صفحه 41 از 555 نخستنخست ... 3139404142435191141541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

honarmand آواتار ها
    13,067 بار در 678 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام دوستان عزیز و استاد گرامی
    مساله ای که من دچارش هستم اینه که نقطه ورودم خیلی خوبه(ورود طبق چک لیست) اما به تی پی پایبند نیستم.تا الان تقریبا 95 درصد پوزیشن هایی که باز کردم بعد از بسته شدن خیلی راحت به تی پی مد نظری که گذاشته بودم خورده..اما من همه رو زود بستم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه کاری انجام بدم برای حل این مساله.

به عنوان مثال این 3 ترید امروز عصر هستش که همه اینها بعد از بسته شدن به تی پی خورده.

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط honarmand نمایش پست ها
    مساله ای که من دچارش هستم اینه که نقطه ورودم خیلی خوبه(ورود طبق چک لیست) اما به تی پی پایبند نیستم.تا الان تقریبا 95 درصد پوزیشن هایی که باز کردم بعد از بسته شدن خیلی راحت به تی پی مد نظری که گذاشته بودم خورده..اما من همه رو زود بستم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه کاری انجام بدم برای حل این مساله.

به عنوان مثال این 3 ترید امروز عصر هستش که همه اینها بعد از بسته شدن به تی پی خورده.

سلام
    شما ست میکنی ترید رو حد ضرر و حد سود
    سیستم رو خاموش میکنی
    مودم اینترنت خاموش میکنی
    اگه لب تاب داری میذاریش تو کمد اگه سیستم سیم برقش رو میذاری تو کمد و گوشی هم میذاری تو کمد
    ساعت تنظیم میکنی که تریداتو نتیجه اش رو چک کنی
    خیلی راحت میری میگیری میخوابی
    بعد که تریدات باز کردی همه تی پی خوردن مارو هم دعا کن
    با این روش شما بصورت حرفه ای در خوابتون درامد دلاری دارید
    ویرایش توسط yashar_saheb : 07-16-2021 در ساعت 12:46
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

4. 32 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Mm_Shams آواتار ها
    24,214 بار در 1,728 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 44 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

سلام اینکار شما تنها یک تعریف داره
    عدم تسلط و تمام

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mm_Shams عزیز تشکر کرده اند:

honarmand آواتار ها
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    شما ست میکنی ترید رو حد ضرر و حد سود
    سیستم رو خاموش میکنی
    مودم اینترنت خاموش میکنی
    اگه لب تاب داری میذاریش تو کمد اگه سیستم سیم برقش رو میذاری تو کمد و گوشی هم میذاری تو کمد
    ساعت تنظیم میکنی که تریداتو نتیجه اش رو چک کنی
    خیلی راحت میری میگیری میخوابی
    بعد که تریدات باز کردی همه تی پی خوردن مارو هم دعا کن
    با این روش شما بصورت حرفه ای در خوابتون درامد دلاری دارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2mSH&3BI نمایش پست ها
    سلام اینکار شما تنها یک تعریف داره
    عدم تسلط و تمام
    سلام و عرض ادب
    ممنونم بخاطر راهنمایی هایی که فرمودین..این روش رو انجام میدم و نتیجش رو حتما توی تاپیک میزارم.

8. 22 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

honarmand آواتار ها
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    من خدا رو شکر این هفته اولین هفته تاپیک ترید رو پشت سر گذاشتم که خیلی عالی بود هم ترید براساس پرایس اکشن و هم تمرین گرفتن 1 درصد..داشتم تریدهای خودم رو یک به یک بررسی میکردم که دیدم اوکی هستن و رفتن سراغ ترید هام در تاپیک تمرین و همه تریدهای این هفته خودم رو کشیدم و روی چارت ویکی یکی بررسی کردم و دیدم بعضی از تریدها رو چرا اینطوری زدم..اینجا اصلا جای ترید نبوده..بعضی بای ها روی سقف بود و بعضی سل ها روی کف و ...بررسی دقیق تری انجام دادم و دیدم مشکلاتم اینهاست..
    1.ورود عجولانه از ترس از دست رفتن موقعیت(همین باعث میشد بجای یک ترید 2 الی 3 تای دیگه هم باز کنم که در مجموع برن توی سود ولی اگر صبر کرده بودم میتونستم با یک معامله سود هر سه تا و حتی بیشتر رو توی یک معامله بگیرم)
    2.پایبند نبودن به تی پی و بستن زود هنگام همه تریدها (بعد از بررسی متوجه شدم تمام تریدها به تی پی خوردن به غیر از یکی که اگر زود نبسته بودم استاپ میخورد..این هفته قصد دارم حد سود و ضرر بزارم و به هیچ عنوان دست به معامله تا زمان بسته شدن نزدم به جز زمانی که ببینم اتفاق خلاف تریدم داره میفته)
    3.پایبند نبودن به چک لیست در بعضی معاملات..چون در هیستوری تریدهایی موجود هستش که توی دفتر چک لیست من نیست و این نشون میده اینها رو یا در محل کار زدم یا با موبایل چون امکان نداره پای سیستم شخصی توی خونه باشم و دفتر چک لیستم کنارم نباشه و تیک نزنم( این هفته هیچ تریدری به غیر از خونه و همراه با دفتر چک لیست زده نمیشه)
    4.رعایت نکردن مدیریت سرمایه در بعضی تریدها

اینها نکاتی بود که از بررسی تریدهای خودم توی این هفته پیدا کردم و اینجا نوشتم چون نوشتن در این تاپیک حس خوبی بهم میده..به گفته یکی از دوستان(ممنونم از ایشون @hoseinrahimi) حساب دمو برای شناخت روحیات و هیجانات خودمونه ..منم این هفته فقط به همین قصد ترید کردم که فوق العاده بود..

ویرایش توسط honarmand : 07-17-2021 در ساعت 20:04

10. 34 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    29,160 بار در 2,285 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

یک تجربه از وبینار دیروز و تاثیر رفیق خوب

دیروز در وبینار چند سوال در مورد تئوری دوره پرسیدم @amino جواب ندادند.
    قبلا هم در انجمن و شخصی ازشون پرسیده بودم و در شخصی گفته بود روی این مفاهیم نمون و برو سروقت تمرینات، ولی خب ذهنم مقاومت می کرد و باز توی وبینار پرسیدم
    حتی یه جمله تو فایلها دارند که میگن انجام یک کار بدون دونستن چراش باعث نظم میشه و این علتش نامشخصه؛ با وجود اینکه این جمله رو میدونم ولی خب انجامش انصافا سخته .

بعد از وبینار دیروز یک وبینار ازخانم استر هیکس دیدم. لینک زیر نفر دوم تقریبا از دقیقه ۲۵ به بعد

https://youtu.be/JcCG3i2xdWM

اینجا یک خانم یک سوال میپرسه و استر شروع می کنه به چیز دیگه گفتن و اون خانم هی میخواد جواب بده و حرف خودشو بزنه اما استر نمیزاره و ادامه میده( اتفاقی که دیروز برای من افتاد )

تو این قسمت دقیقا یاد خودم و سوال خودم و حسی که اون لحظه داشتم افتادم.
    من سوالم چیز دیگه ای بود و استاد عزیز داشت در مورد یه چیز دیگه حرف میزد و من فقط تو ذهنم میخواستم جوابشونو بدم(چون من فقط جواب سوال مشخصمو میخواستم نه چیز دیگه) که من تمرین کردم ترید زدم، روزی ۵تا ۶ ساعت تمرین دارم و اگر امکانش هست این سوالات جواب بدید که باعث درک بهترم از دوره بشه و با اینکه حرفهای استاد می شنیدم اما الان یادم نیست که چی بهم گفتند چون ذهنم اون لحظه مقاومت می کرد. حتی همین مقاومت باعث شد بعد از پایان مکالمه من یه پیام خصوصی به ایشون بدم که استاد گفتید شش ماه تمرین کن، قول بدید اگر شش ماه بعد از اینکه تمریناتم انجام دادم و همین سوالات داشتم جوابمو بدید که یکی از بچه ها به شوخی گفت بعد شش ماه بهت میگه برو شش سال تمرین کن بعد بپرس

حتی استاد یک جا گفتند پستتو دقیقا یادمه و اون پسته که خط عمودی گذاشتید الکی گفتم نه که شاید جواب سوالاتمو بدن. استاد همینجا ازین بابت معذرت میخام ذهنتون واقعا فوقالعادست که بین اینهمه پست یادتون مونده

اما چیزی که در وبینار خانم استرهیکس به عنوان دید سوم شخص دیدم؛ درسته که سوال اون خانم چیز دیگه ای بود اما استر بهتر میدونست مشکل اون خانم چیه و داشت به ریشه اون مشکل اشاره می کرد تا حل بشه کاری که دقیقا @amino برای من انجام میداد و من مقاومت کردم و نمیفهمیدم.
    حتی یکی از بچه ها میگفت استاد من مشکل حد ضرر دارم گفت من بهتون میگم شما مشکل حد ضرر ندارید مشکلتون چیز دیگست و من اون جمله رو چون سوم شخص بودم درک می کردم.

بعد از وبینار با @ehsanm65 حرف زدیم. احسان از اعضای فوقالعاده اکادمی هست. احسان یه نکاتی از حرفهای امینو که به من زده بود رو بهم یاداوری کرد که واقعا موندم چرا اینها رو نشنیدم و باعث شد تصمیم بگیرم اون تیکه از وبینار جدا کنم و به تعداد بالا گوش بدم. چون میدونم امینو ریشه مشکلمو تو اون تیکه بهم گفته چیزی که ذهن من مقاومت می کرد نفهمه.

ان شاالله بعد از گوش دادن دوباره تجربمو در این مورد اینجا میزارم.
    ویرایش توسط khoshroomahdi : 07-18-2021 در ساعت 11:30

12. 35 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,801 بار در 258 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود. برای کسب مهارت روانی معامله گری و اندیشیدن مانند یک معامله گر به شدت خواندن چندین و چند باره کتاب "تحلیل بنیادی، تکنیکال و یا ذهنی" اثر مارک داگلاس بزرگ ترجمه خانم هاشم پور را بهتون پیشنهاد می کنم.این کتاب بی شک انجیل روانشناسی معامله گری می باشد.

ویرایش توسط zamani_m : 07-18-2021 در ساعت 09:24

14. 25 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

شما عقیده دارید که حد سود میخوره اما هنوز ایمان ندارید.

احتمال میدم تمرینتون کمه. برید ۱۰۰ مورد یا ۱۰۰۰ مورد بررسی کنید بنویسیدش بعد باز ببینید ایا مشکلتون هنوز باقی مونده یا نه
    حتما بنویسیدش ودرصد بدست بیارید، نوشتن معجزه می کنه. استاد بارها میگن بنویسید دیگه نمیدونم چجوری اینو بهتون بگم که بنویسید
    ویرایش توسط khoshroomahdi : 07-18-2021 در ساعت 09:26

16. 25 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    من خدا رو شکر این هفته اولین هفته تاپیک ترید رو پشت سر گذاشتم که خیلی عالی بود هم ترید براساس پرایس اکشن و هم تمرین گرفتن 1 درصد..داشتم تریدهای خودم رو یک به یک بررسی میکردم که دیدم اوکی هستن و رفتن سراغ ترید هام در تاپیک تمرین و همه تریدهای این هفته خودم رو کشیدم و روی چارت ویکی یکی بررسی کردم و دیدم بعضی از تریدها رو چرا اینطوری زدم..اینجا اصلا جای ترید نبوده..بعضی بای ها روی سقف بود و بعضی سل ها روی کف و ...بررسی دقیق تری انجام دادم و دیدم مشکلاتم اینهاست..
    1.ورود عجولانه از ترس از دست رفتن موقعیت(همین باعث میشد بجای یک ترید 2 الی 3 تای دیگه هم باز کنم که در مجموع برن توی سود ولی اگر صبر کرده بودم میتونستم با یک معامله سود هر سه تا و حتی بیشتر رو توی یک معامله بگیرم)
    2.پایبند نبودن به تی پی و بستن زود هنگام همه تریدها (بعد از بررسی متوجه شدم تمام تریدها به تی پی خوردن به غیر از یکی که اگر زود نبسته بودم استاپ میخورد..این هفته قصد دارم حد سود و ضرر بزارم و به هیچ عنوان دست به معامله تا زمان بسته شدن نزدم به جز زمانی که ببینم اتفاق خلاف تریدم داره میفته)
    3.پایبند نبودن به چک لیست در بعضی معاملات..چون در هیستوری تریدهایی موجود هستش که توی دفتر چک لیست من نیست و این نشون میده اینها رو یا در محل کار زدم یا با موبایل چون امکان نداره پای سیستم شخصی توی خونه باشم و دفتر چک لیستم کنارم نباشه و تیک نزنم( این هفته هیچ تریدری به غیر از خونه و همراه با دفتر چک لیست زده نمیشه)
    4.رعایت نکردن مدیریت سرمایه در بعضی تریدها

اینها نکاتی بود که از بررسی تریدهای خودم توی این هفته پیدا کردم و اینجا نوشتم چون نوشتن در این تاپیک حس خوبی بهم میده..به گفته یکی از دوستان(ممنونم از ایشون @hoseinrahimi) حساب دمو برای شناخت روحیات و هیجانات خودمونه ..منم این هفته فقط به همین قصد ترید کردم که فوق العاده بود..
    من خودم این مشکل داشتم فایل صوتی در مقاله صبر اکادمی رو بارها و بارها گوش دادم تاثیر خوبی داشت. هنوزم هر ازگاهی گوش میدم و فوقالعادست. توصیه می کنم شما هم این فایلو بارها گوش بدید.

صبر عامل اصلی موفقیت در فارکس | آموزش فارکس | آموزش بورس ایران | ایچیموکو (academywave.com)

18. 28 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

honarmand آواتار ها
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط zamani_m نمایش پست ها
    درود. برای کسب مهارت روانی معامله گری و اندیشیدن مانند یک معامله گر به شدت خواندن چندین و چند باره کتاب "تحلیل بنیادی، تکنیکال و یا ذهنی" اثر مارک داگلاس بزرگ ترجمه خانم هاشم پور را بهتون پیشنهاد می کنم.این کتاب بی شک انجیل روانشناسی معامله گری می باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    شما عقیده دارید که حد سود میخوره اما هنوز ایمان ندارید.

احتمال میدم تمرینتون کمه. برید ۱۰۰ مورد یا ۱۰۰۰ مورد بررسی کنید بنویسیدش بعد باز ببینید ایا مشکلتون هنوز باقی مونده یا نه
    حتما بنویسیدش ودرصد بدست بیارید، نوشتن معجزه می کنه. استاد بارها میگن بنویسید دیگه نمیدونم چجوری اینو بهتون بگم که بنویسید
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    من خودم این مشکل داشتم فایل صوتی در مقاله صبر اکادمی رو بارها و بارها گوش دادم تاثیر خوبی داشت. هنوزم هر ازگاهی گوش میدم و فوقالعادست. توصیه می کنم شما هم این فایلو بارها گوش بدید.

صبر عامل اصلی موفقیت در فارکس | آموزش فارکس | آموزش بورس ایران | ایچیموکو (academywave.com)
    سلام و عرض ادب
    ممنون از راهنمایی هاتون
    حتما تهیه میکنم و مطالعه میکنم.
    در باره نکته اقای خوشرو هم بله تمرینم کمه حتما بیشترش میکنم تا ایمانم به چک لیستم بیشتر بشه و فایل رو هم گوش میدم.

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 71 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 71 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع