صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 182

موضوع: پرایس اکشن

alexx آواتار ها
    4,696 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman نمایش پست ها
    تغییر روند از نزول به صعود بعد از چرخش ناشی از اینگولفینگ کندل های آخر حرکت نزولی:

فایل پیوست 8622

مثالی از ارتباط گرید و کندل چرخش در تصویر چارتی که در ادامه آمده. در کندل چرخش اول که بعد از آن مارکت صعود کرده چون اندازه طول کندل تقریبا دو برابر طول گرید است میگیم این کندل چرخش برای تایم بالاتر است در حالی که در کندل چرخش دومی که مارکت بعد از آن نزولی حرکت کرده چون در محدوده گرید قرار دارد آن را برای همین تایم فرض میکنیم.

فایل پیوست 8623

جناب alexx ممنون بابت مطالبتون.
    یه سوال داشتم،
    از اونجایی که طول گرید با تغییر چارت میتونه تغییر کنه ما به چه صورت باید این تطابق کندل چرخش با طول گرید رو بررسی کنیم؟

سلام هومن جان . مرسی از مطالب خوبت .

ببین بحث ATR یه دید کلی میده . به این صورت که مثلا اگه یه چرخش دیدیم در تایم 1 ساعته ولی کندل ها متعلق به روزانه بودن ( atr مثلا 3 یا 4 برابر) ، زود فکر نکنیم با دیدین یک چرخش روند قراره برگرده . ما چرخش های major و minor داریم . سعی در استفاده ازین دید همین هست . در عکس شما با توجه به مقایسه کندل و atr چرخش برای H4 تا H8 هست . چرخش بعدی برای همون H4. خب همون چرخش دوم در تایم 4 ساعته که معتبره و ممکنه بازارو 100 یا 200 پیپ ببره پایین . اما برای زده شدن کف (چرخش اول) بهتره تایم H8 تحلیل کنیم
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman نمایش پست ها
    تحلیل چارت EURUSD H1:

فایل پیوست 8828

شاهد یک مارکت روند دار هستیم که بعد از یک حرکت اصلاحی، قالب یک حرکت رونددار نزولی را به خود گرفته.
    در شکل زیر تحلیل خط روند و افزایش شیب خط روند دوم نسبت به خط روند اول نشان می دهد که مارکت در حرکت نزولی خود مصمم است:

فایل پیوست 8829

توالی High و Low ها، تحلیل روند نزولی را تایید می کند بویژه که Low شروع حرکت اصلاحی قبلی نیز شکسته شده است. تا زمانی که دو high (آبی رنگ) در روند جاری شکسته نشود دید ما به سمت تغییر روند نخواهد رفت.

فایل پیوست 8830

تحلیل سطوح فیبوناچی:

فایل پیوست 8831

فایل پیوست 8832

با توجه به بریک لوست لو حرکت اصلاحی قبلی و نیز فیبواکسپنشن 61.8%، ادامه دار بودن روند نزولی تایید می شود و محتمل تر است. همچنین محتملا روند تا سطح 100 یا 161.8 فیبواکسپنشن ادامه می یابد و هر گونه تغییری در دید با توجه به اتفاقات پیش رو باید صورت گیرد.
    در صورت سایدوی شدن مارکت تحلیل مطرح شده تغییری نمی کند نیز بریک دو high قبلی در روند جاری می تواند زمینه یک حرکت اصلاحی یا تغییر روند اساسی مارکت را بوجود آورد.

خوشحالم بالاخره توو این شن زار یک هم سخن پیدا شد

در خصوص فیبو که کشیدین ان شالله بعدا دیگه ازین ابزار مضحک استفاده نخواهید کرد دوست من .

در کل ممنون از توجهتون
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    (آموزش ساده پرایس اکشن)

بخش متوسطه

جلسه سوم : محاسبات موج (مقدماتی)

با سلام . علت اصلی نوشتن این مطالبم در اصل این هست که دوستان راه های اشتباهی که ما رفتیم رو دوباره نرن . متاسفانه عده کمی از تحلیل گران واقعا میتونن از بند اراجیفی که سالها به خورد ما دادن رها بشن . راهش هم فقط واقع بینی و تمرین و ممارست زیاد بوده و خواهد بود . تا چند سال اول شما فقط محو حرکت بالا پایین موج میشید و فکر میکنید بازار بی حساب کتاب حرکت میکنه .بعد کم کم به یک سری نظم ها میرسید که در این بخش خواهم گفت . من همیشه سعی میکنم مختصر و مفید آخر داستانو بگم

مغز کلام : یک موج از حرکت - اصلاح- حرکت ساخته شده . وقتی ساخته شد کل این مجموعه میشه یک موج بزرگ تر ( یک حرکت) و باید منتظر اصلاح بزرگت بود . الیوت به زیبایی این مطلب رو گفته .

خب برسیم به محاسبات شیرین مقدماتی خط کش ما ابزار فیبو ریتریسمنت هست . این ابزار برای دیدن مقدار اصلاح استفاده میشه . پس جوری رسم کنید که ابتدای موج عدد 100 و انتهای موج 0 باشه . ( اکثرا برعکس و اشتباه رسم میکنن)

ابتدا تعیین میزان اصلاح . حقیقت ساده اینه که هر چی اصلاح کوچیک تر باشه احتمال ادامه روند قوی تره (23-38%). درصد طلایی 50% و 61.8 % هستند . خود اصلاح اگه بصورت یک موج حرکت - اصلاح - حرکت باشه عالیه .

برای تعیین هدف موج داستان کمی فرق میکنه . دو فاکتور لازمه . یکی میزان حرکت دیگری میزان اصلاح . پترن های زیادی تا الان معرفی شدن که در کل 3 حالت دارن .

الف : AB<CD
    ب : AB>CD
    ج : AB=CD

ما در این سطح تعیین تکلیف نمیکنیم که بازار باید کدوم رو بسازه . بیشتر به بررسی میپردازیم

حالت الف یک جورایی بیان گر موج 1، 2 و3 الیوت هست . و در ابتدای روند ها بیشتر رخ میده.
    حالت ب بیشتر نشان از ضعف مارکت هست و در انتهای امواج بیشتر دیده میشه
    و در نهایت حالت ج که حالت خاصی هست . برای اصلاح بازه 61-78% رو بیشتر عنوان کردن اما من معتقدم با درصد های دیگر هم رخ میده.

اما ما بدنبال فرمول سازی نیستیم . جوری که من از استادم سالها قبل یاد گرفتم این طور هست که روی موج اصلاحی یک فیبو ریتریسمنت دیگر رسم می کنیم . 2 حالت رخ میده :

مثال :

در شکل ما دو تا ABCD داریم که CD خودش یک abcd کوچکتر ساخته . به دایره ها توجه کنید که شکست 50% موج اصلاحی هستند . تجمع سطوح این چنینی ( 200 % موج BC و 161% bc) و D = AB+C تارگت مناسبی از انتهای موج ارائه میکنن.

این هم برای اهل دلاش

alexx

ویرایش توسط alexx : 02-09-2020 در ساعت 20:37
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

37,989 بار در 1,037 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 138 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام الکس عزیز - از زحماتی که میکشین و مطالبی که ارائه میکنین تشکر میکنم. اگر راستشو بخوای باید بگم این مطالبی که عنوان میکنین بسیار جالب توجه هستند و نیاز به تمرین و عادت دارن و واقعا باید روشون وقت گذاشته بشه.
    اون جملت که نوشتی یک موج از حرکت اصلاح حرکت ساخته میشه واقعا جمله ی الهام بخشی بود برام. و جواب یکی از سوالاتی بود که توی ذهنم داشتم. اول حرکتها اغلب یک حرکت منظم حرکت اصلاح حرکت میدیدیم که نمیفهمیدم یعنی چی و بعد از اون پترن تغریبا و گاها متقارن امواج بعدی ضعیفتر میشدند و نهایتا روند بر میگشت و اینجا در این پست من کاملا مفهومش رو درک کردم.
    عبارت ارزشمند بعدی که گفتین کل این مجموعه میشه یک موج بزرگ تر ( یک حرکت) و باید منتظر اصلاح بزرگتر بود واقعا شاهکار خلقت بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط alexx نمایش پست ها
    (آموزش ساده پرایس اکشن)

بخش متوسطه

جلسه سوم : محاسبات موج (مقدماتی)

با سلام . علت اصلی نوشتن این مطالبم در اصل این هست که دوستان راه های اشتباهی که ما رفتیم رو دوباره نرن . متاسفانه عده کمی از تحلیل گران واقعا میتونن از بند اراجیفی که سالها به خورد ما دادن رها بشن . راهش هم فقط واقع بینی و تمرین و ممارست زیاد بوده و خواهد بود . تا چند سال اول شما فقط محو حرکت بالا پایین موج میشید و فکر میکنید بازار بی حساب کتاب حرکت میکنه .بعد کم کم به یک سری نظم ها میرسید که در این بخش خواهم گفت . من همیشه سعی میکنم مختصر و مفید آخر داستانو بگم

مغز کلام : یک موج از حرکت - اصلاح- حرکت ساخته شده . وقتی ساخته شد کل این مجموعه میشه یک موج بزرگ تر ( یک حرکت) و باید منتظر اصلاح بزرگتر بود . الیوت به زیبایی این مطلب رو گفته .

خب برسیم به محاسبات شیرین مقدماتی خط کش ما ابزار فیبو ریتریسمنت هست . این ابزار برای دیدن مقدار اصلاح استفاده میشه . پس جوری رسم کنید که ابتدای موج عدد 100 و انتهای موج 0 باشه . ( اکثرا برعکس و اشتباه رسم میکنن)

ابتدا تعیین میزان اصلاح . حقیقت ساده اینه که هر چی اصلاح کوچیک تر باشه احتمال ادامه روند قوی تره (23-38%). درصد طلایی 50% و 61.8 % هستند . خود اصلاح اگه بصورت یک موج حرکت - اصلاح - حرکت باشه عالیه .

برای تعیین هدف موج داستان کمی فرق میکنه . دو فاکتور لازمه . یکی میزان حرکت دیگری میزان اصلاح . پترن های زیادی تا الان معرفی شدن که در کل 3 حالت دارن .

الف : AB<CD
    ب : AB>CD
    ج : AB=CD

ما در این سطح تعیین تکلیف نمیکنیم که بازار باید کدوم رو بسازه . بیشتر به بررسی میپردازیم

حالت الف یک جورایی بیان گر موج 1، 2 و3 الیوت هست . و در ابتدای روند ها بیشتر رخ میده.
    حالت ب بیشتر نشان از ضعف مارکت هست و در انتهای امواج بیشتر دیده میشه
    و در نهایت حالت ج که حالت خاصی هست . برای اصلاح بازه 61-78% رو بیشتر عنوان کردن اما من معتقدم با درصد های دیگر هم رخ میده.

اما ما بدنبال فرمول سازی نیستیم . جوری که من از استادم سالها قبل یاد گرفتم این طور هست که روی موج اصلاحی یک فیبو ریتریسمنت دیگر رسم می کنیم . 2 حالت رخ میده :

مثال :

در شکل ما دو تا ABCD داریم که CD خودش یک abcd کوچکتر ساخته . به دایره ها توجه کنید که شکست 50% موج اصلاحی هستند . تجمع سطوح این چنینی ( 200 % موج BC و 161% bc) و D = AB+C تارگت مناسبی از انتهای موج ارائه میکنن.

این هم برای اهل دلاش

alexx

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از SaeidFx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    مثال لایو

ابتدا تحلیل ترسیمی

سپس محاسبات قیمتی

سپس بررسی شرایط ورود

خب با توجه با عکس های بالا پتانسیل صعود مقطعی وجود داره ولی روند کلی فعلا نزولیه و تا کف کانال ها هم میتونه بره . شرایط ورود هم فعلا محیا نیست . پس فعلا میتونه بازار کمی ابتدا صعود کنه و بعد ریزش . سپس صعود .

Alexx
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

10. 17 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    update

هدف از گذاشتن این مثال : من خودم همیشه وقتی تحلیل ریورس میکنم معمولا بدون صبر برای تریگر ورود وارد میشم . البته مدتی هست که حجم رو به معمولا 3-5 ترید می شکنم و به صورت منطقه ای ورود میکنم . اما حقیقت این هست که گاهی ما اشتباه تحلیل میکنیم و مارکت مارو به شدت تنبیه میکنه . راه حلی که من بهش رسیدم در نهایت ورود قانون مند هست . در مثال بالا دید من کاملا صعودی هست ( چه درست چه غلط) اما واقعیت به ما گفت که هیچ خدشه ای به روند نزولی فعلی وارد نشده . من بجای بای گرفتن و در ضرر رفتن تونستم ابتدا یک سل خوب بگیرم ( بازار حدود 50 پیپ ریخت) . این وسط پایبندی به قانون پرایس اکشن منو از یک بازنده به یک برنده تبدیل کرد . خیلی از ما گاها بزرگترین ضرر هامونو روی درست ترین تحلیل هامون دادیم . علتش ورود زود هنگام و عدم مدیریت سرمایه بوده . موفق باشید .

alexx
    ویرایش توسط alexx : 02-11-2020 در ساعت 19:26
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    مثال نمیه لایو

دیروز این ترید روی nzd گرفتم کاملا منطبق با بخش متوسطه پراس . خدارو شکر الان دیدم رفته بالا

فعلا یک فلگ ساخته و میتونه تا بیس بیاد پایین . بعدش و باید به واکنش قیمت به بیس فلگ توجه کرد

DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نمونه از ترید با پولبک قیمت

DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

4,473 بار در 131 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از m_sh عزیز تشکر کرده اند:

alexx آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Altern نمایش پست ها
    در دلار ین شرایط به نظر متفاوت می رسد. عالی رغم اینکه حرکت فعلی مارکت High اصلی حرکت قبلی را نزده ولیکن به نظر می رسد که شاهد یک اصلاح-حرکت روند هستیم. بویژه که حرکت وسط بعد از یک حرکت صعودی بسیار قوی نیز اتفاق افتاده است.
    فایل پیوست 9193

تحلیل خط روند نشان می دهد که حرکت فعلی مارکت با شیب تند تری نسبت به حرکت قبل اتفاق افتاده. همچنین توالی High,Low ها با توجه به بریک سه high قبلی روند دار بودن حرکت صعودی فعلی را تایید می کند.
    فایل پیوست 9194
    فایل پیوست 9195

در تحلیل سطوح مهم این نمودار به ما می گوید که با توجه به شکست همه سطوح فیبو برگشتی قبل از سطح 100% و نیز شکست سطح قوی در کادر سبز(که در حرکت اصلاحی قبل از حمایت به مقاومت تبدیل شده بود)، در نتیجه حرکت فعلی مارکت یک روند صعودی است و احتمالا شاهد شکست شدن high قبلی و امتداد و صعود روند به بالای سطح 100% فیبو خواهیم بود.
    فایل پیوست 9196
    سلام دوست عزیز. تمام تلاش من در این مرحله این بود که شما پیش بینی نکنید . بله به نظر من ابتدا باید بریزه ولی شاید بره سقف و بزنه اما پیشبینی قرار شد نباشه . الان طبق عکس شما هنوز کف نخورده و روند صعودی پا برجاست . میشه بای گرفت استاپ زیر دره . همچنین در صورت شکست کف سل تا 50% موج . این میشه ترید مکانیکی
    DO THE IMPOSSIBLE
    SEE THE INVISIBLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

TOUCH THE UNTOUCHABLE
    BREAK THE UNBREAKABLE
    RAW! RAW!
    FIGHT THE POWER!

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع