صفحه 10 از 104 نخستنخست ... 891011122060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 1036

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

Mehdi.Izad آواتار ها
    1,274 بار در 73 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من در این تاپیک دو تا کتاب درخصوص چنگال اندروز معرفی میکنم:
    .... یکی از آقای تیموتی مورگ
    ... دیگری از آقای پاتریک میکولا ، که این کتاب دوم همان جزوه خط روند خودمان است با تمام جزئیات.

در بین منابعی که در دسترس من بود، خودم این دوکتاب را برای معرفی انتخاب کردم.. علت این موضوع هم این هست که به نظر من چنگال اندروز بهترین مفهوم تعادل در حرکات قیمت را دربر دارد.... چون بر اساس قوانین طبیعی عمل و عکس العمل کار میکند. برای من خیلی جالب بود وقتی دیدم که جزوه مربوط به خط روند که استاد در دوره فراکتالی از اون به عنوان کاملترین مرجع این موضوع یاد کردند....در واقع تماما مربوط به مباحث چنگال است و این نشان دهنده اهمیت این تاپیک است.

در این کتابها خواهید خواند: ....... اولین دوره های آموزشی دکتر آلن اندروز به نام "دوره آموزشی اصل عمل-عکس العمل" برگزار میشد. در واقع ایده اولیه روشی که منجر به تولد خط میانه (Median Line) شد توسط دوستان دکتر اندروز که فیزیکدان بودند و بر روی کارهای سر آیزاک نیوتن تحقیق میکردند ارائه شده است. بطور خلاصه، این مفهوم را که میتوان در رویدادهای اقتصادی نیز مانند رویدادهای طبیعی، قوانین عمل و عکس العمل را پیاده کرد اولین بار با ترسیم یک محور منحنی بر روی نمودار قیمت شکل گرفت. روش کار بر این مبنا بود که مساحت نمودار در بالای این محور باید با مساحت زیر آن مساوی باشد....و قیمت در آینده همیشه به سمت حفظ این تعادل حرکت خواهد کرد. دکتر اندروز روی این محور کارهای زیادی انجام داد تا در نهایت به تئوری خط میانه و تعادل قیمت حول آن رسید، که بعدها به نام چنگال اندروزشناخته شد.

ارادتمند
    مهدی

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   
    There is no SHORTCUT to success

2. 36 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi.Izad عزیز تشکر کرده اند:

mehrdad آواتار ها
    7,709 بار در 193 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت این کتاب عالی.
    فیلمش هم عالی هست حتما دوستان ببینن در تایم استراحت.
    از شما ممنونم.
    امینو
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    اینم لینک فیلمش هست دوستان میتونند دنبال کنند.
    فیلم
    فیلم فوق العاده بود . فکر کنم اگه انرژی کم بشه باید دوباره این فیلم و ببینم
    پر از نکاتی بود کاملاً کار آمد است
    به دوستان حتماً پیشنهاد میکنم این فیلم و حداقل یک بار مشاهده کنن
    از شما تشکر میکنم
    ویرایش توسط mehrdad : 02-10-2021 در ساعت 16:16
    از گذشته های دنیا برای باقیمانده ی آن عبرت آموز، زیرا پاره های دنیا شبیه یکدیگرند. (نامه 69 نهج البلاغه)

4. 39 کاربر برای این پست سودمند از mehrdad عزیز تشکر کرده اند:

mohsen-73 آواتار ها
    658 بار در 27 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به استاد بزرگوار و دوستان گل

بین کتاب های "دعوت به تمرین ذن" و "ذهن ذن ، ذهن آغاز گر" کدوم برای شروع تمرینات مدیتیشن بهتره؟
    اگه کتاب دیگه ای رو میشناسید که از این دو کتاب بهتره لطفا بهم بگید.

مرسی

6. 30 کاربر برای این پست سودمند از mohsen-73 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,687 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

شفاي كودك درون - دكتر لوسيا كاپاچيونه

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها

پينوشت 1:تو پست ها بعدي كتاب شفا كودك درون و خدمتتون معرفي ميكنم
    سلام دوستان عزيز

اميدوارم حالتون عالي باشه

امروز ميخوام كتابي و خدمتتون معرفي كنم، كه باعث شد زندگي من خيلي قشنگ تر بشه و احساسات و افكار رنگ و نوع ديگه اي بگيره.

اسم كتاب هست شفا كودك درون كه توسط مترجم خيلي خوب، سركار خانم گيتي خوشدل ترجمه شده و به قلم خانم دكتر كاپاچيونه به رشته تحرير دراومده.

قبل از اينكه بخوام براتون بيشتر درباره كتاب بگم، بهتر هست درباره يكسري موضوعات صحبت كنيم.

كودك درون كيه؟ چه كسي كودك درون داره؟ اصلا مفهوم كودك درون چي هست؟ اين بچه بازي ها چيه؟!

تا حالا شده يك كاري و انجام بدين و احساس نشاط و شادي بكنين و حس بكنين كه جوونتر شدين؟ شده با خودتون تو يك روز باروني چتر نبرين و زير بارون بدوئين و بخندين يا تابلوهارو بخونين و لذت ببرين از لحظه لحظه اين كار؟
    شايد بشه گفت اين كارها نمود كودك درونتون بوده براي يك فرصت مناسب.
    درون همه ما آدم ها كودك نوپا و سرحال و شادي هست كه دنبال كشف كردن هست. احساساتش و ميدونه و خيلي راحت اونهارو بدون ترس از قضاوت جامعه بيان ميكنه. اين كودك ميدونه به كي اعتماد بكنه و به كي اعتماد نكنه. ميدونه الان خوشحال هست و ميخواد قهقهه بزنه يا ناراحت هست و الان بايد هق هق گريه كنه. با بازي ميخواد دنيا و حس كنه و ارتباط بگيره. " چشمه بي انتهاي خلاقيت و سر زندگي ; وجودش از اين بازيگوشي شادمانه ميجوشد."
    شايد اگر بهمون ميگفتن كه يك موجودي درونمون هست كه زندگي و خواسته هامون باب ميل اون شكل ميگيره و وقتي اون اكي بده به همه چي ميرسيم و شاد ميشيم، شايد توجه بيشتري بهش ميكرديم و نميزاشتيم تو دنياي بزرگسالانه خشكمون ساكتش كنيم، وبهش بگيم: ساكت شو بچه! اين بچه بازي ها چيه؟ تا مجبور نشه بره يك گوشه قايم بشه. چون ميدونه بياد جلو چشم من سروش، قرار هست كه دعوا بكنمش.

وقتي به خودمون ميگيم كه اين احساسات بچگانه ست و نيازها و نبايد داشته باشيم چون معقول و بزرگسالانه نيست، داريم فقط خودمون گول ميزنيم و دليل و بهونه ميتراشيم براي سركوب، من عزيز خودمون!
    مطمعنم تا حالا شنيدين كه ميگن : اين چه كاريه ميكني؟! بچه شدي؟! يا مگه بچه اي كه اين كار و ميكني؟! تو ديگه بزرگ شدي!
    اين صحبتها از سمت آموزگارهامون، والدينمون و جامعه باعث شده تا اين بخش شورانگيز زندگيمون خاموش بشه.

اما وقتي اين كودك ترسيد و قايم شد، ما خودانگيختگي طبيعي و شور و شوق زندگي از دست ميديم و به مرور زمان اين امر به كمبود انرژي و بيماري مزمن تبديل ميشه. شايد اين جمله بتونه خيلي كلي همه حرفها و بزنه :

" براي اينكه كاملا انسان باشيم، كودك درون بايد پذيرفته و نمايان شود."
    در اين كتاب با چه چيزهايي آشنا ميشين:

- كشف كودك درون (آسيب پذير و خشمگين)
    - كشف والد درون (مهر آميز، حمايتگر ، نكوهشگر، شفا)
    - كودك جادويي (بازي، قدرداني از كودك خلاق و معنوي)
    - تمرين هاي عملي و آموزش قدم به قدم ارتباط تا شفاي خود

قسمتي از معرفي به قلم نويسنده:

" خودتان پدر و مادر مهرآميز خودتون باشين و همه جنبه ها زندگيتون و شفا بدين. خود راستين خويش و بيابين و بهش حرمت بزارين. چون كه كليد انس و الفت در روابط،تندرستي و شادابي و نشاط و خلاقيت در كار، همه دست كودك درون هست...
    وقتي به كودك درون اجازه داده شود كه خودش باشد و در دلتان خانه كند، ميتواند شما را به سوي سرچشمه حكمت و شادماني نامحدود هدايت بكشاند."

توضيحات تكميلي:

در شفا كودك درون از روش "گشتالت درماني" استفاده شده كه درباره اون اگر دوست داشتين مطالعه كنين و اثر درماني فوق العادش و حتما ميتونين حس بكنين. داخل كتاب روش ها و تمريناتي بهتون ارائه ميشه كه به شدت لذت بخش و در عين حال مفيد هست و بعد از انجام يك به يكش مطمعنا احساس سبكي و بعد مدت ها حس ميكنين.
    اين كتاب به نظر من براي همه افرادي كه دوست دارن خود واقعيشون و بشناسن و بخوان روز به روز بهتر و بهتر بشن توصيه ميشه. حتي براي كسي كه همين الان هم رابطه خوبي با كودك درونش داره، ميتونه شروع كننده يك ارتباط دقيق تر باشه. اگر هم حتي ذره اي احساس كمبود از محيط دارين، حتما كتاب و مطالعه كنين و به بخش حمايت گر كه برسين احساساتتون عوض ميشه.

در آخر بگم: هر چيزي كه ما در بيرون دنبالش هستيم، اول بايد درون خودمون پيدا كنيمش تا در بيرون برامون نمود بكنه.

درون توست اگر خلوتي و انجمني است
    برون ز خويش كجا مي روي؟
    جهان خاليست
    بيدل دهلوي

شاد و پر از انرژي هاي مثبت و لحظه حال باشين.

پينوشت: براي تكميل اين كتاب، توصيه ميشه بعد از مطالعه و انجام تمارينش، كتاب "زندگي خود را دوباره بيافرينيد" مطالعه بشه كه در آينده خدمتتون معرفيش ميكنم.
    ویرایش توسط Soroosham : 02-24-2021 در ساعت 11:18
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

8. 44 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Usef-khezri آواتار ها
    6,587 بار در 471 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام رفقا عزیز امیدوارم عالی باشید
    من با شروع دوره همزمان چندین کتاب رو شروع کردم به خوندن که عالی بودند بعضی هاشو رو چندین بار قصد دارم بخونم خیلی بهم کمک کردند
    اما کتاب دعوت به تمرن ذن که خیلی هم ذوقش رو داشتم یه مقدار برام سخت و سنگین هست متوجهش نمیشم کسی این مشکل رو داشته؟
    مترجمش هم ع پاشایی هست دوستان کسی هست این کتاب رو با متجرم دیگه ای خونده باشه ؟

تجربه ای که دارم سال ها پیش کتاب ثروتمند ترین مرد بابل رو با دو مترجم متفاوت خوندم که بسیار بسیار متفاوت بود
    ویرایش توسط Usef-khezri : 02-24-2021 در ساعت 14:35
    راه های کهنه به مقصد های نو نمی رسند . . .

10. 31 کاربر برای این پست سودمند از Usef-khezri عزیز تشکر کرده اند:

29 بار در 1 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام آقا یوسف برای ذن من یه کتاب میشناسم که فلسفه و مزیت های ذن رو و روش انجام دادنشو که توسط آموزه های جناب شونریو سوزوکی بوده نوشته شده و اسمش ذهن ذن ذهن آغازگز هستش و مترجمشم جناب علی ظفر نژاد هستش ترجمشونم خوب و روانه

12. 29 کاربر برای این پست سودمند از fariborz77 عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,578 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Usef-khezri نمایش پست ها
    سلام رفقا عزیز امیدوارم عالی باشید
    من با شروع دوره همزمان چندین کتاب رو شروع کردم به خوندن که عالی بودند بعضی هاشو رو چندین بار قصد دارم بخونم خیلی بهم کمک کردند
    اما کتاب دعوت به تمرن ذن که خیلی هم ذوقش رو داشتم یه مقدار برام سخت و سنگین هست متوجهش نمیشم کسی این مشکل رو داشته؟
    مترجمش هم ع پاشایی هست دوستان کسی هست این کتاب رو با متجرم دیگه ای خونده باشه ؟

تجربه ای که دارم سال ها پیش کتاب ثروتمند ترین مرد بابل رو با دو مترجم متفاوت خوندم که بسیار بسیار متفاوت بود
    سلام و درود آقا یوسف بزرگوار
    من هم دعوت به تمرین ذن رو با همین مترجم "ع پاشایی" مطالعه کردم و خود استاد امینو هم گفتن که همین ترجمه کتاب رو دارن. من هم اوایل ، با چند صفحه خوندن از این کتاب خوابم میومد اما درمرورهای بعدی بهتر شدم و مطالب یکم برام روشن تر شد.
    شاید ترجمه ایراداتی داشته باشه اما در کل کتاب مفهومی هست که نمیشه با چندبارخوندنش متوجه تمام مطالب بشیم. اگر دقت کرده باشید استاد عزیز در یکی از وبینارها فرمودن که 15 سال هست دارن این کتاب رو مطالعه میکنن و دقیقا در یکجایی از کتاب هم نوشته 10-15 سال زمان برای رسیدن به مضمون اصلی کتاب نیاز هست.

موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط Yaser.kh : 02-24-2021 در ساعت 23:03

14. 31 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

Usef-khezri آواتار ها
    6,587 بار در 471 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ichimoku نمایش پست ها
    سلام و درود آقا یوسف بزرگوار
    من هم دعوت به تمرین ذن رو با همین مترجم "ع پاشایی" مطالعه کردم و خود استاد امینو هم گفتن که همین ترجمه کتاب رو دارن. من هم اوایل ، با چند صفحه خوندن از این کتاب خوابم میومد اما درمرورهای بعدی بهتر شدم و مطالب یکم برام روشن تر شد.
    شاید ترجمه ایراداتی داشته باشه اما در کل کتاب مفهومی هست که نمیشه با چندبارخوندنش متوجه تمام مطالب بشیم. اگر دقت کرده باشید استاد عزیز در یکی از وبینارها فرمودن که 15 سال هست دارن این کتاب رو مطالعه میکنن و دقیقا در یکجایی از کتاب هم نوشته 10-15 سال زمان برای رسیدن به مضمون اصلی کتاب نیاز هست.

موفق و پیروز باشید
    بله همین کارو میکنم ممنون از راهنماییتون
    راه های کهنه به مقصد های نو نمی رسند . . .

16. 26 کاربر برای این پست سودمند از Usef-khezri عزیز تشکر کرده اند:

مهدی موذن آواتار ها
    3,347 بار در 262 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نهج البلاغه نامه 69 : واعْتَبِرْبِما مَضى مِنَ الدُّنْيا ما بَقِىَ مِنْها، فَاِنَّ بَعْضَها يُشْبِهُ بَعْضاً، وَ آخِرَها لاحِقٌ بِاَوَّلِها،
    از گذشته جهان برای باقیمانده آن پند گیر، زیرا بعضی از آن شبیه بعض دیگر است، و انجامش به آغازش می پیوندد.

18. 34 کاربر برای این پست سودمند از مهدی موذن عزیز تشکر کرده اند:

Danial آواتار ها
    1,642 بار در 59 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه عزیزان
    کتابی که بهتون معرفی میکنم تو زمینه روانشناسی هست
    کتاب در امتداد یک روش به نام eft هست.
    در مورد این روش توضیح زیادی نمیدم خودتون تحقیق کنید. ولی در کل کتاب خوبی هست
    کتاب رایگان هست
    کتاب "کاخ فرصتها"
    http://eft.ir/media/Download/20/06/20065502000114_Org.pdf
    ویرایش توسط Danial : 02-27-2021 در ساعت 09:34

20. 36 کاربر برای این پست سودمند از Danial عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 24 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع