صفحه 475 از 556 نخستنخست ... 375425465473474475476477485525 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,741 به 4,750 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolflord نمایش پست ها
    چقدر زحمت میکشی واسه این تاپیک دوست عزیز
    قدردان زحماتت هستیم و پست هات رو مطالعه میکنم
    سلام خواهش میکنم لطف دارید
    من به کل متن هایی که گذاشتم زندگی کردم ، وقتی متوجه شدم محیط درونی خیلی مهم تر از محیط بیرونی هست یعنی تابع من مهم تر هست
    وقتی فهمیدم وقتی هر داده ای به سمت من بیاید تابع من تعیین میکند چقدر امادگی دریافت اطلاعات دارم تازه مثال استاد را الان میفهمم که میگفتن محیط درونی مهم هست چی هست
    من اینقدر درگیر روانشاسی و مدیتیشن و خالی کردن ذهنم و مطالعه شدم که بتونم تغییر کنیم
    من طبق تابع شخصیتی قبلم دوست داشتم تغییر کنم ،دوست داشتم طبق متود آموزشی تمرین کنم اما نمی تونستم هرچه استاد اطلاعات میدادن یا میفهیدم و انجام نمیدادم یا نمی فهمیدم و اصلا برای تابع من تعریف نشده بود برای همین به اوج شکست و ناامیدی رسیدم و بعد با آگاهی این مطالب رشد کردم
    گاهی می بینم چقدر بعضی بچه ها اینقدر دقیق طبق متود پیش رفتند میگم چقدرعالی ، منم باید بتونم
    بعضی بچه ها از اول تابع شخصیتی خوبی دارند و راحت تر تریدر می شوند اما من باید اول خودم تغییر میدادم تا تازه به لول صفرآن ها برسم و شاید این مطالبی که میزارم اصلا برای بعضی ها تعریف نشده هست و نمی دونن چیه ؟؟
    چون تابع آن ها کارهایی که من کردم شاید برایشان پیش افتاده باشد
    من خودمو نه با گذشته و نه با آینده و نه با هچکس مقایسه نمی کنم همگی یعنی سفر در زمان و دوری از حال ،فقط میدانم تابع هرکس متفاوت هست و برای منم همین هست ،از دید من بهترین مقایسه با شخصیتی که دوست داری بشی هست تا درجهت آن تلاش کنی
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,844 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب:بخواهید تا به شما داده شود.(استر هیکس)
    بخش یک:چیزی که میدانیم که ممکن است شما فراموش کرده باشید،اما مهم است که انها را به خاطر بیاورید.
    قدرت احساس خوب داشتن در زمان حال
    نام من ابراهام است و از بعد غیر مادی با شما سخن میگوییم.البته باید درک کنید که شما هم از بعد غیر مادی سرچشمه می گیرید.بنابراین،تفاوت زیادی با هم نداریم.دنیای فیزیکی شما از تجسم بعد غیر مادی ایجاد شده است.در واقع،شما و جهان مادی تان امتداد انرژی منبع غیر مادی هستید.زبان غیر مادی ما زبان ارتعاش است.به بیان دیگر،انچه که هستیم را به صورت ارتعاشی منعکس میکنیم و افرادی که اراده ای شبیه ما دارند جمع می شوند.هدف ما این است که به شما کمک کنیم به یاد بیاورید که شما بخشی از انرژی منبع هستید،که شما موجوداتی دوست داشتنی و پر برکتی هستید که به این واقعیت زمانی و مکانی امده اید تا به شادمانی چیزهای را بیافرینید.
    تمام وجودهای،مادی همتایانی غیر مادی دارند. این موضوع استثنایی نداد.اما حواس بیشتر وجودهای مادی انقدر با ماهیت مادی سیاره تان پرت شده است که الگوی قدرتمندی از مقاومت ایجاد کرده اید که مانع ارتباط شفاف خود با منبع تان میشوید.
    اگر چه تمام انسان ها در بعد مادی ارتباط شفافی با بعد غیر مادی دارند،بیشتر انها اگاهی هوشیارانه ای نسبت به ان ندارند و اغلب وقتی اگاه می شوید این ارتباط امکان پذیر است،عادات فکری تان مانند مقاومتی عمل میکنند که مانع از توانایی ارتباط اگاهانه می شوند.با این حال گاهی مسیر شفافی از ارتباط باز میشود و ما می توانیم درک خود را به صورت ارتعاشی به شخصی که می تواند به وضوح ان را دریافت و منتقل کند بفرستیم.خواسته ی عمیق ما این است از انجایی که در این لحظه هستید،احساس رضایت داشته باشید.درک میکنیم که این کلمات ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد.قول میدهیم که وقتی قدرت احساس خوب در زمان حال را،به هر شکلی که شده،درک کنید،کلید دستیابی به هر وضعیت وجودی،شرایط سلامتی،ثروت و با هر چیزی را که ارزو دارید به دست خواهید اورد.
    زندگی تحقق،رضایت و شادی است.هدف از زندگی تان عینیت بخشیدن مداوم به وجود حقیقی تان است.
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 11-24-2023 در ساعت 20:10
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,449 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    چرا معامله*گری در عین سادگی سخت است

برای اینکه در معامله*گری قوی شوید، باید معامله کردن را تمرین کنید. هیچ جایگزین و راه دیگری هم وجود ندارد.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

sadegh haghgoou آواتار ها
    1,099 بار در 152 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با عرض سلام خدمت تریدرهای عزیز سایت آکادمی ویو

در این مجموعه از پادکستهای روانشناسی که روخوانی مقاله های سایت آکادمی ویو هست جهت ترویج و بهره بری بیشتر از محتویات
    مقاله های روانشناسی تهیه و ضبط شده و از آنجایی که استاد دهقان به ضرورت مباحث روانشناسی تاکیید ویژه ای دارند سعی بنده بر این شد
    تا به مرور بتوانم تمامی مقاله های روانشناسی سایت را روخوانی نمایم و در اختیار شما قرار دهم امید است که بتوانم قدمی مثبت در راه تریدری دانشجویان
    سایت اکادمی ویو برداشته باشم . @amino

دانلود فایل صوتی مقاله دام های معامله گری در فارکس
    . Work hard in silence, let your success be the noise

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از sadegh haghgoou عزیز تشکر کرده اند:

fhoenix آواتار ها
    59 بار در 21 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر .من خیلی تو اینترنت گشتم و مطالعه کردم ولی برام یه سوال حل نشده باقی مونده، اینکه فلسفه بازار فارکس چیه؟ وقتی من دلار میریزم توی حسابم و روی eoru/usd معامله میکنم چی دارم میخرم؟ وقتی سود میکنم، سودی که کردم از کجا اومده پولش؟ وقتی ضرر میکنم کجا میره این پول من؟ چون توی بورس ما یه خریدار داریم و یه فروشنده، وقتی میخریم پولمون رو میدیم به فروشنده و وقتی میفروشیم پولمون رو از خریدار میگیریم، ولی توی فارکس این مساله خریدار و فروشنده متقابل در هر معامله وجود نداره؟ پس این پول سود و ضرر از کجا میاد و کجا میره؟
    چارتها هرگز دروغ نمیگویند...
    ...the charts, never lies

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از fhoenix عزیز تشکر کرده اند:

sadegh haghgoou آواتار ها
    1,099 بار در 152 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamavi نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر .من خیلی تو اینترنت گشتم و مطالعه کردم ولی برام یه سوال حل نشده باقی مونده، اینکه فلسفه بازار فارکس چیه؟ وقتی من دلار میریزم توی حسابم و روی eoru/usd معامله میکنم چی دارم میخرم؟ وقتی سود میکنم، سودی که کردم از کجا اومده پولش؟ وقتی ضرر میکنم کجا میره این پول من؟ چون توی بورس ما یه خریدار داریم و یه فروشنده، وقتی میخریم پولمون رو میدیم به فروشنده و وقتی میفروشیم پولمون رو از خریدار میگیریم، ولی توی فارکس این مساله خریدار و فروشنده متقابل در هر معامله وجود نداره؟ پس این پول سود و ضرر از کجا میاد و کجا میره؟

سلام
    پول در بازار فارکس از یک جیب به جیب دیگر منتقل می شود. سود شما در واقع از ضرر فرد دیگری تامین می شود و همینطور ضرر شما به نفع یکی دیگر است.
    . Work hard in silence, let your success be the noise

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از sadegh haghgoou عزیز تشکر کرده اند:

RAD MOHSEN آواتار ها
    581 بار در 53 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام بر دوستان عزیز و استاد گرامی @amino

اگر هنوز در دره ناامیدی هستی مأیوس نشو!!!

واقعیت اینه که این در دره ناامیدی با توجه به پتانسیل ها و میزان تلاش افراد متفاوته و ممکنه بعضی اوقات طولانی تر و عمیق تر باشه
    اما این ادامه دادن هست که شما رو از این فلات پتانسیل نهفته عبور میده و به اون به اصطلاح "موفقیت یک شبه" می رسونه!

2.png3.png4.png

زمانی میتونی از دره نا امیدی خارج بشی که تلاش هات در راستای اهدافت باشه
    اهداف همون تخیل و تصویریه که در درون ذهن تو رشد میکنه،
    تخیل یعنی دید تو در تو،
    دید تو در تو و فرکتالی یعنی بتونی اتم رو بشکافی و به الکترون برسی،
    اونوقت میتونی حرکات الکترون رو دنبال کنی و اونا, تو رو از دره نامیدی تا اوج تخیلت هدایت می کنند.

ویرایش توسط RAD MOHSEN : 11-25-2023 در ساعت 11:39
    عوامل موفقیت در ترید :
    55 % روانشناسی فردی، 30% مدیریت سرمایه و 15% تکنیکال

هر روز 55 % زمانت رو بزار برای خودشناسی و روانشناسی فردی و 45 % دیگه رو بزار برای مباحث دیگه

14. 21 کاربر برای این پست سودمند از RAD MOHSEN عزیز تشکر کرده اند:

2,494 بار در 1,070 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 173 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام پیشنهاد میکنم این پست رو مطالعه کنین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز وقت بخیر

در این که اکثر افرادی که وارد این بازار میشن ضرر میکنن هیچ شکی نیست ولی اولا همه افراد با اختیار وارد میشن و دوما همه افراد توانایی یاد گرفتن معامله گری و سود کردن را دارن پس همه میتونن سود بکنن.البته باید بدونین سرمایه افرادی که به این شکل وارد مشین و ضرر میکنن و خارج میشن بخش بسیار ناچیزی از سرمایه در گردش فارکسه که اصلا به حساب نمیاد.پس طرف حساب شما به عنوان یک معامله گر حرفه ای بقیه معامله گران حرفه ای هستند نه این افراد.

اما درمورد حرفه ای ها
    به طور کلی دو دسته تریدر حرفه ای در بازار هستند.

اکثریت به بازار مثل کازینو نگاه میکنن و با تنظیم لبه احتمالات(ریسک به ریوارد) با یک سیستمی که میدونن چند درصد موفقه وارد بازار میشن و ضرر سیستمیک خودشون را کاملا میپذیرن و هیچ مشکلی با ضرر کردن ندارن و بهش آگاهن.

دسته دوم که تعداد کمی هستند؛ افرادین که قوانین بازار را میدونن و همه معاملاتشون به سود تبدیل میشه.مثل جناب گن و جناب امینو و خیلیای دیگه که من و شما میشناسیم یا نمیشناسیمشون.

نکته جالب توجهی که وجود داره قابلیت بازار برای سوددهی صددرصدی به همه افراده .در این بازار قانون فراوانی حاکمه و بینهایت موقعیت داخلش موجوده.یادمه کریس داخل یکی از ویدئوهاش میگفت من توی صد پیپ حرکت بازار پونصد پیپ سود میکنم.این خیلی برای من جذاب بود و این بخاطر ماهیت آشوبناک فراکتالی بازاره.به این مثال نگاه کنید.

فایل پیوست 180190
    فایل پیوست 180191

این قانون عینا در بازار هم حاکمه و در واقع در 100 پیپ نه تنها 500 پیپ بلکه بینهایت پیپ حرکت وجود داره و این یعنی فراوانی.
    حرکات چرخه ای بازار در بینهایت بعد در حال اتفاق افتادنه و این ماهیت چرخه ای فراکتالی به ما کمک میکنه که تمام معاملاتی که باز میکنیم نهایتا روزی با سود بسته بشه(در صورتی که لوریج و متعاقبا کال مارجین جود نداشته باشه).تنها عاملی که باعث محدودیت ما در ابعاد بالا میشه عمرمونه و عامل محدود کننده در ابعاد پایین اسپرده.یعنی بازار ذاتا این توانایی را داره به شرطی که اسپرد و لوریج وجود نداشته باشه و ما عمر خضر داشته باشیم.

حتما تا الان شده در یک روند نزولی بای بزنید(یا برعکس) و سود کنید .قطعا افرادی زیادی در همون منطقه خلاف جهت شما سل زدن و سود کردن و این بخاطر همین قانونه.
    برای اینکه این موضوع را به یکی از دوستانم که مشکل شما را داشت ثابت کنم معاملات زیر را انجام دادم.توی این دوتا معامله هم زمان با جحم مساوی یک پوزیشن سل و یک بای زدم و در واقع پوند کد را به خودم فروختم و هم در معامله خرید سود کردم و هم در معامله فروش.(به هیستوری توجه کنید)

فایل پیوست 180202

روی دیگه باور فعلی شما اینه که وقتی من ضرر کنم بقیه سود میکنن و وقتی بقیه سود کنن من ضرر میکنم.این باور باعث ورود شما به فاز رقابت میشه که دقیقا نقطه مقابل قانون فراوانی بازاره.اگر این جوری بود هیچ کس به هیچ کس آموزش نمیداد و هیچ وقت چنین انجمنها و تاپیکهایی شکل نمیگرفت و هیچ وقت شما جرات پرسیدن سوال نداشتید و هیچ وقت کسی جوابتون را نمیداد.

اگر در قوانین بازار عمیق بشید متوجه میشید که هر چقدر تعداد تریدرهای موفق و حرفه ای بازار بیشتر میشه تحلیل کردن و سود کردن برای همه راحتتر میشه.به همین دلیله که اکثر تریدرها یورو دلار را دوست دارن و این چرخه ادامه داره و به همین دلیله که برای راحتتر شدن کار خودتون باید به حرفه ای شدن بقیه کمک کنید.

این فیلم را هم حتما ببینید.در یک نقطه که بازار باز شد در شش تایم فریم متوالی(تقریبا) به شکل یکی درمیون سیگنال مخالف میداد یعنی با 6 تا تحلیل متفاوت در هر دو جهت در یک زمان و یک نقطه میشده از بازار سود گرفت.این معجزه بازار فارکسه
    https://s20.picofile.com/file/844191...D8%B1.mp4.html

پس نهایتا میبینیم که به شکل معمول شما نه تنها از ضررهای بقیه سود نمیکنید بلکه به عنوان بخشی از سیستم با معاملات سودده خودتون به بقیه کمک هم میکنید.
    برای همینه که امیدوارم موفق و پرسود باشید.

حکم شرعی دقیقش هم به این شکله که اولا معاملات باید واقعی و در یک بستر واقعی باشه و به شکل سوری و بازی نباشه(یعنی بروکرتون مارکت میکر نباشه و ecn باشه.) ثانیا باید بدون سوآپ باشه(اگر تریدر بلند مدت هستید و معاملاتتون بیش از یک روز طول میکشه) و ثالثا در بسترهایی مثل باینری آپشن معامله نکنید چون اونجا رسما قمار اتفاق میوفته نه سرمایه گذاری یا معامله.به طور خلاصه با یک حساب ecn اسلامی در فارکس میتونید بدون هیچ مشکل شرعی درآمد عالی داشته باشید.

امیدوارم شاد و ثروتمند باشید
    با ذهنی آرام با قلبی نیکخواه با حقیقت مهربانی صبر خوب است با فالون دافا خوب است.یه روش تزکیه ذهن و جسم کاملا رایگان که بالای 100 ملیون نفر در جهان تمرین کننده داره .کتابش جوآن فالون هست و 4 تمرین ایستاده و 1 تمرین مدیتیشن نشسته داره .
    www.fa.falundafa.org

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از *niko* عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

از “فتح خود” تا “فتح اورست”!

سِر ادموند هیلاری؛ اولین فاتح قله اورست پس از تلاش های ناموفق برای صعود، رو به اورست ایستاد و گفت:
    !I will come again and conquer you because as a mountain you can’t grow, but as a human, I can
    دوباره برمیگردم و تو را فتح می کنم. زیرا تو کوهی و نمی توانی رشد کنی اما من به عنوان یک انسان می توانم و… بالاخره توانست در سال ١٩۵٣ اورست را فتح کند.
    چون او به این حقیقت رسیده بود که:
    Courage does not always roar. Sometimes, courage is the quiet voice at the end of the day saying, “I will try again tomorrow”.
    Mary Anne Radmacher
    شجاعت و دلاوری همیشه غرش نمی کند! بعضی وقت ها، دلاوری همان صدای آرامی است که در پایان روز می گوید: “فردا دوباره تلاش می کنم”!
    و البته پر واضح است که او قبل از فتح اورست، توانسته بود خودش را فتح کند! که به درستی می گوید:
    .It is not the mountain we conquer but ourselves
    این نه کوه، بلکه خودمان است که باید آنرا فتح کنیم!
    زیرا انسانی که درون خودش را فتح نکرده باشد و اسیر ترس، تنبلی و زیاد خوابیدن، هوا و هوس، بی برنامه گی و بی هدفی، بهانه ها، نظر دیگران، حسادت، غرور و لجبازی، اعتیاد به موبایل و اینترنت و تلویزیون و مواد مخدر و هر چیز سالب اراده باشد، هرگز قاطعیت و توفیقی برای فتوحات بیرونی را نخواهد داشت!
    !The first and greatest victory is to conquer yourself; to be conquered by yourself is of all things most shameful and vile
    Plato
    اولین و بزرگترین پیروزی این است که خودت را فتح و تسخیر کنی! مغلوب شدن توسط خود (اسیر هوای نفس بودن)؛ شرم آورترین و زشت ترین چیز است!
    !There is little that can withstand a man who can conquer himself
    Louis XIV
    کمتر چیزی می تواند در مقابل مردی که خود را فتح کرده، مقاومت کند!
    منبع:
    راهنمای مدیر-راهنمای عمل
    امیرعباس زینت بخش
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت شما بخیر.داخل بورس هم شما دارید سهم/ریال خرید و فروش میکنید. داخل صرافی هم دلار/ریال و عددی که به عنوان قیمت می*بینید همین نسبت بین این دوتاس.وقتی خریدی انجام میدین در دو نقطه فروشنده خواهید بود. یا دز قیمت بالاتر که با سود نقد میشید یا در قیمت پایین*تر که با ضرر نقد میشید. حد سود شما که به شکل پسیو داخل بازار قرار میگیره به خریداری فروخته میشه که یا در اون نقطه فکر میکنه خرید کار مناسبیه یا حد ضرر معامله سلش که یک سفارش اگرسیو بای هست فروخته میشه.به این معنی نیست که سود شما با ضرر اون برابر باشه.شایدم اون از شما بخره و بیشتر سود کنه. فکر کنید.دلار را ۵۰ تومن خریدین و روی ۵۲ به کسی میفروشید و اون تا ۵۵ نگهش میداره و سود ميکنه. یا یه نفر دیگه روی ۵۱ از دوستش دلار قرض کرده و فروخته و وقتی میرسه به ۵۲ می*ترسه و از شما می*خره تا قرضش را پس بده و ضرر کرده.
    در کل توی این سطح و این سبک معاملاتی روی خود سیستم تمرکز کنید و درگیر این حواشی نشید.
    در کوی خرابات گذر میکردم
    وین دلق بشر دوخت بدر میکردم

هرکس نظری به جانبی میافکند
    من بر نظر خویش نظر میکردم

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 30 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 30 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع