صفحه 362 از 556 نخستنخست ... 262312352360361362363364372412462 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,611 به 3,620 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام دوستان روز بخیر
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    میخواستم سابلیمینال درست کنم
    اما اصلا نه برنامشو دارم ؛ نه موزیک هاشو بر اساس هرتز میدونم کودوما بهتره ؛ و اینکه جملات رو هم دقیق نمیددنم از چه جملاتی استفاده کنم ولی قصدم اینه تو این هفته اوکی کنم این مورد ؛ آقا علی و مهران جان فکر کنم اطلاعات خوبی داشتن در این رابطه ؛ اگه دوباره در اختیارم قرار بدن عالی میشه
    و اینکه تجربتون در این مورد چیه دوستان ؟ واسه کسانی که استفاده کردن نتیجه به چه صورت بوده؟
    و اینکه میخواستم یه اطلاعات کاملی در رابطه با امواج مغزی داشته باشم ؛ اینم یه کورس معرفی کنین ممنونتون میشم
    متشکرم @Ali97 @KingMilad
    سلام و وقتتون بخیر عرفان جان
    باور دارم که عالی هستید
    در مورد سابلیمینال عرفان جان قبلا پستهایی زدم اما الان متاسفانه دقیقا شماره هاشو نمیدونم ، برنامه ای که من ازش استفاده میکردم برا کامپیوتر بود و اسمش اف ال استدیو بود که در گوگل سرچ بزنید هم خود برنامه هست و هم آموزشش ، در آپارات یک فیلم بود که کلا از نظر میزان فرکانس هم آموزش داده بود اما الان انگار حذفش کردن و من هم فایل دیگه در این خصوص ندارم ، چون تقریبا یک سالی میشه که برا خودم درست کردم و دیگه باهاش کار نکردم و زیاد یادم نمونده ، در مورد موزیک بهتره که بدون کلام باشه و موزیکهای ملایم ، در مورد جملات هم جملات مثبت و با فعل زمان حال بهتر هست استفاده بشه و میتونید جملاتی استفاده کنید که خواهان تغییراتی در ذهن و باورهاتون هستید ، در مورد نتیجه و تجربه : نمیتونید با استفاده تنها از یک آهنگ نتیجه نهایی که مد نظرتون هست بدست بیارید و همانند آموزشهای استاد این هم بعد زمان دخیل هست و مجموع تمام کارها و رفتارها و نگرشها و باورها و نوشتنها ومدیتیشن و .... هست که همگی دست به دست هم میده تا نتایج خودشون رو نشون بدند ،در مورد امواج مغزی بیشتر من مطالب دکتر جو دیسپنزارو پیگیر هستم و در اکثر دورها و کتابهاشون بحثهایی کردن در این خصوص و اگر بخواین میتونید کتاب شکست عادتهای کهنه رو یک بررسی بکنید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,966 بار در 1,270 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    ناشنوا باش!

روزی بر اثر اتفاقی دو قورباغه در گودال عمیقی افتادند. هر چقدر که تلاش میکردند، نمی توانستند خود را از درون گودال نجات دهند. یکی از قورباغه ها پس از گذشت مدت زمانی دست از تلاش و پریدن کشید و به قورباغه دیگر گفت بهتر است تو هم بیش از این تلاش نکنیی و خودت را خسته نمایی. ما هیچ راه نجاتی برای رهایی از این گودال نداریم و همین جا خواهیم مرد.
    قورباغه دیگر بدون توجه به او همچنان در حال پریدن بود و هر بار سعی می کرد، ارتفاع پرش خود را بلند تر کند. در نهایت قورباغه های دیگر بر اثر شنیدن سر و صدای آنها بالای گودال جمع شدند و آنها نیز با قورباغه اول هم عقیده بودند و مدام تکرار می کردند که تو نمی توانی خودت را از این گودال نجات دهی؛ بیخود و بی جهت جست و خیز نکن.
    پس از گذشته مدت زمانی قورباغه دوم در نهایت تعجب همه توانست خودش را از گودال نجات دهد. همه از این موضوع تعجب کردند و با خود اندیشیدند، چطور می شود وقتی همه ما معتقد بودیم که او نمی تواند موفق شود اما خودش را نجات داد؟
    به سمت قورباغه رفتند و از او سوال کردند، چطور خودت را از گودال نجات دادی اما قورباغه فقط به آنها نگاه کرد و هیچ پاسخی نداد.
    هرچقدر با او صحبت میکردند، او هیچ جوابی نمیداد.
    پس از گذشت زمانی قورباغه ها متوجه شدند که این قورباغه قهرمان ناشنوا بوده است و در تمام مدتی که آنها به او القا می کردند که موفق نخواهد شد، او فکر می کرد قورباغه های دیگر در حال تشویق او هستند. بنابراین تلاش خود را بیشتر میکرد.

در زندگی همه ما نیز قطعاً افرادی وجود دارند که مدام با افکار منفی و سخنان منفی خود سعی میکنند موفقیت ما را تحت الشعاع قرار دهند و یا حتی در برخی مواقع چون مسیری که انتخاب میکنیم با مسیر حرکت آنها یکی نیست، فکر می کنند کارهای ما بیهوده و بی دلیل است و نهایتاً هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.
    اما چیزی که اهمیت دارد این است که هرگاه در زندگی دیگران درباره انتخاب ها و اهداف شما نظر میدهند و یا سعی میکنند شما را از ادامه مسیر منصرف کنند، باید ناشنوا باشید تا سخنان آنها انرژی و انگیزه شما را از بین نبرد.

فراموش نکنید در پس هر تصمیمی قطعاً انگیزه و علتی نهفته است. بنابراین هر موقع تصمیم گرفتید ناامید شوید و یا به خاطر حرف دیگران پا پس بکشید، به خود یادآوری کنید که علت حضور شما در مسیر فعلی انگیزه ها و اهداف شخصی تان است.
    پس دلیلی ندارد که نظرات دیگران شما را از رسیدن به آنچه در آرزویش هستید باز دارد.
    ویرایش توسط mohamad heydari : 04-12-2023 در ساعت 14:25
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,109 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    ناشنوا باش!

روزی بر اثر اتفاقی دو قورباغه در گودال عمیقی افتادند. هر چقدر که تلاش میکردند، نمی توانستند خود را از درون گودال نجات دهند. یکی از قورباغه ها پس از گذشت مدت زمانی دست از تلاش و پریدن کشید و به قورباغه دیگر گفت بهتر است تو هم بیش از این تلاش نکنیی و خودت را خسته نمایی. ما هیچ راه نجاتی برای رهایی از این گودال نداریم و همین جا خواهیم مرد.
    قورباغه دیگر بدون توجه به او همچنان در حال پریدن بود و هر بار سعی می کرد، ارتفاع پرش خود را بلند تر کند. در نهایت قورباغه های دیگر بر اثر شنیدن سر و صدای آنها بالای گودال جمع شدند و آنها نیز با قورباغه اول هم عقیده بودند و مدام تکرار می کردند که تو نمی توانی خودت را از این گودال نجات دهی؛ بیخود و بی جهت جست و خیز نکن.
    پس از گذشته مدت زمانی قورباغه دوم در نهایت تعجب همه توانست خودش را از گودال نجات دهد. همه از این موضوع تعجب کردند و با خود اندیشیدند، چطور می شود وقتی همه ما معتقد بودیم که او نمی تواند موفق شود اما خودش را نجات داد؟
    به سمت قورباغه رفتند و از او سوال کردند، چطور خودت را از گودال نجات دادی اما قورباغه فقط به آنها نگاه کرد و هیچ پاسخی نداد.
    هرچقدر با او صحبت میکردند، او هیچ جوابی نمیداد.
    پس از گذشت زمانی قورباغه ها متوجه شدند که این قورباغه قهرمان ناشنوا بوده است و در تمام مدتی که آنها به او القا می کردند که موفق نخواهد شد، او فکر می کرد قورباغه های دیگر در حال تشویق او هستند. بنابراین تلاش خود را بیشتر میکرد.

در زندگی همه ما نیز قطعاً افرادی وجود دارند که مدام با افکار منفی و سخنان منفی خود سعی میکنند موفقیت ما را تحت الشعاع قرار دهند و یا حتی در برخی مواقع چون مسیری که انتخاب میکنیم با مسیر حرکت آنها یکی نیست، فکر می کنند کارهای ما بیهوده و بی دلیل است و نهایتاً هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.
    اما چیزی که اهمیت دارد این است که هرگاه در زندگی دیگران درباره انتخاب ها و اهداف شما نظر میدهند و یا سعی میکنند شما را از ادامه مسیر منصرف کنند، باید ناشنوا باشید تا سخنان آنها انرژی و انگیزه شما را از بین نبرد.

فراموش نکنید در پس هر تصمیمی قطعاً انگیزه و علتی نهفته است. بنابراین هر موقع تصمیم گرفتید ناامید شوید و یا به خاطر حرف دیگران پا پس بکشید، به خود یادآوری کنید که علت حضور شما در مسیر فعلی انگیزه ها و اهداف شخصی تان است.
    پس دلیلی ندارد که نظرات دیگران شما را از رسیدن به آنچه در آرزویش هستید باز دارد.
    سلام
    داستان بسیار زیبایی بود ، به شخصه از مطالعه داستان هایی که میذاری لذت میبرم .
    نکته جالبی که این داستان برام داشت مرور خاطرات مسیری بود که در این چندسال طی کردم و حرف هایی که از بقیه شنیدم . از اولین جمله منفی که قبل از شروع این حرفه شنیدم " تو به درد این کار نمیخوری " تا آخرین پیام منفی که دو روز پیش برام اومد " حبس کردن خودت تو اون اتاق تورو به جایی نمیرسونه" و منم ازشون تشکر میکنم که با فرستادن این امواج منفی انرژیم رو تامین میکنن :d
    سپاس از داستان زییبات
    شانس هرگز کافی نیست.

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,966 بار در 1,270 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام
    داستان بسیار زیبایی بود ، به شخصه از مطالعه داستان هایی که میذاری لذت میبرم .
    نکته جالبی که این داستان برام داشت مرور خاطرات مسیری بود که در این چندسال طی کردم و حرف هایی که از بقیه شنیدم . از اولین جمله منفی که قبل از شروع این حرفه شنیدم " تو به درد این کار نمیخوری " تا آخرین پیام منفی که دو روز پیش برام اومد " حبس کردن خودت تو اون اتاق تورو به جایی نمیرسونه" و منم ازشون تشکر میکنم که با فرستادن این امواج منفی انرژیم رو تامین میکنن :d
    سپاس از داستان زییبات
    سلام و عرض ادب و احترام خدمت حسین آقای عزیزم امیدوارم حالت خوب باشه دوست من
    خواهش میکنم حسین جان باعث افتخار بنده هستش که مورد استقبالتون قرار میگیرن
    من به شخصه توی این داستانک ها خودم رو گاها به عنوان اول شخص داستان میذارم و اون مشکلات یا هر موانعی که هستش رو به عنوان زندگی و مارکت میذارم و به درک بسیار عالی ازش میرسم
    شما هم همین حالا خودت رو بذار جای قورباقه و نا شنوا باش و به موفقیت برس

موفق باشید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

SHIRDAL آواتار ها
    8,944 بار در 861 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 138 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام دوست خوب من
    بزارید افکارتون با گله های شیر و ببر و پلنگ و گوزن کار خودشو بکنه و شما هم کار خودتونو کنید
    یک جمله بر گرفته از مقاله ای از استاد رو براتون عینا بازگو میکنم که مر بوط به مدیتیشن بوده
    اگر می*خواهید قدری سخت*تر تمرین کنید، می*توانید نفس خود را از ۱ تا ۲۱ و برعکس بشمارید. اگر هر لحظه ترتیب شمارش اعداد را فراموش کردید یا دچار حواس پرتی شدید، فقط به خود بگویید (بصورت درونی و نه با صدای بلند) «رها کن». وقتی این را گفتید، مجددا روی تنفس خود تمرکز کنید و به شمارش اعداد ادامه دهید.
    لینک مقاله:
    سلام
    ممنون از شما
    انسان دو نوع معلم دارد:

آموزگار روزگار

هر چه با شیرینی از اولی نیاموزی!!

دومی با تلخی به تو می آموزد!!!

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از SHIRDAL عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,687 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

نتیجه گرفتن یا نگرفتن از آموزش ها و ترید کردن

سلام دوستان عزیز
    امیدوارم حال همه تون عالی باشه
    چند وقتی هست خیلی از دوستان درباره نتیجه گرفتن یا نگرفتن من از من سوال میپرسن.
    خواستم یک توضیحی کلی بدم. این سوال هایی که در ادامه نوشتم لطفا از خودتون بپرسین.
    به نظر شما نتیجه گرفتن یعنی چی؟
    به نظر شما موفقیت یعنی چی؟
    میزان درآمد عالی یعنی چی؟
    تا الان چه نتایجی گرفتم؟
    من چه توقعی از خودم دارم؟
    از بازار چه توقعی دارم؟
    از این مسیر چه توقعی دارم؟
    آیا من منتور دارم؟ به همه حرف ها منتورم گوش میکنم؟
    چقدر از ترید کردن درآمد دارم؟(فقط ترید)
    توقعات من نسبت به درآمدم فعلیم از ترید آیا متناسب با یک رشد معقول هست؟(یعنی اگر مثلا ماهی ۱۰۰دلار درآمد دارم توقع اینو داشته باشم مثلا ماهی ۱۰۰۰دلار یا ۵۰۰۰دلار درآمد داشته باشم)
    چرا اصلا من تو این مسیرم؟
    اومدم داخل آکادمی چیکار کنم؟
    اومدم هرجوری شده نتیجه بگیرم یا نه؟
    اومدم ثابت کنم میشه یا ثابت کنم نمیشه؟
    کی بمن میگه ثابت کردی شد یا نشد؟
    من و خواسته های بالغانم مهم و اولویت هست یا نظر دیگران؟(اگر خودتون با دیگران مقایسه میکنین قطعا اولویت نیستین)
    حق انتخاب دست من هست یا دیگران؟ (دیگران یعنی جامعه دولت خانواده شرایط و...)

این سوالات و اگر برای خودتون جواب دادید لطفا ادامه مطلب و بخونید وگرنه شما اومدید ثابت کنید که بگید دیدی گفتم ، نمیشه! و حق با شماست. پس زحمت خوندن به خودتون ندید.

قطعا اگر سوالات بالا جواب بدین به خودتون یک دیدگاه کلی از خودتون ومسیری که توش هستین به دست آوردین.جواب هایی که دادین تعیین کننده این هستن که شما چقدر و چطور و چجوری به اهدافتون میرسید.
    چرا؟ چون شما هستین که دست به قلم شدین تا خودتون بهتربشناسید و این به شما کمک میکنه که در کنار آموزش ها و ترید کردن بدونید چی میخواید.
    شاید خیلی ها هنوز نتایج مالی نگرفته باشن ولی تا حالا به این فکر کردن که ببینن چقدر از درون تغییر کردن؟ چقدر اخلاقیاتتون عوض شده؟ مثلا خود من سیگار ترک کردم، از لحاظ روانی کنترل بیشتری روی خودم دارم، عادات جدید سالمی مثل ورزش،آموزش و... برای خودم ایجاد کردم، روابطم با سایر افراد خیلی بهتر شده، در آگاهی و در نتیجه آرامش بیشتری هستم و هزارتا چیز دیگه.
    اگر شما هم مثل من بشینید بنویسید توی یک دفتر که چه نتایجی گرفتین قطعا خودتون متوجه میشید که نتیجه گرفتین. قطعا خواهید دید مثل منی که یک کار و سفت نمیچسبیدم و تا به مشکل میخوردم شل میشدم و یا حتی بیخیالش میشدم، چقدر جدی شدم و هرررررررجوووووووررری که باشه دارم سعی میکنم تا نتایجم روز به روز بیشتر بشه.
    کی من یا شما مجبور کرده که این کارها بکنیم؟ جامعه؟ خانواده؟ دولت؟ دوستان؟ محیط؟ نه. هیکدوم از این ها نیست. فقط و فقط خواست شما بوده. قطعا محیط روی شما تاثیری میزاره ولی تا حالا به این فکر کردین که مثلا یک بچه وقتی یک چیز و میخواد چقدر اصرار میورزه و پیگیری میکنه تا اون چیز و بدست بیاره؟ شما با کودک درونتون آشتی کردین. شما بالغانه تصمیم گرفتین از خودتون محافظت کنین تا نتیجه بگیرین. شما.
    اگر شما میتونین تصمیم بگیرید و برید چیزی بخورید که سیر بشید قطعا میتونین تصمیم بگیرید که تو مسیری قدم بردارید که سایر خواسته هاتون هم برسید. شما فقط باید بخواید وعمل کنین. کی جلو شماست غیر از خودتون؟ کی مانع ذهنی هست براتون جز افکار و باورهاتون؟ کی به شما گفته حدتون همین چیزی هست که الان هستید جز پذیرش خودتون و دیدن خودتون در همین حدی که هستن؟
    پس اگر جدی باشید میرید دنبال راهی میگردین که بگید، آره دیدی گفتم میشه. دیدی گفتم شد. میگید من تونستم. میرید تهشو در میارید! پس قوی تر و بزرگتر از بهونه ها و حتی خواسته هاتون باشید.

در آخر چندتا راهکار عملی میگم:
    ۱. برنامه ریزی مالی و کاری و آموزشی برای ۵سال آیندتون بچینید و براساس آموزه های استاد معیارسنجیش کنید.(خیلی جزیی یا خیلی کلی ننویسید. جوری باشه که حس خوب بده بهتون)
    ۲. از مقایسه کردن خودتون با چیزها و دیگران دست بردارید.
    ۳. روی خودتون وقت بزارید و خودتون موشکافی کنید. باورهای مالی، کاری، عزت نفس و... خودتون ببینید و بپذیرید و از نو بنویسید.(از تمرین اهرم رنج و لذت استفاده کنید. توی نت بگردید پیدا میشه.)
    ۴. ثروت آفرینی یک فرآیند هست و نیاز به درک و آموزش داره. دربارش مطالعه کنید . فقط فکر نکنید ترید کردن تنها راه حل شماست. (تخم مرغ های خودتون داخل یک سبد نچینید.)
    ۵. عادات مثبت و روتین شخصی برای انجام کارها برای خودتون بنویسید.
    ۶. تکرار تکرار تکرار تکرار تکرار و تمرین کنید تا نتایج بیرونی هم ظاهر بشن.(تنها روش اصلی برای تغییر ضمیرناخودآگاه)
    ۷. در کنار آموزش ها منبع درآمدی برای خودتون داشته باشید تا راحت تر بیاید جلو و فشار روانی نداشته باشید.

امیدوارم براتون مفید باشه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.

قسمت ۲ این سری نوشته هام:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    به نظرتون برای برنامه ریزی ذهنتون مهم چی هست؟ خواسته اتون یا ناخواسته اتون؟
    حتما بهش فکر کنید.
    قسمت ۳ این سری نوشته هام:
    این متن زیر و در جواب یکی از دوستان که نا امید بودن و بهم پیام داده بودن نوشتم. دیدم در راستا نوشته ها قبلی هست گفتم باهاتون به اشتراک بزارم و امیدوارم بهتون کمک کنه.
    در صورتی که مقاله های قبلی و مطالعه نکردید روی نقل قول همین پست کلیک کنید و ببینید.

موضوعات بعدی:
    پذیرش ضرر
    نحوه شدنی شدن همه چیز
    ویرایش توسط Soroosham : 01-17-2024 در ساعت 13:16
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

12. 29 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,044 بار در 720 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    امیدوارم حال همه تون عالی باشه
    چند وقتی هست خیلی از دوستان درباره نتیجه گرفتن یا نگرفتن من از من سوال میپرسن.
    خواستم یک توضیحی کلی بدم. این سوال هایی که در ادامه نوشتم لطفا از خودتون بپرسین.
    به نظر شما نتیجه گرفتن یعنی چی؟
    به نظر شما موفقیت یعنی چی؟
    میزان درآمد عالی یعنی چی؟
    تا الان چه نتایجی گرفتم؟
    من چه توقعی از خودم دارم؟
    از بازار چه توقعی دارم؟
    از این مسیر چه توقعی دارم؟
    آیا من منتور دارم؟ به همه حرف ها منتورم گوش میکنم؟
    چقدر از ترید کردن درآمد دارم؟(فقط ترید)
    توقعات من نسبت به درآمدم فعلیم از ترید آیا متناسب با یک رشد معقول هست؟(یعنی اگر مثلا ماهی ۱۰۰دلار درآمد دارم توقع اینو داشته باشم مثلا ماهی ۱۰۰۰دلار یا ۵۰۰۰دلار درآمد داشته باشم)
    چرا اصلا من تو این مسیرم؟
    اومدم داخل آکادمی چیکار کنم؟
    اومدم هرجوری شده نتیجه بگیرم یا نه؟
    اومدم ثابت کنم میشه یا ثابت کنم نمیشه؟
    کی بمن میگه ثابت کردی شد یا نشد؟
    من و خواسته های بالغانم مهم و اولویت هست یا نظر دیگران؟(اگر خودتون با دیگران مقایسه میکنین قطعا اولویت نیستین)
    حق انتخاب دست من هست یا دیگران؟ (دیگران یعنی جامعه دولت خانواده شرایط و...)

این سوالات و اگر برای خودتون جواب دادید لطفا ادامه مطلب و بخونید وگرنه شما اومدید ثابت کنید که بگید دیدی گفتم ، نمیشه! و حق با شماست. پس زحمت خوندن به خودتون ندید.

قطعا اگر سوالات بالا جواب بدین به خودتون یک دیدگاه کلی از خودتون ومسیری که توش هستین به دست آوردین.جواب هایی که دادین تعیین کننده این هستن که شما چقدر و چطور و چجوری به اهدافتون میرسید.
    چرا؟ چون شما هستین که دست به قلم شدین تا خودتون بهتربشناسید و این به شما کمک میکنه که در کنار آموزش ها و ترید کردن بدونید چی میخواید.
    شاید خیلی ها هنوز نتایج مالی نگرفته باشن ولی تا حالا به این فکر کردن که ببینن چقدر از درون تغییر کردن؟ چقدر اخلاقیاتتون عوض شده؟ مثلا خود من سیگار ترک کردم، از لحاظ روانی کنترل بیشتری روی خودم دارم، عادات جدید سالمی مثل ورزش،آموزش و... برای خودم ایجاد کردم، روابطم با سایر افراد خیلی بهتر شده، در آگاهی و در نتیجه آرامش بیشتری هستم و هزارتا چیز دیگه.
    اگر شما هم مثل من بشینید بنویسید توی یک دفتر که چه نتایجی گرفتین قطعا خودتون متوجه میشید که نتیجه گرفتین. قطعا خواهید دید مثل منی که یک کار و سفت نمیچسبیدم و تا به مشکل میخوردم شل میشدم و یا حتی بیخیالش میشدم، چقدر جدی شدم و هرررررررجوووووووررری که باشه دارم سعی میکنم تا نتایجم روز به روز بیشتر بشه.
    کی من یا شما مجبور کرده که این کارها بکنیم؟ جامعه؟ خانواده؟ دولت؟ دوستان؟ محیط؟ نه. هیکدوم از این ها نیست. فقط و فقط خواست شما بوده. قطعا محیط روی شما تاثیری میزاره ولی تا حالا به این فکر کردین که مثلا یک بچه وقتی یک چیز و میخواد چقدر اصرار میورزه و پیگیری میکنه تا اون چیز و بدست بیاره؟ شما با کودک درونتون آشتی کردین. شما بالغانه تصمیم گرفتین از خودتون محافظت کنین تا نتیجه بگیرین. شما.
    اگر شما میتونین تصمیم بگیرید و برید چیزی بخورید که سیر بشید قطعا میتونین تصمیم بگیرید که تو مسیری قدم بردارید که سایر خواسته هاتون هم برسید. شما فقط باید بخواید وعمل کنین. کی جلو شماست غیر از خودتون؟ کی مانع ذهنی هست براتون جز افکار و باورهاتون؟ کی به شما گفته حدتون همین چیزی هست که الان هستید جز پذیرش خودتون و دیدن خودتون در همین حدی که هستن؟
    پس اگر جدی باشید میرید دنبال راهی میگردین که بگید، آره دیدی گفتم میشه. دیدی گفتم شد. میگید من تونستم. میرید تهشو در میارید! پس قوی تر و بزرگتر از بهونه ها و حتی خواسته هاتون باشید.

در آخر چندتا راهکار عملی میگم:
    ۱. برنامه ریزی مالی و کاری و آموزشی برای ۵سال آیندتون بچینید و براساس آموزه های استاد معیارسنجیش کنید.(خیلی جزیی یا خیلی کلی ننویسید. جوری باشه که حس خوب بده بهتون)
    ۲. از مقایسه کردن خودتون با چیزها و دیگران دست بردارید.
    ۳. روی خودتون وقت بزارید و خودتون موشکافی کنید. باورهای مالی، کاری، عزت نفس و... خودتون ببینید و بپذیرید و از نو بنویسید.(از تمرین اهرم رنج و لذت استفاده کنید. توی نت بگردید پیدا میشه.)
    ۴. ثروت آفرینی یک فرآیند هست و نیاز به درک و آموزش داره. دربارش مطالعه کنید . فقط فکر نکنید ترید کردن تنها راه حل شماست. (تخم مرغ های خودتون داخل یک سبد نچینید.)
    ۵. عادات مثبت و روتین شخصی برای انجام کارها برای خودتون بنویسید.
    ۶. تکرار تکرار تکرار تکرار تکرار و تمرین کنید تا نتایج بیرونی هم ظاهر بشن.(تنها روش اصلی برای تغییر ضمیرناخودآگاه)
    ۷. در کنار آموزش ها منبع درآمدی برای خودتون داشته باشید تا راحت تر بیاید جلو و فشار روانی نداشته باشید.

امیدوارم براتون مفید باشه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    سلام و سپاس
    مولانا

• گر سخن خواهی که گویی چون شکر ** صبر کن از حرص و این حلوا مخور
    • صبر باشد مشتهای زیرکان ** هست حلوا آرزوی کودکان**
    • هر که صبر آورد گردون بر رود ** هر که حلوا خورد واپس**تر رود
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

290 بار در 74 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی مشکلی که بنده تا الان چندین بار در معامله گری بهش برخورد کردم اینه که بعد چند روز یا چندین روز معامله با نتایج خوب دچار مشکل میشم از این بابت که فکر میکنم نسبت به بازار با سهل انگاری برخورد می کنم لطفا ارشاد بفرمایید با تشکر

16. یک کاربر برای این پست سودمند از sram1373 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sram1373 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی مشکلی که بنده تا الان چندین بار در معامله گری بهش برخورد کردم اینه که بعد چند روز یا چندین روز معامله با نتایج خوب دچار مشکل میشم از این بابت که فکر میکنم نسبت به بازار با سهل انگاری برخورد می کنم لطفا ارشاد بفرمایید با تشکر
    سلام دوست گرامی
    اگر از ابتدای کار با سهل انگاری برخورد می کنید خوب اشکال کار شما همین مورد و باید برطرف کنید
    اما اگر بعد از گرفتن چند دوره نتایج عالی تغییر میکنید از لحاظ احساس ارزشمندی و حس لیاقت خودتون رو بررسی کنید
    باور پنهانی که گریبان خیلی از ما رو میگیره و بهش آگاه نیستیم
    و دنبال مسایل دیگه میریم که خودمون رو تغییر بدیم اما فارغ از اینکه ابتدا باید همین مسئله بررسی و رفع بشه
    البته بیشتر ریشه در مسایل کودکی داره ولی خوب ما هم با رفتار ناخواسته بهش دامن میزنیم و قدرتش رو بیشتر میکنیم
    وقتی احساس لیاقت درون ما شکل نگرفته باشه بعد از مدتی تلاش کار و گرفتن سود های خوب درون شما چیزی بیدار میشه و میگه :خوب این نتایج مطابق نیست با باور ، احساس و برنامه ای که به من داده شده سریعا تغییرش بدید و در عرض دو سه تا پوزیشن زحمات شما به باد فنا میره
    برای درک این موضوع به رفتار روزانه خودتون دقت کنید
    موقع خرید آیا بهترین گزینه رو انتخاب میکنید یا ارزانترین؟
    توی جمع آیا بهترین مکان میشینید یا روی زمین کنار در؟
    توی بشقاب جدا برای خودتون برنج و خورشت می کشید یا توی قابلمه غذا میخورید ؟
    و از این دست موارد که خیلی زیاد هستن
    برای تست هم توی آینه به خودتون نگاه کنید و شروع کنید صحبت کردن
    من ارزشمندم من لیاقت ثروتمند بودن و پول رو دارم من برای رسدن به موفقیت نیاز نیست زجر بکشم
    اگر احساس بدی نسبت به این جملات داشتید باید روی خودتون کار کنید
    شاد باشید

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام حسین اقا

والا من با قطعیت معامله نمیکنم و اصلا هم دنبالش نمیرم البته شاید بعدا یه سر بهش زدم ولی خب نیاز ندارم بهش و فعلا در این وضعیت اصلا چیز مهمی نیست..نوستراداموس که نیستیم

روی سیستم شخصیم که سیستماتیک هست و با حد سود و ضرر برآیندش بسیار مثبت هست ...بدین گونه که محاسبه کردم ریسک به ریواردش به صورت تحلیلی و شناور از 1به2 گرفته تا 1به33 هم گاهی اوقات داده ولی این بدین منظور نیست که حدضررم تاچ نشده ..خیر اصلا و ابدا ... من حدضررم میخوره ولی واقعا از ضرر کردن ناراحت نمیشم چون میدونم برآیند سیستمم اینقدر خوبه که حتی چندضرر پشت سرهم ایرادی نداره چون مدیریت سرمایه اش درسته و اتفاقا هفته پیش من روی حساب ریل 4 استاپ پشت سرهم داشتم که 3تاش اشتباه از من بود و یکیش رو مجدد باید بررسی کنم ولی خب با یک موقعیت نه تنها اون 4 تا استاپ رو جمع کردم بلکه برآیند حساب هم مثبت شد
    بگردید دنبال این سیستم طبق مطالب فراکتال برای خودتون بگردید و فعلا قطعیت رو بزارید کنار چون خود امینو هم گفتند که من اوایل با سیستماتیک ترید زدن یعنی حد سود و ضرر ثابت بی نیاز از مال شدم و بعدا حالا ترید تحلیلی هم زدم
    صحبت قشنگی رو داشتند در یک وبینار که انجامش دادم : فرمودند شما اول یک سیستم خوب از مطالب دوره بردارید و یکم ترید بزنید و ذهنتون از روی پوله برداشته شه بعد حالا برید هرکار خواستید بکنید ... برید خلاقیت بخرج بدید و حالا هرچی

پس بیاید فعلا در این مرحله قطعیت رو بزارید کنار ...نمیگم قطعیت وجود نداره ..قطعیت صددرصد وجود داره و اصلا این بازار و اصولی که امینو عزیز بهمون یاد داده باعث میشه تریدر به قطعیت برسه ولی خب چه زمانی؟
    زمانی که زیربنای اون یعنی پرایس اکشن و درک ساختار فراکتالی بازار قوی باشه و خب هر جای بازار رو معامله نکنه ..این بدین معنا نیست که اون منطقه قابل ترید نیست ...خیر ..تسلط تریدر و چارت بینیش هنوز کم هست و باید بیشتر شه
    پس بیایم اول انگشت اتهام به خودمون بزنیم .. وقتی خودمون رو مسیول وضعیت حال بدونیم میتونیم تغییرش بدیم

من در مورد مطالب فراکتال هیچ نظری نمیدم چون دوره رو به اتمام نرسوندم ولی بشینید یکم با خودتون خلوت کنید ..یه چارت بزارید جلوتون و ببینید کدوم مواردش طبق سیستم شما جواب میده و اونارو بیاید بررسی کنید تا حداقل روی اون مناطق مسلط شید

یادتون باشه که هر تریدر باید طبق مطالب 2 دوره در نهایت برای خودش سیستمی شخصی بسازه نه اینکه همون اول بره سرغ ترید تحلیلی

ترید تحلیلی خیلی خوبه ولی خب اول یه سیستم سودده بسازید برای خودتون که حداقل ذهنتون از روی اون 15% بخش مهم این بازار برداشته شه که من یک سیستم به شدت قوی و سودده دارم ..بعد بیاید براش مدیریت سرمایه بچینید مثلا پلن شخصی مدیریت سرمایه و... از ریسک به ریوارد گرفته تا مثلا میزان پیپی که بهتون میده یا هرچی بالاخره مدیریت سرمایه شخصی هست

بعد بخش روانشناسی فردی که از نظر سیستم خوب خیلی میتونه به این بخش کمک کنه
    مثلا من واقعا هر ضرری که توی ریل کردم باور کنید ناراحت نمیشدم چون میدونستم برآیند سیستمم مثبته و خیلی هم مثبته و برام ثابت شد با اون سودی که کردم و ضررهامو جمع کرد

درسته سیستم 15% از این مارکت رو شکل میده ولی یک سیستم خوب خیلی کمک میکنه به 2 بعد دیگه این مارکت یعنی روانشناسی فردی و مدیریت سرمایه
    البته ناگفته نماند فقط در بخش قبول حدضرر وگرنه ممکنه تریدری ترسو باشه و سیستم نقطه ورود بده و دچار fear of join in یا foji بشه که خب دیگه باید روی خودش کار کنه

من اینارو برای خودم نگفتم ...برید یه چند لحظه یه گوشه بشنید و آروم باشید ..بعد مشاهده کنید رفتار خودتونو که اگر خودتونو مقصر بدونید چه چیزهایی رو باید عوض کنید
    من تا 2 سال پیش قبل ورود به آکادمی هیچ وقت خودمو مقصر کاری نمیدونستم ولی وقتی وارد اینجا شدم و کلا وارد مبحث خودشناسی شدم دیدم نه تنها مقصر بسیاری از وقایع منم بلکه با پذیرش تقصیر این آگاهی رو به خودم میدم که خودم خالق سرنوشت خودم هست
    نه پدر و مادر و یا حکومت و...
    ما نمیتونیم فصل هارو تغییر بدیم ولی میتونیم خودمونو تغییر بدیم

به نظر من تایمی رو که از دست دادید ایراد نداره عوضش اگر الان مجددا شروع کنید و اصولی و صبورانه تمرین کنید سال دیگه توی این وضعیت نیستید
    موفق باشید
    سلام تشکر از توضیحاتتون استفاده کردیم سوال اینجاس استیتمنت هم میزارید؟؟

یه جایی خوندم نوشته بود بازار مالی یعنی چقد پول داری همین توضیح کامل بازاره بنظرم حال خوب و ساخت شخصیت موفق که امینو عزیز بما یاد دادن قطعا درسته و هیچ شکی توش نیست ولی در نهایت چقد پول دار اوردی تویی این مارکت تایدیه ای بر حال متکلمه (منظور بنده شعاف کردن مادیات نیست)

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 55 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 55 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع