صفحه 133 از 223 نخستنخست ... 3383123131132133134135143183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,321 به 1,330 از 2228

موضوع: پلتفرم معاملاتی سی تریدر ( Ctrader )

2,013 بار در 639 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Naji نمایش پست ها
    سلام امید جان
    این پست رو بخون ببین کارت راه میوفته
    خیلی ممنونم ناجی جان
    درست شد

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    ابتدا باید بگم که متاتریدر هنوز محبوبترین و پرمخاطب ترین پلتفرم معاملاتی دنیاست که بروکرهای بسیار زیادی خدماتشون روی بستر متاتریدر ارائه میدن و چون سابقه بسیار زیادتری به نسبت پلتفرم های دیگه داره، برنامه نویسای زیادی هم از مدت ها قبل براش شروع کردن به کدنویسی و الان خیلی از اندیکاتورها و ربات ها هست که برای متاتریدر نوشته شده اما پلتفرمهای دیگه مثه cTrader کدنویسی های کمتری براشون انجام شده. (البته باتوجه به مباحثی که استاد تدریس کردن دوستانی که برنامه نویسی c# بلدن، اندیکاتورها و ربات های بسیار خوبی نوشتن که تقریبا هیچ احساس نیازی به اندیکاتور دیگه ای نداشتیم)

اما در باب اهمیت و ارزش cTrader:
    استاد در یکی از تریدهای لایوی که در یوتیوب بارگزاری کردن توصیه میکنن کم کم بریم سمت پلتفرم های حرفه ای تر مثه cTrader. طبق صحبت های استاد، یکی از دلایل مهم برتری cTrader به متاتریدر اینه که در متاتریدر این امکان برای بروکر وجود داره که با شگردهای مختلف مثه قطع کردن ارتباط تریدر با شبکه، یا کندل سازی و ... در فرآیند ترید اختلال ایجاد کنه. اما در cTrader امکان چنین دستکاری های برای بروکر وجود نداره. یکی از راههای شناخت بروکرهای مورد اعتماد هم این هست که خدماتش رو به جز متاتریدر روی پلتفرم های دیگه مثه cTrader و RTrader هم ارائه کنه.
    مورد دیگه UI (رابط کاربری) cTrader هست. این مورد کاملا سلیقه ایه و ممکنه برای همه یکجور نباشه. به شخصه وقتی با cTrader کار میکنم حس تریدر بودن و انجام یک کار شیک و باکلاس بهم دست میده. اما متاتریدر فضای بسیار ساده ای داره. فضاش یجوریه منو یاده Windows 98 میندازه. (با اون همه آلارم ها و صداهای جورواجور و مسخره ش )
    از طرف دیگه یه سری امکاناتی در cTrader وجود داره که در متاتریدر نیست. مثلا شما برای هر نماد خاص میتونی خیلی راحت متوجه بشی که امروز، فردا، این هفته، هفته آینده چه اخباری، در چه ساعتی منتشر میشه، از الان تا زمان انتشار خبر چقدر زمان باقی مونده، میزان اثرگذاری هر خبر روی اون نماد چقدر هست. همچنین توضیح میده که این خبر درچه صورت میتونه باعث بالارفتن قیمت بشه یا اینکه قیمت پایین بیاد.
    یا برای پوزیشن گیری و کار کردن با Pending Order ها یا Market Orderها امکان Customize کردن (سفارشی سازی) خیلی بیشتری در cTrader وجود داره. به عنوان مثال میتونی تنظیم کنی از مثلا 1 لات پوزیشنی که زدی 0.3 ش رو در قیمت x و 0.7 ش رو در قیمت y ببنده که تاجایی که من اطلاع دارم برای متاتریدر 4 چنین امکانی وجود نداره.
    از طرف دیگه اگر بخوای روی چند مانیتور کار کنی با cTrader خیلی راحت میشه چارت ها رو Detach کرد و هر کدوم از پنجره های Detach شده رو توی یک مانیتور ببینی، ولی در متاتریدر بدون Script چنین قابلیتی وجود نداره
    همچنین در cTrader بصورت پیشفرض این قابلیت وجود داره که تمام پوزیشن هاتو با یک کلیک و هم زمان ببندی. ولی در متاتریدر نیاز به Script داره تا چنین قابلیتی بهش اضافه شه
    در cTrader میشه از TickChart استفاده کرد که تحرکات قیمت رو بسیار ریز و جزئی نشون میده
    فعلا اینا یادم اومد، بقیه دوستان هم میتونن کمک کنن از ویژگی های Ctrader بیشتر بگن
    ناجی جان در مورد کار با چند مانیتور
    امکانش هست راهنماییم کنی
    چطور تایم مبدا رو بندازم رو یک مانیتور و تایم ورود روی مانیتور دیگه

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

A.Naji آواتار ها
    7,620 بار در 768 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 91 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkorehcini نمایش پست ها
    ناجی جان در مورد کار با چند مانیتور
    امکانش هست راهنماییم کنی
    چطور تایم مبدا رو بندازم رو یک مانیتور و تایم ورود روی مانیتور دیگه
    روش 1 :
    ابتدا باید صفحه مانیتورت رو روی حالت Extend قرار بدی (توی این لینک راهنماش هست) بعد cTrader رو که اجرا کردی، گزینه Setting رو بزن و از سمت چپ گزینه StartUp مطمئن شو تیک گزینه Multiple Instances فعاله.

حالا یک بار دیگه cTrader ران کن، درواقع دوتا صفحه cTrader برات ظاهر میشه
    یک صفحه رو با ماوس ببر بذار رو مانیتور دوم، یکی هم که روی مانیتور اولت هست. روی یک تایم بالا ست میکنی رو اون یکی تایم پایین

روش 2 :
    طبق لینکی که در روش 1 فرستادم صفحه مانیتورت رو روی حالت Extend بذار. بعد هموطنور که در اون توضیحی که Reply کردیش گفتم، میتونی روی یک برنامه cTrader (بالا دوتا cTrader اجرا میکردی اینجا روی یکی کار میکنیم) دوتا تایمی که میخوای باهاشون روی یک جفت ارز ترید بزنی رو باز میکنی، مثلا دو تا تب EURUSD باز مکینی یکیش M15 یکی m1
    بعد روی یکی از این دوتا کلیک راست میکنی گزینه Detach Chart رو میزنی. میینی که اون چارت رو توی یک پنجره جدید بهت نشون میده
    حالا اون پنجره رو ببر بذار رو اون مانیتور دومیه
    ویرایش توسط A.Naji : 07-21-2022 در ساعت 12:40
    consistency and patience is the trading "secret" you're looking for

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از A.Naji عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    29,165 بار در 2,287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliMahmoudi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان امیدوارم عالی باشید
    اندیکاتوری هست که در گذشته چارت تایم خبر رو نشون بده؟ (برای بک تست)
    و اینکه برای فروارد تست توی سی تریدر راهنمایی میکنید که چیکار باید کنیم؟

khoshroomahdi@ @Amin.FX
    برای فروارد تست که یه ربات هست معرفی شده درتاپیک ها
    برای اخبار هم یک اندیکاتور هست به نام economic claendar*میتونید تنظیمات گذشتش رو روشن کنید که تایم اخبار نشون بده. اونم در تاپیک اندیکاتورها هست.

8. یک کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    روش 1 :
    ابتدا باید صفحه مانیتورت رو روی حالت Extend قرار بدی (توی این لینک راهنماش هست) بعد cTrader رو که اجرا کردی، گزینه Setting رو بزن و از سمت چپ گزینه StartUp مطمئن شو تیک گزینه Multiple Instances فعاله.

حالا یک بار دیگه cTrader ران کن، درواقع دوتا صفحه cTrader برات ظاهر میشه
    یک صفحه رو با ماوس ببر بذار رو مانیتور دوم، یکی هم که روی مانیتور اولت هست. روی یک تایم بالا ست میکنی رو اون یکی تایم پایین

روش 2 :
    طبق لینکی که در روش 1 فرستادم صفحه مانیتورت رو روی حالت Extend بذار. بعد هموطنور که در اون توضیحی که Reply کردیش گفتم، میتونی روی یک برنامه cTrader (بالا دوتا cTrader اجرا میکردی اینجا روی یکی کار میکنیم) دوتا تایمی که میخوای باهاشون روی یک جفت ارز ترید بزنی رو باز میکنی، مثلا دو تا تب EURUSD باز مکینی یکیش M15 یکی m1
    بعد روی یکی از این دوتا کلیک راست میکنی گزینه Detach Chart رو میزنی. میینی که اون چارت رو توی یک پنجره جدید بهت نشون میده
    حالا اون پنجره رو ببر بذار رو اون مانیتور دومیه
    حالت Extend مثل اینکه ویندوز 7 نداره درسته؟

10. یک کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

A.Naji آواتار ها
    7,620 بار در 768 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 91 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkorehcini نمایش پست ها
    حالت Extend مثل اینکه ویندوز 7 نداره درسته؟
    اینم ویندوز 7 ش:
    consistency and patience is the trading "secret" you're looking for

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از A.Naji عزیز تشکر کرده اند:

ChookD1 آواتار ها
    803 بار در 106 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من امروز متاتریدر 4 رو توی دو مانیتورم دارم.
    متارتریدر 4 نمیزاره بصورت پنجره ببریش توی اونیکی مانیتور. راهش اینه که دو تا متاتریدر نصب کنی ولی دومی اسم پوشه شو تغییر بدی ، مثلا بزاری متاتریدر4 -2 یا هر اسم دلخواهی که مثل اولی نباشه.
    بعدش به راحتی میتونید با مانیتوراتون ، بهتر منتظر شکار بشینید.
    به تعداد مانیتورتون باید متاتریدر نصب کنید. همزمان میشه توی همه ی اون متاتریدرها ، توی یک اکانت لاگین کنید. اما نمیدونم میتونه توی ریل خطری برای اکانت داشته باشه یا خیر.
    اگه یک اکانت بصورت همزمان اجازه میده که دو یا بیشتر لاگین باشن ، پس نباید مشکلی پیش بیاد. اما باید از برکر سوال پرسید.
    یه تریدر توی سایتای خارجی نوشته بود با این روش 6 تا مانیتور استفاده میکنه با یه اکانت. البته توی سال 2007 نوشته بود بنظرم و من امروز نفع بردم ازش

قسمت تاریک ، دیوار خونه ست
    عکس

و یک چیزی رو من اینجا بلد نیستم اگه کسی ریپلای بکنه ممنون میشم ، من بلد نیستم مثلا دوستم رو تگ بکنم اینجا. چطوری باید عمل بکنم ؟
    ویرایش توسط ChookD1 : 07-22-2022 در ساعت 12:25
    رب زدنی عِلما | از همه کسانی که به اصلاح دید بنده کمک میکنند تشکر میکنم.

14. یک کاربر برای این پست سودمند از ChookD1 عزیز تشکر کرده اند:

ChookD1 آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ممو
    یه چیزی داریم توی اینترنت بهش میگیم پینگ ، اگه پینگت زیر باشه و پکت ارسالی و دریافتیت اوکی باشه ، نباید برای برنامه این مشکل پیش بیاد.
    شاید بدونی و توضیحش برات ملال آور باشه ، اما میگم شاید نمیدونی تا درک بهتری داشته باشی.
    پینگ یه زمانی میگیم که دستور من میره و به سرور میرسه و سرور دستور من رو انجام میده ، حالا بستن یه پوزیشن بوده ، باز کردنش بوده یا هرچی
    ینی اگه ما میخوایم توی این نقطه یه پوزیشنی رو بگیریم ، اگه دستی بخوایم وارد بشیم ، ممکنه تا دستور ما به سرور برسه و انجامش بده ، توی قیمت کمی زیرتر یا بالاتری برامون پوزیشن بگیره ،
    اما اگه پندینگ گذاشته بودیم چون پندینگ میره روی سرور ، سرور درجا میتونه بدون هیچ تاخیری پوزیشن ما رو باز کنه یا هر دستوری داده بودیم رو عملی بکنه.
    حالا از دست دادن پکت یا پکت لاس میتونه باعث مشکل شما بوده باشه
    وقتی ما یه دستوری رو به سمت سرور میفرستیم تا برامون انجامش بده ، درون یک پاکت با هم میره میتونه یک یا چند دستور باشه ، میتونه یک چیز یا چند چیز در قالب یک دستور باشه یا هرچی
    این تاخیرها توی بازیهای آنلاین بیشتر به چشم میخوره لابد تجربه شو داشتی ،
    برای اینکه متوجه بشی اینترنتت دارای کیفیت خوبی هست و پکت لاس و پینگ بالا نداری ، دستوری که میگم رو اجرا بکن داخل CMD و زمانی که دیدی این اتفاق توی برنامه میفته و برنامه لگ میزنه و چیزی لود نمیشه ،
    یه سر به CMD بزن ببین پکت لاس یا پنگ Fail چیزی نداشته باشی.
    پینگ عالی ، زیر 100 میلی ثانیه - پینگ نرمال بین 100 تا 150 میلی ثانیه. پینگ 150 تا 250 رو میشه یه کاریش کرد - اما پینگ 250 به بالا دیگه وضعش خرابه
    پکت لاس هم باید 0 % باشه. ینی هیچ کدوم از پاکتهای دستوری ما نباید به مقصد نرسه. و 0 درصد ینی همه ی پاکتهای دستوری ما داره به سرور میرسه.
    ببخش اگه میدونستی و پرحرفی کردم.
    اما برای مانیتور کردن این مشکلش ، دکمه ی Win + R بزن تا برنامه ی Run اجرا بشه.
    اونجا تایپ بکن : CMD
    سیستم عامل داس بالا میاد ، همون خط فرمان ویندوز. اونجا خط زیر رو تایپ بکن و ایرنتر بزن :
    تا موقعی که CMD رو نبستی ، اقدام به پینگ گرفتن میکنه.

ping -t 4.2.2.4

کد HTML:
    ping  -t 4.2.2.4

نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    اینترنتم وصله ولی گاهی اوقات در حد 30 ثانیه پلتفرم قطع و وصل میشه
    مشکل چی میتونه باشه؟
    اپدیت نداده سی تریدر برای روبو
    اپدیت شه به نظرتون خوب میشه؟
    فایل پیوست 354283
    ممنون از بررسیتون

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از ChookD1 عزیز تشکر کرده اند:

ChookD1 آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    داخل ایران هستید ؟
    ایران پینگ 50 برای سرور اروپا خیلی خیلی عالیه.
    پس اگه اینطوره شما پینگتونو طوری که گفتم مانیتور کنید ببین همون موقع خط اینترنت شما نویز نمیندازه. از چاپ شدن پینگ متوجه میشید.

سلام ممنون توی خود پلتفرم پینگ رو 50تا75 زده

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از ChookD1 عزیز تشکر کرده اند:

ChookD1 آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلامت باشید
    پکت دستوراییه که ما میفرستیم.
    یه کلیک اوردر میکاریم ، یه اورد میخوایم ببیندیم ، هر کدوم میشه یه دستور که قراره بره. به سرعت پینگمون میرسه به سرور.
    اما چی میشه که پکت از دست میره ؟ اصطلاحات میگن packet loss ینی پکت از دست رفته. بخاطر نویزی که خط ما داشته ، مرغوب نبودن سیم و غیره
    که خیلی ریز هستن این موارد و توی کاری که ما داریم به چشم نمیاد. اما موقعی که داری پینگ میری و مانیتور میکنی ، در هر ثانیه پینگتونو چاپ میکنه توی CMD و به نمایش میزاره ، درصورتی که دیدید برنامه مثل همیشه که میگفتید متوقف میشه و داده ها رو نشون نمیده ، همونجوری شد ، برید پینگ و پکت رو توی CMD بررسی کنید ، اگه بخاطر اینترنت شما باشه ، دقیقا موقع متوقف شدن برنامه تون ، پینگ و پکت هم باید نشون نده و بنویسه که مشکلی پیش اومد.
    از این طریق میشه فهمید از نت شما هست یا از چیز دیگه ای.
    من قبلا این مشکل رو با ADSL مخابرات داشتم. بعضی روزها هر یکساعت یا نیمساعت یکبار نت میرفت و میومد.
    میگفتن از سیمهاست ولی من سیم رو تعویض نکردم. چون اگه از سیم بود نباید هیچوقت خوب بود. ولی من یخلی از روزا خوب بود اینترنتم و فقط چند روز خراب میشد انگار. الان مشکلی ندارم.
    ان شاءالله که مشکل شما هم رفع بشه.

سلام بله ایران هستم فعلا
    مثل اینکه مشکل از اینترنت هست
    بعدازظهر دوباره چک میکنم الان بیرون هستم و با هات اسپات گوشی متصل هستم و با اینترنت مودم نیستم
    همین اینترنت پینگش متغیر بین 150ئتا 200 هست ولی پینگ پلتفرم 50 هست
    اما سوال اخر (ببخشید) اون پکت ها چیه؟
    ممنون از شما و وقتی که گذاشتید

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از ChookD1 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع