نمایش نتایج: از 1 به 10 از 1031

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

نمایش موضوع

AliRj آواتار ها
    1,748 بار در 222 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار و استاد عزیز

امروز قصد دارم کتابی رو به شما معرفی کنم که در زندگی خودم تحولات مثبتی ایجاد کرد.

اسم این کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
    اثر دکتر هنریت کلاوسر میباشد.

توضیحاتی راجع به این کتاب:

ایده کلی این کتاب بسیار ساده است و در همان ابتدای کتاب می توانید متوجه آن شوید. و آن هم این است که اگر خواسته ای دارید، آن را بنویسید تا شاهد رخ دادنش باشید. در تمامی کتاب نویسنده سعی کرده است این موضوع را شفاف تر بیان کند و اهمیت آن را نشان دهد.
    هنریت کلاوسر در ابتدای کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می گوید:
    بعضی ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده میکنید یا اینکه باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن، و با هر نوع خودکاری – یا مدادی – با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی مینویسید زیر آن تاریخ بزنید.
    کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد به موضوع خیلی مهم نوشتن اهداف می پردازد.
    همان طور که شما هم احتمالا می دانید در دنیا تحقیقات زیادی در مورد نوشتن انجام شده است، مثلا تحقیقی که در دانشگاه هاروارد انجام شد که در آن از افراد هنگام فارغ التحصیل پرسیدند آیا اهداف خود را مکتوب کرده اند و آن را در جایی نوشته اند؟ که در حدود ۳ درصد این کار را انجام داده بودند. اما تحقیق به همین جا ختم نمی شد… در چند سال آینده زندگی این افراد را بررسی، و مشاهده کردند:
    افرادی که اهداف کتبی دارند از زندگی بهتری نسبت به بقیه برخوردار هستند.
    تاثیر نوشتن اهداف را نمی شود انکار کرد و کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نیز با مثال های زیاد روی این موضوع تاکید کرده است.
    اما چیزی که کمبود آن در کتاب احساس می شود این است که صرفا به خواننده این پیام را ارسال می کند که فقط بنویسید. هنگامی که داستان آدم های مختلف در کتاب را می خوانید بیشتر قسمت نوشتن خواسته ها و اهداف و دیگر موارد مربوط به نوشتن را می بینید اما به ندرت و خیلی خیلی کم به تلاش افراد در راه رسیدن به آن خواسته اشاره شده است. و این ممکن است پیام اشتباهی به ناخودآگاه مخاطب ارسال کند.
    به نظر من بهتر بود که نویسنده در کنار این موارد از تلاش و کوشش افراد هم مطالبی ذکر می کرد تا خواننده آگاه میشد که صرف نوشتن به ندرت باعث می شود آرزوها به حقیقت منجر شود.

بنده تا الان 5 بار این کتاب رو مطالعه کردم و هردفعه به نکات جدیدی پی بردم.
    اگر همه ی کارهایی رو که به شما توصیه کرده انجام بدید به نتایج فوق العاده ای میرسید.
    امیدوارم که این مطلب برای همه ی دوستان و استاد عزیز مفید واقع بشه و با خواندن این کتاب تغییرات مثبتی در زندگتون ایجاد بشه.

موفق باشید

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ویرایش توسط AliRj : 11-29-2020 در ساعت 17:24

2. 94 کاربر برای این پست سودمند از AliRj عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع