کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 44 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 433

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

Soroosham آواتار ها
    20,510 بار در 1,810 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 227 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

كتاب راهكارهاي غلبه بر وسواس كمال گرايي

سلام دوستان اميدوارم حالتون عالي باشه

من، كمال گرايي بسيار زيادي داشتم و برام مشكلات و دغدغه هاي زيادي ايجاد كرده بود. مثل افكار منفي و آزاردهنده، كاهش عزت نفس، ترس، خود سرزنش گري، مشكل در روابطم و... ديگه برام بوجود اومده بود.

با يك روانشناس صحبت ميكردم و پيشنهاد مطالعه اين كتاب و بمن داد و خب، خيلي بمن كمك كرد و نوع نگاه كردن و به مسائل تغيير داد.

توضيح كلي:

كمال گرايي تعاريف زيادي داره ولي اون چيزي كه من برام تعريفش بهتر بود اين هست : تلاش بي رحمانه براي دستيابي به استانداردهاي بالا( براي خود يا ديگران).
    تو اين كتاب، چارچوب كلي كمال گرايي و توضيح ميدن و علل شكل گرفتن و نشونه ها اين عادت و باور غلط و نشون ميده.
    در ادامه بهتون راهكار وتمريناتي و ميده تا بتونيد نتيجه خوبي ازش بگيريد.

بهتر هست براتون مثال رفتاري بزنم و اگر ديديد رفتارهايي مشابه داريد، حتما به خودتون كمك كنيد و اين كتاب و مطالعه كنيد.

1.
    -باور: اگر دير به قرار ملاقات برسم، افتضاح هست و آنها در مورد من بد فكر ميكنن.
    - رفتار كمالگرايانه: زود رسيدن به محل قرار( 1 ساعت زودتر از منزل خارج بشم)
    - تچربه رفتاري: 15 دقيقه زودتر از منزل خارج بشم تا ببينم آيا به موقع ميرسم يا نه.

2.
    رفتار ديگه اي كه هست تكرار و بررسي چندين باره تمرين يا كاري كه ميكنيد هست و زمان به شدت زيادي براش ميزاريد به طوري كه همه وقتتون و اينكار ميگيره و چون از طرف محيط هم تشويق ميشيد، اين رفتار به نظر درست مياد براتون ولي در واقعيت داريد فقط، اين عادت غلط و قوي تر ميكنيد

اميدوارم براتون مفيد باشه و بعد چندبار خوندن اين كتاب به آرامش ذهنتون كمك كنه.

شاد و پراز انرژي مثبت و لحظه حال باشيد.

پينوشت:
    ممكن هست نسخه چاپي كتاب و پيدا نكنيد، اسم كتاب كه در موضوع هست و كپي كنيد و سرچ كنيد،*داخل نرم افزارهاي كتاب مطالعه كنيد.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm FIGHTING for it

2. 57 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

1,099 بار در 52 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز.
    ممنون از استاد بابت حمایت هاشون.
    حقیقتش من اصلا اهل مطالعه مستمر نبودم. تو این مدت 4 ماهی که عضو خانواده آکادمی ویو شدم با صحبت های استاد راجع به مطالعه به صورت عادت روزمره کتاب خوندن رو بصورت مستمر و مداوم شروع کردم.
    حتی با فرض محال بر اینکه من یک تریدر موفق نشم، باز هم با صحبت های استاد عزیز تقریبا تا همینجا هم کل مسیر آینده زندگیم تغییر کرده و توی حرفه ی خودم تاثیرات مثبتش رو به وضوح دارم میبینم.

من کتابی با نام واسه جزییات عرق نریز نوشته دکتر ریچارد کارلسون و ترجمه آقای علی هداوندی رو بارها خوندم و هر بار تاثیرگدار تر از قبل هست.
    این کتاب بیشتر در مورد پرهیز از قرار گرفتن در تشنج جامعه و خارج شدن از مدار مشکلاتی هست که هیچ ربطی به ما نداره.
    امتیازی که این کتاب داره بصورت مجموعه ای از مقالات هست که میشه گفت در حالی که با هم مرتبط هستند ولی ترتیب و توالی خاصی ندارند و میتونیم هر بخشی از کتاب رو بصورت مجزا و طبق نیاز بخونیم و کل مطالب اون بخش رو دریافت کنیم حتی بدون خوندن بقیه ی بخش ها.

کتاب اثر مرکب از دارن هاردی رو که دوستان هم معرفی کردن بسیار عایه و نیاز به تمرین و ممارست عملی داره برای نتیجه گیری و راهکارهای خیلی خوبی داره.

کتاب تمرین نیروی حال که استاد معرفی کردند ار اکهارت تول رو من خوندم. بسیار تاثیر گذار و خوبه و به نظر من نیاز به تمرینات عملی و مداومت در خوندن و انجام تمریناتش داره.

رمان کیمیاگر که کتاب بسیار معروفیه و احتمالا اکثر دوستان خوندنش در عین جذابیت داستان، بسیار بسیار انگیزه بخش هست برای هر کدوم از ما که به نوعی داریم افسانه شخصی خودمون رو دنبال میکنیم.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد با یه داستان کوتاه چند صفحه ای بسیار جذاب به ما میگه که هروقت دست از تلاش بکشیم ممکنه چه اتفاقی بیوفته و موقع شکست خوردن چه کاری باید انجام داد.

کتاب شازده کوچولو که ما رو به دنیای خودمون میبره و میفهمیم کجای زندگیمون ایستادیم. یه کتاب واسه کوچکتراست که به نظرم بیشتر واسه بزرگترا کاربرد داره.

کتابی با نام سن پاتریک ـ نیکولا تسلا که در باره ی زندگی نامه بزگترین مخترعی که دنیا به خودش دیده هست. مردی به نام نیکولا تسلا که همه اون رو با اختراع برق جریان متناوب میشناسن در صورتی که اختراعات بسیار بزرگتری هم داشته و نمونه ی کاملی از نبوغ، پشتکار و انسانیته.

ممنون از دوستان و استاد امینو.

4. 59 کاربر برای این پست سودمند از stockdale عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    2,530 بار در 156 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان پر انرژی
    دوستان این کتابی رو که معرفی میکنم خیلی عالی در من تاثیر گذاشته کلا از گمراهی و ... در اومدم
    گفتم اینجا به اشتراک بزارم دوستان هم خواستن استفاده بکنند
    کتاب حکایت دولت و فرزانگی نوشته مارک فیشر و مترجم گیتی خوشدل
    خلاصه ای از کتاب : این کتاب با مثال و تمرین و صبر در قالب یک داستان بسیار عالی شمارو از اهمیت هدفهای مکتوب و داشتن زمان و روشن بودن آشنا میکنه همچنین همانطور که استاد گفتند برامون این موضوع رو که چکی داشته باشین مبلغ و تاریخ نوشته نشده باشه هرگز وصول نمیشه رو بسیار عالی در قالب این داستان تو ذهن انسان ثبت میکنه و یک راهکار و مسیر روشن در انتهای این کتاب پیشروتون میبینید

آرزوی موفقیت برای هممون در این آکادمی

6. 57 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 227 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

كتاب Eat That Frog از آقاي برايان تريسي

اين كتاب و مطمعنم اگر نخونده باشيد حداقل يكبار اسمش و شنيديد كه عنوانش به چند مدل ترجمه شده:

قورباغه را بخور ، قورباغه را قورت بده

اين اصطلاح، اولين بار توسط آقاي مارك تواين مطرح شد و توضيحاتي درباره اون داد و سپس آقاي برايان تريسي با الهام از اين اصطلاح و توضيحات، اين كتاب مفيد و روي كاغذ آوردن.

كتاب "قورباغه را قورت بده"، در رابطه با مديريت كاربردي زمان، برنامه ريزي و هدف گذاري توضيحات جالبي داده و ميتونه شروع و يا مكمل خوبي براي برنامه ريزي روزمره و بخصوص كاري شما باشه.

به نظر شخصي من ،كتاب به خاطر كمي قديمي بودنش( از لحاظ زمان نگارش) در قسمت هاي مديريت زمان مثال هاي آپديتي نداره، هرچند، همون مثال ها چارچوب خوبي و ميتونه به خواننده بده تا ازشون استفاده كنه.

من فقط يك قسمت كوچيك اين كتاب كه همين اصطلاح "قورباغه را بخور" هست و توضيح ميدم و اميدوارم كه براتون مفيد باشه:

وقتي روبروي شما دوتا قورباغه هست و شما موظف هستيد كه اون هارو بخوريد، شما از شكل و ظاهر اون ها ممكن هست حالتون بهم بخوره. اما چاره اي نداريد و بايد ميل بكنيدشون!
    بهترين راه اين هست كه زشت ترين و لزج ترين و بودارترين قورباغه و اول بخوريد، تا قورباغه دوم كه كمتر اين مشخصات دلنشين و داره ، بتونيد راحت تر قورت بديد!

امور روزانه ما هم همينطور هست. بهتر هست اولين كاري كه به نظر شما بزرگ و به شدت ترسناك به نظر ميرسه( پينوشت 1) و اول انجام بديد تا باقي روز در عذاب رسيدن به اون كار نباشيد. به قول معروف : "مرگ يكبار، شيون هم يكبار" (اميدوارم درست باشه )

پينوشت 1: در رابطه با ترس و غلبه بر اون آقاي دارن هاردي داخل يوتيوب خودشون يكسري ويدئوها كوتاهي دارن كه به شدت پيشنهاد ميكنم كه ببينيدشون و متوجه بشيد كه ما از نسل آدم هاي ترسوييم و اين دشمن مسخره فقط يك توهم هست و بايد فقط انجامش بديد!
    ویرایش توسط Soroosham : 12-07-2020 در ساعت 08:22 AM

8. 54 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

seyedali آواتار ها
    1,387 بار در 70 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان این کتاب هیمنجوری که ازعکس جلد و اسم کتاب پیداست تمرینات عملی برای درمان اشفتگی ها و حواس پرتی های ذهن است.خودم خوندمش و به شدت توصیه میکنم در کنار کتاب دعوت به تمرین ذن که جناب امینو توصیه کردند حتما خوانده شود
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

10. 56 کاربر برای این پست سودمند از seyedali عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    99,203 بار در 1,239 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1468 پست
    برچسب زده شده
    در 18 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها

اين كتاب و مطمعنم اگر نخونده باشيد حداقل يكبار اسمش و شنيديد كه عنوانش به چند مدل ترجمه شده:

قورباغه را بخور ، قورباغه را قورت بده

اين اصطلاح، اولين بار توسط آقاي مارك تواين مطرح شد و توضيحاتي درباره اون داد و سپس آقاي برايان تريسي با الهام از اين اصطلاح و توضيحات، اين كتاب مفيد و روي كاغذ آوردن.

كتاب "قورباغه را قورت بده"، در رابطه با مديريت كاربردي زمان، برنامه ريزي و هدف گذاري توضيحات جالبي داده و ميتونه شروع و يا مكمل خوبي براي برنامه ريزي روزمره و بخصوص كاري شما باشه.

به نظر شخصي من ،كتاب به خاطر كمي قديمي بودنش( از لحاظ زمان نگارش) در قسمت هاي مديريت زمان مثال هاي آپديتي نداره، هرچند، همون مثال ها چارچوب خوبي و ميتونه به خواننده بده تا ازشون استفاده كنه.

من فقط يك قسمت كوچيك اين كتاب كه همين اصطلاح "قورباغه را بخور" هست و توضيح ميدم و اميدوارم كه براتون مفيد باشه:

وقتي روبروي شما دوتا قورباغه هست و شما موظف هستيد كه اون هارو بخوريد، شما از شكل و ظاهر اون ها ممكن هست حالتون بهم بخوره. اما چاره اي نداريد و بايد ميل بكنيدشون!
    بهترين راه اين هست كه زشت ترين و لزج ترين و بودارترين قورباغه و اول بخوريد، تا قورباغه دوم كه كمتر اين مشخصات دلنشين و داره ، بتونيد راحت تر قورت بديد!

امور روزانه ما هم همينطور هست. بهتر هست اولين كاري كه به نظر شما بزرگ و به شدت ترسناك به نظر ميرسه( پينوشت 1) و اول انجام بديد تا باقي روز در عذاب رسيدن به اون كار نباشيد. به قول معروف : "مرگ يكبار، شيون هم يكبار" (اميدوارم درست باشه )

پينوشت 1: در رابطه با ترس و غلبه بر اون آقاي دارن هاردي داخل يوتيوب خودشون يكسري ويدئوها كوتاهي دارن كه به شدت پيشنهاد ميكنم كه ببينيدشون و متوجه بشيد كه ما از نسل آدم هاي ترسوييم و اين دشمن مسخره فقط يك توهم هست و بايد فقط انجامش بديد!
    سلام وقت بخیر
    خیلی ممنون بابت معرفی خوب و زیبای شما از کتاب.
    امینو
    Perceive thetime , Change thelife

12. 63 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    99,203 بار در 1,239 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1468 پست
    برچسب زده شده
    در 18 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanche نمایش پست ها
    سلام درود بر کتاب بازهای عزیز
    برای دوستانی که به شعر و ادبیات علاقه مند هستند
    یک پکیج عظیم روانشناسی فردی و اجتماعی
    دیوان شمس مولانا
    مثنوی معنوی مولانا
    با تفسیر و توضیحات استاد پرویز شهبازی در برنامه گنج حضور
    بسیار میتونه کمک کننده باشه در بحث روانشناسی ترید و
    درک موضوع حضور در لحظه و تاثیر نیروی حال در سلامت روانی افراد
    شاد باشین
    فایل پیوست 54326
    فایل پیوست 54327
    سلام وقت بخیر
    بسیار عالی
    ما عظیم ترین منابع کتب فلسفی و علمی و روانشناسی رو به زبان شعر و فارسی در اختیار داریم که مجموعه معرفی شده از بهترینهای اونهاست.
    بابت معرفی این مجموعه که الماس جاودانه بر این انجمن هست و خواهد بود از شما تشکر میکنم.
    خوندن این کتب عالی هست و دریافت از اون نیاز به آمادگی داره.
    در جایی در باب مبدا و حرکت و ناظر و تفسیر حرکت در زمان و جهت -در چهار مصراع به سادگی همه رو توضیح میده.
    دو مصرع اول مثالی فیزیکی و دو مصرع بعدی متافیزکی است و هنر خلاقانه دراستفاده از ترکیب یکسان در مصراع های دوم و چهارم هست که به طرز باور نکردنی فیزیک و متافیزیک رو باهم یکی میکنه.
    كشتي كه به درياي روان مي گذرد---------------مي پندارد كه نيستان مي گذرد
    ما مي گذريم زين جهان در رحلت-----------------مي پنداريم كه نيستان مي گذرد

Perceive thetime , Change thelife

14. 80 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    10,707 بار در 937 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام واااقعا ممنون بابت همچین تاپیک پر محتوایی
    قطعا یکی از کتابهایی که برای شروع معرفی میکنم کتاب "چه کسی پنیر مرا جابجا کرد" اسپنسر جانسونه
    چرا این کتاب؟؟؟ این کتاب به شیوه داستانی فوق العاده ساده اما قدرتمند,رفتار ما رو در برابر تغییرات نشون میده و یاد میده در برابر چه تغییراتی باید از خودمون مقاومت نشون بدیم؟چه زمانی باید تغییر کنیم؟...(از خلاصه کتاب هم بخوام بگم اینه که راجبه چهار شخصیت خیالی(دو انسان و دو موش) و واکنش آنها در مواجهه با تغییرات پیرامونشونه)
    در مورد کتاب:اولین نسخه سال 1998 چاپ شد ,این کتاب به مدت 5 سال در صدر لیست پر فروش ترین های نیویورک تایمز قرار داشت, به 37 زبان زنده دنیا ترجمه شده...
    مردد بودم بابت معرفی این کتاب در این تایم ولی دقت کردم دیدم در راستای تمرین تغییر عادت وبینار اول پرایس هم هست
    خودم به جرات میگم ماهی یه بار این کتاب رو باید بخونم حداقل و هیچوقت خسته نمیشم از خوندن دوباره اون(به همراه چندین کتاب دیگه که هفته های دیگه معرفی میکنم اگه اجازه بدید)
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

16. 53 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Iman poorkeykha آواتار ها
    1,548 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر

خیلی ممنون بخاطر کتابایی که عزیزان معرفی کردن.
    یه ویژگی مشترکی که تقریبا همه این کتابها داشتن تو حیطه روانشناسی و ذهن بودن.

با اجازتون یه کتاب معرفی میکنم که مربوط به جسم میشه (میگن عقل سالم در بدن سالم هست)

این کتاب به بررسی علت زمینه ای چاقی و دیابت پرداخته. می دونیم که این بیماری ها و عوارضشون (که شامل انواع سکته های قلبی و مغزی و نارسایی کلیه و ... میشه) از مهمترین و شایعترین مسائل در دنیای پزشکی و سلامت افراد هست. دکتر جیسون فانگ (نفرولوژیست) مکانیسم های چاقی رو بررسی می کنه و شایعترین علت اون رو مقاومت به انسولین می دونه که در نهایت به دیابت تیپ 2 منجر میشه. نکته اصلی این هست که واسه کاهش وزن و برطرف کردن چاقی همیشه به اینکه چی بخوریم دقت میشه. اما به این نکته که چه زمانی بخوریم کمتر پرداخته شده. در نهایت کلید اصلی برطرف کردن این مشکلات رو روزه داری (Fasting) معرفی می کنه. دکتر جیسون فانگ نویسنده این کتاب مدت هاست روی رژیم غذایی Intermittent fasting کار میکنه و تو کلینیکش در زمینه استفاده از این رژیم غذایی درمان دیابت نوع 2 و بیماری های متابولیک وابسته، فعالیت می کنه. مطالب این کتاب منابع عملی هم داره که بعد هر مطلب ذکر شده.

توصیه می کنم حتما یوتیوب ویدیوهای ایشون رو ببینین. ذکر یه نکته ضروریه که این کتاب فقط مخصوص افراد چاق و داری اضافه وزن نیست. مربوط به تمام آدماست، اینکه نحوه صحیح تغذیه مون رو بدونیم. اگه واسمون مهمه که بدونیم خودرومون با چه سوختی کار میکنه چرا ندونیم که چجوری به بدنمون سوخت برسونیم تا بهتر کار کنه.

Intermittent fasting فواید بسیار زیادی داره که فراتر از تصوره.

تجربه شخصی خودم با استفاده از مطالب این کتاب (البته در کنار سایر کتابا و مطالب تغذیه ای و شنا) کاهش 30 کیلوگرم وزن طی یک سال بود.

[ترجمه این کتاب هم وجود داره]
    ویرایش توسط Iman poorkeykha : 12-08-2020 در ساعت 02:23 AM

18. 52 کاربر برای این پست سودمند از Iman poorkeykha عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 227 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

کتاب The Procrastination Cure از آقای دیمون زاهاریادس

سلام دوستان

امیدوارم حالتون عالی باشه

میخوام کتاب درمان تعلل: ۲۱ تاکتیک اثبات شده برای غلبه بر اهمال کاری درونی مدیریت زمان و افزایش بهره وری خدمتتون معرفی کنم. تعريف اهمال كاري براي اين كتاب جالب هست:

"
    عقب انداختن كاري كه انجام زودتر آن احتمالا تصميم بهتري بود."

اين كتاب به برسي علل تعلل ميپردازه و به زيون ساده توضيح ميده و شما اگر هركدوم از اين موارد و درون خودتون ديديد ميتونيد با راهكارهاي كاربردي كه داده سعي بر غلبه بر اون ها داشته باشيد

در ادامه هم آقاي زاهاريادس 21 تكنيك جالب شكست اين عادت مخرب بهتون ميده كه به نوبه خودش جالب هست

به نظر من اين كتاب در صورتي ميتونه براتون مفيد باشه كه متعهد باشيد به تمريناتش و بخوايد كه تغييري ايجاد كنيد حتما به نتيجه ميرسيد

همونطور كه استاد هم در يوتيوب در فايل هاي اشتياق سوزان:موفقيت قطعي=تفكر مثبت+تلاشي هدفمند

براي خود من اين كتاب مفيد بود و تونست بهم كمك كنه تا همونطوري هم آقاي اكهارت تله در رابطه به بودن در لحظه توضيح ميدن، بتونم آگاهي و حضور پيدا كنم

همونطوري كه تمرينات و آموزشات در آكادمي پيوسته و مكمل همديگه هستن، به نظر من مهم ترين چيز كه همون آگاهي و حضور و مركز توجه هر فردي هست، تمامي كتاب هاي تو زمينه موفقيت و تا حدودي روانشناسي مكمل اين مهم هستن

پس از اين كتاب به عنوان يك ابزار و راهنما ميشه استفاده كرد تا بتونيد يك قدم به حضور بيشتر نزديك بشيد و كمكي به شما باشه

اميدوارم براتون مفيد باشه
    شاد و پر از انرژي هاي مثبت و لحظه حال باشين

20. 52 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 44 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع