صفحه 2 از 31 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 304

موضوع: ایچیموکو یک اندیکاتور مولتی تایم است ؟

3,026 بار در 76 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    کوالیتی از اسپن ب خروج نمیکنه میتونه مماس بشه ولی خروج نمیکنه و از اسپن ا خروج میکنه
    اگه مثال نقض نرید با عکس بفرستید

2. 29 کاربر برای این پست سودمند از Hami_110 عزیز تشکر کرده اند:

56 بار در 3 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت آقای داوودی عزیز
    از اونجایی که اسپن ای خودش میانگین تنکن و کیجن هست. بیشتر مواقع دوست داره مثل تنکن حرکت کنه ولی در موارد خیلی کمی هم شبیه به کیجن حرکت میکنه. آیا این میتونه دلیلی باشه برای اینکه چرا بعضی مواقع بعد از خارج شدن کیو ال از اسپن ای در تایم پایینترش با سوییچ کومو فاصله داریم یا نه؟
    یه سوالی که دارم اینه چرا اصلا بیشتر مواقع اسپن ای دوست داره مثل تنکن رفتار کنه؟

4. 20 کاربر برای این پست سودمند از am71_ss عزیز تشکر کرده اند:

Ali.gorji آواتار ها
    52 بار در 2 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hami_110 نمایش پست ها
    سلام
    کوالیتی از اسپن ب خروج نمیکنه میتونه مماس بشه ولی خروج نمیکنه و از اسپن ا خروج میکنه
    ممنونم*پاسخم و گرفتم .
    ویرایش توسط Ali.gorji : 04-30-2019 در ساعت 15:44

6. 23 کاربر برای این پست سودمند از Ali.gorji عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط am71_ss نمایش پست ها
    سلام خدمت آقای داوودی عزیز
    از اونجایی که اسپن ای خودش میانگین تنکن و کیجن هست. بیشتر مواقع دوست داره مثل تنکن حرکت کنه ولی در موارد خیلی کمی هم شبیه به کیجن حرکت میکنه. آیا این میتونه دلیلی باشه برای اینکه چرا بعضی مواقع بعد از خارج شدن کیو ال از اسپن ای در تایم پایینترش با سوییچ کومو فاصله داریم یا نه؟
    یه سوالی که دارم اینه چرا اصلا بیشتر مواقع اسپن ای دوست داره مثل تنکن رفتار کنه؟
    با سلام
    اگه های و لو ریتم 9 غالب باشه مثل تنکن حرکت میکنه و برعکس .
    نه نمیتونه دلیلی باشه . رابطه علی و معولی دارند باید دنبال چیز دیگه ای باشند
    برای درک بهتر حرکت کوالینتی مثال میزنم : وقتی کوالیتی از اسپن آ بیرون زد لو 26 دوره خورده شده . تو شکل پایین لو 26 خط میندازم و میرم تایم پایین :

تو تایم پایین در لحظه سوئیج لو 78 (26 تا به جلو شیفت شده والا میشه لو 52) که همون لو 26 تایم بالاست خورده و این میشه تعریف کوالیتی و چیز خاصی نیست

در این مثال ما فرصت ترید نداریم ولی بعضی جاها داریم . باید بگردین دنبال اونجایی که فرصت ترید داریم و میتونی یه سود اسکالپ ولی با حجم خوب از بازار بگیرین
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

8. 45 کاربر برای این پست سودمند از Hami_110 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنون از وقتی که میزارید و جواب میدید.
    دارم نمونه های مختلف رو بررسی میکنم و از ابزار تنکن +17 هم استفاده میکنم ببینم آیا به نتیجه میرسم یا نه
    آیا اصن نیازی به استفاده از ابزار تنکن +17 هست یا نه؟

10. 21 کاربر برای این پست سودمند از am71_ss عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط am71_ss نمایش پست ها
    خیلی ممنون از وقتی که میزارید و جواب میدید.
    دارم نمونه های مختلف رو بررسی میکنم و از ابزار تنکن +17 هم استفاده میکنم ببینم آیا به نتیجه میرسم یا نه
    آیا اصن نیازی به استفاده از ابزار تنکن +17 هست یا نه؟

در واقع کوالیتی و تنکن شیفت +17 و تنکن شیفت +9 و... هیچ کمکی نمیکنند ولی باعث میشوند شما یه چیزایی تو نمودار ببینید که قبلا با چشم غیر مسلح نمیدید همین

12. 28 کاربر برای این پست سودمند از Hami_110 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنون از پاسختون
    ولی من هنوز درگیرم باهاش یه مقدار نیاز به راهنمایی بیشتر دارم

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از am71_ss عزیز تشکر کرده اند:

Avesta آواتار ها
    757 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به نام خدا
    در این مقاله به بررسی اندیکاتور ایچیموکو در تایم فریم های مختلف بپردازیم . تا بحال زیاد شنید که ایچیموکو یه اندیکاتور مولتی تایم است ولی ایا واقعا میدانید یعنی چی ؟ قصد داریم ضمن بررسی این موضوع این مطلب را به صورت خیلی ساده همراه با مثال توضیح دهیم که درک آن ساده شود .
    ایچیموکو یک اندیکاتور مولتی تایم است یعنی چی ؟
    میدانیم ایچیموکو از 5 عضو تشکیل شده تنکن و کیجن و اسپن آ و اسپن ب و چیکو اسپن که دیدن همه اینها با هم دیدمان را تکمیل میکند.يعني ایچیموکو در هر لحظه داره حمایت و مقاومت ها را در ٣ دوره براي ما محاسبه مي كنه به اینصورت :

حال : به معنی تايم زمان حال
    آينده : به معنی تايم يك دوره بالاتر یا به عبارتی كومو در هر چارتي نقش تنكن و كيجن تايم بالاتر را بازي مي كند.
    گذشته : به معنی تايم يك دوره پايين تر یا به عبارتی خود تنکن و کیجن نقش کومو تایم پایین بازی میکند.

برای روشن شدن موضوع مطلب فوق را با یک مثال توضیح خواهم داد
    فرض کنید در تایم m30
    هستیم :

( تصویر پیوست 1 )

در چارت طلا تاریخ 2019.04.10 20:00 چیکو تنکن و کیجن را کراس کرده میدانیم چیکو کلوز قیمت است که 26 کندل به عقب شیفت داده شده است پس حال بازار ما میشود 26 کندل جلوتر بعبارتی 2019.04.11 10:00
    حالا یه تایم میریم پایین یعنی در تایم 15 دقیقه و تنکن و کیجن را بررسی میکنیم پس گذشته ما میشه ما میشه M15 پس تنکن کیجن تایم حال میشه کومو تایم 15 دقیقه
    مانند شکل زیر :

( تصویر پیوست 2 )
    انتظار داریم در تایم 15 دقیقه در تاریخ 2019.04.11 10:00 قیمت از کومو عبور کند که اتفاق افتاده است .
    همچنین کیجن فلت تایم نیم ساعت که دقیقا 16 کندل است میشود اسپن فلت تایم 15 دقیقه که دقیقا 32 کندل است
    ولی اسپن آ دقیقا تنکن نیست و با یک تقریبی معادل تنکن است که در همین حد فعلا میپذیریم که جلوتر بحث خواهیم کرد.
    نتیجه : وقتی چیکو تنکن و کیجن را در تایم نیم ساعت قطع کرد یعنی قیمت در تایم 15 دقیقه کومو را قطع کرده است .

و اما در تایم اینده یا یک ساعته داریم :

( تصویر پیوست 3 )
    برای مقایسه بهتره دو تا عکس در یک قاب آورده شده است . عکس بالایی تایم 30 دقیقه و عکس زیری تایم یک ساعته

همانطور که مشخص است کومو تایم نیم ساعته شبیه تنکن و کیجن تایم یک ساعته است .یعنی اسپن ب تایم نیم ساعته تقسیم بر دو دقیقا میشه کیجن تایم یک ساعته ولی اسپن آ دقیقا تنکن نیست ولی تقریبا شکل مورد تنکن را میسازد.که جلوتر بحث خواهیم کرد.
    بنابراین وقتی تنکن کیجن تایم 30 دقیقه (بخوانید کومو تایم 15 دقیقه ) کومو تایم نیم ساعته را در تاریخ 2019.04.11 14:00 قطع میکند یعنی قیمت در تایم یک ساعته توانسته است تنکن و کیجن را قطع کند و قیمت زیر تنکن و کیجن کلوز کند و سیگنال سل تایید میشود .
    نتیجه : وقتی چیکو تنکن و کیجن را در تایم یک ساعت قطع کرد یعنی قیمت در تایم نیم ساعته کومو را قطع کرده است .

نتیجه کلی :
    ایچیموکو یک اندیکاتور مولتی تایم است یعنی در زمان حال تایم گذشته و آینده را بررسی میکند و از این نوع طراحی استفاده شده برای پیش بینی حرکت قیمت .(میتوانید به مقالاتی که در این زمینه نوشته ام مراجعه کنید ) که درک این موضوع نیاز به تمرین زیاد دارد . پس برای تمرین و تمرکز بیشتر بهتر است از متاتریدر 5 استفاده کنید که تنوع تایم فریم ها بیشتر است . بعنوان مثال اگر شما در تایم 4 ساعته در متاتریدر 4 ترید میکیند برای دیدن تایم پایین و بالا نیاز به تایم 2 ساعته و 8 ساعته دارید که دید شما را کامل کند که در متا 4 وجود ندارد.
    و همچنین اگر با ایچی اسکالپ کار میکنید تایم M5 تایم مناسبی برای دید مولتی تایم نیست و باید از تایم M6 استفاده کنید که تایم M3 و M12 را بتوانید ببینید .
    امیدوارم به این موضوع پی برده باشید که چرا کریس تاکید داشت در تایم M30 ترید کنید و به این نتیجه برسید که این محدودیت فقط بستگی به شخصیت تریدر (دیلی تریدر یا سوئینگ تریدر و یا اسکلپر) و همچنین میزان اکانت و مدیریت سرمایه شخص دارد نه چیز دیگر.

اما شاید بپرسید که اول مقاله گفتیم میدانیم ایچیموکو از 5 عضو تشکیل شده تنکن و کیجن و اسپن آ و اسپن ب و چیکو که دیدن همه اینها با هم دیدمان را تکمیل میکند. آیا واقعا همینطور است و دیدن همه اینها با هم دید مان را کامل میکند ؟

پاسخ منفی است . زیرا دید کامل و دقیق نمیدهد ولی دید کلی میدهد و دید کلی (تقریبی ) با دید کامل (دقیق) متفاوت است
    چرا که اگر دیدن همه اینها با هم دید ما را کامل میکرد پس چه نیازی است که ما برای ترید در M30 به تایم M15 برای تایید گرفتن و در تایم H1 برای حد سود گذاشتن نیز نگاهی داشته باشیم ؟
    همانطور که در مثال های فوق نشان داده شده اسپن آ میانگین تنکن و کیجن بود و دقیقا شکل تنکن را در تایم پایین و بالا برای ما نمیساخت در حالیکه اسپن ب دقیقا شکل کیجن را در هر دو تایم میساخت و این اختلاف جزئی حاوی نکات بسیار ارزشمندی است که در صورت بی توجهی و نگاه سطحی به آن ایچیموکو را تبدیل به یک ابزار سطحی میکند .

چالش اسپن آ و چیکو :
    یکی از مواردی که باعث میشود در ایچیموکو حرف از قطعیت زده شود اسپن آ است . که این جمله اگر چه مخالفان بسیاری دارد ولی هر ازگاهی شاهد هستیم اساتیدی پوزیشن هایی به صورت لایو به اشتراک میگذارند و با حجم فول وارد پوزیشن میشوند و نتیجه چیزی جز خوردن صددر صدی تارگت نیست ( مگر اینکه خطای محاسباتی توسط تریدر باشد که نباید این خطا را به پای سیستم گذاشت ) . پس انصاف دهید و بدون داشتن دانش در این زمینه اظهار نظر نکیند و یا حداقل رد نکیند و بگویید ممکن است .
    اسپن آ در حقیقت یک پدیده اعجاب انگیز در ایچیموکوست به این صورت که نظم در بی نظمی را توصیف میکند .(برای مطالعه بیشتر در مورد نظم در بی نظمی بیشتر رجوع شود به تئوری بازیها و پدیده نظم در بی نظمی در فیزیک )
    به این صورت که اسپن آ خودش یک میانگین ساده است ولی میانگینی از دو میانگین که این دو میانگین 9 و 26 با حرکت های کاملا تصادفی بازار اسپن آ را خلق میکنند و با تلاقی این عضو با دیگر اجزا ایچی در حقیقت در حالت های خاصی میتوان نظمی در بی نظمی های بازار پیدا کرد و این اختلاف 17 کندلی بین دومیانگین 9 و26 با تلفیق دید مولتی تایم میتواند معجزه کند.
    و این هنر ایچیموکوست که توانایی نشان دادن نظم در بی نظمی را داراست . و با اطمینان عرض میکنم فرق نمیکند شما در ایچیموکو از چه تنظماتی استفاده کنید چه تنظیمات پیش فرض 9 و 26 و52 و تنظیمات 8و22و44 دکتر هافمن و یا سیستم زمانی کریس 108و216و52 همه اینها درست هستند و در صورتی که ترکیب استفاده درست لحاظ شود نتایج قطعی است . بعنوان مثال با استفاده از 8 و22 شما باید از ریتم 14 بجای 17 استفاده کنید .
    در غیر اینصورت و با یک نگاه ساده و سطحی اندیکاتور ایچیموکو هیچ فرقی با بقیه اندیکاتور ها نمیکند غیز ار اینکه بعلت مولتی تایم بودنش یک سر وگردن از بقیه جلوتر است ولی در واقع از همان گذشته بازار تشکیل میشود و جمله معروف که حتما شنیده اید تحلیل گذشته بازار بسیار کار ساده ایست و مانند همه اندیکاتور ها پر است از سیگنالهای درست و نادرست .
    پس نوع دید و توقعی که از یک سیستم دارید باید با شناخت از آن سیستم باشد و نه فقط علاقه و دوست داشتن سیستم ایچیموکو و باید توجه داشته باشید و تا زمانی که ایچیموکو را با دید کنونی خود میبینید انتظار نداشته باشید که به سودهای عالی و مستمر برسید ولی ممکن است با رعایت شدید وسختگیرانه مدیریت سرمایه اندک سودی از بازار کسب کنید (البته اگر بازار دوباره آنرا از شما پس نگیرد)
    پس لازم است که دیدتان را تغییر دهید و مطالب تکراری که در کلیپ های آموزشی که بدستتان رسیده را مدتی کنار بگذارید و دوباره از پایه شروع کنید توصیه میکنم اول بروید سراغ آسپن آ و سپس چیکو اسپن برای بعد زمان .

موفق و پر سود باشید
    حمید داودی

با سلام ممنون مطالبت مفیدتون.

فقط من یک نظر دارم که تایم 30 دقیقه در بحث تحلیل زمانی کمترین نویز را دارید نسبت به سایر تایم ها و به نظر من انتخاب کریس هم همین علت بوده نه دیدگاه نوع تریدری..

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از Avesta عزیز تشکر کرده اند:

54 بار در 2 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام مجدد جناب داودی
    بنده چارت پوند به ینو گذاشتم جلوم تو تایم 1 ساعته. جاهایی که کوالیتی از اسپن آ زده بیرونو علامت زدم و رفتم تایم پایین ببینم چقد با سوئیچ کومو فاصله داره و های و لومون خورده یا نه.
    خیلی عقب نشینی کردم تو نمودار نشمردم چن تا مورد شد!!!
    جاهایی که کراس کوالیتی و اسپن آ توی تایم پایین میافته روی سوئیچ همه مواردی که دیدم رفته و های و لومونو زده و بهمون فرصت ورود هم داده.
    اما توی مواردی که با سوئیچ فاصله داریم چه فاصله مثبت چه منفی گاهی تارگتو دیده و گاهی کلا ندیده یا فرصت ورود نداده. اما بازم بعضی جاها فرصت داده و تارگتو دیده.
    الان خیلی سردرگمم نمیدونم دقیقا دنبال چی باشم.
    ممنون میشم یه راهنمایی کنید و مسیر بدین بهمون.
    سپاسگزارم

18. 21 کاربر برای این پست سودمند از sepehr عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,984 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام

سلام و عرض ادب خدمت جناب داوودی عزیز.
    مواردی که کوالیتی از اسپن بی اومده بیرون هست روی چارت ولی درصد رخ دادنش کمه

توجه اتون رو به این دو مورد جالب هم جلب میکنم ( عکس زیر ):

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    
    ویرایش توسط Mir Tohid : 05-08-2019 در ساعت 09:52

20. 30 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع