صفحه 167 از 543 نخستنخست ... 67117157165166167168169177217267 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,661 به 1,670 از 5424

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mamad7575 آواتار ها
    2,644 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر چند روزی معامله نکنید و خودتونو سرزنش نکنید
    مارکت که همیشه هست
    در پست بعد دیدم نوشتید تمام سودمو گرفت ..خب این یه الارمه چرا و چطور ؟
    سلام عزیز وقتت بخیر درست گفتید مارکت همیشه هست منم الان که رفتم دوش گرفتم و جدا شدم از مارکت اینو میدونم ولی لامصب تویی اون ساعت که ضرر میدی یا بد تر از اون مارکت رو بدرستی تحلیل میکنی ولی نمیتونی سودتو بگیری گوشت به این حرفا بدهکار نیست و قشنگ مارکت میکشونتت کوچه خالی اینقد میزنتت تا... امروز خیلی عجیب بود برای من اون زمانی که حساب کال میکردم هم اینقد فشار ذهنی رو حس نکردم که امروز با چهاردرصد ضرر حس کردم نفس کشیدنم هم درد میکرد این ذهن هی داشت برای خودش مثل بنز حرف میزد و نمیتونستم متوقفش کنم درصورتی که پنل چیدم به درصد روزانه سه درصد ضرر رسیدم هر اتفاقی بیوفته من دیگه معامله نمیکنم و معمولا یک ترید در روز برام کافی بود برای رسیدن به تی پی دو یعنی شیش درصد سود مدتیه این روش رو دارم و خدا روشکر خیلیی باهاش سازگار بودم ولی امروز... خلاصه خوشحالم که زنده موندم امروز رو تویی مارکت و فرصت ادامه دادن دارم و بیشتر از ضرر کردن این مسعله منو بهم ریخت که بازار رو بدرستی تحلیل کردم ولی خودم جلو سود خودمو گرفتم که این نشان دهنده یک مشکل هست در من که باید رفع بشه

@Snow_Trader

@MEMO

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    20,954 بار در 1,586 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام تارخ جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    میون این همه پستی که بوی نرفتن به خدمت رو میداد خواستم اینو بگم خدمتتون که خدمت برای من مساوی شد با دوستی با یه هم خدمتی و آشنایی با فارکس و مسیر زندگیم عوض شد ...
    قبل خدمت همه بد میگفتن ازش ولی خداروشکر زمان آموزشی شدم مقسم غذا(غذا تقسیم میکردیم) و اینقدر غذا خوردیم که من بعد آموزشی اضافه وزن پیدا کرده بودم(حق کسی رو نمیخوردیما غذا زیاد بود) انتهای آموزشی بازم موج منفی شکل گرفت و همه گفتن یگان میافتیم فلان جا و میریم روی برجک پست میدیدم و اونجا یه کم استرس کشیدم اما تهش افتادم تو یگانی که با لباس شخصی میرفتم و میومدم و صد البته با موهای خودم(از کچل کردن خبری نبود)یه تلفن یک طرفه هم در اختیارمون بود تا با هرکی میخوایم صحبت کنیم !!!؟؟؟
    و از همه جالبتر اینکه روز اولی که به یگان معرفی شدم همه برج بالاهای اونجا رفته بودن پایان دوره و من از روز اول و ساعت اول شدم برج بالا واسه خودم
    به هر بهونه ای هم بهمون کارت هدیه 500 تومنی میدادن(از عید ها بگیر تا روز جوان و روز سرباز و ...)
    افسر نگهبانام هم یکی از یکی بهتر (هرجا هستند خدا حفظشون کنه)
    همه میگفتن با پارتی رفتی اونجا اما خودم و خدای خودم میدونیم که هیییچ پارتی ای نداشتم و مثل یه مرد 21 ماه خدمت کردم و پایان دوره هم یه هفته بردنمون قم و کلی عشق کردیم ...
    و جالبتر اینکه ما جزو آخرین دوره هایی بودیم که اون یگان سرباز میگرفت و الان دیگه سرباز نمیگیرن
    اینا رو گفتم که بگم خدمت مثل بقیه اتفاقاتی که تو زندگی باید باهاشون روبرو شیم به خودیه خود بد نیست و مهم نوع نگاه ما بهشه که تعیین میکنه خوب باشه یا بد
    پ.ن:شما که اینقدر استرس دارید چرا دنبال کسری خدمت نمیافتید ؟؟(با پروژه ای چیزی که دقیق نمیدونم مراحلشو اما میدونم هست/یا کارت بسیج و این چیزا)
    ببخشید که نظرمو گفتم فقط خواستم تجربه خودمو به اشتراک گذاشته باشم باهاتون
    ارادت
    ویرایش توسط KingMilad : 06-24-2022 در ساعت 23:53
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    20,954 بار در 1,586 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دوستانی که اهل تصویر ذهنی و تخیل هستند درخواست راهنمایی دارم:

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
    من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
    در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
    مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
    مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
    مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
    یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
    یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
    همه این اتفاقات بعد از اینکه ازشون اگاه شدم خیلی کمتر رخ میدن اما رخ میدن.
    نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.
    و در اخر ایا مدیتیشن با موزیک درست هست یا خیر؟؟

لطفا اگر تجربه ای یا دانشی در این مورد دارید بفرمایید.
    @Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @sahar6926
    عزیزانی رو که بنظرم دارای دانشی بودن رو تگ کردم.
    بقیه بزرگواران که تجربه ای دارند با اشتیاق منتظر نظراتتون هستم.

شاد و سلامت و ثروتمند باشیم
    سلام سامان جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    قبل از هر چیزی بگم که من واقعا دانشی در این حد ندارم که بخوام جواب این سوال رو بدم و شما لطف دارید نسبت به بنده
    فقط نظر شخصیم رو میگم
    البته اگه قول بدی موهات سیخ نشه یه صحبتی انجام بدم
    والا من خودم تا الان اصلا تجربه مدیتیشن نداشتم و خیلی مشتاقم که برم سمتش و به زودی این کارو خواهم کرد
    اما یه سوال چرا به سیخ شدن یا نشدن موهات کار داری ؟؟؟
    بنظرت این سیخ شدن موهات باعث میشده اون کاری که تو ذهنت بوده اتفاق بیافته یا تمرکزت روی اون اتفاق؟؟
    بنظر من بیشتر از اینکه به این فکر کنی که موهات سیخ بشه یا نه به این فکر کن که قبلا چجوری فکر میکردی و تو چه شرایطی و با چه حس و حال و احساسی و الان نه ؟ قبلا با تمرکز بالاتر بوده بنظرم اما الان تمرکزت رو موهاته
    پ.ن:بازم میگم من مدیتیشن انجام ندادم و شاید دوستی بیاد بگه موقع مدیتیشن این حالت پیش میاد و فلان اما بنظر من تمرکز روی اون اتفاق و احساس خوبت باعث اتفاق افتادنش شده...شاید صحبت من غلط باشه اما نظر شخصیم بود
    ارادت
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام سامان جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    قبل از هر چیزی بگم که من واقعا دانشی در این حد ندارم که بخوام جواب این سوال رو بدم و شما لطف دارید نسبت به بنده
    فقط نظر شخصیم رو میگم
    البته اگه قول بدی موهات سیخ نشه یه صحبتی انجام بدم
    والا من خودم تا الان اصلا تجربه مدیتیشن نداشتم و خیلی مشتاقم که برم سمتش و به زودی این کارو خواهم کرد
    اما یه سوال چرا به سیخ شدن یا نشدن موهات کار داری ؟؟؟
    بنظرت این سیخ شدن موهات باعث میشده اون کاری که تو ذهنت بوده اتفاق بیافته یا تمرکزت روی اون اتفاق؟؟
    بنظر من بیشتر از اینکه به این فکر کنی که موهات سیخ بشه یا نه به این فکر کن که قبلا چجوری فکر میکردی و تو چه شرایطی و با چه حس و حال و احساسی و الان نه ؟ قبلا با تمرکز بالاتر بوده بنظرم اما الان تمرکزت رو موهاته
    پ.ن:بازم میگم من مدیتیشن انجام ندادم و شاید دوستی بیاد بگه موقع مدیتیشن این حالت پیش میاد و فلان اما بنظر من تمرکز روی اون اتفاق و احساس خوبت باعث اتفاق افتادنش شده...شاید صحبت من غلط باشه اما نظر شخصیم بود
    ارادت
    سلام اقا میلاد گل
    اگر اتفاق یا نکته ای روم تاثیر بذاره موهام سیخ میشه
    منظورم از سیخ شدن یعنی مور مور میشه بدنم و اینم جزوشه. به این خاطر برام جالب شد که تو کتاب بخواهید تا به شما داده شود میگه وقتی بتونید تصور داشتنش روکنید بدنتون مور مور میشه و نشون میده درست عمل کردید. استاد هم میگن که اگر درست باشه تخیلتون، خود به خود لبخند به لبتون میشینه.
    (این چیزی بود که متوجه شدم تا الان از این کتاب)
    در مورد تمرکز هم، انگیزم برای تصویر ذهنی با اهنگ بوجود میاد و بنظرم یمدته چون موزیکام تکراری شدن دیگه مثل قبل تمرکز ندارم
    پیشنهاد میکنم بهتون که موزیکی رو که دوست دارید بزارید و داشتن خواسته هاتون رو تصور کنید ببینید واکنش شما چیه؟؟ برای شما هم همین اتفاق میفته یا خیر
    ویرایش توسط Saman01 : 06-25-2022 در ساعت 00:12
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
    من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
    در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
    مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
    مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
    مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
    یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
    یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
    نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.

@Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader

سلام وقت بخیر امیدوارم حالتون عالی باشه.
    به نظرم بیشتر تجربتون را گفتین تا اینکه سوالی داشته باشید.بهتون تبریک میگم شما دارای قدرت انرژی*انرژیکی بالایی هستین.دلیل سیخ شدن مو و اشک اومدن از چشم هم احتمالا آزاد شون کندالینیتونه،احتمالا این زمان ها احساس برق وصل شدن به کمرتون را ندارین؟
    دلیل آفرینش سریع امیالتون میتونه همین فرکانس بالا باشه.این اتفاق برای همه میوفته ولی کم و زیاد داره. شاید دلیل اینکه اخیرا کمتر براتون اتفاق میوفته این باشه که قبلا ناخودآگاه اتفاق می*افتاده و الان سعی می*کنید به شکل خودآگاه جذب و آفرینش کنید ،قدرت ناخودآگاه خیلی بیشتر از خودآگاهه( برای آدمای هم سطح من و شما) و خیلی وقتا ناخودآگاه با خودآگاه لجبازی میکنه و برعکس چیزی را که به شکل آگاهانه دنبال آفرینشش هستیم را با ابزار ترس و شک تولید میکنه. خیلی از افراد را می*شناسیم که افتادن دنبال قانون جذب و هیچ نتیجه ای نگرفتن و شدن مخالف سرسخت این قانون و خیلی ها را می*بینیم که اصلا از وجود این قانون خبر ندارن و هیچ تلاشی براش نمیکنن ولی ناخودآگاه امیالشون را براشون خلق میکنه ،درست مثل گذشته شما

استاد در یکی از وبینارها درمورد فکر و عمل گفتن ۲۰ درصد کار با ذهن و ۸۰ درصد عمل ما را به نتیجه میرسونه
    مدیتیشن هم بسته به عادت و علاقه شما میتونه با موسیقی یا بدون موسیقی انجام بشه
    موفق باشید
    در کوی خرابات گذر میکردم
    وین دلق بشر دوخت بدر میکردم

هرکس نظری به جانبی میافکند
    من بر نظر خویش نظر میکردم

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    7,622 بار در 2,181 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک

@Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader

سلام دوست من، امیدورام عالی باشی.

خیلی تبریک میگم که چنین تجربه ای رو داشتید با وجود اینکه بنا به گفته ها بسیار جوان هستید و این جای خوشحالی داره. مواردی که گفتید بخشیش درسته اما بخشی از آنها مثل حس اینکه قدرت تغییر وقایع رو پیدا کردن میتونه تصادفی هم باشه. در حقیقت تا حد زیادی انسان با کار روی خودش و رسیدن به حالت آگاهی میتونه با فرستادن سیگنال های خواسته به جهان، چیزی که میخواد رو دریافت کنه و این همون قانون جذب هست. من هم به صورت شخصی کمابیش چنین تجربه هایی داشتم.نکته مهم در هر کاری از جمله مدیتیشین تجربه متفاوت در آغاز اون کار هست. صحبت شما در مورد سیخ شدن موهای بدنتان نشان از تجربه حسی متفاوت هست که بسیار خوب هست اما در موضوع مدیتیشین تداوم برای رسیدن به یک ثبات بسیار مهم هست. حتما تجربه این رو داشتید که وقتی یک چیزی که دوست دارید رو میخرید تا چند روز اول انرزی و پویایی خاصی و نشاط خاصی در زندگی حس میکنید . در مورد مدیتیشین و هر موضوع دیگری همینه. اوایل مثل یک کودک که پا به دنیای انسان ها میگذارد حس میکنید در سرزمین عجایب هستید اما رفته رفته از این حالت کم میشه که خودتون هم عنوان کردید. این به دلیل قانون خلاً در جهان هستی هست. تجربه انجام نگرفته خلا هست و وقتی پر میشه خالی از احساس خواهد شد تا زمانی که به نحوی دوباره خالی بشه. فاصله گرفتن عمدی از بعضی کارها میتونه خلا رو حفظ کنه.

من توصیه میکنم مدیتیشین رو منظم انجام بدید اما بسیار سبک و در حد شاید ۱۰ دقیقه در روز. من به شخصه با تجربه ۳ ماه مدیتشین مداوم تصاعدی متوجه شدم روش صحیحی نداشتم. ۳ ماه از ۱۰ دقیقه تا ۱ ساعت نشستن یعنی در روز ۹۰ حدود ۵۵ دقیقه مینشستم و در حالت فرم Cosmic mudra مخصوص به ذن قرار گرفته بودم. حس بسیار متفاوتی داشتم اما متاسفانه سیستم عادتم این مورد رو پس زد و عادت مدیتیشنم از بین رفت. برای همین متوجه شدم زمان بسیار کم و تداوم از فشار زیاد آوردن به بدن بهتر هست.

نکته دیگر در مدیتیشین تنفس دیافراگمی هست که باید حواستون باشه ناخواسته به خودتون آسیب نزنید. تنفس مدام به صورت آگاهانه و دیافراگمی ممکنه باعث بروز اختلال در تنفس و مشکلات ریوی بشه. برای همین اگر براتون مقدور بود یک آموزش معتبر برای این کار تهیه کنید و طبق همون پیش برید.

در آخر در مورد موزیک داشتن یا سکوت کامل بیشتر سلیقه ای هست. بیشتر سبک های مدیتیشین هندی و mindfulness با موزیک هستن و سبک ذاذن با سکوت کامل هست و فقط از صدای زنگ برای کات دادن ها استفاده میکنن. اگر با موزیک راحت هستید و حس خوبی بهتون میده هیچ اشکالی نداره.

در مورد مقوله تصویر سازی ذهنی هم باید بدونید این موضوع ۲ چیز متفاوت در مراقبه هست:

نوع ۱: یک نوع مراقبه برای خالی کردن ذهن یا به قول دوگن ذهن آغازگر هست. یعنی ذهنتون رو به نحوی به حالت تعادل برسونیم که لحظه حال رو حس کنیم. در این حالت راهبان تبتی معتقدن باید حس یگانگی با عالم رو داشته باشید یعنی در یک لحظه حس میکنید همه چیز در جهان به هم متصل هست و شما جزئی از آن هستید نه جدا از آن. این حس فرکانسی در مغز ایجاد میکنه که توضیح در مورد قدرتش در این پست نمیگنجه.

نوع ۲: در حالت دوم شما مدیتیشن برای تحقق خواسته ها انجام میدید. این نوع مدیتیشن با تصویر سازی ذهنی همراهه. چون ذهن آمادست پروسه تصویر سازی خیلی راحت تر هست و احساس خوبی دارید که باعث میشه موثر تر باشه.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

ارادتمند شما - میلاد

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,077 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

حالا این رویه و اتفاقات درست بوده که برای من اتفاق افتاده یا دارم اشتباه میرم و این نشانه هاشه؟

@Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @Sahar69830 @Soroosham @Brian @armin_a1a

سلام سامان عزیز امیدوارم که خوب باشی
    جواب های 1 و 3 من با شوخی همراهه امیدوارم که ناراحت نشی.
    1.دمت گرم که من و با دانش فرض کردی ولی اینطوری نیست.
    2.منطور از مدیتیشن چیه؟ایا همون تمرین تنفس توصیه شده توسط استاد و کتاب دعوت به تمرین ذن؟اگر اون هست نه شما موزیک نباید گوش بدی.ولی بقیه سبک هارو من راستیت اطلاعی ندارم.
    3.سیخ شدن موی بدن زمانی اتفاق میوفته که ادم تو ناخوداگاه یه تلنگر میخوره.یه شوک بهش وارد میشه از نظر احساسی و ذهنی.زمانی که این اتفاق برات میوفته سعی کن بفهمی اون شوکه به دلیل چی بوده؟یعنی کجای ناخوداگاهت تحریک شده؟موهارو بزن شاید درست شد اصلا
    4.مسیری که میگی به هرچی فکر میکنم اتفاق میوفته رو من هم بهش رسیدم.تو همین تاپیک هم چندروز پیش پست کردم.راستیت فکر میکنم(مطمئن نیستم)به این دلیل هست که ما اینقدر رو خودمون کار کردیم به سطح بالایی از خوداگاهی رسیدیم.راستیت فکر میکنم به یه بلوغی رسیدم و این مرحله یه نشونه خوب برای اولین پله های موفقیته.
    5.اینکه گفتی دنبال کار فیزیکی هستم به جای فکر کردن.دو نکته تو ذهنم اومد.من یه تایمی پیاده روی های طولانی میکردم بدون گوشی و فقط راه میرفتم تو شهر.خیلی بهت کمک میکنه.چون راه رفتن از تو انرژی فکری نمیگیره و فکر میکنی به چیزهای مختلف حتی ممکنه با خودت حرف بزنی.ولی خیلی خوبه امتحان کن.نکته دوم اینکه چندبار هم این رو نقل قول کردم از یه استادی:استراحت کار فکری کار فیزیکیه و استراحت کار فیزیکی خواب.
    به نظرم مسیری که داری میری درسته و ادامه بده.
    ارزوی بهترینها
    in all chaos there is calculation

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام

منم ترم اخرم سه تا امتحانم مونده من قصدم رفتن سربازیه همینکه فارغ التحصیل شدم از دانشگاه، دفترچه مو میفرستم یه روزم صبر نمیکنم
    بازم یه نقل قول از استاد امینو رو بگم:
    یا الان سختی شو میکشی انجام میدی یا بعدا تاوانشو میدی
    عین همونه میگن مسواک بزن هر شب و شیرینیجات کم بخور تا دندون های سالمتری داشته باشی یا گوش میدی وسختی انجام دادنشو بجون میخری یا اینکه گوش نمیدی خب دندون درد و دندون پزشکی و هزینه باید تقبل کنی
    سربازیم یا میری سختیشو میکشی الان یا بعدا پولشو میدی (میری کار میکنی بجای سربازی پولایی که جمع میکنی باید بدی تا بخری)
    کلا رنج دو طرفشم چه اینوری بری چه اونوری پس دنبال راحتی نباش همچی رنج تو این دنیا
    همون تفسیر آیه قران که میگه ما شمارو در رنج آفریدیم.
    کلا دوراهی زندگی دوطرفشم رنج کشیدن تو انتخاب میکنی کدومشو بری من انتخابم کردم حالا یکی انتخاب منو درست نمیدونه اون بخودش و زندگی خودش مربوط زندگی خودم دلم میخاد برم الافی شما فک کن الافی من کلی ازین دوسال برا خودم تجربه بدست میارم همش که نباید پول دراورد تا بگی اره راهم درسته اینا همش دیدگاه های شخصی که نسبت دادن به عموم ...
    انگار دوسال از همچی میزنی میری نه دوست نه خونه نه خونواده نه شغل نه ترید همه چیو میزاری میری تنهایی ...یه چالش زندگی
    عین بقیه بخای نگاش کنی همه میگن سربازی بدترین والاف ترین چیز و دوسالتو هدر میدی و فلان و رحمان
    تو باید تعیین کنی! بقیه که برات تعیین نمیکنن چی برات خوبه یا بد اومدیم که برا خودمون زندگی کنیم ...
    همه میگفتن کرونا اومد کار وکاسبیمون خوابید دیگ بدتر از این نمیشه برعکس یه عده زودی با تغییر شرایط تغییر کردن وخودشونو هماهنگ کردن و کلیم سود کردن از دوسال شرایط کرونا ....
    شرایط برات تغییر نمخاد بکنه تویی تعیین میکنی بدترین شرایط باش یا بهترین ...بقول استاد امینو که میگف عین حضرت زینب که بعد از واقعه کربلا برگشت گف من چیزی جز زیبایی ندیدم ....همه الان جای ایشون بودن میگفتن مصیبت ازین بالاتر نبود ولی یه دیدگاه دیگ ای رو بیان کرد که بفهمونه هیچ اتفاقی بد یا خوب نیس بلکه ما بهش حس بد یا خوب میدیم ...
    الانم دنبال انتخابی باش که حس خوب داری هیچ چی نمیگم که این راه خوب یا بد بخودت مونده ولی بدون هیچ اتفاق و رخدادی خوب یا بد نیس بتو بستگی داره چجوری بهش نگاه کنی
    نه سربازی خیلی خوبه نه نرفتنش خیلی گل وسنبل
    من رفتنشو حس خوب دارم مخام برم حالا تو دوس نداری و حس خوبی در نرفتنش حس میکنی خب بگرد دنبال راه های نرفتنش

بهترین عملکرد ونتایج رو کسایی بدست میارن که با شرایط خودشونو اوک میکنن برا این موضوع کتاب "پنیر مرا کی دزدید" رو بخون ..البته اگه عنوان کتاب اشتباه گفتم معذرت میخام یچی تو همین مایه ها هست کتاب کم حجم و کوچولویی تو دو روز میشه خوندش خیلی کتاب خوبی در این باره

موفق باشی تارخ عزیز
    سلام ارادت
    مرسی مثل همیشه صحبتات مفید بود برام.نخواستم فقط به زدن دکمه تشکر بسنده کنم.

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود تارخ عزیز امیددارم که عالی هستی دوست من
    یه نکته بگم به شما اینکه سربازی ترجمه عجیبی هست و تا قبل از ورود بهش هر پسری دچار استرس شدیدی خواهد بود(چیزی که خودمم تجربش کردم) وارد که میشی دیگه اون استرس رو نداری فقط بفکر تموم کردمش هستی که البته تمام خواهد شد!! حقوق سربازا الان خوبه ۳وخورده ای هست (ما بامدرک بالا ۳۰۰ میگرفتیم) به دید من شما سربازی رو برو و درس رو برنامه بعدیت قرار بده، هرچه سن بالاتر بره سخت تر میگزره و اینکه ممکنه بزودی شما وارد ریل بسی و بخوای برای همیشه ایرانو ترک کنی ولی با نرفتنش سنگ بزرگی جلوی پایت خواهند گذاشت.
    موفقتر باشی دوست من
    سلام میرحسام عزیز مخلصیم.بله از این دید هم میشه بهش نگاه کرد که بری و باهاش روبرو بشی که از اونور راحت باشی و چیزی جلودارت نباشه برای مهاجرت
    ممنون ازت

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariya نمایش پست ها
    سلام تارخ جان عزیزم
    این خدمت لعنتی!!!
    من نظر خودم رو میگم و بازهم ببینید بقیه صاحب نظران چه میفرمایند
    من یکی از فامیل هامون الان 36 سالشه و خدمت هم نرفته و مغازه شو داره و ازدواج هم کرده و مشکلی نداره
    این از این که خیالت راحت باشه نمیان شماره ببرن با خودشون
    از یک طرف دیگه بزار خیالت رو راحت کنم هر پارتی هم داشته باشی نمیتونی که بخری من هم دنبالش بودم و کسانی رو داخل سپاه و ارتش داشتم و حاضر بودم هر عددی که بگن رو پرداخت کنم ولی نمیشه
    این از این
    اگر خدایی نکرده مشکل جسمانی داری از طریق معافیت ببین میتونی اقدام کنی یا خیر(حواستون باشه برای معافیت نه معاف از رزم)
    و اینکه الان نمیدونم قانون خرید رو گذاشتن یا نه ولی اون سال که من دنبال کارام بودم شرط خرید داشتن 5 سال قیبت بود فکر کنم الان نمیدونم چجوریه
    کلام اخر=خیالت راحت باشه کاریتون نمیکنن اگر هم خواستید برید خارج از کشور یک وصیقه میزارید و میرید
    این حرفارو کسی داره بهت میزنه که هر نوع پارتی بگی داشتم و هرکاری بگی کردم برای فرار از خدمت خلاصه که تهشو دیدم چجوریه
    خیالت راحت باشه
    سلام اریای عزیز ارادت
    مرسی از نظرت بله از این نظر که با پارتی و پول نمیشه کاریش کرد مطمئنم.ایشالا که از سر همه مون بگذره.

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع