نقل قول نوشته اصلی توسط amin madani نمایش پست ها
عرضه و تقاضا تحت عنوان واکنش به (FTR (failure to return یا ناتوان از بازگشت:
آیا خوب نمی شد اگر ما می توانستیم نواحی عرضه و تقاضا را معامله کنیم در حالیکه بدانیم کدام یک قیمت را نگه می دارد و کدامیک شکسته می شود؟
خب باور می کنید یا نه ما می توانیم چرا که ممکن است سطوح عرضه و تقاضا به نظر برسند اما آنها به صورت یکسان تشکیل نشده اند. برخی از آنها مهم تر از بقیه هستند و برخی حتی فراتر از اهمیت هستند.
عرضه و تقاضا معمولا واکنش به محدوده پرچم (FL-FLAG LIMIT )می باشند یک DBR,RBR پس از شکست یک H/L است.
این سطوحی هستند که مهمترین آنها هستند . سطوحی که شامل قیمت در یک رینج می شود و به شما این نشانه را میدهد وقتی قیمت می خواهد تغییر جهت دهد . طبیعتا نواحی و دلایل دیگری که عرضه و تقاضا شکل می گیرد وجوددارد درست مانند آنهایی که از قبل اشاره کردیم ، اما اینها سطوح کم اهمیت تری هستند ،آنهایی که بیشتر در معرض شکست و FAKE OUTS هستند ! دانستن مهمترین آنها شما را برای همیشه در جهت درست مارکت نگه می دارد .

در زیر تمرینی برای تعیین این سطوح ارائه شده اما به یاد داشته باشید که برای اینکه آنها را بهتر بفهمید لازم است خودتان آن را انجام دهید .

تعداد بسیار زیادتری عرضه و تقاضا وجود دارد که من آنها را مشخص نمی کنم اما همه ی آنها کم اهمیت تر از آن سطحی هستند که یک L,H را می شکند . هرچند سطوح مهم هم می توانند شکسته شوند بنابراین این اهمیت دارد که در آن سطوح به دنبال علائم بازگشت قیمت باشیم.زمانیکه آنها شکسته می شوند اهمیت بسیار زیادی پیدا می کنند.

شما میتوانید از تصویر بالا ببینید که من DBR پس از شکست H قبلی مشخص کرده ام این سطحی است که پس ازشکست یک H شکل میگیرد این یک FTR است . و ما می توانیم از آن انتظار نوسان قیمت را داشته باشیم اما این اتفاق نیفتاده و شکسته شد نتیجه آن FTR ای که RBD است و آن مهم ترین است . اینجا جایی است که ما حقیقتا دنبال نگاه کردن به PA هستیم .
با تشکر از مطلبی که شروع کردید اگر امکان داره توضیحات باعکس هایی از چارت خودتون بزارید خیلی بهتره یا حداقل مثالهایی در این رابطه چون وقتی توضیح میدید مشخص نیست کجای چارت مد نظر هست