صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 6789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 86

موضوع: تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟ (مارک داگلاس)

wolflord آواتار ها
    4,980 بار در 1,130 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 444 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenBjp نمایش پست ها
    به نام خدا
    شانزدهم آبان ماه هزار و چهارصد و یک
    "فصل شانزدهم و هفدهم"

هرچقدر یه معامله گر حرفه ای تر میشه بیشتر به این واقعیت پی میبره که معامله گری یه کار کاملا "روانیه"، چون تو معامله گری شما در مقابل بازار قرار ندارید بلکه درمقابل خودتون هستید، بازار به تمامی معامله گرا فرصتهای یکسانی رو پیشنهاد میده و تو انتخاب های ما و اینکه کجا توجهمون رو معطوف میکنیم هیچ نقشی نداره، همچنین بازار تعیین نمیکنه کجا و با چه حجمی وارد معامله بشیم و چقدر تو معامله بمونیم یا کی خارج بشیم، بخاطر همین معامله گر هیچ وقت نمیتونه بازار رو سرزنش کنه، بازار هم بدون توجه به زحمتی که میکشیم هیچ دِینی به ما احساس نمیکنه، چون یه معامله گر دیگه هم تو بازار داره تلاش میکنه تا از معامله با ما کسب سود کنه، پس باید بپذیریم فقط خودمون مسئول کارهامون هستیم و شروع به شناسایی و کسب مهارت های لازم برای موفقیت در بازار کنیم

"هفت گام برای موفقیت"

یک: تمرکز روی اون چیزی که نیازه تا یاد بگیریم: اول از همه باید توجهمون رو از "کسب درآمد" به "یاد گرفتن اینکه چطور خودم رو با بازار تطبیق بدم" منتقل کنیم، یعنی کل انرژیمون باید روی "گام های لازم برای رسیدن به موفقیت" متمرکز بشه نه "پول"، چون پول یه محصول جانبی و نتیحه ی اجرای این دانش هاست، ضمنا باید تعریفمون رو از "فرصت های از دست رفته" عوض کنیم، بعضیا بخاطر ناتوانی تو پذیرفتن ضرر اینجوری فکر میکنن که یه فرصت عالی پیش روشون بوده اما چون با ضرر بسته شده، از دست رفته، این نوع برداشت باعث صدمات روانی شدیدی میشه، شاید اون یه فرصت عالی بوده، اما با دانشی که ما تو اون لحظه داشتیم، درک اون فرصت برای ما امکان پذیر نبوده، پس باید به کسب تجربه از این فرصت های به اصطلاح از دست رفته بپردازیم، ضمنا تا وقتی که بازارها دارن حرکت میکنن، چیزی بعنوان فرصت از دست رفته وجود نداره، مگه اینکه همه ی مردم سرِ ارزش یک چیز به توافق برسن که همچین چیزی محاله، پس همیشه فرصت بعدی تو راهه
    توضیحات استاد: ترید با کمترین حجم

دو: کنار اومدن با ضررها: تعریف حدضرر قبل از هر معامله مارو با این واقعیت روبرو میکنه که همیشه احتمال ضررکردن هست، خیلیا این مهارت پذیرفتن ضرر رو به قیمت از دست دادن یه بخش یا کل سرمایشون یاد میگیرن، با مشخص بودن حدضرر، چیزی برای سنجیدن، قضاوت و درنتیجه گول زدن خودمون وجود نداره، اگه دیدید که با رسیدن قیمت به حدضرر دارید اوضاع رو میسنجید و قضاوت میکنید (جا به جا کردن حدضرر)، دو حالت ممکنه پیش بیاد: یا بازار برمیگرده و شما از اون معامله بدون ضرر خارج میشید ( با اینکار یه رفتار اشتباه رو تو خودتون تقویت کردین که یه روزی به یه فاجعه منتهی میشه)، یا قیمت تو همون جهت ادامه میده و ضررهاتون بیشتر میشه (که باعث میشه فرصت های مناسب خروج یا پوزیشن سودده مخالف رو از دست بدین و مستعد انجام بقیه ی خطاهای معاملاتی میشین)
    توضیحات استاد: قبول کردن ضررها

سه: خبره شدن تو یک بازار: اکثر ما با این باور بزرگ شدیم که وقتی قراره یه تصمیمی بگیریم، هرچقدر اطلاعات بیشتری راجبش جمع کنیم، تصمیم بهتری خواهیم گرفت، این باور تو معامله گری خصوصا تو مراحل اولیه صدق نمیکنه، تو بازار تو هرلحظه هم خریدار و هم فروشنده وجود داره که نظراتشون کاملا باهم در تضاده و هرکس هم برای خودش دلیل خاصی داره، چون این اطلاعات خیلی وسیعه، لازمه معامله گر خودشو محدود کنه، چون اینجا "هرچه بیشتر" به معنای "بهتر" نیست و فقط باعث سردرگمی میشه، پس واسه شروع یه سیستم معاملاتی ساده انتخاب کنید و تمام فاکتورهاش و ارتباطشتون باهم رو بشناسید و از بقیه ی فرصت ها بگذرید، این کار یه تمرین واقعی منضبط بودنه
    توضیحات استاد: فقط یه چک لیست، با بقیه ی بازار کاری نداریم

چهار: یادگیری اجرای دقیق سیستم معاملاتی: این کار یکی از مهم ترین اجزاء موفقیت تو معامله گریه و شاید مشکل ترین! بعدِ انتخاب یه سیستم، ما نباید سعی کنیم سیگنالهای صادره رو پیش بینی کنیم، مثلا سیستم یه سیگنالی میده که با منطق ما در تضاده، اما بعدا میبینیم که درست بوده، یه جایی هم سیگنال داده شده کاملا منطقیه، ولی نتیجش غلط از آب درمیاد، یعنی گاهی بین "عقل" و اون چیزیکه سیستم پیش بینی میکنه تضاد بوجود میاد و اجرا کردن سیگنالهای سیستم سخت میشه، حالا اگه سیستم دو سه بار بصورت متوالی سیگنال غلط بده، دیگه بهش "اطمنیان" نمیکنیم، حالا اگه به سیستم "اطمینان" نکنیم، دیگه اونو اجرا نمیکنیم، و اگه اونو به مدت کافی اجرا نکنیم، بهش "اطمینان" نخواهیم کرد!
    توضیحات استاد: تصمیم گیری درمورد آینده ی مارکت

پنج: فکرکردن بر اساس احتمالات : ابتدا اجازه بدین تا بازار خودشو نشون بده، بعد هر معیاری که برای شناسایی فرصت ها دارید رو بکار بگیرید، سفارشتون رو تو جهتی که فکر میکنید بازار بر اساس شرایط فعلی بیشترین احتمال حرکت رو داره قرار بدین، جوری به بازار نگاه کنید که انگار هیچ پوزیشن بازی ندارین، اینکار باعث میشه بجای داشتن امید و آرزو، خودتون اقدام مناسب رو انجام بدین، قبول کنید که هر اتفاقی ممکنه بیفته، چون ممکنه چیزایی باشن که از چشم شما دور موندن یا که آگاهی و شناختی در موردشون نداشتید

شش : بی طرف موندن: با بی طرف موندن هیچ چیزی مارو مجبور نمیکنه که از بعضی اطلاعات اجتناب کنیم و یا بعضی هارو به نفع خودتون تحریف کنیم، اگه از بازار توقع نداشته باشیم که مطابق ذهنیات ما رفتار کنه، اون موقع دلیلی برای خشمگین شدن وجود نخواهد داشت، خشم یه واکنش طبیعیه که نشون میده محیط درحال حمله یا نیش و کنایه به ماست و ما نمیتونیم اونو بپذیریم و سعی میکنیم با خشمگین شدن دربرابرش از خودمون محافطت کنیم، شاید این ابزار تو محیط اجتماعی برای بدست آوردن چیزایی که میخوایم مناسب باشه، اما تو بازار کاربردی نداره

هفت: نظاره گر بودن: باید یاد بگیریم که تفاوت زیادی بین "چیزی که داره اتفاق میفته" و "چیزی که توقع داریم اتفاق بیفته" وجود داره

"فصل هفدهم(پایانی)"

بعد آموختن تمامی مهارت های معرفی شده، کم کم به این سطح از آگاهی میرسید که بفهمید شما با معاملاتتون دارید اینو نشون میدید که "چقدر خودتون رو دوست دارید"، یادتون باشه مقدار پولی که دارید تو فرمِ سود از طریق معاملاتتون به خودتون میدید، مستقیما با باورهایی که تو زندگی کسب کردین و لیاقت شمارو از پول تعریف میکنن مرتبطه، پس باید هرچیزی که تو ذهنتون مانع از رسیدن به بالاترین عزت نفس و دوست داشتن خودتون میشه رو شناسایی کنید و انرژیش رو تخلیه کنید
    توضیحات استاد: ذهن، شایستگی و لیاقت

درود به محسن تریدر عزیز
    آقا من چقدر کیف کردم از ابن پست ات آخه
    مورد اول مثل این میمونه که استااد میگفت وقتی میگم من میخوام معامله گر موفقی بشم این جمله بار معنایی منفی داره اما وقتی میپرسم از خودم که من الهام چطور میتونم معامله گر موفقی بشم اون موقع قضیه کاملا فرق میکنه و دنبال چگونگی ش میگردم اون موقع. ما وقتی تمرکز مون رو روی پول بزاریم معتقدم پول ازمون دور میشه و یه مورد مهم دیگه ما فقط تمرکز مون رو میزاریم روی اینکه ای ول من این پوزیشن رو گرفتم و بلافاصله بررسی میکنم که چقدر سود میکنم در حالی که اصلااا دیگه حواسم به این نیست که چک کنم چقدر احتمال ضرر وجود داره واسم و کلا به ریسک کار توجه نمیکنم در نهایت هم اگه پوزیشن اشتباه باشه این من نوعی م که دچار سردرگمی میشم
    مورد 2 به قول استاد در بازار هرچی کمتر بهتر
    مورد 3 تکنیک هیچ کاری نکردن واقعا که بعضی مواقع هیچ کاری نکردن سخت ه اما شدنی ه
    مورد6 وقتی قصدمون انتقام گرفتن از بازار باشه، بازار میگه من زورم از تو بیشتره پس من انتقام میگیرم هر موقع فکر کنیم زورمون از بازار بیشتره بازنده ایم
    همه چیز عالی ی ی ی ی

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,716 بار در 4,780 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3617 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام و درود
    خوشحالم که گذرتون به این تاپیک افتاد
    با اینکه این تاپیک عمومیه و همه میتونن ازش دیدن کنن، کلا 199تا آیدی دیدنش
    همین الان تاپیکِ تمرینِ جدیدِ پرایس، 1975تا آیدی مختلف بازدیدش کردن، حتی خودِ استادم نیومده اینجا و یه جورایی ظلم شده در حق این تاپیک
    راجع به شبیه بودن مقاله به اون پستی که فرمودین، با دیدنِ لینکِ مقاله، فهمیدم خودشه دقیقا اون فصل از کتاب، مشابه اون مقاله هستش، و اونو حفظمش تقریبا
    استاد عکسِ رستورانِ تکسن تو مالزی رو واسه این مقاله انتخاب کردن که تو این ویدئو کوتاه سر زدم بهش:
    رستوران تکسن

حتما اصل کتاب رو هم تهیه و مطالعه کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط wolflord نمایش پست ها
    درود به محسن تریدر عزیز
    آقا من چقدر کیف کردم از ابن پست ات آخه
    مورد اول مثل این میمونه که استااد میگفت وقتی میگم من میخوام معامله گر موفقی بشم این جمله بار معنایی منفی داره اما وقتی میپرسم از خودم که من الهام چطور میتونم معامله گر موفقی بشم اون موقع قضیه کاملا فرق میکنه و دنبال چگونگی ش میگردم اون موقع. ما وقتی تمرکز مون رو روی پول بزاریم معتقدم پول ازمون دور میشه و یه مورد مهم دیگه ما فقط تمرکز مون رو میزاریم روی اینکه ای ول من این پوزیشن رو گرفتم و بلافاصله بررسی میکنم که چقدر سود میکنم در حالی که اصلااا دیگه حواسم به این نیست که چک کنم چقدر احتمال ضرر وجود داره واسم و کلا به ریسک کار توجه نمیکنم در نهایت هم اگه پوزیشن اشتباه باشه این من نوعی م که دچار سردرگمی میشم
    مورد 2 به قول استاد در بازار هرچی کمتر بهتر
    مورد 3 تکنیک هیچ کاری نکردن واقعا که بعضی مواقع هیچ کاری نکردن سخت ه اما شدنی ه
    مورد6 وقتی قصدمون انتقام گرفتن از بازار باشه، بازار میگه من زورم از تو بیشتره پس من انتقام میگیرم هر موقع فکر کنیم زورمون از بازار بیشتره بازنده ایم
    همه چیز عالی ی ی ی ی
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

yashar_fr آواتار ها
    208 بار در 40 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به نام خدا
    چهاردهم آبان ماه هزار و چهارصد و یک
    "فصل چهاردهم"

"معرفی یه سری تکنیک و تمرین برای اعمال تغییر در ذهن"
    "تغییرجهت آگاهانه ی باورها": ذهن ما میتونه خارج از چهارچوب عقاید و باورهای ما فکر کنه، یعنی ما میتونیم مفید بودن یه باور رو به چالش بکشیم و توجه خودمون رو به سمت باورهای مفیدتر هدایت کنیم، این کار مستلزم "خواستنه"، اگه چیزی رو بخوایم راجبش فکر میکنیم و با فکر کردن یه "انرژی" تولید میشه که این قدرت رو داره که اون چیزی که تو ذهن ماست رو تغییر بده و اگه متضادِ اون باورهایی که تو ذهن ماست باشه، باعث از دست رفتن انرژی اون باور قبلی و کمتر شدن تواناییش برای تاثیر گذاشتن روی رفتارهای ما میشه، اما نکته ی مهم اینه که باورهایی که تو ذهن ما شکل گرفتن، هیچوقت نابود نمیشن و تا آخر عمر با ما هستن، اما میشه انرژیشون رو کامل تخلیه کرد تا تاثیری روی رفتارِ ما نداشته باشن، اینم باید در نظر بگیریم که تغییر باور با ناراحتی و مقاومت و حس معذب بودن همراهه
    توضیحات استاد: عادت ها

"یه تمرین برای شناسایی باورهای متضادمون"
    یه قلم و کاغذ بردارید و ده دقیقه زمان بگیرید، هر چیزی که راجع به خودتون به ذهنتون میرسه رو فورا روی کاغذ بنویسید، تحت عنوانِ " من ... هستم"، حالا تو لیستتون اونایی که بدیهی هستن رو خط بزنید، مثلا من "چاق، لاغر، مرد، زن" هستم، حالا هرچی تو لیست موند میشه باورهای شما و اونایی که باهم در تقابلن میشن باورهای متضاد شما و خیلی مهمن، مثلا: من برنده میشم، من لیاقت ندارم
    توضیحات استاد: نوشتن برای پیداکردن باور منفی، طی کردن مراحل به ترتیب
    توضیحات استاد: باورهای محدودکننده، بدترین باور محدودکننده

"تکنیک نوشتن برای ایجاد تغییر"
    "نوشته" نسخه ی فیزیکی اون چیزیه که توی ذهن ما جریان داره، با نوشتن، اطلاعات به سمت خودآگاه جاری میشه و خودآگاه اطلاعات رو از حالت غیرفیزیکی خارج میکنه و اونو واقعی و ملموس میکنه و بینِ اطلاعات و زندگی واقعی شخص ارتباط برقرار میکنه
    توضیحات استاد: همه چیزرو بنویسید

"تمرین برای افزایش انضباط"
    منظور از انضباط، یادگیری نحوه ی کنترل آگاهانه روی رفتار خودمونه، منضبط بودن ذاتی نیست و هیچکس منضبط به دنیا نیومده، انضباط یه تغییر تو ذهن محسوب میشه چون داریم عمدا سراغ چیزی میریم که با باور ذهنمیون در تضاده، یعنی یه رفتار عمدی علیه یه باور و کنار اومدن با ناراحتی های روانی بعدش، حالا اگه اینکار به مدت کافی انجام بشه، باعث میشه اون باور به تدریج ضعیف بشه (مثلا ترکِ سیگار)
    توضیحات استاد: تمرینات پیشنهادی برای ایجاد نظم

" جملات تاکیدی مثبت"
    یه لیست از جملات سازنده و مثبت از اخلاق و خصیصه هایی که دوست دارید داشته باشید تهیه کنید، مثلا دوست دارید آدم صبوری باشید و تا رسیدنِ فرصت معاملاتی مناسب صبر کنید، با گزاره ی تاکیدی: "من هرروز آدم صبورتری میشم" کم کم به این خصلت دست پیدا میکنید، یعنی با تکرار گزاره ها در ذهن، رفتارِ ما با این تاکیدها همسو میشه و این تاکید نهایتا تبدیل به "باور" میشه که انرژی کافی برای تاثیر گذاشتن روی رفتار مارو داره...
    توضیحات استاد: سابلیمینال
    چقدر پست خوبی بود و به موقع خوندمش
    یکی از نکات مثبت پر رنگش ویس های استاد بود
    ممنون از زحماتتون

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از yashar_fr عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    یاد شده
    در 3617 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    از اون درست به موقع ها که میچسبه به آدم
    قربانت یاشار جان...

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_fr نمایش پست ها
    چقدر پست خوبی بود و به موقع خوندمش
    یکی از نکات مثبت پر رنگش ویس های استاد بود
    ممنون از زحماتتون
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

8. یک کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

6 بار در 3 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر
    خلاصه کتاب the disciplined trader طی پست های اخیر قرار داده شد (لینک دانلود زبان اصلی)
    سعی کردم پست ها طولانی و حوصله سر بر برای دنبال کردن نباشه و در عین حال مفاهیم اصلی رو برسونه، با این حال خودتون رو از مطالعه ی اصلِ کتاب محروم نکنید
    پست های قرار داده شده دائم ویرایش میشن تا به بهترین حالت خودشون نزدیک بشن
    وویس های استاد هم که مرتبط با هر سرفصل باشن، با رنگ بنفش اضافه میشن...

خیلی عالی بود
    یه جوری بود که آدم ترغیب میشه بخونه
    مشخصه براش خیلی وقت گذاشته شده
    ممنون

10. یک کاربر برای این پست سودمند از mostafa007 عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    یاد شده
    در 3617 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    قربانت مصطفی عزیز
    خوشحالم واست مفید بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa007 نمایش پست ها
    خیلی عالی بود
    یه جوری بود که آدم ترغیب میشه بخونه
    مشخصه براش خیلی وقت گذاشته شده
    ممنون
    "ویلیام دلبرت گن"

12. یک کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

mantra آواتار ها
    803 بار در 282 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    به نام خدا
    دهم آبان ماه هزار و چهارصد و یک
    "فصل دهم"

"هدف": بررسی این موضوع که اطلاعات محیطی ما توسط خاطرات، باورها و تداعی ها مدیریت میشن

از لحظه ای که متولد میشیم، وجودِ ما بعنوانِ یه نیرو به محیطِ پیرامونِ ما اثر میزاره، در مقابل محیط فیزیکی هم بر حواسِ ما تاثیر میزاره و این باعث یه تعامل بینِ ما و محیطِ بیرونی میشه، یعنی اینکه وجودِ ما باعث تغییرِ محیط میشه، حتی اگه ما کاری نکنیم (از طریق: نفس کشیدن، اشغال فضا و ...)، تجربیات ما از محیط به پیام هایی با جنس انرژی الکتریکی تبدیل میشن که میتونن مثبت یا منفی باشن، مثلا وقتی یه کودک گریه میکنه، صداش روی محیط و اطرافیان تاثیر میزاره، حالا نحوه ی عکس العمل اطرافیان به این صدا، برای کودک یه تجربه ایجاد میکنه که "نوعِ بار الکتریکی" و "کیفیت انرژی" اون میتونه متفاوت باشه (مثلا یه آغوش مهربان به عنوان پاسخ)
    انرژی مثبت ناشی از تجربیات خوشاینده که باعث ایجاد حس کنجکاوی برای یادگیری و تعامل بیشتر با محیط میشه
    انرژی منفی یعنی محیط بعنوان نیرویی عمل کرده و باعث ایجادِ درد و خاطره ی منفی در ذهن شده که باعث میشه احساسِ تهدید از طرف محیط در شرایط مشابه به ما دست بده و این بعنوان یه نیروی محدود کننده برای ما عمل میکنه و چون ما محیطِ فعلی رو براساسِ تجارب گذشته درک میکنیم، باعث میشه از تعامل اجتناب کنیم و چیز جدیدی یاد نگیریم

یه تمایل طبیعی در انسان وجود داره که به آدم ها، اشیاء و ... برحسب ویژگی های خاصی که دارن، برچسب بزنه و تو گروه های همسان طبقه بندی کنه (مثلا براساس رنگ پوست، جنسیت، تحصیلات، وضع مالی و ...)
    یعنی اون چیزی که تو محیطه، براساس تمایزهای تو ذهن ما دسته بندی میشه و برای اینکار لازمه که یه تجربه ی قبلی در مورد اون چیز داشته باشیم وگرنه بهش برچسبِ "بی معنی" تعلق میگیره یا که اصلا متوجه وجودش نمیشیم (مثلا برای شناختِ فرصتها تو بازار، باید یه درک صحیح از موقعیت های مناسب تو ذهنمون ایجاد کنیم) تا قبل از ایجادِ تمایز، اطلاعات کلی هستن، مثلا برای یه بچه، قاشق و مداد تو یه دسته ی کلی قرار میگیره و بصورت غریزی هردو رو توی دهانش میکنه، اما وقتی بهش اطلاعاتی داده میشه، این اطلاعات به شکل نیرویی برای درکش عمل میکنن و این یعنی اگه کودکی تفاوت بین قاشق و مداد رو میدونه، این یعنی اولین تجربش نیست، بعنوان یه مثال دیگه: وقتی من به قطعات کامپیوترم نگاه میکنم، چیزی که میبینم خیلی متفاوت تر از اون چیزیه که یه تکنسین کامپیوتر میبینه، چون هر قطعه داره یه سری اطلاعات از خودش بروز میده که برای من معنا و مفهومی نداره و تو ذهن من تعریف نشده، بخاطر همین همه ی اونا برای من تو یه دسته ی کلی قرار میگیرن، اما کسی که دانشِ این کارو داره، میتونه اونارو تو ذهنش جداسازی و تفکیک کنه

پس تو هر لحظه از زمان، یه تفاوت اساسی بینِ اون چیزی که ما داریم درک میکنیم و اون چیزیکه واقعا هست وجود داره، درک ما از محیط توسط حواسِ پنج گانمون، باعث شکل گیری یه سری تجربه تو ذهن ما میشه و این باعث میشه شرایط مشابهی که تو محیط رخ میده رو با ذهنمون درک کنیم نه حواسمون، به همین خاطره که مردم یه رویداد یکسان رو به شکل های مختلف توصیف میکنن، چون برای هرفرد، اون اطلاعات داره یه چیز خاص رو تداعی میکنه، حالا اگه نظر اون فرد رو راجع به مدت زمانِ اون رویداد بپرسیم، متناسب با بارِ تداعی شده (مثبت یا منفی) میتونه واسش زود گذشته باشه یا که کسل کننده و طولانی باشه
    با عرض سلام و احترام به شما
    بسیار ممنونم از شما بابت وقت و انرژی که برای گرداوری این مطالب ارزشمند گذاشتید تازه وارد این تاپیک شدم اگرچه دیر امدم ولی خیلی مفید و بارزشه

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از mantra عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    یاد شده
    در 3617 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام و عرض ادب
    از شما ممنون که وقت گذاشتین و مطالعه کردین
    خوشحالم که واستون مفید بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط mantra نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام به شما
    بسیار ممنونم از شما بابت وقت و انرژی که برای گرداوری این مطالب ارزشمند گذاشتید تازه وارد این تاپیک شدم اگرچه دیر امدم ولی خیلی مفید و بارزشه
    "ویلیام دلبرت گن"

16. یک کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

E.ESMAIL آواتار ها
    6,120 بار در 1,477 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 265 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام خدمت استاد امینوی بزرگ و دوستان هم خانواده عزیز/

صحبت در مورد چارت رنکو

چارت حسابی نسبت به چارت لوگاریتمی فوقالعادست و موقعیتهای فراوانتری برای ورود و خروج داره و اما

چارت رنکو به سهولت و سادگی چارت حسابی هست و چارت رنکو فوق العاده و عالی هست در چارت رنکو زمان مطرح نیست و در این چارت نویزها و ریز موج ها حذف میشوند و به وسیله حرکت روند نزولی و صعودی و ساید اجرهای قرمز و یا سبز ساخته میشوند و اجرها همانند کندل استیک محاسبه میشوند/ با مباحث قدرتمند استاد امینوی بزرگ به راحتی هر چه بیشتر در چارت رنکو میتونید ترید بزنید / امیدوارم برای دوستان مفید باشه.

و اما توضیحاتی در مورد چارت رنکو

چارت رنکو (Renko Chart) نوعی نمودار است که ریشه ژاپنی دارد و مورد علاقه برخی از تریدر*های تکنیکال است. Renko از کلمه ژاپنی Renga به معنی آجر گرفته شده است. این نمودار تغییرات قیمت را نشان می*دهد و بنا به نظر طرفداران آن، روند*ها را بهتر مشخص می*کند.این نوع نمودار تغییرات کوچک قیمت را حذف می*کند و باعث نمایش روند به صورت بهتر و دقیق*تر می*شود. این نمودار متشکل از بخش*هایی به نام آجر است و با عبور قیمت از مرز بالایی یا پایینی هر یک از آجر*ها، یک آجر دیگر در سمت راست رسم می*شود. این نوع نمودار در کنار کندل استیک و دیگر ابزار*ها می*تواند بسیار مفید باشد و در تعیین نقاط ورود و خروج به تریدر*ها کمک شایان توجه*ای کند. چارت رنکو در کنار ابزار*های دیگر می*تواند برای ترید ارز دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد و از این طریق به شناسایی دقیق*تر روند*ها پرداخت.در این نمودار، زمان مورد توجه قرار نمی*گیرد و این نمودار تنها متمرکز بر تغییرات قیمت است. همان طور که گفته شد، این نمودار متشکل از بخش*هایی به نام آجر است که گاهی بلاک یا جعبه هم نامیده می*شوند. بعد از گذر قیمت از مرز بالایی یا پایینی هر آجر، آجر جدیدی در سمت راست رسم خواهد شد. آجر*هایی که نشان دهنده روند صعودی هستند، سبز و آجر*هایی که نشان دهنده روند نزولی هستند، معمولا به صورت قرمز رسم می*شوند.
    ویرایش توسط E.ESMAIL : 01-10-2024 در ساعت 23:08
    الله

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از E.ESMAIL عزیز تشکر کرده اند:

yashar_fr آواتار ها
    208 بار در 40 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط E.ESMAIL نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد امینوی بزرگ و دوستان هم خانواده عزیز/

صحبت در مورد چارت رنکو

چارت حسابی نسبت به چارت لوگاریتمی فوقالعادست و موقعیتهای فراوانتری برای ورود و خروج داره و اما

چارت رنکو به سهولت و سادگی چارت حسابی هست و چارت رنکو فوق العاده و عالی هست در چارت رنکو زمان مطرح نیست و در این چارت نویزها و ریز موج ها حذف میشوند و به وسیله حرکت روند نزولی و صعودی و ساید اجرهای قرمز و یا سبز ساخته میشوند و اجرها همانند کندل استیک محاسبه میشوند/ با مباحث قدرتمند استاد امینوی بزرگ به راحتی هر چه بیشتر در چارت رنکو میتونید ترید بزنید / امیدوارم برای دوستان مفید باشه.

و اما توضیحاتی در مورد چارت رنکو

چارت رنکو (Renko Chart) نوعی نمودار است که ریشه ژاپنی دارد و مورد علاقه برخی از تریدر*های تکنیکال است. Renko از کلمه ژاپنی Renga به معنی آجر گرفته شده است. این نمودار تغییرات قیمت را نشان می*دهد و بنا به نظر طرفداران آن، روند*ها را بهتر مشخص می*کند.این نوع نمودار تغییرات کوچک قیمت را حذف می*کند و باعث نمایش روند به صورت بهتر و دقیق*تر می*شود. این نمودار متشکل از بخش*هایی به نام آجر است و با عبور قیمت از مرز بالایی یا پایینی هر یک از آجر*ها، یک آجر دیگر در سمت راست رسم می*شود. این نوع نمودار در کنار کندل استیک و دیگر ابزار*ها می*تواند بسیار مفید باشد و در تعیین نقاط ورود و خروج به تریدر*ها کمک شایان توجه*ای کند. چارت رنکو در کنار ابزار*های دیگر می*تواند برای ترید ارز دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد و از این طریق به شناسایی دقیق*تر روند*ها پرداخت.در این نمودار، زمان مورد توجه قرار نمی*گیرد و این نمودار تنها متمرکز بر تغییرات قیمت است. همان طور که گفته شد، این نمودار متشکل از بخش*هایی به نام آجر است که گاهی بلاک یا جعبه هم نامیده می*شوند. بعد از گذر قیمت از مرز بالایی یا پایینی هر آجر، آجر جدیدی در سمت راست رسم خواهد شد. آجر*هایی که نشان دهنده روند صعودی هستند، سبز و آجر*هایی که نشان دهنده روند نزولی هستند، معمولا به صورت قرمز رسم می*شوند.
    درود و وقت بخیر
    به غیر از تریدینگ ویو چه پلتفرمی ارايه میده رنکو رو؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع