صفحه 494 از 555 نخستنخست ... 394444484492493494495496504544 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,931 به 4,940 از 5544

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,822 بار در 1,159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب:بخواهید تا به شما داده شود.
    استر هیکس
    فصل هشتم
    هر چه بییشتر به چیزی فکر کنید،ان چیز قوی تر میشود.
    از انجا که قانون جذب فراتر از گسترش افکار شما ادامه دارد،غیر ممکن است به چیزی فکر کنید اما تا حدی با ان هماهنگ نشوید.بنابراین،هر چه بیشتر به چیزی فکر کنید و هر چه بیشتر به سراغ ان فکر بروید،هماهنگی با ان قوی تر میشود.اگر انچه که به ان توجه میکنید با انچه منبع وجودی شما می داند هماهنگ باشد،هماهنگی افکارتان را به شکل احساسات خوب تجربه میکنید.اما اگر انچه که به ان توجه می کنید با انچه که منبع موجودیت ان می داند هماهنگ نباشد،ناهماهنگی افکارتان را به شکل احساس بد تجربه میکنید.
    از هر چه که به ان توجه میکنید دعوت میکنید:
    هر فکری که به ان توجه میکنید،گسترش پیدا میکند و به بخش بزرگ تری از ترکیب ارتعاشی شما تبدیل می شود.توجه شما به ان از ان دعوت میکند که ان را تجربه کنید.از انجا کا این جهان بر مبنای جذب عمل میکند،چیزی به عنوان حذف وجود ندارد.بنابراین،وقتی چیزی را دوست دارید تجربه کنید می بینید و بر ان تمرکز میکنید،فریاد میزنید که بله این را میخواهم،ان را وارد تجربه خود میکنید.با بله گفتن به ان از ان دعوت نمیکنید و با نه گفتن ان را کنار نمی زنید.در جهان مبتنی بر قانون جذب حذف کردن وجود ندارد.تمرکزتان همان دعوت است.توجهی که به چیزی نشان میدهید همان دعوت است.بنابراین افرادی که بیشتر از همه ناظر هستند،در زمان های مطلوب،موفق می شوند و در اوقات بد رنج میبرند،زیرا انچه که ناظر ان هستند،از قبل به ارتعاش در امده است.زمانی که انها ناظر ان هستند،ان را در سیمای ارتعاشی خود میگنجانند و زمانی که چنین میکنند،جهان ان را به عنوان نقطه ای جذب انها میپذیرد و چیز های بیشتری از جوهره ی همان چیز به انها میدهد.بنابراین،برای فردی که ناظر چیزی است،هر چه اوضاع بهتر شود،باز هم بدتر می شود و اگر بدتر شود،باز هم بدتر میشود.با این حال،فرد الهام بین همیشه موفق است.
    با تمرین کردن معطوف کردن توجه تان به هر چیزی،قانون جذب شرایط،موقعیت ها،تجربه ها،افراد دیگر و همه چیزی هایی را که با ارتعاش غالب عادت های شما هماهنگ هستند،در اختیارتان قرار میدهد.وقتی چیزهای در اطراف شما ظاهر میشودکه با افکاری که داشته اید،هماهنگ هستند،حالا دیگر عادت های ارتعاشی قوی تری پیدا میکنید.بنابراین،تفکر کوچک و بی اهمیت قدیم تان حالا به باور قدرتمندی تکامل یافته است و باورهای قدرتمندتان را همیشه تجربه خواهید کرد.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

MhmmdReza آواتار ها
    1,351 بار در 285 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 105 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    چرا در معامله گری باید منعطف باشیم و چگونه آن را تقویت کنیم

«تنها زمانی می*توانید خیلی نرم و منعطف باشید که بتوانید سخت و قوی باشید»
    سلام به همه رفقا شبتون بخیر باشه
    یه نکته ای درمورد جمله ای که شهاب جان زحمت کشیدن از مقاله استاد گفتن به ذهنم رسید که بنظرم تو دید شما رفقا هم منطقی تر بنظر میرسه
    این جمله رو اگر برعکسشو بگیم منطقی تر نیست؟ : " تنها زمانی می*توانید به*غایت سخت و قوی باشید، که بتوانید به*غایت نرم و انعطاف*پذیر باشید. "
    البته که پیش زمینش بخاطر این مقاله تو ذهنم بود که قبلا خونده بودمش ---> تبدیل شدن به یک تریدر سرسخت و مقاوم مورد 8ام
    یکم ابهام پیش اومد برام اما فکر میکنم برعکسش درست تر باشه
    با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان عزیزم "قلب"
    یک مُشت ، هزاربار

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از MhmmdReza عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,748 بار در 2,332 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نه دوست من
    اصل جمله به زیبا ترین حالت ممکن حقیقتی که پشتش یک دنیا رازه و رو فاش میکنه
    هیچ مرد و زن بزرگی و نمیبینی که نشکنه شکست نخوره و زمخت نشه تا به نرمی و لطافت برسه
    احتمالا برداشت شما از نرمی و لطافت فردیه که لای پر غو بار اومده و فانتزی رشد کرده و این جمله پرمعنی نیست اونی که تصویرش برای اولین بار تو ذهن متصور میشه
    سخت باید بود و قوی و این مهم دست یافتنی نیست بدون تجربه گریه ها و شکست های پیاپی
    یادمه اولین باری که از استاد برای اولین بار شنیدم که میگفت حتی برای استثنا یک نفر رو نداریم که اولین حساب معاملاتیش و کال نکرده باشه یه خنده از سر سرخوشی ناشی از هوش و زکاوت رو لبم داشتم و دیری نپایید تا به این درک برسم که باید لایه لایه پوست بندازی و و زمخت بشی تا به نرمی لاطافت و بی ادعایی برسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط MhmmdReza نمایش پست ها
    سلام به همه رفقا شبتون بخیر باشه
    یه نکته ای درمورد جمله ای که شهاب جان زحمت کشیدن از مقاله استاد گفتن به ذهنم رسید که بنظرم تو دید شما رفقا هم منطقی تر بنظر میرسه
    این جمله رو اگر برعکسشو بگیم منطقی تر نیست؟ : " تنها زمانی می*توانید به*غایت سخت و قوی باشید، که بتوانید به*غایت نرم و انعطاف*پذیر باشید. "
    البته که پیش زمینش بخاطر این مقاله تو ذهنم بود که قبلا خونده بودمش ---> تبدیل شدن به یک تریدر سرسخت و مقاوم مورد 8ام
    یکم ابهام پیش اومد برام اما فکر میکنم برعکسش درست تر باشه
    با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان عزیزم "قلب"
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 914 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    اصول و ارزش*های اصلی یک معامله*گر

به*عنوان یک تریدر، هرچه بیشتر به پول فکر کنید، کمتر به آن می*رسید. به این خاطر که این دقت و توجه وسواس*گونه به پول، روی تصمیم*گیری*های شما سایه می*اندازد و عملکرد شما را تضعیف می*کند.

بنابراین در بلندمدت به نفع شماست که حواس و توجه خودتان را از پول به سمت ارزش*های مفید و مؤثر و اصول فرایند معطوف کنید و در طول زمان می*بینید که همین اصول و ارزش*ها برای شما رضایت و شادی، ثروت و موفقیت به ارمغان می*آورند. بسیاری از فعالان بازار این رابطه علت و معلولی را نادیده می*گیرند، اما اگر به دنبال نتایج بلندمدت هستید، نمی*توانید این فرایند را دور بزنید.

اصول بنیادی

۱) همیشه آماده تغییر، سازگاری و تکامل باشید (رشد و پیشرفت مستمر)
    ۲) عادت*ها و مهارت*های سازنده و محکمی به*عنوان زیربنای دستیابی به موفقیت*های ماندگار در خود ایجاد کنید.
    ۳) هرگز اهداف بلندمدت را فدای احساسات و خوشی*های لحظه*ای نکنید.
    ۴) روی آنچه می*توانید کنترل کنید (فرایند) تمرکز کنید، نه آنچه تحت کنترل شما نیست (نتایج کوتاه*مدت)
    ۵) براساس تسلط و اطلاعات و داده*های موجود، به*طور حساب*شده ریسک کنید.
    ۶) در مشکلات و ضررها نکات آموزنده*ای برای رشد و ترقی بیشتر پیدا کنید. شکست*ها مثل بازخوردی هستند که از آن*ها می*توانید برای اصلاح مسیر استفاده کنید.
    ۷) در این موارد هیچ چیز ذاتی و طبیعی وجود ندارد. عادت*ها و مهارت*های محکم و پایدار به همراه تجربه، از هر استعدادی قوی*تر خواهند بود.
    ۸) بازار نمی*تواند به شما آسیب بزند. فقط این شما هستید که با نگرش*ها و باورهای نادرست و ناکارآمد خود می*توانید به خودتان لطمه بزنید.
    ۹) بهترین حالت فعلی شما موقتی است. بهترین نسخه آینده شما هنوز محقق یا کشف نشده است.
    ۱۰) حرفه معامله*گری یک کار مبتنی بر مهارت است که در آن بایستی بهترین عملکرد خود را اجرا کنید. بنابراین باید به*درستی آموزش ببینید.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,969 بار در 1,127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 442 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.k نمایش پست ها
    مرسی از نظرت محمد جان .من در کل دارم به یه نتایجی میرسم از نظرات دوستان و تجربم و دوست دارم بقیه هم بگن نظرشونو تا دانشم کامل تر بشه و بتونم این مشکلم رو ک شناساییش کردم و داره اذیتم میکنه حل کنم
    ۱. بعد ترید ضرر ده تا حدود ۱ساعت ترید نزنیم(برای شروع کار و ایجاد باور درست بعد ضرر)
    ۲. ابتدا حد سود و ضرر ست کنی و ۳۰دقیقه سیستم رو ببندی
    ۳. اهرم معاملات رو کم کنی و هرگز تغییرش ندی
    ۴. بعد ضرر به اندازه دوگام در یک روز اونروز دیگ ترید نکنی
    ۵.حتما برای مدیریت احساسات مطالعه داشته باشی مثل کتاب رازهای ترید غیر احساسی و... و مدیتیشن انجام بدی بصورت منظم
    ۶. همه ترید هارو ژورنال کنی ( چه بهتر بصورت ویدیو ، کاری ک من خودم شروع کردم)
    ۷.در یک معامله بیشتر از یک گام عقب نیفتی ازبرنامه هدف
    این ها چیزاییه ک من تابحال فهمیدم و سعی میکنم این موارد رو کامل تر کنم ... واینکه ازهمه مهم تر خود مسیره و رعایت اصوله نه سود و ضرر و با رعایت اصول خود سودها نمایان میشن
    دوست عزیز درود داشتم پست تون رو میخوندم
    گفتم بیا اینجا بگم اگه این موراد رو هر کسی رعایت کنه بدون شک سوددهی مداوم خواهد داشت
    مخصوصا اینکه نخوای از بازار انتقام بگیری

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 914 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    موفق*ترین معامله*گر پرایس اکشن تاریخ: مونهیسا هوما

بعضی از شما خوانندگان این مقاله ممکن است هنوز در مورد کارآمدی و مؤثر بودن معامله* کردن با پرایس اکشن تردید داشته باشید، اما در نظر داشته باشید که قوانین پرایس اکشن قرن*ها پیش توسط هوما و سایر معامله*گران استفاده شده و در بازارهای امروزی هم جوابگو هستند. من فکر نمی*کنم هیچ روش، سیستم یا ربات معاملاتی وجود داشته باشد که به اندازه پرایس اکشن معتبر باشد و برای مدت*زمان طولانی و در شرایط مختلف، نتیجه*بخش باشد. شاید در آن زمان هوما از عبارت «پرایس اکشن» استفاده نمی*کرد، اما به هر حال او معاملات خود را براساس پرایس اکشن و رفتار قیمت بازار انجام می*داد و اولین کسی بود که به مزایای تمرکز روی حرکات گذشته قیمت بازار به منظور پیش*بینی حرکات آینده قیمت پی برد.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,969 بار در 1,127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 442 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_Ryzer نمایش پست ها
    https://youtu.be/3OFj6l2tQ9s?si=baX03VraJXXXhh5Iاین ویدیو رو ببینید بعد توضیحات رو بخونید
    این کلیپ خیلی جالبه فک کنم اکثرا کسایی که یوتیوب دارن مستربیست رو بشناسن، خفن ترین یوتیوبر جهان
    توی این ویدیو یه مسابقه طراحی کرده که هر مرحله جایزش ۱۰۰ هزار دلاره ، درس های زیادی میشه گرفت ، توی ترید هم اگر طمع کنی و حد نهایی برای خودت نزاری مارکت هر آنچه بدست آوردی ازت میگیره
    درود آقا رضااااول از همه ازت تشکر میکنم که توی این تاپیک مهم فعالیت ت زیاده
    دوم اینکه تا اخر ویدیو رو دیدم، پایان بسیار غم انگیز ی بود و البته و صدالبته پر از درس
    مثل فیلم nightmare alley
    اگه ندیدی حتما ببین
  14. 5 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر
    برای کنترل این احساسات چطور رفتار میکنین؟؟؟
    1: حس انتقام گرفتن از بازار(وقتی کلی تحلیل انجام میدیم و تاییدیه زیادی داریم، احتمال میدیم قیمت به یک سمتی حرکت میکنه و در اون جهت وارد میشیم یک حسی بوجود میاد که حتما باید این ترید با سود بسته بشه)
    2: صبر (بعد وارد شدن به پوزیشن، موقعیت بهتری تشکیل میشه)
    3: جابجا کردن حد سود و ضرر
    4: حس رشد دادن یک دفعه و چند برابر کردن اکانت ( اینکه یا باید چند برابر بشه حساب تو یروز یا اینکه کال بشه)

ممنونم از راهنمایی های همه عزیزان ❤️
    چنتا از دوستان هم منشن میکنم
    @Ali97 @Mehrdad az @Erfanalk @wolflord @benxa @Mr. & Mrs. hatami @imani @amin64 @Mohammad @mohammad76 @mohammad-zrm
    ویرایش توسط Saman01 : 12-13-2023 در ساعت 09:28
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,822 بار در 1,159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman01 نمایش پست ها
    سلام دوستان شبتون بخیر
    برای کنترل این احساسات چطور رفتار میکنین؟؟؟
    1: حس انتقام گرفتن از بازار(وقتی کلی تحلیل انجام میدیم و تاییدیه زیادی داریم، احتمال میدیم قیمت به یک سمتی حرکت میکنه و در اون جهت وارد میشیم یک حسی بوجود میاد که حتما باید این ترید با سود بسته بشه)
    2: صبر (بعد وارد شدن به پوزیشن، موقعیت بهتری تشکیل میشه)
    3: جابجا کردن حد سود و ضرر
    4: رشد دادن یک دفعه و چند برابر کردن اکانت

ممنونم از راهنمایی های همه عزیزان ❤️
    چنتا از دوستان هم منشن میکنم
    @ali97 @mehrdad az @erfanalk @wolflord @benxa @mr. & mrs. Hatami @imani @amin64 @mohammad @mohammad76 @mohammad-zrm
    عرض ادب و احترام
    جناب سامان عزیز امیدوارم حالت خوب باش،برادر.
    مورد اول:یکی از حساس ترین زمان ها برای تریدر زمانی هست که یک معامله ای باز کرده به حد سود یا حد ضرر میخوره.به نظر من زمانی که معامله ای باز کردید،بدون در نظر گرفتن نتیجه،وقتی معامله ای شما بسته شد چارت رو ببندید و برید بعد از یک استراحت برگردید و دوباره چارت رو تحلیل کنید.
    مورد دوم:صبر به مرور زمان و با تمرین حل میشه.ولی به صورت موقت میتونید تقسیم حجم داشته باشد.
    مورد سوم:حد ضرر و حد سود رو بزارید و سیستم رو خاموش کنید(کمی سخته):d
    مورد چهارم:بهتر که به هدف روزانه خودتون پایبند باشید،ولی اگر حساب رو بیشتر هدف روزانه رشد دادید و حساب چند برابر شد،بهتر برداشت انجام بدید و حساب رو دچار یک افت کنید و به اندازه هدف روزانه برگردانید.
    ارادتمند شما حاتمی.
    موفق هستیم.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ذهنیت برنده
    اینکه چه تصویری از خودتان دارید باعث می شود نتایج متفاوت تر و بهتری بگیرید
    ما تصویر خودمان از زندگی را مثل پرده ی سینما همیشه در جلوی چشم خودمان داریم و مثل عینکی همیشه هر چیزی را از درون آن می بینیم
    شما تصویر خودتان را از روی تجربیات و عادات گذشته تعریف می کنید
    مثال :
    اگر شخصی بوده اید که در مسیر کنکور که جامعه آن را خیلی بزرگ جلوه داده شکست بخورید و بعد به یک دانشگاه می روید و ترمتان بیش از حد طول بکشد و یا شخصی باشید که هیچ کاری را به اتمام نرسانید مثل ورزش بدن سازی یا خواندن مطالعه و شخصی بد قول باشید و همیشه اتاقتان شلوغ باشد
    شخص دیگر را در نظر بگیرید که به خاطر شرایط محیطی و خانواده که 80 درصد عادات و رفتار و نوع حس وباورهایش را می سازد در مسیر یادگیری موسیقی و هم زبان انگلیسی قرار میگیرد و دردانشگاه خوبی قبول می شود وشخصی منصبط و دقیق و مصمم هست

متوجه باشید که شما اگر هم تغییر کنید باز هم مهم هست چه تصویری از خودتان دارید مطمئن باشید تغییر با ذهنیت بازنده فقط توهم تغییر هست
    اگر دقت کرده باشید وقتی شخصی در گذشته زمانی که شما کوچک تر بودید هنوز همان تصویر ذهنی را دارد وبا همان ذهنیت با شما برخورد میکند و رفتارتان را یادآوری می کند و این رفتار هم ، ذهنتان در مورد خودتان دارد
    شما برای اینکار باید تصویر درست برای خودتان بسازید و در کنار آن تصویر عمل هم بکنید
    مثلا شخص منظم در تمام کارها شوید و هر روز تصور کنید که شخصی منظم هستید.
    مثلا شخصی باشید صبور در تمام کارها و هر روز تصویر کنید ادم خیلی صبوری هستید.
    مثلا...................

چرا باید تصویر را دائم به خودتان یاد آوری کنید ؟ تا ذهن متوجه این باشد که شما تغییر کرده اید و دائم با تصویر بچگی شما را قضاوت نکند
    شاید در بچگی شما انتخاب نکرده باشید که برنده یا بازنده باشید اما الان در سنی هستید که متوجه این موضوع هستید و شاید شما نسلی باشید که بزرگترین تغییر را باید ایجاد کنید
    کسی که الان ذهنیت برنده دارد به خاطر نسلی بوده که جرات کرده تغییر را ایجاد کند
    انتخاب با شماست ذهنیت برنده یا بازنده
    ویرایش توسط hamidrezaa : 12-13-2023 در ساعت 06:24
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 49 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 49 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع