صفحه 128 از 550 نخستنخست ... 2878118126127128129130138178228 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,271 به 1,280 از 5500

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,403 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3593 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    پیوستن به قدرت الهی ...
    زمانی که آدمی خواسته خود را از ذات کل طلبید ، باید برای هرگونه شگفتی آماده باشد

زنی به پول نیاز داشت و همچنان که در خیابان راه میرفت مدام تکرار میکرد : خدا روزی رسان است ، نگاهش به زیر پایش افتاد و و یک اسکناس دو دلاری دید خم شد و آن را برداشت . سرایدار یک ساختمان که نزدیک به او ایستاده بود گفت : خانم از روی زمین پول برداشتید ؟ من فکر کردم که کاغذ مچاله شده آدامس است ، مردم زیادی از روی آن رد شدند اما همین که شما آمدید چون برگ گل باز شد .
    دیگران با اندیشه به تنگ دستی از روی آن گذشتند ، اما کلام ناشی از ایمان آن را چون برگ گل گشود .
    در فرصتهای زندگی نیز چنین است یکی آنهارا میبیند و دیگری از آن میگذرد .
    - هنگامی که آدمی به قدرت خدا توکل می کند رها از هرگونه قید و بند به عالم مطلق می پیوندد ، بیایید این قدرت نهفته را که هر لحظه میتوانیم با آن یگانه شویم دریابیم .
    در کلاس پرسش و پاسخ از من سوال میشود : چگونه باید با آن قدرت شکست ناپذیر تماس آگاهانه حاصل کرد ؟ و من پاسخ میدهم : با کلام خودتان

عبارت تاکیدی :

آرامش و توازن الهی مرا احاطه کرده و در درون من سکنی گزیده است
    من از جذبه الهی برخوردارم و همگان بینهایت مرا دوست دارند ،عشق الهی مرا احاطه کرده و حمایتم میکند
    تمامی آنچه را که در هر لحظه موجود باید بدانم ،هم اکنون در پرتو لطف الهی بر من آشکار میشود و من به خودم و زندگیم اعتماد دارم
    به یمن الهی درآمد من همیشه رو به افزایش است

وقتی عبارات تاکیدی حاوی حقیقت را تکرار میکنید درواقع دارید خداوند یا قانون را می خوانید .
    تنها آن کلامی را تکرار کنید که به دلتان مینشیند یعنی به شما احساس ایمنی و آرامش و اطمینان میبخشد .
    - مردم میگوین خیر و صلاح من همیشه دیر به سراغم می آیند یا اینکه چنان فرصتهایی را از دست داده ام که نگو و نپرس
    ما باید همه این فکرها را وارونه کنیم و مدام تکرار کنیم : در برابر خیر و صلاح خود بیدارم و هرگز فرصتی را از دست نمی دهم .
    قدرت الهی در درون شما و هوشیاری برتر خودتان است هشیاری برتر عرصه الهام است ، عرصه دگرگونی های بی درنگ و خیر و صلاح به ظاهر ناممکن ، آنجا که دری نیست دری میگشاید و از راههایی نامنتظر برکت و نعمت فرو میبارد زیرا خدا حربه هایی دارد که تو نمیشناسی .
    - خدای خود را بیاد آور زیرا اوست که به تو قدرت میدهد تا توانگری پیدا نمایی. هنگامی که با قدرت خدا سروکار داری باید خود را به او بسپاری و ذهن استدلالی را خاموش کنی زیرا به محض آنکه بطلبی ، عقل کل راه انجام آن را میداند .تنها نقش آدمی وجد و سرور است و شکرگزاری و ایمان اگر به خدایی که در درون ماست یکسر توکل کنیم ، هم حمایت و هم هدایت میکند و هم جزئی ترین نیازهای ما را برآورده میکند .
    به علت ترس از دست دادن است که بیشتر مردم آنچه را که از هر چیز دیگر عزیزتر می دارند از دست میدهند ، زیرا آنها به جای توکل به حافظ خود به تمهیدات بیرونی دست میزنند ، هرچه را که دوست دارید به دست خدا بسپارید تا امن و امان بماند .
    چون به قدرت خدا پیوستیم دیگر هیچ چیز نمیتواند ما را شکست دهد .
    دو قدرت وجود ندارد تنها یک قدرت است : قدرت خدا پس دلسردی نیز وجود ندارد و این اکتشاف یعنی شادی غیره منتظره .
    - شاگرد اغلب با اعتقاد به عدم تکمیل ظهور خواسته اش را به تعویق می اندازد . او باید مدام تکرار کند :
    در ذهن الهی تنها تکمیل هست و کمال . پس خواسته من به انجام رسیده است حال این خواسته کار عالی باشد ،یا خانه عالی یا سلامتی کامل و یا هر چیز دیگر . انسان هرچه بطلبد ، صورتی است که پیشاپیش در ذهن الهی نقش بسته است و باید در پرتو لطف الهی و به طرزی عالی عینیت یابد .

انسان صاحب هشیاری غنی ثروت
    و انسان صاحب هشیاری فقیر فقر را به خود جذب میکند

ادامه دارد ...
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    یه حسی بهم گفت فایل رو اینجا هم بزارم من هم فقط قبولش کردم.
    فایل سابلیمینال ثروت؛معنویت،مقابله با اهمال کاری،سحرخیزی،مدیریت زمان و باورهای درست؛ برای دوستانی که فعلا نتونستن فایل خودشون رو درست کنن.
    تا ماه دیگه من هم نتیجه ی خودم رو اعلام میکنم.

https://uupload.ir/view/sahar_sib_3nmf.mp3/

با آرزوی موفقیت و سلامتی و ثروت برای هممون
    ​مثل من و تو آفریده نشده و نمیشه، اثر انگشتمون مختص خودمونه... ما منحصر به فردیم

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

1,141 بار در 333 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 163 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm65 نمایش پست ها
    مهرداد جان سلام و عرض ادب
    به نظرم عدم صبر در واقع به نوعی عدم کنترل جسم و ذهن انسان هستش و اختیار نداشتن در رفتارها و تصمیمات.
    به نظرم با تغییر دیدگاهتون نسبت به اتفاقات و رویدادهای اطرافتون کاملا قابل تغییره.
    با در نظر گرفتن اینکه هر پدیده ای در این جهان مادی در قالب زمان در حال شکل گیریه وباید پروسه ای رو طی بکنه تا به سرانجام برسه.این پروسه میتونه کاشتن دانه ای باشه تا زمان سبز شدن و بزرگ شدن و در نهایت میوه دادن و یا پیدا کردن موقعیت خوب در بازار.
    یه سری نکات به ذهنم رسید در رابطه با مطالبی که گذاشتین.میگم خدمتت:
    a:خودتون رو بشناسید که چه نوع تریدری هستید(بلند مدت-کوتاه مدت-اسکالپر).این موضوع میتونه باتغییر سیستم معاملاتی و یا حتی تایم فریم شما قابل حل شدن باشه
    b:خروج از بازار رو خود بازار مشخص میکنه براتون قبل از ورود به معامله
    c: مطالعه ی برنامه هدف امینو
    https://academywave.com/%D8%A8%D8%B1...C%D9%86%D9%88/
    بقیه سوالاتتون تماما در قسمت روانشناسی بازار توسط استاد پاسخ داده شده.
    حتما حتما مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید
    سلام و درود خدمت اقا احسان عزیز.
    احسان جان میشه مورد b رو بیشتر توضیح بدین؟
    چوم مشکل منم همین مورده که باعث ضرر هام میشه
    پیشاپیش از توجه دوستان عزیزم متشکرم و برای جلو گیری از اضافه گویی پیام تشکر دیگری ارسال نمیکنم

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از ehsan-ra عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3593 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    ادامه پست قبلی
    هدیه خدا به انسان قدرت و تسلط بر همه مخلوقات و ذهن و تن و امور خویشتن است و همه ناکامی ها از نبود قدرت اوست . آدمی خود را ناتوان و قربانی شرایط میپندارد و میگوید : اوضاعی که مهار کردن آنها از دستش خارج بود باعث شکست او شده است . اما اگر به قدرت خدا بپیوندد هیچ چیز برایش نامیسر نخواهد بود .
    اگر به راستی که میخواهیم خیر و صلاحمان پیش آید ، باید مقاومت را کنار بگذاریم و متوازن و متعادل و آرام باشیم ، باید همواره به یاد نگهداریم که خدا بخشاینده است و ما ستاننده ، باید با یاد داشته باشیم که خدا چاره ساز و وسیله ساز است و خود بهتر میداند که از چه راههایی هدایایش را به ما برساند ، آنگاه درمیابیم که (( درست دعا کردن )) خود هنری است .
    باید مشتاقانه خود و خواسته خود را به دست خدا بسپاریم تا هرگونه که خود میخواهد و از راهی که خود صلاح میداند آرزویمان را برآورده کند .
    به محض اینکه مراد دل را با آن خرد لایتناهی در میان میگذارید او راه انجام را میداند منتها باید از سر راه او کنار بروید تا بتواند کار کند . اما اگر بر او تکلیف تعیین کنید که چه بکند و چه نکند ، آنگاه راه چاره الهی را مسدود میکنید ، تازه بعد هم میگویید نمیدانم چرا دعاهایم هیچگاه برآورده نمیشوند ؟
    ما باید شیوه آرزوی صمیمانه را که همان دعای خالصانه است بیاموزیم
    وقتی از ته دل میگوییم (( اگر خواسته ام خواسته خدا باشد که بی تردید انجام میپذیرد ، اگر نه همسنگ و معادل آن را به من خواهد داد.

همانقدر که من به او محتاجم او نیز مشتاق من است
    چرا که من در دستان او مانند ابزاری هستم تا از طریق من مشیتش را به انجام برساند .

آرزوی سلاتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون

دوست خوب من از شما متشکر و سپاسگزارم
    از وقتی که گذاشتید و این پست رو مطالعه کردید
    ما
    ما یک

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,042 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan-ra نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت اقا احسان عزیز.
    احسان جان میشه مورد b رو بیشتر توضیح بدین؟
    چوم مشکل منم همین مورده که باعث ضرر هام میشه
    سلام احسان جان. وقتت بخیر
    خیلی ساده.حد ضرر و حد سود شما میشه خروجتون از بازار در یک معامله (بر اساس سطوح و سیستمی که دارین).
    تعداد معاملاتتون در روز و بررسی برآینده معاملاتیتون میشه خروجتون از بازار در اون روز.(میتونید حداکثر ضرر یا حداکثر تعداد معاملات در روز برای خودتون تعیین کنید مثلا حداکثر 6 درصد ضرر..)البته اگر روزانه ترید میکنید و در مقابل تعیین هدف و مقداری که هدف روزانتون هست و باز هم خروج از بازار.در نهایت بازار بهتون نشون میده که یا با سود یا با ضرر خارج بشید.
    باید این مورد رو قبول کنید که بازار یه روزایی اونطوری که برای ما قابل درک و بررسیه حرکت نمیکنه.
    موردی که فقط میمونه رعایت قوانینی هست که تعیین میکنید و رسیدن به این آگاهی که این قوانین برای رشد خود شماست و نه محدودیت.
    امیدوارم همیشه موفق باشید.
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

ali1051 آواتار ها
    242 بار در 53 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود بر همه دوستان
    امشب یک فایل از مصاحبه با آقای جان آساراف ( JOHN ASARAF ) میدیدم که بسیار جالب بود و مهمتر از همه اینکه تسلط استاد امینو و عمق مطالعات ایشان را در زمینه روانشناسی فردی را میشد در نطرات این نویسنده و اندیشمند مشاهده کرد.
    دوستان متاسفانه فایل به زبان انگلیسی است و فقط میتوانم یک کتاب از ایشان مهرفی کنم.
    کتاب " همه چیز داشتن" Having it all
    فدرس فایل در یوتیوب:
    https://youtu.be/UMmOQCf98-k
    سپاس
    از همه شما عزیزان که چه با مطالعه مطالب و تمرینات شما و چه از طریق تصحیح یا تایید تمرینات من باعث پیشرفت اموزش و اطلاعات من میشوید قدردانی میکنم.

12. 16 کاربر برای این پست سودمند از ali1051 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3593 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm65 نمایش پست ها
    سلام احسان جان. وقتت بخیر
    خیلی ساده.حد ضرر و حد سود شما میشه خروجتون از بازار در یک معامله (بر اساس سطوح و سیستمی که دارین).
    تعداد معاملاتتون در روز و بررسی برآینده معاملاتیتون میشه خروجتون از بازار در اون روز.(میتونید حداکثر ضرر یا حداکثر تعداد معاملات در روز برای خودتون تعیین کنید مثلا حداکثر 6 درصد ضرر..)البته اگر روزانه ترید میکنید و در مقابل تعیین هدف و مقداری که هدف روزانتون هست و باز هم خروج از بازار.در نهایت بازار بهتون نشون میده که یا با سود یا با ضرر خارج بشید.
    باید این مورد رو قبول کنید که بازار یه روزایی اونطوری که برای ما قابل درک و بررسیه حرکت نمیکنه.
    موردی که فقط میمونه رعایت قوانینی هست که تعیین میکنید و رسیدن به این آگاهی که این قوانین برای رشد خود شماست و نه محدودیت.
    امیدوارم همیشه موفق باشید.
    سلام و وقت بخیر دوست خوب من احسان جان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    احسان جان تشکر میکنم ازت بابت این پست زیبا
    جمله اولتون از دیروز منو درگیر کرده بود و تا میخوندمش دوباره ذهنم میرفت پی صحبتهای استاد دهقان ( که این مورد رو چند جا گفتن ) و نتایج بسیار بسیار عالی گرفتم که خواستم با شما و دوستان مطرح کنم (البته که شما از دوستان قدیمی هستید و صاحب این تجربه )
    جمله شما در پستتون : ( خیلی ساده.حد ضرر و حد سود شما میشه خروجتون از بازار در یک معامله )
    واقعا میشه گفت ساده هست اما آسون نیست
    این هم از اون عادتها و موارد و باورهایی هست که توسط جامعه و اساتید در ما به وجود اومده که با کنار گذاشتنش میشه ترس و عدم پذیرش معامله زیان ده رو در تریدر درست کرد و نتایج بسیار فوق العاده گرفت
    حالا یکم بیشتر بازش کنم
    وقتی ما رفتار مارکت رو پرایس اکشنی بلد هستیم و تسلط کمل روش داریم و میدونیم این موج تا کجا حرکت میکنه و تا کجا اصلاح میکنه و میتونیم عمل کنیم ، چرا باید از حد ضرر استفاده کنیم ؟
    به نظرم چیزی که از ابتدا در جامعه توسط اساتید (به جز استاد امینو ) اشتباه آموزش داده شده
    یک مثال : فرض بر مثال من وارد یک معامله بای شدم و در نقاط کف و سقف بازار ورود و خروج میکنم و این پوزیشنم هم در کف ورود کردم ، حال بگیم تشخیص اشتباه بوده و بازار نزولی شده ، الان اگر من استاپ گذاشته باشم درست در نقطه ای هست که روند نزولی که شکل گرفته میخواد یک اصلاح بکنه رو به بالا و برگرده تو کف قبلی که من ورود به بای داشتم ،در این صورت استاپم میخوره و از نظر روانی فشار وارد میشه و نمیتونم نقطه ورودی که روند نزولی برای سل بهم خواهد داد هم ببینم و ورود کنم و معامله قبلیم جبران کنم ، اما اگر اساتید قدیم و آموزشهای قبلی این رو یاد میدادند که مهمترین چیز اینه که حجم بالا وارد نشی تا اگر قیمت طبق توضیحات بالا که گفتم حرکت کرد شما در نقطه استاپ معامله بای میتونی دو برابر حجم معامله در ضررت وارد بشی و در اصلاح قیمت ، هم ضرر پوزیشن قبلی رو جبران کنی و هم سود روزانت رو بگیری و اگر خواستی پوزیشن دیگه هم بزنی موقعیت عالی سل رو ببینی و ورود کنی و در جهت درست مارکت پوزیشن بگیری
    در کل به نظر مهمترین چیز کنترل حجم ورود به پوزیشن هست نه گذاشتن استاپ . حجم ورود به میزانی تا اکانت رو زیاد بهش فشار نیورد و بتونیم در صورت تشخیص اشتباه هم پوزیشن قبلی رو مدیریت کنیم و هم سود کنیم و هم از لحاظ روانی بتونیم تصمیم بگیریم و مارکت رو ببینیم و نه اینکه استاپ بگذاریم و تریدر رو بترسونیم که استاپت زده شد .
    این برداشتی بود که من داشتم و خیلی از شما دوست عزیز تشکر میکنم
    از دوستان هم ممنون میشم نظر و تجربه ای داشتن در این مورد من رو راهنمایی کنند
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 04-20-2022 در ساعت 09:42
    ما
    ما یک

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

9,860 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز وقت بخیر

بنده بارها کتاب معامله گر منظم رو مطالعه کردم اما به با توجه به فرموده های استاد عزیز با چند بار مطالعه کتاب چیزی ازش یاد نمیگیریم به نظرم باید اگاهی دریافتش رو داشته باشیم یا به اون چیز (هرچیزی) با تمام وجوداحتیاج داشته باشیم

جمله ای در صفحه 66 این کتاب نوشته شده بود خواستم نظرات عزیزان دل رو هم بدونم زمانی که خودم روش فکر کردم فهمیدم طرز فکر اشتباهی دارم یه شکی بهم وارد کرد

جمله مدنظر==> به عنوان یک معامله گر باید تعیین کنید که چه چیزی اهمیت بیشتری دارد _اشتباه نکردن یا پول در آوردن_ زیرا این دو همیشه باهم سازگار یا هماهنگ نیستند.

نظر شما چیه؟

موفق پیروز باشید
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 04-20-2022 در ساعت 12:54

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3593 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    خدا بخشاینده است و انسان دریافت کننده ...
    زنی نزد درمانگری رفت و گفت :
    زنی بی کس و فقیر و درمانده ام و جز خدا پشت و پناهی ندارم
    درمانگر در پاسخ گفت : اگر خدا پشت و پناه توست ، پس دیگر نگران چه هستی ؟ چون باید ملکوتی را که از ابتدای عالم برای تو آماده شده است را به میراث بگیری .
    -هرگز از کمبود و تنگدستی سخن نگویید .
    گرایش مادی نسبت به پول ، اتکا به حقوق ماهانه و درآمد و پس انداز و ثرمایه خودتان است که چه بسا یک شبه بر باد رود . اما گرایش معنوی نسبت به پول ، توکل به خداست . توکل به خدای روزی رسان . اگر میخواهید دارایی خود را حفظ کنید باید دریابید آنها هدایای خدا هستند و آنچه را که خدا عطا کند کمی و کاستی نمیگیرد و اگر دری بسته شود چندی نمیگذرد که دری دیگر گشوده میشود .
    پول یعنی ظهور محبت و برکت خدا و رهایی از هرگونه نیاز و تنگنا . هرچند همیشه باید آن را در جریان نگهداشت و برای مصارف درست به کار برد .

راه فراوانی
    - راه فراوانی خیابانی یکطرفه است یعنی راه برگشتی ندارد . یا با سر به سوی تنگدستی میروی یا به سوی فراوانی . زیرا صاحب هشیاری توانگر و صاحب هشیاری ناتوان ، هردو روی یک خیابان ذهنی گام برنمیدارند .
    مشیت الهی برای هر انسانی خزانه ای است بیکران .منتها انسان دواتمند هرگاه که بخواهد به این خزانه دسترسی دارد زیرا اندیشه های توانگر ، پیرامونی غنی می آفریند .
    مردم همیشه میگویند : درست نیست از خداوند پول یا مال بخواهید بی خبر از اینه این اصل خلاق در باطن خود ما هست .

معنویت راستین یعنی اثبات این حقیقت که خدا روزی رسان هر روز ماست
    نه روزی رسان گاه به گاه .
    به محض اینکه آدمی به چنین شناختی برسد ، از هرچه اندوخته و احتکار کرده است دست میکشد .این بدان معنا نیست که نباید صاحب یک حساب بانکی عظیم یا سرمایه گذاریها باشید . بدان معناست که نباید به آنهاتکیه کنید چون اگر در مسیری چیزی از دست دهید در مسیری دیگر موهبت ارزشمندتری بدست می آورید . آدمی زمانی دچار کمبود میشود که تماس خود را با این اصل خلاق از دست بدهد باید به آن توکل کامل داشته باشد زیرا خرد ناب است و قادر مطلق راه انجام را میداند .
    - مردم مدام در اسارت آرمانها و اندیشه های کمبودند . کمبود عشق و محبت ، کمبود پول و ثروت ، کمبود یار و همدم ، کمبود سلامت ، و سایر کمبودها .
    - آدمی با آگاهی به قوانین معنویت میتواند اوضاع و شرایط را مهار کند . فرض کنیم مشکل شما تنگدستی و مضیقه مالی است و نیاز فوری . به این قدرت الهی که در درونتان است بپیوندید و برای فوران نعمتی که بی درنگ در اختیارتان قرار خواهد گرفت سپاس بگذارید .

- انسان صاحب هشیاری غنی ، ثروت و انسان صاحب هشیاری فقیر ، فقر را به خود جذب میکند . مردمانی را دیده ام که با آگاهی به این حقیقت ، با پیوستن به قدرت الهی درون خویش و بی اعتنا به منابع بیرونی ناگهان از هرچه تنگدستی و محدودیت رها شدند . زیرا توکل به خدا به آدمی نیرویی مقاومت ناپذیر می بخشد . چون فقط خرد لایتناهی است که راه انجام را میداند .
    قدرت خدا تنها قدرت است و مشیت او تنها مشیت .
    تنها نقش آدمی این است که دریافت کننده ای شکر گزار باشد .
    خدا بخشاینده است و انسان دریافت کننده و این خرد لایتناهی هر آنچه را که آدمی نیازمند یا آرزومند آن است به او میبخشاید .
    خداست امنیت جاودانی ذهن و تن و امورتان . اگر در برابر خیر و صلاحتان آگاه باشید ، اضطراب و هراس معنایی نخواهد داشت . به محض چشم گشودن بر این واقعیت که در عرصه حقیقت فقدان و تنگدستی و شکست وجود ندارد ، هرچه ناملایمات هست از زندگیتان رخت برخواهد بست . زیرا آن تجربه ها حاصل خیالات نادرست خودتان بوده اند . زیرا احتکار و اندوختن از سر حرص واکنش مهیب دارد . اما این بدان معنی نیست که آدمی نباید صاحب چند خانه و سهام و موجودی و اوراق قرضه باشد . اگر کسی پول را حقیر بشمارد هرگز نمیتواند آن را به سوی خود جذب کند چه بسیارند مردمانی که با گفتن جملاتی از این دست : به چشم من پشیزی نمی ارزد و ثروتمندان را به دید تحقیر مینگرند ، در فقر مانده اند .
    به یاد دارم که با گوش خود شنیدم که هنرمندی درباره هنرمندی دیگر گفت : هنرمند قابلی نیست در بانک پول دارد .
    البته که این گرایش ذهنی آدمی را از رزق و روزی خود جدا میکند . برای جذب کردن هر چیزی باید با آن در هماهنگی کامل قرار گرفت .

این حق الهی من است که پربار و رها زندگی کنم .
    خود آدمی با رویا یا بینشی محدود ، رزق و روزی خود را محدود میکند .
    - آدمی اینجاست تا خود ، اثبات خدا باشد و شاهد حقیقت و آدمی تنها زمانی میتواند آیت وجود خدا باشد که از تنگدستی ، توانگری بیافریند و از بی عدالتی ، عدالت .
    بسیاری از مردم از این واقعیت غافلند که (( هدیه )) دادن نوعی سرمایه گذاری است و اندوختن از سر حرص و احتکار جز تنگدستی عاقبتی ندارد .
    اگر انسان رهنمودهای به مصرف رساندن یا بخشیدن را نادیده بگیرد ، همانقدر پول را به طرزی ناخوشایند خرج خواهد کرد یا از دست خواهد داد .
    - خانمی برایم حکایت کرد که روز شکرگزاری به خانواده اش گفته بود که نمیتواند برای شب شکرگزاری شام مفصلی تهیه ببیند . البته زن پول داشت ، اما تصمیم گرفته بود آن را پس انداز نماید . چند روز بعد دزدی به خانه آنها دستبرد زد و دقیقا همان مبلغ پولی را که خرج شام میشد از کشوی میز کارش ربود .
    قانون همواره حامی کسی است که بی باکانه منتها خردمندانه خرج میکند .

بخشیدن راه ستاندن را می گشاید برای گشایش مالی باید بخشید .
    صورت حسابها را باید با خوشی و رضایت خاطر پرداخت و پول را باید بی باکانه و با دعای خیر و طلب برکت خرج کرد .
    - برخی از مردم بخشندگانی خوشدلند ، اما گیرندگانی ضعیف . به دلیل غرور یا به دلایلی منفی هدایا را نمیپذیرند از این رو راهها و چاره ها را مسدود میکنند و سرانجام نیز خود را در کمبود یا تنگدستی می یابند . مثلا به زنی که پول زیادی بخشیده بود ، چند هزار دلار هدیه شد که او با گفتن اینکه به آن نیاز ندارد هدیه را نپذیرفت . و چندی نگذشت که برایش یک گرفتاری مالی پیش آمد و ناچار شد همان مبلغ را قرض نماید
    آدمی باید آنچه را که در ازای کار خودش به او باز میگردد در نهایت لطف بپذیرد . حتی فکر تنگدستی نیز نباید از سر انسان بخشنده بگذرد زیرا خداوند گیرنده ضعیف را به اندازه بخشنده خوشدل دوست دارد .

استطاعت خرید

یکی از شاگردانم با خواهرزاده کوچکش به خرید رفته بود . بچه پایش را در یک کفش کرده و بهانه یک اسباب بازی را گرفته بود و شاگردم به بچه گفته بود که استطاعت خرید آن را ندارد .
    اما ناگهان پی برده بود که دارد از فقر و تنگدستی دعوت میکند و گویی فراموش کرده بود که روزی رسان او خداست ، پس بی درنگ برگشت و اسباب بازی را خرید ، در هنگام بازگشت به خانه دقیقا همان مبلغ پولی را که برای خرید اسباب بازی پرداخته بود در خیابان یافت .
    اگر انسان به منشا رزق و روزی خود توکل کامل داشته باشد ، صاحب برکاتی بی کران و پایان ناپذیر خواهد بود ، منتها ایمان یا توکل باید مقدم بر ظهور نعمت باشد .
    هر روز هشیاری خود را بیازمایید تا ببینید که برای چه تدارک میبینید . آیا از تنگدستی می هراسید و به پول خود میچسبید و از این رو تنگدستی بیشتری را به سوی خود میکشانید ؟
    آنچه را که دارید خردمندانه به کار گیرید تا راه برای دارایی هرچه بیشتر بگشایید .

موفق باشید که میدونم قطعا موفق هستید

دوست خوب من از شما متشکر و سپاسگزارم
    از وقتی که گذاشتید و این پست رو مطالعه کردید
    ویرایش توسط Ali97 : 04-20-2022 در ساعت 10:55
    ما
    ما یک

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,042 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر دوست خوب من احسان جان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    احسان جان تشکر میکنم ازت بابت این پست زیبا
    جمله اولتون از دیروز منو درگیر کرده بود و تا میخوندمش دوباره ذهنم میرفت پی صحبتهای استاد دهقان ( که این مورد رو چند جا گفتن ) و نتایج بسیار بسیار عالی گرفتم که خواستم با شما و دوستان مطرح کنم (البته که شما از دوستان قدیمی هستید و صاحب این تجربه )
    جمله شما در پستتون : ( خیلی ساده.حد ضرر و حد سود شما میشه خروجتون از بازار در یک معامله )
    واقعا میشه گفت ساده هست اما آسون نیست
    این هم از اون عادتها و موارد و باورهایی هست که توسط جامعه و اساتید در ما به وجود اومده که با کنار گذاشتنش میشه ترس و عدم پذیرش معامله زیان ده رو در تریدر درست کرد و نتایج بسیار فوق العاده گرفت
    حالا یکم بیشتر بازش کنم
    وقتی ما رفتار مارکت رو پرایس اکشنی بلد هستیم و تسلط کمل روش داریم و میدونیم این موج تا کجا حرکت میکنه و تا کجا اصلاح میکنه و میتونیم عمل کنیم ، چرا باید از حد ضرر استفاده کنیم ؟
    به نظرم چیزی که از ابتدا در جامعه توسط اساتید (به جز استاد امینو ) اشتباه آموزش داده شده
    یک مثال : فرض بر مثال من وارد یک معامله بای شدم و در نقاط کف و سقف بازار ورود و خروج میکنم و این پوزیشنم هم در کف ورود کردم ، حال بگیم تشخیص اشتباه بوده و بازار نزولی شده ، الان اگر من استاپ گذاشته باشم درست در نقطه ای هست که روند نزولی که شکل گرفته میخواد یک اصلاح بکنه رو به بالا و برگرده تو کف قبلی که من ورود به بای داشتم ،در این صورت استاپم میخوره و از نظر روانی فشار وارد میشه و نمیتونم نقطه ورودی که روند نزولی برای سل بهم خواهد داد هم ببینم و ورود کنم و معامله قبلیم جبران کنم ، اما اگر اساتید قدیم و آموزشهای قبلی این رو یاد میدادند که مهمترین چیز اینه که حجم بالا وارد نشی تا اگر قیمت طبق توضیحات بالا که گفتم حرکت کرد شما در نقطه استاپ معامله بای میتونی دو برابر حجم معامله در ضررت وارد بشی و در اصلاح قیمت ، هم ضرر پوزیشن قبلی رو جبران کنی و هم سود روزانت رو بگیری و اگر خواستی پوزیشن دیگه هم بزنی موقعیت عالی سل رو ببینی و ورود کنی و در جهت درست مارکت پوزیشن بگیری
    در کل به نظر مهمترین چیز کنترل حجم ورود به پوزیشن هست نه گذاشتن استاپ . حجم ورود به میزانی تا اکانت رو زیاد بهش فشار نیورد و بتونیم در صورت تشخیص اشتباه هم پوزیشن قبلی رو مدیریت کنیم و هم سود کنیم و هم از لحاظ روانی بتونیم تصمیم بگیریم و مارکت رو ببینیم و نه اینکه استاپ بگذاریم و تریدر رو بترسونیم که استاپت زده شد .
    این برداشتی بود که من داشتم و خیلی از شما دوست عزیز تشکر میکنم
    از دوستان هم ممنون میشم نظر و تجربه ای داشتن در این مورد من رو راهنمایی کنند
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    سلام علی جان وقتت بخیر
    خیلی عالی بود برداشتتون از خروج از بازار.
    در کل به نظرم باید تریدر به دنبال راه و روشی باشه که باهاش راحته.
    امیدوارم همیشه سلامت و ثروتمند باشی.
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع