صفحه 2 از 103 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1027

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

ehsanm65 آواتار ها
    24,999 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    امیدوارم حالتون عالی باشه.
    کتابی که قصد دارم معرفی کنم کتابه ((بخواهید تا به شما داده شود)) هستش.
    این کتاب توسط خانم و آقای هیکس نوشته شده.تجربه بینظیری که خانم هیکس از طریق مراقبه کسب کردن و تونستن توسط راهنمای معنوی خودشون به نام آبراهام به اشتراک بگذارن.
    من این کتاب رو 6 بار خوندم تا حالا و هر بار که میخونم کلی مطلب جدید داخلش میبینم.قسمت پایانیه این کتاب در مورد راهکارهایی صحبت میشه که در تغییر طرز فکر ما بسیار عالیه.نمونش بازی فراوانی ، کارگاه خلاقیت ،بازی تعریف وتمجید و ...
    دوستانی که سوالاتی کلی در مورد این جهان ، هدف از آفرینش ، آگاهی جمعی و .. مطالب کلی دارند میتونن این کتاب رو مطالعه کنن.
    ویرایش توسط ehsanm65 : 12-06-2020 در ساعت 06:30
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

2. 75 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,336 بار در 1,385 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 349 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    واقعاً جای این تاپیک توی هر انجمن خالی است . از استاد عزیز و دوستی که این ایده دادن تشکر میکنم
    خیلی وقت هست دنبال کتاب و یا منبع خوبی راجب مدیتیشن میگردم . منابع زیاد هست اما نمیدونم کدوم انتخاب کنم .کسی از دوستان کتاب خوبی راجب مدیتیشن میشناسه که خودش هم از اون استفاده کرده باشه؟
    با تشکر
    مهرداد
    سلام دوست عزیز
    من به تازگی کتاب صوتی خلق وفور در 21 روز را از دیپاک چوپرا شروع به گوش دادن کردم. خیلی تاثیر خوبی داشته تا الان. بشما هم برای مدیتیشن پیشنهادش میدم.
    موفق باشید

4. 60 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,336 بار در 1,385 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 349 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    تشکر میکنم از استاد دهقان بابت تمامی تاپیک ها و از جمله همین تاپیک
    من میخواهم به شما کتاب هنر شفاف اندیشیدن را پیشنهاد بدم اثر آقای رولف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی پور هست.
    در این اثر نویسنده خطاهای رایج ذهن انسان را در فصل های مختلف کتاب بیان میکنه، ریشه یابی میکنه و در انتها راهکار میده برای برطرف کردنشون. فصل های کوتاهی داره که خوندنش و درک مطلبش رو راحت کرده از نظر من.
    در باب معرفی بیشتر از سایت فیدبو:

آیا تا به حال، وقت خود را بابت چیزی گذاشته*اید ولی پس از مدتی متوجه شده*اید که ارزش سرمایه*گذاری نداشته است؟ یا انجام کاری را ادامه داده*اید باوجود اینکه می*دانستید فایده*ای برایتان ندارد؟ این موارد ناشی از تعصبات و خطاهای ذهنی انسان است، خطاهایی ساده که در تفکر روزانه*مان بارها مرتکب می*شویم. «رولف دوبلی»، بر این باور است با شناخت و پذیرش این خطاها می*توان از آن*ها دوری کرد و تصمیمات بهتری گرفت. کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» ساده، روشن و غافل*گیرکننده روش فکری شما در تصمیم*گیری در موقعیت*های مختلف را تغییر می*دهد تا بتوانید درست*تر از قبل تصمیم بگیرید و انتخاب کنید.

موفق و پیروز باشید

6. 74 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,800 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام خدمت دوستان گل
    به نظر من این کتابهایی که مینویسم برای موفقیت یک فرد کافی هستند و بهترین کتابهایی هستند که تا حالا منتشر شدن و خودم تا حالا نزدیک به بیست بار این کتابهارو از اول خوندم و خواهم خواند
    کتاب به سوی کامیابی 1 و 2 و 3 و4 و 5 اثر انتونی رابینز
    کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی
    قدرت اراده اثر پل ژاگو
    توصیه:یک کتاب رو چندیدن و چند بار بخونید اگه سمینار کوین ترودو به اسم ارزو ی تو دستور توست رو گوش داده باشید میگه که یک روش یادگیری خوندن کتاب بوده
    پس به خوندن کتاب اهمیت بدید
    ویرایش توسط Mr.jason : 12-26-2020 در ساعت 11:45
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

8. 73 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,096 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 599 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    سلام درود بر کتاب بازهای عزیز
    برای دوستانی که به شعر و ادبیات علاقه مند هستند
    یک پکیج عظیم روانشناسی فردی و اجتماعی
    دیوان شمس مولانا
    مثنوی معنوی مولانا
    با تفسیر و توضیحات استاد پرویز شهبازی در برنامه گنج حضور
    بسیار میتونه کمک کننده باشه در بحث روانشناسی ترید و
    درک موضوع حضور در لحظه و تاثیر نیروی حال در سلامت روانی افراد
    شاد باشین

ویرایش توسط kamanche : 12-02-2020 در ساعت 10:57
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

10. 89 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,642 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1264 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

كتاب راهكارهاي غلبه بر وسواس كمال گرايي

سلام دوستان اميدوارم حالتون عالي باشه

من، كمال گرايي بسيار زيادي داشتم و برام مشكلات و دغدغه هاي زيادي ايجاد كرده بود. مثل افكار منفي و آزاردهنده، كاهش عزت نفس، ترس، خود سرزنش گري، مشكل در روابطم و... ديگه برام بوجود اومده بود.

با يك روانشناس صحبت ميكردم و پيشنهاد مطالعه اين كتاب و بمن داد و خب، خيلي بمن كمك كرد و نوع نگاه كردن و به مسائل تغيير داد.

توضيح كلي:

كمال گرايي تعاريف زيادي داره ولي اون چيزي كه من برام تعريفش بهتر بود اين هست : تلاش بي رحمانه براي دستيابي به استانداردهاي بالا( براي خود يا ديگران).
    تو اين كتاب، چارچوب كلي كمال گرايي و توضيح ميدن و علل شكل گرفتن و نشونه ها اين عادت و باور غلط و نشون ميده.
    در ادامه بهتون راهكار وتمريناتي و ميده تا بتونيد نتيجه خوبي ازش بگيريد.

بهتر هست براتون مثال رفتاري بزنم و اگر ديديد رفتارهايي مشابه داريد، حتما به خودتون كمك كنيد و اين كتاب و مطالعه كنيد.

1.
    -باور: اگر دير به قرار ملاقات برسم، افتضاح هست و آنها در مورد من بد فكر ميكنن.
    - رفتار كمالگرايانه: زود رسيدن به محل قرار( 1 ساعت زودتر از منزل خارج بشم)
    - تچربه رفتاري: 15 دقيقه زودتر از منزل خارج بشم تا ببينم آيا به موقع ميرسم يا نه.

2.
    رفتار ديگه اي كه هست تكرار و بررسي چندين باره تمرين يا كاري كه ميكنيد هست و زمان به شدت زيادي براش ميزاريد به طوري كه همه وقتتون و اينكار ميگيره و چون از طرف محيط هم تشويق ميشيد، اين رفتار به نظر درست مياد براتون ولي در واقعيت داريد فقط، اين عادت غلط و قوي تر ميكنيد

اميدوارم براتون مفيد باشه و بعد چندبار خوندن اين كتاب به آرامش ذهنتون كمك كنه.

شاد و پراز انرژي مثبت و لحظه حال باشيد.

پينوشت:
    ممكن هست نسخه چاپي كتاب و پيدا نكنيد، اسم كتاب كه در موضوع هست و كپي كنيد و سرچ كنيد،*داخل نرم افزارهاي كتاب مطالعه كنيد.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

12. 70 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

1,169 بار در 52 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز.
    ممنون از استاد بابت حمایت هاشون.
    حقیقتش من اصلا اهل مطالعه مستمر نبودم. تو این مدت 4 ماهی که عضو خانواده آکادمی ویو شدم با صحبت های استاد راجع به مطالعه به صورت عادت روزمره کتاب خوندن رو بصورت مستمر و مداوم شروع کردم.
    حتی با فرض محال بر اینکه من یک تریدر موفق نشم، باز هم با صحبت های استاد عزیز تقریبا تا همینجا هم کل مسیر آینده زندگیم تغییر کرده و توی حرفه ی خودم تاثیرات مثبتش رو به وضوح دارم میبینم.

من کتابی با نام واسه جزییات عرق نریز نوشته دکتر ریچارد کارلسون و ترجمه آقای علی هداوندی رو بارها خوندم و هر بار تاثیرگدار تر از قبل هست.
    این کتاب بیشتر در مورد پرهیز از قرار گرفتن در تشنج جامعه و خارج شدن از مدار مشکلاتی هست که هیچ ربطی به ما نداره.
    امتیازی که این کتاب داره بصورت مجموعه ای از مقالات هست که میشه گفت در حالی که با هم مرتبط هستند ولی ترتیب و توالی خاصی ندارند و میتونیم هر بخشی از کتاب رو بصورت مجزا و طبق نیاز بخونیم و کل مطالب اون بخش رو دریافت کنیم حتی بدون خوندن بقیه ی بخش ها.

کتاب اثر مرکب از دارن هاردی رو که دوستان هم معرفی کردن بسیار عایه و نیاز به تمرین و ممارست عملی داره برای نتیجه گیری و راهکارهای خیلی خوبی داره.

کتاب تمرین نیروی حال که استاد معرفی کردند ار اکهارت تول رو من خوندم. بسیار تاثیر گذار و خوبه و به نظر من نیاز به تمرینات عملی و مداومت در خوندن و انجام تمریناتش داره.

رمان کیمیاگر که کتاب بسیار معروفیه و احتمالا اکثر دوستان خوندنش در عین جذابیت داستان، بسیار بسیار انگیزه بخش هست برای هر کدوم از ما که به نوعی داریم افسانه شخصی خودمون رو دنبال میکنیم.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد با یه داستان کوتاه چند صفحه ای بسیار جذاب به ما میگه که هروقت دست از تلاش بکشیم ممکنه چه اتفاقی بیوفته و موقع شکست خوردن چه کاری باید انجام داد.

کتاب شازده کوچولو که ما رو به دنیای خودمون میبره و میفهمیم کجای زندگیمون ایستادیم. یه کتاب واسه کوچکتراست که به نظرم بیشتر واسه بزرگترا کاربرد داره.

کتابی با نام سن پاتریک ـ نیکولا تسلا که در باره ی زندگی نامه بزگترین مخترعی که دنیا به خودش دیده هست. مردی به نام نیکولا تسلا که همه اون رو با اختراع برق جریان متناوب میشناسن در صورتی که اختراعات بسیار بزرگتری هم داشته و نمونه ی کاملی از نبوغ، پشتکار و انسانیته.

ممنون از دوستان و استاد امینو.

14. 70 کاربر برای این پست سودمند از stockdale عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان پر انرژی
    دوستان این کتابی رو که معرفی میکنم خیلی عالی در من تاثیر گذاشته کلا از گمراهی و ... در اومدم
    گفتم اینجا به اشتراک بزارم دوستان هم خواستن استفاده بکنند
    کتاب حکایت دولت و فرزانگی نوشته مارک فیشر و مترجم گیتی خوشدل
    خلاصه ای از کتاب : این کتاب با مثال و تمرین و صبر در قالب یک داستان بسیار عالی شمارو از اهمیت هدفهای مکتوب و داشتن زمان و روشن بودن آشنا میکنه همچنین همانطور که استاد گفتند برامون این موضوع رو که چکی داشته باشین مبلغ و تاریخ نوشته نشده باشه هرگز وصول نمیشه رو بسیار عالی در قالب این داستان تو ذهن انسان ثبت میکنه و یک راهکار و مسیر روشن در انتهای این کتاب پیشروتون میبینید

آرزوی موفقیت برای هممون در این آکادمی

16. 67 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,642 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1264 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

كتاب Eat That Frog از آقاي برايان تريسي

سلام دوستان اميدوارم حالتون عالي باشه

اين كتاب و مطمعنم اگر نخونده باشيد حداقل يكبار اسمش و شنيديد كه عنوانش به چند مدل ترجمه شده:

قورباغه را بخور ، قورباغه را قورت بده

اين اصطلاح، اولين بار توسط آقاي مارك تواين مطرح شد و توضيحاتي درباره اون داد و سپس آقاي برايان تريسي با الهام از اين اصطلاح و توضيحات، اين كتاب مفيد و روي كاغذ آوردن.

كتاب "قورباغه را قورت بده"، در رابطه با مديريت كاربردي زمان، برنامه ريزي و هدف گذاري توضيحات جالبي داده و ميتونه شروع و يا مكمل خوبي براي برنامه ريزي روزمره و بخصوص كاري شما باشه.

به نظر شخصي من ،كتاب به خاطر كمي قديمي بودنش( از لحاظ زمان نگارش) در قسمت هاي مديريت زمان مثال هاي آپديتي نداره، هرچند، همون مثال ها چارچوب خوبي و ميتونه به خواننده بده تا ازشون استفاده كنه.

من فقط يك قسمت كوچيك اين كتاب كه همين اصطلاح "قورباغه را بخور" هست و توضيح ميدم و اميدوارم كه براتون مفيد باشه:

وقتي روبروي شما دوتا قورباغه هست و شما موظف هستيد كه اون هارو بخوريد، شما از شكل و ظاهر اون ها ممكن هست حالتون بهم بخوره. اما چاره اي نداريد و بايد ميل بكنيدشون!
    بهترين راه اين هست كه زشت ترين و لزج ترين و بودارترين قورباغه و اول بخوريد، تا قورباغه دوم كه كمتر اين مشخصات دلنشين و داره ، بتونيد راحت تر قورت بديد!

امور روزانه ما هم همينطور هست. بهتر هست اولين كاري كه به نظر شما بزرگ و به شدت ترسناك به نظر ميرسه( پينوشت 1) و اول انجام بديد تا باقي روز در عذاب رسيدن به اون كار نباشيد. به قول معروف : "مرگ يكبار، شيون هم يكبار" (اميدوارم درست باشه )

پينوشت 1: در رابطه با ترس و غلبه بر اون آقاي دارن هاردي داخل يوتيوب خودشون يكسري ويدئوها كوتاهي دارن كه به شدت پيشنهاد ميكنم كه ببينيدشون و متوجه بشيد كه ما از نسل آدم هاي ترسوييم و اين دشمن مسخره فقط يك توهم هست و بايد فقط انجامش بديد!
    ویرایش توسط Soroosham : 12-07-2020 در ساعت 07:22
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

18. 65 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

seyedali آواتار ها
    1,564 بار در 70 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان این کتاب هیمنجوری که ازعکس جلد و اسم کتاب پیداست تمرینات عملی برای درمان اشفتگی ها و حواس پرتی های ذهن است.خودم خوندمش و به شدت توصیه میکنم در کنار کتاب دعوت به تمرین ذن که جناب امینو توصیه کردند حتما خوانده شود
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

20. 68 کاربر برای این پست سودمند از seyedali عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع