صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 56789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 85

موضوع: تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟ (مارک داگلاس)

1,889 بار در 362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام عرض احترام

فوق العاده بوده این تاپیک تک تک پستها رو با دقت مطالعه کردم واقعا ممنون از وقت و انرژی ک گذاشتید برای این تاپیک
    خدا قوت . سلامت و پرسود باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenBjp نمایش پست ها
    وقت بخیر
    خلاصه کتاب the disciplined trader طی پست های اخیر قرار داده شد (لینک دانلود زبان اصلی)
    سعی کردم پست ها طولانی و حوصله سر بر برای دنبال کردن نباشه و در عین حال مفاهیم اصلی رو برسونه، با این حال خودتون رو از مطالعه ی اصلِ کتاب محروم نکنید
    پست های قرار داده شده دائم ویرایش میشن تا به بهترین حالت خودشون نزدیک بشن
    وویس های استاد هم که مرتبط با هر سرفصل باشن، با رنگ بنفش اضافه میشن...
    من آفریده خودم هستم

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از !!!AT عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت ب خیر

کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی از اقای مارک داگلاس و می خوام تهیه کنم شما اطلاع دارید کدوم ترجمه و ناشر بهتره ؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Mirzaali نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت معرفی این کتاب
    مطالعش کردم و واقعا عالی بود طوری که میخوام دور دوم رو شروع کنم و باز بخونمش ،واقعا روی نگاه و انتظارم از بازار تاثیر عمیقی داشت و الان میخوام معامله گر منضبط رو هم مطالعه کنم.پیشنهادم اینه دوستان حتما کتاب رو مطالعه کنن
    ممنون بابت ایجاد این تاپیک
    من آفریده خودم هستم

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از !!!AT عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,679 بار در 4,770 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3601 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    عرض ادب
    از شما ممنون که زمان گذاشتین و مطالعه کردین
    خوشحالم که براتون مفید بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط !!!AT نمایش پست ها
    سلام عرض احترام

فوق العاده بوده این تاپیک تک تک پستها رو با دقت مطالعه کردم واقعا ممنون از وقت و انرژی ک گذاشتید برای این تاپیک
    خدا قوت . سلامت و پرسود باشد
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,798 بار در 257 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط !!!AT نمایش پست ها
    سلام وقت ب خیر

کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی از اقای مارک داگلاس و می خوام تهیه کنم شما اطلاع دارید کدوم ترجمه و ناشر بهتره ؟

ممنون
    سلام. نشر چالش ترجمه خانم هاشم پور.

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنونم از شما جناب زمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط zamani_m نمایش پست ها
    سلام. نشر چالش ترجمه خانم هاشم پور.
    من آفریده خودم هستم

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از !!!AT عزیز تشکر کرده اند:

Meh-D آواتار ها
    1,572 بار در 265 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر
    این کتاب از اقای مارک داگلاس رو من مدتی هست تهیه کردم و چندین بار تا حالا خوندم، توصیه میکنم حتما بخونید یه پکیج کامل دسته بندی شده از روانشناسی فردی و مارکت هست که بسیار میتونه راه رو برای شما روشن بکنه
    Have everything you want

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Meh-D عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,679 بار در 4,770 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3601 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    کاملا اتفاقی گذرم به این تاپیک افتاد
    فیکس شد یک سال...

وقت بخیر
    خلاصه کتاب the disciplined trader طی پست های اخیر قرار داده شد (لینک دانلود زبان اصلی)
    سعی کردم پست ها طولانی و حوصله سر بر برای دنبال کردن نباشه و در عین حال مفاهیم اصلی رو برسونه، با این حال خودتون رو از مطالعه ی اصلِ کتاب محروم نکنید
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,959 بار در 1,123 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 440 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    وقت بخیر
    میگم چقدر واقعاااااا زحمت کشیدین؟
    چرا اینقدر خوب ن پست اااااا
    من اون روز که یادآوری کردید تا فصل 8 رو خوندم
    الانم بقیه ش رو میخوام بخونم
    ناراحت شدم چرا اینقدر دیر دیدم پست هاتون رو
    البته اون موقع سخت مشغول دیدن آموزش پرایس بودم

16. یک کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    یاد شده
    در 440 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    به نام خدا
    دهم آبان ماه هزار و چهارصد و یک
    "فصل دهم"

"هدف": بررسی این موضوع که اطلاعات محیطی ما توسط خاطرات، باورها و تداعی ها مدیریت میشن

از لحظه ای که متولد میشیم، وجودِ ما بعنوانِ یه نیرو به محیطِ پیرامونِ ما اثر میزاره، در مقابل محیط فیزیکی هم بر حواسِ ما تاثیر میزاره و این باعث یه تعامل بینِ ما و محیطِ بیرونی میشه، یعنی اینکه وجودِ ما باعث تغییرِ محیط میشه، حتی اگه ما کاری نکنیم (از طریق: نفس کشیدن، اشغال فضا و ...)، تجربیات ما از محیط به پیام هایی با جنس انرژی الکتریکی تبدیل میشن که میتونن مثبت یا منفی باشن، مثلا وقتی یه کودک گریه میکنه، صداش روی محیط و اطرافیان تاثیر میزاره، حالا نحوه ی عکس العمل اطرافیان به این صدا، برای کودک یه تجربه ایجاد میکنه که "نوعِ بار الکتریکی" و "کیفیت انرژی" اون میتونه متفاوت باشه (مثلا یه آغوش مهربان به عنوان پاسخ)
    انرژی مثبت ناشی از تجربیات خوشاینده که باعث ایجاد حس کنجکاوی برای یادگیری و تعامل بیشتر با محیط میشه
    انرژی منفی یعنی محیط بعنوان نیرویی عمل کرده و باعث ایجادِ درد و خاطره ی منفی در ذهن شده که باعث میشه احساسِ تهدید از طرف محیط در شرایط مشابه به ما دست بده و این بعنوان یه نیروی محدود کننده برای ما عمل میکنه و چون ما محیطِ فعلی رو براساسِ تجارب گذشته درک میکنیم، باعث میشه از تعامل اجتناب کنیم و چیز جدیدی یاد نگیریم

یه تمایل طبیعی در انسان وجود داره که به آدم ها، اشیاء و ... برحسب ویژگی های خاصی که دارن، برچسب بزنه و تو گروه های همسان طبقه بندی کنه (مثلا براساس رنگ پوست، جنسیت، تحصیلات، وضع مالی و ...)
    یعنی اون چیزی که تو محیطه، براساس تمایزهای تو ذهن ما دسته بندی میشه و برای اینکار لازمه که یه تجربه ی قبلی در مورد اون چیز داشته باشیم وگرنه بهش برچسبِ "بی معنی" تعلق میگیره یا که اصلا متوجه وجودش نمیشیم (مثلا برای شناختِ فرصتها تو بازار، باید یه درک صحیح از موقعیت های مناسب تو ذهنمون ایجاد کنیم) تا قبل از ایجادِ تمایز، اطلاعات کلی هستن، مثلا برای یه بچه، قاشق و مداد تو یه دسته ی کلی قرار میگیره و بصورت غریزی هردو رو توی دهانش میکنه، اما وقتی بهش اطلاعاتی داده میشه، این اطلاعات به شکل نیرویی برای درکش عمل میکنن و این یعنی اگه کودکی تفاوت بین قاشق و مداد رو میدونه، این یعنی اولین تجربش نیست، بعنوان یه مثال دیگه: وقتی من به قطعات کامپیوترم نگاه میکنم، چیزی که میبینم خیلی متفاوت تر از اون چیزیه که یه تکنسین کامپیوتر میبینه، چون هر قطعه داره یه سری اطلاعات از خودش بروز میده که برای من معنا و مفهومی نداره و تو ذهن من تعریف نشده، بخاطر همین همه ی اونا برای من تو یه دسته ی کلی قرار میگیرن، اما کسی که دانشِ این کارو داره، میتونه اونارو تو ذهنش جداسازی و تفکیک کنه

پس تو هر لحظه از زمان، یه تفاوت اساسی بینِ اون چیزی که ما داریم درک میکنیم و اون چیزیکه واقعا هست وجود داره، درک ما از محیط توسط حواسِ پنج گانمون، باعث شکل گیری یه سری تجربه تو ذهن ما میشه و این باعث میشه شرایط مشابهی که تو محیط رخ میده رو با ذهنمون درک کنیم نه حواسمون، به همین خاطره که مردم یه رویداد یکسان رو به شکل های مختلف توصیف میکنن، چون برای هرفرد، اون اطلاعات داره یه چیز خاص رو تداعی میکنه، حالا اگه نظر اون فرد رو راجع به مدت زمانِ اون رویداد بپرسیم، متناسب با بارِ تداعی شده (مثبت یا منفی) میتونه واسش زود گذشته باشه یا که کسل کننده و طولانی باشه
    این میدونید شبیه چیه؟
    شبیه این مقاله س
    https://academywave.com/how-can-our-...us-feel-wrong/

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    یاد شده
    در 440 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    به نام خدا
    یازدهم آبان ماه هزار و چهارصد و یک
    "فصل یازدهم"

"هدف": بررسی اینکه لازمه روش های تطبیق با محیط رو فرا بگیریم

بینِ توانایی تطبیق ما با شرایط محیطی (که دائما درحال تغییره) و سطح رضایت ما از زندگی و رسیدن به اهدافمون یه رابطه ی مستقیم وجود داره، تمامی نیازها و اهداف ما از محیطِ درون شکل میگیره و محیطِ بیرون بهش پاسخ میده، حالا اگه ما میدونستیم که محیط چجوری به ما اثر میزاره و به رفتارِ ما چه عکس العملی نشون میده، به راحتی میتونستیم مناسب ترین گام هارو برای برطرف کردن نیازها و رسیدن به اهدافمون برداریم و به رضایت کامل برسیم

"تاثیر یادگیری بر کیفیت تجربه ی ما از زندگی"

یادگیری یه واکنش ذاتی برای پاسخ به حس "کنجکاویه"، ما با یادگیری سطحِ ارتباطمون رو با محیط افزایش میدیم و اینکار باعث بهبودِ ساختارِ ذهنیمون میشه و این باعث میشه از یه زاویه ی دیگه به دنیا نگاه کنیم، به همین خاطره که باید به خودمون اجازه ی آموزش بیشتری بدیم و قبول کنیم که اطلاعات دیگه ای هم به جز آموخته ها و باورهای ما وجود داره (انکارِ این درست مثل اینه که بگیم نیروی برق، قبل از اینکه کشف بشه وجود نداشته)، اگه ما سعی کنیم از باورها و آموخته هامون دفاع کنیم، این احساس رو خواهیم داشت که محیط داره مدام به ما حمله میکنه و این باعث استرس و اضطراب میشه، یه راه ساده برای اینکه بفهمیم نیاز به یادگیری داریم یا نه، اینه که ببینیم چقدر از زندگیمون احساس رضایت میکنیم، اگه ما حس منفی داریم، بخاطر برآورده نشدن خواسته های درونیمون تو محیطِ بیرونه، پس چیزایی وجود داره که از اونا آگاه نیستیم و باید یاد بگیریم، مثلا اگه تو رابطه ی خصوصیتون احساس رضایت نمیکنید، دلیلش ندونستن مهارتهای مناسب اونه، اما همیشه ما فرض رو براین میزاریم که چنین مهارتهایی وجود ندارن یا که ما همه چیزو بلدیم، که این باعث میشه از زیرِ بارِ مسئولیتِ یادگیری شانه خالی کنیم وسعی کنیم شرایط محیطی رو عوض کنیم (مثلا با طلاق)

"دونسته های قبلی سد راه دانش جدید میشن"

اعتراف به اینکه یه سری چیزارو نمیدونیم یا اینکه اون چیزایی که میدونیم، اونطور که باید کارآمد نیست، اصلا کار آسونی نیست، اگه ذهن ما از قبل سوگیری نکرده باشه، با آمادگی کامل اون چیزی که محیط پیش روش میزاره رو یاد میگیره (مثل ابر اسفنجی جذب میکنه)، اما بعد از تثبیتِ این اطلاعات، دیگه راه ورودِ اطلاعاتِ متضاد با اینا سد میشه و به همون اطلاعات اول بسنده میشه، باید بدونیم که دفاع ذهن دربرابر ورود اطلاعات جدید، به انرژی نیاز داره و این مصرف انرژی همون "استرسه"، استرس مثل قدم زدن خلافِ جهت باد میمونه (باد سمبل اطلاعات جدید و بدنِ ما نمادِ چیزایی که قبلا یاد گرفتیم)

"دونسته های ما منقضی میشن"

علاوه بر احساس نارضایتی برای تعویض اطلاعاتِ فعلی، یه دلیلِ دیگه برای یادگیری وجود داره که اون منسوخ شدن دانسته های ماست، اطلاعات محیطی به مرور عوض میشن اما ذهن ما بطور خودکار تغییر نمیکنه، یعنی ممکنه دونسته های ذهنی ما تاریخ گذشته و ناکارآمد باشه و بعنوان یه نیرو به رفتارِ ما اثر کنه، پس اگه درحال حاضر از زندگیمون رضایت داریم، نمیشه تضمین کرد که با گذشت زمان هم این حس پایدار بمونه
    اگه بتونیم روی هیچ کدوم از تفکرات مون و عملکردهامون تعصب نداشته باشیم، خیلی عالی میشه. شاید تفکری که الان به نظرمون درسته، یکسال دیگه با تعجب از خودمون بپرسیم که آخه چرا من همچین طرز تفکری داشتم و روش پافشاری هم میکردم؟
    ویرایش توسط wolflord : 11-05-2023 در ساعت 17:04

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع