صفحه 18 از 56 نخستنخست ... 8161718192028 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    دوستان کتاب جدید انتخاب نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟
    سلام
    وقت بخیر
    من هم توی پست آخرم گفتم که منتطر جناب آقای راکفلر و جناب آقای سروش هستم تا نظرسنجی کنن
    شاید هنوز میخان که دوستان بیشتری شرکت کنند
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,896 بار در 1,165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    من هم توی پست آخرم گفتم که منتطر جناب آقای راکفلر و جناب آقای سروش هستم تا نظرسنجی کنن
    عرض ادب
    سرکار خانم سارا،از زمانی که برای کتاب تعیین شده بود تقریبا دو هفته گذشته.به نظر بنده با یک کتاب کم حجم تر شروع کنیم تا دوستان بیشتری شرکت کنند.مثل دعوت به تمرین ذن ...
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,695 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

به نظر منم تایم خیلی گذشته.
    به استاد هم که پیام داده بودم درباره تاپیک گفتن قوانین خوب هست و برای ادامه فعالیتها گفتن خیلی دارید پیچیدش میکنید.
    تاپیک زده شده هرکی چیزی که خونده بیاد خلاصشو به اشتراک بزاره.
    الان دوتا موضوع هست:
    ۱. میتونیم همین روند و ادامه بدیم و بخش بخش خلاصه کنیم
    ۲. میتونیم بازم کتاب و مشخص کنیم و خلاصشو بیایم بگیم.

به نظر خودمم خیلی پیچیده شده و من خودم به شخص وقت نمیکنم کنار کارها دیگم بیام هر فصل و جداگانه خلاصه کنم. خیلی تو فهم مطالب بهمون کمک میکنه ولی میتونه حالت شخصی هم بگیره و هرکس برای خودش این کار و بکنه و اگر مطلبی بود بیایم اینجا باهم به اشتراک بزاریم.
    مورد بعدی هم اینکه عملا فقط انجام یک کاری بود این خلاصه کردنها! یعنی تبادل نظری نبود. من خودم از همه خلاصه ها استفاده کردم و مثالهای شخصی برام جالب بودن. ولی کاربردی بودن مطالب تو سادگیش هست.
    خوبی این روش دوم هم این هست که دوستانی که حوصله یا وقت کمتری دارن میتونن بیان نظراتشون و به اشتراک بزارن. یعنی افراد بیشتری اضافه میشن و کلوب کتابخوانی مون هم پا برجا میمونه و میتونیم تبادل نظر داشته باشیم اگر لازم باشه و کاربردی میشه.
    حالا اگر موافقید سادش کنیم و ادامه بدیم.
    البته اگر نظرتون مثبت هست.
    ویرایش توسط Soroosham : 10-24-2021 در ساعت 10:32
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,367 بار در 727 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام و عرض ادب
    بنده هم کاملا با شما موافقم
    سیستم تاپیک طوری شده که کمتر کسی اشتیاق و زمان به فعالیت داره.
    بنظر من هم اگه طبق گفته ی استاد پیش بریم خیلی بهتر میشه (هرکسی هر کتابی خوند درک خودش یا خلاصه اون کتاب رو با بقیه شیر کنه)

هر طور که استاد@amino صلاح بدونید ادامه بدیم.

سلام
    وقت بخیر
    عرض ادب
    سرکار خانم سارا،از زمانی که برای کتاب تعیین شده بود تقریبا دو هفته گذشته.به نظر بنده با یک کتاب کم حجم تر شروع کنیم تا دوستان بیشتری شرکت کنند.مثل دعوت به تمرین ذن ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

به استاد هم که پیام داده بودم درباره تاپیک گفتن قوانین خوب هست و برای ادامه فعالیتها گفتن خیلی دارید پیچیدش میکنید.
    الان دوتا موضوع هست:

به نظر خودمم خیلی پیچیده شده و من خودم به شخص وقت نمیکنم کنار کارها دیگم بیام هر فصل و جداگانه خلاصه کنم. خیلی تو فهم مطالب بهمون کمک میکنه ولی میتونه حالت شخصی هم بگیره و هرکس برای خودش این کار و بکنه و اگر مطلبی بود بیایم اینجا باهم به اشتراک بزاریم.
    مورد بعدی هم اینکه عملا فقط انجام یک کاری بود این خلاصه کردنها! یعنی تبادل نظری نبود. من خودم از همه خلاصه ها استفاده کردم و مثالهای شخصی برام جالب بودن. ولی کاربردی بودن مطالب تو سادگیش هست.
    خوبی این روش دوم هم این هست که دوستانی که حوصله یا وقت کمتری دارن میتونن بیان نظراتشون و به اشتراک بزارن. یعنی افراد بیشتری اضافه میشن و کلوب کتابخوانی مون هم پا برجا میمونه و میتونیم تبادل نظر داشته باشیم اگر لازم باشه و کاربردی میشه.
    ویرایش توسط Saman01 : 10-24-2021 در ساعت 11:23
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    سیستم تاپیک طوری شده که کمتر کسی اشتیاق و زمان به فعالیت داره.
    بنظر من هم اگه طبق گفته ی استاد پیش بریم خیلی بهتر میشه (هرکسی هر کتابی خوند درک خودش یا خلاصه اون کتاب رو با بقیه شیر کنه)

هر طور که استاد@amino و دوستان صلاح بدونید ادامه بدیم.
    ممنونم از نظرتون سامان جان. باهاتون موافقم.
    به نظرم هردو حالت امکان پذیر هست همزمان. دوستانی که دوست دارن تو کلوب شرکت کنن و باهم کتاب بخونیم و نظر بدیم و هرکس دیگه هم دوست داشت بیاد کتابی که دوست داره و خلاصه کنه بزاره.

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,896 بار در 1,165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب
    دوستان بنده هم موافق هستم.ولی به نظرم بستگی به کتابی که انتخاب میکنیم داره،سایکوسابرنتیک هر فصلش رو که میخواستیم خلاصه کنیم سخت بود چون واقعا خیلی کتاب پر حجم از نظر اطلاعات بود.یک کتابی هم که کم حجم هستش ،در یک پست میشه قرار داد.
    بازهم بنده با نظر جمع موافق هستم
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 10-24-2021 در ساعت 19:23
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,855 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

الان دوتا موضوع هست:

سلام اقا سروش عزیز
    حالتون عالی باشه

هم با بعضی از نظراتتون موافقم هم مخالف
    اینکه هر فصل خلاصه شد کمی پیچیده شده و خلاصه کردنش هم زمان میبره
    ( خودم فصل 4-5 رو خوندم منتظر بودم یه وقت خالی پیدا کنم خلاصه کنم بزارم که هربار خلاصه حدود 1 ساعت طول میکشه )
    ولی متونیم این نوع خلاصه کردن رو اختیاری کنیم که هر فردی اگر دوست داشت فصل به فصل قرار بده .

تایم گذشته ولی خب دوستان کتاب رو تموم نکردن و به نظر فعلا ما فقط دید خطی داریم تو خلاصه کردن
    هنوز به عمل کردن نرسیدم
    چیزی که در کتاب اثر مرکب هم خوندیم
    یکی از دستور های کتاب برای 21 روز بود که فکر نمیکنم کسی انجام داده باشه ( من فعلا در حال انجام 21 رو عادت فایل اول دوره هستم و یدونه 21 روز دیگه برای شناخت کارها هم استاد گفتن و یدونه 21 کتاب هم شبیه به همین هست )
    پس به نظر من باید وقت خیلی بیشتری نسبت به همچین کتاب هایی بزاریم و به عمل کردن بپردازیم
    یک چیزی که اقا محمد پارسی اشاره کردن ( استاد در وبینار فراکتالی مطرح کرده بودند )
    " ذهن ما دوست داره در تئوری های مطرح شده در دوره غوطه ور بشه. استاد گفتن این اشتباهه و باید بعد از کسب اطلاعات و مرور اون وارد عمل بشیم و اطلاعاتمون رو در عمل محک بزنیم "
    و سوال اینجاست ایا دوستان بعد از خودن کتاب به نکات گفته شده عمل کردند ؟ ایا بعد از عمل کردن به تمرین وارد فصل بعدی شدند یا بدون عمل کردن؟
    هر دو کتاب باعث موفقیت خیلی از افراد تو دنیا شده ولی ما به دنیال اطلاعاتیم فقط

و مورد بعدی هم که در تاپیک انجام نمیشه بحث و گفت و گو هست که انگیزه رو از من گرفته که فقط مثل ربات در حال خلاصه ایم پس بهتره زمانی رو هم برای بحث روی کتاب ها بزاریم ( دو هفته یا بیشتر )

اشاره کردید که هرکتابی خوندیم بیایم به اشتراک بزاریم ، در اون صورت مسترمایندی تشکیل نمیشه و هرکی کار خودشو میکنه .
    در پست اول استاد گفتند یک کتاب انتخاب کنید
    ولی فکر کنم بشه اگر دوستان در حال خوندن کتاب هستند ، کتاب هایی که قبلا خونده شده رو مطالعه کنند مثل کتاب اثر مرکب که تبادل نظر هم بشه روش انجام داد

اقای حاتمی کتاب دعوت به تمرین ذن رو اشاره کردند که کتاب سبک تری ولی به نظر من اون کتاب درک کردن و عمل کردن بهش خیلی سخت تر از این کتابه و من هم اولین کتاب رو دعوت به تمرین ذن رو اشاره کردم
    ولی استاد گفتند با کتاب ساده تر مثل اثر مرکب شروع کنید

ولی خب میتونیم به شیوه سابق هم پیش بریم ولی ایا برای کسی کاربردیه که مثلا یک کتاب 300 صفحه با کلی از اطلاعات و تمرین رو در 20 خط خلاصه کنیم و قرار بدیم ؟
    اون زمان در مورد چی بحث کنیم ؟ دید کلی که در مقدمه کتاب نوشته شده
    طبق همیشه ما اول دید کلی میگیریم و در دید کلی ، دید جزیی رو پیاده میکنیم

در اخر پس به نظرم سه نکته وجود داشت
    1- عمل نکردن
    2- تبادل نظر نداشتن
    3- زمان کم

ولی در کل نظر جمع مهمه و هرچی دوستان به توافق برسند رو عمل میکنیم ، ولی خب واقعا این کتاب رو بزاریم کنار بریم سراغ کتاب بعدی ؟ بدون عمل کردن ؟

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام اقا سروش عزیز
    حالتون عالی باشه

هم با بعضی از نظراتتون موافقم هم مخالف
    اینکه هر فصل خلاصه شد کمی پیچیده شده و خلاصه کردنش هم زمان میبره
    ( خودم فصل 4-5 رو خوندم منتظر بودم یه وقت خالی پیدا کنم خلاصه کنم بزارم که هربار خلاصه حدود 1 ساعت طول میکشه )
    ولی متونیم این نوع خلاصه کردن رو اختیاری کنیم که هر فردی اگر دوست داشت فصل به فصل قرار بده .

تایم گذشته ولی خب دوستان کتاب رو تموم نکردن و به نظر فعلا ما فقط دید خطی داریم تو خلاصه کردن
    هنوز به عمل کردن نرسیدم
    چیزی که در کتاب اثر مرکب هم خوندیم
    یکی از دستور های کتاب برای 21 روز بود که فکر نمیکنم کسی انجام داده باشه ( من فعلا در حال انجام 21 رو عادت فایل اول دوره هستم و یدونه 21 روز دیگه برای شناخت کارها هم استاد گفتن و یدونه 21 کتاب هم شبیه به همین هست )
    پس به نظر من باید وقت خیلی بیشتری نسبت به همچین کتاب هایی بزاریم و به عمل کردن بپردازیم
    یک چیزی که اقا محمد پارسی اشاره کردن ( استاد در وبینار فراکتالی مطرح کرده بودند )
    " ذهن ما دوست داره در تئوری های مطرح شده در دوره غوطه ور بشه. استاد گفتن این اشتباهه و باید بعد از کسب اطلاعات و مرور اون وارد عمل بشیم و اطلاعاتمون رو در عمل محک بزنیم "
    و سوال اینجاست ایا دوستان بعد از خودن کتاب به نکات گفته شده عمل کردند ؟ ایا بعد از عمل کردن به تمرین وارد فصل بعدی شدند یا بدون عمل کردن؟
    هر دو کتاب باعث موفقیت خیلی از افراد تو دنیا شده ولی ما به دنیال اطلاعاتیم فقط

و مورد بعدی هم که در تاپیک انجام نمیشه بحث و گفت و گو هست که انگیزه رو از من گرفته که فقط مثل ربات در حال خلاصه ایم پس بهتره زمانی رو هم برای بحث روی کتاب ها بزاریم ( دو هفته یا بیشتر )

اشاره کردید که هرکتابی خوندیم بیایم به اشتراک بزاریم ، در اون صورت مسترمایندی تشکیل نمیشه و هرکی کار خودشو میکنه .
    در پست اول استاد گفتند یک کتاب انتخاب کنید
    ولی فکر کنم بشه اگر دوستان در حال خوندن کتاب هستند ، کتاب هایی که قبلا خونده شده رو مطالعه کنند مثل کتاب اثر مرکب که تبادل نظر هم بشه روش انجام داد

اقای حاتمی کتاب دعوت به تمرین ذن رو اشاره کردند که کتاب سبک تری ولی به نظر من اون کتاب درک کردن و عمل کردن بهش خیلی سخت تر از این کتابه و من هم اولین کتاب رو دعوت به تمرین ذن رو اشاره کردم
    ولی استاد گفتند با کتاب ساده تر مثل اثر مرکب شروع کنید

ولی خب میتونیم به شیوه سابق هم پیش بریم ولی ایا برای کسی کاربردیه که مثلا یک کتاب 300 صفحه با کلی از اطلاعات و تمرین رو در 20 خط خلاصه کنیم و قرار بدیم ؟
    اون زمان در مورد چی بحث کنیم ؟ دید کلی که در مقدمه کتاب نوشته شده
    طبق همیشه ما اول دید کلی میگیریم و در دید کلی ، دید جزیی رو پیاده میکنیم

در اخر پس به نظرم سه نکته وجود داشت
    1- عمل نکردن
    2- تبادل نظر نداشتن
    3- زمان کم

ولی در کل نظر جمع مهمه و هرچی دوستان به توافق برسند رو عمل میکنیم ، ولی خب واقعا این کتاب رو بزاریم کنار بریم سراغ کتاب بعدی ؟ بدون عمل کردن ؟
    ممنونم از نظراتتون. جالب بودن. ولی چه ربطی به تاپیک دارن؟ تاپیک میگه هرکی بیاد یک خلاصه از کتابی که دوست داره بگه.در کنارش میتونیم برای اینکه همه هم بتونن شرکت کنن تو حالتی راحت در نظر بگیریمش. هرکس هم بخواد به چیزی عمل کنه میتونه عمل بکنه. مسئوليت عملكرد خودمون و فقط ميتونيم داشته باشيم.(وبينار آخر فراكتالي)
    تبادل نظر وقتي هست كه تفاوتي تو نظراتمون باشه و از ديدگاه هاي مختلف بررسي بشه. وقتي اجازه اينكار و نداشته باشيم و محدود باشيم يه خلاصه لغوي جالب نيست.
    كاربردي بودن هرچيزي متفاوت هست و بين افراد فرق ميكنه. ئس روش يكساني نميشه براي هركسي در نظر گرفت ولي روش كلي كه همه بتونن شركت كنن بهتر هست.
    ديد كلي كتاب از نظر خودتون بايد صحبت بشه.نه خود حرف كتاب. تفاوتمون با ربات همينه ديگه. قدرت پردازش داریم همراه با احساسات.
    الان دید جزیی فقط بررسی شده. جزیی به کلیش میشه نظراتمون که خلاصه کلیت کتاب میشه.
    توافق قبلی این بود اگر کاربردی نبود تغییرش بدیم. تا الان دوستانی که تو تاپیک مشارکت داشتن نظراتشون دادن. سرکار خان سارا هم نظرشون و بگن روی همین تعداد نتیجه گیری میکنیم. تو نظرسنجی قبلی تقریبا ۱۵ نفر بودن فقط تعدادیمون شرکت کردن.
    سرکار خانم سارا شما با ادامه همین روش موافقید یا خلاصه کردن کتاب؟
    تا الان هم ۳نفر موافق حالت دوم و یک نفر موافق ادامه هستن. شما هم نظرتون وبگید تا تصمیم بگیریم.

سلام
    وقت بخیر

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    دوستان کتاب جدید انتخاب نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟
    [QUOTE=Soroosham;147834]سلام دوستان عزیز

[QUOTE=Saman01;147870]سلام و عرض ادب

[QUOTE=John D. Rockefeller;147938]سلام اقا سروش عزیز
    حالتون عالی باشه

------------------------------------
    سلام
    وقتتون بخیر دوستان
    در ابتداعذرخاهی میکنم از جناب آقای سروش که دیر جواب دادم . حقیقت درگیر مسئله ای هستم که انشاله برطرف بشه و بتونم به طور مرتب به انجمن سربزنم و حداقل جواب پیامهام رو بدم

نظرات رو خوندم و نطر خودم رو اعلام میکنم و من هم تابع رای جمع فعلا 5 نفری و اگر استاد بزرگوار هم نظرشون رو بفرمایند جمع 6 نفری هستم.

اینکه اولا باید هدفی باشه؛ که توی این تاپیک هدف کتاب معرفی شده است.اینکه هدف باید یکتا باشه تا همه تمرکز بره سمت همون یک کتاب (حداقل در یک تایم خاص)
    روی این کتاب چنانچه سبک باشه در یک پست خلاصه کنیم و اگر سنگین باشه در چندین پست و برای هر بخش (حالا یا کل کتاب یا هر بخش یک کتاب) یه تایمی که اکثرا در اون زمان دیگه اون بخش رو مطالعه و خلاصه کردیم رو در نظر بگیریم و بیایم خلاصه ها رو طبق فرمتی که جناب راکفلر زحمتشو کشیدن ارائه بدیم.
    بعد یه تایمی رو اختصاص بدیم برای نظرات شخصی ، تجربیات ؛ اثراتی که از عمل کردن بهش برامون داشته؛ یا توصیه ها و مواردی از این دست که اینها میشه برای خودمون اتفاق افتاده باشه یا پیامدهایی که از عمل به اون تمرین ها مثلا برای عزیزانمون یا اشخاص خاصی داشته
    همینطور این دست پست ها به نطرم دوستان دیگر رو هم ترغیب میکنه که بیان و نظرشون و تجربشون رو بگن

فراموش نکنید که تاپیک تازه تاسیس شده و نیاز به زمان داره تا جا بیفته و این وظیفه تک تک ماست که به بهترین شکل ممکن این تاپیک رو توی انجمن جابندازیم و دوستان دیگر را هم به هرشکلی که مناسب باشه تزغیب کنیم بیان و نظر بدن،بیان و کتاب رو خلاصه کنن، مطالعه کنن و ....
    ناگفته نماند که نظر استاد بزرگوار و همینطور تا حدودی اگر فرصت داشته باشن و مشارکت کنن(حتی خیلی خیلی محدود) در بحث ها یا معرفی تاپیک در وبینارها موحب میشه که این تاپیک هم بهتر وبیشتر جابیفته و معرفی بشه و رونق بگیره. چون صرف گذاشتن یک پست از استاد توی هر تاپیکی کافیه که حجم زیادی از دوستان به اون تاپیک سربزنن و بخان حداقل براشون لایک بزارن

پس نظر من شد:
    1- معرفی یک هدف (کتاب)
    2- نظرسنجی برای تعیین تایم خلاصه کردن یک بخش که میتونه چندین فصل از کتاب موردنطر باشه یا کل اون کتاب
    3- زمان برای تبادل اطلاعات و نظرات
    4- نظرسنجی مجدد برای بخش بعدی و زمان تبادل بعد از خلاصه بخش و به همین شکل تا پایان کتاب
    5- در پایان جمع بندی کتاب و تبدیلش به پی دی اف برای استفاده دوستان

و همینطور میشه از هر روشی که صلاح میدونید برای رونق روزافزون این تاپیک هم بهره ببریم
    چه چیزی بهتر از عادت خوب کتاب و کتابخوانی!!؟؟

شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    [QUOTE=sara.sat;148043][QUOTE=Soroosham;147834]سلام دوستان عزیز

[QUOTE=Saman01;147870]سلام و عرض ادب

نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام اقا سروش عزیز
    حالتون عالی باشه

------------------------------------
    سلام
    وقتتون بخیر دوستان
    در ابتداعذرخاهی میکنم از جناب آقای سروش که دیر جواب دادم . حقیقت درگیر مسئله ای هستم که انشاله برطرف بشه و بتونم به طور مرتب به انجمن سربزنم و حداقل جواب پیامهام رو بدم

نظرات رو خوندم و نطر خودم رو اعلام میکنم و من هم تابع رای جمع فعلا 5 نفری و اگر استاد بزرگوار هم نظرشون رو بفرمایند جمع 6 نفری هستم.

اینکه اولا باید هدفی باشه؛ که توی این تاپیک هدف کتاب معرفی شده است.اینکه هدف باید یکتا باشه تا همه تمرکز بره سمت همون یک کتاب (حداقل در یک تایم خاص)
    روی این کتاب چنانچه سبک باشه در یک پست خلاصه کنیم و اگر سنگین باشه در چندین پست و برای هر بخش (حالا یا کل کتاب یا هر بخش یک کتاب) یه تایمی که اکثرا در اون زمان دیگه اون بخش رو مطالعه و خلاصه کردیم رو در نظر بگیریم و بیایم خلاصه ها رو طبق فرمتی که جناب راکفلر زحمتشو کشیدن ارائه بدیم.
    بعد یه تایمی رو اختصاص بدیم برای نظرات شخصی ، تجربیات ؛ اثراتی که از عمل کردن بهش برامون داشته؛ یا توصیه ها و مواردی از این دست که اینها میشه برای خودمون اتفاق افتاده باشه یا پیامدهایی که از عمل به اون تمرین ها مثلا برای عزیزانمون یا اشخاص خاصی داشته
    همینطور این دست پست ها به نطرم دوستان دیگر رو هم ترغیب میکنه که بیان و نظرشون و تجربشون رو بگن

فراموش نکنید که تاپیک تازه تاسیس شده و نیاز به زمان داره تا جا بیفته و این وظیفه تک تک ماست که به بهترین شکل ممکن این تاپیک رو توی انجمن جابندازیم و دوستان دیگر را هم به هرشکلی که مناسب باشه تزغیب کنیم بیان و نظر بدن،بیان و کتاب رو خلاصه کنن، مطالعه کنن و ....
    ناگفته نماند که نظر استاد بزرگوار و همینطور تا حدودی اگر فرصت داشته باشن و مشارکت کنن(حتی خیلی خیلی محدود) در بحث ها یا معرفی تاپیک در وبینارها موحب میشه که این تاپیک هم بهتر وبیشتر جابیفته و معرفی بشه و رونق بگیره. چون صرف گذاشتن یک پست از استاد توی هر تاپیکی کافیه که حجم زیادی از دوستان به اون تاپیک سربزنن و بخان حداقل براشون لایک بزارن

پس نظر من شد:
    1- معرفی یک هدف (کتاب)
    2- نظرسنجی برای تعیین تایم خلاصه کردن یک بخش که میتونه چندین فصل از کتاب موردنطر باشه یا کل اون کتاب
    3- زمان برای تبادل اطلاعات و نظرات
    4- نظرسنجی مجدد برای بخش بعدی و زمان تبادل بعد از خلاصه بخش و به همین شکل تا پایان کتاب
    5- در پایان جمع بندی کتاب و تبدیلش به پی دی اف برای استفاده دوستان

و همینطور میشه از هر روشی که صلاح میدونید برای رونق روزافزون این تاپیک هم بهره ببریم
    چه چیزی بهتر از عادت خوب کتاب و کتابخوانی!!؟؟

شاد باشید
    سلام سرکار خانم سارا
    امیدوارم زودتر حل بشه واگر کمکی از مابچه ها هم بر میاد بفرمایید در حد توان در خدمت هستیم.
    نظراتتون عالی بود آقا حمیدرضا هم عالی عمل کردن.
    برای استاد هم عرض کردم گفتن خیلی پیچیدش میکنیم. تاپیک برای اینه هرکی یک خلاصه ای درباره کتابی که خونده بیاد بگه.

حالا ماها میخوایم یک کاربیشتر بکنیم چون علاقه به کتابخوانی داریم و دور هم میخوایم نظراتمون و بدیم. تا الان هم ۵نفریم و بقیه دوستان هم شرکت کنن عالی میشه
    .
    برای این که همه نظرها هم تو یک فرمت کلی قرار بگیره که قابل استفاده باشه پس فرمت دوم که انتخاب کتاب و خلاصه اون هست و انتخاب میکنیم.(با اكثريت توافق گروه)
    حالا اگر مطلبی به نظرتون اومد که مهم هست و به نظر نیاز به بحث بيشتر داشت داخل تاپیک میزارید دوستان و هرکس نظری داشت بگه.

ولی خلاصه هدفش همین هست که براساس دیدگاه شما مهم ترین بخش ها مورد بررسی قرار بگیره. درکنارش بقیه هم نظرات و میخونن و باهاتون تبادل میکنن.
    ولی یک فرمت خیلی جزیی برای یک تاپیک فرعی سایت كاربردي نيست و بهتر هست كلي باشه تا همه اجازه استفاده ازش و داشته باشن تا مشارکت بره بالاتر.
    صد درصد این بچه هایی که تا الان اینجا هستن سخت کوش ان و دارن با تمام علاقه نظراتشون میزارن.
    از همتون ممنونم دوستان که تو این جمع کوچیک هستین و مطمعنم همینطوری با نظم بریم جلو لذت اينكار برامون چندين برابر ميشه.
    خودمون محدود نكنيم و كليت بچسبيم و چيزي كه نياز بود و براي خودمون جالب بود بيايم بيان بكنيم. شايد براي مثال آقاي سامان يا من يك بخش كتاب انتخابي برامون جذابيت داشت و خواستيم بيشتر دربارش حرف بزنيم. ميايم طي هفته مطالعه كتاب بيانش ميكنيم و نظر ميديم. يا سركار خانم سارا يك بخش كتاب براشون مهم بود و سوالي توش داشتن بيان ميكنن و همه تبادل نظر ميكنيم.
    براي همين ساده بگيريد و لذت ببريد. صرف خلاصه كردن هممون بلديم و ديدين ميتونيم. مهم طرح مسئلست تا روش باهم كار كنيم.

پس:
    هدف: خوندن کتاب در بازه زمانی ۲ هفته تا ۳هفته و ارایه خلاصه+ نظرات و تجربيات شخصي + در کنار بیان یک مسئله براي حل اون توسط دوستان.

من تا شب يك نظرسنجي هم براي كتاب آماده ميكنم كه ديگه شروع كنيم كه از پيچيده شدن اين تاپيك به حول قوه الهي ديگه در بيايم
    آقا حمیدرضا عزیز هم فرمت اجراییش مجدد به دست بگیرن و پست مربوطش و بعد نظرسنجی لطف کنن بزنن.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع