صفحه 40 از 56 نخستنخست ... 30383940414250 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام
    وقت بخیر

خلاصه فصل 6 کتاب اثر مرکب

نام فصل: شتاب دهی
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    این فصل در مورد زمانی صحبت میکنه که شما با تمام قدرت دارید تلاش خودتون رو میکنید و نقطه ای هست که در آن به محدودیت خود میرسید و با شخصیت باطنی و حقیقی خود مواجه میشید
    همه افکار و پیش بینی هایی که داشتید کنار میروند و شما هستید و حقیقت محض!
    ذهن شما شروع میکند به انواع عذر و بهانه هایی که چرا خوب است انجام آن کار را متوقف سازی
    آنجاست که با یکی از بزرگ ترین سوالات زندگی روبرو میشوی: آیا آن درد و رنج را تحمل میکنی و ادامه میدهی یا متوقف میکنی و تسلیم روزگار میشوی؟

اثر مرکب چگونه میتواند به شما کمک کند تا به سطوح جدیدتر و بالاتر موفقیت دست پیدا کنید. آن هم سریعتر از چیزی که گمان میکنید احتمال دارد
    هنگامی که خود را آماده کردید، تمرین کردید ؛ آموزش دیدید و پی در پی سعی و کوشش کردید؛ دیر یا زود با لحظه حقیقت خود روبرو خاهید شد. در آن لحظه است که مشخص میکنید چه کسی هستید؟ و به چه کسی تبدیل خاهید شد؟ در آن لحظه است که رشد و پیشرفت زندگی خود را معین میکنید. اینکه یک قدم به جلو میروید یا عقب؟

اهمیت سعی و تلاش اضافی موضوع بعدی هست که در موردش صحبت میشه که این تلاش های اضافی بعد از انجام بهترین تلاش شماست که تفاوت را ایجاد میکند
    هنگامی که شرایط عالی باشد همه چیز آسان خاهد بود. این زمانی است که اکثر افراد کار خود را خوب انجام میدهند. زمانیکه شرایط سخت و دشوار است مشکلات بوجود میآیند. فریب و وسوسه ها بزرگ هستن و این زمانی است که شما باید شایستگی خود را اثبات کنید
    زمانیکه در رویه ها و ریتم های رفتاری پایداری شما به نقطه محدودیت میرسد بدانید دقیقا جایی است که خود را از خود قبلی منفک میکنید و ورژن جدید؛ قدرتمند و پیروزمندانه خویش را پیدا میکنید
    رشد واقعی با تکرارهایی انجام میشود که بعد از رسیدن به نقطه محدودیت انجام میدهید.
    در نظر گرفتن خود به عنوان سرسخت ترین رقیب خود یکی از بهترین راه ها برای چند برابر کردن نتایج است .یک راه دیگر این است که از آنجه دیگران از شما انتظار دارند بیشتر فشار بیاورید و بیشتر از حد کفایت آن را انجام دهید
    در دنیایی که اکثر چیزها حتی در حد انتظارات هم نیست شما خاهید توانست با رفتن به ورای انتظارات به طور چشم گیری نتایج خود را شتاب دهید و با اکثر عوام فاصله بگیرید.
    اختصاص دادن کمی زمان، انرژی و فکر بیشتر به تلاش هایتان فقط نتایج شما را بهتر نمیکند بلکه آنها را چندین برابر میکند.
    محدودیت یک مانع نیست بلکه یک فرصت است.
    آرزو نکنید که ای کاش آسانتر بود بلکه آرزو کنید خودتان بهتر بودید

با آرزوی شادی و موفقیت برای دوستان گرامی
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

moreza_fx آواتار ها
    1,937 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 51 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دوستان سلام و ارادت
    ایام* به کام
    اساساً موفقیت در هر مقوله*ای، همونطور که استاد فرمودند، نیازمند ایجاد عادت*های مثبتِ عدیده*ای است که بر اثر استمرار آن*ها بدست خواهد آمد.
    بر اثر تجربه*ی شخصی، یکی از راه*هایی که احساس می*کنم تاثیر بسیار خوبی در راستای دستیابی به عادات مثبتی که بر اثر«استمرار» به دست میاد، نگارش تمامی دلایلِ شروع آن کار است. برای مثال من در یک دفتر، دلایل انجام کارهای جدیدی که به ثمر نشستنشان، نیازمند استمرار قابل توجهی است رو نوشته ام و در مواقعی که کاملاً تسلیمِ ناتوانی و بی انگیزشی میشم، بهشون مراجعه می*کنم و بی*اندازه انرژی دریافت می*کنم. لازم به ذکر است که در نگارش این دلایل، چه بهتر که جنبه*های منفیِ شرایط حاضر رو، تا حدودی با بزرگ*نمایی یادداشت کنیم.
    امیدوارم کمکی بکنه. ارادت
    ویرایش توسط moreza_fx : 04-29-2022 در ساعت 13:47

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از moreza_fx عزیز تشکر کرده اند:

MrSm2022 آواتار ها
    168 بار در 24 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط moreza_fx نمایش پست ها
    دوستان سلام و ارادت
    ایام* به کام
    اساساً موفقیت در هر مقوله*ای، همونطور که استاد فرمودند، نیازمند ایجاد عادت*های مثبتِ عدیده*ای است که بر اثر استمرار آن*ها بدست خواهد آمد.
    بر اثر تجربه*ی شخصی، یکی از راه*هایی که احساس می*کنم تاثیر بسیار خوبی در راستای دستیابی به عادات مثبتی که بر اثر«استمرار» به دست میاد، نگارش تمامی دلایلِ شروع آن کار است. برای مثال من در یک دفتر، دلایل انجام کارهای جدیدی که به ثمر نشستنشان، نیازمند استمرار قابل توجهی است رو نوشته ام و در مواقعی که کاملاً تسلیمِ ناتوانی و بی انگیزشی میشم، بهشون مراجعه می*کنم و بی*اندازه انرژی دریافت می*کنم. لازم به ذکر است که در نگارش این دلایل، چه بهتر که جنبه*های منفیِ شرایط حاضر رو، تا حدودی با بزرگ*نمایی یادداشت کنیم.
    امیدوارم کمکی بکنه. ارادت
    دقیقا خیلی ممنون بابت ارائه این موضوع و چندتا پیشنهادم توی همین موضوع من بدم اگه دوست داشتید امتحانش کنید؛ میتونید این عنوان رو سرچ کنید bullet habit tracker ایده های جذابی برای مسیرعادت سازی میده که توی روند ثبت میتونه جذاب باشه... در مورد جنبه های منفی هم بزرگنمایی واقعا تاثیرگزاره چون اکثر نگرانی و اضطرابی که ما تجربه میکنیم به اشتباه فکر میکنیم که موضوع بزرگی ولی وقتی بدترین اتفاق ممکن رو فرض میکنیم میبینم واقعیت یه چیز ساده بوده و همین باعث میشه استرس و اضطرابمون کاهش پیدا کنه

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از MrSm2022 عزیز تشکر کرده اند:

MrSm2022 آواتار ها
    168 بار در 24 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

خلاصه کتاب تئوری آشوب (Trading Chaos) نوشته بیل ویلیامز و جاستین گریگوری ویلیامز
    معرفی کتاب رو میتونید از (اینجا) مشاهده کنید...
    دسته بندی: روانشانسی بازار
    زمان مورد نیاز برای مطالعه: کمتر از 45 دقیقه

چندتا نکته:
    - دوستان قرار نیست کل کتاب و تمامی نکات گفته شده رو نباید حتما اجرا کنید و اگه فقط یک نکته از کتاب هم برداشت کنید شما برد کردید
    - خلاصه کتاب به تنهایی جایگزین اصلی کتاب نمیتونه باشه و این خلاصه فقط برای اینکه:
    /اگه هنوز این کتاب رو مطالعه نکردید یک دیدکلی از کتاب بهتون بده و شمارو با کتاب آشنا کنه تا حدودی و ببینید این کتاب مناسب شما هست یا نه
    /اگه کتاب رو مطالعه کردید این خلاصه میتونه براتون به عنوان یک مرور و حتی یه دیدگاه جدید از کتاب براتون باشه و یادآور بخش هایی مهم و کارآمد برای شما
    - از اونجایی که انجمن مناسب متن های طولانی نیست برای راحتی شما عزیزان میتونید فایل پی دی اف خلاصه کتاب رو دانلود کنید...
    - خوشحال میشم نظراتتون درباره این کتاب و اگه سوالی داشتید و جایی از متن نامفهوم بود با بنده به اشتراک بزارید...

امیدوارم از این خلاصه کتاب لذت ببرید: دانلود
    https://drive.google.com/file/d/1pVg...ew?usp=sharing

...God Have Plan for You
    ویرایش توسط MrSm2022 : 05-06-2022 در ساعت 20:18

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از MrSm2022 عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,839 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب واحترام
    اثر مرکب :نویسنده دارن هاردی
    مترجم:فاطمه ندری
    فصل ششم:شتاب دهی
    در این فصل میخواهم با شما درباره ای ان حقیقت صحبت کنم که اثر مرکب چگونه میتواند به شما کمک کند،تا به سطوح جدید و بالاتر موفقیت نفوذ کنید.ان هم سریع تر از چیزی که گمان میکنید احتمال دارد.هنکامی که خود را اماده کردید ،تمرین کردید و اموزش دیدید و پی در پی تلاش کردید،دیر یا زود با لحظه ای حقیقت خود مواجه میشوید در ان لحظه است که معلوم میکنید چه کسی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
    رسیدن به نقطه ای محدودیت نیست که به حساب می اید،بلکه این است که پس از رسیدن به این نقطه چه کاری میکنید؟محدودیت یک مانع نیست بلکه یک فرصت است.ارزو نکنید که ای کاش اسان تر بود،بلکه ارزو کنید که خودتان بهتر بودید.زمانی که در رویه ها و ریتم های رفتاری ،پایداری شما به نقطه ای محدودیت میرسد،بدانید دقیقا جای است که خود را از خود قبلی منفک میکنید از ان دیوار بالا بروید و خود جدید و قدرتمند و پیروزمندانه خویش را بیابید.در نظر گرفتن خود به عنوان سرسخت ترین رقیب خود یکی از بهترین راه ها برای چند برابر کردن نتایج است.زمانی که به نقطه ای محدودیت خود میرسید،بالا و بالاتر بروید،یک راه دیگر برای چند برابر کردن نتایج کار شما این است که از انچه دیگران از شما انتظار دارند بیشتر فشار بیاورید و بیشتر از حد کفایت ان را انجام دهید.
    در کجای زندگی شخصی خود وقتی که به محدودیت میرسید میتوانید فراتر از انتظارات حضور پیدا کنید؟این کار سعی و کوشش زیادی نمیخواهد و کمی تلاش بیشتر نتایج کار شما را چند برابر میکند،تیم خود را تشویق کنید،به همسرتان بیشتر محبت کنید،بیشتر ورزش کنید،زمانی را با فرزندان خود سپری کنید و... چه کاری است که میتوانید کمی بیشتر انجام دهید و فرا تر از انتظارات باشد و به نتایج شما شتاب میدهد؟
    من ذاتا فرد مخالفی هستم،اگر به من بگویند که دیگران چه کاری انجام میدهند،سر چه کاری نظر مشترک دارند و چه کاری برای انها محبوبت دارد،من اغلب عکس ان را انجام میدهم!اگر همه راست بروند من چپ را انتخاب میکنم.برای من چیزی که مورد پسند همه است عادی است،حواستان باشد که چیزهای معمولی نتایجمعمولی هم خواهند داشت.در جامعه ای که با جلب توجه های بیش از حد تبلیغاتی اشباع شده است.گاهی مورد نیاز است که با انجام کارهای غیر منتظره حرکتی انجام دهید،تا صدای شما شنیده شود.اگر شما ایده دارید که ارزش توجه کردن را دارد ،هر کاری را که لازم است انجام دهید تا ایده شما به گوش عوامل زیربط ان برسد کمی بی باکی به نمایش خود اضافه کنید.شما باید انتظارات را بیابید و بهتر از ان را انجام دهید.انجام دادن بهتر از انتظارات باید قسمت بزرگی از شهرت و اعتبار شما شود.
    در دنیای که اکثر چیزها حتی در حد انتظار هم نیست شما خواهید توانست با رفتن به ورای انتظارات به طور چشم گیری نتایج خود را شتاب دهید و با اکثر عوام فاصله بگیرید.اختصاص دادن کمی زمان و انرژی و فکر بیشتر به تلاش هایتان فقط نتایج شما را بهتر نمیکند ،بلکه ان ها را چندین برابر میکند،برای بهتر بودن فقط کمی سعی و تلاش بیشتر نیاز است.جایی که امکان دارد کمی جلو تر بروید خود را بیشتر به جلو برسانید و کمی بیشتر دوام بیاورید و تحمل کنید ،کمی بهتر اماده شوید و یک مقدار بیشتر انجام دهید.
    با تشکر
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 05-09-2022 در ساعت 18:44
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,839 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    دوستان عزیز با هر فرمتی که رفتیم جلو نتونستیم به چیزی که میخوایم برسیم،ولی خواهش میکنم بیاد با همدلی بیشتر و تلاش بیشتر این راه رو ادامه بدیم.لطفا.
    @John D.Rockefeller @Ali_FX @sara.sat @Sahar69830 @zaraa @Saman01 @Ali97@
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    دوستان عزیز با هر فرمتی که رفتیم جلو نتونستیم به چیزی که میخوایم برسیم،ولی خواهش میکنم بیاد با همدلی بیشتر و تلاش بیشتر این راه رو ادامه بدیم.لطفا.
    @John D.Rockefeller @Ali_FX @sara.sat @Sahar69830 @zaraa @Saman01 @Ali97@
    سلام و شب خوش جناب حاتمی گل
    من به شخصه در حال مطالعه کتاب روزانه هستم ولی متاسفانه در خلاصه برداری چندان تجربه و مهارتی ندارم
    دستور بدید کل کتابهارو میتونم تایپ کنم فقط زمانبر هست
    بازم هر جور صلاح میدونید من هم تمایل به ادامه این تاپیک دارم و به شخصه استفاده های عالی از خلاصه برداری های دوستان کردم
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان
    ببخشید داشتم رد میشدم دیدم در بازه اومدم تو
    واقعیت اینه که من حس نمیکنم ( به طور کلی ) کسی خلاصه بنویسه همش توی ذهنم این میاد که کتاب جلوی افراده و دارن همین طور تایپ میکنن ، این به طور قطع برای من هیچ جذابیتی ایجاد نمیکنه
    این که شما هر فصل روخلاصه میکنید و اراییه میدید عالیه اما انگار که کل کتاب رو خلاصه کردید یعنی متن ها بلند هستند نبست به یک فصل + تایپ صرف(البته از نظر کسی که داره از بیرون شمارو میبینه وگرنه خب زحمت کشیدن شما هیچ حرفی توش نیست) به نظرم بهتره این طور تصور کنید که انگار دارید رو در رو به خانودتون توضیح میدین قطعا طرزی که اینجا مینوسید نیست
    نکات دیگر هم مثل پاراگراف بندی هم رعایت نمیشه و ناخودآگاه شخص کل متن براش خسته کننده میشه. مثال

سلام........................................
    .................................................. ....
    .................................................. . گذاشتم.

بعد از اون ...........................................
    .................................................. .........
    .................................................. ....این طور شد.

این در ظاهر خلاصه نویسی کمک زیادی میکنه و حداقلش اینه که مخاطب کم کم پاراگراف اول رو میخونه بعد تصمیم میگره ادامه بده یا نه و لحنتون که از کتابی صرف خارج بشه
    این ها فقط نظرات من بود، و این که یه انتقاد گر میتونه کمک های زیادی به ما بکنه.
    مخلص شما
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط haj ahmad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    ببخشید داشتم رد میشدم دیدم در بازه اومدم تو
    واقعیت اینه که من حس نمیکنم ( به طور کلی ) کسی خلاصه بنویسه همش توی ذهنم این میاد که کتاب جلوی افراده و دارن همین طور تایپ میکنن ، این به طور قطع برای من هیچ جذابیتی ایجاد نمیکنه
    این که شما هر فصل روخلاصه میکنید و اراییه میدید عالیه اما انگار که کل کتاب رو خلاصه کردید یعنی متن ها بلند هستند نبست به یک فصل + تایپ صرف(البته از نظر کسی که داره از بیرون شمارو میبینه وگرنه خب زحمت کشیدن شما هیچ حرفی توش نیست) به نظرم بهتره این طور تصور کنید که انگار دارید رو در رو به خانودتون توضیح میدین قطعا طرزی که اینجا مینوسید نیست
    نکات دیگر هم مثل پاراگراف بندی هم رعایت نمیشه و ناخودآگاه شخص کل متن براش خسته کننده میشه. مثال

سلام........................................
    .................................................. ....
    .................................................. . گذاشتم.

بعد از اون ...........................................
    .................................................. .........
    .................................................. ....این طور شد.

این در ظاهر خلاصه نویسی کمک زیادی میکنه و حداقلش اینه که مخاطب کم کم پاراگراف اول رو میخونه بعد تصمیم میگره ادامه بده یا نه و لحنتون که از کتابی صرف خارج بشه
    این ها فقط نظرات من بود، و این که یه انتقاد گر میتونه کمک های زیادی به ما بکنه.
    مخلص شما
    سلام و وقتتون بخیر دوست عزیز
    خیلی خوش اومدید
    ممنون از نظر و انتقادی که داشتید
    هدف تمام دوستان اینجا کمک به همدیگه هست و دارند تلاش میکنند به نحوی اطلاعات مفیدی که کسب کردن به سایر دوستان انتقال بدن ، ممنون میشیم اگر شما هم راهکار سازنده ای دارید با ما در میان بگذارید تا همه باهم بتونیم این تاپیک رو فعال نگهداریم
    بازم تشکر میکنم از شما که مارو از نظرات عالیتون بهره مند میکنید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوست عزیز
    خیلی خوش اومدید
    ممنون از نظر و انتقادی که داشتید
    هدف تمام دوستان اینجا کمک به همدیگه هست و دارند تلاش میکنند به نحوی اطلاعات مفیدی که کسب کردن به سایر دوستان انتقال بدن ، ممنون میشیم اگر شما هم راهکار سازنده ای دارید با ما در میان بگذارید تا همه باهم بتونیم این تاپیک رو فعال نگهداریم
    بازم تشکر میکنم از شما که مارو از نظرات عالیتون بهره مند میکنید
    https://www.youtube.com/watch?v=-bgotC2mZAk
    https://www.youtube.com/watch?v=3L37z7QGso4
    نکاتی دارن که مفیدن و من شخصا استفاده کردم ( الان این به ذهنم اومد که یه سری کلمات و جمله ها که به صورت نرمال هستن اگر متن رو به ده نفر بدیم شصد ردصد به بالا بگن این قسمتاش مهمن )
    و مورد دیگ اینه که باهم در مورد کتاب صحبت و بحث کنن توی پست اول تاپیک
    این مورد چندان وجود خارجی نداره
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع