صفحه 298 از 555 نخستنخست ... 198248288296297298299300308348398 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,971 به 2,980 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,180 بار در 1,623 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان من یک پست در تاپیک تمرین پرسیدم و چون بچهای در این تاپیک هم فعالن و کمک میکنن گفتم اینجا هم بزارم این پست رو:

سلام دوستانمن تقریبا دو ماه در دمو ترید کردم و وین ریت ترید هام برابر 71درصد بود اما سود زیادی نکردم!!!!سود من از این تریدها 10 درصد بودوقتی به بررسی ژورنال خودم پرداختم متوجه یک موضوعی شدم که من چک لیست در جهت روند من وین ریت 95درصد داشته و اکثر ترید های ضررده من مربوط میشده به چک لیست خلاف جهت روند که تصمیم گرفتم در مرحله ی بعدی فقط در جهت روند ترید کنم...در بررسی های خودم به یک نتیجه دیگه هم رسیدم و اون این بود که payoff ratio سیستم من برابر 0.58 بوده و این ینی میانگین هر ضرر من خیلی بیشتر از هر سود من هست و بنظر خودم دلیل سود نکردم زیاد سیستم من همین مورد بوده:برای این موضوع چه پیشنهاد و راهکاری به من میتونید پیشنهاد بدید؟؟؟فکری که به ذهن خودم رسید این بود که معاملات خودم رو فیلتر کنم و معاملاتی رو وارد شم که ریسک به ریوارد 1به1 یا بالاتر رو داشته باشنممنون میشم راهنماییم کنید و تجربه هاتون رو در اختیارم بگذاریددرضمن من تقریبا هیچی راجب مدبریت سرمایه نمیدونم به جز فایل اقای سروشم اگه نکته ای راجب مدیریت سرمایه هم میتونه کمکم کنه لطفا راهنمایییم کنیدممنون
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک پست در تاپیک تمرین پرسیدم و چون بچهای در این تاپیک هم فعالن و کمک میکنن گفتم اینجا هم بزارم این پست رو:

سلام دوستانمن تقریبا دو ماه در دمو ترید کردم و وین ریت ترید هام برابر 71درصد بود اما سود زیادی نکردم!!!!سود من از این تریدها 10 درصد بودوقتی به بررسی ژورنال خودم پرداختم متوجه یک موضوعی شدم که من چک لیست در جهت روند من وین ریت 95درصد داشته و اکثر ترید های ضررده من مربوط میشده به چک لیست خلاف جهت روند که تصمیم گرفتم در مرحله ی بعدی فقط در جهت روند ترید کنم...در بررسی های خودم به یک نتیجه دیگه هم رسیدم و اون این بود که payoff ratio سیستم من برابر 0.58 بوده و این ینی میانگین هر ضرر من خیلی بیشتر از هر سود من هست و بنظر خودم دلیل سود نکردم زیاد سیستم من همین مورد بوده:برای این موضوع چه پیشنهاد و راهکاری به من میتونید پیشنهاد بدید؟؟؟فکری که به ذهن خودم رسید این بود که معاملات خودم رو فیلتر کنم و معاملاتی رو وارد شم که ریسک به ریوارد 1به1 یا بالاتر رو داشته باشنممنون میشم راهنماییم کنید و تجربه هاتون رو در اختیارم بگذاریددرضمن من تقریبا هیچی راجب مدبریت سرمایه نمیدونم به جز فایل اقای سروشم اگه نکته ای راجب مدیریت سرمایه هم میتونه کمکم کنه لطفا راهنمایییم کنیدممنون
    سلام ابلفضل عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دقیقا این سوال شمارو با تجربه خودم خواستم پاسخ بدم چون خودمم حلش کردم
    اما دیدم حتی سیستم شمارو نمیشناسم و نمیدونم کجا اس ال میزارین و تی پی چجوریه
    ابلفضل عزیز در تاپیک تمرین لطفا شما چک لیست و سیستم خودتونو با ما به اشتراک بزارین و بچه هارو منشن کنین _ قطعا نتایج خوبی به دست خواهد اومد _ منم منشن کنین یک پیشنهاد خوب دارم که اول باید سیستمتونو بشناسم

در ضمن از محمد و مهران عزیز که در نظرخواهی ها شرکت میکنن و بقیه دوستان خیلی ممنونم و محمد عزیز چند پست بود که میزد و بی ادبی دونستم تشکر نکنم اما اگه اجازه بدین به دکمه تشکر بسنده میکنم
    شاد باشید و پیروز

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,180 بار در 1,623 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام ابلفضل عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دقیقا این سوال شمارو با تجربه خودم خواستم پاسخ بدم چون خودمم حلش کردم
    اما دیدم حتی سیستم شمارو نمیشناسم و نمیدونم کجا اس ال میزارین و تی پی چجوریه
    ابلفضل عزیز در تاپیک تمرین لطفا شما چک لیست و سیستم خودتونو با ما به اشتراک بزارین و بچه هارو منشن کنین _ قطعا نتایج خوبی به دست خواهد اومد _ منم منشن کنین یک پیشنهاد خوب دارم که اول باید سیستمتونو بشناسم

در ضمن از محمد و مهران عزیز که در نظرخواهی ها شرکت میکنن و بقیه دوستان خیلی ممنونم و محمد عزیز چند پست بود که میزد و بی ادبی دونستم تشکر نکنم اما اگه اجازه بدین به دکمه تشکر بسنده میکنم
    شاد باشید و پیروز
    سلام عرفان جان ممنون
    اول اینو بگم که من فایل هارو تا قبل از مک دی دیدم و وارد قسمت مک دی نشدم هنوز:
    چک لیست7.pdf
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

S2.R. آواتار ها
    333 بار در 44 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام به عرفان عزیز
    بیشتر سوالات شما بر میگرده به معنی قانون فزونی که به گفته استاد قانون طبیعی دنیاست
    تعریف دوستمون که در کامنت ها گفته بودن تا حدودی درسته اما فرض کنید خدایی نکرده وجود ما نباشه یا ما تلاشی نکنیم در این جهت آیا خیر و خوبی در جهان افزایش پیدا نمیکنه؟
    دنیا در حالت طبیعی خودش رو به رشد هست (مثال درختان که یک دانه در حالت طبیعی تبدیل به یک درخت میشه)و این معنی بهتری برای قانون فزونی میتونه باشه
    گفته شما:
    اکسیژن واقعا هست ولی الان پول واقعا نیست
    این باوری هست که از طریق هزاران ابزار مختلف برای ما ساخته شده و متاسفانه کاملا موفق بودن تا این تفکرات رو به خورد جامعه بدن
    خوب شاید بپرسید من وقتی میبینم حساب بانکیم خالیه چطور بگم پول هست وقتی نیست مشخصه که نیست دیگه
    این همون قسمت سخت ماجراست که باید دست بزاریم روی باور های ریشه ای و عمیق که داریم و کم کم تغییرات رو شروع کنیم
    برای درک بهتر فرض کنیم که اکسیژن هست و همه قبول داریم حالا دستت رو بزار جلوی بینی و دهانت چی میشه؟
    راهی برای ورود اکسیژن نیست آیا میتونیم بگیم اکسیژن نیست؟
    خیر ما جلوی ورود اکسِیژن به بدن رو گرفتیم و اکسیژن هست
    ما هم همینطور هستیم جلوی ورودی های نعمت و ثروت رو گرفتیم و معتقدیم که نیست و انقدر تکرار و تکرار و تکرارش کردیم شده یک برنامه و وارد ناخودآگاه شده و چون باور شما شده شرایط فیزیکی طوری پیش میاد که این باور رو به شما اثبات کنه
    من زمانی وضعیت مالی خیلی بدی داشتم و از فشار رفتم علاوه بر کار خودم اسنپ هم کار میکردم هر چقدر در میاوردم بعدش یا تصادف می کردم یا ماشینم خراب میشد و دقیقا درونم داشت بهم اثبات میکرد باورهایی که اون زمان داشتم
    اما برداشت اشتباهی هم نباید داشته باشیم
    تغییر باور به این معنی نیست ک به طرز معجزه آسایی از فردا میلیارد میلیارد به حساب شما واریز میشه
    وقتی باور و طرز فکرت رو عوض میکنی یک سری ایده و الهام و مسیر های جدیدی باز میشه که شما رو هدایت میکنه به مسیر پول درآوردن(برو فکر کن چه باوری داشتی که هدایت شدی به این آکادمی)

جمله بعدی شما
    اما این بازی در جهت این بود که اون مرز های ذهن مارو بازتر کنه و اون پول رو برای خودمان خرج میکردیم اما چطور میتوانیم با خرج کردن پول برای خودمان باعث فزونی و خیر و نعمت در جهان بشیم؟! _( البته این میشه از این باور گرفته بشه که وقتی ما چیزی نبخشیم به دیگران و .... _ و فقط برای خودمان وقت بگذاریم و برای خودمان خرج کنیم ؛ یک آدم خوبی نیستیم یا حداقل برای این دنیا کاری نکرده ایم که اینو همین الان متوجه شدم)

دقیقه پاسخ شما رو استاد در فایل گفتن
    مهم ترین کاری که این بازی میکنه به شما یاد میده که پول هست و تمرکزت رو از پول درآوردن به پول داشتن تغییر میده
    وقتی برای خودت پول خرج میکنی یعنی چی؟یعنی من یک مقداری پول دارم که برای خودم دارم خرج میکنم و این دقیقا مهم ترین نکته این بازی هستش
    در مورد بخشش به دیگران اگه در حد و اندازه خودش باشه خوبه
    و تا جایی که ممکنه در بازی فراوانی باید برای خودمون خرج کنیم و چیز هایی که علاقه داریم بخریم
    دقیقا ما باید سعی کنیم بیشتر به خودمون بپردازیم
    این یعنی که من خودم رو دوست دارم و برای خودم اهمیت قائل هستم
    این اصلا اصلا اشتباه نیست
    خاطره ای برات بگم و سرت رو درد نیارم
    روبروی دانشگاه ما یه مغازه خیلی کوچولو شاید کمتر از یک زیر پله بود
    و یک نفر اونجا بود با زن و بچه اش کاسبی میکرد
    یک روز من و دوستان کنار هم زمان استراحت بین کلاسی بیرون دانشگاه ایستاده بودیم و یک نفر توی جمع ما بود به اسم سهیل از ما بزرگتر بود و وضعیت مالی به شدت خوبی داشت
    بحث افتاد در مورد این مغازه دار و هر کس یه چیزی گفت
    یکی گفت من اگه پولدار بشم چند صد میلیون به این آدم کمک میکنم چون خیلی زحمت میکشه
    سهیل گفت میدونید چند تا مولتی میلیاردر توی این شهر زندگی میکنه؟
    واسه خدا کاری داره یکی رو بفرسته کمک این آدم؟
    این شخص فعلا اندازه اش همینقدره

من با خودم گفتم عجب آدمیه ها و کلی قضاوتش کردم
    اما بعد از چند سال فهمیدم که چی گفت بهمون
    داستان کمک به دیگران هم همینطور میتونه باشه
    ممکنه ما بیش از حد اون آدم بهش کمک کنیم و باعث بشیم که بهش آسیب وارد بشه
    توی تاپیک بازی فراوانی هر ازگاهی من سر میزنم و میبینم بعضی دوستان میگن مثلا امروز تمام پولم رو بخشیدم به فلان خیریه
    این اشتباهه اول خودتون بعد خانوادتون بعد بقیه اون هم نه اینکه که کامل ببخشید اینجا ذهن داره خیلی زیرکانه با پول مقاومت میکنه و نمیزاره برای خودتون هزینه کنید
    به گفته حضرت علی بهترین کمکی که میشه به فقرا کرد اینه که اینه که ما فقیر نباشیم
    وقتی شما رشد کنی دوستت رشد میکنه ، وقتی دوستت رشد کنه همسرش رشد میکنه ،وقتی همسرش رشد کنه خانواده ایشون کنارش رشد میکنه و زنجیره وار این تغییرات اتفاق میفته و شما با رشد خودت بزرگ ترین لطف رو در حق همه شون کردن
    با عشق
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    درمورد بازی فراوانی که شما صحبت فرمودین .نکته ای ب ذهنم میرسه که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    «شاید بپرسید من وقتی میبینم حساب بانکیم خالیه چطور بگم پول هست وقتی نیست مشخصه که نیست دیگه»
    استاد در صحبت هاشون اشاره نکردن که بازی فراوانی رو در چه سطح از امواج مغزی انجام میدادن...
    پس به نظر میاد ایراد کار فقط از باور های محدود کننده نباشه
    می*تونه این باشه که شما درخواستتون رو در موج مغزی نادرستی ارسال کردین .که ثمری نداره.چه بسا نتیجه عکس هم داشته باشه.
    @Ali97

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از S2.R. عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط S2.R. نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    درمورد بازی فراوانی که شما صحبت فرمودین .نکته ای ب ذهنم میرسه که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    «شاید بپرسید من وقتی میبینم حساب بانکیم خالیه چطور بگم پول هست وقتی نیست مشخصه که نیست دیگه»
    استاد در صحبت هاشون اشاره نکردن که بازی فراوانی رو در چه سطح از امواج مغزی انجام میدادن...
    می*تونه این باشه که شما درخواستتون رو در موج مغزی نادرستی ارسال کردین .که ثمری نداره.چه بسا نتیجه عکس هم داشته باشه.
    @Ali97
    سلام دوست گرامی
    من در مورد امواج مغزی اطلاعاتی ندارم و علی آقا که منشن کردید فکر میکنم بیشتر مطالعه داشتن
    زیاد هم درگیر جزئیات خارج از بازی نباشید وقتی متوالی انجام بشه تاثیرات خودش رو میزاره

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

388 بار در 123 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
    سلام وقت همگی عزیزان بخیر و سلامتی.

بعنوان تریدر و کسانی که در مسیر تریدر شدن هستیم عمده کار ما نه در بخش فرایند یادگیری تکنیک ها بلکه در کنکاش و مشاهده و مدیریت درونمون هستش.
    این بخش از فرایند حرفه ای شدن رو یا بتنهایی یا با کمک مطالبی باید طی کنیم. این اتفاق بیک باره رخ نمیده و شبیه ایجاد یک باغ میوه هستش.
    تعدادی باغ رو با نهال دو ساله شروع میکنن چون از قبل اگاهانه یا نااگاهانه چنین پرورش پیدا کردن
    و
    تعدادی باغ رو با دانه های هر نوع درخت شروع میکنند و نهال دو ساله ای در کار نیست.

با این مقدمه کوتاه میخوام مطلبی رو به اشتراک بگذارم. تفسیر و نگاهی متفاوت به فیلم کوتاه اتاق 8 .

لینک فیلم: برای تماشا کلیک کنید

حتما فیلم رو ببینید و بعدا ادامه متن رو بخونید.

توضیح راجب فیلم از نگاه مکتب لائوتسه

نوشته ای کوتاه از: حمید

درباره فیلم کوتاه Room 8تحلیلهای بسیاری نوشته شده که برای نوشتن تحلیل خودم هیچ یک را عامدانه نخواندم! در
    این متن تصمیم دارم از زاویه معنویت شرقی درباره این فیلم بنویسم و ذکر این نکته را مهم می دانم که اولا در تحلیل از
    ضمیر اول شخص مفرد "من" اسنتفاده می کنم تا هم اخلاقا و هم تحقیقا اشاره کرده باشم که آنچه در ذیل می آید صرفا
    تحلیل خودم است که البته کاملا متاثر از مکتب تائوئیسم است ثانیا برای انتقال بهتر مطلب مجبورم کلماتی را برای توصیف
    ذهن به کار ببرم که در معنای دقیق درست و کامل نیستند اما چون هدفم انتقال یک موضوع اساسی است در نتیجه تدقیق
    کامل را فدای انتقال مطلب می کنم و ثالثا برعکس نوشته های سابق، اینبار با ادبیاتی رسمی می نویسم که به این تحلیل
    وجاهت رسمی بدهد وگرنه از عدم پایبندی من به زبان رسمی و ادبیات پاکیزه آگاهید!
    عادت به مهمل گویی ندارم و مستقیم به سراغ اصل مطلبم می روم! معنویت تائوئیستی از این فیلم چه می فهمد؟ ادموند
    هوسرل پدر مکتب پدیدارشناسی برای اولین بار از خاصیت و ساختاری درباره ذهن و آگاهی پرده برداری می کند که
    پیشتر به آن توجه مجزایی نشده بود. هوسرل فیلسوف آلمانی به تاثیر از استاد خود فرانتس برنتانو، متوجه می شود که
    یک خاصیتی از ذهن که همواره در طول تاریخ فلسفه بدان توجه نشده و می بایست مورد توجه اصلی قرار بگیرد این است
    که آگاهی همواره آگاهی "از" چیزی یا کسی است! محتوای ذهن و آگاهی هیچ وقت تهی نیست! و نباید آن را به گونه ای
    جدا از محتوایش تحلیل کرد! ترس همواره ترس از چیزی یا کسی است! تنفر یا عشق همواره تنفر یا عشق نسبت به کسی
    یا چیزی است! ذهن همواره رو به سمت بیرون از خود دارد! این البته به این معنا نیست که ذهن فقط رو به سمت امور
    عینی محسوس دارد بلکه به این معناست که محتوی ذهن هیچوقت در درون خودش نیست و حتما یک رابطه دوسویه ای
    در کار است! از نظر هوسرل ما هم می توانیم به اژدهای هفت سر فکر کنیم و هم به یک درختی که هم اکنون در خیابان
    است و در حال نظاره کردن آن هستیم! در هر حال آنچه مسلم است محتوای ذهن رو به سمت بیرون دارد! هوسرل این
    خاصیت را روی آورندگی یا حیث التفاتی( )Intentionalityنام نهاد! به این معنا که آگاهی همواره روی به سمت چیزی
    یا کسی دارد!
    به چه می خواهم برسم؟ به نظر می رسد این خاصیت ذاتی ذهن همواره به لحاظ کاملا خودکار، ذهن را به سمت بیرون
    می کشاند! ذهن پیرو همین خاصیتش عادت می کند که همواره برای بررسی و برون رفت از بحران یا مشکلی باید به
    چیزی یا کسی یا تمرینی یا دارویی یا تکنیکی یا شیوه ای متوسل شود! چرا؟ چون ایستا بودن را نمی فهمد و اساسا عادت
    کرده در فعالیت و تکاپو باشد! اینطور به نظر می رسد که خاصیت روی آورندگی فقط یک ویژگی نیست بلکه رفتار ذهن را
    هم تحت تاثیر قرار داده! ذهن اینطور عادت کرده که باید در تکاپو باشد باید به جهش درآید و برای رسیدن به مقصود باید
    کاری کرد! باید شیوه ای باشد! باید تکنیکی در کار باشد! باید راهی باشد! باید چاره ای باشد!!! از این حیث سکون و سکوت
    را دو عنصر کاملا مزخرف و بی فایده می داند! ذهن آنجایی خوشحال است که در تب و تاب باشد! آنگاه که خبری از چیزی
    نیست آنگاه که همه چیز در سکوت و سکون است برای ذهن خوشایند نیست و حتی منزجرکننده است! روی آورندگی
    خاصیتی است که ذهن را به جلو می اندازد! ذهنی که خود را گرفتار در بند می بیند همواره به دنبال این است که به
    چیزی یا کسی فکر کند تا از بند رهایی یابد!
    Room 8 اما
    در فیلم نیز می بینیم شخصی که جدید به بند اضافه شده به آنی که متوجه می شود آن جعبه رازآلود می تواند مجالی
    برای فرارش باشد بی هیچ اتلاف وقتی و بدون ذره ای درنگ به سراغ آن می رود تا از آن بند فرار کند! این خاصیت
    همیشگی ذهن است که اگر بفهمد چیزی یا کسی می تواند وی را از آزردگی رها کند با ذوق و شوق از آن استقبال می
    کند! این ویژگی را می توان در افرادی که به سمت سرکتاب یا جادو یا فال یا حتی علوم پزشکی مدرن به شکل افراطی
    کشانده می شوند نیز دید! آنها که امیدی به بهبود وضع خود ندارند از هر راهی ولو غیرمنطقی هم استفبال می کنند! ذهن
    آنجا که وضع فعلی را نمی پسندد و در رنج است همه کار می کند تا فرار کند! فرد زندانی در این فیلم نیز همینگونه است!
    وی به سرعت می بیند که فضای اتاق با محتوای جعبه یکیست و به سرعت هم متوجه می شود که با باز شدن در جعه
    سقف زندان هم باز می شود! چه بهتر از این برای ذهنی که هیچ امیدی به فرار نمی بیند! چه بهتر از رهایی بدون اندک
    درد؟! او از جعبه خارج می شود اما نه تنها به مقصود نمی رسد که اینبار در قوطی کبریت گرفتار می شود!
    ذهن می پندارد(می توانید به جای این قعل از هر فعل دیگری استفاده کنید اما برای کمی مهیج تر کردن تحلیلم از این
    فعل برای ذهن استفاده میکنم گویی ذهن نیز توان پنداشتن دارد!)!! باید "کاری" کرد! باید قدم گذاشت و برای جدایی از
    این وضع اسف بار "کاری" کردً! اینجاست که لائوتسه به میان می آید! لائوتسه می گوید راه رهایی به هیچ وحه در بیرون
    نیست! هیچ قدم گذاشتنی در بیرون نمی تواند شما را رها کند! و اینکه باید همواری "کاری" کرد عادت همیشگی ذهن و
    بازی ظریف ذهن است برای اینکه نشان دهد همواره در تبو تاب است! اما اگر راه در بیرون نیست پس دقیقا رهایی کجاست؟
    لائوتسه می گوید سکون و سکوت دو رکنی است که باید کشف شود و زندگی شود! لائوتسه همواره می گوید که در ساکن
    ترین بخش وجودی ما رهایی عظیمی در کار است! و لازمه ورود به این فضا سکوت کامل ذهن است! یعنی اتقافا آنجا که
    ذهن خاموش است بعد دیگری در کار است که زمینه رهایی را فراهم می سازد! آنجا که جلوی تمام بهم ریختگی و پریشان
    احوالی ذهن گرفته می شود آنجا که ذهن ساکت است و فقط می بینید آنجا سطحی ساکن در وجود ما در کار است که
    منشا تمام انرژی ها و راه حل هاست! اینجاست که لائوتسه مثال می زند که آنچه یک چرخ را به حرکت در می آورد مرکز
    چرخ است و مرکزی ترین نقطه چرخ خودش نمی چرخد! اصلی ترین بخش کوزه و اتفاقا آنچه که کوزه را مفید می کند
    همان بعد خالی آن است! این بعد ساکن در درون ما همان بعد خالی است که به واسطه هزاران هزار انگاره ذهنی پر شده
    و ما عادت کرده ایم با آنها و به مدد آنها بحران های زندگی را حل کنیم! ذهن خود ابزار است! آنجا که ذهن پادشاهی می
    کند آنجا که ذهن را که خود ابزار است هدف و راه حل می پنداریم به خطا می رویم!(البته که سروکار ما آنجا که با ذهن
    ناخودآگاه است این داستان و تحلیل را بسیار پیچیده می کند)! توهم خروج، این ایده را در ذهن می نشاند که باید کاری
    کرد! باید کمک کننده ای باشد! لائوتسه می گوید جایی که این سئوالها نباشد آنجا که هیچ فکری هیچ صدایی نیست
    زمین روح است! اینجا معبد واقعی درون است! زندانی در این فیلم از جعبه بیرون می آید وضع بهتر که نمی شود بدتر می
    شود! ذهن در طوفانهای اساسی زندگی هزارن راه حل می یابد و شما سوار بر قایق سوراخ ذهن به دل این بحران می زنید!
    وضع که بهتر نمیشود هیچ! بدتر هم می شود! در مقابل طوفان این روح است که بهترین و عالیترین رقیب این وضع است
    نه ذهن شکننده و ترسان! لائوتسه می گوید ای بسا جلو رفتنهایی که در واقع افتادن از پشت است!!! مطمئنیم همواره در
    زندگی رو به سمت پیشرفتیم؟ آیا پسرفت نمی تواند خود را در ابتدا در ظاهر پیشرفت نشان دهد؟ او از جعبه بیرون آمد
    اما از ندان چطور؟ او به جلو رفت اما واقعا پیشرفت کرد؟ این سئوال را نیز می توانیم از خودمان بپرسیم؟ از بحران بیرون
    آمده ایم؟ یا هنوز سرگرم خواندن کتابهای مختلف و راه حلهای پوچ هستیم؟ چرا در دوره ای هستیم که بحرانهای درونی
    ما حل نمی شود بلکه می رود و می آید؟ چرا راه حلها شدیدا کوتاه مدتند؟ چرا مجبور شده ایم که فلان بحران را تا ابد در
    زندگیمان بپذیریم؟!
    به نظر می رسد انتخاب عدد 8برای این اتاق نیز تداعی و طعنه ای است به بینهایت در ریاضی! گویی انتهایی در این اتاق
    نیست! این اتاق بینهایت در هم پیچیده ای است که تا ابد هم ادامه دارد! خاصیت ذهن هم همین است! هیچ وقت انتها
    ندارد هیچوقت لالمونی ندارد! ذهن بخاطر همان خاصیت روی آورندگی و جهندگی، بینهایت فکر و صدا را تولید و بازتولید
    می کند و بارها ادامه می دهد تا جایی که دیگر شما در این دنیای فانی نباشید!

زمستان 1401
    درود خدمت شما اقای میرتوحید واقعا بنده از مطالب شما لذت بردم با تشکز از شما با شما کاملا موافقم مخصوصا جایی که در فیلم هم مثالشو زدین ذهن در حال رهایی از رنج است و رنج را قبول نمیکند و مهم ترین عامل تصمیم های هیجانی ما باتوجه به دیدگاه شما از نظر بنده این است
    با شکر از استاد و اقای میرتوحید
    موفقیت عادت های مثبتی است که هر روز انجام میدهیم

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Alimohammadi عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,989 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر جناب میرتوحید

ممنون بابت این متن خیلی عالی و خوب

در این مورد یه نوع آشنا پنداری برام پیش اومد که حدود 80% موارد رو قبلا در سخنان و گفته های آرتور شوپنهاور خوندم

اگر دوستان علاقه مند به مقالات یا گفته های ایشون هستند میتونند مقاله زیر رو مطالعه کنند یا کتاب های ایشون رو تهیه کنند

اگر واقعا علاقه مند باشند میتونم بیشتر در اختیارشون قرار بدم

آرتور شوپنهاور هم دنیا رو مانند زندانی تصور کرده بود

https://einzelganger.co/what-if-the-...ally-a-prison/

مقالات بسیار زیادی در این مورد هست اما مهمترین موضوع : درد اجتناب ناپذیر است اما رنج کشیدن اختیاریست

موفق باشید
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر.

ممنون از توجه شما.

از نظر بودا یا لائوتسه یا اکهارت یا کریشنا مورتی یا سادگورو یا جف فوستر و . . . دنیا زندان نیست.
    دنیا در حقیقت شبیه اقیانوسی هستش که روی اون موج های کوچیک و بزرگی شکل میگیره و موج ها خودشون رو
    مجزا و جدا از اقیانوس میبینن و بعداز لحاظتی دوباره محو میشن! هر نوع طبقه بندی به زشت و زیبا و خوب و بد نشونه
    اینکه داریم با پنچره فکر و ذهن مشاهده میکنیم نه اون بُعد آگاه و اصیل. یعنی مشاهده گری ما فیک هستش نه اصیل و اینهم
    بازی بسیار هوشمندانه فکر و ذهنه تا کنترل رو از دست ندن!

جمله زیبایی هستش: ما با آموختن چگونه رنج بردن، قدرت آن را پیدا می کنیم که رنج نبریم.

هرکسی بنسبت دایره خودش البته اون رو سعی داره درک کنه و اصطلاحا به نزدیکترین درک ازش بازهم
    بنسبت دیتای که داره برسه. که البته همگیشونم کاملا درستن و کمک کننده برای فهم درست و نزدیک و
    نزدیکتر شدن بهش نسبت به اون فرد.
    این مسیر ابتدا از طریق دیدگاه فکری و اهداف فکری پیش میره و بنسبت سطح کارمون و پیوستگی به سطح
    بسیار بسیار شیرینی میرسه که دیگه کل فکر و ذهن رو مثل یک بچه بازی گوش میبینه و میتونه مدیریتش بکنه.
    و نمیدونم چه دلیلی داره که وقتی یکبار این لحظه مشاهده گری اتفاق میوفته شیرینی و مزه اش چنان عمیق و گیرا
    هستش که ناخواسته و حتی بشکل اگاهانه هم نمیتونیم مانع از حرکت به اون سمت بشیم!

همه یک چیز رو دارن میگن فقط با زبان ها و مثال ها و روش های مختلف.

از شما دوست عزیز ممنونم برای معرفی و ارائه لینک مطالبشون.

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

14. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,989 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alimohammadi نمایش پست ها
    درود خدمت شما اقای میرتوحید واقعا بنده از مطالب شما لذت بردم با تشکز از شما با شما کاملا موافقم مخصوصا جایی که در فیلم هم مثالشو زدین ذهن در حال رهایی از رنج است و رنج را قبول نمیکند و مهم ترین عامل تصمیم های هیجانی ما باتوجه به دیدگاه شما از نظر بنده این است
    با شکر از استاد و اقای میرتوحید
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر.

ممنون از توجه شما.

از هر طریقی که شده و با هر مطلبی که مختص این موارد هست باید بتونیم افسار فکر و ذهن رو در دست بگیریم.
    بقول انیشتین ( مفهومش اینه ): فکر خدمتگذار خوبی هستش ولی ارباب خوبی نیست! اشاره به این داره باید کنترل فکر و ذهن در دستمون باشه.
    البته نه بشکل سیستم تنبیهی! مشاهده کردنش و در جهتش کاری نکردن انرژی نهفته درونش رو آزاد میکنه.

موفق باشین دوست عزیز

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط S2.R. نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    @Ali97
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم S2.R
    باور دارم که عالی هستید
    در مورد بازی فراوانی استاد هیچ صحبتی در خصوص امواج مغزی نکردند و هدفشون از طراحی و انجام این بازی چیز دیگه ای هست ، مثلا چندین بار استاد تاکید داشتن که این بازی رو با حس خوب انجام بدید و از پول خرج کردن لذت ببرید ، حالا اینجا باید از خودمون بپرسیم چرا ؟ یکی از علتهاش این هست که ضمیر ناخودآگاه ما بیشتر با احساساتمون برنامه ریزی میشه و وقتی پول خرج میکنیم و لذت میبیریم و مبینه که چقدر حس خوبی بهتون دست میده اون رو قبول میکنه و تمام سعیش رو میکنه از هر طریق ممکن پول تامین کنه تا دوباره اون حس خوب در شما به وجود بیاد و با تکرار اون تبدیل به باور میشه در شما ، مورد دیگه وقتی شما احساس خوب دارید در داخل بدنتون تمام اندامها هورمونهایی رو ترشح میکنند که هر کدوم به نحوی در بخشی از بدنتون تاثیرات مثبت میگذاره و باعث تصمیمات جدید و بروز اتفاقات خوب براتون میشه ، مورد دیگه از انجام این بازی این بوده که اون سد ذهنی که اکثریتمون داریم بشکنه و برا هر فرده بسته به محیطی و خانواده ای که بزرگ شده توش فرق داره و کم و زیاد هست ، مورد بعدی از این بازی به مدت 90 روز تقویت قدرت اراده و انجام مستمر یک کار به مدت 90 روز هست که باعث اتفاقات بسیار مهمی در درونتون میشه که من م زیاد تسلط ندارم ، اما خیلی کارهای به نظر بی اهمیت و ساده است که جرقه های خیلی مهم و اساسی در داخل بدن میزنه ، مورد بعدی این بود که وقتی بعد از 90 روز کل خریدهاتون رو مرور میکنید میبیند به خیلی از چیزهایی که آرزوشو داشتین و در نظر خودتون خیلی بزرگ میدونستین بدستشون آوردین و قدرت زمان وانجام یک کار مستمر رو درک کنیم ، مورد بعدی اینکه اگر دوستان این بازی رو اصولی و واقعی انجام داده باشند در انتهای 90 روز یک نقشه راه رسیدن به اهداف و آرزوهاشون رو در دست دارند و میتونند با طراحی مسیر درامد از فارکس پله به پله اونهارو بدست بیارند و تیک بزنند .و شاید تاثیرات و اهداف زیاد دیگه ای هم داشته باشه که من درک نکردم .
    در مورد امواج مغزی هم ما بیشتر سعیمون این هست که همشون رو بیاریم و نرمالشون کنیم تا تاثیرات بیشتر و عملکرد بهتر داشته باشند و مورد استفاده دیگه هم اینه که با وارد شدن به موج آلفا ما درواقع از ذهن منطقی و استدلالی و تحلیلیمون رد میشیم و وارد ناخودآگاهمون میشیم تا هر اطلاعاتی که وست داشتیم درونش جاگذاری کنیم چون ذهن منطقی تعطیله و دیگع کسی نیست که وقتی میگید من پولدار هستم ، در جوابش بگه کو کدوم پول تو که حسابت خالیه .
    یک سوال از شما و تمام دوستان که این پست رو میخونند :
    چند نفر از شما وقتی خرید میکنید و یا پول خرج میکنید ، بدونه اینکه به موجودی حسابتون نگاه کنید خریدتون رو میکنید ، به مبلغ جنس توجه نمیکنید ، نمیگید که گرونه و من ایکس تومن پول تو کارتم دارم ، بعد کارت کشیدن هم کاغذش رو نگاه نمیکنید و اس ام اس پیامکیش رو چک نمیکند که چقدر موجودی حسابتون موند ؟
    هر وقت هیچکدوم از کارهای بالارو انجام ندادید میتونید بگید که یکم باورتون نسبت به فزونی پول ساخته شده
    با قدرت میتونم بگم که جرات میخواد این کار
    و حالا سوال بعدی ، آیا جرات انجام این کار رو دارید که بدون فکر کردن به انتها ماه و مخارجتون پول خرج کنید و چیزی رو که دوست داری بخرید و بگید جاش پر میشه ؟ فکر کردن به اینکه از کجا پر میشه کار شما نیست ،وظیفه شما خرج کردنه .
    گفته ها و آموزشهای استاد دقیقا همینو میگه و آقا مهرداد هم خوب توضیح دادند ، بدجایی انرژی رو میگذاریم و درست در جای اشتباه انرژی رو مصرف میکنیم ، ما به جای فکر کردن به این که پول هست به این فکر میکنیم که بیشتر از 10 میلیون تو حسابم نیست ، اینجوری برنامه ریزی شدیم
    مگه اکثر دوستان که چندسالی هست داریم تمرین میکنیم و کار میکنیم به این نتیجه نرسیدیم که هرچی به زبون بیاری سرت میاد ، یا هر فکری بکنی همون تو زندگیت اتفاق میفته ، پ سچرا الان نمیتونیم به این فکر کنیم که پول هست و اونم تو زندگیمون اتفاق بیفته ، چه چیزی مانع این میشه که نتونیم قبول کنیم این موضوع رو ؟
    یک سوال برا اینکه ببینید چطور ظرف ذهنیمون از طریق جامعه طراحی میشه :
    از نظر روانشناسی تا حالا فکر کردید چرا سقف برداشت روزانه عابر بانکها 200 هزارتومنه (به بعدهای دیگش کاری ندارم )؟ چون دارند عدد ذهنی انسانها رو تعیین میکنند و نگهشون میدارند در عدد 200 هزار تومن
    وقتی انسانها بتونند موارد رو شناسایی کنند و باورهای صحیح بسازند و ایمان داشته باشند ، فزونی رو در هر جنبه ای با چشمشون میبینند و در زندگیشون اتفاق میفته
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

alijafari آواتار ها
    12,224 بار در 1,238 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 33 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام این داخل یک کانال خوندم گفتم باید یکم دیدمون تغییر بدیم از افزایش بالانس ۱۰۰ درصدی و منتظر نمودن برای تشکیل موقعیت طبق چک لیست
    بدین وسیله جهت شفاف سازی حداکثر ریسک موجود در مارکت فارکس ، و افزایش آگاهی تریدرها به خصوص کاربران تازه کار ، آمار درصد کاربران سود ده و ضرر ده در سال کاری 2022 به شرح زیر اعلام میگردد.
    جامعه آماری ارایه شده مختص به کاربران ایرانی میباشد.
    لطفا و اکیدا به اطلاعات ارائه شده دقت لازم داشته باشید و با آگاهی از ریسک بسیار زیاد مارکت فارکس ، اقدام به سرمایه گزاری و معامله گری نمائید.
    در مارکت فارکس این احتمال بالقوه وجود دارد که قسمت اعظم یا کل سرمایه خود را به راحتی از دست بدهید ، لذا قبل از اقدام به هر گونه سرمایگذاری ، اطلاعات کافی را از منابع آموزشی که به وفور و به صورت رایگان در دسترس تمامی افراد وجود دارد ، بدست آورید و سپس اقدام به سرمایه گزاری کنید.
    لطفا دقت بفرمایید که بروکر به هیچ وجه وظیفه آموزش ندارد و کاربران باید با دانش و اطلاعات کافی به اقدام به معامله گری نمایند.
    در ادامه آمار درصدی تریدر های ایرانی فعال در بروکر usgfx در سال 2022 ارایه میگردد.
    در سال 2022 از تعداد 94872 حساب کاربران ایرانی تعداد 42692 حساب فعال بوده است و تعداد 30098 ضررده بوده اند و تعداد 10673 حساب نه سودی کسب کرده اند و نه ضرر و تعداد 1921 حساب سود ده بوده اند
    حساب هایی که موجودی آنها بیشتر از 3 درصد افت کرده است ضررده و حساب هایی که موجودی آنها بیشتر از 3% رشد کرده اند سود ده و حساب هایی که بین +3 تا -3 درصد موجودی آنها تغییر کرده است ، نه سود ده و نه ضررده در نظر گرفته شده اند
    بر اساس آمار ارایه شده 70.5 درصد از تریدر ها ضررده 25 درصد از تریدر ها نه سود ده و نه ضرر ده و تنها 4.5 درصد از تریدر ها سود ده بوده اند.
    بالاترین مبلغ ضرردهی در یک حساب 443087.43 دلار و بالاترین مبلغ سوددهی در یک حساب 663041.12 دلار بوده است .
    در ادامه نکته مهم این است که از 4.5 درصد از 1921 حساب ، حساب های سوده در سال 2022 تعداد 853 حساب در سال قبل یعنی سال 2021 هم سود ده بوده اند به این معنی که 44 درصد افراد سود ده در سال 2022 در سال قبل از آن یعنی سال 2021 هم سود ده بوده اند باز هم به این معنی که تنها 2 درصد از حساب ها در دو سال متمادی سود ده بوده اند.
    ?????? فقط چهار درصد حسابشون سود دهی داشته بابت رمز ارزها هم سال 2021 هم تنها 3 درصد حساب ها سود دهی داشت سال 2022 هنوز آمارش شفاف سازی نشده
    در کل مراقب باشید هر روز نمیشه ترید کرد باید صبور باشید تا محدوده امن برای ترید مشخص کنید تا سود دهی داشته باشید بهترین تریدرهای جهان هم گهگداری چندین روز یا هفته منتظر محدوده های امن هستن برای ترید حالا اینکه هر روز بخواهید ترید کنید در آخر جز ضرر و بهم ریختن روان چیزی نداره ??????

منبع:usgfxiran
    انتخاب های کوچک و زیرکانه + ثبات و پیوستگی + زمان = تفاوت اساسی

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از alijafari عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 62 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 62 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع