8. 21 کاربر برای این پست سودمند از Faridkarimi عزیز تشکر کرده اند:

4,025 بار در 234 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقت بخیر به دوستان عزیز
    من الان این تاپیک رو دیدم و خیلی لذت بردم وبلافاصله کتاب اول (اثر مرکب)رو سفارش دادم
    یک موضوعی که من با خوندن کتابهای مختلف در مورد روانشناسی و مالی روانشناسی بهش رسیدم اینه که کلیات و موضوع کلی یک چیز هست و فقط شیوع بیان و درکش مختلف بیان شده . یاد تکیه کلام فیلم مارمولک افتادم که( به تعداد آدمها راه برای رسیدن به خدا هست) و چون یایان نامه خودم رو می خوام با موضوع مالی رفتاری انجام بدم مزید بر علت شد و تشکیل این تاپیک شبیه تشکیل گروه ذهن برتر برای من شد

پیشنهادی که دارم بد نیست استاد @amino بررسی کنند. اعضایی آکادمی گروه ذهن برتر را برای آموزشها شون تشکیل بدن . اعضا زیر ده نفر در هر گروه .همه اعضا در یک جایگاه باشن و اعضا همدیگر رو نشناسن (دوست و خانواده نباشند) و احتیاج به جلسه حضوری نیست یک جورایی ورژن کوچیک آکادمی ویو و اعضا برای پیشرفت (در زمینه ترید و کارهای دیگه) به هم کمک کنند .
    No pain ، No gain

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از Alireza s عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه

تو این هفته کتاب اثر مرکب مجدد مطالعه کردم و یکسری نکاتش و باهاتون به اشتراک میزارم.
    شاید بتونم بگم این کتاب دقیق ترین راهنمایی ها و بهترین راهکار و برای رسیدن به اهدافمون در غالب یک دستورعمل داده. تمرکز اصلی کتاب روی عمل را بودن هست و آقای دارن هاردی به خوبی راههای مفید موقیت و تو این کتاب خلاصه کردن.
    یک جمله جالب داخل کتاب هست که میگه رسیدن به موفقیت ساده هست ولی خیلی وقتها همین کار های سایده انجام دادنشون سخت هست.
    تو این کتاب یاد میگیریم که جوری این کارها ساده و به صورت مستمر انجامشون بدیم.
    مثال ساده ای درباره درک بهتر اثر مرکب هست به این شکل که: اگر بخواید بین دوحالت ۳میلیون دلار و به مدت ۱ ماه هرروز ۱سکه ۱سنتی بگیرید که ارزشش هرروز دوبرابر هم میشه، کدوم و انتخال میکنید؟
    اگر حالت دوم و انتخاب کرده باشید آخر ۳۱ روز شما خیلی بیشتر از اون ۳ میلیون دلار دارید. میتونید حسابش کنید
    پس میبینید که قدم های کوچک و مستمر منجر به نتایج بزرگ در بلند مدت میشن. حالا ببینید که اگر ما انتخاب ها و عاداتمون و به صورت کلی زندگیمون و بر پایه این اصل بچینیم چقدر میتونیم نتایج خارق العاده ای در برابرش بگیریم.
    دوتا چیز تو این کتاب و من خیلی برام موثر بوده: ۱.مسوولیت ۱۰۰درصد ۲.من بهش میگم یک قدم بیشتر که آقای ناپلون هیل هم دربارش تاکید داشتن. موارد خیلی زیاد دیگه ای هم میتونید داخل این کتاب پیدا کنید که بسته به نیازتون ازشون استفاده کنید . نتایج و بگیرید.
    جالبی دیگه این کتاب این بود برام که بعد ۱ سالی که از خوندن این کتاب برام گذشته بود میدیدم بیشتر چیزهایی که داخل کتاب که گفته شه و من عملی کردم، همون قسمت هایی از زندگیم هستن که توش خیلی به موفقیت رسیدم.
    درباره تغییر عادتها هم به صورت کاربردی دربارش توضیح دادن که دیگه نیازی پیدا نمیکنید به راهکارهای سخت.

در آخر هم این چرخه رسیدن به اهداف به نظرم دقیقا اصلی ترین نقشه راه هرکسی میتونه باشه:

انتخاب+رفتار+عادت+مرکب شدن= اهداف

فرمول بالا و با فرمول اشتیاق سوزان در یوتیوب آکادمی ترکیب کنید و از نتیجش به شدت لذت ببرید
    مطمعنم اگر به گفته ها این کتاب عمل کنید نتایج خوبی میگیرید و به همه خواسته هاتون میرسید. به شرط حفظ استمرار و صبر.
    توی این کتاب هم ردپا لحظه حال بود که آقای دارن هاردی هم دربارش صحبت کرده بودن.

پیشنهاد بعدی: نیروی حال - اکهارت تول
    امیدوارم براتون مفید باشه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

12. 23 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,809 بار در 1,158 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza s نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر به دوستان عزیز
    من الان این تاپیک رو دیدم و خیلی لذت بردم وبلافاصله کتاب اول (اثر مرکب)رو سفارش دادم
    یک موضوعی که من با خوندن کتابهای مختلف در مورد روانشناسی و مالی روانشناسی بهش رسیدم اینه که کلیات و موضوع کلی یک چیز هست و فقط شیوع بیان و درکش مختلف بیان شده . یاد تکیه کلام فیلم مارمولک افتادم که( به تعداد آدمها راه برای رسیدن به خدا هست) و چون یایان نامه خودم رو می خوام با موضوع مالی رفتاری انجام بدم مزید بر علت شد و تشکیل این تاپیک شبیه تشکیل گروه ذهن برتر برای من شد

پیشنهادی که دارم بد نیست استاد @amino بررسی کنند. اعضایی آکادمی گروه ذهن برتر را برای آموزشها شون تشکیل بدن . اعضا زیر ده نفر در هر گروه .همه اعضا در یک جایگاه باشن و اعضا همدیگر رو نشناسن (دوست و خانواده نباشند) و احتیاج به جلسه حضوری نیست یک جورایی ورژن کوچیک آکادمی ویو و اعضا برای پیشرفت (در زمینه ترید و کارهای دیگه) به هم کمک کنند .
    عرض ادب و احترام

بسیار پیشنهاد خوبی هست و بنده هم موافق هستم اگر استاد قبول کنه.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نکات :
    نظرم راجب این کتاب :
    سوالاتم :
    ---------------

سلام
    وقت بخیر
    سپاس گزارم از وقتی که برای تاپیک و درست کردن بهترین فرمت کردید.

----------------------------------------------------------------------------------------------
    نکات: این کتاب پر از نکته اس.... کدومو بگم؟؟؟؟ ولی از دید من مهمترین نکته یا بهتره بگم مغز حرف کتاب (مغز حرف یه اصطلاحه که یعنی اصل و بنیان و ریشه حرف) اینه که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
    هر روز کافیه کمی بیشتر از توانمون برای اهدافمون وقت بزاریم تا در کوتاه مدت یعنی بعد از 21 روز یا 90 روز و در میان مدت یعنی یکسال و بلند مدت یعنی 10 و شاید 20 و بالاتر نتایج حیرت آورش رو مشاهده کنیم.

نظرم راجع به کتاب : در یک کلام بسیار بسیار عالیییییییییییی هست.
    دوستان هرکدوم بخشی از کتاب رو که براشون شاید بولد بوده عنوان کردن منم به سهم خودم میخام قسمتی از این کتاب رو که از دید من از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هست بگم (البته که کل کتاب پر از ایده و نکته و مطالب ارزشمنده)
    اما در فصلی از کتاب گفته شده:

چشم انداز خودتون رو از زندگیتون ترسیم کنید
    اهداف بلند مدت و کوتاه مدتتون رو بصورت مشخص و واضح داخل دفترچه ای بنویسید (تاکید به نوشتن داره و میگه اگر ننویسید شاید اونطور که باید محقق نشه)
    وقتی این اهداف رو تعیین کردید مثل این میمونه که یه جفت چشم به ذهنتون دادید تا توسط اون همه چیزهای لازم را ببینه
    این اهداف تنها شامل هدفهای مالی نیستن بلکه شامل :
    1- ارتباط با خالق هستی
    2- ارتباط با خود درون (تعیین هدف و برنامه برای تناسب اندام، رژیم مناسب غذایی و ورزش)
    3- ارتباط با همسر و فرزندان و اطرافیان
    4- پیشرفت های درسی و افزایش آگاهی (شامل آگاهی فردی و جمعی و همینطور ناخودآگاه جمعی)
    5- رسیدن به درجات بالای مالی و موفقیت شغلی

میشه هستن و داشتن برنامه و پایند بودن به اون و تلاش روزانه کمی بیشتر از توانتون برای رسیدن بهش
    اینکار رو بکنید و به بعدش فکر نکنید که چی میشه؛ اما مطمین باشید که موفقیت های بسیار عالی در انتظارتون هست

تجربه شخصی من از کتاب :
    هرگز توی زندگیم پول برام ملاک اصلی نبوده و این کتاب هم این رو کاملا برام روشن کرد اما نمیشه گفت که پول مهم نیست چون به واقع هست. برای رسیدن به همه هدفها باید ثروتمند بود و بی نیاز از کمک بنده ای از بندگان خدا
    تغییر فقط و فقط به خودمون بستگی داره، اینکه بخاهیم و براش تلاش کنیم. تنها کمی بیشتر از توانمون
    مشاوران و انسانهایی که در راستای اهداف ما به موفقیت رسیدن رو بشنیاسم و برنامه های روزانه شون رو دنبال کنیم و ایده بگیریم
    همواره تشنه آموختن باشیم و ظرف ذهنی خالی داشته باشیم و بخاهیم که با موارد اصولی پر بشه
    عادات بد رو کنار بزاریم و هر صبح سه الی پنج عادت مثبت و کوچک رو داشته باشیم برای خودمون
    و در پایان هرکسی توی زندگیش رویاهای بزرگ و تخیلی داره ولی تعداد کمی با پشتکار اونو به واقعیت تبدیل میکنن (ما باید یکی از اون تعداد اندک باشیم)

سوالی به ذهنم نمیرسه

-------------------------------------------------------------------------
    کتاب های پشنهادی : اجازه میخام دوتا کتاب رو پیشنهاد بدم. یکی به جای خودم که کتاب بسیار بسیار عالی سایکوسیبرنتیک که معرف حضور همگان هست رو پیشنهاد میدم و
    دیگری به جای همه خانومهای آکادمی ویو که مشغله های متعدد زندگی فرصت شرکت در این تاپیک رو ازشون سلب کرده و اون هم کتاب نیروی حال از اکهارت تول هست رو پیشنهاد میدم

همواره شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,848 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

استاد امینو کتاب اثر مرکب (the compound effect) نوشته اقای دارن هاردی (Darren Hardy) رو در اول برای ما پیشنهاد کردن ، پس در ابتدا ما این کتاب رو شروع میکنیم.
    فایل پیوست 153595
    نویسنده : اقای دارن هاردی (Darren Hardy)

سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

در ابتدا از طولانی شدن این پست عذرخواهی میکنم

کتاب اثر مرکب مثل یک نقششه راه عمل میکنه و از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت و حتی بعد از موفقیت تون نقشه عملی و عالی رو ارایه میده.
    اغلب جامعه امروزی داره به این جهت میره که به دنبال غذای اماده هستند و میخوان با گذاشتن غذای خودشون در ماکرویو در عرض 5 دقیقه بهترین غذا رو داشته باشند ولی ایم کار غیرممکنه
    موفقیت مثل قورمه سبزیه
    نمیتونیم با ترکیب همه مخلفات و قرار دادن در ماکرویو در عرض 5 دقیقه یک قورمه سبزی عالی داشت ، بیاد بزاریم قورمه چند ساعت جا بیوفته و هرچی غذا بیشتر جا بیوفته ، خوشمزه تر هم میشه
    همون طوری که در اول کتاب هم گفته شد
    در اغلب تبلیغات امروز همه به دنبال رسیدن به هدف در عرض یک هفته - یک ماه و یک سال هستند
    مثلا امروز هرفردی که وارد اینستاگرام میشه ، میخواد مارو در عرض 2 ماه پولدار کنه و حرفی از تلاش زده نمیشه
    یا جدیدا هم به جنبه اینکه شما فقط با استقاده از ذهنتون میتونید پولدار شید .( در صورتی که خوده همین استاد ها کلی تلاش میکنن و کلی برنامه ریزی میکنند ، کار های تبلیغاتی ، ضبط اموزش ها و پشتیبانی و...)

کتاب ها یک قدرت جادویی که دارن این هست که هر کسی که میخونه یک برداشت خاصی داره
    و اگر همون فرد ماه دیگه دوباره همین کتاب رو بخونه یک برداشت دیگه میکنه

این کتاب ر من برای بار 4-5 بود که میخوندم

و تجربه ای که قبلا از این کتاب داشتم این بود که تونستم عادت هر روز ( هر روزا) ورزش کردن رو تو خودم ایجاد کنم.
    دوتا عادت دیگه هم ایجاد کرده بودم که یکیش شکرگزاری بود که الان دیگه نیست و هر روز کتاب خوندن هست که اغلب روزا انجام میدم.

این کتاب علاوه بر تلاش زیاد و مداوم به زمانش هم اهمیت داده بود
    مثلا نمی گفت اندازه 1 سال رو در یک ماه تلاش کن ، چون حتی اگر اینکار رو بکنیم نتیجه اون 1 سال باز بدست نمیاریم و زمان محور خیلی مهمیه و زمان باید بگذره تا اون اطلاعات یا تلاش شما نتیجه بده
    در قسمتی از کتاب نوشته شده که :

انجام دادن کارهایی فراتر از حد توانتان در کوتاه
    مدت چیزی جز ناکامی نسیبتان نمی شود

دقیقا همینه و رد خور نداره ، در ابتدا که هیجان زده ایم و میخوایم شاخ غول رو بشکنیم و در عزض یک ماه ، نتیجه 5 سالو بدست بیاریم ولی اینکار باعث میشه 7 سال عقب بیوفتیم چون در ابتدا انجام میدیم ، بعد انگیزه مون کم میشه ، بعد بیخیال میشییم ، بعد منتفر میشیم و کلا دیگه انجام تمیدیم چون به این باور میریسیم که بیهوده است و مشکل رو خودمون نمیدونیم.
    یک نکته که خیلی بدرد من خورد این بود که هدفی که انتخاب میکردم پشتش چرایی بزرگی نداشتم تا بتونم همیشه بهش پایبند بمونم که این نکته خیلی برام مهم بود

در قسمتی از کتاب این مثال رو بیان کردند که
    فرض کنید یک چوب به عرض 25 سانتی متر و طول 1 متر روی زمین قرار دادیم ، ایا در ازای 25 دلار ایا از بر روی چوب راه میرید ؟! اکثرا میگن بله
    خب حالا اگه این چوب رو بین دوتا ساختمان 100 طبقه بزاریم و در ازاش 25 دلار بدیم ، ایا بر روی چوب راه میرید ؟! که همه میگن نه
    و حالا فرض کنید فرزندتون در ساختمان رو به رو هست و ساختمان در حال اتش گرفته ، ایا از روی چوب رد میشید ؟! همه مگین بله
    در این شرایط ما حتی 25 دلار رو هم نگفتیم
    این داستان هم خیلی برام جالب بود :
    مربی فیلیپس چنان در تمر ینات منظم بود که فلیپس در یکی از مصاحبه هایشگفت که برای رفتن به یک مهمانی به سختی توانست رضا یت مربی را جلب کند تا استثناء قائل شود و 15 دقیقه تمر ین را زودتر به پا یان برساند و ا ین اتفاق فقط یکبار در دوازده سال تمر ین آنها افتاد! تعجبی ندارد که هیچ شناگری توان رقابت با فلیپس را نداشت

نکات کتاب :
    https://drive.google.com/file/d/1u29...ew?usp=sharing

و یک سوال برام ایجاد شده :
    بعضی از اهدافی که مد نظر قرار میدیم بزرگ هستند و در ابتدا هیچ راهکار و راه حلی براشون نداریم تا اون رو به صورت مداوم و همیشه انجام دهیم مثل راه اندازی یک بیزینس

کتاب پیشنهادیم :
    کتاب سایکوسایبرنتیک
    و کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

موفق باشید.
    ویرایش توسط John D. Rockefeller : 08-30-2021 در ساعت 23:16

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

18. 23 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

mudabber آواتار ها
    3,983 بار در 784 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 123 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقت تو ن بخیر
    خیلی عالی استاد ممنون دست تون درد نکنه، انشالله به خوبی استفاده بشه این تاپیک. خیلی هم عالی
    From the beginning try to practice just like a PROFESSIONAL
    (AMINO)

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از mudabber عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع