صفحه 522 از 555 نخستنخست ... 22422472512520521522523524532 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,211 به 5,220 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,033 بار در 714 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام برابان عزیزم
    ممنونم بابت پست زیبایی که گذاشتید
    اتفاقا چند روز پیش من داشتم به این موضوع فکر میکردم.
    مثال کوچکش
    خود من دوران کودکی به طرز وحشتناکی از آمپول می ترسیدم ()
    هنوزم که به بحث آمپول زدن میشه طفره میرم با اینکه میدونم دردش انقدری نیست و به نفعم هست ولی توی ناخودآگاهم نشسته و یه ترس کوچکی میاد بالا از ناخودآگاهم
    همین مسئله یقه من رو توی معامله گری میگیره
    در استارت کارم من چند سال گذشته بدون راهنما و صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی وارد بازار کریپتو شدم
    با سرمایه ای تقریبا زیاد نسبت به شرایط زندگی اون زمانم معامله می کردم
    بعد از مدتی حتی سرمایه از اطرافیان میگرفتم و کار میکردم چون عملکردم بد نبود
    اما افتادم روی اون دوری که همه میدونیم (ضرر های متوالی)
    برای جبران اون ضررها فول مارجین ترید میزدم بعضی اوقات پوزیشن های در ضررم 3 4 روز باز می موند و من استرسی در حد مرگ رو تجربه میکردم،شب ها نمیخوابیدم یا اگه میخوابیدم کابوس کال مارجین رو میدیدم
    و خلاصه کلام بد ترین بلاهایی که ممکن بود رو سر روان خودم آوردم و کاملا در ناخودآگاه من معامله گری به عنوان یک شغل :استرس زا ترسناک آسیب زننده و ... نشست
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟ @amino@
    سلام هم ولایتی
    حالا از نیمه پرش هم برای ما بگو. آخرش چی یاد گرفتی؟
    آن هایی که از جای خود می جنبند، گاهی می بازند.آن هایی که نمی جنبند، همیشه می بازند.
    (لستر تارو، نویسنده کتاب جهانی شدن)
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,847 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    سلام هم ولایتی
    حالا از نیمه پرش هم برای ما بگو. آخرش چی یاد گرفتی؟
    آن هایی که از جای خود می جنبند، گاهی می بازند.آن هایی که نمی جنبند، همیشه می بازند.
    (لستر تارو، نویسنده کتاب جهانی شدن)
    ماشاالله از هر پست شما اطلاعات و آگاهی تراوش میکنه حسن جان
    حقیقتش چیزی که توی این چند مدت متوجه شدم رو با یک مثال توضیح میدم شاید به درد بقیه عزیزان هم بخوره
    وقتی طوفانی سمت انسان میاد روانشناسان 2 مدل رفتار نمادین رو براش در نظر گرفتند
    1-رفتار گاوی:گاو ها از طوفان فرار میکنن و انقدر میرن تا بالاخره خسته میشن و طوفان میاد سراغشون و گیر میکنن اونجا
    2-رفتار بوفالویی:بوفالو ها با شدت و سرعت حمله میکنن به طوفان و واردش میشن چون میدونن سرعت اون ها و سرعت طوفان با اینکه خلاف جهت همدیگه هست اما در نهایت به نفع اون هاست چون سریع تر از طوفان خارج میشن

4. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    550 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام برایان عزیزم
    مثال کوچکش
    هنوزم که به بحث آمپول زدن میشه طفره میرم با اینکه میدونم دردش انقدری نیست و به نفعم هست ولی توی ناخودآگاهم نشسته و یه ترس کوچکی میاد بالا از ناخودآگاهم
    در استارت کارم من چند سال گذشته بدون راهنما و صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی وارد بازار کریپتو شدم
    برای جبران اون ضررها فول مارجین ترید میزدم بعضی اوقات پوزیشن های در ضررم 3 4 روز باز می موند و من استرسی در حد مرگ رو تجربه میکردم،شب ها نمیخوابیدم یا اگه میخوابیدم کابوس کال مارجین رو میدیدم
    و خلاصه کلام بد ترین بلاهایی که ممکن بود رو سر روان خودم آوردم و کاملا در ناخودآگاه من معامله گری به عنوان یک شغل :استرس زا ترسناک آسیب زننده و ... نشست
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟ @amino@
    سلام وقتتون بخیر کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه که فوق العادس حتما بخونید و تمریناتش رو انجام بدید قطعا بهتون کمک میکنه...
    من یه تمرین دیگه که تواین کتاب هم گفته شده که انجام میدم و خیلی برام تاثیرگذار بوده اینه که با خودم ذهن ناخودآگاهم صحبت میکنم بخودم میگم که اگه قبلا اینهمه ضرر و اشتباهات رو مرتکب شدی و... تمام اشتباهاتم رو دوباره بخودم یادآوری میکنم (اگه eftهم کارکنید عالیه) بخاطر نبود دانش کافی و عدم تسلط بوده اگه ترسی هم داری کاملا طبیعیه بخاطر شکست هایی هست که قبلا دچارش شدی(پذیرش ترستون) اما در حال حاضر تو دانشش رو کسب کردی آگاه شدی و اصول رو یاد گرفتی تغییر کردی روز به روز روی روانشناسیت کار میکنی و تمرین روی چارت داری و مسلط تر میشی قطعا تمام افرادی که الان تریدرهای موفقی هستن یه روزی همین پروسه رو طی کردن پس دیگه جایی برای ترس نیست تو هم میتونی.و موفقیتت کاملا طبیعیه و. داری نتیجه تلاش*هات رو دریافت میکنی
    خیلی واضح و بی پرده باخودم صحبت میکنم شما یه سری واگویه های منفی تو ذهنتون دارید که منشاء اونها ترسه اول از وجودشون آگاه بشید و بعد بپذیرید که هستن و طبیعیه و بعد سعی کنید واگویه های مثبت رو دائم به خودتون یادآوری کنید خیلیم بخودتون افتخار واصلا بخاطر اشتباهات خودتون رو سرزنش نکنید بنظرم یه تریدر اصلا هرشخصی باید یه رفیق خیلی خوبی باشه برا خودش باخودش خلوت کنه اشتباهاتش رو بنویسه و بپذیره با خودش مهربون باشه و درجهت اصلاحشون تلاش کنه و تامیتونه ذهنیت مثبت رو درون خودش پرورش بده کلا پروسه رشد شخصی به همین صورت هست....اینجوری روحیه تون حفظ میشه و دوباره میتونید ادامه بدید
    این نگرش خیلی داره بمن کمک میکنه در زمینه کنار اومدن با ترسهام میتونید بکاربگیرید موفق باشید
    ویرایش توسط elahe heidari : 02-11-2024 در ساعت 23:58
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    درود بر شما
    روانشناسی تصویر ذهنی
    اثر مرکب
    دیوانگان ثروتساز
    از طمع تا وحشت
    معامله گر منظم
    سلام دوست و راهنمای گرامی
    حرفتون خیلی به دلم نشست.
    من هم 3 تا کتاب هستش که دوست دارم تبدیل به اونها بشم:
    1- دعوت به تمرین ذن (که استاد تاکید کردن 40 بار بخونید)
    2- معامله گر منضبط
    3- سایکوسایبرنتیک جدید
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,847 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe heidari نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر کتاب معامله گری با ذهن آگاهانه که فوق العادس حتما بخونید و تمریناتش رو انجام بدید قطعا بهتون کمک میکنه...
    من یه تمرین دیگه که تواین کتاب هم گفته شده که انجام میدم و خیلی برام تاثیرگذار بوده اینه که با خودم ذهن ناخودآگاهم صحبت میکنم بخودم میگم که اگه قبلا اینهمه ضرر و اشتباهات رو مرتکب شدی و... تمام اشتباهاتم رو دوباره بخودم یادآوری میکنم (اگه eftهم کارکنید عالیه) بخاطر نبود دانش کافی و عدم تسلط بوده اگه ترسی هم داری کاملا طبیعیه بخاطر شکست هایی هست که قبلا دچارش شدی(پذیرش ترستون) اما در حال حاضر تو دانشش رو کسب کردی آگاه شدی و اصول رو یاد گرفتی تغییر کردی روز به روز روی روانشناسیت کار میکنی و تمرین روی چارت داری و مسلط تر میشی قطعا تمام افرادی که الان تریدرهای موفقی هستن یه روزی همین پروسه رو طی کردن پس دیگه جایی برای ترس نیست تو هم میتونی.و موفقیتت کاملا طبیعیه و. داری نتیجه تلاش*هات رو دریافت میکنی
    خیلی واضح و بی پرده باخودم صحبت میکنم شما یه سری واگویه های منفی تو ذهنتون دارید که منشاء اونها ترسه اول از وجودشون آگاه بشید و بعد بپذیرید که هستن و طبیعیه و بعد سعی کنید واگویه های مثبت رو دائم به خودتون یادآوری کنید خیلیم بخودتون افتخار واصلا بخاطر اشتباهات خودتون رو سرزنش نکنید بنظرم یه تریدر اصلا هرشخصی باید یه رفیق خیلی خوبی باشه برا خودش باخودش خلوت کنه اشتباهاتش رو بنویسه و بپذیره با خودش مهربون باشه و درجهت اصلاحشون تلاش کنه و تامیتونه ذهنیت مثبت رو درون خودش پرورش بده کلا پروسه رشد شخصی به همین صورت هست....اینجوری روحیه تون حفظ میشه و دوباره میتونید ادامه بدید
    این نگرش خیلی داره بمن کمک میکنه در زمینه کنار اومدن با ترسهام میتونید بکاربگیرید موفق باشید
    ممنونم سر کار خانم حیدری بسیار عالی بود
    من یه رفیق نازنین دارم که همیشه این جمله رو میگه
    هر گندی که زدی ناز شصتت
    هیچ انسانی در طول تاریخ نبوده که مدعی بشه من هیچ اشتباهی نداشتم

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز تر از جان
    گفتمان زیر تکرار مطالبی است که اکثر دوستان در خصوص آن مطالعه داشتند و به بینش و آگاهی مطلوبی رسیدند ، امروز بازار تعطیله به همین خاطر خواستم صرفا گپ و گفتگوی داشته باشیم ، فردا هم بازار تعطیله ، فقط شانس بیارید که مشغول کار دیگه ای غیر از نوشتن بشم
    بر اساس پژوهش های علمی می دانیم که 95% رفتار و عملکرد ما برگرفته از ضمیر ناخودآگاه است و استراکچر ضمیر ناخودآگاه بر اساس تعامل شخص با محیط شکل می گیرد ، بنابراین چنانچه تجربه ی در ضمیر ناخودآگاه ما تصویر منفی بسازد ، بصورت اتومات در آینده پیشامدهای مشابه را با تصویر ذهنی منفی شکل گرفته مطابقت می دهیم و در نتیجه واکنش فرد بصورت منفی و ناخوشایند بروز خواهد یافت . از منظر الگو پذیری و تاثیر روانشناختی من یاد داستان مارک داگلاس افتادم که در کتاب معامله گری با ضمیر ناخودآگاه مطرح کردند ، در آن داستان سگ کودک را گاز می گیره بنابراین در ذهن کودک تمام سگ ها بعنوان حیواناتی تهدید کننده و خطرناک ثبت میشه و در طول زندگی این ترس را همیشه با خودش خواهد داشت و زمانی این احساس منفی می تونه رفع بشه که شخص به یک شناخت و آگاهی صحیحی نسبت آن موضوع برسد .

اینکه چه کسی منتقد چه شخصی است فاقد اهمیته و بعنوان یک معیار برای پژوهش نمیتواند مورد استفاده قرار گیرد ، در این زمینه دکتر مالتز بخوبی ارتباط این موضوع را شرح میدند و عنوان می کنند که این مسئله بخاطر توقعات برآورده نشده و عدم قبول مسئولیت کارها توسط افراده که بروز میکند ، بعنوان مثال من با دنبال کردن دکتر مالتز توقع دارم اتفاق خاصی که به دنبالش هستم برای من به واقعیت عینی تبدیل شود و چنانچه این خواسته من برآورده نشه مسئولیت عدم به واقعیت پیوستن آنرا به ایشون منتسب می کنم ، در واقع شخص نمی خواهد قبول کند که مسیر تحقق رویاها مستلزم کُنش های دیگری است و در این بین گفته های مالتز بیش از بیان یک تجربه و دانش نیست و از آن مهمتر شخص مسئولیت تصمیمات و نگرش ناقص خود را بر عهده نمی گیرد و با انگشت اشاره به سمت دیگران از زیر بار پذیرش آن شانه خالی میکند ، زمانی ما میتوانیم خودمان را در مسیر موفقیت ثابت قدم نگهداریم که در ابتدا مسئولیت هر آنچه پیش آمده و خواهد آمد را بپذیریم ، زیرا تنها شخصی که میتواند من را به موفقیت برساند خودم هستم .

انسان نسبت به موجودات دیگر دارای حس های پنجگانه ضعیف تری است که توسط آنها از محیط خودش برداشت های دارد و نتیجه گیری های در ضمیر ناخودآگاهش شکل میده ، این محدودیت ها در انسان سبب میشه درک ضعیفی از محیط بیرون داشته باشه ، مثال بارز آن را امین جان در دوره زدند ، تصویری بود که برای چند لحظه نمایش داده شد و خواسته شد که اشیاء زرد را بخاطر بسپاریم و بعد که در مورد اشیاء قرمز سوال شد ، ذهن ما آنها را فیلتر کرده بود و آن اشیاء را اصلا ندیدیم . در این مورد پروفسور استینبارگر حرف بسیار زیبایی می زنند ، میگن که ما انسان ها بخاطر ضعفی که در بیولوژی خود داریم میبایست به طرز تلقی ، برداشت ها و نتیجه گیری های که داریم ، باید قدری شک داشته باشیم و آنها را مسلم و مطلق در نظر نگیریم ، تمام آنچه که ما با معیارهای مانند صحیح و اشتباه متمایز میدانیم صرفا تلقی از برداشت ها و واکنش های است که در درون ما شکل گرفته اند و به ذاته میتواند واقعیت برعکس نتیجه گیری های ذهنی ما باشد ، مثلا در مورد دیگران دچار قضاوت میشویم ، این قضاوت نتیجه یک کُنش درونی ماست نه الزاما واقعیت موجود .

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب یک مبحث بسیار عالی داره که میگه : انسان های که اطرافتان هستند را آنالیز کنید و آنهای که منفی نگر هستند و در مورد اندیشه خلاق ، موفقیت ، شادی و شکوفایی صحبت نمی کنند را از زندگیتون حذف کنید . تصور کنید در جامعه ای به دنیا اومدیم که انسان های اطرافمان همگی دارای این خصوصیات هستند ، کاملا قابل درک است شخصی که در این جامعه پرورش یافته آینده ای بسیار درخشان نسبت به فردی که در جامعه مفلوک زندگی کرده خواهد داشت . کاشت الگوهای مثبت در جامعه سبب ایجاد جریان های قوی و رو به رشد خواهد شد . تصور کنید با جامعه ای مواجه هستیم که مردمانش با همدیگه در مورد اندیشه های همچون ، خلاقیت ، موفقیت ، شکوفایی ، رویا پردازی ، انگیزشی ، ایده پردازی ، نگرش مثبت ، تقویت اراده ، تغییر دیدگاه ، ذهن آگاهی ، اهداف صحبت کنند ، احتمالا بتوان آن را همان مدینه فاضله نام برد . صحبت کردن در مورد موفقیت الزاما منوط بر این نیست که شخص به موفقیت رسیده باشد تا صلاحیت صحبت کردن در مورد موفقیت را داشته باشد "ما تبدیل به آن چیزی میشویم که فکر می کنیم" و ما در مورد چیزی که فکر می کنیم گفتگو می کنیم ، برای رسیدن به یک جامعه آرمانی باید نگرش ها تغییر کند و همه افراد در مورد چگونی بدست آوردن موفقیت گفتمان کنند . موفقیت ابتدا در ذهن بوجود میاد . تا زمانی که فرد در خودش به یقین نرسد که انسان موفقی است در بیرون از خود دستاورد موفقیت آمیز ملموسی نخواهد داشت ، بنابراین خورده گرفتن به افرادی که در جامعه از خودشان مایه میذارند و در مورد موفقیت با مردم صحبت میکنند کمیک به نظر میرسد .
    شاد و موفق تر باشید دوستان گُل
    سلام به گل سرسبد انجمن
    یاد افرادی افتادم که چند ماه پیش سعی کردن انجمن رو بهم بریزن و تو دل همه شک ایجاد کنن به خاطر عدم موفقیت خودشون. ولی من به شخصه خودم رو فرد خوش شانسی میدونم که با افرادی از نزدیک آشنا شدم که به سوددهی مستمر از طریق آموزه های این آکادمی رسیدن. افرادی که نتونسته بودن از آموزش ها استفاده بکنن و ضرر کرده بودن، مشکلات رو گردن استاد مینداختند و هیچ مشکلی رو در خودشون نمیدیدند.
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,326 بار در 1,684 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5872 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    سلام برایان عزیزم
    مثال کوچکش
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟
    سلام وقت بخیر جواب رو خیلی خوب جناب برایاین دادن

باید به یک شناخت و آگاهی صحیحی نسبت آن موضوع برسد
    Perceive thetime , Change thelife

14. 38 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,748 بار در 2,332 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1642 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    چقدر خوشحالم که یک استاد یک دوست یک منتور یک مرد، همیشه حواسش به همه بچه های انجمن هست
    همیشه
    انشالله سایتون همواره بر سرمون باشه
    یکی از حساس ترین تاپیک ها به نظرم این تاپیکه چرا که افرادی به اینجا سر میزنند که به دنبال چیزی فرا تر از رفتارهای قیمت توی چارت هستند
    این افراد به دنبال شناخت خودشونن و واکنش های این خود نسبت به محیط بیرون هستند

و در مسیر این شناخت چقدر ما خوشبختیم که امینو در کنارمونه
    مردی که پیش از این این راه و رفته و تمام گفته هاش اعمالشه
    فردی که تبدیل به دانش شده
    همیشه سالم باشید و تندرست استاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر جواب رو خیلی خوب جناب برایاین دادن

باید به یک شناخت و آگاهی صحیحی نسبت آن موضوع برسد
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,063 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4928 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    سلام به گل سرسبد انجمن
    یاد افرادی افتادم که چند ماه پیش سعی کردن انجمن رو بهم بریزن و تو دل همه شک ایجاد کنن به خاطر عدم موفقیت خودشون. ولی من به شخصه خودم رو فرد خوش شانسی میدونم که با افرادی از نزدیک آشنا شدم که به سوددهی مستمر از طریق آموزه های این آکادمی رسیدن. افرادی که نتونسته بودن از آموزش ها استفاده بکنن و ضرر کرده بودن، مشکلات رو گردن استاد مینداختند و هیچ مشکلی رو در خودشون نمیدیدند.
    درود آقا مهدی گُل
    هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی یاد ، تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار ، کار و تلاش مستمر است ، به همین علته که بیشتر مردم موفق نمیشن ، جونکه حاضر نیستند بهای آن (تعهد - کار سخت و هوشمندانه - فداکاری - یادگیری مداوم) را بپردازند .
    شاد و موفق تر باشید دوست بسیار خوبم

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,177 بار در 1,622 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان من یکی از دوستان یک عادت یا میتونم بگم یک چرخه رفتاری داره که خیلی برام جالب بود و خیلی مشتاق بود بتونه حلش کنه گفتم اینجا سوال بپرسم شاید راه حل یا تجربه ای از شما دوستان میتونم بهش پیشنهاد بدم یا خیر

(مشکل این دوستم اینه نمیتونه یک کاری رو تموم کنه)
    مثلا الان دوساله فارغ التحصیل شده اما نمیره کار های کاراموزیشو بکنه تا مدرکش رو بگیره و خیلی مثال های از این نوع...
    وقتی ازش پرسیدم قبول کرد و گف خیلی دوسدارم این موضوع رو حل کنم اما مثل یک شخصیت شده برام و یک مثال زد این بود که مثلا 12 جلسه باشگاه ثبت نام میکنه اگه نفهمه تمام 12 جلسه رو میره اما اگه مثلا بفهمه امروز جلسه دهم یا یازدهم هست جلسه دوازدهم رو نمیره
    این موضوع خیلی برام جالب و عجیب بود خواستم اینجا بپرسم ببینم راه حلی داره(کتاب.مقاله و ....) @amino
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 35 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع