صفحه 27 از 56 نخستنخست ... 17252627282937 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به سه دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

واقعا تشکر میکنم از اینکه به خودتون و دوستان و تاپیک احترام گذاشتید و در تایم مشخص کتاب رو مطالعه و طبق فرمت پیش رفتید . ( البته سرکار خانم سارا و اقای حاتمی تمارین رو هم پیش پیش انجام دادن که قرار بود در این هفته انجامش بدیم .)
    بعضی از دوستان هم هستند که نتونستند در روز 2 صفحه کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من واقعا باید در زندگی شون یک استاپی بکنند و به این فکر بکنند که چرا واقعا در طول روز 15 دقیقه زمان خالی ندارند تا 2 صفحه کتاب برای رشد شخصی مطالعه کنند ؟ نداشتن زمان ؟ حوصله و... که قطعا همین تامل بهشون کمک میکنه .
    ( من از یکی از دوست های خارج از دوره هم دعوت کرده بودم که شروع کنه به کتاب خوندن با روزی 2 صفحه ولی خب نتونست و بهونه اورد که کاری هست که افراد شکست خورده انجام میدن و مسیولیت زندگی شون رو به عهده نمیگیرن. )

اگر دوستان موافق باشند تا دو همین هفته یعنی جمعه ( 25 دی 1400 ) شروع به انجام تمارین فصل یک کتاب بکنیم .

تمارین فصل اول :
    1- بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن هست به ان پناه ببرید مثل به انداره کاقی باهوش نبودن ، تجربه نداشتن ، اموزش های اشتباه و... تصمیم بگیرید که آن ها رو با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هر کسی از جمله خود قدیمی تان رو شکست بدید .
    2- مثل اسکات باشید . نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید ، کارهایی که میتونید زندگی تان را در مسیر کاملا جدید و مثبت قرار دهند .
    3- مثل براد نباشید . بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که میتوانید انجام دادن شان را متوقف کنید ، کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند ، ولی وقتی که در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود اورند .
    4- فهرستی از مهارت ها ، دست اورد ها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در ان موفق بوده اید . ببینید در چه زمانی ان را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه ندادید و در این وضعیت در معرض خطر " از خود راضی بودن " هستید که ان هم در اینده باعث شکست می شود .

در این قسمت به اگر دوستان موافق باشند به مدت یک هفته مشغول به نوشتن بهانه ها ، قدم های کوچیک و مثبت ، قدم های کوچک منفی و فهرست مهارت و موفقیت هایی که به شکست ختم شده رو بنویسیم ( و میتونید در تاپیک قرار بدید و در موردش بحث کنیم )
    و در هفته دوم شروع به عمل کردن به تمارین 2و3 بشیم و کارهامونو ارزیابی کنیم و اگر نتونستیم انجام بدیم علتش رو بررسی کنیم ( که میشه همون بهانه ها )

در این دو هفته بخش عمل کردن هست که به احتمال خیلی زیادی ذهنتون از نوشتن و عمل کردن مقاومت نشون میده چون بخش سخت ماجرا هست و هرکسی نمیتونه انجامش بده .( نسبت 80 به 20 )
    در این نوشتن ها و تمارین شکست ها و موفقیت هایی رو بدست میاریم که میتونیم شکست ها و علت شکست هارو بررسی کنیم و خودمون رو بهتر کنیم .

اگر دوستان موافق هستند به این شکل جلو بریم و زمان مورد نظرشون رو هم لطفا بفرمایید.

ممنون.
    سلام
    وقت بخیر
    در مورد تمرین های این فصل من مجدد ارزیابی کردم و به چند مورد رسیدم
    1- تایم خاب من مثل شما ظاهرا مشکل داره اما از نوعی متفاوت . من ماکسیسمم زمان خاب مفیدم 3 ساعت هست در شبانه روز. گاهی دوتا 3ساعت میخابم ولی نشده که بتونم بیشتر از این بخابم. تاثیری هم که برام داشته اینه که دائما احساس تحلیل رفتن و فرسایش دارم. ولی با همه تکنیک هایی که یاد گرفتم مثل مدیتیشن و تن آرامی ظاهرا درست بشو نیست. فک کنم باید از قرص های آرامیخش و خاب آور استفاده کنم
    2- در مورد استفاده از موبایل و فضای مجازی من نه تلگرام نه اینستا و نه هیچ اپلیکیشن دیگه ای رو حذف نکرده و نمیکنم فقط وقتی کار باهاشون دارم ازشون استفاده میکنم و تمااااام. فیلم و سریال هم که بیش از یکسال هست ندیدم. کلا تلویزیون روشن نکردم مگر وقتایی که جوجه میخاد فیلم بچگیاشو ببینه یا کارتون سگهای نگهبان . بازیهای من هم محدود میشن به بازیهایی که روزانه با مهرزاد انجام میدم مثل ماشین بازی یا دزد و پلیس یا دنبال هم کردن
    در مورد کارهای کوچک و بی اهمیت باید بگم چند تا کاری رو بصورت روزانه و همزمان دارم انجام میدم
    1- گوش دادن به وبینار اول دوبار در روز
    2- تغییر عادت هایی مثل ساعت بستن به دست راست یا پوشیدن کفش چپ ابتدا و بعد کفش راست (شده چند بار که وسط خیابون یادم افتاده که کفش راست رو اول پوشیده بودم همونجا کفشهام رو درآوردم و برعکس پوشیدم .) و غذاخوردن با دست چپ و مهمتر از همه اینها اینکه توجه کنم که به راحتی میتونم این عادتها رو بشکنم. پس باید عادتهای بدم رو هم از بین ببرم
    3 تایم ورزش کردن های زیادم هم هست که باید بتونم کمش کنم . من میخام انرژی های منفی و افکار منفی رو از خودم دور کنم باید ورزش کنم اونم به شکل شدید و پوست بکننن .
    4 کوهی از ویس های کتابهای صوتی ام هم هست که ضبط شدن و ادیت نشدن و باید زمان براشون خالی کنم تا ادیت بزنم.

یه کار دیگه ای هم که دارم روزانه انجام میدم شکرگزاری راندا برن هست که توی این چند سال اخیر برای چندمین بار هست که دارم انجام میدم و قدیم تر ها معجزه شکرگزاری رو واقعا دیدم و الان هم شدیدا نیاز به معجزه اش دارم

شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

hadi.sh آواتار ها
    465 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام اقا هادی عزیز
    حالتون عالی باشه

فقط مطالعه کردید یا سعی کردید تمرین ها رو با توجه به مدت زمانی هم که گفته شده انجام بدید به صورت مستمر ؟
    سلام آقای راکفلر عزیز ، وقت بخیر

ممنونم ، حال شما هم همیشه عالی باشه

سری اول مطالعه کردم و در هر بحث کتاب، جرقه هایی از بحث های روانشناسی استاد به ذهنم میومد و روی تمرینات هم فکر می کردم سری دوم هم با نگاهی جزئی تر و البته همراه با هایلایت مطالب مهم دارم تموم می کنم.

سری سوم تصمیم دارم با خلاصه نویسی و انجام تمرینات اداامه بدم، فعلا در این حد ...

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از hadi.sh عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,069 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام مجدد

مشکل خواب ما شبیه به همه ولی تفاوتش این هست که شما تا صبح داخل اینستاگرام یا تلگرام هستید و من تا صبح پای فایل های آموزشی دوره
    به فصل امتحانات اشاره کردید که موضوع جالبی هست ، اگر فردا امتحان مهمی باشه مثل ترم اول و سوالات هم از منطقه قرار باشه بیاد و همون سوال هایی که استاد تو طول ترم کار نکرده باشه ، خواب به سراغ ادم میاد ولی اون بار فشار امتحان نمیزاره ادم بخوابه و اهرم فشار باعث افزایش تمرکز من میشد و تا خوده صبح درس میخوندم
    و یکی از کارهایی که الان سعی میکنم در خودم ایجاد کنم این هست که این اهرم فشار رو روی خودم بزارم و سخت تلاش کنم ( هر بار سخت تر از دیروز )

درمورد بازی کلش اف کلنز فک میکردم از رده خارج شده و سرور هاش رو اف کردن این قسمت واقعا برام جالب بود و کلی بهش خندیدم که تایم کارگرد هارو هم دارید شیوه ای که من بخوام از یک برنامه دور بشم این جمله هست : این برنامه چه چیزی به من اضافه میکنه که مفید باشه ؟ اگر چیزی اضافه نمیکنه حذف .
    یه جمله زیبایی از یک استاد شنیدم : آزادی یعنی چیزی برای از دست دادن نداشته باشی
    زمانی نمیتونید از یه برنامه یا چیزی دور بشید که براش ارزش قایل شده باشید
    من همیشه سعی کردم به چیزی وابسته نباشم . به اصطلاح همیشه خودم رو تو اهرم فشار بزارم ، من که چیزی برای از دست دادن ندارم پس از چیزهایی مثل شکست ، سرخوردگی ، تنهایی و... نمیترسم و تلاشم رو میکنم و هیچکس و هیچ چیز برام مهم نیست .

پست های استاد رو من چندوقتیه دنبال میکنم و تو دفترم یادداشت میکنم و به این پیامشون رسیدم که جالب بود و قرارش میدم
    " میگویند، شاگرد كه آماده باشد، "استاد" از راه مي رسد.
    در اين جا لغت " آماده " بسيار مهم است و معاني بسياري دارد.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است زندگي اكنونش را بدهد تا زندگي جديدي بدست آورد.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است درد حاصل از رشد را متحمل شود.
    آماده يعني شخصي كه از لغات، آخه، ديگر ،ولي و اما نميخواهد استفاده كند.
    آماده يعني شخصي كه ديگر توان و تمايل به زندگي به روش اكنونش را ندارد.
    آماده يعني شخصي كه ديگر قصد عقب گرد ندارد.
    آماده يعني شخصي كه از نظر خودش به اندازه كافي تاوان نا آگاهي اش را داده است.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است به دل تاريكيها و ناشناخته ها فرو برود.
    آماده يعني شخصي كه ديگر نميخواهد با روش خود محورانه زندگي كند. بلکه میخواهد خدا محور شود
    آماده يعني شخصي كه قصد گزينشي انجام دادن تعاليم استاد را ندارد.
    آماده يعني كسي كه ميخواهد با خود حقيقي اش روبرو شود.
    آماده يعني كسي كه از سختی راه گله و شكايت ندارد.
    آماده يعني كسي كه ميداند راهي غير از عملكرد ندارد.
    آماده يعني كسي كه از شلاق تغيير نمي هراسد.
    آماده يعني كسي كه نميخواهد از ميان راه برگردد.
    آماده يعني كسي كه به فكر كنار نهادن دانش قبلي اش است.
    آماده يعني كسي كه سكوت ميكند و عمل ميكند. "

در فصل اول کتاب دقیقا به این نکته هم اشاره کرد که دلیل اینکه کلی مشغله دارید و میرید سراغ کار های بیهوده :در قسمتی که در مورد براد ( فردی که عادت بد داشت ) اثر موجیش رو توضیح میداد به این نکته اشاره میکنه که براد شروع کرد به وقت تلف کردن با تماشای برنامه های دیروقت و شبانه تلویزیون
    چون کار راحتی بود و توجه اش را از موضوعات اصلی
    منحرف میکرد .
    ما افکار رو کنترل میکنیم یا افکار مارو کنترل میکنند ؟! اگر یاد بگیرید چطوری رنج بکشید کمتر رنج میکشید .
    من روی خیلی از دوست هام تست کردم که ببرمشون ورزش ( باشگاه بدنسازی ) ، برنامه چی خوبه ؟ ، چی بخورم ، سوپرست بزنم یا دراپ ست ، سنگین بزنم یا سبک ، قبل تمرین چی بخورم یا بعد تمرین چی بخورم یا تو چی کار کردی انقدر فیت شدی و جواب کل این سوال ها این هست : تو دو ماه بیا باشگاه بعد من همه چی رو یاد میدم ( یک ماه بعد جواب گوشی ررو نمیده و بهونه میاره که کار داره )
    همه اوایل میخوان سریع نتیجه بگیرن فک میکنن میتونند نتیجه ای که من تو 3 سال گرفتم اون ها تو 3 ماه بگیرن ولی نمیدونند تلاش در کنار زمان هست.
    رنج کشیدن نداشتن تناسب اندام چاقی رو قبول میکنید یا رنج 6-5 روز ، روزانه 45 دقیقه ورزش کردن ؟
    رنج وقت گذروندن با بازی یا تلاش در زمینه کاری ؟
    اگر بتونیم این جمله رو درک کنیم خیلی تو روند زندگی مون تاثیر داره .

تو کتاب بهترین سال زندگی شما اثر دارن هاردی میگه افراد به 2روش عادت هاشون رو تغییر میدن
    1- یهو میپرن تو استخر اب سرد
    2- به صورت مرکب

مورد اولش رو اکثر ماها انجام دادیم و نتیجه هم دیدیم ولی مورد دوم رو خیلی کم انجام دادیم به 2 علت 1 نداشتن مربی 2 ندیدن قدرت اثر مرکب

در مورد کتاب سایکوسایبرنتیک ، خب همونطور که مشاهده میکنید تعداد افرادی که در این قسمت تاپیک فعال هستند از انگشت های دست کمتره
    هر چه سخت تر و بیشترش کنیم کمتر هم میشه ، اولش به نظرم باید یاد بگیرم که چطور عادت بد رو ترک و عادت خوب رو درست کنیم که بتونیم عادت ها و تمرین هایی که کتاب سایکو ارایه میده استفاده کنیم .

موفق باشید.

تشکر خالی رو زدم دیدم کافی نیست
    گفتم تشکر زبانی هم ابراز کنم

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,439 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    در مورد تمرین های این فصل من مجدد ارزیابی کردم و به چند مورد رسیدم
    1- تایم خاب من مثل شما ظاهرا مشکل داره اما از نوعی متفاوت . من ماکسیسمم زمان خاب مفیدم 3 ساعت هست در شبانه روز. گاهی دوتا 3ساعت میخابم ولی نشده که بتونم بیشتر از این بخابم. تاثیری هم که برام داشته اینه که دائما احساس تحلیل رفتن و فرسایش دارم. ولی با همه تکنیک هایی که یاد گرفتم مثل مدیتیشن و تن آرامی ظاهرا درست بشو نیست. فک کنم باید از قرص های آرامیخش و خاب آور استفاده کنم
    2- در مورد استفاده از موبایل و فضای مجازی من نه تلگرام نه اینستا و نه هیچ اپلیکیشن دیگه ای رو حذف نکرده و نمیکنم فقط وقتی کار باهاشون دارم ازشون استفاده میکنم و تمااااام. فیلم و سریال هم که بیش از یکسال هست ندیدم. کلا تلویزیون روشن نکردم مگر وقتایی که جوجه میخاد فیلم بچگیاشو ببینه یا کارتون سگهای نگهبان . بازیهای من هم محدود میشن به بازیهایی که روزانه با مهرزاد انجام میدم مثل ماشین بازی یا دزد و پلیس یا دنبال هم کردن
    در مورد کارهای کوچک و بی اهمیت باید بگم چند تا کاری رو بصورت روزانه و همزمان دارم انجام میدم
    1- گوش دادن به وبینار اول دوبار در روز
    2- تغییر عادت هایی مثل ساعت بستن به دست راست یا پوشیدن کفش چپ ابتدا و بعد کفش راست (شده چند بار که وسط خیابون یادم افتاده که کفش راست رو اول پوشیده بودم همونجا کفشهام رو درآوردم و برعکس پوشیدم .) و غذاخوردن با دست چپ و مهمتر از همه اینها اینکه توجه کنم که به راحتی میتونم این عادتها رو بشکنم. پس باید عادتهای بدم رو هم از بین ببرم
    3 تایم ورزش کردن های زیادم هم هست که باید بتونم کمش کنم . من میخام انرژی های منفی و افکار منفی رو از خودم دور کنم باید ورزش کنم اونم به شکل شدید و پوست بکننن .
    4 کوهی از ویس های کتابهای صوتی ام هم هست که ضبط شدن و ادیت نشدن و باید زمان براشون خالی کنم تا ادیت بزنم.

یه کار دیگه ای هم که دارم روزانه انجام میدم شکرگزاری راندا برن هست که توی این چند سال اخیر برای چندمین بار هست که دارم انجام میدم و قدیم تر ها معجزه شکرگزاری رو واقعا دیدم و الان هم شدیدا نیاز به معجزه اش دارم

شاد باشید
    سلام و عرض ادب خدمت شما سرکار خانم سارا
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    به شخصه تشکر میکنم از شما و تمام دوستان من کل خلاصه برداریهاتون رو همیشه در حال مطالعه هستم ، اما متاسفانه تایم و انتخاب کتابها و زمان مطالعه هممون باهم متفاوت هست چون همونطور که استاد گفتند ما با بروز یک مشکل کتابی در مورد اون مورد پیدا میکنم و عادت جدید و صحیح رو میسازم و میرم دنبال عادت و کتاب دیگه که میشه گفت شرایط و مراحل پیش رو برا من تعیین میکنه کدوم کتاب رو مطالعه کنم و خودم نقشی ندارم در این مورد ، برا همین تو این تاپیک نمیتونم فعالیت داشته باشم اما همه خلاصه برداریهای تمام دوستان رو مطالعه میکنم و میتونم بگم :
    همتون فوق العاده هستین
    در مورد تمرینات فایل وبینار اول قبل از شروع دوره پرایس اکشن تبریک میگم بهتون در آینده نتیجه این تمرین به ظاهر ناچیز و بی اهمیت رو خواهید دید همونطور که من 13 ماه پیش انجام دادم و ارسال کردم در تاپیک تمرین آقای کمانچه گفتن که در آینده نتیجه انجام دادن این تمرین به ظاهر کم اهمیت رو میبینی و من نتیجش رو دیدم و هنوز هم هروقت نیاز بود میرم اون پستم رو میخونم و دوباره از نو شروع میکنم .
    دوباره تشکر میکنم از شما و تک تک دوستان این تاپیک و آرزوی بهترینهارو دارم برا تک تکتون
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 01-11-2022 در ساعت 15:20
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,848 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام به سرکار خانوم سحر و سرکار خانوم سارا

اگر لطف کنید برایند ، تجربه ، پند ، نکته و نتیجه هاتون رو در مورد این دو هفته تمرین در اختیار من و دوستان بزارید بسیار ممنون میشیم . @sara.sat @Sahar69830
    در طول این دو هفته من قرار بود این کار ها رو انجام بدم یا ازشون دوری کنم .

-برنامه روزانه ، هفتگی ، ماهانه و 3 ماهه برای خودم بنویسم که برای انجام این عادت نیاز به
    خاموش کردن گوشی 1 ساعت بعد از خواب و 1 ساعت بعد از بیداری که این زمان رو به صورت مرکب انجام میدم ( هر روز 3-5 دقیقه ) ( که این تمرین برای تمرین 3 هست که کارهایی که نباید انجام بدم و مکمل هم هست )
    2-خوابم رو به صورت مرکب درست کنم ( بزرگ ترین مشکل من زمان خوابم هست و باید زمانش رو درست کنم ( من یک ماه خوابم رو اندازه گرفتم و متوسط 8-9 ساعت میخوام که نرمال هست ولی زمانم خوابم بد هست مثلا ساعت 3 تا 12 ظهر )
    3- کار هایی که برام مهم تر هست رو در زمان هایی قرار بدم که کمترین حواس پرتی رو دارم مثل در صبح ( که نیاز داره اول خوابم رو درست کنم )
    4-قبل از خواب برای فردا برنامه ریزی کنم
    5- بازی فراوانی ( تا روز 45 ررفتم ماه پیش و استاپ خوردم )
    6- قرار دادن تایمر و برنامه روزانه کنارم

3- کارهایی که نباید انجام بدم : 1- یک عدد از سریال هایی که میبینم رو حذف میکنم ( کلا 2 سریال رو دنبال میکنم )
    2- کنار گذاشتن 1 ساعت گوشی قبل و بعد از خواب ( به صورت مرکب )
    3- یک برنامه داخل گوشیم نصب کرده بودم که در مدت زمان استفاده از گوشی و برنامه هارو بهم میگفت که میانگین روزی 1 ساعت بود در این هفته و بیشترینش هم کروم بود که با اونم به تاپیک سر میزدم و تلگرام نهایت 15 دقیقه و اینستا رو هم خیلی وقته ندارم و عادت استفاده زیاد از گوشی رو قبلا ترک کردم و فقط یک بازی مونده بود که اونم 2-3 روز پیش پاک کردم .

و کار هایی که در طول این هفته انجام دادم :
    برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه برای خودم طراحی کردم
    و از برآیند هفته اول راضی بودم و الان که در حال تیک زدن برنامه هفتگیم بودم تا حدودی برای هفته اول راضی بودم و اغلبشون تیک خورد و به این نتیجه رسیدم که :
    اغلب توصیه میکنند که کارهای خیلی بزرگ رو در ابتدا انجام بدید و کارهای کوچیک رو برای بعد بزارید ولی من به این نتیجه رسیدم که اول کارهای کوچیک رو انجام بدم تا لیست روزانه ام خلوت بشه و اون حس تیک زدن هدف روزانه هم داشته باشم بعد سراغ کارهای نسبتا سنگین برم

در این برنامه روزانه این نکات رو مینوشتم :
    جمله امروز ، کارهای امروز ، بازی فراوانی ، ساعت خواب و بیداری ، اهداف مهم این ماه و سه کار مهم امروز .

خواب رو هم به صورت مرکب در حال درست کردنش هستم و هر روز 5 دقیقه زودتر میخوابم و از اون طرف هم 5 دقیقه زودتر بیدار میشم . برنامه 100 روز رو هم نوشتم تا به اون هدفی که مدنظرم هست در خواب رو برسم و فقط در این هفته
    1 شب رو رعایت نکردم و کمی دیرتر خوابیدم
    و تا الان حدود 35 دقیقه زودتر میخوابم و از اون طرف هم 35 دقیقه زودتر بیدار میشم .
    مورد 3 نیاز دارم اول خوابم رو درست کنم تا در ساعت های صبح که اطرافم خلوت هست بتونم کارهامو انجام بدم .
    مورد 4 رو متاسفانه انجام ندادم ولی سعی میکنم این مورد رو در این هفته انجام بدم
    مورد 5 رو طبق برنامه در حال انجام دادنش هستم و امروز روز هفتم از بازی فراوانیم بود .
    مورد 6 رو هم شکست خودم

برایند : باید در این هفته موارد 4 و 6 رو عملی کنم .

در مورد کارهایی که نباید انجام بدم :
    1- تا حدودی تونستم بهش بی اهمیت باشم ولی سعی میکنم کلا رفعش کنم .
    2- قبل از خواب 15 دقیقه گوشی رو کنار میزارم و بعد از بیداری هم روزای اولش رو تونستم ولی روز های بعدی رو فراموش کردم

برایند : سعی بر انجام دادن مورد 2 که بعد از خواب هم گوشی رو کنار بزارم .

در مورد فصل دوم اگر دوستان راضی باشند که برای فصل دوم هم یک هفته زمان بزاریم و دوباره مثل فصل اول براش زمان تعیین کنیم و تمارینش رو انجام بدیم .
    یک اشتباهی که من داشتم باید در طول این تمارین باز فصل اول رو مطالعه میکردیم و پیوسته مطالعه رو داشته باشیم که در فصل دوم این مورد رو هم لحاظ میکنیم .

موفق باشید .

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به سرکار خانوم سحر و سرکار خانوم سارا

اگر لطف کنید برایند ، تجربه ، پند ، نکته و نتیجه هاتون رو در مورد این دو هفته تمرین در اختیار من و دوستان بزارید بسیار ممنون میشیم . @sara.sat @Sahar69830
    در طول این دو هفته من قرار بود این کار ها رو انجام بدم یا ازشون دوری کنم .

-برنامه روزانه ، هفتگی ، ماهانه و 3 ماهه برای خودم بنویسم که برای انجام این عادت نیاز به
    خاموش کردن گوشی 1 ساعت بعد از خواب و 1 ساعت بعد از بیداری که این زمان رو به صورت مرکب انجام میدم ( هر روز 3-5 دقیقه ) ( که این تمرین برای تمرین 3 هست که کارهایی که نباید انجام بدم و مکمل هم هست )
    2-خوابم رو به صورت مرکب درست کنم ( بزرگ ترین مشکل من زمان خوابم هست و باید زمانش رو درست کنم ( من یک ماه خوابم رو اندازه گرفتم و متوسط 8-9 ساعت میخوام که نرمال هست ولی زمانم خوابم بد هست مثلا ساعت 3 تا 12 ظهر )
    3- کار هایی که برام مهم تر هست رو در زمان هایی قرار بدم که کمترین حواس پرتی رو دارم مثل در صبح ( که نیاز داره اول خوابم رو درست کنم )
    4-قبل از خواب برای فردا برنامه ریزی کنم
    5- بازی فراوانی ( تا روز 45 ررفتم ماه پیش و استاپ خوردم )
    6- قرار دادن تایمر و برنامه روزانه کنارم

3- کارهایی که نباید انجام بدم : 1- یک عدد از سریال هایی که میبینم رو حذف میکنم ( کلا 2 سریال رو دنبال میکنم )
    2- کنار گذاشتن 1 ساعت گوشی قبل و بعد از خواب ( به صورت مرکب )
    3- یک برنامه داخل گوشیم نصب کرده بودم که در مدت زمان استفاده از گوشی و برنامه هارو بهم میگفت که میانگین روزی 1 ساعت بود در این هفته و بیشترینش هم کروم بود که با اونم به تاپیک سر میزدم و تلگرام نهایت 15 دقیقه و اینستا رو هم خیلی وقته ندارم و عادت استفاده زیاد از گوشی رو قبلا ترک کردم و فقط یک بازی مونده بود که اونم 2-3 روز پیش پاک کردم .

و کار هایی که در طول این هفته انجام دادم :
    برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه برای خودم طراحی کردم
    و از برآیند هفته اول راضی بودم و الان که در حال تیک زدن برنامه هفتگیم بودم تا حدودی برای هفته اول راضی بودم و اغلبشون تیک خورد و به این نتیجه رسیدم که :
    اغلب توصیه میکنند که کارهای خیلی بزرگ رو در ابتدا انجام بدید و کارهای کوچیک رو برای بعد بزارید ولی من به این نتیجه رسیدم که اول کارهای کوچیک رو انجام بدم تا لیست روزانه ام خلوت بشه و اون حس تیک زدن هدف روزانه هم داشته باشم بعد سراغ کارهای نسبتا سنگین برم

در این برنامه روزانه این نکات رو مینوشتم :
    جمله امروز ، کارهای امروز ، بازی فراوانی ، ساعت خواب و بیداری ، اهداف مهم این ماه و سه کار مهم امروز .

خواب رو هم به صورت مرکب در حال درست کردنش هستم و هر روز 5 دقیقه زودتر میخوابم و از اون طرف هم 5 دقیقه زودتر بیدار میشم . برنامه 100 روز رو هم نوشتم تا به اون هدفی که مدنظرم هست در خواب رو برسم و فقط در این هفته
    1 شب رو رعایت نکردم و کمی دیرتر خوابیدم
    و تا الان حدود 35 دقیقه زودتر میخوابم و از اون طرف هم 35 دقیقه زودتر بیدار میشم .
    مورد 3 نیاز دارم اول خوابم رو درست کنم تا در ساعت های صبح که اطرافم خلوت هست بتونم کارهامو انجام بدم .
    مورد 4 رو متاسفانه انجام ندادم ولی سعی میکنم این مورد رو در این هفته انجام بدم
    مورد 5 رو طبق برنامه در حال انجام دادنش هستم و امروز روز هفتم از بازی فراوانیم بود .
    مورد 6 رو هم شکست خودم

برایند : باید در این هفته موارد 4 و 6 رو عملی کنم .

در مورد کارهایی که نباید انجام بدم :
    1- تا حدودی تونستم بهش بی اهمیت باشم ولی سعی میکنم کلا رفعش کنم .
    2- قبل از خواب 15 دقیقه گوشی رو کنار میزارم و بعد از بیداری هم روزای اولش رو تونستم ولی روز های بعدی رو فراموش کردم

برایند : سعی بر انجام دادن مورد 2 که بعد از خواب هم گوشی رو کنار بزارم .

در مورد فصل دوم اگر دوستان راضی باشند که برای فصل دوم هم یک هفته زمان بزاریم و دوباره مثل فصل اول براش زمان تعیین کنیم و تمارینش رو انجام بدیم .
    یک اشتباهی که من داشتم باید در طول این تمارین باز فصل اول رو مطالعه میکردیم و پیوسته مطالعه رو داشته باشیم که در فصل دوم این مورد رو هم لحاظ میکنیم .

موفق باشید .

سلام وعرض ادب به شما و دوستان

منم ک مشکل اصلی خوابم بود رو تونستم کمی بهتر کنم ولی طبق برنامه ریزی پیش نرفته.چون من خواب ظهرم رو میخوام حذف کنم ولی مغزم مقاومت زیادی میکنه،به زور قهوه 90درصد بیدار میمونم ولی رو حالت استند بایم طبق عادت خوابم میاد ولی بخاطر قهوه خوابم نمیبره و تا 2 3 ساعت چشمام باز و مغزم خوابه و توی این تایم سعی میکنم فقط بیدار بیمونم حالا هرطور ک شده و سعی براینکه فعلا کارامد باشه ندارم .
    برنامه ریزی :شبها تا قبل از 2حدودا خواب و صبح حداکثر قبل 9 بیدار باشم. نتیجه ی کلی 50 50 تونستم انجام بدم

بازی فراوانی شکست دوباره خورد و در روز 22 دوباره از اول شروع کردم.
    و به نتیجه ای ک رسیدم میشه یک برنامه ریزی هم برای بازی فراوانی داشت. چون باید به واقعیت نزدیک باشه ، میشه یک خرج کردهایی رو ب صورت روزانه هفتگی ماهانه و سالانه رو در بازی به طور تکرار داشت. و اولین باری ک بازی رو بالای 100 روز رسوندم تا 30 الی 35 روز پول هارو خرج خرید کردن بود . به بعد مسافرت و جهان گردی بود ک خوب چون نمی شد خرج کردهارو دقیق داشته باشم بازی رو روز 120 کنسل کردم و دوباره از اول .
    برایند کلی شکست و شروع دوباره شروع دوباره بازی

برای اموزش های دوره هم کم کم دارم پیش میرم. شاید 10تا دفتر برای دوره داشته باشم ک هر کدوم برای مبحث خاصی هست. فقط 3 دفتر مهمتر حالت کلاسوری داره ک امکان اضافه کردن برگه یا نکته در دور جدید مشاهده فایل ها رو داره و مطالب اموزشی نامرتب نیست و استفاده از تعداد زیادی از خودکارهای رنگی برای فهرست بندی و سر فصل و موضوغات و مرتب بودن مطالب

مطالعه (شنیدن) کتاب هر روز هم دارم . ک خیلی کمک کننده بوده توی انگیزه داشتن. فعلا مثل متد اموزشی دوره کتاب هارو یک دور فقط گوش میکنم و در دورهای بعدی نکته برداری
    پ ن:چون من نصف تایم روز رو خواب هستم سعی میکنم کتاب ها و ... رو بیشتر صوتی داشته باشم تا به بقیه ی کارها برسم فعلا تا تایم خوابم منظم بشه اکثرا شنیدنی

یک ورق چوب پنبه هم برای یادداشت گزاری روی دیوار کنار سیستم گذاشتم ک برنامه ریزی هام جلوی چشم باشن برای تیک خوردن چون توی دفتر یا دفترچه بود نگاه نمیکردمشون
    داشتن یک تایمر همراه مثل کورنومتر هم خیلی خوبه ک همراهمون باشه و بتونیم تایم کارهامون رو داشته باشیم

در مورد وبینار اول هم کاری ک انجام دادم قبلا همون اوایل ک به دوره اومدم، فایل رو صوتی ضبط کردم و حین انجام کارهایی ک تمرکز خاصی لازم نداشت گوش میدادم شاید روزی 3 یا 4بار هم گوش میدادم و دوباره تو این هفته بعد از صحبت های سارای عزیز گوش کردن هارو دوباره شروع کردم و چون همش توی خونه هستم اون تمرینات رو ب اون صورت نمیتونم داشته باشم با کار خونه تطبیق دادمشون،و کلا همه ی کارهایی ک مشکلی ایجاد نکنه دست راست و چپ رو زمانی ک یادم بود کلا عوض میکردم ؛ مثلا ریز کردن پیاز ک طبق عادت چاقو دست راست هست و پیاز دست چپم اونهارو جا بجا کردم و دیدم خیلی سخته و وقتی دقت کردم دیدم (طبق عادت قبلی هنگامی ک چاقو دست راستم هست پیاز دست چپ) پیاز و دست چپ ثابت هستن و چاقو و دست راست درحال حرکت و خورد کردن.
    و هنگامی ک جا ب جا کردمشون چاقو رو ب دست چپ دادم و پیاز دست راست(عادت جدید) دیدم طبق عادت قبلیم دست راستم و پیاز در حال حرکت و دست چپ و چاقو ثابت و تجربه هایی از این قبیل

برای اموزش زبان هم متاسفانه هنوز به نتیجه ای نرسیدم ک حضوری برم یا اموزش های غیر حضوری رو داشته باشم،غیر حضوری فعلا راحت ترم چون توی خونه مشغله زیاد دارم ، حداقل تا وقتی ک خواب و برنامه ریزی درستی داشته باشم حضوری نباشه بهتره چون بقیه کارهام عقب میافته در مورد اموزش زبان اگه راه کار و پیشنهادی دارین خوشحال میشم بشنوم چون با هیییچ متد و اموزشی اشنایی ندارم و فقط اموزش نصرت رو میشناسم، اموزشهای زیادی هستن ولی چون نمیدونم کارامد هستن یا ن تهیه نکردمشون

برای ورزش و باشگاه هم ک به شکست ختم شد و فعلا کاری پیشت نرفت یک روز رفتم باشگاه و دیدم وقت زیادی ازم گرفت و باعث عقب افتادن کارهام شد برای همین این رو هم فعلا باید توی خونه داشته باشم و وسایلش رو تهیه کنم

شبکه های اجتماعی هم ک حذف یا کم کردم

برایند کلی از همه: من به هیچ کارم نمیتونم برسم در صورتی ک : 1خوابم تنظیم بشه 2 تنبلی رو بزارم کنار 3 برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشم

درد مورد فصل دوم هم من مشکلی ندارم هرچی شما دوستان بگین
    ویرایش توسط Sahar69830 : 01-15-2022 در ساعت 12:58

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

Mobhamname آواتار ها
    650 بار در 217 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت همه دوستان بخیر من یک سوال داشتم ممنون می*شم دوستان جواب بدن.
    در کتاب دعوت به تمرین ذن صفحه 30 یک جلمه هست میگه " راهی نشان می داد که درد و رنج زندگی را پشت سر می گذاشت" منظور از این جمله در این کتاب چیه اون راه چی هست؟؟
    با تشکر از دوستان
    "عضوی از خانواده آکادمی ویو"

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Mobhamname عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب به شما و دوستان

منم ک مشکل اصلی خوابم بود رو تونستم کمی بهتر کنم ولی طبق برنامه ریزی پیش نرفته.چون من خواب ظهرم رو میخوام حذف کنم ولی مغزم مقاومت زیادی میکنه،به زور قهوه 90درصد بیدار میمونم ولی رو حالت استند بایم طبق عادت خوابم میاد ولی بخاطر قهوه خوابم نمیبره و تا 2 3 ساعت چشمام باز و مغزم خوابه و توی این تایم سعی میکنم فقط بیدار بیمونم حالا هرطور ک شده و سعی براینکه فعلا کارامد باشه ندارم .
    برنامه ریزی :شبها تا قبل از 2حدودا خواب و صبح حداکثر قبل 9 بیدار باشم. نتیجه ی کلی 50 50 تونستم انجام بدم

بازی فراوانی شکست دوباره خورد و در روز 22 دوباره از اول شروع کردم.
    و به نتیجه ای ک رسیدم میشه یک برنامه ریزی هم برای بازی فراوانی داشت. چون باید به واقعیت نزدیک باشه ، میشه یک خرج کردهایی رو ب صورت روزانه هفتگی ماهانه و سالانه رو در بازی به طور تکرار داشت. و اولین باری ک بازی رو بالای 100 روز رسوندم تا 30 الی 35 روز پول هارو خرج خرید کردن بود . به بعد مسافرت و جهان گردی بود ک خوب چون نمی شد خرج کردهارو دقیق داشته باشم بازی رو روز 120 کنسل کردم و دوباره از اول .
    برایند کلی شکست و شروع دوباره شروع دوباره بازی

برای اموزش های دوره هم کم کم دارم پیش میرم. شاید 10تا دفتر برای دوره داشته باشم ک هر کدوم برای مبحث خاصی هست. فقط 3 دفتر مهمتر حالت کلاسوری داره ک امکان اضافه کردن برگه یا نکته در دور جدید مشاهده فایل ها رو داره و مطالب اموزشی نامرتب نیست و استفاده از تعداد زیادی از خودکارهای رنگی برای فهرست بندی و سر فصل و موضوغات و مرتب بودن مطالب

مطالعه (شنیدن) کتاب هر روز هم دارم . ک خیلی کمک کننده بوده توی انگیزه داشتن. فعلا مثل متد اموزشی دوره کتاب هارو یک دور فقط گوش میکنم و در دورهای بعدی نکته برداری
    پ ن:چون من نصف تایم روز رو خواب هستم سعی میکنم کتاب ها و ... رو بیشتر صوتی داشته باشم تا به بقیه ی کارها برسم فعلا تا تایم خوابم منظم بشه اکثرا شنیدنی

یک ورق چوب پنبه هم برای یادداشت گزاری روی دیوار کنار سیستم گذاشتم ک برنامه ریزی هام جلوی چشم باشن برای تیک خوردن چون توی دفتر یا دفترچه بود نگاه نمیکردمشون
    داشتن یک تایمر همراه مثل کورنومتر هم خیلی خوبه ک همراهمون باشه و بتونیم تایم کارهامون رو داشته باشیم

در مورد وبینار اول هم کاری ک انجام دادم قبلا همون اوایل ک به دوره اومدم، فایل رو صوتی ضبط کردم و حین انجام کارهایی ک تمرکز خاصی لازم نداشت گوش میدادم شاید روزی 3 یا 4بار هم گوش میدادم و دوباره تو این هفته بعد از صحبت های سارای عزیز گوش کردن هارو دوباره شروع کردم و چون همش توی خونه هستم اون تمرینات رو ب اون صورت نمیتونم داشته باشم با کار خونه تطبیق دادمشون،و کلا همه ی کارهایی ک مشکلی ایجاد نکنه دست راست و چپ رو زمانی ک یادم بود کلا عوض میکردم ؛ مثلا ریز کردن پیاز ک طبق عادت چاقو دست راست هست و پیاز دست چپم اونهارو جا بجا کردم و دیدم خیلی سخته و وقتی دقت کردم دیدم (طبق عادت قبلی هنگامی ک چاقو دست راستم هست پیاز دست چپ) پیاز و دست چپ ثابت هستن و چاقو و دست راست درحال حرکت و خورد کردن.
    و هنگامی ک جا ب جا کردمشون چاقو رو ب دست چپ دادم و پیاز دست راست(عادت جدید) دیدم طبق عادت قبلیم دست راستم و پیاز در حال حرکت و دست چپ و چاقو ثابت و تجربه هایی از این قبیل

برای اموزش زبان هم متاسفانه هنوز به نتیجه ای نرسیدم ک حضوری برم یا اموزش های غیر حضوری رو داشته باشم،غیر حضوری فعلا راحت ترم چون توی خونه مشغله زیاد دارم ، حداقل تا وقتی ک خواب و برنامه ریزی درستی داشته باشم حضوری نباشه بهتره چون بقیه کارهام عقب میافته در مورد اموزش زبان اگه راه کار و پیشنهادی دارین خوشحال میشم بشنوم چون با هیییچ متد و اموزشی اشنایی ندارم و فقط اموزش نصرت رو میشناسم، اموزشهای زیادی هستن ولی چون نمیدونم کارامد هستن یا ن تهیه نکردمشون

برای ورزش و باشگاه هم ک به شکست ختم شد و فعلا کاری پیشت نرفت یک روز رفتم باشگاه و دیدم وقت زیادی ازم گرفت و باعث عقب افتادن کارهام شد برای همین این رو هم فعلا باید توی خونه داشته باشم و وسایلش رو تهیه کنم

شبکه های اجتماعی هم ک حذف یا کم کردم

برایند کلی از همه: من به هیچ کارم نمیتونم برسم در صورتی ک : 1خوابم تنظیم بشه 2 تنبلی رو بزارم کنار 3 برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشم

درد مورد فصل دوم هم من مشکلی ندارم هرچی شما دوستان بگین
    سلام سرکار خانوم سحر
    روز خوبی رو داشته باشید

قرار نبود ما چیزی رو یهو حذف کنیم ، قرار به صورت اثر مرکب تغییراتی در زندگی مون ایجاد کنیم ، طبق پست های قبلی دو روش برای تغییر عادت وجود داره : 1- پریدن تو استخر اب سرد 2- به صورت مرکب
    طبق تجربه اندکی که دارم نمیشه به صورت یک دفعه خوابی که بدن شما در طول یک مدت ( هرچه بیشتر تغییرش سخت تر ) بهش عادت کرده رو حذف کنید و اگرم حذف کنید خب نتیجه همین چیزایی هست که گفتید و در طولانی مدت باعث کم حوصلگی ، بد اخلاقی و... میشه .
    پس در این مورد شما اصل اولیه مون که تغییرات کوچک رو زیر پا گذاشتید . هر شب 5 دقیقه زودتر بخوابید . طبق برنامه هدف روی کاغذ بنویسید که چند روز لازم دارید تا به مدت زمان لازم برسید . ( تغییرات کوچک و به ظاهر کم اهمیت )
    داخل برنامه ریزی یادداشت کردید از ساعت 2 تا 9 صبح که میشه حدود 7 ساعت خواب ، در پست های قبلی هم فرموده بودید 11 ساعت میخوابید و این تغییر به این منظوره شما 4 ساعت خواب رو در یک هفته میخواستید تغییر بدید.

در مورد بازی فراوانی منم مثل شما شکست خورده ام و امروز روز هشتم هستم .

در مورد دفاتر دوره ، من 4 تا دفتر برای دوره دارم ، دفتر ترید ، دوره پرایس ( که داخلش امار . پست هاو... ) ، دوره فراکتال 1 و 2 هست . کلیت کتاب ها هم با خودکار ابی هست منم دفتر زیاد دارم مثلا 4 تاش برای ترید ، 1 دونه برای برنامه روزانه ، یکیش برای خلاصه های کتاب ، یکی برای دوره های کوین و.... ولی همشون برام یک ارزش رو دارن و نمیگم این اهمیتش بیشتره یا این کمتره.

یک چیزی رو خیلی در این پست اشاره کردید " بقیه کار هام " به شکلی که انگار بهونه خوبی برای توجیه کار هاتون به نظر میرسه پیش خودتون ، چون در کارهایی که شکست خوردید مقصر رو خودتون ندوستید و انداختید به کارهای دیگه ( شرمنده رک صحبت میکنم در این مورد )
    تمرین اول فصل اول شناخت بهونه هاتون بود پس این پست رو مطالعه کنید و بهونه هایی که اوردید رو یادداشت کنید .

این همه کار که میشه با دست مخالف انجام داد ، حالا چرا تستتون با چاقو بوده استاد 3 تا 21 روز رو گفته بودند 21 روز 21 نوشتن عادات 21 نوشتن فردی که میخواید بعش تبدیل بشید و 21 روز تغییر عادات کوچک ( یک جمله در این فایل هست که میگه توانایی این نیست که در یک روز 1000 درصد بگیری بلکه توانایی این هست طبق برنامه ریزی پیش بری )

در مورد زبان ، من طوری که خودم زبان انگلیسی رو یاد گرفتم اموزشگاه حضوری بود و 7 سال طول کشید یک استادی داشتم تو زبان که به بالای 5 زبان مسلط بود ( عربی - اسپانیایی - المانی و... و هر کدوم هم به گویش های مختلف )
    گفت طوری که من این زبان هارو یاد گرفتم ، کل گرامر های یک زبان رو میشه تو 20 صفحه خلاصه کرد پس مشکل گرامر نیست ، هر روز مثل تکنیک جعبه لایتنر من 5 تا کلمه رو حفظ میکردم . ( تکنیک لاینتر اموزشش در اینترنت هست ) به این شکل تو مدت 3 ماه اکثر کلمات یک زبان رو یاد میگرفته .

در مورد باشگاه و ورزش ، نوشتید وقت زیادی رو ازم میگرفت . ایا زمان گذاشتن برای بهبود سلامتی و جسم خودتون هر جقدر هم باشه باز میگید زیاد ؟! بهترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودتون هست .
    من هم داخل خونه تمرین کردم و هم داخل باشگاه ، بعد از 5 ماه پیوسته من فقط یک پنجشنبه رو تمرین نکردم که اونم کار پیش اومد . تجربه که از تمرین داخل خونه داشتم : در اوایل خوب پیش میره ولی زمانی که خسته میشید و تمام حرکات رو انجام ندادید میگید بیخیال و خسته شدم و ادامه نمیدید . ولی داخل باشگاه اینطوری نیست ( اگر همراه یا مربی داشته باشید که اصلا نمیزاره از زیر تمرین در برید ) . ماه اول تمرین که هماهنگ سازی عصب و عضله هست و نیاز به چنان تمرین خاص و فشرده ای نداره و اغلب برنامه هایی که داده میشه تمرین تمام قسمت بدن در یک روز هست تا به اصطلاح عصب و عضله هاتون هماهنگ بشه .

در کل بیشتر سعی کرده بودید بهانه بیارید تا عمل کنید و از شکست هاتون درس بگیرید .

با این حساب فکر کنم باید دوباره فصل اول رو بخونیم

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

alijafari آواتار ها
    12,223 بار در 1,238 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 33 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام خدمت جنابJohn D. Rockefeller@ یک کاری که میتونید انجام بدین استفاده از google calendar هست که خودم استفاده میکنم واقعا عالیه چیزی رو توی برنامه فراموش نمیکنید تشکر از شما بابت این همه فعالیت در انجمن بویژه تاپیک های تمرین

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از alijafari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alijafari نمایش پست ها
    سلام خدمت جنابJohn D. Rockefeller@ یک کاری که میتونید انجام بدین استفاده از google calendar هست که خودم استفاده میکنم واقعا عالیه چیزی رو توی برنامه فراموش نمیکنید تشکر از شما بابت این همه فعالیت در انجمن بویژه تاپیک های تمرین

سلام اقا علی عزیز
    حالتون عالی باشه

دو نکته که وجود داره اولیش این هست :
    لذتی که نوشتن روی کاغذ و بعدی تیک زدن کنارش به ادم میده رو من از برنامه ها نگرفتم .( از لحاظ علمی هم ثابت شده که نوشتن روی کاغذ بهتره و تاثیر تیک زدن باعث ازد سازی دوپامین میشه )
    نکته بعدی از چه زمانی یادگرفتن کمتر شده ؟
    از زمانی که از دوران دبیرستان وارد داشنگاه میشیم . 1- زمان های مشخصی برای اموزش دیگه براتون تعریف نمیشه و خودتون این زمان هارو تعیین میکنید 2- نوشتن - در داشنگاه از نوشتن خودداری میکنید و از دیگران جزوه میگید یا حتی صدای استاد رو ضبط میکنید .
    از تاثیر نوشتن غافل نشید ، من از نوع نوشتن خودم میتونم متوجه بشم که چه حسی در فلان روز داشتم ( فشار اورده شده روی کاغذ ، غلط املایی ، جملات ، کارها و .... )
    والی از تایپ در گوشی یا سیستم نمیشه متوجه این احساسات شد .

موفق باشید.

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع