صفحه 108 از 543 نخستنخست ... 85898106107108109110118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,071 به 1,080 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Milad-Trader آواتار ها
    7,622 بار در 2,181 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_510 نمایش پست ها
    سلام عزیز دل نگران نباش، من حدس میزنم دوستانی که نگران این موضوع هستن زیر 30 سال سنشون باشه و البته این فقط یک حدسه و بچه های بالای 30 هم میتونن همینطوری نگران باشن اما احتمالا دوستان بالای 30 به واسطه ی تجربه ی زندگی نگران این موضوع احتمالا کوچیک اونم در حالی که اتفاق نیفتاده نمیشن. (اول که مطرح میشه بهش فکر میکنن ولی بعد از مدتی باهاش کنار میان و به مسیرشون ادامه میدن)

شما در همین پیام اشاره کردی که در زمانی که نت ایران قطع بود شما به نت جهانی وصل بودی، و این دقیقا چیزیه که خیلی ها نمیدونن، حالا شما از کجا میدونی که نمیتونی از سروری استفاده کنی که نه تنها سرعتش از کامپیوتر خودت بهتره بلکه پینگت رو هم کاهش میده. سواله دیگه ;-) و به این هم توجه کن که این راه حل برای زمان بحران بوده که کلا نت قطع بوده نه برای شرایط عادی و متداول. منظورم اینه که امکانش هست که به غیر از سرور مجازی راه های دیگه ای هم وجود داشته باشه یا به وجود بیاد.

نکته ی دیگه ای وجود داره اونم اینه که شما بدترین حالتش رو هم که در نظر بگیری، یعنی طرحی تصویب بشه که اینترنت ایران کلا قطع بشه و بشیم اینترانت، این یک فرض محاله اما در هر صورت حالا شد و ما از نت جهانی دور موندیم، حالا چیکار کنیم؟
    تمرین تمرین تمرین، مثل ژانویه و فبریه که استاد پیشنهاد میدن ترید نکنید اگر اومدیم و نت قطع شد احتمالا به دو دسته تقسیم میشیم، کسایی که عجله داشتن و میخواستن 6 ماهه ثروتشون از کل طایفه شون بیشتر بشه اما الان دیگه همه آرزوهاشون بر باد رفته پس بیخیال همه چیز میشن و به خیل عظیم منتقدان میپیوندن و غرغرهاشون مثل گذشته شروع میشه و در سطحی باقی می مونن که از بیرون بهشون تحمیل میشه.
    اما یک دسته ی دیگه هستن که زمانی که استاد فایلهارو میفرستاد و میگفت تمرین کنید و منتظر فایل بعدی نباشید تمرین میکردن، وقتی استاد گفت ژانویه و فبریه حتی روی دمو ترید نکنید و فایلهارو تمرین کنید، ترید نمیکردن و فایلهارو میدیدن و روی فایلها و روانشناسیشون تمرین میکردن، این دسته از افراد اگه 5 سال هم نتونن به نت جهانی و ترید وصل بشن تمرین میکنن، تمرین میکنن و باز هم تمرین میکنن. چون میدونن به هیچ وجه امکان نداره که بشه از تکنولوژی دور موند. و بالاخره به نت وصل میشن . و اون موقع یک روز هم براشون کافیه که تمام سالهایی که صبر کردن و تمرین کردن رو نتیجه اش رو با لذت ببینن و کیف کنن. (بازم میگم به نظر من احتمالش صفره که از نت جهانی قطع بشیم)

باید توجه کنیم که احتمال خیلی خیلی زیاد این افکار حالا یا آگاهانه یا ناآگاهانه راه فراریه برای اینکه فرد تمرکزش به جای تمرین روی موارد دیگه باشه، و راهیه برای فرار از تمرین. حالا یا بهش آگاه هستیم یا نه این رو دیگه هرکس خودش باید بررسی کنه. من و شما هم نداره. و برای همه می تونه صدق کنه.
    اصلا بهتره اینجوری بهش نگاه کنیم، فکر کنیم مجبوریم به فرمایش استاد عمل کنیم. 5 سال آموزش و تمرین، بعد درآمد، تازه اونم یواش یواش،یک ذره یک ذره.

رفقا، موفقیم، کافیه در مسیری که استاد برامون مشخص کرده باقی بمونیم. [Love]
    سلام مجدد خدمت شما،

ممنونم از توضیحات تکمیلی که اضافه کردید.

انشاالله که هیچ مشکلی نخواهد بود و به خوبی این هم مثل باقی مسائل زندگی میگذرد.

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,096 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 599 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    اژدهای کوچک جیغ زد:«عجله کن!کار زیاد داریم!»

پاندای بزرگ گفت:«رودخونه عجله نمی کنه و با این که موانع زیادی سر راهشه،همیشه به جایی که میخواد میرسه»
    06.png
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

4. 35 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

232 بار در 24 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    من یه مشکلی دارم موقع ترید زدن ،یه حساب باز میکنم کاملا با مدیریت سرمایه و اصولی حساب رو میارم بالا بعد از یه جایی حس میکنم حساب واقعی هست و ضرر کردن برام سخت میشه و اولین تریدی رو که بد میزنم به استاپ دست میزنم و همش میخوام بالانس رو برگردونم به مبلغ قبل اون ترید اشتباه و معمولا کال میشم اینجا چون ارامش و مدیریت سرمایم به هم میریزه
    کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه برای این مشکل؟تا حالا حساب ریل باز نکردم،یکی از دوستان میکفت راهش اینه که تو حساب سبک ریل ضرر کنی تا درس بشه برات،اما خواستم از کمک ادمین ها و دوستان با تجربه استفاده کنم
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    صبر و استقامت را شعار خویش سازید که پیروزی می آورد.
    امام علی (ع)

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از mtaj65 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtaj65 نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکلی دارم موقع ترید زدن ،یه حساب باز میکنم کاملا با مدیریت سرمایه و اصولی حساب رو میارم بالا بعد از یه جایی حس میکنم حساب واقعی هست و ضرر کردن برام سخت میشه و اولین تریدی رو که بد میزنم به استاپ دست میزنم و همش میخوام بالانس رو برگردونم به مبلغ قبل اون ترید اشتباه و معمولا کال میشم اینجا چون ارامش و مدیریت سرمایم به هم میریزه
    کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه برای این مشکل؟تا حالا حساب ریل باز نکردم،یکی از دوستان میکفت راهش اینه که تو حساب سبک ریل ضرر کنی تا درس بشه برات،اما خواستم از کمک ادمین ها و دوستان با تجربه استفاده کنم
    سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
    امیدوارم حال دلتون فوق العاده باشه و زندگیتون سرشار از پول و ثروت
    این خیلی عالی هست مشکل پیش اومده و شما در حال حل کردن این موضوع هستید و این عالیه
    ابتدا باید علت اینکه فکر میکنید حساب واقعی هست رو پیدا کنید ، ریشه یابی کنید و از خودتون این سوال رو بپرسید علت اینکه من فکر میکنم این حساب واقی هست چیه ؟ یکیش میتونه زوم کردنتون برای رشد اکانت باشه که در این صورت ایراد کار اینجا در میاد که شما صرفا فکر میکنید به خاطر تمرین ترید میزنید ولی در حقیقت در پس ذهنتون هدف افزایش بالانس رو دنبال میکنید ، این مورد کاملا در تمرینات هم دیده میشه ما در تنهایی و بدون فعالیت در تاپیک تمرین انجام میدیم و فکر میکنیم که درست عمل میکنیم اما وقتی نمونه تمرین رو در تاپیک میگذاریم میبینیم 10 نفر از دوستان ایراداتی رو نوشتن که اصلا خودمون نمیدیدیم ، یکی دیگش این تفکر ناخودآگاه میتونه باشه که اگر من معاملات منفی داشته باشم دوستان ببینند برام بد میشه و نمیخوام معاملات ضررده داشته باشم و کسی ببینه ، پیشنهاد میکنم هرچقدر میتونید از این تریدهای ضرر ده داشته باشید به شرط اینکه بکشیدش روی چارت و علت و ایراد پوزیشن رو پیدا کنید و دیگه اون رو تکرار نکنید این کلید موفقیت در تریدهای بعدیتون هست ، یکی دیگه از علتها میتونه این باشه که بخواهید یک گراف تر تمیز و بدون افت داشته باشید که اینهم باز خلاف این موضوع هست که شما این اکانت رو برای تمرین و بررسی چک لیستتون باز کردید
    همینجور فکر کنید و بگرددید دنبال چرایی این طرز فکر مطمینا نتیجه میگیرید
    در بخش تعهد روی خودتون کار کنید ، تعهد در هر کاری نه تنها فارکس و ترید
    باید چک لیست داشته باشین و انقدر روش ترید بزنید تا ایمان داشته باشید در نقاطی که طبق چک لیست وارد میشید با وجود اینکه استاپتون هم زده میشه طی 100 معامله شما افزایش بالانس دارید ، اون موقع با رسیدن قیمت به استاپتون خیلی آرام و ریلکس اجازه میدید زده بشه چون ایمان دارید که با وجود معاملات ضررده شما بالانستون افزایش داره
    از ضرر کردن و استاپ خوردن نترسید اینهم همانند معاملات سود ده بخشی از موفقیت در مارکت هست به قول استاد اگر یاد بگیرید چطور رنج بکشید دیگه رنج نمیکشید
    لطفا این جمله رو چندین بار بخونید :
    من یا باید رنج استاپ زده شدنم رو قبول کنم و علتش رو پیدا کنم و دیگه تکرارش نکنم یا در چرخه باطل دست زدن به استاپ گیر کنم و رنج حساب کال کردن رو بکشم و مانع رشد خودم بشم

پیشنهاد : اگر میخواید موفق بشید هر کار و حرفی که استاد میگن انجام بدید و طبق فایل نقشه راه حرکت کنید.نه بر اساس خواسته و فکر خودتون
    آیا استاد به شما اجازه باز کردن حساب ریل دادن ؟ آیا شما علاوه بر بخش تکنیکال و آموزش در بخش روانشناسی فردی هم رشد کردید ؟

در مورد باز کردن حساب ریل به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه ، دقت کنید به هیچ عنوان علت :

1- اگر شما در حساب دمو که از نظر روانی فشاری روتون نیست نتونید تریدهای اصولی داشته باشید به هیچ عنوان در حساب ریل که علاوه بر تمام چیزها فشار روانی و ترس از دست دان پول هم در اون دخیل هست سود مستمر نخواهید داشت.
    2- اگر حساب ریل باشه ذهن شما از تفکر بر روی یادگیری خودش رو میکشونه سمت کسب پول و افزایش بالانس که مانع پیشرفت و یادگیریتون خواهد شد.

در زیر یک فایل اکسل براتون میگذارم که دوستان قبل زحمتش رو کشیدن و تهیه کردن و عذرخواهی میکنم که نام کاربر یادم نیست با این وجود ازشون تشکر میکنم
    شما در این محاسبات میتونید ببینید که اگر چند درصد از اکانتتون درگیر معاملات باشه بعد از چند پوزیشن ضررد متوالی اکانتتون نصف میشه
    لینک :https://s22.picofile.com/file/844775...A%A9.xlsx.html

لطفا این فایل رو هم مطالعه کنید خیلی میتونه کمکتون کنه :
    لینک : https://s22.picofile.com/file/844775...DB%8C.pdf.html

امیدوارم این دریافتهایی که تا به حال از استاد داشتم و همچنان یادگیری ادامه داره ، براتون مفید واقع بشه
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 02-24-2022 در ساعت 09:56
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

232 بار در 24 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
    امیدوارم حال دلتون فوق العاده باشه و زندگیتون سرشار از پول و ثروت
    این خیلی عالی هست مشکل پیش اومده و شما در حال حل کردن این موضوع هستید و این عالیه
    ابتدا باید علت اینکه فکر میکنید حساب واقعی هست رو پیدا کنید ، ریشه یابی کنید و از خودتون این سوال رو بپرسید علت اینکه من فکر میکنم این حساب واقی هست چیه ؟ یکیش میتونه زوم کردنتون برای رشد اکانت باشه که در این صورت ایراد کار اینجا در میاد که شما صرفا فکر میکنید به خاطر تمرین ترید میزنید ولی در حقیقت در پس ذهنتون هدف افزایش بالانس رو دنبال میکنید ، این مورد کاملا در تمرینات هم دیده میشه ما در تنهایی و بدون فعالیت در تاپیک تمرین انجام میدیم و فکر میکنیم که درست عمل میکنیم اما وقتی نمونه تمرین رو در تاپیک میگذاریم میبینیم 10 نفر از دوستان ایراداتی رو نوشتن که اصلا خودمون نمیدیدیم ، یکی دیگش این تفکر ناخودآگاه میتونه باشه که اگر من معاملات منفی داشته باشم دوستان ببینند برام بد میشه و نمیخوام معاملات ضررده داشته باشم و کسی ببینه ، پیشنهاد میکنم هرچقدر میتونید از این تریدهای ضرر ده داشته باشید به شرط اینکه بکشیدش روی چارت و علت و ایراد پوزیشن رو پیدا کنید و دیگه اون رو تکرار نکنید این کلید موفقیت در تریدهای بعدیتون هست ، یکی دیگه از علتها میتونه این باشه که بخواهید یک گراف تر تمیز و بدون افت داشته باشید که اینهم باز خلاف این موضوع هست که شما این اکانت رو برای تمرین و بررسی چک لیستتون باز کردید
    همینجور فکر کنید و بگرددید دنبال چرایی این طرز فکر مطمینا نتیجه میگیرید
    در بخش تعهد روی خودتون کار کنید ، تعهد در هر کاری نه تنها فارکس و ترید
    باید چک لیست داشته باشین و انقدر روش ترید بزنید تا ایمان داشته باشید در نقاطی که طبق چک لیست وارد میشید با وجود اینکه استاپتون هم زده میشه طی 100 معامله شما افزایش بالانس دارید ، اون موقع با رسیدن قیمت به استاپتون خیلی آرام و ریلکس اجازه میدید زده بشه چون ایمان دارید که با وجود معاملات ضررده شما بالانستون افزایش داره
    از ضرر کردن و استاپ خوردن نترسید اینهم همانند معاملات سود ده بخشی از موفقیت در مارکت هست به قول استاد اگر یاد بگیرید چطور رنج بکشید دیگه رنج نمیکشید
    لطفا این جمله رو چندین بار بخونید :
    من یا باید رنج استاپ زده شدنم رو قبول کنم و علتش رو پیدا کنم و دیگه تکرارش نکنم یا در چرخه باطل دست زدن به استاپ گیر کنم و رنج حساب کال کردن رو بکشم و مانع رشد خودم بشم

پیشنهاد : اگر میخواید موفق بشید هر کار و حرفی که استاد میگن انجام بدید و طبق فایل نقشه راه حرکت کنید.نه بر اساس خواسته و فکر خودتون
    آیا استاد به شما اجازه باز کردن حساب ریل دادن ؟ آیا شما علاوه بر بخش تکنیکال و آموزش در بخش روانشناسی فردی هم رشد کردید ؟

در مورد باز کردن حساب ریل به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه ، دقت کنید به هیچ عنوان علت :

1- اگر شما در حساب دمو که از نظر روانی فشاری روتون نیست نتونید تریدهای اصولی داشته باشید به هیچ عنوان در حساب ریل که علاوه بر تمام چیزها فشار روانی و ترس از دست دان پول هم در اون دخیل هست سود مستمر نخواهید داشت.
    2- اگر حساب ریل باشه ذهن شما از تفکر بر روی یادگیری خودش رو میکشونه سمت کسب پول و افزایش بالانس که مانع پیشرفت و یادگیریتون خواهد شد.

در زیر یک فایل اکسل براتون میگذارم که دوستان قبل زحمتش رو کشیدن و تهیه کردن و عذرخواهی میکنم که نام کاربر یادم نیست با این وجود ازشون تشکر میکنم
    شما در این محاسبات میتونید ببینید که اگر چند درصد از اکانتتون درگیر معاملات باشه بعد از چند پوزیشن ضررد متوالی اکانتتون نصف میشه
    لینک :https://s22.picofile.com/file/844775...A%A9.xlsx.html

لطفا این فایل رو هم مطالعه کنید خیلی میتونه کمکتون کنه :
    لینک : https://s22.picofile.com/file/844775...DB%8C.pdf.html

امیدوارم این دریافتهایی که تا به حال از استاد داشتم و همچنان یادگیری ادامه داره ، براتون مفید واقع بشه
    سلام علی اقای عزیز
    3 تا علتی که ابتدا گفتین کاملا درسته
    1.تمرکزم رو رشد حسابه
    2.کسی از دوستان با تجربه و قدیمیم استیتمنتمو تو mql5 داره میبنیه
    3سعی بر افزایش بالانس با استیتمنت بی نقص دارم،کلا اگه دراودان به 10 درصد برسه انگار دیگه حال نمیده اون حساب بهم
    من 25 روزه تو اکادمی شرکت کردم،چند تا ترید گذاشتم از بازخورد بچه های قدیمی و بعدش جواب ندادنشون حس کردم تو پرایس مشکل دارم
    و گفتم یه مدت فقط با پرایس کار کنم و بعد بیام تمرین های فراکتالی رو انجام بدم
    واسه همین یرگشتم یه چک لیست صزفا با توجه به پرایس نوشتم برای اولین بار(تا حالا چک لیست نداشتم)،تو این چند روز 3 بار ارتقاش دادم،الان حس میکنم چک لیستم مشکل خاصی نداره و اولین لغزشم زمانی شزوع میشه که اولین ترید بدون پایبندی به چک لیست رو میزنم و بعد از اون اگه معاملم بره تو ضرر کاملا مدیریت سرمایه و چک لیست از بین میره برای جبران اوت ترید اشتباه
    خیلی جوابتون عالی بود،نیاز هست چند باز بخونمش و نوت بردارم
    و سوال اخر یاد گرفتن این قسمت روانشناسی فردی نیاز به کتاب یا مقاله خاصی داره یا فقط باید سعی بکنم به چک لیستم پایبند باشم
    خودم میخواستم هر روز صبح تا یک مدت هر روز ابتدای روز از چک لیستم پاک نویس کنم تا اخر شب تو ذهنم بمونه،نمیدونم کار درستیه یا نه
    صبر و استقامت را شعار خویش سازید که پیروزی می آورد.
    امام علی (ع)

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از mtaj65 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,644 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    [QUOTE=aminesfandi66;202738]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amalphia نمایش پست ها
    با سلام

من این پست رو در پاسخ یکی از دوستان در دوره فراکتالی نوشتم. یکی دیگه از دوستان پیشنهاد کرد اینجا هم بذارم تا انشالله کمکی باشه برای همه. ایشون پرسیده بودن که در اینده چه چالش روانشناسی ممکنه جلوشون قرار بگیره، چون تازه وارد بحث ترید شده ان و هنوز دوره رو تموم نکرده ان. امیدوارم که برای هیچ کد.م از بچه های آکادمی پیش نیاد.

چند تا از چالشهای روانشناسی رو که برای خود من پیش اومده رو میگم، امیدوارم هیچ وقت گرفتارشون نشی! (من خیلی مودبانه می نویسم، ولی کلی کلمات کش دار و حرف های خاک توسری و ... توش هست که خودت جایگزین کن.)
    و اما چالشها:

اولیش کار کردن با پول واقعیه! توی حساب دمو، خیالت راحته چون پول خودت نیست. ولی وقتی پول واقعی میاد وسط، اگه به چک لیستت مسلط نباشی، دست و پات می لرزه وقتی می خوای ترید بزنی.

دومین فشار که خیلی هم شدیدتره وقتی میاد که چند تا ترید پشت سر هم منفی میشه و بالانس حساب میره توی ضرر. در حالی که ممکنه همه چی درست بوده باشه و اون تریدها، جزو تریدهای ضررده چک لیست بوده ان و مشکل خاصی نیست. ولی ذهنت اونقدر درگیر میشه که برای تریدهای بعدی، واقعا باید از هفت خوان رستم رد بشی.

سومین و بدترین و شدیدترین فشار روحی و ذهنی وقتی به آدم وارد میشه که بیشتر از 70-80 درصد بالانس رو از دست میدی و دیگه امیدی نیست که حسابت رو برگردونی و به سوددهی برسونی. از این جا تا کال مارجین شدن راهی نیست و معمولا در همون روز یا روز بعد، اتفاق میوفته. اینجا ذهنت یه بازیهایی سرت درمیاره که پیش خودت فکر میکنی این نامرد اینا رو از کجاش درمیاره؟ کی اینا رو یاد گرفته که ما نفهمیدیم؟ چند تا از بازیهای ذهن توی این مرحله رو میگم، دوستانی که حساب ریل کال کرده ان، میتونن تایید کنن:

1. آبروت پیش بچه های آکادمی رفت. با چه رویی میخوای عکسهای تریدها رو آپلود کنی همه ببینن؟
    2. بعد اینهمه تمرین، کال شدی؟ پس فرق تو با اون تریدرهایی که دوره ندیده ان و استاد امینو رو نمیشناسن چیه؟ اونا هم حساب کال میکنن، تو هم حساب کال کردی. حیف استاد امینو که وقتشو برای تو حروم کرد!
    3. اینهمه پول دوره دادی به هیچ دردی هم نخورد. تو که می خواستی حساب کال کنی، لااقل پولتو حروم دوره نمی کردی.
    4.از وقت تفریح و خوشگذرونی خودت و خونواده ات زدی و همه وقتت رو گذاشتی برای تمرین. عمرتو حروم کردی، لااقل با رفقا میرفتی جاده چالوس یه حالی میکردی اقلا. حروم کردی رفت.
    5. چند تا تولد و عروسی نرفتی و همه اش پای چارت بودی؟ میدونی همه فامیل ازت شاکین؟ خانمت که دیگه محل ...
    6. میدونی با اون پول چه کارایی میتونستی بکنی؟ چه چیزایی میتونستی بخری؟ برای مادرت، خانمت، دخترت ....
    7. اون پول پس اندازت بود، حالا چطوری می خوای جبران کنی؟ با این حقوق کارمندی و با اینهمه گرونی.... خودمونیم، عجب غلطی کردی!
    8. حالا برای حساب بعدی میخوای پول از کجا بیاری؟ طلاهای زنت رو بفروشی؟ یا از داداشت قرض میکنی؟ اصلا برو قایمکی یه وام بهره بالا بگیر، به کسی هم نگو. اینطوری آبروت هم نمیره. آره اینطوری بهتره.
    9. اون پول اجاره این ماه بود که دادی رفت. حالا اجاره رو میخوای چیکار کنی؟
    10. تو که همه چی رو بلد بودی، بازم باختی. دیگه چیزی هست که بخوای یاد بگیری؟ ( البته این بازی رو ذهن وقتی سرت میاره که دوره خوب و استاد خوب و انجمن خوبی مثل اینجا نباشه.)

در این مرحله تریدر چون پولی نداره که دوره جدیدی بره و اصلا هم فکر نمیکنه تقصیر خودشه و همه اشکالات رو میندازه گردن بازار و بروکر دزد و ...میوفته توی یه چاه دورانی سقوط. هی اندیکاتورهای مختلف رو امتحان میکنه، سیستم عوض میکنه، بروکر عوض میکنه، هر چی ویدیو توی یوتیوب هست رو میبینه، تملیت پشت تمپلیت می سازه، تا دو سه نصفه شب زل میزنه به مانیتور بلکم یه فرجی بشه و بتونه یه چیزی از توی چارت دربیاره... وسالها به سرعت میگذرن. چشم بهم میزنی بچه ات داره دیپلم می گیره. تو کی بزرگ شدی؟

خلاصه، زندگی میشه جهنم. هم برای خودت و هم برای خونوادت. از طرف دیگه به چارت و ترید و دیدن اندیکاتورهای رنگی رنگی معتاد میشی. اصلا نمیتونی از پای چارت بلند شی. هیچ کار دیگه ای بهت نمی چسبه، هیچ تفریح دیگه ای بهت حال نمیده. شام و نهارت رو هم پای چارت می خوری، و اصلا هم نمیدونی کجای کار خرابه. رفیقات مسخره ات می کنن، خونواده ات بهت پشت میکنن و بهت محل نمیدن. به زمین و زمان فحش میدی. یقه خدارو می گیری و ...

اینا چند تا از مواردش بود. یه وقتهایی حاضری بمیری ولی فکر خونواده و ... نمیذاره. من اینقدر حساب کال کرده ام که یادم نمیاد. فکر نمیکنم بروکری باشه که من توش حساب نداشته باشم.

ببخشید، فکر کنم زیاده روی کردم. البته این موارد با وجود دوره های خیلی خوب و وجود استاد بزرگی مثل استاد امینو، برای بچه های آکادمی پیش نمیاد. انشالله همه موفق میشیم و ... (میخواستم بگم به همه اون کسایی که خندیدن و مسخره کردن، ثابت میکنیم که: به من خندیدین؟ الان شماها مجبورین هر روز از صبح تا شب، توی سرما و گرما برین سر کار، من توی خونه میشینم و قهوه ام رو میخورم و در عرض نیم ساعت، با یه ترید، اندازه ده سال درآمد شما رو درمیارم. حقتون همینه. باید مثل ... کار کنین. ولی نه نه، ما اینقدرها هم بد نیستیم. آدم وقتی موفق میشه، باید افتاده تر بشه. از انسانیت دور نشه و ... باید دست بقیه رو هم بگیره. اگه این ذهن بذاره، باید زود بهش افسار زد)

اینا حرفهاییه که فقط میشه به تریدرها زد, چون کس دیگه ای نمی فهمه. ایشالله سر هیچ کسی نیاد.
    اگه خواستین، بازم هست. اصلا باید یه کتاب بنویسم، نه؟
    موفق باشین

دمت گرم برادر ...با قدرت و همدلی میریم جلو ان شاء ا... همه موفق میشیم انرژی گرفتم از حرفات
    سلام وقت بخیر

حرفتونو فک کنم همه کسایی که حساب کال کردن با پوست استخون حس کنن ممنون از اینکه یاد اوری کردین حس بعد حساب کال کردن چجوریه تا بیشتر به قوانین و چک لیستمون پایبند باشیم

و بنظرم دیگه بچه هایی اکادمی ویو باید از این مرحله عبور کنیم که حساب نباید بره تویی ضرر بزرگ دیگه باید حرفه ای بشیم حساب کال کردن واقعا کار اماتوری هم نیست زیر سطح اماتوریه

ی چیزی که از ترید هایی استاد متوجه شدم اینکه حس میکنم استاد ترید نمیزنه که پول در بیاره ترید میزنه طبق اصولش حالا این وسط یک دلار سود کنه یا صد هزار تا براش مهم نیست و امید وارم مام روزی به اون درجه برسیم (من صد دلار میرم تو سود تون صدامم عوض میشه خخخ) و ما باید و باید از استاپ استفاده کنیم تا پول در بیاریم... امینو هم میگه من با استاپ گذاشتن بینیاز مالی شدم بعد دیگه استاپ نزاشتم امید وارم متوجه اهمیت این جمله بشیم

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام

سلام وقت بخیر.
    ضررهای ما معمولا چندتا الگوی ثابت بیشتر ندارن.این الگوها را شناسایی کنید و بشکنیدشون. ببینید از قبل از اینکه وارد لوپ ضرر بشید چه اتفاقاتی می افته و چه احساسات و افکاری ایجاد میشه که منجر به تصمیم نادرست و عمل اشتباه میشه.کل این مسیر را بنویسید و باورها و خاطرات و احساسات خودتون را استخراج کنید.همین آگاهی به تنهایی نصف مسیر را هموار میکنه. بعد برید سراغ شکستن زنجیره و اصلاح مسیر.به این شکل از اون لوپ خارج میشید و وقتی از همه الگوهای معیوب خارج بشید تصمیمات و عملکردتون متحول میشه و به موفقیت میرسید.
    یه نمونه از استراتژی های معیوب کال شدنم را براتون قرار میدم.

DSC_0353.jpg
    چند نکته:
    این الگوی غرور و خشم بود که نتیجش برای من تعارض شده بود و باعث میشد بعد از ضرر دادن با حجم های احساسی و بدون استاپ در نقطه نامناسب وارد پوزیشن بشم.
    این صرفا یک نمونس و برای هر شخصی میتونه متفاوت باشه . اینجا ریشه یابی احساسات را ننوشتم چون کار عملی هست و اگر انجام بشه میتونه موثرتر باشه
    پشت هر احساسی یک باور و پشت هر باوری یک یا چند خاطره واقعی یا مجازیه و هر خاطره ای داری ساب مدالیته های (کیفیتهایی که حواس پنجگانه را درگیر میکنن)مختلفه.برای خنثی سازی خاطرات و ذهنیت مخربتون باید روی این قسمت ها کار کنید
    تمام این اتفاقات ممکنه در ده پونزده ثانیه اتفاق بیوفته پس باید دقیق باشید و سعی کنید در طول معاملات به ذهن و احساساتت آگاه باشید.نیاز نیس باهاشون مبارزه کنید،فقط مشاهده کنید و در زمان مناسب برید سراغ ریشه ها
    نهایتا باید بعد از شکسته شدن لوپ احساسات و باورها و افکار جدیدی برای خودتون پروگرم کنید که همه اینها کنار هم باعث میشه دیگه از این سوراخ نیش نخورین
    امیدوارم مفید باشه براتون
    موفق باشید
    ویرایش توسط ALiamiri : 02-24-2022 در ساعت 11:22

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام علی اقای عزیز
    3 تا علتی که ابتدا گفتین کاملا درسته
    1.تمرکزم رو رشد حسابه
    2.کسی از دوستان با تجربه و قدیمیم استیتمنتمو تو mql5 داره میبنیه
    3سعی بر افزایش بالانس با استیتمنت بی نقص دارم،کلا اگه دراودان به 10 درصد برسه انگار دیگه حال نمیده اون حساب بهم
    من 25 روزه تو اکادمی شرکت کردم،چند تا ترید گذاشتم از بازخورد بچه های قدیمی و بعدش جواب ندادنشون حس کردم تو پرایس مشکل دارم
    و گفتم یه مدت فقط با پرایس کار کنم و بعد بیام تمرین های فراکتالی رو انجام بدم
    واسه همین یرگشتم یه چک لیست صزفا با توجه به پرایس نوشتم برای اولین بار(تا حالا چک لیست نداشتم)،تو این چند روز 3 بار ارتقاش دادم،الان حس میکنم چک لیستم مشکل خاصی نداره و اولین لغزشم زمانی شزوع میشه که اولین ترید بدون پایبندی به چک لیست رو میزنم و بعد از اون اگه معاملم بره تو ضرر کاملا مدیریت سرمایه و چک لیست از بین میره برای جبران اوت ترید اشتباه
    خیلی جوابتون عالی بود،نیاز هست چند باز بخونمش و نوت بردارم
    و سوال اخر یاد گرفتن این قسمت روانشناسی فردی نیاز به کتاب یا مقاله خاصی داره یا فقط باید سعی بکنم به چک لیستم پایبند باشم
    خودم میخواستم هر روز صبح تا یک مدت هر روز ابتدای روز از چک لیستم پاک نویس کنم تا اخر شب تو ذهنم بمونه،نمیدونم کار درستیه یا نه
    سلام میلاد جان
    موفقیت در بازار فارکس نیازمند گذر زمان هست و در این گذر زمان شخصیت و منش تریدری شما شکل میگیره و روانشناسی فردی چیزی نیست جز شناسایی عادتها ، ساخت عادتهای جدید ، شناخت باورها و ساخت باورهای صحیح ، کار روی ذهن ناخودآگاه ، داشتن بدنی سالم ، داشتن روحیه عالی ، مواظبت از افکار و ورودی ها و...... خلی چیزهای دیگه
    همه اینها در مرور زمان با فعالیت در آکادمی و در کنار دوستان موفق بودن و گوش دادن به فایلهای روانشناسی استاد و عمل کردن بهشون و خوندن کل پستهای این تاپیک روانشناسی از ابتدا و خوندن کتابهای معرفی شده توسط استاد به وقوع خواهد پیوست
    در مورد پرایس اکشن حتما حتما حتما تمرین کنید و تسلط پیدا بکنید روش و بعد دوره فرکتالی رو شروع کنید چون پایه و بیس پرایس اکشن هست ، لطفا طبق نقشه راه کار کنید و عمل کنید شما در دور چهارم انجام تمرین و ترید دارید اگر طبق نقشه راه کار نمیکنید و مراحل اون رو پیش نمیرید پس در انتها نتیجه ای که خودتون میخواین بدست میارین نه نتیجه ای که مد نظر استاد و آموزشهاشون هست
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

951 بار در 69 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم بابت مباحث بسیار مفید این تاپیک از همگی شما سپاس گزارم
    سوالی از خدمت شما عزیزان دارم . من در ترید هام بسیار ترس دارم و پوزیشن تا داخل سود میره میبندم که مبادا ضرر کنم با اینکه ایمان دارم تا سطحی که مشخص کردم قیمت میرسه خواستم بدونم ایا راه حلی برای مقابله با این مشکل هست یا خیر ؟خوشحال میشم تجربیاتتون در اختیار بنده قرار بدید

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از Sbr79 عزیز تشکر کرده اند:

mehdi_hasanzade آواتار ها
    3,838 بار در 306 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوست عزیز امیدوارم که همیشه حال دلت خوب باشه
    خواستم در مورد مشکل مشترک مون یه خورده توضیح بدم که من هم یه مواقعی به شدت همین ترس رو داشتم یه تریدر از دو چیز می ترسه لااقل در سال های اول ترید و در مراحل ابتدایی، یکی استاپ خوردن و دیگری سود بدست آمده رو از دست دادن که هر دو به شدت اعصاب آدمو خورد می کنن و باعث میشن ترید های بعدی کاملا با هیجان و نه با اصول یاد گرفته شده زده شن
    مغز انسان برای رفع این درد ها در مورد اول به جابه جایی استاپ لس دستور میده چون می خواد این درد رو حس نکنه که نتیجش خودتون می دونین چی میشه
    در مورد دوم هم با اندک سودی دستور به بستن معامله می کنه یعنی این جوری می تونم بگم مغز انسان در هر دو مورد کارشو به خوبی انجام میده که شما درد رو احساس نکنین اما آیا این کارکرد مغز در بازار برای ما مفید هست قطعا نه. مارک داگلاس در کتاب معامله گر منضبط توضیح میده اصولی که شما در زندگی عادی باهاشون کاملا انسان موفقی هستین ممکنه در بازار به شدت ضرر ده باشن و حساب شما رو نابود کنن. دقیقا مثل این موارد
    اما راهکارهایی که من برای حل این موارد انجام میدم تمرینات صدتایی هست که بسیار مفید هستش چرا جون شما می بینین قیمت قبل از اینکه به هدف بخوره ممکن هست در خلاف جهت شما بره پس شما استرس نمی گیرین و آرامش دارین و با تکرار یک اصل خوردن هدف رو می بینین
    و مورد بعدی استفاده از حجم فوق العاده کم و حداقلی هست که در این مرحله هدف نه سود کردن بلکه تسلط و احساس راحتی با تریدتون هست در ادامه وقتی به مرحله ایمان رسیدین میتونین با حجم بالا مثل استاد ترید بزنین
    دوستان اگه راهکارهایی دارن خوشحال میشم به این مطلب اضافه کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sbr79 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیزم بابت مباحث بسیار مفید این تاپیک از همگی شما سپاس گزارم
    سوالی از خدمت شما عزیزان دارم . من در ترید هام بسیار ترس دارم و پوزیشن تا داخل سود میره میبندم که مبادا ضرر کنم با اینکه ایمان دارم تا سطحی که مشخص کردم قیمت میرسه خواستم بدونم ایا راه حلی برای مقابله با این مشکل هست یا خیر ؟خوشحال میشم تجربیاتتون در اختیار بنده قرار بدید
    ا
    ویرایش توسط mehdi_hasanzade : 02-24-2022 در ساعت 12:57

مسیر سخت است و دشوار ولی راهی جز رفتن نیست

" من بر فراز قله میگویم موفقیت نتیجه گام های کوچک و مستمر است "
    و این نه یک شعار بلکه دقیقا واقعیتی کشف شده است.
    امینو

20. 22 کاربر برای این پست سودمند از mehdi_hasanzade عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع