صفحه 93 از 554 نخستنخست ... 43839192939495103143193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 921 به 930 از 5533

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezasj نمایش پست ها
    سلام علی جان
    ممنون از بحث جالبی که مطرح کردید.
    آقا امین در آینده حتما بهترین جواب رو میدهند.

با اجازه بنده ام نظرم رو میگم خدمتتون. امیدوارم براتون کارآمد باشه
    نظر من اینه که شما درسته در روز تعداد ساعات کمتری برای سیستم 70 درصد وین ریت میزارید ولی شاید در ماه برای رسیدن به اون سود ماهیانه بخواین باز بیشتر وقت بزارید چون از این تریدهایی که در روز میکنید شاید 30 درصدش به ضرر ختم شه و دقیقا این عدد ساعتی که نوشتید حاصلش سود نیست. در نتیجه برای مثال برای افزایش سرمایه 100 درصدی در ماه مجبور شید دوباره پای چارت بشینید.
    یک دیدگاه دیگه ی من اینه که برای شخص خودم، مرحله اولم اینه در ریل به سود مناسب و پولی که بی نیازم کنه برسم و بعد که مسلط تر شدم بیام سیستمم رو از نظر زمانی هم بهبود بدم . یعنی تا وقتی که در ریل به سود مناسب برسم تعداد ساعات پای چارت نشستن برام مهم نیست. مهم اینه که بتونم هم پول در بیارم که بی نیاز شم در کنارش با پای چارت نشستن قطعا تسلطم هم بالاتر بره و نهایتا میرسم به جایی که خیلی سریع سود رو از بازار بگیرم.

نتیجتا بنده با سیستم با وین ریت بالای شما موافق تر هستم.

شاد و سلامت باشید
    سلام محمد رضا جان سپاس از توجهت
    اون موردی که میفرمایید را حساب کردم .البته خطا داشت و الان درستش کردم.به این شکل میشه
    Screen Shot 1-7-2022 at 4.57 AM.png

البته این فقط یک مثاله و دقیقا عین واقعیت نیس و با آمار به دستش نیوردم .طبق تجربه کلی و با یه حساب سرانگشتی دارم پایین بالاش میکنم.
    من خودم هم نسبت به سیستم وین ریت بالا حس بهتری دارم ولی میخوام احساسمو با عدد و منطق به چالش بکشم چون احتمال میدم پشت احساسم یک الگوی غیر موثر وجود داره.
    ضمن اینکه وقتی ساعت های زیادی را در اون سیستم دقیق؛صرف تحلیل کردم،پذیرفتن اون 5% ضرر برام سخت میشه و از طرف دیگه موقع جبرانش دقت و کارایی اولیه را ندارم.و علاوه بر اون من یکم پشت چارت نشستن طولانی مدت کلافم میکنه و وقتی خسته میشم به شکل عجیبی ذهنم موقعیت سازی میکنه که نمیدونم چطوری توضیحش بدم:dیعنی اون زمانی که ترید میزنم براساس اصوله ولی بعدش میبینم که غلط بوده و خستگی باعث اشتباه کردنم شده.
    به روش های مختلف از روزه های متوالی دوپامین گرفته تا مراقبه های عمیق و طولانی مدت و استفاده تکنیکها و روشهای مختلف کنترل افکار و احساسات ،سعی کردم ذهنم را آروم کنم و در اختیار بگیرم که موفق هم بوده ولی آخرش یه زمانایی به خصوص در زمان خستگی طولانی مدت اون شروع میکنه به کنترل کردن من و کار دستم میده.شاید بخاطر سن و فیزیولوژیمه ،من 8 سال از شما کوچیکترم،مجردم و طبع شدیدا صفراوی دارم و احتمالا همیناس که صبر طولانی مدت را برام کلافه کننده و دشوار میکنه

بازم ممنونم از پاسختون.
    موفق باشید

2. 16 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

mahdiniz آواتار ها
    5,062 بار در 451 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    اون موردی که میفرمایید را حساب کردم .البته خطا داشت و الان درستش کردم.به این شکل میشه

البته این فقط یک مثاله و دقیقا عین واقعیت نیس و با آمار به دستش نیوردم .طبق تجربه کلی و با یه حساب سرانگشتی دارم پایین بالاش میکنم.
    من خودم هم نسبت به سیستم وین ریت بالا حس بهتری دارم ولی میخوام احساسمو با عدد و منطق به چالش بکشم چون احتمال میدم پشت احساسم یک الگوی غیر موثر وجود داره.
    ضمن اینکه وقتی ساعت های زیادی را در اون سیستم دقیق؛صرف تحلیل کردم،پذیرفتن اون 5% ضرر برام سخت میشه و از طرف دیگه موقع جبرانش دقت و کارایی اولیه را ندارم.و علاوه بر اون من یکم پشت چارت نشستن طولانی مدت کلافم میکنه و وقتی خسته میشم به شکل عجیبی ذهنم موقعیت سازی میکنه که نمیدونم چطوری توضیحش بدم:dیعنی اون زمانی که ترید میزنم براساس اصوله ولی بعدش میبینم که غلط بوده و خستگی باعث اشتباه کردنم شده.
    به روش های مختلف از روزه های متوالی دوپامین گرفته تا مراقبه های عمیق و طولانی مدت و استفاده تکنیکها و روشهای مختلف کنترل افکار و احساسات ،سعی کردم ذهنم را آروم کنم و در اختیار بگیرم که موفق هم بوده ولی آخرش یه زمانایی به خصوص در زمان خستگی طولانی مدت اون شروع میکنه به کنترل کردن من و کار دستم میده.شاید بخاطر سن و فیزیولوژیمه ،من 8 سال از شما کوچیکترم،مجردم و طبع شدیدا صفراوی دارم و احتمالا همیناس که صبر طولانی مدت را برام کلافه کننده و دشوار میکنه

بازم ممنونم از پاسختون.
    موفق باشید
    من خودم حس میکنم با سیستمی که وین ریتش یه مقدار پایین تر باشه ولی سیگنال بیشتری بده خیلی راحت ترم نسبت به سیستمی که وین ریت 90% ی داشته باشه ولی روزی 1-2 سیگنال به زور بده. دلیلم هم اینه که اگه برفرض من با سیستم 90% ی نتونم توی اولین تریدم سود روزانه رو بگیرم، باید ساعتها پای چارت بشینم تا فقط بتونم اون ضرر رو "جبران" کنم، تازه اگه بتونم! که احتمالا بخلطر خستگی و فرسایشی شدن زمان ترید خلاف چک لیستم موقعیت پیدا کنم و بازم ضرر کنم.
    اما یه مسئله ای هست، سیستمی که 70% وین ریت داشته باشه، تعداد ضرر های متوالیش به مراتب بیشتر از سیستم 90% ی هست.
    احتمال اینکه شما توی 100 تا ترید با سیستم 70% ی، 3 ضرر متوالی داشته باشید 85% هست. ولی با سیستم 95% ی فقط 1 درصد احتمال داره 3 تا ترید رو پشت هم ضرر کنید! از نظر آماری این اختلاف خیلی زیاد هست، ولی وقتی بحث های روانشناسی رو باهاش ترکیب میکنیم، ممکنه اون سیستم 95% ی خیلی هم جالب نباشه.
    من خودم ترجیح میدم سیستم 70% ی رو بیشتر روش کار کنم و بهینه تر و گسترده ترش کنم، چون قبلا با سیستمی که حدود 90% وین ریت داشته باشه کار کردم و گاها خیلی آزاردهنده میشد برام.

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از mahdiniz عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiniz نمایش پست ها
    من خودم حس میکنم با سیستمی که وین ریتش یه مقدار پایین تر باشه ولی سیگنال بیشتری بده خیلی راحت ترم نسبت به سیستمی که وین ریت 90% ی داشته باشه ولی روزی 1-2 سیگنال به زور بده. دلیلم هم اینه که اگه برفرض من با سیستم 90% ی نتونم توی اولین تریدم سود روزانه رو بگیرم، باید ساعتها پای چارت بشینم تا فقط بتونم اون ضرر رو "جبران" کنم، تازه اگه بتونم! که احتمالا بخلطر خستگی و فرسایشی شدن زمان ترید خلاف چک لیستم موقعیت پیدا کنم و بازم ضرر کنم.
    اما یه مسئله ای هست، سیستمی که 70% وین ریت داشته باشه، تعداد ضرر های متوالیش به مراتب بیشتر از سیستم 90% ی هست.
    احتمال اینکه شما توی 100 تا ترید با سیستم 70% ی، 3 ضرر متوالی داشته باشید 85% هست. ولی با سیستم 95% ی فقط 1 درصد احتمال داره 3 تا ترید رو پشت هم ضرر کنید! از نظر آماری این اختلاف خیلی زیاد هست، ولی وقتی بحث های روانشناسی رو باهاش ترکیب میکنیم، ممکنه اون سیستم 95% ی خیلی هم جالب نباشه.
    من خودم ترجیح میدم سیستم 70% ی رو بیشتر روش کار کنم و بهینه تر و گسترده ترش کنم، چون قبلا با سیستمی که حدود 90% وین ریت داشته باشه کار کردم و گاها خیلی آزاردهنده میشد برام.
    سلام وقت بخیر.ممنون از توضیحتون.
    دقیقا مسئله منم همینه.
    در مورد محاسبه احتمال سه ضرر متوالی شما از یه دیدگاه سخت دارید به ماجرا نگاه میکنید.من ترجیح میدم که بگم احتمال سه ضرر متوالی 2.7% هست .میدونم این همون معنی را میده ولی دردش کمتره

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Mm_Shams آواتار ها
    24,211 بار در 1,728 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 44 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام بنظرم خیلی چیز ها میتونن از وین ریت مهم تر باشه
    یک نمونه
    ریسک به ریوارد
    بنظرم ی سیستم 70 درصد با ریسک به ریوارد یک به سه به بالا با ی سیگنال در روز خییلی بهتره تا هر سیستمی که وین ریت خیلی بالایی داره ک ریسک به ریوارد یک به یک دارن

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mm_Shams عزیز تشکر کرده اند:

mohamadrezasj آواتار ها
    18,753 بار در 1,579 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 183 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها

بازم ممنونم از پاسختون.
    موفق باشید

سلام مجدد علی جان
    بله الان فک میکنم محاسبات تکمیل ترشد. خیلی عالیه که همه چیو مد نظر دارید و محاسبه میکنید حرف نداره.
    خوب ماشالله شما 25 سالتونه تقریبا و جوان هستید و میتونید بشینید و مثل ما پیر مرد نیستید که.
    ببینید به نظرم سطح انتظار ما توی انجمن به دلیل اینکه با استاد بزرگی کار میکنیم از سطح تریدرهای کل جهان خیلی بالاتره.شاید این قضیه بعضی موقع ها برای بعضی بچه ها که ندانند که چجوری استفاده کنند مضر هم باشه. شاید به گفته دوستمون در پیام بالا ، در معاملاتتون در وین ریت 95 درصد ضرر هم کردید، مشکلی نیست اون روز تموم میشه و شاید اگر موقعیت برای جبران نداشتید و سطح انرژی تون اومده بود پایین اون روز با 3 درصد منفی هم ببندید مهم نیست! مهم اینه شما ماهیانه و سالیانه چقدر درآمد دارید و میخواهیم به صورت مستمر کار اصلی ما باشه و حرفه ای نگاه کنیم و درآمد مستمر داشته باشیم. در ضمن من الان کنار ویت ریت مدیریت سرمایه هم خیلی برام مهمه. ریسک به ریوارد بالای 1 به 2 توی برنامه ام است.
    ولی اینکه فرمودید از نظر روانشناسی زیاد نشستن اذیتتون میکنه دیگه خودتون انتخاب 70 درصد وین ریت رو انجام دادید و در نتیجه با همون هم باید برنامه ریزی برای ماهیانه و سالیانه داشته باشید عالیه!

انشالله همیشه همینطور موفق باشید
    ویرایش توسط mohamadrezasj : 01-07-2022 در ساعت 19:05
    If you cannot control your emotions,you cannot control your money

10. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohamadrezasj عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezasj نمایش پست ها
    سلام مجدد علی جان
    بله الان فک میکنم محاسبات تکمیل ترشد. خیلی عالیه که همه چیو مد نظر دارید و محاسبه میکنید حرف نداره.
    خوب ماشالله شما 25 سالتونه تقریبا و جوان هستید و میتونید بشینید و مثل ما پیر مرد نیستید که. :d
    ببینید به نظرم سطح انتظار ما توی انجمن به دلیل اینکه با استاد بزرگی کار میکنیم از سطح تریدرهای کل جهان خیلی بالاتره.شاید این قضیه بعضی موقع ها برای بعضی بچه ها که ندانند که چجوری استفاده کنند مضر هم باشه. شاید به گفته دوستمون در پیام بالا ، در معاملاتتون در وین ریت 95 درصد ضرر هم کردید، مشکلی نیست اون روز تموم میشه و شاید اگر موقعیت برای جبران نداشتید و سطح انرژی تون اومده بود پایین اون روز با 3 درصد منفی هم ببندید مهم نیست! مهم اینه شما ماهیانه و سالیانه چقدر درآمد دارید و میخواهیم به صورت مستمر کار اصلی ما باشه و حرفه ای نگاه کنیم و درآمد مستمر داشته باشیم. در ضمن من الان کنار ویت ریت مدیریت سرمایه هم خیلی برام مهمه. ریسک به ریوارد بالای 1 به 2 توی برنامه ام است.
    ولی اینکه فرمودید از نظر روانشناسی زیاد نشستن اذیتتون میکنه دیگه خودتون انتخاب 70 درصد وین ریت رو انجام دادید و در نتیجه با همون هم باید برنامه ریزی برای ماهیانه و سالیانه داشته باشید عالیه!

انشالله همیشه همینطور موفق باشید
    سلام مجدد ممنون از شما
    اختیار دارین شما هم جوونید و هم پخته.جوون بودن زیادی خودش نمیذاره آدم بشینه،برام سواله این دوستانی که هفده هجده سالشونه چجوری میشینن پای چارت ،من تو این سن واقعا یه جا نشستن برام سخت بود:d

دلیل اصلی که این سوال را مطرح کردم همین انتظار بیش از حد بالاس.این چند وقته که ترید نمیزنم دارم روی سیستمم کار میکنم.سیستمم الان بالای هشتاد درصد موفقه و اکثرا زیر یک ساعت پای چارت میشینم.تو برسی هام داشتم میدیدم که میشه با اضافه کرده چنتا فیلتر دیگه موفقیت را به بالای 95 رسوند(با حد ضرر) ولی وقتی برسی میکنم میبینم که این فیلترها زیادی قویه و همونجوری که محاسبه کردم داره از لحاظ زمانی ضرر میزنه.یه جورایی میخوام با این وسواس فکری مقابله کنم
    به قول شما انتخاب شخصیه و به روانشناسی فردی مربوط میشه.یکی از دوستانم که با سیستم آقای ماینر کار میکرد میگفت من وین ریتم 30 درصده ولی میانگین ریسک به ریواردم یک به هفته .یه همچین سیستمی برای من واقعا غیر قابل تحمله
    در کل هممون داریم تلاش میکنیم که خودمون را بشناسیم و نهایتا با خودمون هماهنگتر بشیم

بازم تشکر میکنم.
    موفق و سلامت باشید

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2mSH&3BI نمایش پست ها
    سلام بنظرم خیلی چیز ها میتونن از وین ریت مهم تر باشه
    یک نمونه
    ریسک به ریوارد
    بنظرم ی سیستم 70 درصد با ریسک به ریوارد یک به سه به بالا با ی سیگنال در روز خییلی بهتره تا هر سیستمی که وین ریت خیلی بالایی داره ک ریسک به ریوارد یک به یک دارن
    سلام ابی جان وقت بخیر
    دقیقا درست میفرمایید.خوشبختانه سیستمی که استاد امینو در اختیار ما گذاشتن با فراکتالی کردن مدیریت سرمایش تا 1 به 20 هم ریسک به ریوارد میده.دلیل اینکه 1 به 1 را گفتم اینه که کمتر از این مقدار را نمیگیرم و توی اون محاسبات تفاوتی هم نمیکنه چون تو اون محاسبات یه متغیرر ثابت بین هر دو سیستمه.
    سیستم خیلی بیشتر از 1 به 1 میده ولی من اگر بخوام مثلا یک به سه بگیرم ،برای گرفتن سه درصد باید 1% ریسک کنم که خیلی خوبه ولی از اون طرف باید سه برابر صبر کنم تا معامله بسته بشه.شاید اینجا مشکل دوباره همون کم صبری منه که باید روش کار کنم.

ممنون از توجهتون.

شاد و ثروتمند باشید

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

736 بار در 59 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Siamak farahbakhsh نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی عزیزان
    من یه مسئله ای که دارم اینکه با تمام دقت چک لیست مینویسم و تو گذشته ی بازار هم چک لیستمو بررسی میکنم ولی تو لایو بازار معمولا نمیتونم بهش پایبند باشم و یا زود وارد میشم یا حجم زیاد وارد میشم یا به استاپ پایبند نیستم و....
    ممنون میشم اگه راهکاری دارین ارایه بدین خودم به ذهنم رسید که برای خودم تنبیه قرار بدم اینجور مواقع اما نمیدونم میتونه مفید باشه یا خیر؟؟
    سلام.من هم این مشکل رو داشتم.و اینقد آسیب دیدم تا اهرم رنج باعث شد عجله رو بذارم کنار.یا میتونی اونقد انجامش بدی که ایمان بیاری که این موضوع آسیب میزنه.یا اینکه به این باور برسی اونقدی موقعیت تو بازار هست که اگر این هم از دست رفت هیچ اشکالی نداره.
    ره آسمان درون است پر عشق را بجنبان
    پر عشق چون قوی شد غم نردبان نماند...

16. 17 کاربر برای این پست سودمند از Behnamfx عزیز تشکر کرده اند:

Ehsan007 آواتار ها
    670 بار در 57 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

سوالی مطرح شده بود از طرف یکی از دوستان در تاپیک فراکتال . با توجه به نظر امین جان که مطالب در تاپیک های مربوطه بیان بشه و با توجه به اینکه جواب این سوال مربوط به مسائل روانشناسی و ذهن هست در این تاپیک جواب میدم :

سلام

نمیتونم بگم که خودم به شخصه به طور کامل تونستم این موضوع رو در تریدهام حل کنم ولی نسبت به گذشته ی خودم پیشرفت بسیار زیادی در این موضوع داشتم و برای همین نظرم رو در این مورد بیان میکنم , امیدوارم مفید باشه.

میشه گفت اکثر تریدرها این حالت رو در خودشون دارن تا زمانی که بتونن بهش غلبه کنن.

یکی از راههای مبارزه با این پترن ذهنی این هست که برای مدتی یا برای تعداد مشخصی ترید مثلا 110 تا پوزیشن , شما با ورود به پوزیشن , تی پی و استاپ رو بذارید و چارت رو ببندید و کاری به نتیجه نداشته باشید و یا اگر چارت رو بررسی میکنید تحت هیچ عنوان ترید رو دست نزنید حتی اگر داشت میرفت و استاپ رو میزد. در دمو این تمرین رو انجام بدین.

هدف از این کار چیست ؟

تغییر پترن و ساختار ذهنی که در فرد تریدر بوجود اومده. با این کار صبر تریدر زیاد میشه و بعد از 110 تا ترید , این پترن جدید بوجود میاد در ذهن که به تریدر میگه باید توو پوزیشن بمونم و احترام بذارم به تحلیل اولیه, ضمن اینکه اعتماد به دانشی که دارین رو در خودتون افزایش میده.

موردی که باید بهش اشاره کرد این هست که این 110 تا ترید رو شما باید با سیستمی که دارید و قوانین مشخص داره بزنید. پس اگر الان هنوز به جمعبندی لازم نرسیدین , میتونید این کار رو بعد از جمعبندی خودتون از مطالب شروع کنید .

البته این تنها راه ممکن برای حل این موضوع نیست ولی یکی از قویترین راه حل های ممکن برای حل این موضوع هست که توسط جناب کریس کیپری (کسره مربوط به ک رو نمیدونستم چطوری قرار بدم) آموزش داده شده و از مقاله ی زیر میتونید با جزئیات بیشتری در این مورد اطلاعات کسب کنید( البته مقالات بیشتری از ایشون در مورد این موضوع وجود داره که میتونید در گوگل پیدا کنید ولی مقاله ی زیر برای شروع بسیار مفید میباشد )

https://2ndskiesforex.com/trading-st...t-trading-use/

موفق باشید
    سلام خدمت شما و همه دوستان
    منم همچین مشکلی رو داشتم و این زمانی اتفاق افتاد که من ضررهای سنگینی کردم و بعدش هر وقت که پوزیشن تو ضرر میرفت زود میبستم ولی بعدا که یکم دید مولتی تایم پیدا کردم و با این دید که بازار در خلاف پوزیشن هم بره میتونه اصلاح باشه و برگرده روی حمایت و مقاومت ها با مدیریت سرمایه به حجم معاملاتم اضافه میکردم و در مجموغ میشد با سود خارج شد . همه ما نیار به تمرین خیلی زیاد داریم تا بتونیم بعدش با اطمینان بیشتری ترید کنیم . من بعد ضررسنگینی که داشتم تا مدت ها سمت بازار نرفتم و میخوام از اول همه آموزش ها رو تو دوره استاد امینو یاد بگیرم و بعد باز شروع کنم به ترید با اکانت ریل

18. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ehsan007 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,451 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    غذا و سلامت مغز

سلام و عرض ادب خدمت دوستان گل و پر انرژی آکادمی
    امیدوارم حالتون فوق العاده باشه که قطعا هست
    دوستان در مورد غذاهایی که میخوریم و تاثیراتی که اونها روی افکار و مغز و ذهن و تصمیم گیریهای ما میتونن داشته باشن مستند تحقیقاتی دیدم گفتم لینک بزارم شاید دوستانی نیاز داشته باشن علت پرخاشگری و عصبانیت و علت بعضی تصمیماتی که میگیرن چه در زندگی روزمره و چه در معاملاتشون (مثل من ) بدونن.
    لینک :https://www.manototv.com/episode/11816
    از فیلتر شکن استفاده کنید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی ثروتمندی دارم برای هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 25 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 25 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع