نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Hosein نمایش پست ها
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و استاد عزیز
دوستان من حدود دو ماه هست که روی چک لیست خودم ترید رو شروع کردم. ماه اول به تمرین و بررسی چک لیست در لایو گدشت و ترید هایی که تو اون ماه میزدم برای بررسی بود. الان یک ماه هست که میخوام طبق برنامه هدف معامله کنم. یک الگویی دو بار برام تکرار شده میخواستم ببینم چطور میتونم جلوش رو بگیرم.
الگو به این صورت هست که من دو هفته رو به خوبی طبق چک لیست معامله میکنم و هدف روز رو هم تیک میزنم اما به پنج شنبه و جمعه هفته دوم که میرسم شروع میکنم به ضرر دادن، اول ضرر هام طبق چک لیست هست و وقتی مجموع ضرر هام به 5% که میرسه شروع به اشتباه میکنم و هدف اون دو روز تیک نمیخوره و 2 یا 3 گام به عقب بر میگردم یا اشتیاهات خیلی فاحشی میکنم. به عنوان مثال مدیریت سرمایه ام رو رعایت نمیکنم.
نمیدونم این چه نوع بلاکی هست و چطور میتونم ازش رد بشم.
دوستان ممنون میشم که از تجربه و دانش خودتون با من به اشتراک بگذارید تا بتونم از این مشکل رد بشم.
ممنون.
سلام ودرود
من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه برای شما
روانشناسی
بهترین راه اون دو روز رو ترید نزنید
در متن هم به جواب اشاره کردید" اول ضرر هام طبق چک لیست هست و وقتی مجموع ضرر هام به 5% که میرسه شروع به اشتباه میکنم و هدف اون دو روز تیک نمیخوره و 2 یا 3 گام به عقب بر میگردم یا اشتیاهات خیلی فاحشی میکنم" وقتی به اون درصد میرسید (حد تحمل شماست) به لحاظ روانشناسی بهم میریزید دیگه ترید رو ادامه ندید سیستم رو خاموش کنید و به کارای دیگتون برسید
فردا هم روز خداست قرار نیست که هر روز ترید بزنید یا مثبت باشید
از مسیر لذت ببرید.