صفحه 397 از 552 نخستنخست ... 297347387395396397398399407447497 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,961 به 3,970 از 5513

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

48 بار در 18 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miss.kazemi نمایش پست ها
    عالی بود متن زیایی بود
    بسیارزیبا

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از mis.saran عزیز تشکر کرده اند:

48 بار در 18 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مدیتیشن وجزوروتین روزانتون قراربدیدتابه آراااااااااامش فکری وجسمی برسید دوست عزیزم...

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از mis.saran عزیز تشکر کرده اند:

miss.kazemi آواتار ها
    2,459 بار در 304 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mis.saran نمایش پست ها
    مدیتیشن وجزوروتین روزانتون قراربدیدتابه آراااااااااامش فکری وجسمی برسید دوست عزیزم...
    ای جااانم دوست قشنگمممممم چشممممم

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از miss.kazemi عزیز تشکر کرده اند:

omidhd آواتار ها
    1,360 بار در 308 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mari6 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خیلی ممنونم برای وقتی که واسه من گذاشتین، دقیقا صحبتهای شما کاملا درسته و کاملا هم به حرفهایی که گفتین رسیدم، اما دلیل حواس پرتی من نه برای فکر کردن به موضوعات خاصی باشه، مشکل من توی توجه به دم و بازدم هستش، یعنی زمانی که میرسم به توجه به دم و بازدم انگار نفس کشیدن یادم میره و ریتم تنفسم بهم میخوره و نفسم سنگین میشه، که همین موضوع باعث میشه که دست بکشم از ادامه مدیتیشن، جالبه که فقط تو همین قسمت گیر میکنم و خدا روشکر تمرکز خوبی رو برای مدیتیشن دارم تجربه میکنم، و اینکه اینستاگرامم خیلی وقته که غیرفعاله و توییتر هم ندارم
    خب خیلی هم عالی
    من قیلا این مشکل رو داشتم و برای من یه جورایی مبحثش روانشناسی بود و میتونه ترس از یه چیزی و یا تو ضمیر ناخوداگاه استرس از چیزی باشه
    و یه چیز دیگه هم که هست اگر کتاب ماورا طبیعی شدن رو خونده باشید برخی از کاربران اون کتاب و اون سبک مدیتیشن قبل از رفتن به حالت وجودی والا این حس بهشون دست میداده و دقیقا جلوشو میگرفتن و وقتی رهاش کردن و بهش فکر نکردن و گفتن هرچی بادا باد به اون حالت عرفانی که خواستن رسیدن . اینم یه موضوعی بود که میتونست به این دلیل هم باشه
    ولی یه چیزی رو امتحان کنید
    در ساعت های مختلف و در مکان های مختلف تمرین تمرکز رو انجام بدید و بررسی کنید شاید از همین ها باشه
    موفق باشید
    هرچیزی رو تمرین کنی ، در اون به مهارت میرسی
    سطح موفقیت ما به ندرت از سطح رشد شخصی ما فراتر میره

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از omidhd عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,419 بار در 1,723 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 911 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام بر دوستان عزیزم
    من روزانه یک مقاله رو مطالعه میکنم.
    قصد دارم جهت یاداوری یا مطالعه ، قسمتی از مقاله رو با شما به اشتراک بزارم.
    چگونه برای انجام معاملات بهتر، وارد «زون» شویم؟

زیادی فکر کردن …

اگر شما هم اینطور هستید، یعنی درگیر بیش*ازحد فکر کردن می*شوید یا افکار پریشان و مشوشی دارید، در این صورت همین افکار شما مانع بزرگی سر راه اجرای صحیح برنامه معاملاتی شما هستند.

اگر به باطن و درون خودتان رجوع کنید و کمی تأمل کنید (یا اینکه ژورنال معاملاتی خود را بررسی کنید)، بدون شک همین نتیجه را می*گیرید. یعنی بیشتر خطاها و اشتباهات معاملاتی شما از زیادی فکر کردن نشأت می*گیرد.

انسان باید ذهن مشوش و افکار درهم و زیادی خود را رها کند تا بتواند به سطحی خارج از مفاهیم و تفاسیر نائل شود و فقط در لحظه و با آنچه که هست باشد.

درست از همین لحظه بی*نظیر که ذهن انسان شفاف و واضح می*شود، به آرامش می*رسد و متمرکز می*شود، یعنی زمانی که دیگر به هیچ اتفاق و رویدادی برچسب تفسیرهای گوناگون را نمی*زند، عملکرد او به بالاترین حد ممکن می*رسد.

به این لحظات، «جریان» (Flow) یا «زون» (Zone) می*گویند. رسیدن به این حالات ذهنی خیلی هم راحت نیست.

فرقی نمی*کند در زندگی چه کاری انجام می*دهید، به هر حال یکی از دو شرایط زیر را دارید:

۱) شما به چیزی که سعی دارید به آن توجه داشته باشید، توجه دارید.

یا

۲) حواستان به چیزهای دیگر پرت شده است.

اگر واقعاً روی یک چیز تمرکز دارید، در واقع شما به لحظه*ای در زندگی خودتان متصل شده*اید که کاملاً راضی*کننده است و نتیجه مثبتی دارد.

اما اگر بین افکار مختلف سردرگم شده*اید، یعنی به گذشته فکر می*کنید، به آینده فکر می*کنید، ولی هر چه هست در همین لحظه حضور ندارید.

بنابراین اگر می*خواهید بطور مرتب وارد حالت «جریان» شوید، این اولین طلسمی است که باید آن را بشکنید. باید در لحظه حاضر بودن را یاد بگیرید.

چگونه در لحظه حاضر باشیم؟

پیش از اینکه بازار باز شود، کمی زودتر حاضر باشید (بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زودتر). آرام و راحت همانجا بنشینید
    روی تنفس خود تمرکز کنید. منظورم همان تنفس غیرارادی، طبیعی و خودکار است نه تنفس ارادی.

بودن در حالت زون

شاید بعضی وقت*ها شما هم حالتی موسوم به «دسترسی به تمرکز» را تجربه کرده باشید. در این لحظات، شما در حالت «جریان» یا اصطلاحاً در «زون» هستید. در این زمان، شما کاملا در چیزی که روی آن تمرکز کرده*اید، غرق شده*اید. آگاهی شما بدون هیچ تلاشی روی این تمرکز سوار است و متزلزل نمی*شود. دیگر دوست داشتن یا دوست نداشتنی در کار نیست و همه آن*ها متوقف می*شود.

افکار و تصورات دیگر به شدت کاهش پیدا می*کنند یا متوقف می*شوند. همچنان ممکن است فکری در ذهن شما باشد، اما این افکار خیلی دورتر و در پس*زمینه و بصورت ضعیف قرار دارند. شما مانند هر احساس یا بخشی از بدن خود از وجود آن*ها اطلاع دارید، اما به لحاظ روانی روی شما تسلطی ندارند. در این هنگام، ذهن، بدن و تجربه شما همگی یکی می*شوند.

در هنگام معامله*گری، این حالت ایده*آلی است که باید داشته باشید.

یک ذهن آرام می*تواند ترس و وحشت را در برابر بینش نادیده بگیرد. یک ذهن آرام قادر است با جسارت و شجاعت اقدام کند. یک ذهن آرام تحت تأثیر احساسات قرار نمی*گیرد. احساسات همچنان ممکن است برانگیخته شوند، اما دیگر نمی*توانند شما را شکنجه کنند. بنابراین می*توانید بدون هیچ زحمتی موقعیت*های معاملاتی را شناسایی کنید، بدون زحمت به معاملات ورود کنید و بدون زحمت آن*ها را مدیریت کنید.

همه چیز بطور طبیعی درون شما جریان پیدا می*کند و شما هم این را احساس می*کنید. وقتی زمان مناسب برای اقدام به عملی فرا برسد، آن را احساس می*کنید. نمی*توانید توضیح دهید، ولی فقط می*دانید زمان مناسب چه وقت است. و این فرایند بدون هیچ زحمت و تلاشی انجام می*گیرد.

و اما یک مقاله فوق*العاده دیگه:
    تک تک این سرفصل ها و جملات مقاله را ، در نقشه راه و وبینارهای استاد محترم به وضوح میتوان مشاهده کرد:
    جوری که با خواندنش کل دوره در ذهنم مثل یک ارتش،به فرماندهی امینو،رژه کلاسیک میرفتند(موزیک مارش در سر پلی شود لطفا)، و اما پیام این نمایش اقتدار،با ریتم و نظم منحصر به فرد،در رابطه با موقعیت ما چه بود؟
    زیادی فکر کردن :
    تو نقشه راه گفته شده که سوالاتتون رو در دفترچه*ای یادادشت کنید و در آینده با تمرین و ممارست خود شما قطعا به جوابتون خواهید رسید، و رسیدن به جوابی که با کشف خودمون باشه کجا ، و جوابی که هر چقدر هم درست باشه و از دوستی دریافت میکنیم کجا!!(در مورد روند فایلهای آموزشی عرض میکنم و نه تجربه و دریافت*های ارزشمند دوستانمون ، چرا که قطعا و 100% همه چیز در فایلها موجودِ)
    واقعا تفاوت خیلی زیادی داره ، قطعا با سر حرف من رو تایید میکنید ، چراکه بارها از کشفی که کردیم ذوق زده شدیم و عمیقا اون مطلب رو درک کردیم.

بسیار مشاهده میشه در موقعیتی که هستیم سوالات و آبجشکن های زیادی واسمون پیش میاد ، در حالی که میدونیم این آموزش هایی که استاد امینو داره ، به صورت یک چرخه*است و نه به صورت خطی ، حتی آموزش ها هم به صورت فراکتالی و تو در تو هستن و قراره در آینده های مکرر،این آموزش خودش ، خودش رو کامل کنه پس نیازی به فکر کردن بیش از حد در موقعیتی که قرار داریم نیست، پس باز هم به قسمت اول مقاله میرسیم که :
    اگر شما هم اینطور هستید، یعنی درگیر بیش*ازحد فکر کردن می*شوید یا افکار پریشان و مشوشی دارید، در این صورت همین افکار شما مانع بزرگی سر راه اجرای صحیح برنامه معاملاتی شما هستند.

استاد محترم بارها از اینکه : چیزی که مشاهده میکنیم رو باید بررسی کنیم و نه ، تجربه تلخ و یا شادی بیش از حدی که از موقعیت های معامله قبل در ناخودآگاه ما وجود دارد رو درگیر موقعیت اکنون کنیم. جمله معروف استاد:فرض کن این آخرین معالمه شماست...
    مقاله چی میگه:
    انسان باید ذهن مشوش و افکار درهم و زیادی خود را رها کند تا بتواند به سطحی خارج از مفاهیم و تفاسیر نائل شود و فقط در لحظه و با آنچه که هست باشد.
    روانشناسی ، این غول جدایی ناپذیر در حرفه معامله*گری، مقوله بسیار مهمی که بین 80 و 20 فاصله*ای از موفقیت و شکست میسازد.
    ما یا جزو 80% ناموفق هستیم یا جزو 20% موفق ، وچیزی جز این دو نمیتواند وجود داشته باشد.
    با این 2 مورد ، به دو مورد از مقاله میرسیم که میتواند ما را در یکی از این دو دسته 80و20 قرار بدهد، مقاله چی میگه:

فرقی نمی*کند در زندگی چه کاری انجام می*دهید، به هر حال یکی از دو شرایط زیر را دارید:

۱) شما به چیزی که سعی دارید به آن توجه داشته باشید، توجه دارید. 20%

یا

۲) حواستان به چیزهای دیگر پرت شده است. 80%
    برای طولانی تر نشدن مجبورم از ادامه برداشت خودداری کنم.
    موفق هستید دوستان عزیزم♥
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

902 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده شانزدهم موفقیت:کارایی اجباری
    هرچه تعداد کارهایی که باید در یک زمان معین انجام دهید بیشتر باشد، فشار برای به انجام رساندن مهم ترین آنها نیز بیشتر خواهد بود.

فردا یعنی هیچ وقت:
    سه کاروَرز شیطان در دوزخ قرار بود که همراه استاد خود جهت کارورزی و کسب تجربه عملی روی زمین بیایند.استاد دوره ی کارآموزی از آن ها سوال می کند که برای فریب و اغفال مردم از چه فنونی استفاده خواهند کرد؟
    شیطانک اولی می گوید:«من از شیوه ی کلاسیک بهره خواهم جست، به این معنی که به مردم خواهم گفت :خدایی در کار نیست، پس گناه را به تندباد بسپارید و از زندگی لذت ببرید.»
    دومی گفت:«من به مردم خواهم گفت که جهنمی در کار نیست،پس گناه را به تندباد بسپارید و از زندگی لذت ببرید.»
    شیطانک سومی گفت:«من از شیوه ی عوامانه تری استفاده خواهم کرد؛ به مردم می گویم که جای عجله و شتاب نیست.فرصت برای توبه و آن چه مایلید به دست آورید بسیار است؛پس گناه را به تند بسپارید و از زندگی لذت ببرید.»
    شما اخیراً به کدامین شیطانک گوش سپرده اید؟ انجام چه کاری را در زندگی به تعویق انداخته اید؟قدر فرصت های امروزتان را بدانید و به یاد داشته باشید امروز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودید.

کارایی واقعی شما زمانی مشخص می شود که روی بهترین استفاده از زمانتان تمرکز کنید. شما باید همیشه از خودتان سوال کنید:«در حال حاضر بهترین راه استفاده از زمانم چیست؟» خودتان را مجبور کنید که همیشه فقط براساس پاسخ به پرسش حرکت کنید. در حقیقت با پرسیدن مداوم این سوال از خودتان ، همیشه روی مهمترین مسئولیت هایتان متمرکز خواهید بود.

موفق باشید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

12. 16 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,969 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همگی
    یک مقوله روانشناسی رو میخوام در میون بزارم با دوستان عزیز این تاپیک
    میدونم که انسان دانا خودش میدونه و نیازی به گفتن نیست و انسان نادان هم هرچه بگویی متوجه نمیشه
    علت اینکه این پست رو قرار میدهم این هست که بگم ترید کردن یک شغل هست
    بعد مدتی که وارد زمینه ترید شدم با توهم اینکه یک گنجینه طلا پیدا کردم که هر وقت بخواهم میتونم ترید بزنم و صد در صد برداشت کنم و برم لذت ببرم مسیر رو ادامه دادم
    فایل ها رو یک یا دوبار میدیدم و میرفتم فایل بعدی
    بک تست های الکی و سر سری میگرفتم
    تریدهای لایو من بدون چک لیست مکتوب بود و وقت خودم رو با گول زدن خودم سپری میکردم
    بعد مدتی پس انداز من به پایان رسید
    بعد از اینکه چندتا حساب ریل رو که ارزششون به اندازه 20درصد کله پس اندازم بود تنها به علت مسائل روانشناسی از دست داده بودم
    کم کم واقع بین شدم
    من بعد مدتی مجبور شدم به عنوان کارگر در یک شغل آزاد مشغول کار بشم و این کار بسیار ساده تر از ترید هست اما هر مرحله رو باید هر شخص ماه ها انجام بده تا به مرحله بعد بره و این کارا هم که میگم اصلا به پیچیدگی اندیکاتور و دید نرمال پرایس و ...نیست و شامل یک سری بسته بندی مواد و همین واقعا همین مسائل ساده رو هر فرد باید ماه ها تمرین کنه و من هر روز میدیدم چقدر نکته و ظرافت حتی در این کارگری هست

به اون دسته از دوستانی که برای پولدار شدن به سراغ ترید کردن اومدن و میخوان راهی که من رفتم رو نرن مجدد توصیه های امینو عزیز رو یادآوری میکنم:
    شما به میزانی به موفقیت میرسید که نقشه راه رو دقیقا انجام داده باشید
    همون طور که استاد بیان کردند تنها با مدیریت سرمایه و پرتاب سکه میشه به سود مستمر ماهانه 20درصد رسید و همه میدونیم که وقتی کسی نمی تونه این 20درصد مستمر رو از بازار بگیره اصلا ربطی به دانش و مهارت تریدش نداره و سیستم و ...بلکه مدیریت سرمایه و روانشناسی مناسب نداره
    خواهشا قبل از اینکه تریدی ضرر ده رو در تاپیک تمرین فراکتال قرار بدید حتما و حتما چک لیست خودتون رو قرار بدید چون قرار نیست تمام سیستم های این اموزش صد در صد باشه
    خواهشا قبل از اینکه در دمو مطابق یک چک لیست مکتوب به سوددهی نرسیدید به حساب ریل وارد نشید
    خواهشا وقتی که هنوز یک تازه کار هستید به سراغ کارهای حرفه ای ها نروید
    میدونم که عده ای هستند در این نزدیکی که به شدت بی پول هستند و از روی تنبلی وارد ترید شدند و زمان خودشون رو بدون جدیت به بطالت سپری میکنند و توهم رشد دادن ده ها برابری اکانتشون در ماه دارند و قطعا این افراد هر روز متحمل استرس بیشتر و امراض بیشتری میشوند که این جای تاسف دارد
    دوستان عزیز ترید کردن یک عشق و علاقه هست و تنها راه میلیاردر شدن نیست اگر هدف شما میلیاردر شدن هست و میبینید که در ترید کردن راحت نیستید و نمی تونید باهاش ارتباط برقرار کنید و نمی تونید خودتون رو کنترل کنید برای مدتی از بازار دور بشید و مجدد با خودتون خلوت کنید و برید و ببینید که به اخر دنیا نرسیدید
    درسته که امینو عزیز بیان میکنه که کشتی های خودش رو اتیش زده که یا در نبرد پیروز بشه یا براش راهی نباشه اما شما کلی راه دارید
    به خودتون استرس ندهید به خصوص دوستانی که خانواده دارند و سرپرست خانواده هستند با بودن زیر استرس بیشتر فقط خودشون رو اذیت میکنند
    راه حل : دقیقا طبق نقشه راه عمل کنید و قطعا به موفقیت میرسید
    ترید کردن مثله مسواک یک چیز شخصی هست همون طور که از مسواک دیگران استفاده نمیکنید سعی نکنید که سیستم یک نفر دیگه رو کشف کنید چرا که با همون روانشناسی و مدیریت سرمایه به سود میشه رسید
    حرف بسیار هست و کسی که بداند نیازی به حرف نداره و کسی که نداند هرگز به راه نمیاد
    سپاس

14. 20 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,148 بار در 463 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mari6 نمایش پست ها
    سلام و روز بخیر خدمت همه دوستان، اول تشکر میکنم از همه دوستانی که اینقدر فعال و دلسوزانه برای آگاهی و یادگیری هر چه بیشتر اعضای انجمن تو این تاپیک فعال هستند، من هر روز همه پستها رو میخوونم و جهت شلوغ نشدن تاپیک فقط لایک میکنم و از صمیم قلب سپاسگزارم به قول دوستمون "برای ساخت این معبد شائولین"
    تو این مدتی که مطالب این تاپیک رو میخوندم تلاش برای انجام دادن مدیتیشن رو داشتم، که تو کی از پستها یکی از دوستان نوشته بود که خیلی مهمه که مدیتیشن رو از پایه شروع کنید یعنی تمرکز و توجه روی اعضای بدن و تنفس پایه ای ترین حالت انجام مدیتیشنه، یه مشکلی که من دارم اینه که موقع تمرکز و توجه رو تنفس، ریتم تنفسم بهم میخوره و نفس کشیدنم سنگین میشه و کلا حواسم پرت میشه، چند بار هم تلاش کردم که تکرار کنم که شاید بهتر بشم اما واقعا نتونستم! نمیدونم دلیلش چیه! ممنون میشم راهنماییم کنید، یا نمیشه این بخش تنفس رو حذف کنم؟
    سلام ماری جان، امیدوارم حالتون خوب باشه ،همینطوری که گفتین تنفس اصولی بسیار مهم هست بهتون پیشنهاد میکنم ویدیو مزدافر مومنی قسمت تقویت سیستم ایمنی راهکار دوم رو توی یوتیوب ببینید من هم بواسطه دوستان این تاپیک با ایشون اشنا شدم بصورت عملی و خیلی ساده تنفس شکمی رو اموزش میدن ایشون ،البته میتونید بصورت جداگانه تنفس اگاهانه رو تمرین کنید مثلا قبل از خواب شروع کنید از یه عددی که بهتون فشار نمیاد دم و بازدم انجام بدین و هر شب یه شماره بهش اضافه کنید کم کم حجم ریه تون افزایش پیدا میکنه و راحت تر میتونید این کارو انجام بدید،تنفس درست به اندازه ساعت ها مدیتیشن و مراقبه ذهن رو منظم و منسجم میکنه حتما امتحانش کنید و درکش کنید.موفق باشید.
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 911 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام ماری جان، امیدوارم حالتون خوب باشه ،همینطوری که گفتین تنفس اصولی بسیار مهم هست بهتون پیشنهاد میکنم ویدیو مزدافر مومنی قسمت تقویت سیستم ایمنی راهکار دوم رو توی یوتیوب ببینید من هم بواسطه دوستان این تاپیک با ایشون اشنا شدم بصورت عملی و خیلی ساده تنفس شکمی رو اموزش میدن ایشون ،البته میتونید بصورت جداگانه تنفس اگاهانه رو تمرین کنید مثلا قبل از خواب شروع کنید از یه عددی که بهتون فشار نمیاد دم و بازدم انجام بدین و هر شب یه شماره بهش اضافه کنید کم کم حجم ریه تون افزایش پیدا میکنه و راحت تر میتونید این کارو انجام بدید،تنفس درست به اندازه ساعت ها مدیتیشن و مراقبه ذهن رو منظم و منسجم میکنه حتما امتحانش کنید و درکش کنید.موفق باشید.
    سلام دوست من
    متشکرم بابت معرفی
    من دنبال تنفس صحیح میگشتم اتفاقا.
    سپاس

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 911 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یک مقوله روانشناسی رو میخوام در میون بزارم با دوستان عزیز این تاپیک
    میدونم که انسان دانا خودش میدونه و نیازی به گفتن نیست و انسان نادان هم هرچه بگویی متوجه نمیشه
    علت اینکه این پست رو قرار میدهم این هست که بگم ترید کردن یک شغل هست
    بعد مدتی که وارد زمینه ترید شدم با توهم اینکه یک گنجینه طلا پیدا کردم که هر وقت بخواهم میتونم ترید بزنم و صد در صد برداشت کنم و برم لذت ببرم مسیر رو ادامه دادم
    فایل ها رو یک یا دوبار میدیدم و میرفتم فایل بعدی
    بک تست های الکی و سر سری میگرفتم
    تریدهای لایو من بدون چک لیست مکتوب بود و وقت خودم رو با گول زدن خودم سپری میکردم
    بعد مدتی پس انداز من به پایان رسید
    بعد از اینکه چندتا حساب ریل رو که ارزششون به اندازه 20درصد کله پس اندازم بود تنها به علت مسائل روانشناسی از دست داده بودم
    کم کم واقع بین شدم
    من بعد مدتی مجبور شدم به عنوان کارگر در یک شغل آزاد مشغول کار بشم و این کار بسیار ساده تر از ترید هست اما هر مرحله رو باید هر شخص ماه ها انجام بده تا به مرحله بعد بره و این کارا هم که میگم اصلا به پیچیدگی اندیکاتور و دید نرمال پرایس و ...نیست و شامل یک سری بسته بندی مواد و همین واقعا همین مسائل ساده رو هر فرد باید ماه ها تمرین کنه و من هر روز میدیدم چقدر نکته و ظرافت حتی در این کارگری هست

به اون دسته از دوستانی که برای پولدار شدن به سراغ ترید کردن اومدن و میخوان راهی که من رفتم رو نرن مجدد توصیه های امینو عزیز رو یادآوری میکنم:
    شما به میزانی به موفقیت میرسید که نقشه راه رو دقیقا انجام داده باشید
    همون طور که استاد بیان کردند تنها با مدیریت سرمایه و پرتاب سکه میشه به سود مستمر ماهانه 20درصد رسید و همه میدونیم که وقتی کسی نمی تونه این 20درصد مستمر رو از بازار بگیره اصلا ربطی به دانش و مهارت تریدش نداره و سیستم و ...بلکه مدیریت سرمایه و روانشناسی مناسب نداره
    خواهشا قبل از اینکه تریدی ضرر ده رو در تاپیک تمرین فراکتال قرار بدید حتما و حتما چک لیست خودتون رو قرار بدید چون قرار نیست تمام سیستم های این اموزش صد در صد باشه
    خواهشا قبل از اینکه در دمو مطابق یک چک لیست مکتوب به سوددهی نرسیدید به حساب ریل وارد نشید
    خواهشا وقتی که هنوز یک تازه کار هستید به سراغ کارهای حرفه ای ها نروید
    میدونم که عده ای هستند در این نزدیکی که به شدت بی پول هستند و از روی تنبلی وارد ترید شدند و زمان خودشون رو بدون جدیت به بطالت سپری میکنند و توهم رشد دادن ده ها برابری اکانتشون در ماه دارند و قطعا این افراد هر روز متحمل استرس بیشتر و امراض بیشتری میشوند که این جای تاسف دارد
    دوستان عزیز ترید کردن یک عشق و علاقه هست و تنها راه میلیاردر شدن نیست اگر هدف شما میلیاردر شدن هست و میبینید که در ترید کردن راحت نیستید و نمی تونید باهاش ارتباط برقرار کنید و نمی تونید خودتون رو کنترل کنید برای مدتی از بازار دور بشید و مجدد با خودتون خلوت کنید و برید و ببینید که به اخر دنیا نرسیدید
    درسته که امینو عزیز بیان میکنه که کشتی های خودش رو اتیش زده که یا در نبرد پیروز بشه یا براش راهی نباشه اما شما کلی راه دارید
    به خودتون استرس ندهید به خصوص دوستانی که خانواده دارند و سرپرست خانواده هستند با بودن زیر استرس بیشتر فقط خودشون رو اذیت میکنند
    راه حل : دقیقا طبق نقشه راه عمل کنید و قطعا به موفقیت میرسید
    ترید کردن مثله مسواک یک چیز شخصی هست همون طور که از مسواک دیگران استفاده نمیکنید سعی نکنید که سیستم یک نفر دیگه رو کشف کنید چرا که با همون روانشناسی و مدیریت سرمایه به سود میشه رسید
    حرف بسیار هست و کسی که بداند نیازی به حرف نداره و کسی که نداند هرگز به راه نمیاد
    سپاس
    درود وحید جان
    این لطف شماست که تجربه ارزشمندتون رو در اختیار ما قرار میدید♥

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع