صفحه 54 از 104 نخستنخست ... 444525354555664 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1036

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام tarokh جان تشکر بابت معرفی این فیلم زیبا بسیار عالی بود لذت بردم

اگه باز هم از این فیلم ها میشناسید معرفی کنید بسیار عالی مخصوصا اون صحنه اخر دختر بچه که دستشو فکر کنم به شکل یین و یانگ گرفته بود

درود
    سلام ارمین عزیز
    امیدوارم خوب باشی
    خوشحالم که خوشت اومد از فیلم.
    این فیلم برای کسانی که کتاب دعوت به تمرین ذن رو خوندن میتونه خیلی جالب باشه.با اینکه فیلم خیلی با کیفیتی از نظر ساخت و داستان و کارگردانی و ... نیست ولی یکبار دیدنش میارزه.
    چشم.حتما اگر فیلم در این باره به چشمم خورد حتما در این تاپیک معرفی میکنم.
    مخلصیم ارمین جان
    in all chaos there is calculation

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    وقت بخیر
    امیدوارم که خوب باشید
    کتابی که امروز به شما معرفی میکنم کتاب زندگی 3.0 است از مکس تگمارک.کتابی درباره ی انسان بودن در عصر هوش مصنوعی.

ما در آستانۀ عصری جدید قرار داریم. آنچه زمانی داستان علمی*تخیلی به شمار می*آمد به*سرعت رنگ واقعیت به خود می*گیرد، چون هوش مصنوعی در همۀ حوزه*ها در حال ایجاد تحول است، از جنگ و جُرم و جنایت گرفته تا عدالت و مشاغل و جامعه ـــ و حتی برداشت ما از معنای انسان بودن. هوش مصنوعی بیش از هر فناوری دیگری توان دگرگون کردنِ آیندۀ مشترک ما را دارد، و برای بررسیِ این آینده هیچ*کس بهتر از مکس تگمارک نیست، استاد MIT و یکی از بنیادگذارانِ مؤسسۀ آیندۀ زندگی که کارهایش به پژوهش جدی در زمینۀ نحوۀ سودمند نگاه داشتن هوش مصنوعی بسیار کمک کرده است.
    مکس تگمارک استاد فیزیک MIT و رئیس مؤسسۀ آیندۀ زندگی است. او مؤلف کتاب جهانِ ریاضیاتیِ ماست و در بسیاری از مستندهای علمی شرکت داشته است. عشقِ او به اندیشه*های نو و ماجراجویی و آینده*ای شوق*انگیز مسری است. تگمارک در این کتابِ بسیار مهم که بر پژوهش*های ژرف استوار است ما را به عمق اندیشه دربارۀ هوش مصنوعی و وضع بشر می*برد و با پرسش*های اساسیِ زمانه*مان رو در رو می*کند.
    چگونه می*توانیم از طریق اتوماسیون به رشد و شکوفایی اقتصادی خود ادامه دهیم، بدون آن*که افراد درآمد یا احساس هدفمندی خود در زندگی را از دست بدهند؟
    چگونه می*توانیم اطمینان یابیم که سامانه*های هوش مصنوعی آینده همان کاری را که ما می*خواهیم انجام می*دهند بدون این*که از کار بیفتند یا درست کار نکنند یا هَک شوند؟
    آیا باید از به راه افتادن مسابقه*ای تسلیحاتی بر سرِ دستیابی به سلاح*های خودسامانِ مرگبار در هراس باشیم؟
    آیا هوش مصنوعی به بالندگی و شکوفاییِ بی*سابقۀ زندگی کمک خواهد کرد، یا سرانجام ماشین*ها در تمام کارها از ما پیشی خواهند گرفت، و شاید حتی جایگزین ما شوند؟
    زندگی ۳/۰ ما را با مناقشه*انگیزترین مسائل روز در زمینۀ هوش مصنوعی آشنا می*کند ـــ از اَبَرهوش گرفته تا معنا و آگاهی و مرزهای فیزیکیِ نهاییِ حیات در کیهان ـــ و این*چنین ما را مجهز می*کند تا به بحثی که شاید مهم*ترین بحث زمانۀ ما باشد بپیوندیم.
    شما چه جور آینده*ای را می*خواهید؟

مطالعه خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    خرید فیزیکی کتاب
    خرید فیزیکی کتاب
    خرید کتاب از طاقچه
    مطالعه قسمتی از کتاب

ویرایش توسط tarokh : 03-10-2022 در ساعت 14:47

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    7,638 بار در 2,182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    امیدوارم که خوب باشید
    کتابی که امروز به شما معرفی میکنم کتاب زندگی 3.0 است از مکس تگمارک.کتابی درباره ی انسان بودن در عصر هوش مصنوعی.

ما در آستانۀ عصری جدید قرار داریم. آنچه زمانی داستان علمی*تخیلی به شمار می*آمد به*سرعت رنگ واقعیت به خود می*گیرد، چون هوش مصنوعی در همۀ حوزه*ها در حال ایجاد تحول است، از جنگ و جُرم و جنایت گرفته تا عدالت و مشاغل و جامعه ـــ و حتی برداشت ما از معنای انسان بودن. هوش مصنوعی بیش از هر فناوری دیگری توان دگرگون کردنِ آیندۀ مشترک ما را دارد، و برای بررسیِ این آینده هیچ*کس بهتر از مکس تگمارک نیست، استاد MIT و یکی از بنیادگذارانِ مؤسسۀ آیندۀ زندگی که کارهایش به پژوهش جدی در زمینۀ نحوۀ سودمند نگاه داشتن هوش مصنوعی بسیار کمک کرده است.
    مکس تگمارک استاد فیزیک MIT و رئیس مؤسسۀ آیندۀ زندگی است. او مؤلف کتاب جهانِ ریاضیاتیِ ماست و در بسیاری از مستندهای علمی شرکت داشته است. عشقِ او به اندیشه*های نو و ماجراجویی و آینده*ای شوق*انگیز مسری است. تگمارک در این کتابِ بسیار مهم که بر پژوهش*های ژرف استوار است ما را به عمق اندیشه دربارۀ هوش مصنوعی و وضع بشر می*برد و با پرسش*های اساسیِ زمانه*مان رو در رو می*کند.
    چگونه می*توانیم از طریق اتوماسیون به رشد و شکوفایی اقتصادی خود ادامه دهیم، بدون آن*که افراد درآمد یا احساس هدفمندی خود در زندگی را از دست بدهند؟
    چگونه می*توانیم اطمینان یابیم که سامانه*های هوش مصنوعی آینده همان کاری را که ما می*خواهیم انجام می*دهند بدون این*که از کار بیفتند یا درست کار نکنند یا هَک شوند؟
    آیا باید از به راه افتادن مسابقه*ای تسلیحاتی بر سرِ دستیابی به سلاح*های خودسامانِ مرگبار در هراس باشیم؟
    آیا هوش مصنوعی به بالندگی و شکوفاییِ بی*سابقۀ زندگی کمک خواهد کرد، یا سرانجام ماشین*ها در تمام کارها از ما پیشی خواهند گرفت، و شاید حتی جایگزین ما شوند؟
    زندگی ۳/۰ ما را با مناقشه*انگیزترین مسائل روز در زمینۀ هوش مصنوعی آشنا می*کند ـــ از اَبَرهوش گرفته تا معنا و آگاهی و مرزهای فیزیکیِ نهاییِ حیات در کیهان ـــ و این*چنین ما را مجهز می*کند تا به بحثی که شاید مهم*ترین بحث زمانۀ ما باشد بپیوندیم.
    شما چه جور آینده*ای را می*خواهید؟

مطالعه خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    خرید فیزیکی کتاب
    خرید فیزیکی کتاب
    خرید کتاب از طاقچه
    مطالعه قسمتی از کتاب

سلام تارخ جان امیدوارم حالت عالی باشه،
    به به عجب کتابی، هفته پیش اتفاقا اینو تهیه کردم. بیصبرانه مشتاقم که شروعش کنم. ممنونم بابت معرفیت

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    سلام
    امیدوارم که خوب باشید
    میخوام کتاب همه دروغ میگویند از ست استیونز داویدویتس رو به شما دوستان معرفی کنم.
    فایل پیوست 264217

حرف اصلی کتاب همه دروغ می*گویند اینه که برای مطالعه یا فهمیدن یه رفتار اجتماعی نمی*تونیم بریم از خود آدم*ها بپرسیم و انتظار داشته باشیم به پاسخ صحیح و صادقی برسیم: چون آدم*ها توی مصاحبه و نظرسنجی و حتی به اطرافیان*شون همیشه در حال دروغ گفتن هستند. کجا راست می*گن؟ وقتی چیزی رو در گوگل جستجو می*کنند.
    ست استیونز داویدویتس در این کتاب با مثال*های مختلفی به ما نشون می*ده که انحراف چیزی که خود آدم*ها در مورد خودشون عنوان می*کنند تا چیزی که بررسی بیگ دیتای موتور جستجوی گوگل می*گه از کجا تا کجاست. چرا تحلیل بیگ دیتا یا همان کلان داده روی موضوعات کلیدی فراگیر می*تونه نتیجه*ی صادقانه*تری از یک رفتار اجتماعی به ما بده؟
    مغز کتاب همه دروغ می*گویند به طور خیلی خلاصه اینه که این همه اطلاعاتی که گوگل و ابزارهای دیجیتال دیگه از کاربرها جمع می*کنند اصلا به چه دردی می*خوره؟ ست استیونز دیویدویتس نویسنده کتاب همه دروغ می*گویند می*گه با تحلیل این کلان داده*های جدید و اثری که افراد در جستجوی گوگل و شبکه*های اجتماعی و حتی مسیریاب*ها از خودشون می*ذارن ما می*تونیم به درک درست و معتبرتری از رفتارهای اجتماعی و خواسته*ها و جهت*گیری*های فکری*شون روی مسائل متفاوت برسیم. ست استیونز نویسنده بهمون مسیر جدیدی رو برای فکر کردن نشون می*ده و با تجزیه و تحلیل آگاهانه و البته کمی شوخ*طبعی در لحنش کمک می*کنه جاهای تازه*ای توی ذهن*مون برای فکر کردن به موضوعات مختلف روشن بشه.

فایل پیوست 264222

خلاصه کتاب در تاپیک خلاصه و چکیده کتابها
    خرید فیزیکی کتاب
    خرید کتاب از طاقچه
    خلاصه کتاب در بی پلاس
    تارخ جان ممنونم از معرفی کتابت،

لازم دونستم یک نکته رو که حاصل مطالعات اندکم بوده بگم. به نظر من عنوان کتاب کمی تجاری انتخاب شده چون در حقیقت در نظر سنجی ها یا پاسخ به سوالات انسان با مغز جدید پاسخ میدن اما رفتار انسان در نهایت برای رسیدن به یک نیاز یا خواسته با «مغز قدیم» یا «مغز خزنده» انجام میشه. مغز قدیم مسئول رفتارهای غریزی در انسانه. دقیقاً طبق گفته اساتید این حوزه معتقدن در بازاریابی فروش هم این موضوع یک معضل به حساب میاد چون اشخاص فرضا در نظرسنجی میگن فلان چیز رو دوست داریم اما در عمل یک چیز دیگه رو میخرن. یک گفته معروف در بین بازاریابان اینه :«مردم با مغز قدیم میخرن و با مغز جدید خریدشون رو توجیه میکنن». پس مسلما طبیعیه که اشخاص وقتی در گوگل به جستجو میپردازن طبق مغز قدیم رفتار کنن. البته من این کتاب رو نخوندم و نمیدونم آیا به این موضوع اشاره شده یا خیر؛ اما به نظرم رسید نویسنده کتاب این موضوع رو نادیده گرفته.

موضوع مغز قدیم برای ما تریدرها خیلی مهمه چون دقیقا رفتار هامون در بازار بخش بزرگیش با مغز قدیم هست نه با مغز منطقی و یا حتی احساسی.

اگر کسی یک کتاب خوب و جامع در مورد مغز قدیم میشناسه که به معامله گری کمک کنه ممنون میشم معرفی کنه.

با تشکر
    ویرایش توسط Milad-Trader : 03-10-2022 در ساعت 15:15

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    سلام تارخ جان امیدوارم حالت عالی باشه،
    به به عجب کتابی، هفته پیش اتفاقا اینو تهیه کردم. بیصبرانه مشتاقم که شروعش کنم. ممنونم بابت معرفیت
    ارادت میلاد عزیز
    چاکریم

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    تارخ جان ممنونم از معرفی کتابت،

لازم دونستم یک نکته رو که حاصل مطالعات اندکم بوده بگم. به نظر من عنوان کتاب کمی تجاری انتخاب شده چون در حقیقت در نظر سنجی ها یا پاسخ به سوالات انسان با مغز جدید پاسخ میدن اما رفتار انسان در نهایت برای رسیدن به یک نیاز یا خواسته با «مغز قدیم» یا «مغز خزنده» انجام میشه. مغز قدیم مسئول رفتارهای غریزی در انسانه. دقیقاً طبق گفته اساتید این حوزه معتقدن در بازاریابی فروش هم این موضوع یک معضل به حساب میاد چون اشخاص فرضا در نظرسنجی میگن فلان چیز رو دوست داریم اما در عمل یک چیز دیگه رو میخرن. یک گفته معروف در بین بازاریابان اینه :«مردم با مغز قدیم میخرن و با مغز جدید خریدشون رو توجیه میکنن». پس مسلما طبیعیه که اشخاص وقتی در گوگل به جستجو میپردازن طبق مغز قدیم رفتار کنن. البته من این کتاب رو نخوندم و نمیدونم آیا به این موضوع اشاره شده یا خیر؛ اما به نظرم رسید نویسنده کتاب این موضوع رو نادیده گرفته.

موضوع مغز قدیم برای ما تریدرها خیلی مهمه چون دقیقا رفتار هامون در بازار بخش بزرگیش با مغز قدیم هست نه با مغز منطقی و یا حتی احساسی.

اگر کسی یک کتاب خوب و جامع در مورد مغز قدیم میشناسه که به معامله گری کمک کنه ممنون میشم معرفی کنه.

با تشکر
    میلاد جان حرف شما درسته.ولی به نظر من هر کتابی شاید در حد چند صفحه نکته مهمی که به درد من بخوره داشته باشه.و چیزی که از یک کتاب من و شما برداشت میکنیم یا به دردمون میخوره باهم متفاوت میتونه باشه.
    حرف شما کاملا صحیح هست ولی من توصیه میکنم یک دور بخونیدش و اون چند صفحه یا حتی چند خطی که به درد میخوره رو برداشت کنین.
    حرف شما باز هم میگم درسته ولی من به شخصه اهمیتی به این قبیل موضوعات نمیدم.
    میلاد جان خیلی مخلصیم

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    میلاد جان حرف شما درسته.ولی به نظر من هر کتابی شاید در حد چند صفحه نکته مهمی که به درد من بخوره داشته باشه.و چیزی که از یک کتاب من و شما برداشت میکنیم یا به دردمون میخوره باهم متفاوت میتونه باشه.
    حرف شما کاملا صحیح هست ولی من توصیه میکنم یک دور بخونیدش و اون چند صفحه یا حتی چند خطی که به درد میخوره رو برداشت کنین.
    حرف شما باز هم میگم درسته ولی من به شخصه اهمیتی به این قبیل موضوعات نمیدم.
    میلاد جان خیلی مخلصیم
    تارخ جان کاملا حرفت صحیح هست. من صرفا میخواستم با توضیحم بگم این اتفاق که در کتاب توضیح داده شده دروغگویی اشخاص نیست بلکه صرفا یک اقدام غریزی هست. کتاب رو مطالعه خواهم کرد.

من بیشتر مخلصم

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام
    وقت بخیر
    امروز کتاب شکاف طبقاتی (the great leveler) نوشته walter scheidel زو میخوام به شما معرفی کنم.
    این کتاب هنوز تا جایی که من اطلاع دارم در ایران ترجمه نشده و موجود نیست.در پایین پست فقط لینک خرید از امازون رو قرار میدم .

در این کتاب یاد میگیرم که چرا دموکراسی-نظام سرمایه داری و حتی احزاب چپ در از بین بردن شکاف طبقاتی ناکارامد بودند.اندیشه اصلی (حداقل در غرب)این است که دموکراسی و سرمایه داری زندگی شهروندان مدرن را بهبود داده ولی دموکراسی در اصل انصاف و برابری را در میان اعضای یک جامعه ترویج میده و سرمایه داری مالکیت اموال را فراتر از ثروتمندان و نجیبان قرار داده است.
    این کتاب نشان میدهد که شواهد تاریخی برخلاف ان هستند:افزایش سرمایه داری و دموکراسی برای حل مشکل شکاف طبقاتی موفق نبوده است.نویسنده نمونه های زیادی از موقعیت های مختلف نشان میدهد که حوادث و بلایای وحشتناک در واقع نقش یزرگتری در برخورد با شکاف طبقاتی بازی کرده است.
    با بررسی های تاریخی تلاش دولت ها برای جلوگیری از شکاف طبقاتی و پیامد های ناشی از ان بهتر از اینکه چگونه میتوانیم در مبارزه امروز برای ایجاد یک جهان مساوی کمک کنیم مطلع میشیم.

لینک خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    لینک خرید کتاب از امازون
    ویرایش توسط tarokh : 03-11-2022 در ساعت 16:41

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

686 بار در 66 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    امروز میخوام یک کتاب داستانی یا رمان خیلی خوب رو معرفی کنم. علاقه خودم بیشتر رو موضوعات غیر داستانی هستش ولی این رمان خیلی جذابه و حرف واسه گفتن خیلی داره. دید آدما رو نسبت به حسرتایی که تو زندگی میخورن و ای کاش ها باز میکنه. این کتاب رو پریروز تموم کردم.
    کتاب با این متن شروع میشه که نشون دهنده ماهیت کل کتاب هستش.
    جایی میان زندگی و مرگ، کتابخانه ای بی انتها وجود دارد که داستان واقعی هر فردی در آن منعکس شده است. تصور کنید در این کتابخانه حق انتخاب یک زندگی را داشتید، چه می کردید و چه چیزهایی در زندگی کنونی تان را تغییر می دادید؟ با تغییر دادن آن ها آیا شما همچنان همین فرد بودید؟
    این کتاب برندۀ جایزۀ بهترین کتاب داستانی گودریدز در سال ۲۰۲۰ شده است.

[/color]
    [color=var(--color-button-secondary)][/color]

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از peyman1 عزیز تشکر کرده اند:

686 بار در 66 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تارخ جان مرسی بابت معرفی کتابای خوبت
    این کتاب رو جزء لیستم گذاشتم ایشالا که ترجمه فارسیش بیاد به خاطر نداشتن وقت یک مقدار زبان اصلی خوندن تایم آدم رو میگیره و بعضا این کتابا نیاز هست چندباری خونده بشه تا مطلب اصلیش جا بیفته.
    بازم ممنون بابت به اشتراک گذاری
    با سلام
    وقت بخیر
    امروز کتاب شکاف طبقاتی (the great leveler) نوشته walter scheidel زو میخوام به شما معرفی کنم.
    این کتاب هنوز تا جایی که من اطلاع دارم در ایران ترجمه نشده و موجود نیست.در پایین پست فقط لینک خرید از امازون رو قرار میدم .

در این کتاب یاد میگیرم که چرا دموکراسی-نظام سرمایه داری و حتی احزاب چپ در از بین بردن شکاف طبقاتی ناکارامد بودند.اندیشه اصلی (حداقل در غرب)این است که دموکراسی و سرمایه داری زندگی شهروندان مدرن را بهبود داده ولی دموکراسی در اصل انصاف و برابری را در میان اعضای یک جامعه ترویج میده و سرمایه داری مالکیت اموال را فراتر از ثروتمندان و نجیبان قرار داده است.
    این کتاب نشان میدهد که شواهد تاریخی برخلاف ان هستند:افزایش سرمایه داری و دموکراسی برای حل مشکل شکاف طبقاتی موفق نبوده است.نویسنده نمونه های زیادی از موقعیت های مختلف نشان میدهد که حوادث و بلایای وحشتناک در واقع نقش یزرگتری در برخورد با شکاف طبقاتی بازی کرده است.
    با بررسی های تاریخی تلاش دولت ها برای جلوگیری از شکاف طبقاتی و پیامد های ناشی از ان بهتر از اینکه چگونه میتوانیم در مبارزه امروز برای ایجاد یک جهان مساوی کمک کنیم مطلع میشیم.

لینک خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    لینک خرید کتاب از امازون

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از peyman1 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع