صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 31112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,180 بار در 1,623 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    در ویدئویی که میذارم سیستم مدیریت سرمایه جدیدم را بر اساس سیستم فراکتالی توضیح دادم.از لحاظ تئوری در صورت برسی دو بعدی 95% معاملات ریسک فری میشن و ریسک به ریوارد بر اساس sl اولیه و tp نهایی حدودا بین 1 به 4 و 1 به 5 خواهد بود و درصورت برسی سه بعد حدود 99% ریسک فری و ریسک به ریوارد بر اساس tp نهایی بین 1 به 16 تا 1 به 25 خواهد شد.
    فایل پیوست 195229

مدیریت سرمایه(فراکتالی) (picofile.com)

دقت کنید که این یک برسی کلی و شماتیکه و در عمل میتونه سودهای بالاتر و یا پایینتر ایجاد کنه.اما انتظار داریم میانگین نتایج در بلند مدت چنین آماری را ایجاد کنه.
    ممنون میشم ببینید و اگر نکته ای که بتونه کار را بهبود بده یا اشکالی که بشه برطرفش کرد مشاهده کردین یادآوری کنید.
    امیدوارم مفید باشه براتون
    سلام
    روی ویدیویی که گذاشتید صدا نبود.درست هستش؟؟؟چون حس کردم صدا بوده اما ویدیو مشکل پیدا کرده...

و اینکه این چیزی من فهمیدم این بود که از حد ضرر شناور استفاده کردین و مدام با توجه به سطوج پرایس اکشن اونو جابجا کردین.درسته؟
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrad.Keshtgar آواتار ها
    1,503 بار در 159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    مهمترین مبحث در مدیریت سرمایه در مراحل اولیه میزان ریسک در هر معامله هست

محاسبه میزان ریسک در هر معامله
    بهترین روش برای محاسبه میزان ریسک در هر معامله برای من روش زیر است:
    تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم / حد تحمل افت بالانس (%) = میزان ریسک در هر معامله (%)

حد تحمل افت بالانس : حد تحمل افت بالانس یک مسئله شخصی و بستگی به روانشناسی فردی هر فرد دارد. مثلا من حداکثر تحمل افت 10 درصدی بالانس خود را دارم.

تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم: این عدد را باید یا از استیتمنت اکانت هایی که قبلا کاملا بصورت مکانیکال از روی سیستم معاملاتی مشخص ترید کرده ایم بدست آوریم و یا از بررسی و بکتست سیستم معاملاتی خود در گذشته مارکت بدست آوریم. این عدد برای من حدودا 3 تا ترید هست.

لذا میزان ریسک در هر معامله برای من می تواند 3.3 % باشد.
    In Investing always remember that Rome was not built in a day
    In Trading always remember that Hiroshima and Nagasaki were destroyed in a day

4. 18 کاربر برای این پست سودمند از Mehrad.Keshtgar عزیز تشکر کرده اند:

agholami آواتار ها
    4,876 بار در 190 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    در مورد اهمیت مدیریت سرمایه یه مطلبی رو میخواستم عرض کنم. احتمالا با بازی رولت آشنایی دارید. در این بازی یک صفحه مدور وجود داره که 37 تا خونه داره. 18 تا خونه قرمز و 18 تا خونه سیاه. اگه شما قرمز بیارید برنده اید اگه مشکی بیارید بازنده اید و کازینو میبره و اگه سبز بیارید باز هم کازینو میبره. در واقع احتمال برد کازینو 51.3 درصده و اون 1.3 درصد به اصطلاح لبه معاملاتی یا Edge معاملاتی کازینو هست. وقتی این بازی دهها بار تکرار بشه در نهایت کازینو میلیونر میشه و مشتریها هستن که بازنده میشن
    من میخواستم ببینم این موضوع در بازارهای مالی هم صادقه یا نه بنابراین یه رباتی نوشتم که به صورت رندم بای و سل میزد و حد سود و زیان یکسان داشت و یک دهم درصد از بالانس رو در هر ترید ریسک میکرد. بعدش این ربات رو روی 17 تا جفت ارز که همبستگی کمتری نسبت به هم دارند پرتفو کردم و بک تست گرفتم.
    بارها بک تست گرفتم و چون تریدها رندوم بود هر بار نتیجه متفاوت بود. هر موقع که وین ریت کمتر از 50 درصد بود، استراتژی ضرر میداد ولی زمانی که وین ریت رفت بالای پنجاه درصد نتیجه زیر بدست اومد:

اکانت از سال 2018 تا امروز یعنی در طی چهار سال و نیم حدود 390 برابر شد با دراودان 30 درصدی و وین ریت 52 درصدی
    این نتیجه با حدود 33 هزار تا ترید به دست اومده در 17 تا جفت ارز. یعنی میانگین 35 ترید در ماه برای هر جفت ارز

خلاصه اینکه برای دستیانی به سود بالا در این بازار شما تنها به یک استراتژی تکنیکال نیاز دارید که شرایط زیر را داشته باشه:
    1) بالای پنجاه درصد وین ریت با ریسک و ریوارد مساوی یا بالای 33 درصد وین ریت با ریسک به ریوارد یک به دو و ...
    2) تعداد موقعیتهای معاملاتی حداقل یک بار در روز در هر جفت ارز

میدونم که یک استراتژی تکنیکال با پنجاه درصد وین ریت برای هنرجویان آکادمی خیلی موضوع پیش پا افتاده و ساده ایه ولی مهم اینه بتونیم به قوانین مدیریت سرمایه مون پایبند باشیم و سالها این فرایند رو تکرار کنیم مثل همون کازینویی که سالها به اصول خودش پایبنده و سود کلان میبره
    موفق باشید

6. 33 کاربر برای این پست سودمند از agholami عزیز تشکر کرده اند:

Quantum آواتار ها
    408 بار در 78 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هیچی از مدیرت سرمایه نمیدونم حقیقتا فقط در حد دوره پرایس که 3 درصد در معاملات میتونمیم ریسک کنیم همین ولی فک میکنم قطعا فقط این نیست و مثلا استاد خودشون از این مدیریت سرمایه استفاده نمیکنن
    میخواستم بپرسم روش خاص یا کلا هرچی راجب مدیریت سرمایه میدونید رو باهام به اشتراک بزارید

در اصل دنبال یک چیزم میخوام بدونم با یک حساب با بالانس پایین مثلا 10 دلار میشه در هرگام مثلا 50 یا 100 درصد گرفت و مدیریت سرمایه هم رعایت شود؟؟؟
    ینی مدیریت سرمایه ینی ریسک پایین کنیم؟؟؟روشی نیست که ریسک زیادی کنیم ولی مدیریت سرمایهمون رو هم رعایت کنیم؟؟؟
    البته میدونم که این طرز فکر اشتباهه و نیازی نیست همچین ریسک های بزرگی کنیم ولی برام سوال شده مدیریت سرمایه با ریسک بالا چطوری هستش و یا اینکه کلا مفهوم مدیریت سرمایه ینی زیاد ریسک نکنیم
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...
    سلام دوست عزیز به نظرم به ازای هر 100 دلار شما 0.01 پوزیشن باز کن یعنی اگر 300 دلار شد 0.03
    کم کم متوجه میشین
    از اکسپرتای مدیریت سرمایه هم میتونین استفتده کنبن ولی برای حسابای مثلا بالا 1000 تا که سریع براتون حساب کنه
    ما از 99/999999999 درصد انرژی ساخته شده ایم .........

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Quantum عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط agholami نمایش پست ها
    در مورد اهمیت مدیریت سرمایه یه مطلبی رو میخواستم عرض کنم. احتمالا با بازی رولت آشنایی دارید. در این بازی یک صفحه مدور وجود داره که 37 تا خونه داره. 18 تا خونه قرمز و 18 تا خونه سیاه. اگه شما قرمز بیارید برنده اید اگه مشکی بیارید بازنده اید و کازینو میبره و اگه سبز بیارید باز هم کازینو میبره. در واقع احتمال برد کازینو 51.3 درصده و اون 1.3 درصد به اصطلاح لبه معاملاتی یا Edge معاملاتی کازینو هست. وقتی این بازی دهها بار تکرار بشه در نهایت کازینو میلیونر میشه و مشتریها هستن که بازنده میشن
    من میخواستم ببینم این موضوع در بازارهای مالی هم صادقه یا نه بنابراین یه رباتی نوشتم که به صورت رندم بای و سل میزد و حد سود و زیان یکسان داشت و یک دهم درصد از بالانس رو در هر ترید ریسک میکرد. بعدش این ربات رو روی 17 تا جفت ارز که همبستگی کمتری نسبت به هم دارند پرتفو کردم و بک تست گرفتم.
    بارها بک تست گرفتم و چون تریدها رندوم بود هر بار نتیجه متفاوت بود. هر موقع که وین ریت کمتر از 50 درصد بود، استراتژی ضرر میداد ولی زمانی که وین ریت رفت بالای پنجاه درصد نتیجه زیر بدست اومد:

اکانت از سال 2018 تا امروز یعنی در طی چهار سال و نیم حدود 390 برابر شد با دراودان 30 درصدی و وین ریت 52 درصدی
    این نتیجه با حدود 33 هزار تا ترید به دست اومده در 17 تا جفت ارز. یعنی میانگین 35 ترید در ماه برای هر جفت ارز

خلاصه اینکه برای دستیانی به سود بالا در این بازار شما تنها به یک استراتژی تکنیکال نیاز دارید که شرایط زیر را داشته باشه:
    1) بالای پنجاه درصد وین ریت با ریسک و ریوارد مساوی یا بالای 33 درصد وین ریت با ریسک به ریوارد یک به دو و ...

میدونم که یک استراتژی تکنیکال با پنجاه درصد وین ریت برای هنرجویان آکادمی خیلی موضوع پیش پا افتاده و ساده ایه ولی مهم اینه بتونیم به قوانین مدیریت سرمایه مون پایبند باشیم و سالها این فرایند رو تکرار کنیم مثل همون کازینویی که سالها به اصول خودش پایبنده و سود کلان میبره
    موفق باشید

سلام
    وقتتون بخیر

همه حرفاتون درسته و تو همه جای دنیا و حرفه تریدینگ اینارو میگن ولی یچیزیو بهش اشاره نمیشه در این بحث ها اونم اینکه موفقیت در این مارکت بر 3 اصول پایدار یکی مدیریت سرمایه ..تکنیکال..روانشناسی که بنظر من مهمترین بخش روانشناسی که دوتا اصل قبلی همه رو کاغذ برا خودشون میپیچن و میبافن ولی برای این اصل روانشناسی هیچ برنامه خاصی ندارن و فک میکنن به همین راحتی طی چند سال پیش رو میتونن این برنامه رو اجرایی کنن ولی بعد از یماه میبینی عمل واجرا کردنمون با برنامه روی کاغذ زمین تا اسمون فرق داره و نتایجمون اصلا همخونی نداره چون هر کاری هر شروعی با پتانسیل خوبی شروع میشه ولی رفته رفته اون پتانسیل استفاده میشه و اگه دوباره شارژ نشه دیگ پتانسیلی برای ادامه اجرایی کردن برنامه باقی نمیمونه و ذهن مانع انجام دادن میشه بقول استاد امینو" سادس ولی آسون نیست."دیدگاه راحتی و اینکه من طی 4 5 سال بخوبی میرسم به این موفقیت چیز پوچی هست و راه پرپیچ و خم هست...یه نکته دیگه ای که هم هست ما اگه میخایم یه تریدر موفقی بشیم کنار همه این صحبت ها باید توانایی ازدست دادن پول رو داشته باشیم ینی استاپ رو جزیی از حرفه مون بدونیم حالا فرقی نداره شما استراتژی و وین ریت چند دارین ولی با استاپ مواجه خواهیم شد و تریدری موفق که بتونه این رو قبول کنه که در این حرفه دادوستد انجام میشه و برای موفق شدن نیازی نیست همه تریدها سودده باشن یا ریسک به ریوارد خیلی خوبی داشت اینها ملاک اصلی سودده بودن نیستن شما با وین ریت پایین و ریسک به ریوارد خوب هم میتونی سود کسب کنی هم با وین ریت بالا ولی با ریسک به ریوارد بد و با سود وضرر شدن ترید ها طی چندسال پیش رو با ریسک به ریوارد و وین ریت چه خیلی خوب چه بد هر چی که هس میشه به جاهای خوبی رسید تنها يه تریدر منظم و مرتب و بااخلاق میطلبه ..
    شما با استراتژی های تو دوره پرایس و فراکتالی يا هر استراتزي ديگ هر چند ریسک به ریوارد خوبیم نده در دراز مدت سودده هستی چون وین ریت رو داری ولی خب انقد روانمون اوک نیست که مثلا با 123 امینو وتی پی 50 بعد از 10 معامله سودده یه استاپ خوردن و سود چند معامله رو ازدست دادن رو نمیتونیم قبول کنیم و نمیتونیم ادامه بدیم درحالیکه اگر برین بک تست بگیرین شما در دراز مدت با همین استراتژی سودده هسین و خیلیم سود خوبی میکنین یا اصلاح اول کورال که 70 درصد وین ریت داره شاید 3 تا معامله پشت سرهم ضرر بدیم ولی تریدر نمیتونه هضم کنه و هنوز باور نداره که معاملات پیش رو اون رو به سوددهی خواهد رسوند و برای خودش فقط سود و توقع میسازه و مارکت بدهکارمون نیست که طلبکارانه بهش داریم نگا میکنیم باید دیدگاه لاک پشتی داشت و این ذهنیت یشبه و یماه رو به چندسال بسط بدیم برای موفق شدن..اگه به سيستم و تكنيك كه بكار ميبرين ايمان ندارين و با 100 مورد بهش باور نميتونين داشته باشين و فك ميكنين بايد دنبال يه تكنيك يا سيستم ديگ بگردين ،برين 1000 تا 2000 تا بك تست بگيرين در گزشته و ببينيد در طي ساليان اين تكنيك ها و اصول جواب داده و بعد اين هم خواهد داد و باورش ميكنين
    بازار انسان سازی این مارکت غرور کاذب خورد میکنه از کوره در بری نمیاد ارومت کنه آتیشت میزنه ..ناراحت باشی نمیاد دلداریت بده بدتر ناراحت ترت میکنه ...اشک هاتو پاک نمیکنه یه سیلی نثارت میکنه ...وقتی میخندی و میپری بالا وپایین نمیاد باهات شادی کنه میزنه تو ذوقت البته بگم همه این کاراو خودمون با خودمون انجام میدیم چون کنترلمون نمیتونیم حفظ کنیم ....باید آگاهیمون به زمان حال و هر لحظه مون داشته باشیم تا با حسی اروم و ریلکس پشت سیستم بشینیم و کارمونو بکنیم ..مارکت جهانی کار خودشو میکنه و راه خودشو میره و اصلا بما توجهی و کاری نداره .. فیلم مارمولک رو اگه دوستان دیده باشن همون که پرویز پرستویی جای یه آخوند خودشو جا میزنه و تو منبر میگه بابا خدا اصلا به شما کاری نداره تو خودت داری خودتو عذاب میدی فقط برو آدم باش عین یه انسان زندگی کن خدا چیکار به تو داره اخه!!!
    ...این دیالوگ برای مارکت هم صدق میکنه مارکت به تریدر کاری نداره خودمون باعث کال شدن و ضررده بودن برایندمون میشیم مارکت که کاریمون نداره فقط میگه عین یه تریدر عمل کن و نگرشت رو عین یه تاجر و معامله گر کن ...

و در اخر بگم این صحبت هام برای تبادل اطلاعات خودم بود و قصدم این بود در اين موضوع نظر شخصیمو بیان کنم
    موفق باشید
    ویرایش توسط Snow_Trader : 10-26-2022 در ساعت 06:39
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 27 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

2,101 بار در 283 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

موفق باشید
    سلام دوست عزیز....
    میتونم ازت در مورد یه مسئله کمک بگیرم برا بک تست؟

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از wkhddask عزیز تشکر کرده اند:

68 بار در 13 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    با سلام بع همه دوستان
    به من نظر تنها به یه صورت میشه فهمید که ما مدیریت سرمایه رو رعایت کردیم یا نکردیم
    زمانی که تریدت رفت تو ضرر و پیشونیت عرق کرد یعنی هیچی رو رعایت نکردی

خیلی مهمه که توان ضرر در یک معامله منطقی باشع یعنی بدونی امروز تا چند درصد بالانس مینونی ضرر تحمل کنی
    خیلیها میکن من 5درصد بالانس ضرر تحمل میکنم شاید برای یک نفر دیگه 5درصد عدد خییلی زیادی باشه این اعداد یه جیز کاملا شخصیه
    من شکست نخورده ام.
    فقط ده هزار روش پیدا کرده ام که
    درست عمل نمی کند.

14. 20 کاربر برای این پست سودمند از masuodlotfi عزیز تشکر کرده اند:

791 بار در 236 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

موفق باشید
    سلام این لینک حاوی کنتاب مدیریت سرمایه به روش رولت است لینک برای تلگرام است
    https://t.me/sholeghalamkar2/7620

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohammadmahdi moradikian عزیز تشکر کرده اند:

nosrat آواتار ها
    7,195 بار در 562 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک

موفق باشید
    سلام دوست عزیز خسته نباشید عجب آماری در آوردی عالیه
    و فقط کافیه بهش پایبند باشیم تا به سود مستمر برسیم مشکل اکثر تریدرها اینه که برای قسمتی که 15درصده بیشتر از قسمت35 و55درصد اهمیت قائلند منظورم همون مدیریت سرمایه و روانشناسی نسبت به سیستم هستش
    متخصصان علم تمرین میگویند بهترین و منطقی ترین حالت پیشرفت این است که در هر گام ۳ درصد از گام قبلی بهتر باشیم .در حالت حسابی اگر ما ۳۴ گام از خودمان بهتر شویم انسان جدیدی خلق خواهد شد.

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از nosrat عزیز تشکر کرده اند:

7,257 بار در 855 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 42 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

سایت یا فرومی رو میشناسید که اموزش پوکر داشته باشه؟ مثل فروم خودمون (خارجی زبان هم باشه موردی نداره)
    یادمه استاد توی وبیناری فرمودند برای روانشناسی و مدیریت سرمایه پیشنهاد میشه (به تریدرهای خارجی) پوکر بازی کنند
    یادمه @Matthieu عزیز یجا فرمودند در مورد پوکر

اگر دوست عزیز دیگه ای میدونند راهنمایی کنند موفق باشید
    سلام

روز خوش

اگه بازی رو کلا بلد هستین این سایت معمولا برای شروع خوبه. https://www.pokerstrategy.com/

موفق باشید

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Matthieu عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع