صفحه 3 از 19 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 182

موضوع: پرایس اکشن

14,271 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin madani نمایش پست ها
    عرضه و تقاضا تحت عنوان واکنش به (FTR (failure to return یا ناتوان از بازگشت:
    آیا خوب نمی شد اگر ما می توانستیم نواحی عرضه و تقاضا را معامله کنیم در حالیکه بدانیم کدام یک قیمت را نگه می دارد و کدامیک شکسته می شود؟
    خب باور می کنید یا نه ما می توانیم چرا که ممکن است سطوح عرضه و تقاضا به نظر برسند اما آنها به صورت یکسان تشکیل نشده اند. برخی از آنها مهم تر از بقیه هستند و برخی حتی فراتر از اهمیت هستند.
    عرضه و تقاضا معمولا واکنش به محدوده پرچم (FL-FLAG LIMIT )می باشند یک DBR,RBR پس از شکست یک H/L است.
    این سطوحی هستند که مهمترین آنها هستند . سطوحی که شامل قیمت در یک رینج می شود و به شما این نشانه را میدهد وقتی قیمت می خواهد تغییر جهت دهد . طبیعتا نواحی و دلایل دیگری که عرضه و تقاضا شکل می گیرد وجوددارد درست مانند آنهایی که از قبل اشاره کردیم ، اما اینها سطوح کم اهمیت تری هستند ،آنهایی که بیشتر در معرض شکست و FAKE OUTS هستند ! دانستن مهمترین آنها شما را برای همیشه در جهت درست مارکت نگه می دارد .

در زیر تمرینی برای تعیین این سطوح ارائه شده اما به یاد داشته باشید که برای اینکه آنها را بهتر بفهمید لازم است خودتان آن را انجام دهید .

تعداد بسیار زیادتری عرضه و تقاضا وجود دارد که من آنها را مشخص نمی کنم اما همه ی آنها کم اهمیت تر از آن سطحی هستند که یک L,H را می شکند . هرچند سطوح مهم هم می توانند شکسته شوند بنابراین این اهمیت دارد که در آن سطوح به دنبال علائم بازگشت قیمت باشیم.زمانیکه آنها شکسته می شوند اهمیت بسیار زیادی پیدا می کنند.

شما میتوانید از تصویر بالا ببینید که من DBR پس از شکست H قبلی مشخص کرده ام این سطحی است که پس ازشکست یک H شکل میگیرد این یک FTR است . و ما می توانیم از آن انتظار نوسان قیمت را داشته باشیم اما این اتفاق نیفتاده و شکسته شد نتیجه آن FTR ای که RBD است و آن مهم ترین است . اینجا جایی است که ما حقیقتا دنبال نگاه کردن به PA هستیم .
    با تشکر از مطلبی که شروع کردید اگر امکان داره توضیحات باعکس هایی از چارت خودتون بزارید خیلی بهتره یا حداقل مثالهایی در این رابطه چون وقتی توضیح میدید مشخص نیست کجای چارت مد نظر هست

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از amin_mon عزیز تشکر کرده اند:

11,998 بار در 268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام به همه دوستان

با اجازه از آقای امین معدنی.

چون در این تاپیک صحبت از RTM شده و قسمتی از مباحثی که توسط آموزش دهنده این سیستم (RTM) بیان شده به نظرم مفید هست که مصاحبه ای از آموزش دهنده این روش رو گوش بدین .

ایشون ( IF Myante) در صحبت هاشون بیان میکنن که مارکت توسط چه کسانی بوجود آمده و داره اداره میشه ... و یک سری مطالب در مورد تکنیکال و سطوح عرضه و تقاضا و غیره ...

من در مورد سیستم ایشون اطلاعات خوبی ندارم و دنبالش هم نبودم ولی صحبت هایی که در این مصاحبه انجام داده اند فراتر از عالی هست. متاسفانه فرصت ندارم به زبان فارسی ترجمه کنم ولی واقعا ارزش این کار رو داره.

اگر میخواین در مورد ذات بازار بدونین حتما این مصاحبه رو گوش بدین .

مصاحبه ایشون در سایت زیر هست که صاحب سایت با تریدرهای خوب دنیا مصاحبه میکنه.

https://tradingnut.com/if-myante/

موفق باشید

4. 31 کاربر برای این پست سودمند از Davood36 عزیز تشکر کرده اند:

amin madani آواتار ها
    6,093 بار در 248 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

چون در این تاپیک صحبت از RTM شده و قسمتی از مباحثی که توسط آموزش دهنده این سیستم (RTM) بیان شده به نظرم مفید هست که مصاحبه ای از آموزش دهنده این روش رو گوش بدین .

ایشون ( IF Myante) در صحبت هاشون بیان میکنن که مارکت توسط چه کسانی بوجود آمده و داره اداره میشه ... و یک سری مطالب در مورد تکنیکال و سطوح عرضه و تقاضا و غیره ...

من در مورد سیستم ایشون اطلاعات خوبی ندارم و دنبالش هم نبودم ولی صحبت هایی که در این مصاحبه انجام داده اند فراتر از عالی هست. متاسفانه فرصت ندارم به زبان فارسی ترجمه کنم ولی واقعا ارزش این کار رو داره.

موفق باشید
    سلام داوود جان یکمی به فکر ما بیسواداهم باش ترحمه کن خیرشو ببینی ما که نفهمیدیم چی گفت
    GOD IS MY WEAPON

6. 20 کاربر برای این پست سودمند از amin madani عزیز تشکر کرده اند:

alexx
    با سلام امید بخدا میخوام این تاپیک رو بکنیم تاپیک نمونه فروم با کمک همه دوستان . از استاد عزیزمون جناب امینو هم تقاضا دارم اگه قابل بدونن مارو کمک و راهنمایی کنن . سپاس اقا امین مدنی گرامی که تاپیک رو ایجاد کردن

طلا :

یرو دلار :

پوند دلار :

یرو ین :

پوند ین :

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده        
    ویرایش توسط alexx : 09-29-2019 در ساعت 09:17

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

amin madani آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

موفق باشید
    ترجمه از دوست خوبمون SHAHAB1362
    امین جان خود سایت اومده بود نکات مهم گفتگو رو مشخص کرده بود و من اون هارو ترجمه کردم ، چون ترجمه ی کلش خیلی طولانی میشد.اما نکته ای که در اون متوجه شدم اینبود که همه ی مسایلی که میگه همون مسایلی هستند که استاد به طرق خیلی شیوا و واضح سعی داره به ما اموزش بده.

خلاصه نکات

IF Myante زمانی که در اینترنت جستجو میکرد با یک تبلیغ راجع به معامله گری Penny Stocks برخورد کرد.در ابتدا چیزی راجع باین موضوع نمیدونست ولی وقتی چارت قیمت رو دید هیجان زده شد و برای او این یک پازل دیگر منتظر حل شدن بود .او یک سیستم ترید با کمتر از 100 دلار خرید و شروع به استفاده ازون کرد اما متاسفانه بعد از یک ماه ترید او 10000 یورو از دست داد. ایف تصمیم گرفت بصورت خوداموز یادبگیره که چطور قیمت رو بخونه ، شروع به مطالعه فیبوناچی و مناطق عرضه و تقاضا کرد ولی این مطالب خیلی مفید نبودن ، اما او چیزی رو پیدا کرد که طریقه ی نگاه او به قیمت رو تغییر داد.بالاخره IF متوجه شد بازارحقیقتا چطور کار میکنه . حالا نوبت شماست که شانستون رو برای یادگیری دید بینظیر او راجع باینکه چه چیزی واقعا مارکت رو میسازه و چطور این دید باعث شد IF در یک سال 280% اکانت خودش رو رشد بده.

دقیقه 13:22 – کندل استیک ها واقعا فقط برای افرادی هست که بازار رو خیلی خوب درک نمیکنند.

دقیقه 14:17 – زمان زیادی از من گرفته شد تا همه چیز رو راجع به اجتماع بازار و اینکه چطوری عمل میکنه و چه کسی صاحب اون هست رو بفهمم و درک کنم.

دقیقه 16:08 – امکان نداره که بازارهای مالی ( که بزرگترین چیز در جهان هست) توسط امپراطوری ها اداره نشود. وقتی که شروع به دیدن میکنید، متوجه میشوید که بازار در حقیقت چطوری عمل میکنه.

دقیقه 16:30 – بازار قطعاً توسط کسانی که تمام پول ها رو به وجود می آورند، کنترل میشود.

دقیقه 17:38 – خیلی مهم هست که دنیا رو در قرض و بدهی نگه داری و آنها میخواهند که تا جایی که امکان داره مردم را در بدبختی نگه دارند. شغل اونها درباره پول درآوردن نیست، بلکه فقط راجع به اینه که پول آدمهای دیگر رو بگیرند.

دقیقه 18:09 – در اصل افرادی که بازار رو اداره میکنند این کار به نحو بینظیری انجام میدهند و اینکار رو فقط برای بدست آوردن پول انجام نمی دهند بلکه میخواهند پول رو از طریق دیگران کسب کنند.

دقیقه 20:15 – تنها ترفند و حقه ما جستجو برای ترفندهایی است که در مناطقی اجرا میشوند که قبلاً و در گذشته این ترفندها اجرا شده اند.

دقیقه 23:47 – اکثر مردم فکر میکنند اگر قرار است شما یک تریدر باشید حتماً باید تمام روز را پشت چارت سپری کنید ، شما باید اینجا و آنجا ترید کنید و هروز باید 30 ترید داشته در غیر اینصورت شما یک تریدر نیستید.
    دقیقه 24:59 - تمام کسانی که ترید میکنند اینکار رو برای اینکه یک زندگی داشته باشند انجام میدهند و نه لزوماً برای کسب درآمد.

دقیقه 26:13 – شما میتوانید به فرد دیگری یاد بدهید که بازار چگونه عمل میکند اما اگر اون فرد شخصیت قماربازی داشته باشد هرگز نمیتواند موفق شود.

دقیقه 26:25 – قماربازها همیشه میخواهند که ببازند. حتی اگر بهترین سیستم در جهان رو داشته باشند، چیزی که ذهن آنها درخواست میکند این هست که ببازند.

دقیقه 26:59 – آنها حتی خودشون رو یک تریدر نمیدانند چونکه آنها افرادی هستند که در تعطیلات زندگی میکنند. آنها حتی نمیگویند که یک تریدر هستند بلکه فقط میگویند که بازنشسته شده*اند.

دقیقه 27:36 – بیشتر تریدرها در حقیقت خرده فروش هستند و دقیقاً کارهایی رو انجام میدهند که به آنها گفته میشود.

دقیقه 29:29 – عرضه و تقاضا بعضی وقتها درست کار میکنند اما اونها در حقیقت تنظیم شده*اند که بیشتر مواقع شکست بخورند.

دقیقه 32:46 – بازار جهان کوچکی از جامعه هست.

دقیقه 33:06 – تمام چیزهایی که شما درباره بازار میدانید به سادگی وجود دارند تا در نهایت شما پول خودتون رو از دست بدهید. دیدن همچین چیزی خیلی ناراحت کننده هست اما چیزی است که وجود دارد.
    GOD IS MY WEAPON

10. 33 کاربر برای این پست سودمند از amin madani عزیز تشکر کرده اند:

amin madani آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin madani نمایش پست ها
    ترجمه از دوست خوبمون SHAHAB1362
    مین جان خود سایت اومده بود نکات مهم گفتگو رو مشخص کرده بود و من اون هارو ترجمه کردم ، چون ترجمه ی کلش خیلی طولانی میشد.اما نکته ای که در اون متوجه شدم اینبود که همه ی مسایلی که میگه همون مسایلی هستند که استاد به طرق خیلی شیوا و واضح سعی داره به ما اموزش بده.

خلاصه نکات

IF Myante زمانی که در اینترنت جستجو میکرد با یک تبلیغ راجع به معامله گری Penny Stocks برخورد کرد.در ابتدا چیزی راجع باین موضوع نمیدونست ولی وقتی چارت قیمت رو دید هیجان زده شد و برای او این یک پازل دیگر منتظر حل شدن بود .او یک سیستم ترید با کمتر از 100 دلار خرید و شروع به استفاده ازون کرد اما متاسفانه بعد از یک ماه ترید او 10000 یورو از دست داد. ایف تصمیم گرفت بصورت خوداموز یادبگیره که چطور قیمت رو بخونه ، شروع به مطالعه فیبوناچی و مناطق عرضه و تقاضا کرد ولی این مطالب خیلی مفید نبودن ، اما او چیزی رو پیدا کرد که طریقه ی نگاه او به قیمت رو تغییر داد.بالاخره IF متوجه شد بازارحقیقتا چطور کار میکنه . حالا نوبت شماست که شانستون رو برای یادگیری دید بینظیر او راجع باینکه چه چیزی واقعا مارکت رو میسازه و چطور این دید باعث شد IF در یک سال 280% اکانت خودش رو رشد بده.

دقیقه 13:22 – کندل استیک ها واقعا فقط برای افرادی هست که بازار رو خیلی خوب درک نمیکنند.

دقیقه 14:17 – زمان زیادی از من گرفته شد تا همه چیز رو راجع به اجتماع بازار و اینکه چطوری عمل میکنه و چه کسی صاحب اون هست رو بفهمم و درک کنم.

دقیقه 16:08 – امکان نداره که بازارهای مالی ( که بزرگترین چیز در جهان هست) توسط امپراطوری ها اداره نشود. وقتی که شروع به دیدن میکنید، متوجه میشوید که بازار در حقیقت چطوری عمل میکنه.

دقیقه 16:30 – بازار قطعاً توسط کسانی که تمام پول ها رو به وجود می آورند، کنترل میشود.

دقیقه 17:38 – خیلی مهم هست که دنیا رو در قرض و بدهی نگه داری و آنها میخواهند که تا جایی که امکان داره مردم را در بدبختی نگه دارند. شغل اونها درباره پول درآوردن نیست، بلکه فقط راجع به اینه که پول آدمهای دیگر رو بگیرند.

دقیقه 18:09 – در اصل افرادی که بازار رو اداره میکنند این کار به نحو بینظیری انجام میدهند و اینکار رو فقط برای بدست آوردن پول انجام نمی دهند بلکه میخواهند پول رو از طریق دیگران کسب کنند.

دقیقه 20:15 – تنها ترفند و حقه ما جستجو برای ترفندهایی است که در مناطقی اجرا میشوند که قبلاً و در گذشته این ترفندها اجرا شده اند.

دقیقه 23:47 – اکثر مردم فکر میکنند اگر قرار است شما یک تریدر باشید حتماً باید تمام روز را پشت چارت سپری کنید ، شما باید اینجا و آنجا ترید کنید و هروز باید 30 ترید داشته در غیر اینصورت شما یک تریدر نیستید.
    دقیقه 24:59 - تمام کسانی که ترید میکنند اینکار رو برای اینکه یک زندگی داشته باشند انجام میدهند و نه لزوماً برای کسب درآمد.

دقیقه 26:13 – شما میتوانید به فرد دیگری یاد بدهید که بازار چگونه عمل میکند اما اگر اون فرد شخصیت قماربازی داشته باشد هرگز نمیتواند موفق شود.

دقیقه 26:25 – قماربازها همیشه میخواهند که ببازند. حتی اگر بهترین سیستم در جهان رو داشته باشند، چیزی که ذهن آنها درخواست میکند این هست که ببازند.

دقیقه 26:59 – آنها حتی خودشون رو یک تریدر نمیدانند چونکه آنها افرادی هستند که در تعطیلات زندگی میکنند. آنها حتی نمیگویند که یک تریدر هستند بلکه فقط میگویند که بازنشسته شده*اند.

دقیقه 27:36 – بیشتر تریدرها در حقیقت خرده فروش هستند و دقیقاً کارهایی رو انجام میدهند که به آنها گفته میشود.

دقیقه 29:29 – عرضه و تقاضا بعضی وقتها درست کار میکنند اما اونها در حقیقت تنظیم شده*اند که بیشتر مواقع شکست بخورند.

دقیقه 32:46 – بازار جهان کوچکی از جامعه هست.

دقیقه 33:06 – تمام چیزهایی که شما درباره بازار میدانید به سادگی وجود دارند تا در نهایت شما پول خودتون رو از دست بدهید. دیدن همچین چیزی خیلی ناراحت کننده هست اما چیزی است که وجود دارد.

دقیقه 34:06 – این آدمها دقیقاً میدانند که شما چکاری دارید انجام میدهید، آنها دقیقاً میدانند نقطه ورود شما در همه چیز کجاست و دقیقاً میدانند که stop loss شما در کجاست.
    دقیقه 41:21 - بدهی هایی که در این سیاره وجود دارند را نمی توان حتی با فروش سیاره و همه چیز روی آن پرداخت کرد. دقیقه 47:05 – این، مساله شگفت انگیز راجع به این بازار است. اونها شما رو وادار به ترید در مسیر درست میکنند و حتی سیگنالهایی به شما میدهند که بعداً میخواهند انجام دهند. دقیقه 50:19 – تقریباً تمام افراد در بلندمدت در ترید شکست میخورند مگر اینکه آنها واقعاً افرادی باشند که بازار را کنترل میکنند و یا افرادی مثل ما باشند که راجع به کاری که آنها ( کنترل کننده های بازار ) انجام میدهند مطلع باشند. دقیقه 53:31 – تقارن مساله عظیمی هست و مردم چیز زیادی راجع به آن نمیدانند و زمانی که تقارن اتفاق می*افته اونها متوجه نمیشوند. اما تقارن همیشه در حال رخ دادن هست و این شگفت انگیزه. دقیقه 54:49 – اگر شما یک اکانت 10 هزار یورویی داشتید و با یک ترید تبدیل به 60 هزار یورو شد، طمع نکنید. اون رو همونجا ببندید و بیخیالش بشید.دقیقه 57:55 – شما باید قادر باشید تمام زوایا بازار را باهم و به یکباره ببینید. قرار هست که یک تریدر فوق*العاده بشوید. دقیقه 59:42 – برای اینکه یک تریدر غریزی باشید و همه چیز رو همزمان ببینید و همیشه بتوانید آن را عملی کنید، باید به طور ناخودآگاه عتماد به نفس داشته باشید. دقیقه 60:36 – من میتونم در عرض ده دقیقه به شما آموزش بدهم که سودآور باشید. سخت نیست که در یک مورد سودآور باشید اما برای اینکه همیشه به این شکل باشید (سودآور) و همیشه در تمام موارد تصمیمات درست رو بگیرید احتیاج به 6 ماه تا یکسال یادگیری دارید. دقیقه 61:10 – هیچ کسی نباید پول واقعی در بازار بگذارد تا زمانی که ثابت کنند که آنها به طور مداوم سودآور هستند و آنها تقریباً روی تمام تریدهایی که انجام میدهند سود کسب میکنند. دقیقه 61:45 – سودفقط به معنای پول نیست. سود به این معناست که draw down خودتون رو در پائین ترین حد ممکن نگه دارید و ترجیحاً draw down نداشته باشید. و اینکه بفهمید در بازار چه اتفاقی در حال افتادن هست و اگر شما نمیدانید و ترید کردن تنها چیزی است که شما میفهمید از بازار دور بمانید. دقیقه 68:04 – تمام داستان (ارز دیجیتال) تبدیل ارز یک مشت چرندیات هست. هرکدام از این ارزها توسط همین مردم از هیچ چیز به وجود آمده اند و ارزش این ارزها توسط انها دستکاری میشود. دقیقه 70:47 – وقتی میخواهید معامله ای انجام دهید باید قبل از ترید توضیح بدهید که در این بازار چه میکنید. چرا میخواهید این معامله رو انجام بدهید و اینکه از این ترید انتظار چه چیزی دارید. دقیقه 72:06 – یک ترید یک مساله بزرگ است. باید با آن به عنوان یک مساله بزرگ و مهم رفتار کنید و نباید قبل از فهمیدن و برنامه ریزی کامل وارد یک معامله شوید. دقیقه 74:53 – قبل از هر چیز، شما باید در قبال خودتون پاسخگو باشید. حتی نگه داشتن یک ژورنال خصوصی (دفتری برای وقایع روزانه) اما خودتون رو مجبور کنید که اون رو حتماً خصوصی نگه دارید و خودتون رو وادار کنید که به طور منظم با اون کار کنید برای اینکه متوجه شوید کاری که دارید انجام میدهید کار دستی هست. دقیقه 76:45 – معامله کردن باید درباره اون معاملات عظیم باشد ، اون تریدرهای قاتل که هر از چندگاهی پیدا میشوند و اکانت شما رو چند برابر میکنند و ازشون میگذرند. این باید چیزی باشد که برای آن هدف گذاری میکنید.
    GOD IS MY WEAPON

12. 28 کاربر برای این پست سودمند از amin madani عزیز تشکر کرده اند:

1,957 بار در 65 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دوستان بنده چون اواخر دوره اومدم هنوز کمی درگیر اموزش و تمرینم، این هم چکیده ی خودسایت هست که ترجمه شده، اگر دوستان بخصوص اقا داوود که باتجربه تر از من هستن و مهم تر اینکه مطلب روکامل گوش دادن صلاح و لازم بدونن ،کمی وقت پیداکنم بصورت متنی یا صوتی کل مصاحبه رو میذارم . منتها چیزی که بنظر خودم رسید و برداشت کردم این بود که استاد همین مطالب رو بسیار روان و عالی سعی دارن اموزش بدن. بازهم دوستان صلاح بدونن در خدمت هستم.

14. 24 کاربر برای این پست سودمند از shahab1362 عزیز تشکر کرده اند:

37,860 بار در 1,035 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 138 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1362 نمایش پست ها
    دوستان بنده چون اواخر دوره اومدم هنوز کمی درگیر اموزش و تمرینم، این هم چکیده ی خودسایت هست که ترجمه شده، اگر دوستان بخصوص اقا داوود که باتجربه تر از من هستن و مهم تر اینکه مطلب روکامل گوش دادن صلاح و لازم بدونن ،کمی وقت پیداکنم بصورت متنی یا صوتی کل مصاحبه رو میذارم . منتها چیزی که بنظر خودم رسید و برداشت کردم این بود که استاد همین مطالب رو بسیار روان و عالی سعی دارن اموزش بدن. بازهم دوستان صلاح بدونن در خدمت هستم.
    عالی بود شهاب جان. زنده باشی.
    من قبلا این ویدیوها رو دیدم و دست و پا شکسته معنیشو میدونستم. الان واقعا عالی شد. توصیه میکنم به استاد بگین و در بخش انجمن مترجمین هم عضو بشین.

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از SaeidFx عزیز تشکر کرده اند:

alexx
    eurusd :

gold :

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از alexx عزیز تشکر کرده اند:

amin madani آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alexx نمایش پست ها
    eurusd :

gold :

الکس جان هیچوقت استاپ نمیزارید؟ طریقه مدیریتتون وقتی نرید مخالفتون میره به چه شکله؟
    GOD IS MY WEAPON

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از amin madani عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع