صفحه 353 از 555 نخستنخست ... 253303343351352353354355363403453 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,521 به 3,530 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,080 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    گسترش طرز فکر یک معامله گر مانند یک اسنایپر
    معامله کردن به مانند یک اسنایپر، همراه خودش نظم و انضباط و اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان خواهد آورد. هرچقدر بر معامله کردن به سبک یک اسنایپر پافشاری کنید و از معامله به سبک تیربارچی دوری کنید، نظم و اعتماد به نفس شما رشد بیشتری خواهد کرد. این به این خاطر است که به خاطر صبرتان پاداش (سود) خواهید گرفت و وقتی که نتایج مثبت صبور بودن را مشاهده کردید بر اجرای آن پافشاری خواهید کرد.این مرحله ابتدایی از تبدیل شدن به یک معامله گر به سبک اسنایپر می باشد که اکثر معامله گران مبتدی در آن شکست می خورند زیرا قدرت صبر و انضباط را به درستی درک نکرده اند. شاید این باعث شود که فکر کنند روش معامله گری تیربارچی بهتر است و تحت کنترل می باشد. ولی یک نکته را باید در مورد بازار بسیار دقت کرد که بازار را نمی توان کنترل کرد و هرچقدر که سعی کنید بازار را کنترل کنید بیشتر به بازار اجازه می دهید تا شما را کنترل کند. باید این مسئله را درک کنید که تنها چیزی که می توانید کنترل کنید خودتان هستید .باید یاد بگیرید مثل یک اسنایپر معامله کنید و اگر اینکار را انجام دهید به شدت شانس خود را برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق در بازارهای بین المللی افزایش خواهید داد.
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

keivan75 آواتار ها
    2,762 بار در 1,293 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 300 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliss نمایش پست ها
    خسته شدم 10 هزار کال شدم بخدا کسی از فارکس سود میگیره کمکم کنه این ایدی تلگرامم ali234561@ کسی میتونه کمکم کنه واقعه؟
    دوست عزیز چن وقته تو دوره ایی؟ مسلطی به مباحث دورده؟

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از keivan75 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    وقتتون به خیر
    امیدوارم که هفته اینده رو خیلی خوب شروع کنید
    میخواستم یک دیدگاه که کمتر دیده شده رو نسبت به فارکس براتون شفاف تر کنم که مسلما امید و انگیزه زیادی در شما به وجود میاره
    عنوان این پست رو میذارم :شما هرگز در فارکس کال نمیشید
    شاید باخودتون بگید چندین نفر رو میشناسید که در فارکس نه تنها ضرر کردن بلکه کال شدن و کله سرمایه خودشونو از دست دادن
    از سه دیدگاه به اثبات این جمله:شما هرگز در فارکس کال نمیشید می پردازم
    دیدگاه اول طبق امار و ارقام:طبق اطلاعات گفته شده در دوره توسط استاد به استناد منبع ذکر شده در بازار فارکس بیش از 85درصد عامل موفقیت تریدرهای موفق عوامل روانشناسی و مدیریت سرمایه است یعنی حتی بدون یک سسیتم هم میشود سود اور بود و خود استاد بیان میکنند که ثابت شده با شانس و مدیریت سرمایه و اصول روانشناسی به ماهانه 20درصد سود مستمر میشود رسید که این کار انجام و اثبات شده و همچنین با کسب کمترین اشنایی با اصول پرایس این درصد به بالای 40درصد هم میرسد (منبع فایل های اموزشی)
    دیدگاه دوم :دیدگاهی عقلی و منطقی
    تصورکنید که شما قرار هست که در حساب ریل ترید کنید و خب یک سیستم ساختید از اولین کارهایی که باید بکنید این هست که این سیستم رو در گذشته باید بررسی کنید و خب بررسی میکنید و می بینید این سیستم در گذشته در هر 100معامله با ریسک به ریوارد 1به 1 تعداد 65معامله رو با سود و 35معامله رو با ضرر بسته است
    خب این بک تست یک سیستم معمولی هست که 65به 35باشه نسبت بردها به ضررها
    خب شما متناسب با این نسبت یک سیستم مدیریت سرمایه باید بسازید برای خودتون مثلا اگه در هر معامله 5درصد ریسک کنید طبیعتا 5درصد هم به دست میارد و داریم که بعد از 35معامله ضرر ده که هرکدوم 5درصد بالانس رو کم میکنن شما بعد 35معامله ضرر ده بالانستون به حد 0.16برابر بالانس اولیه میرسه و حالا وقتی 65معامله سودده داشته باشید این عدد در عدد 1.05به توان 65ضرب میشه و در نهایت بالانس شما 3.95برابر میشه یعنی حدود 400%سود
    خب این یک مدیریت سرمایه ساده و کاربردی هست
    و عملا حتی اگر سیستم شما 50/50هم باشه یعنی از هر 100معامله فقط 50تاش سوداور باشه بازم شما تو هرمعامله 5درصد ضرر کنید و یا 5درصد سود باز در اخر 100معامله شما 0.88برابر بالانس رو دارید و کال نمیشید
    خب پس از نظر عقلانی هم غیرممکنه با یک سیستم سود اورد یا حتی 50به 50شما کال بشید
    دیدگاه سوم تجربی هست که هم من تجربه دارم و هم اکثر دوستان
    من از زمانی که با بازارهای مالی و بخصوص فارکس اشنا هستم هرگز بابت نداشتن سیستم یا عدم اگاهی از دانش پرایس اکشن یا هر نوع سیستم دیگه کال نشدم بلکه کال شدن من بخاطر عدم تسلط روانی و عدم مدیریت سرمایه من بوده
    از جمله اینکه خیلی حجم رو بالا میبردم معمولا تا جایی که یادمه کال شدن من با اهرم های 500به بالا بوده که دیگه خیلی زیاده و بعیده من با اهرم زیر 500کال شده باشم مگر اینکه روی طلا ترید زده باشم که با اهرم 200یا300برابر هم کال شدم اما روی جفت ارزها تاجایی که یادمه بالای 500اهرمم بوده
    علت روانی دیگه که باعث کال شدن من بوده عدم تمرکز حواس بوده مثلا ترید زدن با حالت عصبانیت یا ترید در جای مناسب و ...بوده
    از جمله دلایل دیگه عدم پایبندی به سیستم بوده
    و خب همه این ها دلایلی از گروه روانشناسی یا مدیریت سرمایه بودند

در نتیجه اینکه دوستان و بزرگواران وقتی منطقی یا استنادی یا تجربی به ماجرا نگاه کنیم ما نباید در فارکس کال بشیم و در بدترین شرایط باید 30درصد بالانس خودمون رو از دست بدیم
    اما عدم تسلط روانی و عدم داشتن مدیریت سرمایه و عدم بررسی سیستم به درستی باعث ضررهای ما شده و گاهی هم کال شدیم

من در اینده با استیتمنت های واقعی و منطقی نشون میدن به ذهن ناخوداگاه خودمون که تسلط روانی چقدر در ترید مهمه و به تنهایی 55درصد عامل موفقیته یعنی حتی بدون سیستم و مدیریت سرمایه امکان کال نشدن در بازار هست چون بازار یک نما از احساسات انسان هاست

لطفا تجربیات خودتون و دلایل سود یا ضررهای خودتون در این مارکت رو به صورت پاسخ این پست بیان کنید
    چرا که شفاف سازی این مسئله که امکان کال شدن در این بازار وقتی ما مسلط به روانشناسی و مدیریت سرمایه باشیم ,نیست .خیلی انگیزه بخش به همه ما خواهد بود

سپاس بی کران

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

2,405 بار در 631 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliss نمایش پست ها
    سلام همش کال میشم خستع شذم دیگه

سلام دوست عزیز. خیلی متاسفم از این بابت.
    پیشنهاد میکنم بعضی از موقعیت هاتون رو با دوستان با تجربه تر در میون بگذارید تا بتونید متوجه برخی از دلایل کال شدنتون بشید.
    قطعا که این دوران با تلاش و بررسی دقیق هرچه سریع تر میگذره.

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر
    واسه تمرین پلن روزانه تمرینی اهنگ نیازه ...
    فایل پیوست 480065فایل پیوست 480066
    البوم جدید kaleo تقدیم دوستان(یه تقلب ریز بدم break my baby رو ولوم بده)

https://music.youtube.com/watch?v=wx...PLDL6xNhSjHSmc

موفق باشید

سلام دوست عزیز. من با اهنگ زیر نخل ها که توی یکی از تمریناتتون بهش گوش میکردین تا یک ماه درگیر بودم منتظر یکی دیگه از تمریناتتون با اهنگ "ارومیه بشی روت ارس میکشم " بودم حقیقتا )
    یادمه یک بار داشتم اهنگ زیر نخل هارو توی ماشین گوش میدادم و توی ذهنم های و لو های شما و سطوح حمایت مقاومتتون رو طبق کلمه های ترانه تجسم میکردم )
    در کل ، تمرین هاتون با هر اهنگ و بک گراندی برای من خیلی ارزشمند و پر از نکته است.

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه عزیزان.
    توی این تاپیک هم برای همه شما عزیزان ارزوی سالی به از سال های قبل دارم و امیدورام عزت و سربلندی و سلامتی باشه برای همه انسان های درستکار.
    عزیزان تا اکثر دوستان تعطیلات تشریف دارن فرصت رو غنیمت شمردم که یک سوال نه چندان جالب بپرسم.
    نظرتون در مورد کپی تریدینگ یا سوشال تریدسنگ چیه در کل؟

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,080 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتتون به خیر تسلط روانی و عدم مدیریت سرمایه من بوده
    از جمله اینکه خیلی حجم رو بالا میبردم معمولا تا جایی که یادمه کال شدن من با اهرم های 500به بالا بوده که دیگه خیلی زیاده و بعیده من با اهرم زیر 500کال شده باشم مگر اینکه روی طلا ترید زده باشم که با اهرم 200یا300برابر هم کال شدم اما روی جفت ارزها تاجایی که یادمه بالای 500اهرمم بوده
    علت روانی دیگه که باعث کال شدن من بوده عدم تمرکز حواس بوده مثلا ترید زدن با حالت عصبانیت یا ترید در جای مناسب و ...بوده
    از جمله دلایل دیگه عدم پایبندی به سیستم بوده
    و خب همه این ها دلایلی از گروه روانشناسی یا مدیریت سرمایه بودند

در نتیجه اینکه دوستان و بزرگواران وقتی منطقی یا استنادی یا تجربی به ماجرا نگاه کنیم ما نباید در فارکس کال بشیم و در بدترین شرایط باید 30درصد بالانس خودمون رو از دست بدیم
    اما عدم تسلط روانی و عدم داشتن مدیریت سرمایه و عدم بررسی سیستم به درستی باعث ضررهای ما شده و گاهی هم کال شدیم

من در اینده با استیتمنت های واقعی و منطقی نشون میدن به ذهن ناخوداگاه خودمون که تسلط روانی چقدر در ترید مهمه و به تنهایی 55درصد عامل موفقیته یعنی حتی بدون سیستم و مدیریت سرمایه امکان کال نشدن در بازار هست چون بازار یک نما از احساسات انسان هاست

لطفا تجربیات خودتون و دلایل سود یا ضررهای خودتون در این مارکت رو به صورت پاسخ این پست بیان کنید
    چرا که شفاف سازی این مسئله که امکان کال شدن در این بازار وقتی ما مسلط به روانشناسی و مدیریت سرمایه باشیم ,نیست .خیلی انگیزه بخش به همه ما خواهد بود

سپاس بی کران

سلام
    روزتون بخیر
    من چیزی که درباره هدف گزاری که اولین شرط و اولین قدم تو هر کاریه میدونم بیان میکنم که همون مفاهیمی که خود استاد امینو خیلی روشون تاکید میکنه
    تو دوره آرزوی تو دستور توست ...کوین ترودو درباره تعیین هدف صحبت میکنه
    میگه که ینفر هدفش اینجوری تعیین کرده که چاق نباشم ...یتفر دیگ میگه نمخام استرس داشته باشم تو زندگیم..یا ینفر میگه کسیو مخام که اهل مشروب و سیگار نباش (همسر)

کوین میگ این طرز تعیین هدف کاملا اشتباه و برعکس درست فردی جلو پاتون سبز میشه که سیگاری و الکلی باش...زندگبتون پر از اتفاقات استرس زا میشه و اونیم گه نخواد چاق بشه چاق میشه چون ذهن خودتون با این تعیین هدف رو اهداف منفی تمرکز دادین..و خب ذهن میگرده دنبال چاقی،سیگاری و الکلی و ....
    کوین میگ باید هدفتون سازنده و مثبت باش !!!
    شما باید هدفتون اینجوری تعیین کنین...هدف من اینه تناسب اندام خوبی داشته باشم و سالم و سلامت زندگی کنم ...
    هدف من اینع یه همسر خوب و سلامت پیدا کنم..هدفم اینه زندگی مطمئن و امنی داشته باشم..

حالا کسایی که وقتی یه حساب باز میکنن همش تو ذهنشون یع صدایی میگ ایشالله دیگ اینو کال نمیکنم و هدفش شده کال نشدن بنظرت با این صحبت هایی که از کوین گفتم آیا هدف گذاری درستی کرده ؟
    چرا کسایی که میترسن از یه اتفاقی درست همون اتفاق برای اونا میوفته!!! چون ذهن متمرکز میشه رو همون اهداف واگه هدف ها منفی تعیین بشن همش اتفاقای منفی براشون میوفته !!
    هدف ما اینه درآمد کسب کنیم از مارکت ..نقل قول از خود استاد تو فایل ها؛ هممون اینجا جمع شدیم که پول دربیاریم کسی هدف فلسفی و اینایی نداشته که اومد دنبال بازار مالی!! هممون دنبال پول درآوردنیم پس قدم اول اول اینه درست هدف گزاری کنیم چون از قدیم گفتن
    خشت اول را نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج!!
    پس درباره کال نشدن وقت و انرژی نزارین بلکه برعکس روی سود کردن و چجوری یه تریدر موفق و سود مستمر بگیر بشیم تمرکز کنین ..درستع الان میگین خب اگه اول بدونیم چجوری کال نشیم سود میکنیم...عین همون کسی میشین که نمخاد چاق بشه ولی چندسال دیگ برین بهش سر بزنین که آیا هنوزم چاق نشده؟
    به همون تریدر که هدفش کال نشدن برین بعد چندسال ببینین هنوزم کال نشده ؟

هدف گزاری درست انجام بدیم تو ذهنمون...چرا اینقد شکست خورده تو این شغل داریم؟بخاطر همین چیزاس ...امینو میگ مارکت چیزی خارج از تو نیست آینه تمام عیار توست پس تا میتونین رو شناخت خودتون و ذهن خودتون کار کنین تا راه درست و اهداف درست رو بدست بیارین وگرنه با یه هدف اشتباه یه راه درست نمیشه رف...
    هدفمون پول درآوردن نه اینکه کال نکنیم $
    تمرکز ذهنتون روی پول دراوردن از مارکت بزارین.
    ویرایش توسط Snow_Trader : 04-01-2023 در ساعت 14:05
    Hard takes time, impossible a little more time

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,961 بار در 1,269 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به عزیزان جان امیدوارم که حال دلتون خوب باشه بچه ها

مدیتیشن (مراقبه) به زبان ساده
    برخلاف چیزی که ممکنه شنیده باشید مدیتیشن شامل عضویت در گروه های خاص,حق عضویت دادن,لباس های عجیب غریب پوشیدن,ماندن در حالت های خاص و خنده دار یا اعتقاد داشتن به چیز خاصی نیست.
    در حقیقت یک تمرین ذهنی ساده است که از دیدگاه علمی معتبره و به هیچ دین و مذهبی هم وابسته نیست
    قبل از شروع باید بدانید که مدیتیشن شامل دو مرحله است
    یک:صاف بنشینید و چشمانتان را ببندید
    دو:توجهتان را معطوف به نفس کشیدنتان کنید که چگونه هوا داخل و خارج میشود(یکی از اندام درگیر تنفس را در نظر بگبرید مثل بینی,سینه یا شکم و تمام توجهتان را به نفس کشیدن داخل و بیرون رفتن هوا معطوف کنید)
    همین که شروع به اینکار کنید !ذهنتان شروع میکند به مغلطه بازی ..شروع میکند به فکر کردن درباره اینکه ناهار چی بخورم؟ چرا اون حرف احمقانه رو فلان روز به رییسم زدم ؟؟ ذهنتان دیوانه بازی در میاره و این کاملا عادیه
    اصلا تمام بازی همینه ,به تنفستان توجه کنید ...تمرکزتان را از دست بدهید .. سپس از اول شروع کنید و دوباره از اول شروع کنید .. دوباره و دوباره ..
    هر بار که شما ابن کار را میکنید مغز شما انگار دمبل میزند و این در اسکن های مغزی قابل مشاهده است دانشمندان این را در آزمایشگاه ها تایید کردند همچنین این حرکت قوی برای از بین عادت همیشگی سرگردانیو نشخوارذهن است و در واقع تمرکز روی لحظه ی حال است ..
    مدیتیشن شبیه هیج کدام از کارهایی که شما در تمام زندگی تان انجام داده اید نیست شکست در آن در حقیقت همان موفقیت است!
    همانطورکه گفتم تمام بازی اینه که تلاش کنید, شکست بخورید و دوباره شروع کنید ,شکست بخورید ,دوباره شروع کنید
    توصیه مهم اینه شما باید هر روز بین 10 تا 15 دقیقه مدیتیشن کنید هیچ سرمایه گذاری بزرگی نیاز نداره هر چقدر هم سرتان شلوغ باشدشما بایداین 10 تا 15 دقیقه را برای خودتان وقت بگذارید
    تضمین میکنم تفاوت بزرگی در زندگیتان ایجاد خواهد شد

در ادامه از شما میخوام که مقاله ی بسیار عالی پست بعدی بنده که در مورد اینکه چرا انقدر ذهن ما از مدیتیشن متنفره و تا میخوایم مدیتیشن کنیم تمام افکار منفی و مثبت به ذهنمون سرازیر میشه رو مطالعه بفرمایید عزیزان دل خالی از لطف نیست
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,961 بار در 1,269 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها

مدیتیشن (مراقبه) به زبان ساده

در ادامه از شما میخوام که مقاله ی بسیار عالی پست بعدی بنده که در مورد اینکه چرا انقدر ذهن ما از مدیتیشن متنفره و تا میخوایم مدیتیشن کنیم تمام افکار منفی و مثبت به ذهنمون سرازیر میشه رو مطالعه بفرمایید عزیزان دل خالی از لطف نیست

مقاله ای تحت عنوان اینکه چرا انقدر ذهن ما از مدیتیشن متنفر و فراریه ؟؟

https://einzelganger.co/why-the-mind-hates-meditation/

برای یاد آوری عرض میکنم اگر به زبان لاتین مسلط نیستید میتونید از طریق این افزونه ترنسلیت رو روشن کنید و به زبان فارسی برگردانید
    بعد از باز شدن سایت مقاله روی صفحه کلیل راست کنید و طبق عکس پایین پیش برید و لذت ببرید
    Screenshot (477).png

موفق باشید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

628 بار در 104 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام بر دوستان عزیزم

قطعا حال تان عالی است
    این پست را بصورت مجزا ارسال می کنم اما به پست اخیر از چناب @vahid394 نیز بی ارتباط نیست. باشد که مقبول طبع دوستان افتد

در یکی از مقالات وبلاگ اشاره می شود که ما صرفا پول را معامله نمی کنیم، بلکه ما خودِ پول می شویم. این مطلب ابعاد بسیار عمیقی دارد که مایلم کمی درباره آن بیشتر فکر کنیم. در مطالب روانشناسی این موضوع واضح است که ایرادات روانشناسی ای که ما در بازار دچار آن می شویم در واقع در درون ماست و چون بازار پول را از اکثریت به اقلیت می دهد و رفتار ما مانند اکثریت است ما ضرر خواهیم کرد. حالات روانی اکثریت جمعیتِ درون بازار اشتباه و به ضرر معامله گران درون بازار است. در واقع این حالات روانی اشتباه را ما در جامعه مان نیز می بینیم یعنی در اقتصادِ خارج از بازارهای مالی نیز دو مولفه ی پیش برنده همان ترس و طمع هستند. پس می بینیم که این حالات مختص اکثریت معامله گران ضررده در بازارهای مالی نیست بلکه حالتی همگانی است که در تمام جامعه جریان دارد. یعنی اگر اکثریت معامله گران بازار ضررده هستند درواقع اکثریت مردم در جامعه از لحاظ اقتصادی کاملا تابع احساسات غریزی شان هستند که مهم ترینشان همان ترس و طمع معروف است. پس اگر برای مثال همه ی جمعیت دنیا نیز معامله گر بودند تغییری در میزان سوددهی معامله گران موجود در بازار ایجاد نمی شد و این نسبتِ اکثریث ضررده و اقلیت سودده حفظ می شد. این را نیز می دانیم که این احساسات غریزی که از ناخودآگاه ما سرچشمه می گیرند بخشی از درون ما هستند و نیمه ی پنهان و قدرتمند ما همان بخش است که در این مورد خاص (یعنی بازار) تحت تاثیر آموزش اشتباه، به ضرر ما عمل می کند و قدرت لایتناهی آن در جهت عکس منافع ذاتی ما به جریان افتاده است. پس درواقع حرکات بازار حرکت ناخودآگاه یک جمعیت بر اساس آموزش هایی اشتباه است که در ناخودآگاه آن جمعیت بنوعی حک شده است و یک جمعیت اقلیت از آن جمعیت کل با پرورش ناخودآگاه خود و کاروتلاش شبانه روزی بر روی توانایی های خود توانسته اند بر این آموزش اشتباه (یا همان احساسات غریزی) غلبه کنند و در این بازار سودده باشند. پس منشاء تمام حرکات و سود و ضررها از ناخودآگاه است سودده و ضررده بودن را نوع نگاه و تربیت ناخودآگاه معامله گر تعیین می کند. اگر بازار را ناخودآگاه خود بدانیم بنابراین بین ما و بازار هیچ دوگانگی ای وجود ندارد وقتی از "من" سخن می گوییم در واقع از خودآگاه خود صحبت می کنیم و وقتی از نیمه ی پنهان و احساسات غریزی سخن می گوییم در واقع از ناخودآگاه صحبت می کنیم. هردو این قسمت ها بخشی از وجود ما هستند و هرکدام وظایف خاصی را برای ما ایفا می کنند. مانند مثالی که در کتاب دعوت به تمرین ذن راجع به درون و بیرون فنجان گفته می شود. این دوقسمت از همدیگر مجزا اند اما با همدیگر یک کل واحد را تشکیل می دهند. بازار همان ناخودآگاه ماست اگر ناخودآگاه ما ناآرام، پرورش نیافته و کنترل نشده باقی بماند باعث ضرر ما نه تنها در بازارهای مالی بلکه در زندگی مان خواهد شد (زیرا گفتیم که این احساسات غریزی ورای بازار در بطن زندگی ما جریان دارند.) اما اگر این ناخودآگاه تحت تربیت بخش خودآگاه آرام، مسلط و صبور بار آید می تواند سود ما را تامین کند. پس دیگر مسئله ی اصلی بازار نیست بلکه ماییم در واقع در این حالت دیگر ما و بازاری وجود ندارد، بازار همان ناخودآگاه و ناخودآگاه همان بازار است.
    در اینجا مایلم دیالوگی از فیلم Matrix-1999 را نقل کنم:

- سعی نکن قاشق رو خم کنی، این کار غیر ممکنه. در عوض، فقط تلاش کن تا حقیقت رو بفهمی.
    + چه حقیقتی؟!
    - که کلا قاشقی وجود نداره.
    + قاشقی وجود نداره؟!
    - اون موقع می بینی که این قاشق نیست که خم میشه، بلکه توهستی که خم میشی.

من سعی می کنم که این دیالوگ را برای این مطلب و بازار بازنویسی کنم:

- سعی نکن بازار رو شکست بدی، این کار غیر ممکنه. در عوض، فقط تلاش کن تا حقیقت رو بفهمی.
    + چه حقیقتی؟!
    - که کلا بازاری وجود نداره.
    + بازاری وجود نداره؟!
    - اون موقع می بینی که این بازار نیست که باعث سود تو میشه، بلکه توهستی که سود می کنی.

سیستم 100% در جایی خارج از معامله گر وجود ندارد، "معامله گر" سیستم 100% است. (امینو)

موفق هستید.

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع