صفحه 453 از 556 نخستنخست ... 353403443451452453454455463503553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,521 به 4,530 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahram.A نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    حمید رضا جان مطلبی که گذاشتید فوق العاده بود
    این قسمت از متن که نوشتید ( مثبت اندیشی و امیدواری بدون عمل از نا امیدی و منفی نگری بدتر است) واقعا درسته ، چون آدم نمیدونه از کجا داره ضربه میخوره .
    ممنون
    سلام شهرام جان لطف دارید
    بنده چندسال امیدواهی داشتم از وقتی با متود اموزشی و صحبت های روانشناسی استاد اشنا شدم تغییر کردم و زمان خیلی زیادی برد و البته کتاب هایی که توی بازار هست خیلی کم به سمت عملگرایی هست با کتاب اثر مرکب اشنا شدم که عملگرایی زیادی داشت با اینکه سانسور شده
    دو تا سایت هست رویال مایند و جادوی باور مطالب عالی ای دارند
    بخصوص کمپین هدف گذاری رویال مایند که عالیه
    و کمپین سحرخیزیش هم عالیه و کمک زیادی به من کرد
    ویرایش توسط hamidrezaa : 09-10-2023 در ساعت 19:54
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ما مسئول رنجی هستیم که می کشیم
    ما اگر بدانیم چجوری رنج بکشیم دیگر رنج نمی کشیم همه با این جمله در وبینار استاد آشنا هسیتم و همین طور که سرنوشت اجبار نیست به اختیار هست ما به اختیار انتخاب می کنیم ودر مسیر مجبوریم رنج ها و سختی های آن را بکشیم
    تمام اهداف و کارهایی که انجام می دهیم بر اساس...
    1-انتخاب و تصمیم گیری : ما تمام جوانب را می سنجیم هدف و مدت زمان رسیدن به هدف را تعیین میکنیم و مطالعه درجهت هدف
    2- برنامه ریزی برای تغییر:
    در این مرحله شروع به عملی کردن اهداف کوچکی میکنیم که ما را به هدفی اصلی می رساند و دراین مرحله ما وارد اجبار می شویم .اجبار به انجام کارهایی که اصلا دوست نداریم اما ما را به اهدافمان می رساند .مجبوریم رنجی را بکشیم که از قبل خودمان تعیین کردیم و مسئول آن هستیم و این مرحله چالش های زیادی را خواهد داشت
    هر وقت از این مسیر خسته شدید یادمان باشد ما خودمان به اختیار انتخاب کردیم و حالا باید برای تغییر ،سختی آن را بکشیم اگر این کار رانکنیم مطمئن باشید در یک جا مجبور خواهیم بود برای کسی کارکنیم وآنجا دیگر نمی توانیم مسئولیت پذیر نباشیم و به راحتی اخراج می شویم. شما به انتخاب شغل را انتخاب کردید اما اگر سختی مسیر را نپذیرید به راحتی شما را دور خواهند انداخت
    شما یا یاد میگرید در این مسیر مسئولیت پذیر باشید و به خودتان سخت بگیرید یا در مسیری قرار میگیرید که آنجا 100 درصد مجبور خواهید بود مسئولیت پذیر باشید مثل مدرسه ، مثل دانشگاه ،مثل شغل های دولتی و حتی شغل آزاد که اگر صبح زود بیدار نشوید ممکن است خرج اجاره را نتوانید بدهید و مجبور خواهید بود کاری که دوست ندارید انجام دهید
    3-رسیدن به هدف : ما در زندگی خودمان همیشه یک نقطه ای وجود خواهد داشت که همیشه برای رسیدن به آن تلاش میکنیم یعنی همیشه برای رسیدن به هدفی تلاش میکنیم و ذهنمان درگیر است . پس وقتی یاد بگیریم که مهم تر از خود هدف برنامه ریزی برای تغییر هست حداقل رنج اینکه کی به هدف می رسیم نمی کشیم
    ما زمانی به اهدافمان نزدیک تر می شیوم که تمام سختی هایی و چالش های مسیر را با آغوش باز بپذیریم و اینقدر تکرار تکرار تکرار تا در وجود ما نهادینه شود.
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خلاصه ای از وبینار اموزشی اقای مارک داگلاس

-بین توانایی و مهارت های ما و میزان سود اوری ما یک خلا وجود دارد که بهش خلا سوداوری میگوییم

این خلا با شناخت خود و رفتارهای خود پر میشود

_اگر در میزان مقیاس اندازه گیزی ارزش های فردی به نتیجه منفی برسیم و خود ارزیابی منفی باشد ولی نتیجه ممعاملات مثب باشد ناحوداگاه ما خطاها را در معاملات خود انجام میدهیم
    باید بدانیم که این حس درون ما کی فعال میشود تا انجام معاملات را متوقف کنیم

_برای از بین بردن ترس در معامله باید به یک سلسله ی موفقیت توجه کرد نه صرفا یک معامله

_هیچ عاملی نمیتواند جلوی شما برای رسیدن به ثروت بی حد و انداره را بگیرد جز درون خودتان

_یکی از ان عوامل درونی باور خود تخریبی هستش
    باور خود تخریبی یعنی اینکه همه ما یک حس خود ارزیابی داریم تا حالا فکر کردید ارزشمند هستید یا بالعکس؟
    باید در بحث ارزشیابی درونی و مرتبط با باور خود تخریبی و معاملاتی که انجام میدهیم ارتباط پیدا کنیم و این قضیه را حل و فصل کنیم

تجربه های شما میتوانند در دسته ی (خود ارزیابی مثبت ) یا (خود ارزیابی منفی)قرار بگیرند
    در این صورت نتیجه خالص خود ارزیابی شما میتواند مثبت یا منفی باشه

در نهایت اگر شما مهارت یا درکی از این موضوع نداشته باشید میتواند نتیجه اش این باشد که اگر نمودار درامد شما مثبت باشد ولی نتیجه خود ارزیابی شما منفی باشد باعث میشود که ناخوداگاه خطاهای معاملاتی را انجام بدهید به طوری که اصلا یادتان نمی اید که چرا روی ان گزینه کلیک کردید

_سر خوشی در هنگام معاملات از دیگر خطاهای رایج روانشناختی در معامله گری هستش که رابطه مسقیم با حجم معامله دارد
    یعنی اگر در حالت عادی با 1000 لات معامله میکنیم بعد از سلسله ی موفقیت و چندین ترید سود ده ممکن است خانه خود را بفروشیم و وارد معامله بشویم
    (چون کاملا مطمین هستیم)
    _خیلی از معامه گران بزرگ و موفق تمام تفکرات و وقایع زندگی خودشون را ثبت میکنند
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    سلام به تمام دوستان عزیزم.
    امیدوارم حالتون خوب باشه.

به رسم قدردانی مختصر از زحمات استاد عزیزم و تمامی دوستانی که در این مدت به بنده کمک کردن و همچنان میکنن، نتایج یک سری تجربیات شخصی خودم و تحقیقات مختصری بر روی عادت ها، مکانیزمشون در مغز و بهترین روش تغییر عادت ها (ترک عادت های بد /اعتیاد) و ایجاد عادت های خوب انجام دادم رو در طی یک سری ویدیوی ناقابل، به محضر شما عزیزان تقدیم میکنم.
    امیدوارم که تلاش مختصر این عضو کوچک آکادمی مورد توجه دوستان قرار بگیره و حتی اگر یک نفر از این ویدیوها بهره ببره، بنده از ته دل خوشحال میشم

(لینک ها مربوط به تلگرام هستند)

ویدیوی اول:
    عادت و اعتیاد
    https://t.me/peykan_traders/209

ویدیوی دوم:
    مغز و مکانیزم عادت
    https://t.me/peykan_traders/214

ویدیوی سوم:
    افزایش قدرت ذهن خودآگاه و معرفی بهترین روش
    https://t.me/peykan_traders/216

هنوز مباحث به پایان نرسیده و ویدیوهای بعدی در همین تاپیک به همین پست ریپلای خواهند شد

همگی موفق باشیم

سلام به تمامی دوستان عزیز

ادامه مباحث در یک ویویدی جدید

ویدیوی چهارم:
    اولین مرحله از روش تدریجی
    https://t.me/mypersonalpsychposts/2
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    1,028 بار در 249 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود دوستان
    حتما موفق و پیروز هستید
    یه اتفاقی که برام افتاده اینه که بعد از اینکه حسابم رو نزدیک به 60 درصد رشد دادم الان با اینکه طبق چک لیست و مدیریت سرمایه ترید میکنم ولی موقع باز کردن پوزیشن استرس دارم و میترسم ضرر ده بشه با اینکه در طول روز بامجموع سود و ضرر هام درصد روزانه رو میگیرم ولی استرس دارم و بعضی مواقع باعث میشه ترید رو زود تر از موئد ببندم
    دوست ندارم اس ال و تی پی رو ست کنم و از پای چارت پاشم بیشتر دوست دارم پوزیشنم رو مدیریت کنم پیشنهاد دوستان رو میخواستم برا این موضوع
    خیلی ممنونم از دوستان که کمک میکنن
    موفق باشید
    یاحق
    Keep Calm AND Trade Smart

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,084 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid14 نمایش پست ها
    سلام و درود دوستان
    حتما موفق و پیروز هستید
    یه اتفاقی که برام افتاده اینه که بعد از اینکه حسابم رو نزدیک به 60 درصد رشد دادم الان با اینکه طبق چک لیست و مدیریت سرمایه ترید میکنم ولی موقع باز کردن پوزیشن استرس دارم و میترسم ضرر ده بشه با اینکه در طول روز بامجموع سود و ضرر هام درصد روزانه رو میگیرم ولی استرس دارم و بعضی مواقع باعث میشه ترید رو زود تر از موئد ببندم
    دوست ندارم اس ال و تی پی رو ست کنم و از پای چارت پاشم بیشتر دوست دارم پوزیشنم رو مدیریت کنم پیشنهاد دوستان رو میخواستم برا این موضوع
    خیلی ممنونم از دوستان که کمک میکنن
    موفق باشید
    یاحق

سلام
    وقتتون بخیر
    به سطح مقاومتی ذهنی و روانی رسیدین
    احتمال اینکه تعهدتون و چک لیستتون زیر پا بزارین 99.99%
    الان میگی نه نمیزارم ولی با کمی قلقلک از سمت مارکت تو این شرایط پای تریدر میلغزه
    اصلا مهم نباش ترید هات سود بشه یا استاپ
    طبق چک لیست بزن استاپ تی پی بزار متاتریدر ببند برو پی کارت تا یکیش بخوره
    یا استاپ یا تی پی دیگ
    اگه مدیریت سرمایه داری و چک لیست پس تموم
    تنها میمونه متعهد بودن تو که من طبق تجربه خودم میگم تو این شرایط همش میخای با چنگ و دندون سودتو نگ داری ولی یجا تعهدتو بخاطر همین سفت گرفتن و استرس زیر پا میزاری و حساب یه شوک بزرگ میخوره چون تعصب میاد سراغت احساساتت فوران میکنه همه چیو حسی میبینی و دیگ بقیه ماجرا مشخص چی میشه .....!!!

مارکت به علایق تو اهمیتی نمیده راه خودشو میره
    تو دوست نداری ست کنی میخای مدیریت کنی تریدهاتو ولی طبق گفته خودت داره احساساتت و استرس وارد ترید میکنی و نمیتونی کنترلش کنی پس همه چی محیاس برای عدم تعهد و لغزش از طرف تریدر
    وگرنه مارکت همون مارکتی که ازش 60% سود گرفتی با همون اصول ولی چیشد یهو اینجوری شده!!! همش بخاطر تریدر

راه حل من:
    تی پی استاپ بزار متاتریدر ببند و اصلا فک نکن 60% سود کردی عین یکار بهش نگا کن نه یه پاداش و جایزه
    احساساتت رو با این راه حل برطرف میتونی کنی بعد یمدت باز عین قبل با مدیریت ترید میزنی ولی الان هشدار داره میده بهت این نشونه ها که مراقب باشی

و یچیزی بگم در اخر
    اگه تونستی 60% سود کسب کنی بدون تو مسابقات جهانی سال پیش فارکس نفر پنجم لیست تونسته 20% طی یکسال بدست بیاره !!!
    اصل بقا تو مارکت و حفظ کردن سودهاس
    عجله نکن برای سود بیشتر گرفتن
    تونستی 1 هفته ترید نزن متاتریدر باز نکن یه هفته ببین میتونی جلو خودتو بگیری و هفته بعد ترید نزنی کلا؟
    این اراده و کنترل کردن احساس بسیار مهم
    مارکت روانشناسیش بالای 70% حتی تو خود چک لیست و مباحث تکنیکالیش روان دخیل تو مدیریت سرمایشم دخیل همه چی این مارکت روانشناسی هست
    پس وقتی استرس و عدم تعهد اومد سراغت بدون همه چیت داره میلغزه هر چند بگی مدیریت سرمایه و چک لیست دارم!! شرط اول روان تریدر هست که خب برای شما در حالت عادی نیست این روزا پس بکش کنار یه استراحتی کن
    ویرایش توسط Snow_Trader : 09-13-2023 در ساعت 00:41
    Hard takes time, impossible a little more time

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,084 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز

یه سری بزنیم به نتایج مسابقات جهانی ترید
    ببینیم بهترینا چقد درمیارن !

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

بیاندیشیم
    شبتون بخیر
    ویرایش توسط Snow_Trader : 09-13-2023 در ساعت 07:37
    Hard takes time, impossible a little more time

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تا حالا به این فکر کردید چرا بعضی آدم ها اینقدر پر انرژی هستند و خسته نمی شوند
    تا حالا به این فکر کردید چقدر می توانید مثبت اندیش باشید
    همیشه این سوال در ذهن من بود چجوری من می توانم مثل اون آدم ها باشم و چه کارهایی را باید انجام می دهم

مطالبی در اختیارتون می گذارم که شاید بدرتتان بخورد
    آیا دقت کردید اولین فکر امروزتان همان آخرین فکری است که در شب گذشته داشتید
    دقت کرید وقتی بچه بودیم برای اردوی مدرسه شب قبل چقدر خوش حال بودیم یا پدری که بهمون قول داده گوشی موبایل یا چرخه میخره شب قبلش چقدر خوش حالیم ؟؟ این امر کاملا طبیعی است که فردای آن روز هم همان حس را داشته باشیم
    استاد یک جمله گفتند :
    وقتی می شود با یک معامله حساب را کال کرد پس میشه برعکس معامله کرد و حساب را دوبرابر کرد
    شاید شما عاشق شده باشید و هر شب با حس دلتنگی و گریه گذرانده باشید و هر شب و هر شب این چرخه و این حس انتقال پیدا میکند و شما در بلند مدت جز عاشقی به چیزی فکر نمی کنید
    شاید عزیزی فوت کند و اینقدر دلتنگ آن شخص شده باشید که هر چه زمان میگذرد دلتنگ تر می شوید
    یک اصل وجود دارد مهم نیست حستان خوب یا بد باشد این حس به فردا انتقال می دهید پس میتوانید همانطور که حس بد را انتقال دهید حس خوب را انتقال دهید
    چجوری می توانیم هر روز پرانرژی و مثبت اندیش باشیم خیلی ساده است : قطع این زنجیر اتصال احساس به فردا
    راهکار:
    آدم های موفق روال صبحگاهی و شبانگاهی دارند یعنی مهم نیست چه اتفاقاتی در طی روز بیفتد آنها در همان روز و لحظه هستند
    روال صبحگاهی :
    1-مدیتشین 2-تصویرسازی ذهنی 3-شکر گذاری 4-خالی کردن ذهن با نوشتن و پاره کرده یا سوزاندن 5-مطالعه 6-بازی فراوانی 7-ورزش و حمام
    روال شبانگاهی :
    1-برنامه ریزی برای فردا 2-مدیتیشن 3- شکرگذاری 4-خالی کردن ذهن 5-مطالعه
    این روال ها باعث قطع اتصال زنجیز احساسات می شوند. شما اول یاد میگیرید این زنجیره را قطع کنید ودر لحظه عملکرد عالی داشته باشید و بعد چه بخواهید و چه نخواهید حستان به فردا منتقل می شود (شمما برای تغییر لازم نیست درابتدا عادت های جدیدی ایجاد کنید شما می توانید عادت های بد را شناسایی و انجام ندهید و این خودش یعنی رشد و تغییر و بعد به فکر ایجاد عادت خوب و کاربردی باشید (مثل دوری از فضای مجازی یا ندیدن تلویزیون و...)
    1-مدیتیشن : باعث آرامش و خونسردی و واکنش درست در مقابل اتفاقاتی که در طی روز اتفاق می افتد و باعث پذیرش و دید درست می شود
    2-تصویر سازی ذهنی :برنامه ریزی ناخودآگاه و شسکتن محدودیت های ذهنی
    3-شکرگذاری :باعث می شود ذهن ثروتمندی داشته باشید
    4-خالی کردن ذهن باعث زلالی و شفافیت ذهن می شود و ذهنتان خالی و باعث می شود فکر جدید و خلاقیت های جدید ایجاد شود (وقتی لیوانتان پر است انتظار دارید خلاق باشید و وقتی ذهنتان دائما به افکار تکراری فکر میکند به نظرتان فرصت این را به شما میدهد فکر جدیدی کنید،فرصت میدهد واکنش خوبی نسبت به اتفاقات داشته باشید
    ظرفیت ذهن را اینجور در نظر بگیرید اگر دستتان پر از یک دلاری باشید و فرصت داشته باشید با شمش های طلا جابه جا کنید فقط یک انتخاب دارید دلار ها روی روی زمین بگذارید و شمش های طلا را بردار ذهنمان دقیقا پر از افکار یک دلاری هست که این فرصت را به خودمان نمیدهیم یک دلاری ها را زمین بگذاریم و شمش های طلا را برداریم
    ذهنتان را خالی کنید تا به نبوغ و خلاقیت برسید
    وقتی ذهنتان پر است از جوشش افکار تکراری در ذهنتان مثل دسته ای از زنبور ها در سرتان که دائما به اینطرف و آن طرف می رود شما محکوم هستید که فقط به افکارتان فکر کنید ونه بیشتر و نه کمتر
    ویرایش توسط hamidrezaa : 09-13-2023 در ساعت 13:12

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

1,261 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    تا حالا به این فکر کردید چرا بعضی آدم ها اینقدر پر انرژی هستند و خسته نمی شوند
    تا حالا به این فکر کردید چقدر می توانید مثبت اندیش باشید
    همیشه این سوال در ذهن من بود چجوری من می توانم مثل اون آدم ها باشم و چه کارهایی را باید انجام می دهم

مطالبی در اختیارتون می گذارم که شاید بدرتتان بخورد
    آیا دقت کردید اولین فکر امروزتان همان آخرین فکری است که در شب گذشته داشتید
    دقت کرید وقتی بچه بودیم برای اردوی مدرسه شب قبل چقدر خوش حال بودیم یا پدری که بهمون قول داده گوشی موبایل یا چرخه میخره شب قبلش چقدر خوش حالیم ؟؟ این امر کاملا طبیعی است که فردای آن روز هم همان حس را داشته باشیم
    استاد یک جمله گفتند :
    وقتی می شود با یک معامله حساب را کال کرد پس میشه برعکس معامله کرد و حساب را دوبرابر کرد
    شاید شما عاشق شده باشید و هر شب با حس دلتنگی و گریه گذرانده باشید و هر شب و هر شب این چرخه و این حس انتقال پیدا میکند و شما در بلند مدت جز عاشقی به چیزی فکر نمی کنید
    شاید عزیزی فوت کند و اینقدر دلتنگ آن شخص شده باشید که هر چه زمان میگذرد دلتنگ تر می شوید
    یک اصل وجود دارد مهم نیست حستان خوب یا بد باشد این حس به فردا انتقال می دهید پس میتوانید همانطور که حس بد را انتقال دهید حس خوب را انتقال دهید
    چجوری می توانیم هر روز پرانرژی و مثبت اندیش باشیم خیلی ساده است : قطع این زنجیر اتصال احساس به فردا
    راهکار:
    آدم های موفق روال صبحگاهی و شبانگاهی دارند یعنی مهم نیست چه اتفاقاتی در طی روز بیفتد آنها در همان روز و لحظه هستند
    روال صبحگاهی :
    1-مدیتشین 2-تصویرسازی ذهنی 3-شکر گذاری 4-خالی کردن ذهن با نوشتن و پاره کرده یا سوزاندن 5-مطالعه 6-بازی فراوانی 7-ورزش و حمام
    روال شبانگاهی :
    1-برنامه ریزی برای فردا 2-مدیتیشن 3- شکرگذاری 4-خالی کردن ذهن 5-مطالعه
    این روال ها باعث قطع اتصال زنجیز احساسات می شوند. شما اول یاد میگیرید این زنجیره را قطع کنید ودر لحظه عملکرد عالی داشته باشید و بعد چه بخواهید و چه نخواهید حستان به فردا منتقل می شود (شمما برای تغییر لازم نیست درابتدا عادت های جدیدی ایجاد کنید شما می توانید عادت های بد را شناسایی و انجام ندهید و این خودش یعنی رشد و تغییر و بعد به فکر ایجاد عادت خوب و کاربردی باشید (مثل دوری از فضای مجازی یا ندیدن تلویزیون و...)
    1-مدیتیشن : باعث آرامش و خونسردی و واکنش درست در مقابل اتفاقاتی که در طی روز اتفاق می افتد و باعث پذیرش و دید درست می شود
    2-تصویر سازی ذهنی :برنامه ریزی ناخودآگاه و شسکتن محدودیت های ذهنی
    3-شکرگذاری :باعث می شود ذهن ثروتمندی داشته باشید
    4-خالی کردن ذهن باعث زلالی و شفافیت ذهن می شود و ذهنتان خالی و باعث می شود فکر جدید و خلاقیت های جدید ایجاد شود (وقتی لیوانتان پر است انتظار دارید خلاق باشید و وقتی ذهنتان دائما به افکار تکراری فکر میکند به نظرتان فرصت این را به شما میدهد فکر جدیدی کنید،فرصت میدهد واکنش خوبی نسبت به اتفاقات داشته باشید
    ظرفیت ذهن را اینجور در نظر بگیرید اگر دستتان پر از یک دلاری باشید و فرصت داشته باشید با شمش های طلا جابه جا کنید فقط یک انتخاب دارید دلار ها روی روی زمین بگذارید و شمش های طلا را بردار ذهنمان دقیقا پر از افکار یک دلاری هست که این فرصت را به خودمان نمیدهیم یک دلاری ها را زمین بگذاریم و شمش های طلا را برداریم
    ذهنتان را خالی کنید تا به نبوغ و خلاقیت برسید
    وقتی ذهنتان پر است از جوشش افکار تکراری در ذهنتان مثل دسته ای از زنبور ها در سرتان که دائما به اینطرف و آن طرف می رود شما محکوم هستید که فقط به افکارتان فکر کنید ونه بیشتر و نه کمتر
    از این پست به سادگی نگذریم. ممنون حمیدرضا جان������

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    1,028 بار در 249 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    به سطح مقاومتی ذهنی و روانی رسیدین
    احتمال اینکه تعهدتون و چک لیستتون زیر پا بزارین 99.99%
    الان میگی نه نمیزارم ولی با کمی قلقلک از سمت مارکت تو این شرایط پای تریدر میلغزه
    اصلا مهم نباش ترید هات سود بشه یا استاپ
    طبق چک لیست بزن استاپ تی پی بزار متاتریدر ببند برو پی کارت تا یکیش بخوره
    یا استاپ یا تی پی دیگ
    اگه مدیریت سرمایه داری و چک لیست پس تموم
    تنها میمونه متعهد بودن تو که من طبق تجربه خودم میگم تو این شرایط همش میخای با چنگ و دندون سودتو نگ داری ولی یجا تعهدتو بخاطر همین سفت گرفتن و استرس زیر پا میزاری و حساب یه شوک بزرگ میخوره چون تعصب میاد سراغت احساساتت فوران میکنه همه چیو حسی میبینی و دیگ بقیه ماجرا مشخص چی میشه .....!!!

مارکت به علایق تو اهمیتی نمیده راه خودشو میره
    تو دوست نداری ست کنی میخای مدیریت کنی تریدهاتو ولی طبق گفته خودت داره احساساتت و استرس وارد ترید میکنی و نمیتونی کنترلش کنی پس همه چی محیاس برای عدم تعهد و لغزش از طرف تریدر
    وگرنه مارکت همون مارکتی که ازش 60% سود گرفتی با همون اصول ولی چیشد یهو اینجوری شده!!! همش بخاطر تریدر

راه حل من:
    تی پی استاپ بزار متاتریدر ببند و اصلا فک نکن 60% سود کردی عین یکار بهش نگا کن نه یه پاداش و جایزه
    احساساتت رو با این راه حل برطرف میتونی کنی بعد یمدت باز عین قبل با مدیریت ترید میزنی ولی الان هشدار داره میده بهت این نشونه ها که مراقب باشی

و یچیزی بگم در اخر
    اگه تونستی 60% سود کسب کنی بدون تو مسابقات جهانی سال پیش فارکس نفر پنجم لیست تونسته 20% طی یکسال بدست بیاره !!!
    اصل بقا تو مارکت و حفظ کردن سودهاس
    عجله نکن برای سود بیشتر گرفتن
    تونستی 1 هفته ترید نزن متاتریدر باز نکن یه هفته ببین میتونی جلو خودتو بگیری و هفته بعد ترید نزنی کلا؟
    این اراده و کنترل کردن احساس بسیار مهم
    مارکت روانشناسیش بالای 70% حتی تو خود چک لیست و مباحث تکنیکالیش روان دخیل تو مدیریت سرمایشم دخیل همه چی این مارکت روانشناسی هست
    پس وقتی استرس و عدم تعهد اومد سراغت بدون همه چیت داره میلغزه هر چند بگی مدیریت سرمایه و چک لیست دارم!! شرط اول روان تریدر هست که خب برای شما در حالت عادی نیست این روزا پس بکش کنار یه استراحتی کن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    به این کلمات توجه کنید : 60 درصد _ استرس و ترس از ضرر _ بستن ترید زودتر از موعد

میخوام رک و رو راست صحبت کنم باهاتون _ نمیخوام بگم برو رو استرست کار کن و ....
    شما تا زمانی ذهن و فکرتون رو از نتیجه بیرون نکشیده اید و تنها براتون مسیر مهم نبود در این بازار موفق نخواهید شد !
    اینکه مسیرتون چی هست رو دیگه من نمیتونم تعیین کنم و باید به خودتون مراجعه کنید _ 3 کلمه بالایی کاملا نشون میداد که مسیر رو گذاشتید کنار و رو نتیجه زوم کرده اید
    یک بخشی از مسیر از دید (من) میتونه به این شکل باشه که : من طبق چک لیست خودم تریدهایی میزنم که بتونم ساعت ها بشینم درباره شکوه ان صحبت کنم _ استاپ یا تیپی مهم نیست . مهم این هست که من بتوانم قوانین و چک لیست خودم رو به بهترین شکل عملی کنم بدون ذره ای لغزش
    مسیر میتونه این ها باشه : داشتن چک لیست و اهمیت نداشتن استاپ و تیپی و درصد افزایش بالانس در ان معامله و ......

امیدوارم بتونید از طرز فکر 98 درصد افراد که فقط به نتیجه فکر میکنند و مسیر براشون مهم نیست رهایی پیدا کنید (من بعد این همه کار روی این اصل هنوزم که هنوزه دارم میکشم از طرز فکری قبلیم)
    (در این بین یافتن مشکل استرس نیز میتواند بخشی از مسیر باشد که من میگم دلیلش تو صبحت هاتون کاملا مشخص که چرا استری دارین)
    (پلن معاملاتی هم میتونه تکمیل کننده این مسیر باشه)
    مطمینم موفق هستید
    سلام ودرود دوستان
    ممنون از snow trader عزیز
    کاملا صحبت هاتون رو تو چند روز گذشته احساس کردم و ممنونم از راهنمایی ارزشمندتون قطعا اونا رو به کار میگیرم و استفاده میکنم
    همینطور عرفان عزیز
    با صحبتاتون موافقم و تشکر میکنم بابت ذهنیت جدیدی که معرفی کردید برام جالب و دوستداشتنی بود سعی میکنم این ذهنیت رو ایجاد بکنم
    خیلی ممنونم که کمک کدید این بحث رو متوجه بشم و سعی میکنم برطرفش کنم
    باتشکر
    Keep Calm AND Trade Smart

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع