صفحه 368 از 556 نخستنخست ... 268318358366367368369370378418468 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,671 به 3,680 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mohamad heydari آواتار ها
    5,963 بار در 1,270 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط کاردو نمایش پست ها
    انسان میماند چه بگوید از این متن زیبا یه سوال داشتم شما این داستان هارو از کجا میارید؟
    سلام دوست عزیزم امیدوارم که حالت عالی باشه
    هرگونه محدودیت در ذهن ماست وگرنه امکانات به فراوانی هست !
    ما به این فکر نمیکنیم که الان کمتر نفس بکشیم شاید فردا صبح هوا نباشه !!(امینو)
    تمام داستان ها برگزیده ای از بین چندین داستان هستن که گلچین هاش اینجا قرار میگیره و با سرچ توی نت پیدا میکنم دوست عزیزم

لطفا سعی کنید توی داستان ها خودتون رو جای اشخاص و اون نکته ی اصلی مرتبط با داستان بذارید تا درکش کنید اینجوری همیشه یادتون میمونه ..
    و مورد بعدی اینکه این داستان برای خود من خیلی جذاب بود چون دیدگاه من رو به کل عوض کرد و ما میتونیم از هر اشیا و یا چیزایکه در اطرافمون هست به این شکل صفت های خوب و سازنده در بیاریم و در کل همه چیز برای رشد هست فقط باید ببینیدش

مثلا یک درخت
    ما با دیدنش فقط شاید یک تنه و یکسری شاخو برگ ببینیم اما اگر با این دیدگاه بهش نگاه کنیم میتونیم بگیم
    مثل ریشه ی درخت باش (قوی محکم و با اصالت باش و از پایه خودتو قوی کن )
    مثل تنه ی درخت باش(اگر باد و طوفان میاد به تنه اسیب میزنه یا افرادی روی درخت با چاقو حکاکی میکنن اما در نهایت اون استوار نترس و شجاع سر جاش وایساده )
    مثل رشد شاخو برگ درخت باش (پاییز میشه برگاش میریزه و .. ولی دوباره بهار میشه و رشد میکنه و برگای سبزش در میاد یعنی اگر شکست خوردی حالت بد بود عیب نداره باز پاشو و دوباره از نو شروع کن)
    و برای تمام چیز های دورو اطرافمون

موفق باشید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ببینم موافقید اگه یه نفر بدون اینکه بهتون خبر بده تمام تنظیمات پلتفرم معاملاتی شما روبرعکس کنه شما به سرعت پولدار میشید خخخخخ
    مثلا بیاد یه کاری کنه که شما سل زدید در اصل بشه بای و بای زدید بشه سل و روی پلتفرم در حالی که مثلا بای باشه اما در اصل سل باشه
    و ضرر و سود شما رو هم برعکس نشون بده یعنی جایی که داره میگه سود میکنید در اصل ضرر باشه و برعکس

فقط از جنبه مزاح بود ولی فکر کنم اینطوری میلیاردر شیم البته اگه باز ضرر نکنیم

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان میدونم حالتون عالی هست

در کتاب دعوت به تمرین ذن فصل ذن در زندگی روزمره به نکته ای اشاره میکنه که میگه ما به هیچ چیزی وابسته نیستیم هیچ چیزی وقتی در حال زندگی میکنیم
    وقتی در حال هستیم همه نقص ها و رنج های خودمون رو میپذیرم و نیرویی برای انجام کاری به صورت اجباری یا ناخوداگاه وجود نداره و این حالت نیازی برای تغییر در ما به وجود نمیاره ! یعنی نیاز به اینکه بخواهیم به چیزی برسیم از بین میره چون الان این هستیم و این نه خوبه نه بد یعنی نیازی برای رسیدن به چیزی در ما وجود نداره
    نمیدونم تونستم بهتون منظورم رو بگم یا نه ولی اگر متوجه شدید بنظرتون اگر همیشه در این حالت باشیم پس چطوری قراره به هدفمون برسیم ! وقتی همین جوری راحتیم با خودمون چه دلیلی وجود داره که بخواهیم با تلاش خودمون رو تغییر بدیم ! همینیم که هستیم دیگه! و اصلا چه دلیلی برای زندگی وجود داره برای زندگی
    البته این رو میدونم که بار اول هست مطالعه کردم کتاب رو قطعا به مرور جواب این سئوال رو پیدا میکنم اما خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بدونم

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

911 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده سوم: جذب

شما مرتبا افکار،ایده ها و موقعیت هایی را جذب می کنید که با افکار غالب شما هماهنگ هستند.

انعکاس زندگی:

پسر و پدری داشتند درکوه قدم می زدند که ناگهان پای پسر به سنگی گیرکرد،به زمین افتاد و فریاد کشید:آآآی!! صدایی از دور دست آمد آآآی!! پسر با کنجکاوی فریاد زد:کی هستی؟ پاسخ شنید: کی هستی؟ پسرک خشمگین شد و فریاد زد:ترسو! باز پاسخ شنید:ترسو! پسرک با تعجب از پدرش پرسید: چه خبر است؟ پدرلبخندی زد و گفت : پسرم ، توجه کن و بعد با صدای بلند فریاد زد: تو یک قهرمان هستی. صدایی گفت: تو یک قهرمان هستی، پسرک باز بیشتر تعجب کرد.پدرس توضیح داد:مردم می گویند این انعکاس کوه است،ولی این در حقیقت انعکاس زندگی است .هرچیزی که بگویی یا انجام دهی ، زندگی همانگونه به تو جواب می دهد.اگر عشق بخواهی،عشق بیشتری در قلبت به وجود می آید و اگر به دنبال موفقیت باشی آن را حتما بدست خواهی آورد.هرچیزی را که بخواهی،زندگی همان را به تو خواهد داد.

هرچیزی که درزندگی شما وجود دارد به دلیل نحوه تفکرو شخصیت شما به طرفتان جذب شده است . شما می توانید زندگی خود را تغییر دهید زیرا می توانید نحوه ی تفکر و شخصیت خود را تغییردهید.

موفق باشید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,908 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام.تجربه ی شخصی
    حدودا 8 ماهه که دارم ریل ترید میزنم،تو این مدت 3حساب ریل رو بعد از مدتی سود کردن و رشد دادن حساب،کال کردم ولی خب نقریبا در مجموع اصل بالانس هام رو برداشت زده بودم و مجموع ضرر من در این مدت کمتر از 200دلار بوده و یجورایی سر به سر هستم.با بررسی هام متوجه این موضوع شده بودم که تا زمانی که سود میکردم همه چیز اصولی بوده،اما با اولین اشتباه و ضرری که خارج از چک لیست بوده،کنترلم رو کاملا از دست میدادم و بعد از پوزیشن های احساسی که اکثرشون هم به سود ختم میشدن،در نهایت یکیشون میرفت و حسابم رو کال میکرد.چهارمین حساب ریلم رو 17 روز پیش باز کردم با مبلغ 740 دلار.این بار برعکس دفعات قبل،خوب شروع نشد و در چند روز اول 140دلار ضرر کردم.در این بین پوزیشن های احساسی هم زدم،اما مهم ترین نکته ای که بابتش به خودم افتخار میکنم اینه که حد ضرر و مدیریت سرمایم رو زیرپا نزاشتم و حتی با وجود ضرر کردن و بهم ریختگی روانیم،بر خلاف دفعات قبل پوزیشنی به حال خودش رها نشد.همه ی پوزیشن ها بین 3 تا 5 درصد سرمایه با حدضرر درگیر شدن.در نهایت اما در بازه ی زمانی طولانی تر و سود های کم کم اما اصولی،تمامی ضرر ها برگشت و در پایان امروز،حساب حدودا 6 درصد توی سود هست.میبینید که وین ریت حتی کمتر از 50درصده،اما با میانگین ریسک به ریوارد 1 به 1 ونیم و البته مدیریت سرمایه و پایبندی بهش،تونستم حسابم رو مثبت نگه دارم.همانطوری که اولش هم گفتم،در این بازه ی زمانی سود کردن اصلا دغدغه ی من نبوده و بعضی ماه ها حتی تا 100درصد هم افزایش بالانس داشتم،اما استمرار و پایبندی به قواعد چیزی بود که همیشه توش مشکل داشتم و تحمل توی ضرر بودن بالانسم رو به هیچ وجه نداشتم.به استراتژیتون و خودتون ایمان داشته باشید و نگاه بلند مدت داشته باشید،در نهایت بازار مجبوره که بهتون سود بده.با ضرر کردن قرار نیست دنیا براتون به آخر برسه،تو این مارکت اول تلاش کنید که زنده بمونید،بعدش با صبر و تحمل شروع کنید به شکار کردن.یه شکارچی بدون اسلحه و ابزار مناسبش(که برای ما بالانسمون هست) هیچ کارایی نداره.Screenshot (6).pngScreenshot (7).pngScreenshot (8).png
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

10. 25 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    سلام.تجربه ی شخصی
    حدودا 8 ماهه که دارم ریل ترید میزنم،تو این مدت 3حساب ریل رو بعد از مدتی سود کردن و رشد دادن حساب،کال کردم ولی خب نقریبا در مجموع اصل بالانس هام رو برداشت زده بودم و مجموع ضرر من در این مدت کمتر از 200دلار بوده و یجورایی سر به سر هستم.با بررسی هام متوجه این موضوع شده بودم که تا زمانی که سود میکردم همه چیز اصولی بوده،اما با اولین اشتباه و ضرری که خارج از چک لیست بوده،کنترلم رو کاملا از دست میدادم و بعد از پوزیشن های احساسی که اکثرشون هم به سود ختم میشدن،در نهایت یکیشون میرفت و حسابم رو کال میکرد.چهارمین حساب ریلم رو 17 روز پیش باز کردم با مبلغ 740 دلار.این بار برعکس دفعات قبل،خوب شروع نشد و در چند روز اول 140دلار ضرر کردم.در این بین پوزیشن های احساسی هم زدم،اما مهم ترین نکته ای که بابتش به خودم افتخار میکنم اینه که حد ضرر و مدیریت سرمایم رو زیرپا نزاشتم و حتی با وجود ضرر کردن و بهم ریختگی روانیم،بر خلاف دفعات قبل پوزیشنی به حال خودش رها نشد.همه ی پوزیشن ها بین 3 تا 5 درصد سرمایه با حدضرر درگیر شدن.در نهایت اما در بازه ی زمانی طولانی تر و سود های کم کم اما اصولی،تمامی ضرر ها برگشت و در پایان امروز،حساب حدودا 6 درصد توی سود هست.میبینید که وین ریت حتی کمتر از 50درصده،اما با میانگین ریسک به ریوارد 1 به 1 ونیم و البته مدیریت سرمایه و پایبندی بهش،تونستم حسابم رو مثبت نگه دارم.همانطوری که اولش هم گفتم،در این بازه ی زمانی سود کردن اصلا دغدغه ی من نبوده و بعضی ماه ها حتی تا 100درصد هم افزایش بالانس داشتم،اما استمرار و پایبندی به قواعد چیزی بود که همیشه توش مشکل داشتم و تحمل توی ضرر بودن بالانسم رو به هیچ وجه نداشتم.به استراتژیتون و خودتون ایمان داشته باشید و نگاه بلند مدت داشته باشید،در نهایت بازار مجبوره که بهتون سود بده.با ضرر کردن قرار نیست دنیا براتون به آخر برسه،تو این مارکت اول تلاش کنید که زنده بمونید،بعدش با صبر و تحمل شروع کنید به شکار کردن.یه شکارچی بدون اسلحه و ابزار مناسبش(که برای ما بالانسمون هست) هیچ کارایی نداره.Screenshot (6).pngScreenshot (7).pngScreenshot (8).png
    سلام بهنام جان.
    واقعا باید به شما آفرین گفت. عملکرد شما با گفته های اکثر افراد موفق در مارکت همسان هستش: موندن و دوام آوردن در مارکت و یاد گرفتن از اشتباهات
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    محمد جان برای اینکه بیشتر متوجه بشید این موضوع ذهن و ایرادات و محاسنش رو و احساسات و افکار در معامله گری ، کتابی رو خدمتتون معرفی میکنم که اگر هر کسی بخواد تریدیر بشه باید و باید حتما این کتاب رو خونده باشه و عملیش کنه تا موفق بشه
    کتاب معامله گری با ذهن آگاهی
    دوست داشتی این کتاب رو مطالعه کنید ، قطعا خیلی کمکتون میکنه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    سلام علی عزیز
    امیدوارم که در کنار عزیزانت شادوسلامت باشی
    لطفا نام مترجم و تصویر جلد هم بفرما یا اگر در تاپیک کتابخوانی هست لینک پست روبگو
    سپاس

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,963 بار در 1,270 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    روزی فردی یک پیله پروانه را که هنوز نوزادی درون آن بود، با خود به خانه آورد. مشتاقانه منتظر بود تا پروانه ای زیبا از درون آن خارج شود. روز ها پشت سر هم می گذشتند تا اینکه یک روز بالأخره سوراخ کوچکی در گوشه*ای از پیله ایجاد شد.
    پس از گذشت مدت زمانی از این سوراخ کوچک یک پروانه سر بیرون آورد که در همان نگاه اول بسیار زیبا به نظر می رسید و قسمت کوچکی از بالهای خوش رنگ او نیز نمایان بود. مرد مشتاقانه به او می نگریست و منتظر بود که پروانه به طور کامل از پیله خارج شود و از دیدنش لذت ببرد؛ اما هر چقدر منتظر ماند هیچ اتفاقی نیفتاد.
    مرد با خود این طور فکر کرد شاید بهتر است به پروانه کمک کند. بنابراین با یک چاقوی کوچک و ظریف به آرامی قسمت دیگری از پیله را برش داد تا به پروانه کوچک و جوان کمک کند، به طور کامل از پیله خود خارج شود.
    اما وقتی این کار را انجام داد متوجه شد، قسمتی از بال های پروانه که درون پیله قرار دارند، چروکیده و ضعیف هستند و علاوه بر این بدن او هنوز به شدت سنگین به نظر می رسد. با خود اندیشید که قطعاً این بال های چروکیده و ضعیف توان حمل بدن پروانه را نخواهند داشت؛ چند روز دیگر نیز منتظر ماند تا شاید پروانه نهایتاً بتواند، پرواز کند.
    اما متاسفانه اشتباه مرد موجب شده بود که پروانه برای همیشه از پرواز کردن محروم شود و علت آن هم چیزی نبود جز عجله بیش از اندازه ی او.
    دلیل این که فقط قسمت کوچکی از بدن پروانه از پیله خارج شده بود، همین بود که هنوز بال های او تکامل پیدا نکرده بودند و بدون شک زمانی که به طور کامل آماده پرواز می شد، خودش می توانست از پیله خارج شود.
    داستان زندگی آدم ها هم دقیقاً شبیه این پروانه است. گاهی اوقات در زندگی برای رسیدن به چیزهایی که به آنها علاقه داریم آنقدر عجله می کنیم که باعث آسیب به خودمان و دیگران می شویم. چون شرایط رسیدن به آن هدف هنوز مهیا نیست و چه بسا عجله ما شرایطی را که می*توانست در زمان خودش به بهترین شکل ممکن برای ما اتفاق بیفتد، متلاطم و ناآرام کرده است. بنابراین انچه که از این داستان می*توان برداشت کرد این است که نگران سختی ها و مشکلات نباشید. بهتر است صبر کنید تا در زمان مشخص بتوانید مانند یک پروانه به زیبایی پرواز کنید و لذت زندگی را بچشید.
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 21 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,156 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    محمد جان برای اینکه بیشتر متوجه بشید این موضوع ذهن و ایرادات و محاسنش رو و احساسات و افکار در معامله گری ، کتابی رو خدمتتون معرفی میکنم که اگر هر کسی بخواد تریدیر بشه باید و باید حتما این کتاب رو خونده باشه و عملیش کنه تا موفق بشه
    کتاب معامله گری با ذهن آگاهی
    دوست داشتی این کتاب رو مطالعه کنید ، قطعا خیلی کمکتون میکنه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    درود علی جان
    درادامه مباحث این کتاب مطالب کانال استاد مزدا فر مومنی میتونه بسیار کمک کننده باشه در بحث روانشناسی فردی
    https://youtu.be/z_80nDcy_mU
    سپاس
    ویرایش توسط kamanche : 04-22-2023 در ساعت 10:51
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

18. 17 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    این زیر صدای استاد در پشت فایل ها چیه ؟! توی وبینار بررسی فایل ها که بعد از بخش اول استوک هست یک صدای زیر از استاد وجود داره که من فقط یک قسمت رو متوجه شدم تو ثروتمندی ؟! ی کلمه ترید صددرصد هم شنیدم اما نتونستم همه جمله رو بفهمم؟!
    این پشت همه فایل ها هست یا صرفا این فایل بوده؟
    این از قصد گذاشته شده بوده یا نه صرفا ی اتفاقی بوده ؟
    قبلا از دوستان شنیده بودم در مورد این موضوع ولی خب چون خودم دقت نکرده بودم باورم نمیشد

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 66 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 66 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع