صفحه 125 از 554 نخستنخست ... 2575115123124125126127135175225 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,241 به 1,250 از 5532

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

yashar_saheb آواتار ها
    10,997 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    مابقی پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان

من از وقتی وارد این مارکت شدم این مشکلم رو پیدا کردم قبل از مارکت شغل هایی داشتم که نتیجشون میگه که خوب عمل کردم ولی اینجا کار گره خورده ( برای همین این مارکت و شغل رو دوست دارم که بقول استاد تورو با قسمت هایی کشف نشده عمق وجودت رو به رو میکنه ) در پست #1173 همین تاپیک امدم گفتم که یک اکانت رو خیلی خوب روی اصول رشد میدم وه یک روز که انگار خودم نیستم یه محمد دیگه هست میاد میشینه پشت میز و گند میزنه به همه چیز - چون اگه الان راجب مدیریت سرمایه مدیریت ریکس مدیریت معامله و... ازم سوال کنی تا فردا مثل بلبل اطلاعات خوب وکاربردی براتون میگم(که فک کنم همه اینا رو میدونیم ولی عمل بهش ....) و سختی این مرحله از مسیر موفقیت برای من اینه که نمیدونم که چه چیزی رو نمیدونم - نمیدونم به چه نکته ای توجه کنم تا اون کلید طلایی رو بدست بیارم با تریدر هایی عالی و موفقی هم راجبش حرف زدم و همه نظرشون این بوده که پایبند به قوانین یا همین چکلیست باشم ولی بازم میگم وقتی این مشکل پیش مبیاد ما خودمون نیستیم یه باور هایی دیگه دارن کنترولمون میکنن

ممنون از شما و بقیه دوستان برای جمع اوری این مقاله که بشدت بهش نیاز داریم

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر محمدجان
    ممنون از مشارکتت
    یک نکته خیلی جالب دیدم تو داستانت که اینجا هم نقل قولش میکنم
    "یک روز که انگار خودم نیستم یه محمد دیگه هست میاد میشینه پشت میز و گند میزنه به همه چیز"
    این قضیه خراب کردن موفقیت هم همیشه اینطوری اتفاق میفته یروز انگاری ینفر دیگه است بجای ما زندگی میکنه هیچ علاقه ای به اهداف و قول ها و ارزش های ما نداره انگار هیچجوره هم نمیشه جلوش رو گرفتم تا بخودمون میایم میبینم چندروز گذشته
    کلید طلایی در کار نیست علمی پشت تصمیمات و اعمال ما نهفته که باید اون درک کنیم و کنترلش بدست بگیریم
    پایبندی به چک لیست نظر شخصیم باید دلایل خیلی محکمی پشتش باشه تا ازش پیروی کنیم.چک لیست رو میتونیم به یک رژیم غذایی تشبیه کنیم همه ما میدونیم باید ازش پیروی کنیم چون مفید هست اما چنددرصد مردم فقط صرفا اینکه رژیم غذایی مفید هست دست رد به پیتزا زدند و نشستن شام یک لیوان اب و دوکیلو کرفس چارتا هویج خوردن (مثاله)
    اما اگر ما بتونیم یک درد عمیق مثلا اون حس هکیل بد تنگی نفس حرف های رشت مردم رو جلوی چشم یک نفر بیاریم که پیتزا میخوره ایا سریع پیتزا رو از پنجره پرت نمیکنه بیرون؟
    یا اگر اون حس دید ن هکیل عضلانیش و مات مهبوت موندن مردم و .. رو جلوی جشماش بیاریم ایا مثل اب میوه گیری تمام کرفس هارو نمیخوره؟
    برعکسش هم هست اگر ینفر رنج عمیقی نسبت به رژیم غذایی داشته باشه اصلا هیچ وقت رژیم گرفتن رو شروع نمیکنه
    حالا اگر اونباری که از چک لیست پیروی نکردید ضرر بزرگی کردید یادتون بیاد ایا واقعا همینطوری میشینید بدون چک لیست ترید میکنید؟ اگر اون حس موفقیت نتایج مستمر که با چک لیست بدست اوردید یادتون بیاد چی؟
    این رو در جمع بندی پست های میگم چطوری تغییر بدیم احساساتمون رو به چیز ها مختلف اتفاقا اقای امینو همین رو کانال یوتیوب توضیح دادن.
    بعد اینجا هم داریم به دنبال این جواب میگردیم چطوری پایدار کنیم این تغییرات رو چطوری دیگه تا اخر عمر از چک لیست پیروی کنیم نه فقط دوسه روز یک ماه .. چطوری تا اخر عمر مثل ادم از رژیم غذایی مون پیروی کنیم.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Frederick نمایش پست ها
    سلام اقا یاشار ممنون میشم زیر پست جمع بندی منم رو تگ کنید که بتونم ببینم پست مفیدتون رو یا تقریبا تارخی که تموم میشه رو بگید بهم که چک کنم روزانه[IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/IMG]
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,997 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

Lightbulb موضوع : چطوری به کار شکنی در کار خودمان پایان بدیم

9047_shutterstock_1839195496.png
    سرفصل ها :
    1- کار شکنی در کار خود واثرات ان
    2- احساس رنج و خوشی : کلید انتخاب
    3- کشف علت اصلی
    4- پنج گام تا حل مشکل
    5- سفر به سوی موفقیتی ابدی
    1- کار شکنی در کار خود و اثرات ان
    بحث اصلی ما همونطور که از سرفصل و موضوع پیداست درمورد کارشکنی در کار خود و ازبین بردن پیشرفت و موفقیت هاست
    چرا وقتی که همه چی داره خوب پیش میره و ما داریم پیشرفت میکنیم به چیزی که میخوایم نزدیک تر میشیم یکدفعه میام گند میزنیم به تمام تلاش ها زحماتی که کشیدیم؟
    در گفتگوهای که در مورد این موضوع صورت گرفت مثال های زیادی بیان شد که مارو به این دو نکته رسوند که اولا این مسئله عجیب غریبی نیست و در تمام بخش های زندگی پیش میاد یک نفر تو ترید براش پیش میاد یکنفر تو رژیم گرفتن و..... و دوما این بود که همه روش های منحصر به فردی برای خراب کاری داریم مثلا یکفنر اهمال کاری میکنه یکنفر ترید بدون برنامه انجام میده یکنفر سرجلسه حاضر نمیشه ... خوب حالا فهمیدیم موضوع اصلی چی هست بریم سراغ اثراتش.
    این مشکل اگر برای مدت زیادی ادامه داشته باشه معمولا اعتماد به نفس شخص رو به معنای کلمه خرد میکنه عدم موفقیت هاش باعث گفتگوهای ذهنی منفی میشه که نتیجه تمام اینها نا امیدی و افسردگی و دست از تلاش کشیدن هست. در بعضی مواقع دیگه فرد به این باور اشتباه میرسه که هر کاری هم بکنه فایده ای نداره.
    فرد خودش رو در یک چرخه تکرار شونده بدون نتیجه میبینه یکی از مثال های معروفش افسانه سیزیف هست فردی که به مجازات بی حاصل و بی پایان محکوم شد: در این مجازات سیزیف باید همیشه سنگ بزرگی در دامنه ی کوهی به سمت قله ببره و دقیقا وقتی که سنگ به نزدیکی قله رسید باید شاهد برگشتن سنگ به جای اولش باشه این ماجرا تا ابد ادامه دار هست. طرف کلی تلاش میکنه و زحمت میکشه دقیقا وقتی میخواد به هدفش میرسه یک کاری میکنه گند میزنه به همه چی .
    برتری ما نسبت به این اافسانه این هست که اینکار رو خودمون انجام میدیم پس میتونیم کنترلش کنیم راحت از شرش خلاص شیم.2- احساس رنج و خوشی : کلید انتخاب
    هر کاری که در زندگی انجام میدیم بخاطر نیاز به اجتناب رنج یا درد و اشتیاق رسیدن به خوشی است .
    مثال میزنم چرا ما هر صبح پا میشیم مسواک میزنیم؟ مطمئنا هیچکس تو این جهان با ذوق و شوق بلند نشده بگه من عاشق پروسه ام؟ نه اقا حتی اونی هم با ذوق شوق بلند شده بخاطر احساس خوبی که بعد از انجام اینکار میگیره اینجوریه وگرنه مسواک زدن هیچ چیز به خصوص نداره و اکثر مردمم بخاطر اینکه میخوان درد دندون نکشن یا از هزینه زیاد دندون پزشکی فرار کنن مسواک میزنن و...
    مثالی دیگه میزنم چرا مردم سیگار میکشند؟ طعم خوبی که نداره بوی مزخرفی هم میده از هر ده مکان یازده مکانش زده سیگار ممنوع رو جعبه اش هم زد سرطانزاست .چرا هنوز سیگار میکشند؟ اکثر کسایی که سیگار میکشند بخاطر اینه سیگار باعث میشه حواسشون از استرس هاشون پرت بشه فرار از رنج هست بعدش چون یک تنفس دیافراگمی انجام میشه یکمی احساس ارامش بهشون میده یا انقدر تو جمع دوستان کشیدن دیگه اون حس خوب کنار جمع بودن لنگر شده به سیگار کشیدن و...
    نکته خیلی مهم درمورد دو این احساس اینه که اجتناب از درد در اغلب موارد انگیزه قوی تر هست مثال معروفش: مردم برای از دست ندادن صد میلیون کارهای خیلی بیشتری انجام میدن تا برای بدست اوردنش.
    شاید تو ذهنتون پیش بیاد بگید خوب اگر قرار بر فرار از رنج باشه این طرفی که سیگار میکشه خوب خیلی رنج هم تحمل میکنه اصلا ممکنه سرطان ریه بگیره. چرا باز پاکت پاکت میکشه؟
    اون فردی که به ضررات سیگار مطلع هست بازم میکشه بخاطر اینه که اولا تمرکز فرد روی اون رنج سیگار کشیدن نیست و دلیل دوم اینه که رنج استرس الانش خیلی براش شدید تر هست از اون رنجی هست که مثلا چندسال بعد اون مریضی رو بگیره
    فرق افراد موفق اینه که این الگوهای رنج و لذتی که در ذهنشون دارند تحت کنترل گرفتند و به نفع خودشون تغییرش میدن.
    تغییر یافتن یعنی معکوس کردن چگونگی شکل گیری احساس رنج و خوشی هست. مثلا برای تغییر دادن پروسه سیگار کشیدن بیایم درد و رنج زیادی به کشیدن سیگار وصل کنیم و خوشی های زیادی هم به نکشیدنش که در بخش اخر پروسه اش گفته میشه.
    موفق ترین البته تلخ ترین مثال همین تغییر نیروهای ژاپن در جنگ جهانی دو بود یکی از دلایل که ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم ناوگان عظیم امریکایی رو به خاک سیاه کشوندن کاماکازی ها بود. کاماکازی ها یک جوخه انتحاری بود که سوار بر هواپیمایی پر از بمب میشدند و سعی میکردند هواپیما رو جوری هدایت کنن که موفق به ناو جنگی برخورد کن. اینکار شکی درموردش که خودکشی هست اما چطور این افراد حاضر به انجام همچین کاری شدند؟این افراد در تمرین ها تونسته بودند ترس از مرگ خود رو کامل بشکنند و یک ارمان قوی رو به انجام اینکار گره بزنن اونم عشق خانواده کشور دوستانشون بود.3- کشف علت اصلی:
    اگر بخش قبلی رو مطالعه کردید شاید الان فهمیده باشید که دلیل اصلی کار شکنی چی هست
    اگر عمدا مانع کار خود میشوید چون معتقدید با ادامه راه ناراحتی بیشتری به سراغتان میاید و به هر شکلی خودرا از ادامه راه باز میدارید چون تصور میکنید که این کار ناراحتی زیادی به زندگی شما تحمیل میکند تمام شد و رفت.
    ساده میگم انجام کار یا رسیدن به اون هدف = رنج بیشتر پیام سیستم: لطفا برو سراغ کار دیگه!!!
    مثال میزنم فردی که این الگوی ذهنی براش شکل گرفته باشه که افرادی که ثروتمند هستند پول مردم میدزدن مردم رو مورد تحقیر قرار میدن یا فقط با پولشون شو اف میکنن هرکاری برای از دست دادن پول انجام میده
    نمونه معروفش اقای مایک تایسون این الگوی ذهنی براش شکل گرفته بود اگر پول داشته باشه مردم میان ازش اخاذی میکنن حتی بعد از اینکه تمام پولش رو از دست داد به رسانه ها گفت خوشحالم چون دیگه کسی نمیتونه چیزی ازم بگیره
    حالا یک نکته ای هم مدنظر داشته باشید بعضی مواقع بخاطر عدم توجه و دقت لازم اشتباه پیش میاد و اصلا موضوع کار شکنی در کار خود نیست . یکبار یادتون رفت یک مسئله ای رعایت کنید دلیلش این نیست که از کارتون بدتون میاد شاید یبار یک تیک چک لیستتون نخورده باز وارد معامله شدید اینجا شاید دقت لازم رو نداشتید.
    4- پنج گام تا حل مشکل:
    اول یک قلم و کاغذ بیارید
    گام اول: اگاهی از این هست چه رفتار های انجام میدید که موفقیت و پیشرفت خودتون رو خراب میکنید؟ترید خارج از برنامه میکنید ترید بدون چک لیست میکنید یا شاید فیلم زیاد میبیند یا سیگار میکشید من نمیدونم هرچی هست رو مشخص کنید بنویسیدش
    بعد رفتاری که میخواید جایگزین این کنید رو هم بنویسید( رفتاری که شمارو به هدف نزدیک میکنه) مثلا بجای سه ساعت تلویزیون دیدن بخاطر بی تحرکی باعث چاقیم شده میخوام برم باشگاه یا اصلا برم بیرون پیاده روی و...
    گام دوم: از خودتون بپرسید نیت انجام اینکار چیه(رفتار بد)؟ ذهن شما میخواد شمارو به چه لذتی برسونه؟ میخواد شمارو از چه دردی محافظت کنه ؟ اگر ترید بدون چک لیست میکنید چرا این اتفاق میفته شاید از انتظار زیاد خسته میشید موقع انجام کار اگاه باشید ببینید چرا اینکار میکنید
    گام سوم : استفاده از اهرم لذت و خوشی
    اگر این رفتار بدی هست که شمارو از هدف دور میکنه ادامه بدید و تغییرش ندید چه اتفاقی میفته ؟ مثلا اگر همینطور با خوردن شکلات ادامه بدید چه بلایی سرتون میاد ؟ انقدر گنده میشید که با فرغونم نمیشه جابجاتون کرد؟
    اگر این رفتاری خوبی که شمارو هدف نزدیک بکنه انجام بدید چه اتفاقی میفته چه نتیجه میگیرد مثلا اگر بجای اون ده بسته چیپس نیم کیلو هویج بخورید جه اتفاقی میفته ؟ لابد از باگز بانی تندتر میدویید؟
    لطفا داخل این ها یکمی واقعی باشید از کلمات کلیشه ای بی روح استفاده نکنید و کاملا توضیح بدید اون احساس بدی که مثلا میگیرید همینجوری ننویسید اگر همینطوری بخورم چاق میشم این انگیزه ایجاد نمیکنه قشنگ اینجا باید شور قضیه رو دربیارید. بنویسید اگر همینطوری ادامه بدم حتی هیچکس حاضر نیست قیافه ام رو ببینه برای تمام عمرم تنها خواهم بود و... و اون احساس خوب هم با شوق بیانش کنید اصلا تصویر سازیش کنید فقط همینجوری ننویسید اگر برنامه غذایی رو رعایت کنم لاغر میشم قشنگ بنویسید اون حس شرح بدید مثلا اون حس اعتماد به نفس که در اینه پیدا میکنم یا وقتی که به همبرگر نه میگم احساس کنترل کامل زندگیم رو کاملا احساس میکنم
    تمام نتایج گه چه لحضه ای چه در دراز مدت میگیرد رو بنویسید
    گام چهارم : اون الگوی رفتار بد رو بشکنید
    تا حالا براتون پیش اومده مشغول صحبت با یکنفر دیگه بودید بعد یک اتفاق خاصی افتاد و بعد اصلا موضوع بحث رو کاملا فراموش کردید
    مثال ازخودم میزنم اقا ما یبار رفته بودیم مراسم ختم ی بنده خدایی. مردم اونجا هم انگاری خیلی این بنده خدارو دوست داشتن از تمام جاها صدای گریه میومد نصف مردم دیگه داشتن خود زنی میکردن تا یک بنده خدایی اومد از اونایی بود که صدای گریه شون شبیه خنده بود شروع کرد به قهقه شدید این جمعیت هم که متعجب مونده بودن اونام شروع کردن به خندیددن
    الگوهای ذهنی اگر یک چیزی با قدرت خیلی زیاد غیر منتظره و چندین بار بشکنتشون دیگه اجرا نمیشود
    خلاق باشید اینجا چندین روش رو برای شکست الگو پیدا کنید ببینید کدومش بهتر هست
    مثلا یک سوال بپرسید هیچ ربطی به موضوع ندارد یکدفعه میخواهید شروع به شکلات خوردن کنید ده تا شنا برید یا....
    گام پنجم: الان اون رفتار جدیدی که جایگزین کردید شرطی سازی و تقویت کنید
    اون حس خوشی که از انجام اون رفتار انجام میدید رو تصویر کنید و هرروز موقع انجام کار مرورش کنید
    این رو اقای امینو به عنوان تکنیک منگنه احساسات توضیح داد که من شمارو به این ارجاع میدم: لینک
    ممنون از اینکه این مقاله رو خوندید امیدوارم با بکار بستنش زندگی تون رو متحول کنید
    با قدم گذاشتن در مسیر موفقیت شما یک سفر رو اغاز کردید اگر میخواهید در زندگی تون موفق بشید و به مقصدتون برسید این جمله رو بخاطر داشته باشید
    "در معادله زندگی آینده هیچوقت با گذشته برابر نیست" تونی رابینز
    اگر دیروز یا لحضه قبلی یا شیش ماه یا 16 سال گذشته شکست خوردید هیچ اهمیت نداره تنها چیزی که اهمیت داره که الان چه اقدامی انجام میدید
    شاید بخواید یک دفتر کوچک تهیه کنید و روزانه تجاربی که از این سفر و ماجراجوی ها بنویسید
    --------------------------------------------------------
    در اخر از اقای امینو @amino بابت تمام اموزش های با کیفیتشون و البته گرداوری این جمع فوق العاده در اکادمی ویو تشکر میکنم و از تمام دوستانی که در اینکار مشارکت داشتن هم تشکر میکنم
    از اقای تونی رابینز بابت تمام مطالب ارزشمندی که از ایشون یاد گرفتم تشکر میکنم
    ویرایش توسط yashar_saheb : 04-11-2022 در ساعت 12:01
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

4. 27 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,444 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    معجزه ها در راه هستند ...
    زنی تا تاریخی معین به پولی هنگفت نیاز داشت . میدانست باید کاری بکند تا پیشاپیش رسیدن آن را به چشم ببیند . پس رهنمود خواست و هدایت طلبید .
    برای خرید به فروشگاهی بزرگ رفته بود که چشمش به یک دستگاه نامه باز کن میناکاری شده و صورتی رنگ بسیار زیبا افتاد ، کششی به سوی آن احساس کرد و این فکر از سرش گذشت : من یک نامه بازکن عالی که مناسب باز کردن نامه هایی حاوی چکهای هنگفت باشه ندارم .
    هرچند ذهن استدلالی آن را ولخرجی میخواند ، نامه بازکن را خرید . آن را که به دست گرفت این تصویر از برابر چشمانش گذشت که پاکتی حاوی چک هنگفتی را باز میکند . چند هفته ای نگذشت که پول هنگفتی به دستش رسید . نامه بازکن صورتی رنگ نمایانگر ایمان فعال او بود و به منزله پلی که از روی آن به خواسته اش میرسید .
    درباره این که اگر ذهن نیمه هشیار به سوی ایمان هدایت گردد صاحب چه قدرتهایی میشود حکایت فراوان است . پس بیاید به آن خیر و خوشی بیندیشیم که چنین محال مینماید خواه سلامت و خواه ثروت و خواه سعادت باشد .
    - در کار با قوانین معنویت ، آنچه را که پیشاپیش وجود دارد به مرحله ظهور میرسانیم ، زیرا هرآنچه می طلبیم پیشاپیش به صورت اندیشه و آرمان در ذهن الهی یا در آن عقل کل وجود دارد ، منتها آرزویی صمیمانه یا دعایی صادقانه ، آن تصویر را در عرصه عینی نیز متبلور میسازد .
    -همه ما باید به چیزهای به ظاهر محال عینیت ببخشیم .

-یکی از عبارات تاکیدی که همیشه تکرار آن را توصیه میکنم این است : یک خوشی غیره منتظره پیش می آید تا آرزوی به ظاهر محالم هم اکنون برآورده شود .

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 21 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    9047_shutterstock_1839195496.png
    سرفصل ها :
    1- کار شکنی در کار خود واثرات ان
    3- کشف علت اصلی
    4- پنج گام تا حل مشکل

1- کار شکنی در کار خود و اثرات ان
    بحث اصلی ما همونطور که از سرفصل و موضوع پیداست درمورد کارشکنی در کار خود و ازبین بردن پیشرفت و موفقیت هاست
    چرا وقتی که همه چی داره خوب پیش میره و ما داریم پیشرفت میکنیم به چیزی که میخوایم نزدیک تر میشیم یکدفعه میام گند میزنیم به تمام تلاش ها زحماتی که کشیدیم؟
    در گفتگوهای که در مورد این موضوع صورت گرفت مثال های زیادی بیان شد که مارو به این دو نکته رسوند که اولا این مسئله عجیب غریبی نیست و در تمام بخش های زندگی پیش میاد یک نفر تو ترید براش پیش میاد یکنفر تو رژیم گرفتن و..... و دوما این بود که همه روش های منحصر به فردی برای خراب کاری داریم مثلا یکفنر اهمال کاری میکنه یکنفر ترید بدون برنامه انجام میده یکنفر سرجلسه حاضر نمیشه ... خوب حالا فهمیدیم موضوع اصلی چی هست بریم سراغ اثراتش.
    این مشکل اگر برای مدت زیادی ادامه داشته باشه معمولا اعتماد به نفس شخص رو به معنای کلمه خرد میکنه عدم موفقیت هاش باعث گفتگوهای ذهنی منفی میشه که نتیجه تمام اینها نا امیدی و افسردگی و دست از تلاش کشیدن هست. در بعضی مواقع دیگه فرد به این باور اشتباه میرسه که هر کاری هم بکنه فایده ای نداره.
    فرد خودش رو در یک چرخه تکرار شونده بدون نتیجه میبینه یکی از مثال های معروفش افسانه سیزیف هست فردی که به مجازات بی حاصل و بی پایان محکوم شد: در این مجازات سیزیف باید همیشه سنگ بزرگی در دامنه ی کوهی به سمت قله ببره و دقیقا وقتی که سنگ به نزدیکی قله رسید باید شاهد برگشتن سنگ به جای اولش باشه این ماجرا تا ابد ادامه دار هست. طرف کلی تلاش میکنه و زحمت میکشه دقیقا وقتی میخواد به هدفش میرسه یک کاری میکنه گند میزنه به همه چی .
    برتری ما نسبت به این اافسانه این هست که اینکار رو خودمون انجام میدیم پس میتونیم کنترلش کنیم راحت از شرش خلاص شیم.

هر کاری که در زندگی انجام میدیم بخاطر نیاز به اجتناب رنج یا درد و اشتیاق رسیدن به خوشی است .
    مثال میزنم چرا ما هر صبح پا میشیم مسواک میزنیم؟ مطمئنا هیچکس تو این جهان با ذوق و شوق بلند نشده بگه من عاشق پروسه ام؟ نه اقا حتی اونی هم با ذوق شوق بلند شده بخاطر احساس خوبی که بعد از انجام اینکار میگیره اینجوریه وگرنه مسواک زدن هیچ چیز به خصوص نداره و اکثر مردمم بخاطر اینکه میخوان درد دندون نکشن یا از هزینه زیاد دندون پزشکی فرار کنن مسواک میزنن و...
    مثالی دیگه میزنم چرا مردم سیگار میکشند؟ طعم خوبی که نداره بوی مزخرفی هم میده از هر ده مکان یازده مکانش زده سیگار ممنوع رو جعبه اش هم زد سرطانزاست .چرا هنوز سیگار میکشند؟ اکثر کسایی که سیگار میکشند بخاطر اینه سیگار باعث میشه حواسشون از استرس هاشون پرت بشه فرار از رنج هست بعدش چون یک تنفس دیافراگمی انجام میشه یکمی احساس ارامش بهشون میده یا انقدر تو جمع دوستان کشیدن دیگه اون حس خوب کنار جمع بودن لنگر شده به سیگار کشیدن و...
    نکته خیلی مهم درمورد دو این احساس اینه که اجتناب از درد در اغلب موارد انگیزه قوی تر هست مثال معروفش: مردم برای از دست ندادن صد میلیون کارهای خیلی بیشتری انجام میدن تا برای بدست اوردنش.
    شاید تو ذهنتون پیش بیاد بگید خوب اگر قرار بر فرار از رنج باشه این طرفی که سیگار میکشه خوب خیلی رنج هم تحمل میکنه اصلا ممکنه سرطان ریه بگیره. چرا باز پاکت پاکت میکشه؟
    اون فردی که به ضررات سیگار مطلع هست بازم میکشه بخاطر اینه که اولا تمرکز فرد روی اون رنج سیگار کشیدن نیست و دلیل دوم اینه که رنج استرس الانش خیلی براش شدید تر هست از اون رنجی هست که مثلا چندسال بعد اون مریضی رو بگیره
    فرق افراد موفق اینه که این الگوهای رنج و لذتی که در ذهنشون دارند تحت کنترل گرفتند و به نفع خودشون تغییرش میدن.
    تغییر یافتن یعنی معکوس کردن چگونگی شکل گیری احساس رنج و خوشی هست. مثلا برای تغییر دادن پروسه سیگار کشیدن بیایم درد و رنج زیادی به کشیدن سیگار وصل کنیم و خوشی های زیادی هم به نکشیدنش که در بخش اخر پروسه اش گفته میشه.
    موفق ترین البته تلخ ترین مثال همین تغییر نیروهای ژاپن در جنگ جهانی دو بود یکی از دلایل که ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم ناوگان عظیم امریکایی رو به خاک سیاه کشوندن کاماکازی ها بود. کاماکازی ها یک جوخه انتحاری بود که سوار بر هواپیمایی پر از بمب میشدند و سعی میکردند هواپیما رو جوری هدایت کنن که موفق به ناو جنگی برخورد کن. اینکار شکی درموردش که خودکشی هست اما چطور این افراد حاضر به انجام همچین کاری شدند؟این افراد در تمرین ها تونسته بودند ترس از مرگ خود رو کامل بشکنند و یک ارمان قوی رو به انجام اینکار گره بزنن اونم عشق خانواده کشور دوستانشون بود.

3- کشف علت اصلی:
    اگر بخش قبلی رو مطالعه کردید شاید الان فهمیده باشید که دلیل اصلی کار شکنی چی هست
    اگر عمدا مانع کار خود میشوید چون معتقدید با ادامه راه ناراحتی بیشتری به سراغتان میاید و به هر شکلی خودرا از ادامه راه باز میدارید چون تصور میکنید که این کار ناراحتی زیادی به زندگی شما تحمیل میکند تمام شد و رفت.
    ساده میگم انجام کار یا رسیدن به اون هدف = رنج بیشتر پیام سیستم: لطفا برو سراغ کار دیگه!!!
    مثال میزنم فردی که این الگوی ذهنی براش شکل گرفته باشه که افرادی که ثروتمند هستند پول مردم میدزدن مردم رو مورد تحقیر قرار میدن یا فقط با پولشون شو اف میکنن هرکاری برای از دست دادن پول انجام میده
    نمونه معروفش اقای مایک تایسون این الگوی ذهنی براش شکل گرفته بود اگر پول داشته باشه مردم میان ازش اخاذی میکنن حتی بعد از اینکه تمام پولش رو از دست داد به رسانه ها گفت خوشحالم چون دیگه کسی نمیتونه چیزی ازم بگیره
    حالا یک نکته ای هم مدنظر داشته باشید بعضی مواقع بخاطر عدم توجه و دقت لازم اشتباه پیش میاد و اصلا موضوع کار شکنی در کار خود نیست . یکبار یادتون رفت یک مسئله ای رعایت کنید دلیلش این نیست که از کارتون بدتون میاد شاید یبار یک تیک چک لیستتون نخورده باز وارد معامله شدید اینجا شاید دقت لازم رو نداشتید.

4- پنج گام تا حل مشکل:
    اول یک قلم و کاغذ بیارید
    گام اول: اگاهی از این هست چه رفتار های انجام میدید که موفقیت و پیشرفت خودتون رو خراب میکنید؟ترید خارج از برنامه میکنید ترید بدون چک لیست میکنید یا شاید فیلم زیاد میبیند یا سیگار میکشید من نمیدونم هرچی هست رو مشخص کنید بنویسیدش
    بعد رفتاری که میخواید جایگزین این کنید رو هم بنویسید( رفتاری که شمارو به هدف نزدیک میکنه) مثلا بجای سه ساعت تلویزیون دیدن بخاطر بی تحرکی باعث چاقیم شده میخوام برم باشگاه یا اصلا برم بیرون پیاده روی و...
    گام دوم: از خودتون بپرسید نیت انجام اینکار چیه(رفتار بد)؟ ذهن شما میخواد شمارو به چه لذتی برسونه؟ میخواد شمارو از چه دردی محافظت کنه ؟ اگر ترید بدون چک لیست میکنید چرا این اتفاق میفته شاید از انتظار زیاد خسته میشید موقع انجام کار اگاه باشید ببینید چرا اینکار میکنید
    گام سوم : استفاده از اهرم لذت و خوشی
    اگر این رفتار بدی هست که شمارو از هدف دور میکنه ادامه بدید و تغییرش ندید چه اتفاقی میفته ؟ مثلا اگر همینطور با خوردن شکلات ادامه بدید چه بلایی سرتون میاد ؟ انقدر گنده میشید که با فرغونم نمیشه جابجاتون کرد؟
    اگر این رفتاری خوبی که شمارو هدف نزدیک بکنه انجام بدید چه اتفاقی میفته چه نتیجه میگیرد مثلا اگر بجای اون ده بسته چیپس نیم کیلو هویج بخورید جه اتفاقی میفته ؟ لابد از باگز بانی تندتر میدویید؟
    لطفا داخل این ها یکمی واقعی باشید از کلمات کلیشه ای بی روح استفاده نکنید و کاملا توضیح بدید اون احساس بدی که مثلا میگیرید همینجوری ننویسید اگر همینطوری بخورم چاق میشم این انگیزه ایجاد نمیکنه قشنگ اینجا باید شور قضیه رو دربیارید. بنویسید اگر همینطوری ادامه بدم حتی هیچکس حاضر نیست قیافه ام رو ببینه برای تمام عمرم تنها خواهم بود و... و اون احساس خوب هم با شوق بیانش کنید اصلا تصویر سازیش کنید فقط همینجوری ننویسید اگر برنامه غذایی رو رعایت کنم لاغر میشم قشنگ بنویسید اون حس شرح بدید مثلا اون حس اعتماد به نفس که در اینه پیدا میکنم یا وقتی که به همبرگر نه میگم احساس کنترل کامل زندگیم رو کاملا احساس میکنم
    تمام نتایج گه چه لحضه ای چه در دراز مدت میگیرد رو بنویسید
    گام چهارم : اون الگوی رفتار بد رو بشکنید
    تا حالا براتون پیش اومده مشغول صحبت با یکنفر دیگه بودید بعد یک اتفاق خاصی افتاد و بعد اصلا موضوع بحث رو کاملا فراموش کردید
    مثال ازخودم میزنم اقا ما یبار رفته بودیم مراسم ختم ی بنده خدایی. مردم اونجا هم انگاری خیلی این بنده خدارو دوست داشتن از تمام جاها صدای گریه میومد نصف مردم دیگه داشتن خود زنی میکردن تا یک بنده خدایی اومد از اونایی بود که صدای گریه شون شبیه خنده بود شروع کرد به قهقه شدید این جمعیت هم که متعجب مونده بودن اونام شروع کردن به خندیددن
    الگوهای ذهنی اگر یک چیزی با قدرت خیلی زیاد غیر منتظره و چندین بار بشکنتشون دیگه اجرا نمیشود
    خلاق باشید اینجا چندین روش رو برای شکست الگو پیدا کنید ببینید کدومش بهتر هست
    مثلا یک سوال بپرسید هیچ ربطی به موضوع ندارد یکدفعه میخواهید شروع به شکلات خوردن کنید ده تا شنا برید یا....
    گام پنجم: الان اون رفتار جدیدی که جایگزین کردید شرطی سازی و تقویت کنید
    اون حس خوشی که از انجام اون رفتار انجام میدید رو تصویر کنید و هرروز موقع انجام کار مرورش کنید
    این رو اقای امینو به عنوان تکنیک منگنه احساسات توضیح داد که من شمارو به این ارجاع میدم: لینک
    سلام و وقت بخیر یاشار جان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    متشکر و سپاسگزارم از شما دوست بزرگوار به خاطر این مقاله بسیار مفید که با مثالهای عالی در اختیار ما گذاشتید و من و تمام دوستان را برای رهایی از این موارد و رسیدن به نتایج دلخواهمون کمک کردید
    انشالله ما هم بتونیم در بخش کوچکی از مسیر موفقیت شما و دوستان نقشی داشته باشیم ، چون ما همه باهم و در کنار هم موفق هستیم و موفقیت یکی از دوستان باعث موفقیت دیگر دوستان خواهد شد .
    خیلی خیلی لذت بردم و استفاده خواهم کرد از این مقاله و تکنیک عالی که در اختیار من و دوستان گذاشتید
    هر جا که هستین شاد و موفق و پیروز با احساسهای عالی و نتایج فوق العاده باشید دوست من
    ما
    ما یک

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,798 بار در 257 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آموزش روانشناسی معامله گر توسط ایوان بایجی با زیر نویس فارسی قیمت کورس اصلی: 287$

چرا آموزش روانشناسی معامله گر؟

در بازارهای مالی به طور کلی به استراتژی، مدیریت سرمایه و روانشناسی معامله گری نیاز داریم تا بتوانیم در بلند مدت از بازار پول بدست آوریم. تمام این سه بخش برای سودسازی مهم هستند و میتوان با یک میانگین متحرک ساده و مدیریت سرمایه کلاسیک نیز سود کرد اما مهمترین بخش داشتن یک ذهن و روان کنترل شده است تا بتوانیم در شرایط مختلف بازار خود را کنترل کنیم و در تله هایی که ذهن ایجاد می کند گرفتار نشویم و رفتار خود را کنترل کنیم.

مدرس این دوره کیست؟

ایوان بایجی از سال 1997 با بازارهای مالی آشنا شد و از اواخر سال 2006 شروع به معامله گری در بازارهای مالی به عنوان شغل ثابت کرد. بایجی تا به الان کتاب های مختلفی در زمینه روانشناسی معامله گری همچون “Zero to Hero” و “The essence of trading psychology in one skill” و “Paradigm Shift” تالیف کرده است. ایشان هزاران شاگرد مستقیم و چند ده هزار شاگرد غیر مستقیم داشته است و الان 160هزار دنبال کننده در توییتر دارد.

هدف این دوره چیست؟

با انجام کامل و روزانه این دوره می توانید ذهن خود را بشناسید و متوجه شوید که شما بدن و ذهن و افکار خود نیستید و میتوانید تمام افکار خود را مشاهده کنید و آن ها را کنترل کنید و از تله های ذهنی ای که هنگام معامله گری، هنگام ضرر کردن و یا حتی سود کردن ذهن شما به آنها تمایل دارد رها شوید و بر ذهن و افکار خود به طور کامل مسلط شوید. همچنین شما می توانید با انجام تمرینات در لحظه بودن و آرامش واقعی را تجربه کنید.
    تمامی این موارد در این دوره چند ساعته پوشش داده شده و نه تنها به صورت تئوری بلکه کاملا عملی و با تمرین های مدون شده روزانه می توانید این مهم را به صورت کاملا تجربی مشاهده و اجرا کنید.

https://farachart.com/18674
    ویرایش توسط zamani_m : 04-11-2022 در ساعت 13:57

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

10. 37 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    حالت ذهنی مثبت ...
    ((امید)) به پیش مینگرد ، حال آنکه ((ایمان)) یقین دارد که پیشاپیش ستانده است و هماهنگ با آن عمل میکند .

زنی که آهی در بساط نداشت تصمیم گرفت تا دخترهایش را به دانشکده بفرستد ، شوهرش اوره به سخره گرفت و گفت : چه کسی شهریه آنها را خواهد پرداخت من که پولش را ندارم ؟
    زن پاسخ داد : یقین دارم که خیر و خوشی غیرمترقبه ای به سراغمان خواهد آمد . و همچنان به آماده کردن دختران برای دانشکده ادامه داد .
    شوهرش از ته دل میخندید و به دوستانش میگفت : که زنش میخواهد بر اساس یک خیر و خوشی غیرمترقبه دخترهایش را به دانشکده بفرستد .
    چندی نگذشت یکی از خویشاوندان ثروتمند ، ناگهان پول زیادی برایش فرستاد ، پس خیر و خوشی غیر مترقبه از راه رسید زیرا آن زن ایمان فعال نشان داده بود پس برای خیر و خوشی غیر مترقبه خود را تدارک ببینید ، باشد که تا هر فکر و هر عمل شما ایمان خلل ناپذیرتان را نشان بدهد .
    هر رویدادی در زندگیتان تبلور اندیشه ای است که از طریق ترس یا ایمان به زندگی خود فرا خوانده اید ، یعنی همان چیز که برایش تدارک دیده اید .

-فقط کسانی که با نشان دادن ایمان فعال برای خیر و صلاح خود تدارک دیده اند به خواسته خود خواهند رسید .
    هر روز هشیاری خود را بیازمایید تا ببینید برای چه تدارک میبینید ، آیا از تنگدستی می هراسید و به پول خود میچسبید و از این رو تنگدستی بیشتری را به سوی خود میکشانید ؟
    آنچه را که دارید خردمندانه به کار گیرید تا راه را برای دارایی هرچه بیشتر بگشایید .

اگر در حالت ذهنی منفی به سر میبرید مدام این عبارت را تکرار کنید : به آنچه پیش روی من است با اعجاب مینگرم .

تکرار این عبارت در ذهن انتظار وقوع رویدادی اعجاب انگیز را می آفریند و یقین داشته باشید که عاقبت رویدادی اعجاب انگیز به سراغتان خواهد آمد .
    این احساس را در خود بپرورانید که هم اکنون معجزه ها و شگفتی ها از راه میرسند ، منظور این است که امید و ایمان به موفقیت را در خود بپرورانید .

عبارت تاکیدی : من شایسته بهترینم و اکنون بهترین را پذیرا میشوم .

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما
    ما یک

12. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mzchart121 آواتار ها
    1,216 بار در 102 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    AUDJPY | 15 min > 1 min
    چک لیست در نصویر مشخص است، بدلیل استفاده از حجم بالا و عدم صبر هر دو پوزیشن رو با ضرر خارج شدم (10 درصد افت اکانت)

بجز کاهش حجم راهکار دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ میخوام ی مدت ترید نکنم چون یاد ضرر های گذشته میوفتم
    هرکه مارا یاد کرد ایزد مر او را یاد باد،،،هر که مارا خوار کرد از عمر برخوردار باد،،،هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی،،،هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد،،،در دو عالم نیست مارا باکسی گرد و غبار،،،هر که مارا رنجه دارد، راحتش بسیار باد

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mzchart121 عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    3,536 بار در 857 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود برهمگی دوستان
    روزسوم تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز برروی عادات روزانه و ناآگاهانه
    هدف ازین تمرین درکنار اگاهانه انجام دادن عادات وتغییر اون ها، ایجاد مسیرها و سیناپس های عصبی جدید می باشد ...
    به قول جناب امینوی عزیز اگر ما 21 روز یک کاری رو انجام بدیم ازون ببعد میتونیم اون رو به رفتار یا عادت مون تبدیل کنیم یابالعکس
    تریدر شدن یک هدف بزرگه دلیلش این هست که مارو با ترس هامون با ضعف هامون با کمبودهامون و وو روبرو میکنه اکثر اونایی که موفق نشدن از ضعف سیستم یا عدم اگاهی اطلاعاتی نبوده بلکه ضعف برروی روانشناسی فردی بوده
    تابحال فکر نمیکردم عاداتی که روزمره بدون اگاهی اونارو انجام میدیم چقدر میتونه مارو ضعیف کنه یا به عبارت بهتر میتونه در درجا زدن ما نقش داشته باشه..
    مثال بارز اون تنفس هست زمانی که شما شروع میکنید به تنفس اگاهانه در شما تغییراتی ایجاد میشه که درصورت مداومت، درشما آگاهی پدیدار میشه ...

123.PNG
    نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    طرح الهی زندگیتان را کشف کنید ...
    مردی را میشناختم که در شهرستان کوچکی زندگی میکرد و او را (ماگنولیا چارلی ) مینامیدند . چون در بهار اولین گل (ماگنولیا) را او پیدا میکرد . کفاش بود اما او هر روز بعد از ظهر کارش را ترک میکرد تا به پیشواز قطار برود که ساعت چهار و ربع از شهری دور به آنجا میرسید .
    اینها تنها رویدادهای خیال انگیز زندگیش بودند : نخست گل ماگنولیا و بعدی قطار ساعت چهار و ربع بعد از ظهر . زیرا او ندای (هشیاری برتر ) خود را به وضوح نمی شنید . بی شک طرح الهی زندگی او با سفر ارتباط می یافت و چه بسا در جهان گیاهان نیز نابغه میشد ...
    - یک ضرب المثل چینی میگوید : آدم عاقل دوخت و دوز لباسش را به یک خیاط ماهر می سپارد .
    پس شما نیز طرح زندگیتان را به دست طراح الهی بسپارید تا همواره خود را در اوضاع و شرایط عالی و بی همتا بیابید .
    - تنها وظیفه آدمی این است که نسبت به رهنمودها و گواهی دل خود کاملا بیدار باشد زیرا هر آنچه آرزومند یا نیازمند آن است در راه جادویی شهود یافت میشود .
    - چه خوب است که وقتی به یاد موفقیت و خوشبختی یا ثروتی که در گذاشته داشته اید می افتید ، به خود بگویید که هر فقدانی حاصل خیالات بیهوده خودتان است . خودتان بوده اید که اجازه داده اید ترس از دست دادن به هشیاریتان بخزد . خودتان بودید که به جای سپردن خود به دست خدا ، وارد کارزار شدید و به اینکه در راه جادویی شهود قدم بردارید به استدلال پرداخته اید . اما دل نگران نباشید که همه اینها در یک چشم به هم زدن به شما باز گردانده خواهد شد . زیرا آنچه خدا داده کاستی نمیپذیرد .
    هر رنجی زایده نافرمانی از شهود است .
    - فرقی نمی کند که به انجام چه کاری سرگرم هستید ، در هر صورت هدایت بطلبید . طلب هدایت ، نه تنها وقت و نیرو بلکه اغلب یک عمر فلاکت را میرهاند .
    شهود یعنی گواهی دل ، یعنی همان که ضمن صحبت میگوییم : به دلم افتاد
    -والاترین خواهش آدمی ، آگاهی از طرح الهی زندگی خویش است .
    -جایی هست که جز تو هیچکس نمیتواند آن را پر کند ، کاری هست که جز تو هیچکس قادر به انجامش نیست .
    -درست همچنان که تصویر درخت بلوط در در تخم آن هست ، طرح الهی زندگی شما نیز در هشیاری برتر خودتان است و شما باید آن الگوی کامل را در امور خود متجلی کنید ، آنگاه صاحب حیاتی جادویی خواهید شد زیرا در طرح الهی همه اوضاع و شرایط همواره عالی و کاملند .
    وقتی تحقق طرح الهی زندگی خود را میطلبید از هر آنچه که در طرح الهی نیست مصون میمانید.
    - ما باید در هشیاری خود تصویری از آرامش و هماهنگی و زیبایی نقش کنیم و یقین بدانیم که سرانجام تحقق خواهد یافت .

برای خود این عقیده ثابت را به وجود آورده ای که : زندگی تلخ است و دشوار ، پس چه جای تعجب اگر در زندگی نیز با تجربه هایی از این دست رو به رو شوی ؟

- چه بسا بارقه ای از آرمان الهی زندگیتان در نظرتان جلوه گر میشود ، اما تصور میکنید که عالیتر از آن است که تحقق یابد .به راستی که چه اندک شمارند کسانی که سرنوشت خویش را به انجام میرسانند .

تقدیر یعنی آن منزل و مقامی که مقدر شده است در آن قرار گیرید .

ما برای طرح الهی زندگی خود کاملا مجهزیم . در رویارویی با هر وضعیتی نه هم طراز بلکه بالاتریم . و اگر میتوانستیم رازی را که در پس این کلمات نهفته است را دریابیم ناگهان دروازه ها باز میشدند و راههایی نو در برابرمان ظاهر میشدند . آنگاه میتوانستیم زمزمه رسالت الهی خود را بشنویم زیرا با آن خود لایتناهی تماس حاصل میکردیم که شکست نمیشناسد . از ساحتهای غیره منتظره چه فرصتها که در اختیارمان قرار نمیگرفت و مشیت الهی در تمام امورمان آشکار میشد و اندیشه و آرمان الهی تحقق می یافت .اگر به خود و به قدرت خدا که در درون شما به ودیعه گذاشته شده ایمان داشته باشید ، ترس و اضطراب از هم فرو می پاشد و آنگاه در پیرامون خود تموجی از یقین و اطمینان پدید می آورید .اما این امر در مورد انسان شهودی صادق است که بدون هدایت الهی حرکت نمیکند و از هیچ الهامی سر نمی پیچد از این رو همواره در زمان درست ، در مکان درست قرار میگیرد . هر چند برای پیروی از شهود اغلب باید شهامت عظیم داشت . وقتی هدایت می طلبیم و از ذهن استدلالی دست میکشیم ، با خزانه کل تمامی معرفت ها تماس حاصل میکنیم آنگاه هر چه که باید بدانیم بر ما آشکار میشود . اغلب از من میپرسند چگونه باید به خواسته خود عینیت بخشید ؟ پاسخم این است که کلام لازم را بر زبان آورید و تا رهنمودی مشخص نستانده اید کار نکنید . هدایت بطلبید و بگویید : جان لایتناهی ، راه را نشانم بده و اگر کاری باید انجام دهم آن را بر من آشکار کن و پاسخ نیز خواهد آمد : از طریق شهود یا گواهی دل یا اظهار نظری تصادفی از جانب کسی یا عبارتی در کتابی و یا از راهی دیگر .
    دو دلی مانعی است که بر سر بسیاری از راه ها می ایستد برای غلبه بر آن بارها این عبارت را تکرار کنید : من همواره در پرتو الهام مستقیم قرار دارم و بی درنگ تصمیم درست را میگیرم .
    دعا تلفن شما به خدا و شهود تلفن خدا به شماست ، چه بسیارند مردمانی که وقتی خدا به آنها تلفن میکند تلفنشان مشغول است و از این رو پیام را نمیگیرند .
    وقتی که دلسرد و خشمگین هستید یا از نفرت آکنده اید ، تلفن شما مشغول است . حتما این اصطلاح را شنیده اید که : آنقدر عصبانی بودم که چشمم درست نمیدید این را نیز باید اضافه کنم که : آنقدر عصبانی بودم که گوشم درست نمیشنید . هیجانات منفی صدای شهود را خفه و خاموش میکند .
    - هنگامی که آدمی ، آگاهی از طرح الهی زندگی خویشتن را بطلبد ، چه بسا در زندگی خود با دگرگونی های عظیم رویارو شود زیرا قریب با اتفاق انسانها از طرح الهی زندگی خویش دور افتاده اند .
    -گاه از من سوال میکنند : فرض کنید شخصی چند استعداد دارد از کجا بداند کدامیک را انتخاب کند ؟ پاسخم این است که هدایت بطلبید و بگویید : جان لایتناهی رهنمودی مشخص به من بده ، نفس کامل مرا بر من آشکار کن ، نشانم بده که در این لحظه از کدام استعدادم باید استفاده کنم .
    -به وجد آمدن از توکل به خدا یعنی شادی حاصل از پیروی از رهنمودهای شهودی حال آنکه میبینیم بیشتر مردم میگویند : بازهم که مجبورم پول در بیاورم یا اینکه : از آنچه که به دلم می افتد میترسم و دل و جرات دنبال کردن آنها را ندارم .
    مرم میدانند چگونه از بازی گلف و تنیس لذت ببرند پس چرا نمیتوانیم از بازی زندگی لذت ببرند ؟ به دلیل اینکه در بازی زندگی با نیروهای غیبی بازی میکنیم حال آنکه هنگام بازی گلف یا تنیس میتوانیم توپ را ببینیم هدفی که برای چشم غیر مسلح هم قابل دیدن است . اما بازی زندگی چقدر مهمتر از سایر بازی هاست ؟ در اینجا هدف طرح الهی زندگی شماست یعنی آنجا که تمام اوضاع و شرایط همواره کامل است و تمام عیار .

عبارات تاکیدی :
    خداوندا هم اینک طرح الهی زندگیم را آشکار ساز تا کاری را انجام دهم که جز من هیچکس توان انجامش را ندارد و آنجایی را پر کنم که کسی جز من نمی تواند آن را پر کند .
    عقل الهی همواره مرا به سوی تحقق آرزوهایم هدایت میکند و من به لطف الهی در امان هستم .
    هر لحظه از روز که شهودم را دنبال میکنم و به ندای قلبم گوش میدهم برای من لحظه ای شگفت انگیز هست .

موفق باشید که میدونم قطعا موفق هستید
    ویرایش توسط Ali97 : 04-13-2022 در ساعت 11:43
    ما
    ما یک

18. 18 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    بر سر چند راهی ...
    شهود نیرویی است معنوی و بس فراتر از ذهن استدلالی ، و هرچه آرزومند یا نیازمندید ، در راه شهود یافت میشود .

یکی از شاگردانم به نام آدا از خیابانی پایین میرفت و دودل بود که آیا به جایی که نظر داشت برود یا نه ؟ رهنمودی مشخص طلبید .
    در جلو او دو زن در حال حرکت بودند ، ناگهان یکی از آنها برگشت و به دیگری گفت : راستی آدا تو چرا آنجا نمیروی ؟ بروی عالی میشود
    نام آن زن هم آدا بود . شاگردم آن را به عنوان رهنمودی مشخص پذیرفت و به جایی که در نظر داشت رفت و نتیجه کار هم عالی بود .
    فرض کنیم بر سر چند راهی قرار گرفته اید و هم اکنون باید تصمیم بگیرید . رهنمودی مشخص و خطاناپذیر بطلبید و مطمئن باشید که هدایت خواهید شد .
    - کامیابی تنها با قوی و بسیار دلیر بودن در پیروی از قانون معنویت میسر است .
    بگذارید خدا هر وضعیتی را سروسامان ببخشد چون وقتی سعی میکنید خود به اوضاع سروسامان ببخشید ، احتمال اشتباه و درست عمل نکردن وجود دارد .
    - در کلاسهای پرسش و پاسخ از من میپرسند : مثلا چه باید بکنیم تا خدا وضعیت ما را سروسامان ببخشد ؟ وقتی میگویید لازم نیست خودمان به وضعیتمان سروسامان ببخشیم منظورتان چیست ؟
    پاسخ میدهم : شما میخواهید با عقل مسئله را حل کنید . عقل میگوید : الان اوضاع و شرایط نامساعد است وارد معامله املاک نشو تا پاییز دست نگهدار ! حال آنکه در قانون معنویت ، تنها حال وجود دارد و بس .
    شهود یعنی گواهی دل همان که ضمن صحبت میگوییم : به دلم افتاد .
    - طریق خود را به خداوند بسپار و بر وی توکل کن که آن را انجام خواهد داد . راههای خدا خردمندانه اند و چاره های او حکیمانه .
    خداوند پیشاپیش من قدم برمیدارد .
    - دید روشن ، بسان انسانی است که قطب نما همراه دارد و میداند به کجا میرود . باشد که شهود ، قطب نمای شما باشد زیرا همواره شما را از دل جنگل خواهد رهانید . حتی انسانی بی قطب نما که شهود ، هدایتگرش باشد راه خود را در جنگل خواهد یافت . حتی خواهد توانست در دریا کشتی براند .
    - به راستی حیرت انگیز است که چطور مردم مهمترین توانایی خود ، یعنی شهود را نادیده انگاشته اند . ، همواره پیام یا رهنمود آدمی بر سر راه او قرار دارد . هرچند اکثرا بی اهمیت و احمقانه به نظر میرسند . البته اگر کسی کاملا در عرصه عقل قرار داشته باشد بی درنگ آنها را از کف میدهد اما کسانی که ایمان دارند گوشی معنوی دارند که بی درنگ پیامهای معنوی را میگیرد و میداند که فرمانهایش را از لایتناهی میستاند .

عبارت تاکیدی :
    در رسیدگی به مسایل روزمره ام از الهامات قلبی خود پیروی میکنم ، من به گواهی دل خود اعتماد کامل دارم زیرا همیشه حامی منافع من است من به لطف خدا در امان هستم

دوست خوب من از شما متشکر و سپاسگزارم
    از وقتی که گذاشتید و این پست رو مطالعه کردید

ما
    ما یک

20. 18 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع