صفحه 119 از 543 نخستنخست ... 1969109117118119120121129169219 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,181 به 1,190 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

20 بار در 6 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی جالب و مفید

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از mohammad78 عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری بکنید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    سلام
    وقت بخیر
    این مورد که فرمودید برای هممون پیش میاد. شاید گاهی علت رو متوحه نشیم ولی این چرخه تکرار و تکرار میشه
    برای من به این شکل بود که همه چی خوب پیش میره اما یه زمانی با یک تصمیم عجولانه تمام پیشرفت ها و درآمد رو نابود میکردم. این نوع تصمیم ها بصورت کاملا ناخودآگاه و شتابزده گرفته میشد و در واقع اصلا به پیامد و عواقب اون فکر هم نمیکردم.
    بارها و بارها برام تکرار شده بودن و در شغل یا زندگی احساسی ام این تصمیم ها به وضوح خودشون رو نشون میدادن
    توی مارکت هم به این شکل بود که اکانت رو خیلی عالی رشد میدادم ولی یه زمانی کاملا ناخودآگاه وارد پوزیشنی میشدم که دانش من میگفت کاملا غلط هست اما بصورت ناخودآگاه این اتفاق میفتاد و باعث ضرر بسیار یا کال شدن حساب میشد
    راهکار من کمک گرفتن از روانشناس بود چون توی برهه ای از زندگیم برام درجاتی از افسردگی رو هم داشت
    ایشون پیشنهاد مطالعه کتاب " زندگی خود را دوباره بیافرینید " از جفری ای یانگ رو دادن و تستی که از ایشون هست رو انجام دادم و در بررسی تست ها مشخص شد که در طرحواره های کودکی من تصمیمات عجولانه هست و من سالها درگیر این بحران بودم و تکرار این چرخه
    با کمک روانپزشک مصرف دارو رو شروع کردم و با جلسات مشاوره ریشه این طرحواره رو پیدا کردم. البته این پروسه حدود 7 ماه طول کشید
    آگاهی داشتن از مشکلات و معظلاتی که توی ناخودآگاه ما هست و معمولا زیر 12 سال اینها در ما بوجود میاد خودش به تنهایی میتونه حلال بخش زیادی از مشکل باشه.از دید من بسیار مهمه که آگاه باشیم به طرحواره هایی که در کودکی و اغلب توسط والدین یا معلمین ما درونمون شکل گرفتن
    برای من که بسیار موثر بود و الان در همون زمانها دقیقا متوجه میشم که دارم تصمیم عجولانه میگیرم و خودم رو موظف کردم که این قبیل تصمیم ها باید از یکسری فیلترها رد بشه بعد عملی کنم.
    امیدوارم هممون بتونیم مشکلات روحی که بصورت ناخودآگاه روی ما تاثیر میزارن بشناسیم
    شاد و موفق باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

4. 18 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    این مورد که فرمودید برای هممون پیش میاد. شاید گاهی علت رو متوحه نشیم ولی این چرخه تکرار و تکرار میشه
    برای من به این شکل بود که همه چی خوب پیش میره اما یه زمانی با یک تصمیم عجولانه تمام پیشرفت ها و درآمد رو نابود میکردم. این نوع تصمیم ها بصورت کاملا ناخودآگاه و شتابزده گرفته میشد و در واقع اصلا به پیامد و عواقب اون فکر هم نمیکردم.
    بارها و بارها برام تکرار شده بودن و در شغل یا زندگی احساسی ام این تصمیم ها به وضوح خودشون رو نشون میدادن
    توی مارکت هم به این شکل بود که اکانت رو خیلی عالی رشد میدادم ولی یه زمانی کاملا ناخودآگاه وارد پوزیشنی میشدم که دانش من میگفت کاملا غلط هست اما بصورت ناخودآگاه این اتفاق میفتاد و باعث ضرر بسیار یا کال شدن حساب میشد
    راهکار من کمک گرفتن از روانشناس بود چون توی برهه ای از زندگیم برام درجاتی از افسردگی رو هم داشت
    ایشون پیشنهاد مطالعه کتاب " زندگی خود را دوباره بیافرینید " از جفری ای یانگ رو دادن و تستی که از ایشون هست رو انجام دادم و در بررسی تست ها مشخص شد که در طرحواره های کودکی من تصمیمات عجولانه هست و من سالها درگیر این بحران بودم و تکرار این چرخه
    با کمک روانپزشک مصرف دارو رو شروع کردم و با جلسات مشاوره ریشه این طرحواره رو پیدا کردم. البته این پروسه حدود 7 ماه طول کشید
    آگاهی داشتن از مشکلات و معظلاتی که توی ناخودآگاه ما هست و معمولا زیر 12 سال اینها در ما بوجود میاد خودش به تنهایی میتونه حلال بخش زیادی از مشکل باشه.از دید من بسیار مهمه که آگاه باشیم به طرحواره هایی که در کودکی و اغلب توسط والدین یا معلمین ما درونمون شکل گرفتن
    برای من که بسیار موثر بود و الان در همون زمانها دقیقا متوجه میشم که دارم تصمیم عجولانه میگیرم و خودم رو موظف کردم که این قبیل تصمیم ها باید از یکسری فیلترها رد بشه بعد عملی کنم.
    امیدوارم هممون بتونیم مشکلات روحی که بصورت ناخودآگاه روی ما تاثیر میزارن بشناسیم
    شاد و موفق باشید
    درود
    ممنون از مشارکتتون
    این قضیه خیلی داره جالب میشه یک تم خاصی هست که بین همه دیده میشه.
    تصمیم گیری در جمع بندی پست ها این رو میگم.تصمیمات حتی از نوع عجولانه هم به عواقبش فکر میشه حتی اگر اگاه نباشید اون عواقب چی هستند.
    مبحث معظلات دوران کودکی هم خیلی خوب که بهش اشاره کردید این ها در شکل گیری احساسات ما تاثیرات زیادی میذارند که در واقع جمع بندی پست ها هم منبع معرفی میکنم شاید نتونیم خاطرات تغییر بدیم اما اگر معانی شون تغییر بدیم میتونیم احساسمون رو هم تغییر بدیم
    تصمیم گیری سازنده زندگی ما هست دو منبع داره که بعدا کامل ترش تو جمع بندی پست ها میگم
    1- وضعیت: ذهنی و جسمی 2- model of world: ارزش ها باورها نیاز و انگیزه های ما
    امیدوارم تمام دوستان هم مشارکت کنن رو از نظرات دیدگاه ها فوق العاده شون بهره ببریم
    موفق باشید
    ویرایش توسط yashar_saheb : 03-30-2022 در ساعت 22:43
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    شما حاکم بر سرنوشت خویش هستید ...
    در بالای تپه ای مشرف به شهر زیبای (سانتا باربارا) پیرمند خردمندی میزیست که همه او را مرشد ریش سفید مینامیدند . روایت میکنند پیرمرد ریش سفید میتوانست به هر پرسشی پاسخ بدهد .
    دو پسر نوجوان تصمیم میگیرند نزد پیرمرد رفته و با طرح سوالی او را به اشتباه انداخته و دستپاچه اش کنند . آن دو پس از طرح سوالی که احتمال اشتباه در پاسخگویی به آن زیاد بود ، پرنده کوچکی را گرفته و راهی قله میشوند .
    نوجوانی که پرنده در مشتش بود از پیر دانا پرسید : ای مرشد میتوانی بگویی پرنده ای که در مشت من است مرده است یا زنده ؟
    پیر دانا پسر نوجوان را مخاطب قرار میدهد و میگوید : پسرم! اگر بگویم زنده است ، مشت خود را فشرده و پرنده بینوا را له می کنی و اگر بگویم مرده است دستت را باز کرده و پرنده به پرواز درخواهد آمد
    دستان شما دارای قدرت مرگ و زندگی است ، دستهای شما حاوی بذرهای شکست یا موفقیت است . دستهای شما بسیار قدرتمند است اما بایستی آنها را در انجام کارهای نیک به کار ببندید .

زندگی شما گرانبهاتر و مهمتر از آن است که به شانس و اتفاق واگذار شود.
    بزرگترین مسئولیت شما در زندگی این است که زمام آینده خود را به دست بگیرید و سرنوشت خود را به شکلی که میخواهید رقم بزنید.

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام
    وقت بخیر
    شاد و موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم سارا
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    خیلی خوشحالم که در جمع شما و کنار دوستان هستم و میتونم از تجربیاتتون استفاده کنم
    من از جند وقت پیش که کتاب انگشتان ثروت ساز رو شروع کردم ، باعث شد ریشه اکثریت تصمیمات مالیم رو پیدا کنم که همشون از دوران کودکیم در من نهادینه شدند و متاسفانه اکثریتش هم از سمت خانوادم بوده ، با تمرینات این کتاب اومدم جلوتر و این تمرینات و ریشه یابی رو بسط دادم به جنبه های دیگه ای که توشون مشکل دارم از جمله ترس از دست دادن پول که با کمک دوست خوبمون @ALiamiri دارم با تمرینات eft کمرنگشون میکنم
    حالا از شما هم درخواستی داشتم
    اگر براتون مقدور باشه و شخصی نباشه ، ممنون میشم تجربیاتتون در این 7 ماه که جلسه های روانشناسی کار کردین با ما به اشتراک بگذارید تا کمکمون کرده باشین در این مسیر
    شما یکی از اعضا فوق العاده موفق خانواده آکادمی هستید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    یاشار جان منتظر پست عالی جمع بندی شما هم هستم دوست خوب من @yashar_saheb
    ویرایش توسط Ali97 : 03-31-2022 در ساعت 11:10
    ما
    ما یک

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

9,858 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام یاشار جان وقتت بخیر

به صورت ناخوداگاه بگم مثلا برای اولین بار چند روز پیش اصلا من هواسم نبود که پوزیشنی باز کردم رو یورو دلار اصلا نمیدونم چرا اون پوزیشن رو زدم همینجوری انگشتم کلیک رو فشار داد چند دقیقه خشکم زده بود چرا اینکارو کردم خب پوزیشن رفت تو ضرر اما خب خداروشکر درستش کردم یا پیش اومده بعضی جاها ادم یه حرفی میزنه که اصلا طبق خواسته خودش نبوده بعدا فکرشو میکنی میگی چرا اینو گفتم

در حد درک فهم دانش خودم بگم:

راه حل این خرابکاری رو در رابطه با شغل خودمون بگم همیشه باید مثل یک مبارز گاردت بالا باشه طرف مقابل رو دست کم نگیری(بازار) و خودتم باید زیر نظر بگیری هوشیار باشی. من اینو تو مسابقات ufc دیدم طرف قهرمان کمربند میشه بعد از چندین برد متوالی زمانی که با یه نفر دیگه مبارزه داره تق ناک اوت میشه قشنگ معلومه از حرکاتش طرفو دست کم میگیره. حالا نمیدونم جریان دقیقش چیه اما یه سری احساسات و باور پشت این قضیه هست شاید ظرفیت ذهنی بزرگ نیست شاید طرف عزت نفس نداره خودشو لایق پیروزی نمیدونه یا ترس از شکست داره (من خودم اینو دارم فهمیدم چجوری رفعش کنم و انجام دادم موفق شدم) یا در یه چیزی زیاد خواه نمیتونه خودش رو کنترل کنه. یا به قول استاد اگاهی لازم رو نداره تا یه اتفاقی میفته مستقیم بدون خواست خودش بدون فکر کردن یه عملی انجام میده یا یه حرفی میزنه وغیره..... الهی شکرت من اینجوری بودم به حرف استاد گوش دادم یه 5 ثانیه ای فکر میکنم بعد عملی انجام میدم یا حرفی میزنم.

به نظرم باور های طرف خیلی زیاد دخیله(همش هم برمیگرده به دوران کودکی) در رابطه با این موضوع اول باید دانش لازم رو پیدا کنی که اصلا فلان چیز چیه تئوری رو بفهمی بعد خودت رو انالیز کنی کامل و پلن تغییرش رو بچینی. ولی خدایی ممکنه هر لحظه از دست بره و توی اون لحظه نتونی تغییرش بدی دیدم طرف به خاطر باورش هاش چیزهایی ول کرده که زندگیش رو 100 درصد تغییر میداد اما در اون لحظه اصلا هواسش به خودش نیست معلوم نیست شخصیت واقعیش کجاست خیلی زیبا انگار یکی دیگه میاد پشت فرمون میشینه من اینو دیدم غیر قابل توصیفه خیییلی عجیبه. بعدا هم خودش اعتراف میکنه که اختیارش دست خودش نبوده که اون کار رو کرده

اما هزار تا سوال پیش میاد مثلا اصلا من این نحوه تربیت که زمان بچگیم بوده رو یادم نمیاد که در برخورد با فلان چه چیزی بهم یاد دادن چه کاری رو انجام بدم الانم نمیتونم خوب تشخیص بدم چی بوده مگر اینکه قشنگ همیشه یه چشمم به خودم باشه مثل یک روانشناس که بیمار نگاه میکنه از بیرون به عنوان یک شخص ناظر قضاوتم نمیکنه هر لحظه خودم رو بررسی کنم تا زمانی که میزان تاثیرش کم بشه اونم خودت خودت رو زیر نظر داشته باشی سخته به صورت خوداگاه و تغییرش بدی مثلا من خودم هر هفته اخر هفته ها تمام احساسات رفتار افکار همه چیز رو مینویسم مربوط به هفته قبل حالا تو اون حالتم نباید خودتو قضاوت کنی ممکنه هر لحظه هواست پرت بشه دوباره از دستت بره. بعدش بقیه کار ها برای تغییرش

حرف زیاد زدم امیدوارم وقت شما رو نگرفته باشم

(مقاله ای که قولش رو دادی نفرستادی اونم بزار )

الهی شکرت در جمع شما عزیزانم هستم موفق پیروز باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری نکردید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 04-04-2022 در ساعت 07:11

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    خیلی خوشحالم که در جمع شما و کنار دوستان هستم و میتونم از تجربیاتتون استفاده کنم
    من از جند وقت پیش که کتاب انگشتان ثروت ساز رو شروع کردم ، باعث شد ریشه اکثریت تصمیمات مالیم رو پیدا کنم که همشون از دوران کودکیم در من نهادینه شدند و متاسفانه اکثریتش هم از سمت خانوادم بوده ، با تمرینات این کتاب اومدم جلوتر و این تمرینات و ریشه یابی رو بسط دادم به جنبه های دیگه ای که توشون مشکل دارم از جمله ترس از دست دادن پول که با کمک دوست خوبمون @ALiamiri دارم با تمرینات eft کمرنگشون میکنم
    حالا از شما هم درخواستی داشتم
    اگر براتون مقدور باشه و شخصی نباشه ، ممنون میشم تجربیاتتون در این 7 ماه که جلسه های روانشناسی کار کردین با ما به اشتراک بگذارید تا کمکمون کرده باشین در این مسیر
    شما یکی از اعضا فوق العاده موفق خانواده آکادمی هستید
    یاشار جان منتظر پست عالی جمع بندی شما هم هستم دوست خوب من @yashar_saheb
    سلام
    وقت شما بخیر
    ممنونم از اینکه زمان گزاشتید و پست من رو مطالعه کردید
    نظر لطف شماست که من رو موفق میدونید
    بخام بصورتی براتون بگم که مفید باشه اینطور هست که تست آقای یونگ در واقع 90 سوال هست که با جواب دادن بهش بخش زیادی از تفکرات و احساسات رو نشون میده و نتیجه تست هرکدوم از گزینه ها که نمره بالای 15 رو بگیره یعنی اون طرحواره درون شخص فعال هست
    شناخت ریشه طرحواره ها پروسه زمانبری هست و تنها توسط خود شخص و با یادآوری کارها و تصمیم های که در قدیم میگرفته تا حدودی مشخص میشه
    به عنوان مثال شخصی که وقتی پوزیشن ضررده داره میاد و میخاد انتقام از بازار بگیره و با حجم بالا وارد میشه و عموما بدون بررسی دقیق ؛ و متاسفانه ضرر پشت ضرر داره، این شخص احتمال زیاد طرحواره تنبیه رو داره که به دو شکل تنبیه خودش (گفتن جملات منفی به خود و سرکوب احساسات) و تنبیه طرف مقابل (مثلا شخص دیگه ای یا مارکت) خودشو نشون میده
    برای من همونطور که گفتم طرحواره تصمیم عجولانه بود و باعث ضررهای مالی بزرگ زیادی برام شده بود. تغییر ناگهانی شغل یا وارد شدن به فاز جدید شغلی بدون برنامه ریزی مشخص باعث میشد که کل سرمایه رو از دست بدم و حتی نتونم توی همون شغل قبلی هم ادامه مسیر بدم.
    بخشی از این حالات دست هورمونهای بدن هست که با درمان دارویی و تنظیم هورمون اوکی میشه و بخشی هم باید توسط مطالعه و شناخت موقعیت های حساس حل بشه.
    این طرحواره ها به طور کلی از بین رفتنی نیستن و تنها میتونیم اونها رو مقداری اصلاح کنیم. ولی همونطور که گفتم شناختشون بسیار مهمه
    همونطور که خودتون هم حتما میدونید ضمیر ناخودآگاه ما مانند کودکی هست که تفاوت بین خوب و بد یا درست و غلط و همینطور تصور و واقعیت رو تشخیص نمیده. توسط بخش خودآگاهمون و با مطالعه کتابهای مفید میتونیم خوراک خوب به ناخودآگاهمون بدیم و شاهد نتایج خوب باشیم.
    هر شخصی تنها خودش هست که میتونه آینده اش رو طبق دلخواهش برنامه ریزی کنه و پیش ببره
    من غیر از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید که خیلی برام موثر بود ؛ کتاب غول درون که آقای علی @ALiamiri بهم معرفی کردن رو هم مطالعه کردم و تمریناتش رو انجام میدم و خیلی واضح شاهد تغییرات خلقی توی روحیاتم شدم
    پیشنهاد میکنم تست 90 تایی یونگ رو انجام بدید. براتون خالی از لطف نخاهد بود
    البته تفسیر گزینه هاش یکم سخت هست و معمولا روانشناس میتونه به درستی تشخیص بده و راهنمایی کنه
    شاد و موفق باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

14. 22 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام یاشار جان وقتت بخیر

به صورت ناخوداگاه بگم مثلا برای اولین بار چند روز پیش اصلا من هواسم نبود که پوزیشنی باز کردم رو یورو دلار اصلا نمیدونم چرا اون پوزیشن رو زدم همینجوری انگشتم کلیک رو فشار داد چند دقیقه خشکم زده بود چرا اینکارو کردم خب پوزیشن رفت تو ضرر اما خب خداروشکر درستش کردم یا پیش اومده بعضی جاها ادم یه حرفی میزنه که اصلا طبق خواسته خودش نبوده بعدا فکرشو میکنی میگی چرا اینو گفتم

در حد درک فهم دانش خودم بگم:

راه حل این خرابکاری رو در رابطه با شغل خودمون بگم همیشه باید مثل یک مبارز گاردت بالا باشه طرف مقابل رو دست کم نگیری(بازار) و خودتم باید زیر نظر بگیری هوشیار باشی. من اینو تو مسابقات ufc دیدم طرف قهرمان کمربند میشه بعد از چندین برد متوالی زمانی که با یه نفر دیگه مبارزه داره تق ناک اوت میشه قشنگ معلومه از حرکاتش طرفو دست کم میگیره. حالا نمیدونم جریان دقیقش چیه اما یه سری احساسات و باور پشت این قضیه هست شاید ظرفیت ذهنی بزرگ نیست شاید طرف عزت نفس نداره خودشو لایق پیروزی نمیدونه یا ترس از شکست داره (من خودم اینو دارم فهمیدم چجوری رفعش کنم و انجام دادم موفق شدم) یا در یه چیزی زیاد خواه نمیتونه خودش رو کنترل کنه. یا به قول استاد اگاهی لازم رو نداره تا یه اتفاقی میفته مستقیم بدون خواست خودش بدون فکر کردن یه عملی انجام میده یا یه حرفی میزنه وغیره..... الهی شکرت من اینجوری بودم به حرف استاد گوش دادم یه 5 ثانیه ای فکر میکنم بعد عملی انجام میدم یا حرفی میزنم.

به نظرم باور های طرف خیلی زیاد دخیله(همش هم برمیگرده به دوران کودکی) در رابطه با این موضوع اول باید دانش لازم رو پیدا کنی که اصلا فلان چیز چیه تئوری رو بفهمی بعد خودت رو انالیز کنی کامل و پلن تغییرش رو بچینی. ولی خدایی مثل یه ماهی تو دست ادم میمونه هرلحظه ممکنه فرار کنه و توی اون لحظه نتونی تغییرش بدی دیدم طرف به خاطر باورش هاش چیزهایی ول کرده که زندگیش رو 100 درصد تغییر میداد اما در اون لحظه اصلا هواسش به خودش نیست معلوم نیست شخصیت واقعیش کجاست خیلی زیبا انگار یکی دیگه میاد پشت فرمون میشینه من اینو دیدم غیر قابل توصیفه خیییلی عجیبه. بعدا هم خودش اعتراف میکنه که اختیارش دست خودش نبوده که اون کار رو کرده

اما هزار تا سوال پیش میاد مثلا اصلا من این نحوه تربیت که زمان بچگیم بوده رو یادم نمیاد که در برخورد با فلان چه چیزی بهم یاد دادن چه کاری رو انجام بدم الانم نمیتونم خوب تشخیص بدم چی بوده مگر اینکه قشنگ همیشه یه چشمم به خودم باشه مثل یک روانشناس که بیمار نگاه میکنه از بیرون به عنوان یک شخص ناظر قضاوتم نمیکنه هر لحظه خودم رو بررسی کنم تا زمانی که میزان تاثیرش کم بشه اونم خودت خودت رو زیر نظر داشته باشی سخته به صورت خوداگاه و تغییرش بدی مثلا من خودم هر هفته اخر هفته ها تمام احساسات رفتار افکار همه چیز رو مینویسم مربوط به هفته قبل حالا تو اون حالتم نباید خودتو قضاوت کنی ممکنه هر لحظه هواست پرت بشه دوباره از دستت بره. بعدش بقیه کار ها برای تغییرش

حرف زیاد زدم امیدوارم وقت شما رو نگرفته باشم

(مقاله ای که قولش رو دادی نفرستادی اونم بزار )

الهی شکرت در جمع شما عزیزانم هستم موفق پیروز باشی
    سلام وقت بخیر ارمین جان
    اگاه و هوشیار بودن یکی از اولین و مهم ترین قدم هاست که یک تغییر در رفتارخودمون ایجاد کنیم
    اقای امینو فایل جدیدش یک اصل ساده و خیلی مهم رو معرفی کرد که بتونیم همین شرطی شدگی نسبت به اتفاقات رو تغییر بدیم اگر اتفاقی افتاد مثلا ضرر زیادی کردیم به جای اینکه سریع شروع کنیم به*** دادن بشینیم مسئله رو درست حسابی حل کنیم
    مسائل مربوط ترس از شکست باورهای منفی و.. همش دخیل هست که همه اینها یک نتیجه مشترک دارند جلوی قدرت شمارو برای اقدام کردن میگیرن که چرایی اش رو در جمع بندی پست ها توضیح میدم
    راه های زیادی برای پیدا کردن این رفتار ها و تغییراتشون هست قدم اول تعیین هدف که چه چیزی میخواید هر چه قدر شفاف تر باشه نتیجه ای که میخواید ذهن راحت تر راه های رسیدن بهش رو پیدا میکنه
    قدم دوم باید اقدام کنید قدم سوم باید بفهمید که اقدام هاتون نتیجه میدن یا خیر اینکار شمارو دورتر میکنه از هدف یا نزدیک تر چطوری؟ با بررسی نتایج.یک روتین هست خیلی ام ساده است تو بخش جمع بندی پست ها میگم
    قدم چهارم وقتی فهمیدید اقدام هاتون کدومش شمارو نزدیک تر میکنه یا دور تر باید انقدر خودتون رو تغییر بدید که به هدف مورد نظر برسید
    یک راه خیلی ساده ای هم برای سرعت بخشید به این پروسه هست تو جمع بندی پست ها میگم که همین الان همه مون ازش استفاده میکنیم
    مثال همین چهار قدم : هدف گذاشتم مثلا روابط رو با همسرم بهبود ببخشم حالا جزئیات خاصی رو هم نوشتم که دقیقا چی میخوام فدم دوم میرم یکسری اقدامات انجام میدم مثلا هر ماه با هم میریم کنسرت هر هفته حداقل یکبار بیرون شام میخوریم قدم سوم من متوجه شدم اینکه من بعد از کار بیام بشینم درمورد جروبحث هام با فلانی داشتم غرغر و داد بیداد کنم من رو از هدف دور میکنه خوب من قدم چهارم میام این رو تغییر میدم به یک چیز دیگه رفتاریکه نتیجه میخوام بهم میده
    مقاله از یکسال پیش من به اقای امینو هم گفتم میخوام ارائه بدم اما گفتم تا وقتی رو خودم نتیجه نده نمی نویسم اما خدارو شکر ازمون اینکه اصولی به کار بردم کار میکنن یا نه رو پس دادن. پروسه اینجا تموم شه میدمش اقای امینو اگر لایق دید بذاره.
    پروسه اینجا خیلی مهم هست چون مردم خودشون باورهاشون عادت هاشون با هرروش اصولی هست تغییر میدن اما بعد یک مدت دوباره بر میگردن به اون ادم قبلی فکر اینکه هرچی که انجام میدانند بی فایده بود (که نبوده)افسرده شون کرده.
    یکی از دلایلی دیگه ای که اینکارو میکنم اینه که خودمم با این موضوع سالهاس کلنجار میرم این چالش گذاشتم که حلش کنم ایشلا اینجا بتونیم با نظرات و تجربه شما بتونیم این موضوع رو برای همیشه حل کنیم
    ممنون از مشارکتت
    ویرایش توسط yashar_saheb : 04-01-2022 در ساعت 13:04
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ، وقت بخیر دوستان عزیز
    من یه مشکلی دارم که خیلی وقته هست ولی الان خیلی بولد شده برام ، من سود روزانه مو میگیرم گاهی وقتا بیشترم میگیرم ، یکم بعدش انگار معتادم میرم(اعتماد به نفسم هم در این زمان خیلی زیاد میشه) سمت پلتفرم یه موقعیتو بدون بررسی کامل ورود میکنم(با حجم زیاد) و بیش از سودم ضرر میکنم ، هر روز خدا این کار تکرار میشه ، خودم فکر میکنم از طمع و زیاده خواهیم هست و نمیدونم چطوری باید حلش کنم ، موقع اشتباه کردن میدونم که اشتباهه ولی نمیتونم جلو خودمو بگیرم در این مرحله نمیدونم چیکار باید بکنم؟، در این مورد خوشحال میشم منو راهنمایی بفرمایید.
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام
    وقت شما بخیر
    ممنونم از اینکه زمان گزاشتید و پست من رو مطالعه کردید
    نظر لطف شماست که من رو موفق میدونید
    بخام بصورتی براتون بگم که مفید باشه اینطور هست که تست آقای یونگ در واقع 90 سوال هست که با جواب دادن بهش بخش زیادی از تفکرات و احساسات رو نشون میده و نتیجه تست هرکدوم از گزینه ها که نمره بالای 15 رو بگیره یعنی اون طرحواره درون شخص فعال هست
    شناخت ریشه طرحواره ها پروسه زمانبری هست و تنها توسط خود شخص و با یادآوری کارها و تصمیم های که در قدیم میگرفته تا حدودی مشخص میشه
    به عنوان مثال شخصی که وقتی پوزیشن ضررده داره میاد و میخاد انتقام از بازار بگیره و با حجم بالا وارد میشه و عموما بدون بررسی دقیق ؛ و متاسفانه ضرر پشت ضرر داره، این شخص احتمال زیاد طرحواره تنبیه رو داره که به دو شکل تنبیه خودش (گفتن جملات منفی به خود و سرکوب احساسات) و تنبیه طرف مقابل (مثلا شخص دیگه ای یا مارکت) خودشو نشون میده
    برای من همونطور که گفتم طرحواره تصمیم عجولانه بود و باعث ضررهای مالی بزرگ زیادی برام شده بود. تغییر ناگهانی شغل یا وارد شدن به فاز جدید شغلی بدون برنامه ریزی مشخص باعث میشد که کل سرمایه رو از دست بدم و حتی نتونم توی همون شغل قبلی هم ادامه مسیر بدم.
    بخشی از این حالات دست هورمونهای بدن هست که با درمان دارویی و تنظیم هورمون اوکی میشه و بخشی هم باید توسط مطالعه و شناخت موقعیت های حساس حل بشه.
    این طرحواره ها به طور کلی از بین رفتنی نیستن و تنها میتونیم اونها رو مقداری اصلاح کنیم. ولی همونطور که گفتم شناختشون بسیار مهمه
    همونطور که خودتون هم حتما میدونید ضمیر ناخودآگاه ما مانند کودکی هست که تفاوت بین خوب و بد یا درست و غلط و همینطور تصور و واقعیت رو تشخیص نمیده. توسط بخش خودآگاهمون و با مطالعه کتابهای مفید میتونیم خوراک خوب به ناخودآگاهمون بدیم و شاهد نتایج خوب باشیم.
    هر شخصی تنها خودش هست که میتونه آینده اش رو طبق دلخواهش برنامه ریزی کنه و پیش ببره
    من غیر از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید که خیلی برام موثر بود ؛ کتاب غول درون که آقای علی @ALiamiri بهم معرفی کردن رو هم مطالعه کردم و تمریناتش رو انجام میدم و خیلی واضح شاهد تغییرات خلقی توی روحیاتم شدم
    پیشنهاد میکنم تست 90 تایی یونگ رو انجام بدید. براتون خالی از لطف نخاهد بود
    البته تفسیر گزینه هاش یکم سخت هست و معمولا روانشناس میتونه به درستی تشخیص بده و راهنمایی کنه
    شاد و موفق باشید
    خیلی ممنونم از راهنماییتون و اینکه وقت با ارزشتون رو در اختیار من گذاشتید
    حتما این تست رو انجام میدم و نتیجه رو با شما برای راهنمایی بیشترتون هماهنگ میشم
    ما
    ما یک

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع