صفحه 124 از 543 نخستنخست ... 2474114122123124125126134174224 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,231 به 1,240 از 5424

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ali.nou آواتار ها
    2,435 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    یکی از بدترین چیزهایی که میتونه اتفاق بیافته زمانیه که بازار به شما برای زیرپا گذاشتن قوانین خودتون پاداش میده
    یعنی شما قوانین مدیریت سرمایه, جابجا کردن استاپ(بزرگ کردن استاپتون)و... رو رعایت نمیکنی و سود میکنی و فکر میکنی این موضوع همیشگی خواهد بود
    سلام میلاد جان امیدوارم حالت عالی باشه
    ممنون بابت نکته درستی که اشاره کردی
    خودم دقیقا همین مشکل رو داشتم یعنی اکانت رو عالی رشد میدادم اما در نهایت اکانت رو از دست میدادم و این سیکل دائم درحال تکرار بود تا اینکه تصمیم گرفتم اشتباهاتی که منجر به از دست دادن اکانتها شده رو یادداشت کنم
    پس دست به قلم شدم و شروع به بررسی ژورنالم کردم ... متوجه موضوعی شدم که دائم درحال تکرارش بودم ولی خودم نمیدونستم
    درحالت عادی که استراتژیم عالی جواب میداد همه چیز گل و بلبل بود اما دقیقا بعد معامله زیان ده شرایط تغییر میکرد و در معاملات بعدی حجم /حدضرر/حدسود و... رو تغییر میدادم تا به خیال خودم جبران کنم!!!
    دقیقا طبق فرمایشات شما تا یه جایی خوب جواب میداد اما در نهایت باعث از دست دادن حساب میشد (همیشگی نبود)
    متوجه باگ شخصی خودم شدم پس تصمیم گرفتم یه چالش طراحی کنم (مهندسی معکوس) که بقول مارک داگلاس بعد معامله زیان ده مطمعن بنفس و بدون ترس باقی بمونم
    پس ژورنال معاملاتی رو طوری طراحی کردم که توجهش بر معاملات بعد معامله زیان ده باشه که آیا اصولی به مسیر برگشتم یا غیر اصولی (رعایت مدیریت سرمایه و استراتژی) ...
    خلاصه چالش همه روزه من اینه بعد معامله زیان ده بتونم منضبط و متمرکز باقی بمونم و دائم ژورنالم رو بررسی میکنم که ببینم در چه وضعیتی قرار دارم
    امیدوارم برای دوستان عزیزم مفید واقع شده باشه
    ویرایش توسط ali.nou : 04-08-2022 در ساعت 16:26
    بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمیکند بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را منعکس میکند (مارک داگلاس)

2. 24 کاربر برای این پست سودمند از ali.nou عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    برای هر تقاضایی عرضه ای است ...
    آنچه را می طلبید یقین بدانید که آن را یافته اید و به شما عطا خواهد شد ، باید چنان رفتار کنید که گویی پیشاپیش آن را ستانده اید

اگر خانه ای می طلبید ، بیدرنگ چنان دست به کار آماده کردن وسایل آن شوید که گویی ثانیه ای از وقت خود را نمیخواهید تلف کنید . شروع کنید به جمع آوری تزئینات کوچکی از قبیل رومیزی و غیره .
    برخی میگویند : فرض کنید پول خرید لوازم از قبل را ندارید ، در این صورت به ویترین مغازه ها نگاه کنید تا با آنچه دوست دارید رابطه ای صمیمانه برقرار کنید ، یعنی در موج یا طیف آنها قرار بگیرید . گاه میشنوم مردم میگویند : من پایم را در هیچ مغازه ای نمیگذارم چون بودجه ام اجازه نمیدهد که چیزی بخرم ، اشتباه نکنید درست به همین دلیل باید وارد مغازه ها بشوید و با چیزهایی که آرزومندید یا در تلاش تصاحب آنها هستید از در دوستی درآیید.

بیایید نسبت به معجزه های دل آگاهی پیدا کنیم ، یعنی برای معجزه ها تدارک ببینید و تنها منتظر آنها نباشید تا به این ترتیب آنها را به زندگی خود فرا خوانید .

شاید نیازمند معجزه مالی باشید ! یقین بدارید برای هر تقاضایی ، عرضه ای هست . با نشان دادن ایمان فعال ، کلامی که بر زبان می آوریم ، و الهام و شهود ، این خزانه غیبی را میگشاییم .
    اما به راستی چه چیزی از آن شماست ؟ همه برکتها و موهبتهایی که با کلام به زبان آمده یا حتی با کلام خاموش شده خود به خویشتن عطا میکنید . یعنی هر آنچه با چشم باطن خود میبینید ، از آن شماست و فقط ترسها و تردیدهای خودتان شما را از غنایم و خیر و صلاحتان دور نگه میدارد .

قانون تدارکات
    قانون تدارکات در هردو جهت کار میکند ، اگر برای آنچه که از آن میترسید و نمیپسندید تدارک ببینید ، همان را بسوی خود جذب خواهید کرد
    -درست در هنگامی که انسان کوچکترین نشانه ای از آنچه طلبیده نمیبیند ، باید برای آن تدارک ببیند .

روزی دوستی از خانمی پرسید که آیا دختر کوچکش سرخک گرفته ؟ خانم بی درنگ پاسخ داد : نه هنوز
    مفهوم ضمنی این جواب این است : که زن در انتظار بیماری است و از این رو زمینه را برای رویدادی فراهم میکند که نه برای خود میخواهد و نه برای کودکش .

جایی هست که جز تو هیچ کس نمیتوند آن را پر کند
    و کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست .

موفق باشید که قطعا میدونم هستید

دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ

ای هیچ ، برای هیچ ، بر هیچ ، مپیچ
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,336 بار در 1,385 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 349 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام خدمت دوستان محترم وقت بخیر
    مدتی هست پادکستی به نام رواق رو گوش میکنم که به تشریح مبانی روان درمانی مطرح شده توسط اروین یالوم میپردازه، از قول این اندیشمند چرخه ای رو معرفی میکنه که در نهایت به زیست اصیل(اگزیستانسیالیستی) منتهی میشه. چون این چرخه با چرخه احساس،عمل و فکر مطرح شده توسط استاد همپوشانی داشت تصمیم گرفتم اون رو با شما هم به اشتراک بذارم، انشالله مفید واقع بشه.
    یالوم میگه که زندگی اصیل یا بهبود زندگی از تغییر حاصل میشه که تغییر نیازمند عمل و عملگرایی هست. برای عمل، اراده لازم هست و موتور محرک اراده آرزو هست، آرزو بدون حس و احساس کردن بوجود نمیاد و درخت احساس ریشه در آگاهی داره....
    حالا هرچی این آگاهی (که استاد هم در موردش فایل زیاد درست کرده) بیشتر باشه، احساسات ما عمق بیشتری پیدا میکنه که باعث آرزو و آمال در شخص میشه، آرزو در شخص اراده انجام فعل بوجود میاره و این فعل مستمر باعث ایجاد تغییر در شخص به مرور زمان میشه. این تغییرات در نهایت به زیست شخص اصالت میده و باعث بهبود زندگیش میشه...
    برای من خیلی جذاب بود. امیدوارم تونسته باشم به خوبی منتقلش بکنم.
    موفق باشید.
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

6. 22 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,654 بار در 872 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر خواهش میکنم چشم روز جمعه صبح من قرار میدم
    سلام اقا یاشار پست هنوز قرار نگرفته ؟

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

259 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    کتاب عادت های اتمی از جیمز کلیر رو بخونید فک می کنم تمام سوالا و مشکلاتتون حل بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Frederick نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی خوبتون
    چند تا سوال سوال مثلا من روز قبل کل کارهام رو انجام دادم تمرین دیدن ویدیو کتاب تمرین ذن و....
    بعد روز بعد فقط بازی فراوانی رو میرسم انجام بدم اینجوری تو بازی فراوانی امروز نسبت به دیروز بهتر بودم باید باز بگم که امروز نسبت به دیروز پیشرفت داشتم ؟؟؟
    بعد یه سوال در مورد برنامه هدف مثلا من یه برنامه روزانه (کوتاه مدت )هفتگی(میان مدت )میچینیم و ماهانه بعدمثلا چند تا چیز به وجود میاد 1_ تو یه هفته مثلا نمیرسم کارهام رو کامل طبق برنامه انجام بدم
    2_یا برحسب مثال تمرینات و برنامه رو کلا انجام دادم ولی هنوز احساس میکنم به تمرین بیشتری نیاز دارم یا باید فیلم رو چند بار دیگه نگاه کنم این باز برنامه بهم میخوره
    در این صورت باید چیکار کنم و اگه این اتفاق افتاد چجور باید باهاش برخورد کنم ؟؟

بعد برا ترک عادت ها کلا چند تا جیزی که باعث میشد کل کارهام تیک نخوره یکیش پرخوابی بود بیشتر از هشت ساعت میخوابیدم
    دور گوشی زیاد رفتن و یکی دیگه که عادت نیست کارهای سرکارم که یه روز سرم شلوغه یه روز خلوت گوشی رو کلا تو این سه ماهه نوشتن عادت گذاشتم کناار فقط در حد زنگ خوابممم کمتر کردم
    بعد حالا مثلا من اخر شب میبینم کل کارهام تیک نخورده حکس بد به خودم منتقل میکنم این عادت بده ؟؟ درسته ؟؟
    ودر اخر اینکه سخت تلاش کنیم یا حالا گاهی اوقات فشار بیاریم رو خودمون برا رسیدن به موفقیت از تفریح و خیلی چیزا زدن اخه ذن رو ولش کنی فقط میخواد کارهایی رو انجام بده که انرژی نمیخواد و کارهایی که به موفقیت میرسونه ادمو همش نیاز به اترژی داره و سخت تلاش کردن تا این مقاومت ذهنیه بر کنار بشه کار اشتباهیه ؟؟
    و راه حلی برا این که نذاریم مقاومت ذهنی جلو پیشرفتمون رو بگیره هم اگه میدونید ممنون میشم پیشنهاد کنید بهم چون شاید خیلی وقتا خودمم متوجه نشم که ذهنم داره جلو رامو مگیره
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست / در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی (مولانا)

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ehsan_rasouli عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    ایمان فعال ...
    زنی نزدم آمد تا کلام لازم را بر زبان آورم که یکی از اتاقهایش را اجاره دهد . گفتم این عبارت را تکرار کند : سپاس میگزارم که هم اکنون اتاقم به آن کس که خدا میخواهد و به اجاره بهایی که خدا میخواهد ،اجاره داده میشود تا برایم رضایت کامل به همراه آورد .
    چند هفته ای گذشت ، اما اتاق هنوز اجاره داده نشده بود ، پرسیدم : برای نشان دادن ایمان فعال خود چه کرده ای ؟ آیا از هرچه به دلت افتاده اطاعت کرده ای یا نه ؟ گفت به دلم افتاده بود که برای آن اتاق یک چراغ بخرم ، اما دیدم که پولم نمیرسد . گفتم : تا چراغ را نخری اتاقت را اجاره نمیدهی ، چون با خریدن آن چراغ ایمان فعال خود را نشان میدهی و با ایجاد اطمینان بر ذهن نیمه هشیارت اثر میگذاری .
    آنگاه پرسیدم : مگر قیمت چراغ چند است ؟ جواب داد 4 دلار ، فریاد زدم یعنی تو اجازه داده ای که چهار دلار تو را از مستاجر عالی و بی نظیرت دور نگهدارد ؟ چنان به وجد آمد که دو چراغ خرید و یک هفته نگذشته بود که مستاجر دلخواه قدم به خانه گذاشت . سیگار نمیکشید ، اجاره را از پیش میپرداخت و از هر جهت همانی بود که می خواست.

- همانا به شما میگوییم تا بازگشت نکنید و چون طفل کوچک نشوید ، هرگز وارد ملکوت آسمان نخواهید شد و به وصال آرزوهایتان نخواهید رسید .
    -اگر موفقیت بطلبید اما برای شکست تدارک ببینید همان چیزی را خواهید ستاند که برایش تدارک دیده اید .

مردی از من خواست تا شفاعت کنم و کلامی بر زبان آورم تا همه قرضهایش را پرداخت کند ، اما پس از شفاعت تازه گفت : حال دارم فکر میکنم که اگر نتوانم پولشان را بپردازم چه پاسخی به آنها بدهم ؟
    تا به شفا و کلام و درمانی ایمان نداشته باشید ، نمی تواند کمکی به شما بکند ، زیرا ایمان و انتظار است که با ایجاد تصویر تحقق آرزو ، بر ذهن نیمه هشیار اثر میگذارد .

اگر خود را شکست خورده بدانید بی تردید شکست خواهید خورد مگر اینکه این اعتقاد راسخ را در ذهن نیمه هشیار خود نقش کنید که انسانی کاملا موفق هستید .

عبارت تاکیدی : من مطمئنم که توانسته ام به همان اندازه که تصمیم گرفته ام موفق باشم.

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما
    ما یک

12. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    3,515 بار در 857 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود برهمگی دوستان
    روز اول تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز بروی عادت روزانه (مسواک زدن با دست مخالف و پوشیدن شلوار با پای مخالف برخلاف عادات)
    سعی کردن زین پس عاداتم رو اگاهانه تر انجام بدم بنظرم میتونه قدم های اول تغییر در روانشناسی فردی باشه

photo_2022-04-10_14-26-18.jpg
    نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام

در یکی از وبینارها موضوعی مطرح شد بر این اساس که "اگر مثلا دو تا شلوار داری و اگر بری یکدونه دیگه بخری شما اصراف کردی در صورتیکه به این صورت نیست و این چیزی هست به خورد شما دادن و .....(ادامه) یا در مورد پول دادن به افراد دیگه؟؟"
    متوجه این بحث نشدم کسی میتونه کامل توضیح بده منظور چی بود؟؟
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    دقیقا یادم نیست کدوم فایل هست اما جمله ای که نوشتین مربوط میشد به توضیحات استاد در خصوص باورهای محدود کننده ای که از طریق خانواده و رسانه و محیط از بچگی در همون ساخته شده و چیزهایی که شنیدم رو قبول کردیم و انقدر در ما تکرار شده که باعث به وجود اومدن الگو های ذهنی و عادت و باور در ما شده و قبول کردیم
    این برداشتی بود که من داشتم دوست عزیز
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ما
    ما یک

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام
    اول از همه یک عذر خواهی میکنم بابت تاخیر یکسری مسائلی برام پیش اومد که نتونستم پست رو سرموقع قرار بدم
    من از تمام دوستانیکه مشارکت کردن تشکر میکنم که تجارب و دیدگاه های ارزشمندشون با ما در میون گذاشتن
    مقاله در پست بعدی قرار میگیره
    پست سوال:
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری نکردید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    مابقی پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر یاشارجان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت[IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG]
    یاشار جان این پستی که زدید اکثریتمون باهاش درگیر هستیم ولی در جبه ها و موارد مختلف و شرایط متفاوت و ریشه اون هم همونطور که گفتید در ناخودآگاه و گذشته و باورهامون قرار داره ، در کل یک چرخه و سیکلی هست که هممون به صورت متفاوت داریم تکرارش میکنیم و تا زمانی که ریشه یابی نشه متاسفانه قابل حل نیست
    من از خودم یک سیکل و چرخه رو مثال میزنم تا کامل موضوع مشخص بشه
    من خیلی خوب یک کار و شغل رو شروع میکنم و با علاقه ادامه میدم و کسب درآمد میکنم و درست در نقطه ای که کم کم دارم به راحتی از لحاظ پولی میرسم به صورت ناخودآگاه یا هرچیزی اون شغل و کار رو با یک شغل و کار دیگه عوض میکنم و برای رسیدن به موفقیت در شغل جدید تمام پس اندازی که از کارهای قبلی بدست آورده بودم رو کلا خرج میکنم تا در این کار جدید به موفقیت برسم و دوباره این چرخه تکرار میشه
    این یک مثال از خودم بود و در بیشترمون این چرخه در کارها و شرایط و رفتارهای متفاوت وجود داره
    یک چند ماهی هست که رو این موضوع کار میکنم هنوز نتیجه خاصی نگرفتم ولی اطلاعاتی که بدست آوردم این هست که
    1- این چرخه تکراری رو از شروع تا پاین یک دور کامل رو باید ریز به ریز بنویسم تا کل مسیر رو که در حال تکرارش هستم مشخص باشه و در وسط یکی از این کارهایی که داخل چرخه هست رو حذف یا جایگزینش کنم تا در نهایت دوباره نتیجه ای که در انتهای تمام چرخه ها داشتم رو بدست نیارم
    2- پیدا کردن خاطرات و باورهایی که در مورد پول و آرامش و وفقیت از کودکی داشتم رو دارم پیدا میکنم و مینویسم تا بعد از اون شروع کنم با eft به کمرنگ کردنشون در زندگیم
    کلا ریشه همه این ها در درونمون هست و گفتارهای درونی و باورهایی که داریم و عملکرد ناخودآگاه که در جهت برقرار کردن امنیت ما هست
    مثلا اگر ما نسبت به افراد پولدار باور آدمهای بد بودن و زندگی بدی داشتن و ... رو داشته باشیم چه اتفاقی میفته : ما داریم تلاش میکنیم برا ثروتمند شدن در صورتی که ذهن ناخوداگاه با خودش میگه و هی تکرار میکنه که نه این نباید پولدار بشه و اگه پولدار بشه همون
    تصورات پول و افراد ثروتمند رو که برا ما از کودکی باورسازی شدند رو یادش میاره و یک کارهایی میکنه که از ما محافظت کنه و کاری کنه پولی رو که بدست آوردیم از دست بدیم
    مثالی که استاد در یکی از فایلها زدند در مورد کاهش وزن بود
    در اونجا گفتند که اگر شما با انواع دارو ها و عمل های جراحی وزنتون رو از 100 کیلو بیارید به 80 کیلو چون تغییر بیرونی بوده ذهن این رو قبول نمیکنه و ناخودآگاه شمارو دوباره با خوردن زیاد و ورزش نکردن و ... میکشونه سمت همون وزن 100 کیلو تا دوباره در نظر خودش از ما محافظت کرده باشه برا همین هست که ما باید بیشتر رو خودمون و درونمون کار کنیم و تغییر بدیم تا دنیا و شرایط بیرون تغییر کنه
    به قول استاد گفتنی علت اینکه دوره های من انقدر طول میکشه من دارم روی باورسازی شما کار میکنم و الا مطالب آموزشی کار دو سه ماه هست و تموم میشه
    تمام این مثالها برا این بود که بدونید هممون با همچین موضوعهایی درگیریم ولی در موقعیت و شرایطهای متفاوت
    نکته عالی اینه که قابل تغییر هستن فقط یکم زمان و اراده و پشتکار میخواد
    دوستان قدیمی هم کمکمون کنند خیلی خوشحال میشیم ، مارو از تجربیاتتون بی نصیب نگذارید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون[IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/IMG]
    درود علی جان
    ممنون از مشارکتت
    مثالی که زدید واقعا یکی از مثال های کلیدی هست که در سطح جامعه هم به وفور میبینیم برای خود من هم پیش اومد کسب و کار تا مرحله درامد زایی میبریم بعد یدفعه از این کسب و کار زده میشیم میریم سراغ یکی دیگه.
    این خراب کردن موفقیت در تمام ابعاد دیده میشه. تا حالا براتون پیش اومده برای باشگاه ثبتنام کنید بعد دوسه ماه که تازه نتایج داره خودش رو نشون میده یکدفعه باشگاه رفتن بذارید کنار؟
    دقیقا همین مثال بالا رو با یکی از دوستان که باشگاه داشت بحث میکردیم میگفت از هر صد نفری که تابستون میان باشگاه ثبت نام میکنن فقط کمتر 30 نفرشون تا اخر تابستون باقی میمونن
    یک مثال در سطح روزمره میزنم. مدت کوتاه مثلا هفت روز با بهره وری خیلی بالا تمام کارهارو انجام بدید همه چی میره جلو نتایج رو میبیند بعد روز هشتم تمام انرژی و شوق شما گرفته میشه پر از استرس ناراحتی میشید بعد هرکاری هم میکنید انگار اصلا نمیشه هیچکدوم از کارها رو انجام داد. تا حالا همچین موردی براتون پیش اومده؟
    این چرخه ها یک دلیل خیلی ساده داره و خیلی ساده هم میشه ازشون خلاص شد که بعدا تو جمع بندی تمام پست ها در هفته بعد توضیح میدم.
    اما قدم اول و خیلی مهم اگاهی از این چرخه است که در چه موردی برامون پیش اومده و اثراتش بر زندگی ما چطور بوده.
    امیدوارم دوستان هم مشارکت کنن که بتونیم از نظرات و دیدگاه های بیشتری استفاده کنیم
    سلام و درود مجدد یاشار جان
    امیدوارم حال دلت خوب باشه [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/IMG]
    یکی از علتهایی که بیشتر با فکر کردن به این موضوع ها برا من واضح و آشکار میشه حس لیاقتمندی و ارزشمندی نسبت خودم هست که یک جورهایی با توجه به گذشته و کودکیم خودم رو لایق و شایسته موفقیت و آسایش و راحتی نمیدونم ، و نمیتونم باور کنم که موفق شده باشم ، حالا در هر جنبه ای
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    این مورد که فرمودید برای هممون پیش میاد. شاید گاهی علت رو متوحه نشیم ولی این چرخه تکرار و تکرار میشه
    برای من به این شکل بود که همه چی خوب پیش میره اما یه زمانی با یک تصمیم عجولانه تمام پیشرفت ها و درآمد رو نابود میکردم. این نوع تصمیم ها بصورت کاملا ناخودآگاه و شتابزده گرفته میشد و در واقع اصلا به پیامد و عواقب اون فکر هم نمیکردم.
    بارها و بارها برام تکرار شده بودن و در شغل یا زندگی احساسی ام این تصمیم ها به وضوح خودشون رو نشون میدادن
    توی مارکت هم به این شکل بود که اکانت رو خیلی عالی رشد میدادم ولی یه زمانی کاملا ناخودآگاه وارد پوزیشنی میشدم که دانش من میگفت کاملا غلط هست اما بصورت ناخودآگاه این اتفاق میفتاد و باعث ضرر بسیار یا کال شدن حساب میشد
    راهکار من کمک گرفتن از روانشناس بود چون توی برهه ای از زندگیم برام درجاتی از افسردگی رو هم داشت
    ایشون پیشنهاد مطالعه کتاب " زندگی خود را دوباره بیافرینید " از جفری ای یانگ رو دادن و تستی که از ایشون هست رو انجام دادم و در بررسی تست ها مشخص شد که در طرحواره های کودکی من تصمیمات عجولانه هست و من سالها درگیر این بحران بودم و تکرار این چرخه
    با کمک روانپزشک مصرف دارو رو شروع کردم و با جلسات مشاوره ریشه این طرحواره رو پیدا کردم. البته این پروسه حدود 7 ماه طول کشید
    آگاهی داشتن از مشکلات و معظلاتی که توی ناخودآگاه ما هست و معمولا زیر 12 سال اینها در ما بوجود میاد خودش به تنهایی میتونه حلال بخش زیادی از مشکل باشه.از دید من بسیار مهمه که آگاه باشیم به طرحواره هایی که در کودکی و اغلب توسط والدین یا معلمین ما درونمون شکل گرفتن
    برای من که بسیار موثر بود و الان در همون زمانها دقیقا متوجه میشم که دارم تصمیم عجولانه میگیرم و خودم رو موظف کردم که این قبیل تصمیم ها باید از یکسری فیلترها رد بشه بعد عملی کنم.
    امیدوارم هممون بتونیم مشکلات روحی که بصورت ناخودآگاه روی ما تاثیر میزارن بشناسیم
    شاد و موفق باشید
    درود
    ممنون از مشارکتتون
    این قضیه خیلی داره جالب میشه یک تم خاصی هست که بین همه دیده میشه.
    تصمیم گیری در جمع بندی پست ها این رو میگم.تصمیمات حتی از نوع عجولانه هم به عواقبش فکر میشه حتی اگر اگاه نباشید اون عواقب چی هستند.
    مبحث معظلات دوران کودکی هم خیلی خوب که بهش اشاره کردید این ها در شکل گیری احساسات ما تاثیرات زیادی میذارند که در واقع جمع بندی پست ها هم منبع معرفی میکنم شاید نتونیم خاطرات تغییر بدیم اما اگر معانی شون تغییر بدیم میتونیم احساسمون رو هم تغییر بدیم
    تصمیم گیری سازنده زندگی ما هست دو منبع داره که بعدا کامل ترش تو جمع بندی پست ها میگم
    1- وضعیت: ذهنی و جسمی 2- model of world: ارزش ها باورها نیاز و انگیزه های ما
    امیدوارم تمام دوستان هم مشارکت کنن رو از نظرات دیدگاه ها فوق العاده شون بهره ببریم
    موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم سارا
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG]
    خیلی خوشحالم که در جمع شما و کنار دوستان هستم و میتونم از تجربیاتتون استفاده کنم
    من از جند وقت پیش که کتاب انگشتان ثروت ساز رو شروع کردم ، باعث شد ریشه اکثریت تصمیمات مالیم رو پیدا کنم که همشون از دوران کودکیم در من نهادینه شدند و متاسفانه اکثریتش هم از سمت خانوادم بوده ، با تمرینات این کتاب اومدم جلوتر و این تمرینات و ریشه یابی رو بسط دادم به جنبه های دیگه ای که توشون مشکل دارم از جمله ترس از دست دادن پول که با کمک دوست خوبمون @ALiamiri دارم با تمرینات eft کمرنگشون میکنم
    حالا از شما هم درخواستی داشتم
    اگر براتون مقدور باشه و شخصی نباشه ، ممنون میشم تجربیاتتون در این 7 ماه که جلسه های روانشناسی کار کردین با ما به اشتراک بگذارید تا کمکمون کرده باشین در این مسیر
    شما یکی از اعضا فوق العاده موفق خانواده آکادمی هستید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/IMG]
    موفق باشید که قطعا میدونم هستید [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png[/IMG]
    یاشار جان منتظر پست عالی جمع بندی شما هم هستم دوست خوب من @yashar_saheb
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    مابقی پستها
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام یاشار جان وقتت بخیر

به صورت ناخوداگاه بگم مثلا برای اولین بار چند روز پیش اصلا من هواسم نبود که پوزیشنی باز کردم رو یورو دلار اصلا نمیدونم چرا اون پوزیشن رو زدم همینجوری انگشتم کلیک رو فشار داد چند دقیقه خشکم زده بود چرا اینکارو کردم[IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG] خب پوزیشن رفت تو ضرر اما خب خداروشکر درستش کردم یا پیش اومده بعضی جاها ادم یه حرفی میزنه که اصلا طبق خواسته خودش نبوده بعدا فکرشو میکنی میگی چرا اینو گفتم

در حد درک فهم دانش خودم بگم:

راه حل این خرابکاری رو در رابطه با شغل خودمون بگم همیشه باید مثل یک مبارز گاردت بالا باشه طرف مقابل رو دست کم نگیری(بازار) و خودتم باید زیر نظر بگیری هوشیار باشی. من اینو تو مسابقات ufc دیدم طرف قهرمان کمربند میشه بعد از چندین برد متوالی زمانی که با یه نفر دیگه مبارزه داره تق ناک اوت میشه قشنگ معلومه از حرکاتش طرفو دست کم میگیره. حالا نمیدونم جریان دقیقش چیه اما یه سری احساسات و باور پشت این قضیه هست شاید ظرفیت ذهنی بزرگ نیست شاید طرف عزت نفس نداره خودشو لایق پیروزی نمیدونه یا ترس از شکست داره (من خودم اینو دارم فهمیدم چجوری رفعش کنم و انجام دادم موفق شدم) یا در یه چیزی زیاد خواه نمیتونه خودش رو کنترل کنه. یا به قول استاد اگاهی لازم رو نداره تا یه اتفاقی میفته مستقیم بدون خواست خودش بدون فکر کردن یه عملی انجام میده یا یه حرفی میزنه وغیره..... الهی شکرت من اینجوری بودم به حرف استاد گوش دادم یه 5 ثانیه ای فکر میکنم بعد عملی انجام میدم یا حرفی میزنم.

به نظرم باور های طرف خیلی زیاد دخیله(همش هم برمیگرده به دوران کودکی) در رابطه با این موضوع اول باید دانش لازم رو پیدا کنی که اصلا فلان چیز چیه تئوری رو بفهمی بعد خودت رو انالیز کنی کامل و پلن تغییرش رو بچینی. ولی خدایی ممکنه هر لحظه از دست بره و توی اون لحظه نتونی تغییرش بدی دیدم طرف به خاطر باورش هاش چیزهایی ول کرده که زندگیش رو 100 درصد تغییر میداد اما در اون لحظه اصلا هواسش به خودش نیست معلوم نیست شخصیت واقعیش کجاست خیلی زیبا انگار یکی دیگه میاد پشت فرمون میشینه من اینو دیدم غیر قابل توصیفه خیییلی عجیبه. بعدا هم خودش اعتراف میکنه که اختیارش دست خودش نبوده که اون کار رو کرده [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/IMG]

اما هزار تا سوال پیش میاد مثلا اصلا من این نحوه تربیت که زمان بچگیم بوده رو یادم نمیاد که در برخورد با فلان چه چیزی بهم یاد دادن چه کاری رو انجام بدم الانم نمیتونم خوب تشخیص بدم چی بوده مگر اینکه قشنگ همیشه یه چشمم به خودم باشه مثل یک روانشناس که بیمار نگاه میکنه از بیرون به عنوان یک شخص ناظر قضاوتم نمیکنه هر لحظه خودم رو بررسی کنم تا زمانی که میزان تاثیرش کم بشه اونم خودت خودت رو زیر نظر داشته باشی سخته به صورت خوداگاه و تغییرش بدی مثلا من خودم هر هفته اخر هفته ها تمام احساسات رفتار افکار همه چیز رو مینویسم مربوط به هفته قبل حالا تو اون حالتم نباید خودتو قضاوت کنی ممکنه هر لحظه هواست پرت بشه دوباره از دستت بره. بعدش بقیه کار ها برای تغییرش

حرف زیاد زدم امیدوارم وقت شما رو نگرفته باشم

(مقاله ای که قولش رو دادی نفرستادی اونم بزار [IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG])

الهی شکرت در جمع شما عزیزانم هستم موفق پیروز باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت شما بخیر
    ممنونم از اینکه زمان گزاشتید و پست من رو مطالعه کردید
    نظر لطف شماست که من رو موفق میدونید
    بخام بصورتی براتون بگم که مفید باشه اینطور هست که تست آقای یونگ در واقع 90 سوال هست که با جواب دادن بهش بخش زیادی از تفکرات و احساسات رو نشون میده و نتیجه تست هرکدوم از گزینه ها که نمره بالای 15 رو بگیره یعنی اون طرحواره درون شخص فعال هست
    شناخت ریشه طرحواره ها پروسه زمانبری هست و تنها توسط خود شخص و با یادآوری کارها و تصمیم های که در قدیم میگرفته تا حدودی مشخص میشه
    به عنوان مثال شخصی که وقتی پوزیشن ضررده داره میاد و میخاد انتقام از بازار بگیره و با حجم بالا وارد میشه و عموما بدون بررسی دقیق ؛ و متاسفانه ضرر پشت ضرر داره، این شخص احتمال زیاد طرحواره تنبیه رو داره که به دو شکل تنبیه خودش (گفتن جملات منفی به خود و سرکوب احساسات) و تنبیه طرف مقابل (مثلا شخص دیگه ای یا مارکت) خودشو نشون میده
    برای من همونطور که گفتم طرحواره تصمیم عجولانه بود و باعث ضررهای مالی بزرگ زیادی برام شده بود. تغییر ناگهانی شغل یا وارد شدن به فاز جدید شغلی بدون برنامه ریزی مشخص باعث میشد که کل سرمایه رو از دست بدم و حتی نتونم توی همون شغل قبلی هم ادامه مسیر بدم.
    بخشی از این حالات دست هورمونهای بدن هست که با درمان دارویی و تنظیم هورمون اوکی میشه و بخشی هم باید توسط مطالعه و شناخت موقعیت های حساس حل بشه.
    این طرحواره ها به طور کلی از بین رفتنی نیستن و تنها میتونیم اونها رو مقداری اصلاح کنیم. ولی همونطور که گفتم شناختشون بسیار مهمه
    همونطور که خودتون هم حتما میدونید ضمیر ناخودآگاه ما مانند کودکی هست که تفاوت بین خوب و بد یا درست و غلط و همینطور تصور و واقعیت رو تشخیص نمیده. توسط بخش خودآگاهمون و با مطالعه کتابهای مفید میتونیم خوراک خوب به ناخودآگاهمون بدیم و شاهد نتایج خوب باشیم.
    هر شخصی تنها خودش هست که میتونه آینده اش رو طبق دلخواهش برنامه ریزی کنه و پیش ببره
    من غیر از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید که خیلی برام موثر بود ؛ کتاب غول درون که آقای علی @ALiamiri بهم معرفی کردن رو هم مطالعه کردم و تمریناتش رو انجام میدم و خیلی واضح شاهد تغییرات خلقی توی روحیاتم شدم
    پیشنهاد میکنم تست 90 تایی یونگ رو انجام بدید. براتون خالی از لطف نخاهد بود
    البته تفسیر گزینه هاش یکم سخت هست و معمولا روانشناس میتونه به درستی تشخیص بده و راهنمایی کنه
    شاد و موفق باشید
    سلام وقت بخیر ارمین جان
    اگاه و هوشیار بودن یکی از اولین و مهم ترین قدم هاست که یک تغییر در رفتارخودمون ایجاد کنیم
    اقای امینو فایل جدیدش یک اصل ساده و خیلی مهم رو معرفی کرد که بتونیم همین شرطی شدگی نسبت به اتفاقات رو تغییر بدیم اگر اتفاقی افتاد مثلا ضرر زیادی کردیم به جای اینکه سریع شروع کنیم به*** دادن بشینیم مسئله رو درست حسابی حل کنیم
    مسائل مربوط ترس از شکست باورهای منفی و.. همش دخیل هست که همه اینها یک نتیجه مشترک دارند جلوی قدرت شمارو برای اقدام کردن میگیرن که چرایی اش رو در جمع بندی پست ها توضیح میدم
    راه های زیادی برای پیدا کردن این رفتار ها و تغییراتشون هست قدم اول تعیین هدف که چه چیزی میخواید هر چه قدر شفاف تر باشه نتیجه ای که میخواید ذهن راحت تر راه های رسیدن بهش رو پیدا میکنه
    قدم دوم باید اقدام کنید قدم سوم باید بفهمید که اقدام هاتون نتیجه میدن یا خیر اینکار شمارو دورتر میکنه از هدف یا نزدیک تر چطوری؟ با بررسی نتایج.یک روتین هست خیلی ام ساده است تو بخش جمع بندی پست ها میگم
    قدم چهارم وقتی فهمیدید اقدام هاتون کدومش شمارو نزدیک تر میکنه یا دور تر باید انقدر خودتون رو تغییر بدید که به هدف مورد نظر برسید
    یک راه خیلی ساده ای هم برای سرعت بخشید به این پروسه هست تو جمع بندی پست ها میگم که همین الان همه مون ازش استفاده میکنیم
    مثال همین چهار قدم : هدف گذاشتم مثلا روابط رو با همسرم بهبود ببخشم حالا جزئیات خاصی رو هم نوشتم که دقیقا چی میخوام فدم دوم میرم یکسری اقدامات انجام میدم مثلا هر ماه با هم میریم کنسرت هر هفته حداقل یکبار بیرون شام میخوریم قدم سوم من متوجه شدم اینکه من بعد از کار بیام بشینم درمورد جروبحث هام با فلانی داشتم غرغر و داد بیداد کنم من رو از هدف دور میکنه خوب من قدم چهارم میام این رو تغییر میدم به یک چیز دیگه رفتاریکه نتیجه میخوام بهم میده
    مقاله[IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/Yashar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png[/IMG] از یکسال پیش من به اقای امینو هم گفتم میخوام ارائه بدم اما گفتم تا وقتی رو خودم نتیجه نده نمی نویسم اما خدارو شکر ازمون اینکه اصولی به کار بردم کار میکنن یا نه رو پس دادن. پروسه اینجا تموم شه میدمش اقای امینو اگر لایق دید بذاره.
    پروسه اینجا خیلی مهم هست چون مردم خودشون باورهاشون عادت هاشون با هرروش اصولی هست تغییر میدن اما بعد یک مدت دوباره بر میگردن به اون ادم قبلی فکر اینکه هرچی که انجام میدانند بی فایده بود (که نبوده)افسرده شون کرده.
    یکی از دلایلی دیگه ای که اینکارو میکنم اینه که خودمم با این موضوع سالهاس کلنجار میرم این چالش گذاشتم که حلش کنم ایشلا اینجا بتونیم با نظرات و تجربه شما بتونیم این موضوع رو برای همیشه حل کنیم
    ممنون از مشارکتت
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع