صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

موضوع: تغییر ذهنی مختصات چارت

alexx

تغییر ذهنی مختصات چارت

با سلام خدمت دوستان عزیز.

حدود 10 سال هست که مشغول به تحلیل و ترید در بازار های مالی هستم .
    در طول سالها بررسی رفتار بازار و مطالعه روی چارت و مخصوصا پرایس اکشن متوجه نقص ذاتی در مطالبی شدم که توسط تحلیل گران گذشته ارایه شده .
    در تمامی مباحث پرایش اکشن محوریت بر اساس قیمت و صرفا محور عمودی چارت هست .
    حتی در پرایس اکشن نقش زمان غیر قابل انکار هست . در همین راستا شروع به تحلیل چارت ( در حقیقت نگاه کردن به چارت در مختصاتی زاویه دار ) کردم که باعث تغییر کلی مفاهیم در ذهنم شد.
    در ادامه یک سال روی بحثی کار کردم که اسمش رو جریان های جاری مارکت گذاشتم .
    این جریان ها مثل موجود زنده در گرادیان های مختلفی در مارکت وجود دارن که بازار به تمامی این جریان ها در حین حرکت احترام میذاره.
    در صورت تایید و صلاحدید مدیریت محترم اقای امین عزیز سعی میکنم دانسته های خودم رو با شما در میان بگذارم.

پ.ن : در این 10 سال تجربه های خوب و
    تلخی از فعالیت در فروم ها دارم برای همین سعی میکنم مطالب پیوسته . کاربردی و مختصر بیان بشه

دوست دار شما

2. 18 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx
    مقدمه

با سلام خدمت همه عزیزان . در این تاپیک قرار هست دانسته های خودمو با شما دوستان گرامی به اشتراک بگذارم .

در اولین قدم میخوایم ببینیم نام تاپیک به چه عنوان انتخاب شده .

محور زمان /قیمت در چارت به صورت افقی و عمودی ست مانند x , y . اما این تقسیم بندی باعث میشه ما در پرایس اکشن فقط به محور عمودی توجه کنیم و زمانی که قیمت به قیمتی در گذشته رسید فارغ از بحث زمان ، اون دو سطح رو برابر بدونیم . اما آیا در واقعیت همینطوره ؟

به شکل اول توجه کنید : طبق آموزه ها مطابق محورهای x , y ما معتقدیم که قیمت در نقطه B به نقطه A رسیده و نقطه D به نقطه C . اما آیا واقعا این اعتقاد کامل و درسته ؟

به شکل دوم توجه کنید : ما نگاهمون رو به اندازه شیب جاری مارکت چرخوندیم . حالا میبینیم که نقطه D با نقطه B برابر شده !

در این تاپیک سعیم بر اینه که دیدمون رو ببریم این سمت و با هم جریان واقعی بازار و ببینیم . یعنی از محور xy به محور جدید که به اندازه زاویه ای چرخیده . 'x و 'y
    یا حق
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   
    ویرایش توسط alexx : 09-29-2019 در ساعت 16:21

4. 19 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx
    ادامه

با این حساب ارزش های و لو ها از این منظر عوض میشن . ممکنه قله ای بالا تر از قله دیگر شکل بگیره اما چون در راستای یکسان ( جریان که بر گرفته از خطوط خاصی از روند هستند) شکل گرفتن ما آنها رو برابر میدونیم . به شکل زیر توجه کنید

حتی مفهوم بازار رنج هم برام ما عوض میشه . حالا میبینیم که حرکت افقی قیمت در اصل یک حرکت زاویه دار نسبت محور جدید ماست

این مفاهیم از دیر باز مورد توجه تحلیل گران بوده مثل گن . من هم با تغییر دید و بعد از سالها تونستم اینو ببینم و بعد از مطالعه فهمیدم افرادی زیادی این موضوع رو قبلا هم بررسی کرده بودن . ولی مطالبی که اینجا بیان میکنم صرفا برگرفته و خلاصه بررسی های خودم هست . یا حق

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx
    هدف

سطوح و ارزش گذاری نقاط اپتیموم بازار اولیوت هر پرایس اکشن کاری هست . ما با دید جدید تنها به S/R های افقی بسنده نمیکنیم و چارت خودمون رو با پیدا کردن خطوط جریان جاری بازار ستاپ میکنیم .

پیدا کردن این جریان ها کار سختی نیست فقط مهندسی معکوس محسوب میشه و سعی میکنم تکنیک هایی که یاد گرفتم در حین مطالعه روی چارت رو به دوستان آموزش بدم .

بازار به طور معمول حداقل تحت تاثیر 2 گرادیان جریان همزمان هست . یکی صعودی و دیگری نزولی. با ترسیم این دو جریان یک grid ساخته میشه . شبیه کاری که گن بزرگ انجام میداد. با رسم این خطوط ما در هر نقطه میتونیم سطوح بالا سر و پایین سری حمایت مقاومت ( ساپورت رزیستنس افقی منظور نیست) رو مد نظر بگیریم .

در انتها حتی سعی در پیش بینی سطوحی که در آینده ممکنه تشکیل بشن خواهیم داشت .

نمونه ستاپ چارت طلا در یک ساعته

که اگه بخوایم مثل قدیم نگاه کنیم اینجوری میشه

ویرایش توسط alexx : 09-29-2019 در ساعت 17:06

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    4,695 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    دید خطی :

تا الان متوجه شدیم که بازار به جای حرکت در راستای افقی و عمودی در اصل در حالت مایل و باز زاویه نسبت به افق حرکت میکنه .
    هارمونی و نظم در این حالت بیشتر از حالت عادی هست .
    در این نگرش معنای های و لو برابر کاملا متفاوت شد .
    حال برسیم به چگونه دیدن این امر در چارت . ابتدا باید ذهن رو خالی کنید از نگرش های قبلی و با ذهن باز به سراغ چارت برید .

شما در ابتدا باید خط جریان رو با چشم ببینید سپس شروع به رسم و چک کردن در نقاط دیگر کنید. البته در ادامه برای راحتی شما در شروع از ابزار هایی کمک میگیریم .

نکات طلایی :

من معمولا به دو روش خط جریان بدست میارم . 1- استفاده از لاین بالا کانال (در روند صعودی) و لاین پایین کانال ( در روند نزولی) 2- استفاده از خط میانگین موج

به مثال زیر توجه کنید:

ابتدا از توالی خوب چند های در روند صعودی یک خط مبنا رسم کردیم. سپس به موازات اون خط، از لو ها رسم کردیم و دیدیم کاملا صدق میکنه . سپس به داخل کانال پرداختیم و دیدیم های و لو های داخل کانال هم با این شیب حرکت همخونی دارن . این شد یک جریان قیمت صعودی .

حال به همان موج دوباره نگاه کنید :

DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

10. 91 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    ادامه :

علاوه بر جریان صعودی جریان نزولی رو هم به راحتی پیدا کردیم.

حال با داشتن هر دو جریان مناطقی که در هر دو صدق کنن و تقاطع ایجاد کنن میتونن بهترین نقاط چرخش باشند :

در حالت بالا اموج ساده بودن . در این نگرش باید روی حالتهای مختلف امواج تسط پیدا کنید . نمونه ای از موج دیگر :

مثال :

حتی سقف کانال هم درست در نمیاد

یکی از طلایی ترین نکات من : گاهی برای کشیدن دقیق ترین خط روند اول موج رو نباید در نظر گرفت

خطوط به ترتیب رسم شدن

حال بر مبنای خط تعادلی موج

به واکنش موج در آینده دقت کنید

DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

12. 79 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

37,969 بار در 1,037 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 138 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    الکس عزیز مطالب بسیار جذاب و جالبن. منم توی فتو شاپ از این کارها زیاد کردم. ولی کار کردن روی این زوایا خیلی خیلی سخت هست و درک و ایجاد چهار چوبی برای اون سخته برام. بخصوص که ابزار و اندیکاتور هم نمیشه براش ساخت . ولی در کل حرکات خیلی خوبی میزنی و بحثهات واقعا شیرین هستند.
    یک سوالی بپرسم ازتون. آیا به نظرتون میشه با این شیوه به یک روش ثابت معاملاتی دست پیدا کرد و این تجربه رو داشتین؟
    البته بررسی و تفکر درا ین موارد برای شما که شخصی با تجربه و دانش بسیار بیشتری از ماها هستین بسیار عالیه. بخصوص که به سود دهی نسبی هم احتملا رسیدین و میتونین وقت بیشتری رو به این مطالب اختصاص بدین و از ابعاد مختلف مارکت لذت ببرید.
    اگر همکاریی از طرف ماها صورت نمیگیره به خاطر این نیست که این مطالب شما ارزشمند نیست یا سطحی هست بلکه یه بخشیش اونقدر از دانش ما فراتر هست که مجبوریم سکوت کنیم و ناظر و ببینده باشیم. و بخشی هم به خاطر این هست که چهار چوب خاصی برای شخص خود من در حیطه ی پکیجی که تهیه کردم وجود داره و الان حتی بررسی برخی ابعاد همون پکیج دوره ی خودمونم ما رو از هدف اصلیمون دور میکنه. لذا سعی میکنیم همراهیت بکنیم و لطفا همین لایک و تشکر و گاهی سوالات ما رو به عنوان فعالیت در نظر بگیر.

14. 76 کاربر برای این پست سودمند از SaeidFx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط SaeidFx نمایش پست ها
    الکس عزیز مطالب بسیار جذاب و جالبن. منم توی فتو شاپ از این کارها زیاد کردم. ولی کار کردن روی این زوایا خیلی خیلی سخت هست و درک و ایجاد چهار چوبی برای اون سخته برام. بخصوص که ابزار و اندیکاتور هم نمیشه براش ساخت . ولی در کل حرکات خیلی خوبی میزنی و بحثهات واقعا شیرین هستند.
    یک سوالی بپرسم ازتون. آیا به نظرتون میشه با این شیوه به یک روش ثابت معاملاتی دست پیدا کرد و این تجربه رو داشتین؟
    البته بررسی و تفکر درا ین موارد برای شما که شخصی با تجربه و دانش بسیار بیشتری از ماها هستین بسیار عالیه. بخصوص که به سود دهی نسبی هم احتملا رسیدین و میتونین وقت بیشتری رو به این مطالب اختصاص بدین و از ابعاد مختلف مارکت لذت ببرید.
    اگر همکاریی از طرف ماها صورت نمیگیره به خاطر این نیست که این مطالب شما ارزشمند نیست یا سطحی هست بلکه یه بخشیش اونقدر از دانش ما فراتر هست که مجبوریم سکوت کنیم و ناظر و ببینده باشیم. و بخشی هم به خاطر این هست که چهار چوب خاصی برای شخص خود من در حیطه ی پکیجی که تهیه کردم وجود داره و الان حتی بررسی برخی ابعاد همون پکیج دوره ی خودمونم ما رو از هدف اصلیمون دور میکنه. لذا سعی میکنیم همراهیت بکنیم و لطفا همین لایک و تشکر و گاهی سوالات ما رو به عنوان فعالیت در نظر بگیر.
    ممنون سعید جان شما لطف داری .

در مورد اینکه فرمودی باهاش چطوری ترید بزنیم و گذاشتم در بخش ادونس پرایس بگم . چون این دو تاپیک مکمل هم هستند . در کل بهت نشون میدم که ترید کردن با دید حرکت قیمت در کانال های موازی خیلی دقیق هست . من حدود 1 سال تمام فقط با همین روش تحلیل میکردم . به دید ستاپ چارت هم میتونی بهش نگاه کنی. یعنی انقدر سطوح مهم بازار برات واضح میشن که دیگه غافلگیر نمیشی

در مورد بحث همکاری و ... هم به قول خودت یادگاریه این مطالب. تا الان جایی نگفته بودم و شایدم نگم اما تمام علم نزد خداست و اگه خدا از علمش ذره ای به من حقیر بخشیده باید با دیگران اشتراک بزارم .شاید سال دیگه یک نفر بیاد بخونه و اون بتونه این علم و کامل تر کنه . در کل به دید یک تجربه جدید بهش نگاه کن شاید بعدا بدردت بخوره . ارادت
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

16. 84 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

14,287 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alexx نمایش پست ها
    ممنون سعید جان شما لطف داری .

در مورد اینکه فرمودی باهاش چطوری ترید بزنیم و گذاشتم در بخش ادونس پرایس بگم . چون این دو تاپیک مکمل هم هستند . در کل بهت نشون میدم که ترید کردن با دید حرکت قیمت در کانال های موازی خیلی دقیق هست . من حدود 1 سال تمام فقط با همین روش تحلیل میکردم . به دید ستاپ چارت هم میتونی بهش نگاه کنی. یعنی انقدر سطوح مهم بازار برات واضح میشن که دیگه غافلگیر نمیشی

در مورد بحث همکاری و ... هم به قول خودت یادگاریه این مطالب. تا الان جایی نگفته بودم و شایدم نگم اما تمام علم نزد خداست و اگه خدا از علمش ذره ای به من حقیر بخشیده باید با دیگران اشتراک بزارم .شاید سال دیگه یک نفر بیاد بخونه و اون بتونه این علم و کامل تر کنه . در کل به دید یک تجربه جدید بهش نگاه کن شاید بعدا بدردت بخوره . ارادت
    جناب الکس سلام
    مطلب شمارو خوندم بسیار بسیار استفاده کردم و ایده گرفتم خودم هم یک ایده دارم در این خصوص که در انتهای مطلب میگم
    اما اگر امکان داره شما هم اموزش رو به اما اگر و دست انداز ننداز و یک کاری شروع کردی تا انتها برو من عقید دارم هر کسی که با خودش کنار میاد که اموزش بده و شورع مکنه بهتر کمال و تمام بگه چون گیچی و خماری که از عدم اموزش کامل بجا میماند بد تر از جهل تو این مورد نیست .

و اما ایده من فکر میکنم ما باید از یک جایی اندازه پیپی این کانال هارو پیدا کنیم تو هر تایمی فریم که هستیم و کانال ها همه به یک اندازه باشند خطوط موربی که شما میکشید در اندازه و فواصل مختلف اما با یک شیب مشخص بهتر هست در اندازه های مشخص رسم بشود .

18. 50 کاربر برای این پست سودمند از amin_mon عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mon نمایش پست ها
    جناب الکس سلام
    مطلب شمارو خوندم بسیار بسیار استفاده کردم و ایده گرفتم خودم هم یک ایده دارم در این خصوص که در انتهای مطلب میگم
    اما اگر امکان داره شما هم اموزش رو به اما اگر و دست انداز ننداز و یک کاری شروع کردی تا انتها برو من عقید دارم هر کسی که با خودش کنار میاد که اموزش بده و شورع مکنه بهتر کمال و تمام بگه چون گیچی و خماری که از عدم اموزش کامل بجا میماند بد تر از جهل تو این مورد نیست .

و اما ایده من فکر میکنم ما باید از یک جایی اندازه پیپی این کانال هارو پیدا کنیم تو هر تایمی فریم که هستیم و کانال ها همه به یک اندازه باشند خطوط موربی که شما میکشید در اندازه و فواصل مختلف اما با یک شیب مشخص بهتر هست در اندازه های مشخص رسم بشود .

سلام امین جان .

سال نو رو به شما و همه دوستان تبریک میگم

بله واقعا همینطوره از ابتدا هم هدف من همین بوده اما بررسی و تمرین مطالب آموزشی زمان نیاز داره و فکر نمیکنم خیلی دوستان روی این مباحث تمرین کرده باشن تا الان . ولی من به نوبه خودم مطالب رو کامل خواهم گفت .

در مورد ایده که فرمودی من در مطالب پیش رو خواهم گفت و حتی من درصد های ابزار فیبو کانال رو با ریتریسمنت منطبق کردم و ...

اما یک نکته که نباید فراموش بشه این هست که ما داریم از خود امواج مهندسی معکوس میکنیم و این دلیلی هست که خیلی جاها فاصله ها یکسان نمیشن
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

20. 58 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)