صفحه 14 از 104 نخستنخست ... 412131415162464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 1036

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

Eric_Trade آواتار ها
    7,109 بار در 970 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 171 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و درود
    کتاب محدودیت صفر کتابی برای تغییر نگرش به هر چیزی و رسیدن به خوداگاهی و دگرگون کردن زندگی هستش ، این کتاب خیلییی عالیه !!
    پیشنهاد میکنم بخونیدش
    I NEVER GIVE UP

2. 30 کاربر برای این پست سودمند از Eric_Trade عزیز تشکر کرده اند:

maikelsalimii آواتار ها
    1,084 بار در 54 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر

کتابی که میخوام معرفی کنم اثری هست از نویسنده فرانسوی ( آلبرکامو)

جزو 100 کتاب برتر تاریخ هست

خیلی کتاب جالبی هست داستان تلخی داره

حالا نمیخوام کتاب رو کلا بنویسم اینجا

جزئیاتی رو میگم که اگر دوست داشتید بخونبد

کتاب کم حجمی هست ولی پرمعنا

زندگی یک مردی هست که بیتفاوت هست نسبت به اتفاق هایی که در اطراف اش رخ میدن

مادرش فوت شده و خیلی بی تفاوت هست نسبت به فوت شدن مادرش

و داستان شامل دو بخش هست قبل از زندان و بعد از زندان(محکوم شدن به اعدام)

که به اعدام محکوم شده بخاطر کشتن یک نفر

و خیلی چیزها هست داخل کتاب که درک کردن و بیان کردن اش مشکل هست

و این که این کتاب متاسفانه یه مقدار باعث افسردگی میشه البنه من با خوندن این مشکل برام پیش اومد شاید شما بتونید کنترل کنید این احساس و عواطف تون رو

البته صوتی ایش هم خیلی خوب بیان شده البنه در (نوار)

اگر دوست داشتید میتونید تهیه کنید و بخونید

4. 28 کاربر برای این پست سودمند از maikelsalimii عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi83 آواتار ها
    2,727 بار در 223 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 11 تاپیک
    سلام و وقت بخیر به همه ی دوستان
    همه چیز در اصول پایه هست.

برداشت من از کتاب "سارا" اصول ابتدایی خلق یک زندگی شاد و درست فکر کردن و همینطور تشخیص و درست ادا کردن جمله های مثبت از منفی هست.
    اینکه بتونی شیرفلکه احساس مثبت نگری، عشق و قدرشناسی رو در هر شرایطی باز نگه داری و ...

کتاب سارا سه جلد هست که من الان جلد1 رو تموم کردم.
    مسلط شدن به اصول ابتدایی مهمه و توی این کتاب خیلی روان و ساده توضیح داده، پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید.

6. 25 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi83 عزیز تشکر کرده اند:

DJ2HAMID آواتار ها
    2,227 بار در 100 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

▁▂▃▄▅ هنگام تنگدستي در عيش کوش و مستي

کاين کيمياي هستي قارون کند گدا را ▅▄▃▂▁

8. 23 کاربر برای این پست سودمند از DJ2HAMID عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلامی
    کتابی که میخوام معرفی کنم
    "خودت را به فنا نده"

هیچ*وقت با خودتان فکر کرده*اید که شبیه یک همستر، روی یک چرخ، با عصبانیت و آشفتگی، مسیر زندگی* را دویده*اید. اما همیشه در حال درجا زدن هستید؟ کتاب خودت را به فنا نده (Unfu*k Yourself) به شما کمک خواهد کرد تا از تمام تنش*ها و اضطراب**های خود خلاص شده و ساعت*ها احساس آرامش کنید.
    تمام مدتی که درگیر بگو مگو و قضاوت*های درونی هستی، که البته هیچ*وقت هم متوقف نخواهند شد، صدایی آرام زیر گوشت زمزمه می*کند: «خیلی تنبل و خرفتی و اصلاً به* درد هیچ*کاری نمی*خوری.» تو حتی متوجه نیستی چقدر به این زمزمه اعتقاد داری یا چه*اندازه تباهت می*کند. تو فقط تمام روز کار می*کنی تا بر استرس*ها و فشارهای روحی*ات چیره شوی، زندگی*ات را نجات دهی و اگر نتوانی چرخ لعنتی زندگی را بچرخانی، تن به تسلیم می*دهی و شاید هرگز به جایی که در زندگی می*خواستی نرسی. شاید هیچ*گاه به آن شادی، اندام ایدئال، شغل یا ارتباطی که آرزویش را داری نرسی.
    کتاب خودت را به فنا نده به کسانی اختصاص دارد که آن خودگویی*های بی*حاصل را تجربه کرده*اند. جریان بی*پایان شک و بهانه، زندگی روزمره را به گند می*کشد.
    گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در کتاب حاضر دست*چینی از اظهار نظرهای شخصی دربارۀ اختیار داشتن، زندگی* بخشیدن، متعالی* بودن و جسارت داشتن جمع کرده* تا با عمل به آن*ها، در زندگی* هر روز بهتر و بهتر شوید. همچنین صحبت*ها و گفتارهایی از فلاسفه، شخصیت*های مهم تاریخی و نکته*هایی از یافته*های علمی هم در این کتاب خواهید یافت که همۀ آن*ها به نگرش پروبال بیشتری می*دهند. درحالی* که همۀ این موارد خوب و عالی هستند، اما تنها راه مطالعه و تعامل با کتاب خودت را به فنا نده، این است که آن را در خود جستجو و گفته*هایش را امتحان کنید. برای اندیشیدن، اندیشیدن به خود و تجربه کردن آن، وقت بگذارید. هیچ دانش و حکمتی بالاتر از دانشی که خود آن را تجربه کرده باشید نیست.
    امید است این کتاب در درک قدرت و پیچیدگی خودگویی*های ذهنی و نحوۀ استفاده از آن برای بهتر شدن در زندگی*، کمکتان کند. در این بین، متوجه خواهید شد که تجربه*های زندگی* از همین مکالمه*ها و افکار روزانه* شکل گرفته است.
    کتاب خودت را به فنا نده ما را ملزم به تفکر خواهد کرد تا زبان و احساساتت را در حالتی هوشیارانه و با آگاهی به زندگی روزمره* مرتبط کنیم و زمانی* که ارتباط جادویی میان طرز حرف* زدن و چگونگی اندیشیدن را پیدا کردیم، تصویر کاملی از زندگی را بررسی خواهیم کرد که به ما عرضه کرده*اند.
    معرفی نویسنده:
    گری جان بیشاپ در گلاسگوی اسکاتلند متولد و بزرگ شد و در سال 1997 به ایالات متحدۀ آمریکا رفت. او مسیر مطالعاتی*اش را در جهان توسعۀ شخصی، مخصوصاً در هستی*شناسی و پدیده*شناسی یافت؛ قبل از اینکه مدیربرنامۀ اصلی یکی از شرکت*های مهم همین حوزه در دنیا شود. سال*های متمادی در این عرصه به مطالعه و تحقیق پرداخت. پس از چند سال که این برنامه موجب رفاه حال مردم بسیاری شد و پس از اقتباس از فلاسفه*ای همچون مارتین هایدگر، هانس گئورگ گادامر و ادموند هوسرل، او بِرند شخصی خود را به نام «فلسفۀ محلی» ایجاد کرد. تعهد همیشگی او به تغییر توانایی مردم برای اِعمال تغییر واقعی در زندگی*های آن*ها، همیشه و همه*جا انگیزۀ راهش بود. روش او ساده و بدون دنگ*وفنگ است که همین موجب شده است هر روز بر پیروانش اضافه شود و کتابش کاربردی جهانی و همگانی داشته باشد. گری کنار همسر و سه پسرش در فلوریدا زندگی می*کند.
    جملات برگزیده کتاب خودت را به فنا نده:
    - شرایطْ مرد نمی*سازد؛ فقط او را به خود باز می*شناساند.
    - تقدیر افراد مشتاق را هدایت می*کند و اشخاص بی*میل را دنبال خود می*کشد.
    - مرد عاقل برای چیزهایی که ندارد، عزا نمی*گیرد، بلکه برای داشته*هایش خشنود است.
    - تأثیر نوع حرف* زدن* ما، فقط مختص به همان لحظه نیست، بلکه می*تواند در ناخودآگاه ما رسوخ کند و کاملاً نهادینه شود، و افکار، اندیشه و رفتار ما را در بلندمدت تغییر دهد.
    - اگر احساسات متأثر از تفکر باشد، پس می*توان با کنترل دقیق افکار دیگران، یا با تغییر خودگویی*های ذهنی که خالق احساسات هستند، احساسات افراد را تحت تسلط درآورد.
    در بخشی از کتاب خودت را به فنا نده می*خوانیم:
    ما دائماً به خودمان رشوه می*دهیم. ما انواع و اقسام بهانه را در دسترس داریم که به خودمان بگوییم: «نمی*توانیم.»
    نمی*توانم، نمی*توانم، نمی*توانم؛ اما بدان که می*توانی. این*ها همه بهانه است. تو همۀ اقدامات مهم را به خودت وعده و وعید می*دهی، و با فهرست بلند بالایی از دلایل، از انجام آن*ها طفره می*روی و تنها چیزی که پس از آن نصیبت می*شود این است که تبدیل به یک آدم چرندگو می*شوی.
    با این کار، تو بدتر از هرکس دیگری به خودت خیانت می*کنی!
    تنها تفاوت تو و دیگرانی که همان زندگی رؤیایی تو را دارند این است که آن*ها عزم خود را جزم کرده*اند و وارد عمل شده*اند. آن*ها آن زندگی را ساخته*اند و آن را زندگی کرده*اند.
    آن*ها باهوش*تر، آگاه*تر، قوی*تر یا هرچیز دیگری نبوده*اند. آن*ها چیزی بیشتر از تو در اختیار نداشته*اند. تنها تفاوت این است که مردم موفق منتظر نمی*مانند. آن*ها منتظر آن لحظه و حس خوب نمی*مانند. منتظر الهام غیبی یا امداد آسمانی نمی*مانند تا به* جلو هلشان دهد. آن*ها بلند می*شوند و به* جلو قدم برمی*دارند. حتی قبل از اینکه احساس کنند که آمادۀ شکست*اند. آن*ها با هواپیمایی پرواز می*کنند که درحال ساختنش هستند. حتی اگر در آسمان از هم متلاشی شود، قطعاتش را دوباره به یکدیگر وصل می*کنند و دوباره تلاش می*کنند.
    به شرایط درونی*ات اشاره نکن. این هم بهانه*ای بیش نیست که برای خودت می*آوری تا از ریسک*های زندگی خود را دور نگه داری. مشکل اینجاست که زندگی دقیقاً همان مکان*ها و زمان*های ریسک*پذیر است! بقیه، فقط زنده* بودن است
    نظر شخصی:
    1- دردسته کتاب های انگیزشی قرار میگیره اما بااین حال جزو کتاب هایی بوده که من وقتی حوصله ام از زندگی سر میره دوباره میخونمش هدف اصلی این کتاب پایان دادن به گفتگو های ذهنی منفی شماست پس تکرار خیلی موثرترش میکنه
    2-همینجور که از عنوانش سیلی به زندگی به تو کلمات و جملات تکان دهنده ای داخلش هست میتونید پندتاشو فلش کارت کنید تتو کنید نمیدونم هرکاری دلتون خواست
    3- این کتاب به دلیل ترجمه در ایران خوشخبتانه یا متاسفانه فحش های قشنگ نویسنده رو به شما فیلتر کرده این شاید یکمی از اثر گذاریش کم کنه اما نگران نباشید با همون فیلتر شده هاش از خجالتتون در میاد

4-کتاب سبکیه من دیگه روتینم شده تو کمتر از یکساعت راحت تموم میشه130 صفحه اس
    5-این یکسری کتاب هست کتاب های بعدیش رو خواستید معرفی میکنم این سبک کتاب ها بیشتر برای زمانی که شما در راک باتم هستید حالا راک باتم چیه یک حالت احساسی یچیزی تو مایه های یک افسرده داغون ورشکسته بدهکار بد هیکل و........ حالا لازم نیست حتما این ویژگی هارو داشته باشید تا بخونیدش افراد موفقی هم دچار این احساسات میشوند

ویرایش توسط yashar_saheb : 04-16-2021 در ساعت 17:38
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

10. 37 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

reza.trader آواتار ها
    6,245 بار در 264 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت استاد @amino عزیز
    خیلی از کاربران محترم لطف کردند و کتابهایی که تجربه خوبی از مطالعه اونها داشتند رو معرفی و به دوستانشون پیشنهاد کردند.
    اگر شما بخواهید سه کتاب به شاگردانتون پیشنهاد بدین، چه کتابهایی رو معرفی میکنید؟
    سپاسگزارم
    «هدف
    پول نیست، هدف آزادیه»

12. 30 کاربر برای این پست سودمند از reza.trader عزیز تشکر کرده اند:

maikelsalimii آواتار ها
    1,084 بار در 54 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

به به چقدر زیبا تمیز با تناسب خیلی عالی

ممنون از شما دوست عزیز بابت اشتراک گذاری این سخنرانی عالی

البته کلا خیلی جالب بود ولی این بخش اش رو که بی ربط هم نیست به این انجمن ما اینجا بنده میارم دوستانی هم که نتونستن گوش کنن یه مزه ای از میوه لذیذ گیرشون بیاد

در مورد تناسبات هست

همه مردم تناسبات رو میفهمن

و ما در زات مون هست هیچ کس دیدید داستان یوسف رو بخونه بگه به به از این برادران یوسف همه میگن به به از این یوسف

و این که ما همین یک نکته رو دریابیم که اصل عالم یک چیز بیشتر نیست همون تناسبه. تناسبات رو میفهمیم ما

ما هممون یوسف ایم چرا چون از یوسف خوشمون میاد

همه مون پوریای ولی هستیم چرا چون از پوریای ولی خوشمون میاد

(همه مون امین دهقان هستیم چرا چون ازش خوشمون میاد)

اگه نرسیدیم برای این که همت نکردیم

یه همتی میخواد که یه مقدارمبارزه کنی خودتو برسونی به مقام یوسفی

تو چو یوسفی ولی کن به درون نظر نداری

با تشکر فراوان

14. 35 کاربر برای این پست سودمند از maikelsalimii عزیز تشکر کرده اند:

uosef.azad آواتار ها
    3,066 بار در 191 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    کتاب کی when ?

کتاب بسیار موثر و مفید در زمینه علم زمانبندی
    در این کتاب میخوانیم که : (زمان تمام ماجرا هست )

بررسی اهمیت زمان در بعد انسانی
    بررسی تیپ های شخصیتی بر اساس زمانبندی
    بررسی بهترین عملکرد در ساعات روز
    یافتن تیپ شخصیتی و زمابندی فیزیولوژیک بدن خود
    یافتن ساعات اوج و فرود شخصی
    اشتراک گذاری های تیمی در زمان بندی
    و ........... بسیاری دیگر از جنبه های علمی و اثبات شده زمان در ساختار بندی روانشناسی و فیزیکی انسان

کتاب صوتی نیز موجود است ، پیشنهاد میکنم حتما تهیه و مطالعه کنید .
    زمان ، در مبحث تریدی بسیار مهم ، مخصوصا از جنبه بدنی و فیزیکی که منجر به امادگی ذهنی و روانی جهت ترید موفق میشود .

ویرایش توسط uosef.azad : 04-18-2021 در ساعت 00:14

16. 39 کاربر برای این پست سودمند از uosef.azad عزیز تشکر کرده اند:

828 بار در 132 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط my_amin نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان
    بابت این تاپیک، هم از پیشنهاددهندگان و هم از تیم آکادمی ویو و جناب امینو تشکر میکنم.
    از دوستانی که کتاب معرفی کردند هم تشکر میکنم.

جای دو کتاب رو در این تاپیک خیلی خالی دیدم :
    اولی کتاب عادتهای اتمی (Atomic Habits) نوشته آقای جیمز کلر (James Clear)
    فایل پیوست 64082

دومی کتاب طرز فکر(Mindset) نوشته خانم دکتر کارول دِوِک (Carol Dweck)
    فایل پیوست 64083

کتاب اول (عادتهای اتمی) در مورد نحوه شکل گیری عادات و همچنین روشهایی که با اونها می تونیم راحتر عادات رو بوجود بیاریم و بطورمستمر ادامه اش بدیم صحبت میکنه. همچنین در مورد روشهای دوری و ترک عادات ناخوشایند و ناکارآمد صحبت میکنه که چطور راحت تر ترکشون کنیم. بخشی از این کتاب: "چهار قانون تغییر رفتار، مجموعه ای از قوانین هستند که میتوانیم از آنها برای ایجاد عادتهای بهتر استفاده کنیم. این چهار قانون عبارتند از: 1) عادت را آشکار کنید، 2) عادت را جذاب کنید، 3) عادت را آسان کنید، 4)عادت را رضایتبخش کنید."
    برای از بین بردن عادات بد هم خلاف این مراحل باید انجام بشه. 1)عادت را پنهان کنید، 2) عادت را زشت کنید، 3)عادت را سخت کنید، 4)عادت را نارضایت بخش کنید.
    این کتاب واقعا فوق العاده است. خواندن این کتاب رو به همه توصیه میکنم.

در کتاب دوم (طرز فکر) در مورد دو نوع تفکر صحبت میکنه که افراد از هر کدوم از اون دو نوع تفکر رو در زمینه های مختلف می تونند داشته باشند. طرز فکر اول، طرز تفکر ثابت و طرز فکر دوم، طرز فکر رشد. طرز فکر ثابت، باور به ثابت بودن استعدادها و مهارتهای افراد داره و طرز فکر دوم باور به قابلیت رشد دادن استعدادها و توانایی های افراد داره. داشتن هر کدام از این طرز تفکرها در زمینه های مختلف برای یک فرد میتونه امکانپذیر باشه و همچنین این طرز فکرها قابل تغییر دادن هستند. البته این کتاب رو خودم هنوز دارم مطالعه میکنم و به انتها نرسیدم ولی تا همینجا هم دیدگاه من رو ارتقا داده و عالیه و توصیه میکنم حتما مطالعه اش کنید.
    با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی و همه عزیزان
    بنده به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ آکادمی تجربه ی اندکی که طی آموزش های استاد کسب کردم و متوجه شدم، این هست که استاد روی تغییر عادت ها و ایجاد عادت های کوچک و مستمر خیلی تاکید دارند
    از این رو کتاب عادت های اتمی رو خواندم (البته فقط یک دور خواندم و طبق فرمایشات استاد باید 40 دور یک کتاب رو بخوانیم تا بگیم کتاب رو خواندیم) و واقعا کتاب فوق العاده ای هست و یکی از ویژگی های خوب این کتاب این هست که خیلی از زمان نشرش نگذشته و مثال هایش هم همه در زمان معاصر وجود داره
    یه همین منظور خواستم این کتاب فوق العاده رو در انجمن معرفی کنم که متوجه شدم دوست عزیزمون زحمتش رو کشیدن و من ازشون تشکر میکنم
    بابت پرحرفی کردن بنده پوزش میطلبم
    موفق باشید

18. 29 کاربر برای این پست سودمند از mani_bitaraf عزیز تشکر کرده اند:

TahaRahi آواتار ها
    1,031 بار در 234 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 79 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    امیدوارم حالتون خوب باشه.
    این تاپیک به درخواست یکی از کاربران زده شده و واقعا جاش خالی بود توی انجمن.
    در این تاپیک میتونید کتابهایی رو که خوندین و براتون مفید بوده معرفی کنید و اگر برداشتتون ویا مختصری از کتاب رو هم بگید که عالی میشه.
    این تاپیک هم مثل باقی تاپیکها تحت قوانین سایت و انجمن هست.سعی کنید رعایت کنید
    از قرار دادن لینک محصول یا فروش کتاب یا تبلیغ هم خودداری کنید
    ممنون
    امینو
    سلام خیلی ممنونم از شما به خاطر این تاپیک
    شما گفتین که تا 40 بار یک کتاب یا آموزشی رو نخوندیم نمیتونیم بگیم که اون کتاب رو کامل خوندیم
    به نظرم شاید این کتاب کوین ترودو کمک کنه تو این موضوع

ممنون میشم اگه شماهم نظرتون رو بیان کنید استاد ♥
    ویرایش توسط TahaRahi : 04-19-2021 در ساعت 13:51

20. 34 کاربر برای این پست سودمند از TahaRahi عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع