صفحه 485 از 555 نخستنخست ... 385435475483484485486487495535 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,841 به 4,850 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,486 بار در 1,397 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
    دورد برشما دوست عزیز. عالی و فوقالعاده توضیح دادین.

ذهنی که تحت کنترل و مدیریت نباشه تبدیل به یک غول بی شاخ و دمی میشود که . . . بنسبت میزان تحت کنترل نبودنش ، همه بلای سر میزبان و اجتماع خواهد اورد.
    مقاوت ذهنی ریشه در عدم تسلیم و نوعی قضاوت هستش. و عدم تسلیم و قضاوت باز موتور تقویت کننده ی ذهن!

ذهن خیلی دوست داره که مشکل رو از طریق خودش حل کنیم و راه حل های اون رو پیاده کنیم و نریم سمت راه حل ساده اما عمیقتر! بستری که بوجود اورنده مشکل هستش ،
    و ساختارش اینگونه هست در صورتی که تحت کنترل نیست ، راه حل هاشم موقتی یا آسیب زننده خواهند بود.

راهکار اصولی فراتر از ذهن رفتن هستش و قطع انتقال انرژی به ذهن.

کاری که باید بشه اینکه :
    • فرد با تمرین در کارهای کوچیک و ساده روزانه رو بشکل تمرین انجام بده تا بتونه مزه ی بودن در حال رو بچشه ( از بعد عمیقتری لمس میشه )

مثال: مسواک زدن ، دوش گرفتن ، درست کردن غذا ، چای خوردن ، رانندگی و . . . در هین انجام این کارها به این شکل که هدف دار نیست به خوده
    انجام فعالیت توجه بشه. ( توجه یعنی انرژی ) در هین انجام کار هزاران بار ممکنه ذهن بیاد و توجه رو ببره سمت خودش ، وقتی متوجه این شدین بدونه
    هیچ قضاوتی راجب خودتون و برخورد قهری با ذهن فقط متوجه بشید و مجدد توجه رو بیارید روی کاری که میکنید.

نکته 1: به هیچ وجه با ذهنتون بشکل قهری برخورد نکنیند ، قضاوت نکنید ، برچسب نزنید. خوده قضاوت و برخورد قهری و برخورد با ذهن دقیقا باز بازی ذهن
    هستش!

نکته 2 : مدیتیشن هم آلوده به ذهن شده! مدیتیشن توجه به تنفس ، بخاطره اینکه تنفس هیچ شکلی نداره و باعث ایجاده خوراک برای ذهن نمیشه و از سرشت ما انجام میشه
    با کیفیترین مدل مدیتیشن هست.

استاد در یکی از وبینارها راجب قدرت نیروی حال توضیحاتی رو دادن که اون بخش رو کات کردم برای دانلود. لیــــــــنک دانــــــــــلود

بعداز اینکه فرد این مرحله رو گذروند ، و خودش رو یکی ندونست با ذهن و احساساتش ، اونموقعه هست که مثل پروردگار خالق میشه.

بقوله اقای اکهارت : حضرت مسیح راز دریافت و قانون جذب رو در یک جمله ساده گفته:برای چیزی دعا و درخواست می کنین ، باور کنین که
    به شما داده شده یا درحال حاظر دارینش.
    این جمله و پیاده کردنش در زندگی یک مقدمه و زمینه و بستر لازم داره و اون تمرین و تمرین و تمرین پیوسته در حال بودن و موندن هستش.
    تنها جای که ما باید باشیم و توجه و عملمون در جهت اون باشه زمان الان هستش! کیفیت این لحظه میتونه همه چی رو تغییر بده.
    فایل پیوست 563360
    سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا آقا میرتوحید
    پیرو صحبت شما و دوست دیگمون، آقا حمیدرضا
    مدتی پیش که من درگیر با مسائل روانی و ذهنی خودم بودم، که تریدهای منو به شدت تحت تاثیر قرار داده بود از دوست عزیزم آقا هادی @kamanche راهنمایی گرفتم. ایشون مثل همیشه من رو راهنمایی کردن و سمینار گذر از ذهن آقای مزدافر مومنی در یوتیوب رو بهم پیشنهاد دادن. آگاهیی که در این سمینار به ما در مورد ذهن داده میشه بینظیر هست. طبیعتا در راستای مسائل روانشناسی دوره هم هست.
    عزیزانی که در پی شناختن بیشتر ذهن هستند حتما دنبال کنند.
    موفق باشید.
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

ذهنی که تحت کنترل و مدیریت نباشه تبدیل به یک غول بی شاخ و دمی میشود که . . . بنسبت میزان تحت کنترل نبودنش ، همه بلای سر میزبان و اجتماع خواهد اورد.
    مقاوت ذهنی ریشه در عدم تسلیم و نوعی قضاوت هستش. و عدم تسلیم و قضاوت باز موتور تقویت کننده ی ذهن!

ذهن خیلی دوست داره که مشکل رو از طریق خودش حل کنیم و راه حل های اون رو پیاده کنیم و نریم سمت راه حل ساده اما عمیقتر! بستری که بوجود اورنده مشکل هستش ،
    و ساختارش اینگونه هست در صورتی که تحت کنترل نیست ، راه حل هاشم موقتی یا آسیب زننده خواهند بود.

کاری که باید بشه اینکه :
    • فرد با تمرین در کارهای کوچیک و ساده روزانه رو بشکل تمرین انجام بده تا بتونه مزه ی بودن در حال رو بچشه ( از بعد عمیقتری لمس میشه )

مثال: مسواک زدن ، دوش گرفتن ، درست کردن غذا ، چای خوردن ، رانندگی و . . . در هین انجام این کارها به این شکل که هدف دار نیست به خوده
    انجام فعالیت توجه بشه. ( توجه یعنی انرژی ) در هین انجام کار هزاران بار ممکنه ذهن بیاد و توجه رو ببره سمت خودش ، وقتی متوجه این شدین بدونه
    هیچ قضاوتی راجب خودتون و برخورد قهری با ذهن فقط متوجه بشید و مجدد توجه رو بیارید روی کاری که میکنید.

نکته 1: به هیچ وجه با ذهنتون بشکل قهری برخورد نکنیند ، قضاوت نکنید ، برچسب نزنید. خوده قضاوت و برخورد قهری و برخورد با ذهن دقیقا باز بازی ذهن
    هستش!

نکته 2 : مدیتیشن هم آلوده به ذهن شده! مدیتیشن توجه به تنفس ، بخاطره اینکه تنفس هیچ شکلی نداره و باعث ایجاده خوراک برای ذهن نمیشه و از سرشت ما انجام میشه

استاد در یکی از وبینارها راجب قدرت نیروی حال توضیحاتی رو دادن که اون بخش رو کات کردم برای دانلود. لیــــــــنک دانــــــــــلود

بعداز اینکه فرد این مرحله رو گذروند ، و خودش رو یکی ندونست با ذهن و احساساتش ، اونموقعه هست که مثل پروردگار خالق میشه.

بقوله اقای اکهارت : حضرت مسیح راز دریافت و قانون جذب رو در یک جمله ساده گفته:برای چیزی دعا و درخواست می کنین ، باور کنین که
    این جمله و پیاده کردنش در زندگی یک مقدمه و زمینه و بستر لازم داره و اون تمرین و تمرین و تمرین پیوسته در حال بودن و موندن هستش.
    تنها جای که ما باید باشیم و توجه و عملمون در جهت اون باشه زمان الان هستش! کیفیت این لحظه میتونه همه چی رو تغییر بده.
    فایل پیوست 563360
    سلام جناب میرتوحید خیلی خیلی عالی بود
    مقاومت های ذهنی وانجام ندادن کار مورد نظر می تونه حس ناتوانی و شکست و سرزنش ایجاد کند و تمام این حس ها چرخه ی استرس را فعال میکنند و واکنش به استرس جنگ (همان قضاوت ،برچسب زدن ،برخورد به صورت قهری فعال می شود) یا واکنش گریز (فرار ار شرایط موجود مثل موقعی که ضرر مکنیم و کل حساب رها تا حساب کال شود و خودمان را سرگرم کار دیگری میکنیم)
    تغذیه مقاومت ذهنی از خودمانعدم تسلیم و قضاوت باز موتور تقویت کننده ی ذهن!)
    وقتی هر بار نسبت به به یک کار واکنش داشته باشیم ما فقط داریم چرخه استرس را تغذیه میکنیم و یک حس یا یک منبع انرژی بزرگتری برای واکنش های بعدی نسبت به یک کار دیگه ایجاد میکنیم و هر بار واکنش از نوع بزرگتری ایجاد می شود در صورتی که یاد بگیریم همیشه و همه جا ذهن آگاه باشیم می توانیم اجازه ندهیم این منبع بزرگتر شود
    به عنوان مثال :
    دو کودکی را در نظر بگیرید که به علت اشتباهی والدین با آن ها برخورد میکنند هر دو تنبه بدنی می شوند و کتک می خورند هر دو بچه شیطون هستند اما یکی از این بچه ها علاوه بر تنبیه بدنی از طرف والدین با جملاتی سرزنش می شود ؟؟چه اتفاقی می افتد؟؟
    مطمئن باشید این کودک ده سال دیگه اصلا یادش نیست در چنین روزی تنبه و سرزنش شده اما حسی که اونموقع متناسب با سن و تجربش دریافت میکند همیشه درون آن کودک خواهد بود حالا چه نوع حسی (ترس،اعتمادبنفس پایین ،ترس از شروع کردن و....)
    چه اتفاقی می افتد ممکن است دو بچه شر و شیطون به خاطر نوع واکنش یک نفرشان گوشه گیر وترسو و با اعتماد بنفس پایین و...و دیگری هنوز همان بچه ی شر هست،جالب اینجاست این بچه فقط این اتفاق نیست که باعث می شود به چنیین شخصیتی تبدیل شود اما هر بار که واکنش والدینشان را می بیند حس درونش منبع بزرگی از انرژی را میسازد که می تواند مخرب باشد
    حالا فرض کنید این کودک کودک درون شماست ،شما هر بار باواکنش خودتان و مقاومت چقدر باعث می شوید کودک آسیب ببیند
    راهکار هم در پست جناب میرتوحید در تمام جملات قابل مشاهده است
    دید من از زوایه دیگر امیدوارم دوست داشته باشید
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Parsi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا آقا میرتوحید
    پیرو صحبت شما و دوست دیگمون، آقا حمیدرضا
    مدتی پیش که من درگیر با مسائل روانی و ذهنی خودم بودم، که تریدهای منو به شدت تحت تاثیر قرار داده بود از دوست عزیزم آقا هادی @kamanche راهنمایی گرفتم. ایشون مثل همیشه من رو راهنمایی کردن و سمینار گذر از ذهن آقای مزدافر مومنی در یوتیوب رو بهم پیشنهاد دادن. آگاهیی که در این سمینار به ما در مورد ذهن داده میشه بینظیر هست. طبیعتا در راستای مسائل روانشناسی دوره هم هست.
    عزیزانی که در پی شناختن بیشتر ذهن هستند حتما دنبال کنند.
    موفق باشید.
    سلام جناب محد پارسا عزیز منم اتفاقی با آقای مزدافر مومنی آشنا شدم و خیلی خیلی بهم کمک کرد چندتا دوره دارن در یوتیوب همش عالین دوره مشاهده و شعور /موج سواری بر امواج زندگی / گذر از ذهن / شما بدنتون نیستید
    این دوره هاشون خیلی به من کمک کرد
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,822 بار در 1,159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض دب و احترام
    امیدوارم حال همه ای دوستان خوب باش.
    دوستان ی سوال برام پیش اومده،ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارن،در اختیار من قرار بدن.
    طبق آموزش های استاد و کتاب های ک استاد معرفی کردن،گفته شده که دنیای بیرون ساخته ای ذهن ما است(درون)و خودم هم در زندگی شخصی خودم به این باور رسیدم.(تجربه ی شخصی).میخواستم بررسی کنم تا در مسیر اشتباه قرار نگیرم.
    سوال؛ما میتوانیم دنیای بیرون را مشاهده کنیم(مشاهده گر خاموش)و از درون شروع به تغییر کنیم تا دنیای بیرونی ما شکل بگیره؟
    و ما باید طوری این کار رو انجام بدیم که دنیای بیرون و درون را از هم جدا نکنیم؟؟؟ @amino
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,326 بار در 1,684 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5872 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض دب و احترام
    دوستان ی سوال برام پیش اومده،ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارن،در اختیار من قرار بدن.
    طبق آموزش های استاد و کتاب های ک استاد معرفی کردن،گفته شده که دنیای بیرون ساخته ای ذهن ما است(درون)و خودم هم در زندگی شخصی خودم به این باور رسیدم.(تجربه ی شخصی).میخواستم بررسی کنم تا در مسیر اشتباه قرار نگیرم.
    سوال؛ما میتوانیم دنیای بیرون را مشاهده کنیم(مشاهده گر خاموش)و از درون شروع به تغییر کنیم تا دنیای بیرونی ما شکل بگیره؟
    و ما باید طوری این کار رو انجام بدیم که دنیای بیرون و درون را از هم جدا نکنیم؟؟؟
    سلام وقت بخیر این موضوع رو در وبینارها توضیح داده بودم .
    دنیای بیرون همه امکانات موجود رو دربرداره اما انسان ها با توجه به دنیای درونشون و باورها نوعی عینک اصطلاحا روی چشمشون قرار میدن که فقط اونچیزهایی رو میبینن و در اطرافشون تجربه میکنن که در دنیای درون بهش باور دارن.
    مثالی که زدم در وبینارها و دردوره سیستم فراکتالی دقیقا دو برادر که از یک خونه بیرون میان مسیرشون یکسان هست و دنیای بیرون براشون کاملا یکسان هست براساس تجربیات و دیدگاهها و تفکرات و همه موارد درونی یکی ممکنه زیبایی درختان کنار خیابون رو ببینه یکی اصلا متوجه درختها نشه و چیز دیگری ببینه.
    برای تغییر نیاز نیست شما دنیای بیرون رو مشاهده کنید باید دنیای درون رو مشاهده کنید
    Perceive thetime , Change thelife

10. 52 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

4,870 بار در 695 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 38 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض دب و احترام
    و ما باید طوری این کار رو انجام بدیم که دنیای بیرون و درون را از هم جدا نکنیم؟؟؟ @amino
    -------------------------------------------
    سلام Mr. & Mrs. hatami عزیز . وقت شما بخیر باشه .
    به نظر من دو تا حالت وجود داره : 1 - حالت اول : شخصی که برنامه ریزی میکنه واسه زندگیش ، و به برنامه ریزیش ، عمل میکنه ( که در این حالت ، میتونیم بگیم که شخص داره خودش از درون ، تغییرات زندگیش رو به وجود میاره . و رییس خودش هستش ) .
    2 - حالت دوم : شخصی که برنامه ریزی نداره واسه زندگیش ( واسه همین ، مجبوره ، توی برنامه ریزی های دیگران ، زندگی بکنه - یجورایی میشه گفت داره برای کسایی که برنامه ریزی دارن ، کارگری میکنه - یعنی فقط مشاهده گر دنیای بیرون هستش ، ولی چون عمل گرا نیستش ، پس دنیای درونی مخصوص خودش ، رو نمیسازه ) .

و اینکه سوال پرسیدین : ما میتوانیم دنیای بیرون را مشاهده کنیم(مشاهده گر خاموش) و از درون شروع به تغییر کنیم تا دنیای بیرونی ما شکل بگیره .
    من با این جمله ی شما موافقم . مشاهده کردن دنیای بیرون ، میتونه به ما راهکار های جدیدی رو بده که بتونیم راحت تر ، به اهداف مون برسیم . ما میتونیم از دنیای بیرون ، اطلاعات رو بگیریم ، تا بتونیم ، دنیای درونمون رو بسازیم و به اهداف مون راحت تر برسیم .
    ولی نباید ، همش مشاهده ی گر دنیای بیرونمون باشیم . یعنی باید عمل گرا هم باشیم تا دنیای درونمون رو هم بسازیم و به سمت اهدافمون حرکت کنیم و برای زندگی مون چهار چوب خودمون رو داشته باشیم . فرق انسان های موفق و ناموفق رو همین عامل ، تعیین میکنه .
    خواستم نظرم رو بگم . تشکر .
    ویرایش توسط Ali.m : 11-11-2023 در ساعت 17:35

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali.m عزیز تشکر کرده اند:

3,370 بار در 514 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

کاری که باید بشه اینکه :

هستش!

فایل پیوست 563360
    سلام واحترام جناب میرتوحید. یه سوال داشتم و یه پیشنهاد برای دوستان ک خودم تجربه کردم.

سوالم ازخدمتتون این هست ک ایا این تصویر سازی ذهنی مستمر تناقض داره با ذهن آگاهی و درلحظه حال بودن ؟

پیشنهادم ازین جهته ک وقتی تو برنامم گذاشتم ک غیر ذهن اگاهی درطول روز( هرجا ک تونستم) یه برنامه منظم بزارم برای مدیتیشن مثلا بمدت ۱۵دقیقه قبل خواب و ترید و اول صبح. متوجه مقاومت درونی شدم و اینکه صبح ها دیر میرسم ب محل تحصیلم و قبل خواب خیلی خستم و خلاصه بامقاومت ذهنی فاصله افتاد ولی پیشنهادم ب دوستان علاقه مند اینه ک اول کار مثلا ۶۰ثانیه مدیتیشن کنن و حتما نیاز نیست ۲۰دقیقه بشینید ( خیلی خوبه ها ولی بقول معروف هیچ کتابی از صفحه ۶۹ شروع نمیشه)
    حتما با۶۰ثانیه بعد بیداری و قبل خواب شروع کنید و متوجه خواهید شد ک مدیتیشن ازنون شب واجب تره .( پرحرفی کردم در حضور بزرگان ، ببخشید بنده رو)
    ای برادر تو همان اندیشه ای / گر گل است اندیشه تو گلشنی

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از mahdi.k عزیز تشکر کرده اند:

186 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب حضور همه دوستان
    یه سوال از دوستان داشتم و اون اینکه در هر بار مروری که استاد طبق نقشه راه فرمودن لازمه وبینارها هم چندین و چند دور دیده شوند من دور سوم دیدن فایلها هستم تا فایل 60 همه فایلها رو به ترتیب دیده ام و یادداشت برداری هم کردم چون فایلهای وبینار طولانی است به نظرم بهتر اومد که فایلهای آموزشی رو بیشتر وقت بزارم و تمرینها حالا چه تکی ها چه صدتایی ها با توجه به زمان کمی که در اختیار دارم ترجیحم رو بر این گذاشتم که تمرکزم رو فایلهای آموزشی بیشتر کنم.ممنون میشم دوستان از تجارب و راهنماییهای خودشون بهره مندم کنند.

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

1,256 بار در 219 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojganalipoor نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان داشتم و اون اینکه در هر بار مروری که استاد طبق نقشه راه فرمودن لازمه وبینارها هم چندین و چند دور دیده شوند من دور سوم دیدن فایلها هستم تا فایل 60 همه فایلها رو به ترتیب دیده ام و یادداشت برداری هم کردم چون فایلهای وبینار طولانی است به نظرم بهتر اومد که فایلهای آموزشی رو بیشتر وقت بزارم و تمرینها حالا چه تکی ها چه صدتایی ها با توجه به زمان کمی که در اختیار دارم ترجیحم رو بر این گذاشتم که تمرکزم رو فایلهای آموزشی بیشتر کنم.ممنون میشم دوستان از تجارب و راهنماییهای خودشون بهره مندم کنند.
    سلام دوست عزیز امیدوارم عالی باشید.
    فایل های وبینار رو میتونید دقایق مهمش رو یادداشت کنید و فقط اونا رو ببینید یا مثلا مثل علی آقای گل @Ali97 تکه هایی که براتون از نظر روانشناسی یا تکنیکالی مهم هستند رو کات کنید و همراه با دوره ببینید.شاد باشید

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

OmidPouyaan آواتار ها
    894 بار در 180 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojganalipoor نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    این اشتباهی بود که من کردم و به جای جلو افتادن در زمان عقب افتادم. توصیه میکنم این کار رو نکنید و تمام وبینارهارو با دقت ببینید.
    حتی من به دیدن هم اکتفا نکردم و تمام ویدئو ها را به صورت متن در آوردم، به این شکل که وقتی استاد صحبت می*کنه من از روی متن خط می*برم و گاهی با استاد می*خونم. متوجه شدم نکات بسیار زیادی در دل صحبت*ها هست که من در ۴ دور دیدن ویدئو*ها از دست داده بودم.

موفق هستید.

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از OmidPouyaan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع