صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

irSeyedAli آواتار ها
    2,134 بار در 289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر ممنون از توجه شما

این پست مال چند ماه قبله و دقیقعا منم به نتیجه ای که شما رسیدین رسیدم و الان دارم فقط درصد مشخصی از بالانس رو با وجود حد ضرر درگیر میکنم و خیلی هم ارامش بیشتری دارم تویی روش قبلی هم موفق بودم ولی همونجوری که فرمایش کردین ضرر زیاد شد و به یک نکته رسیدم گه ما باید تمام سخن هایی استاد رو گوش بدیم نه اونایی که دوست داریم هزار بار گفتن که خودشون وقتی که با وجود حدضرر و مدیریت سرمایه دقیق به سود دهی رسیدن و بی نیاز شدن دیگه بدون حد ضرر و با مدیریت سرمایه شناور ترید کردن و فک کنم ما میخواستیم پامون رو روی پله اخر بزاریم...

تشکر از شما موفق باشید
    دقیقا درسته ممنون از توجه شما

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از irSeyedAli عزیز تشکر کرده اند:

aryana7000 آواتار ها
    333 بار در 88 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر.
    حجم کلیتون رو که متناسب با مدیریت سرمایه هست تقسیم بر سه کنید.
    مثلا حجمی که متناسب با مدیریت سرمایتون هست یک لاته.شما میتونید در منطقه ورود سه تا 0.33 لات وارد بشید.
    امینو
    با سلاو خسته نباشید استاد عزیز
    منظور شما منظقه ورود یعنی منظقه رو شناسایی کنیم و اول و وسظ و انتها اوردر بچینیم ؟ یا در یک قیمت 3 تا معمامله جدا گانه باز کنیم؟
    چون حالت اول اگر فقط نقطه اول ورود بده ما به جای 3 درصد ممکنه به خاطر حجم کمتر 1 درصد بگیریم با توجه به تی پی که در نظر گرفته بودیم و تحلیل که کرده بودیم قیمت بالا یا پایین می ره .
    مشکل من دقیقا همین جاست بین دو راهی گرفتن 3 درصد از یک تحلیل که زمان روش گزاشتم با یک حجم کلی و یا تقسیم اون به سه قسمت و کم کردن ریسکم و در مقابل احتما نگرفتن هدف 3 درصد روزانه ام می مونم چه جوری باید این رو مدیریت کنم ممنونم از شما

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از aryana7000 عزیز تشکر کرده اند:

alimoosavi4 آواتار ها
    436 بار در 61 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad fx نمایش پست ها
    سلام به استاد و بقیه دوستان...وقتتون بخیر.
    سوالی که مدت هاست ذهن منو درگیر کرده اینکه استاد همه جا تاکید بر گرفتن 3درصد دارند...و حالا وقتی اومدیم لایو 1درصد...حالا مثلا من اومدم ریل و میخوام روزی 1 درصد بگیرم.وقتی پوزشین باز میکنم حداقل به خاطر اسپرد دو یا سه درصد توی ضررم و کلا یک درصد میخوام...من الان حد ضررم رو کجا بزارم که ریسک به ریوارد رعایت بشه؟؟؟جدا از حرکت قیمت در خلاف جهت پوزشین...ایا میتونیم راهکاری اعمال کنیم؟؟
    اگه استاد یا بقیه دوستان کمکی بکنن ممنون میشم ازتون. @amino
    سلام
    اگه رعایت نمیشه نباید وارد معامله بشید.
    راهکار های دیگه هم اینه که حجمتونو کم تر کنین یا مقدار پیپ بیشتری برای سود خود در نظر بگیرید.
    %""از شکستت درس بگیر که پیروزت میکنه""%

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از alimoosavi4 عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,727 بار در 2,324 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1638 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام ارادت خدمت استاد بزرگوار امینو عزیز و دوستان کوشا در آکادمی
    به نظر من هم مدیریت سرمایه هم بخش روانشناسی در مارکت اومده تا در شرایط سخت و بحرانی به دادمون برسه، چرا که وقتی همه چیز گل و بلبل باشه یک ربات هم میتونه به جای ما ترید کنه و طبیعتا کسب سود کنه. ما توی این شرایط علاوه بر مبحث روانشناسی( که خارج از این مبحثه ) مدیریت سرمایه رو رعایت میکنیم.مدیریت سرمایه چیزی نیست جر اینکه ما چقدر حاضر هستیم سرمایه مون به مخاره بندازیم و در صورت از دست رفتن اون به کلیت و اصل حسابم.ن اسیبی نرسه و قدرت باز افرینی اون حساب برامون به راحتی مهیا باشه و همینطور میزان این خطر یا ریسک به میزانی باشه که از لحاظ روانی بار زیادی به ما وارد نکنه که شرایط معامله گری و ادامه روند رو برامون سخت کنه.
    این نوع از مدیرت کردن مبلغ بالانس حساب میتونه با اهرم میزان درگیری حساب در یک معامله و میزانن حد ضرر ما در همون معامله رابطه مستقیم داشته باشه. البته لازم به ذکره دو فاکتور میزان درگیری حساب و همینطور حد ضرر باید ارتباط تنگاتنگی با میزان مهارت و تسلط تریدر داشته باشه.
    مثلا من خودم در اوایل یک حساب باز میکردم و شده حتی در 30 دقیقه یک حساب رو به دو برابر رسوندم و همون حساب رو در چند دقیقه کال کردم! در این نوع معاملات نشونه ای از شناخت مدیریت سرمایه وجود نداره یعنی یا تریدر نمیدونه اصلا باید حجم ورودش چقدر باشه یا اینکه از لحاظ روانی به درجه ای از تسلط نرسیده که جلوی طمع خودش نسبت به کسب سود رو بگیره.
    فاکتور مهم دیگه در مدیریت سرمایه که توی مثال خودم بیان کردم یکم روانشناسیه و همون کنترل طمع در یک معامله هست.
    اگر همه مطالب بالا رو در یک جمله بخوام بگم مدیریت سرمایه مسزان تحمل ریسکی هست که در صورت وقع ضرر به بالانس و روحیه معامله گر آسیبی جبران ناپذیر وارد نشه
    سوال دوم:
    من دوستانی دارم که توی این مارکت چندین سال فعالیت میکنند و به قولی یک روز دو برابر سود میکنند و توی یک ترید حساب و کال میکنند.
    اونها به مباحث تکنیکال مسلط شدن مارکت و میفهمند و سیستم ترید مخصوص به خودشون دارند و نتیجه معاملاتشون نشون نشون میده معامله گر بدون رعایت مدیریت سرمایه هرگز هرگز و با تاکید میگم هخرگز در مارکت سود نمیکنه.
    به نظرم اگر از روانشناسی فاکتور بگیریم بدون مدیریت سرمایه احتمالا سود کردن در این مارکت سو تفاهمی بیش نیست.
    به نطرم کسانی که سودای یک شبه پولدار شدن در این مارکت و دارن شدیدا در برابر مدیریت سرمایه مقاومت میکنند .
    سوال سوم:
    فکر کنم توی توضیحات اول این سوال و جواب دادم
    من فکر می کنم مدیریت سرمایه معقول ارتباط مستقیم به تسلط تریدر به سیستم، مارکت و مباحث روانشناسی داره و با در نظر گرفتن این فاکتور های مدیریت سرمایه معقول میزان ریسکی هست که با وجود اون و در سورت تضرر در یک ترید سرمایه تریدر به مخاطره نیوفته
    برای یک تریدر میزان 1 درصد و تریدری 5 درصد و البته تریدیرکی با تسلط جناب امینو بدون حد ضرر
    تسلط جناب امینو رو برای این گفتم که دیدم برخی دوستان با میزان تسلط اندک بدون گذاشتن حد ضرر و فقط به این دلیل که جناب امینو بدون اس ال ترید میکنند حد ضرر نمیگذارند و کال میشوند
    من بارها از کلمه ارتباط تسلط و ارتباط اون با مدیریت سرمایه گفتم
    سوال جهارم:
    با داشتن یک تنها یک سیستم معاملاتی شخصی که میزان نرخ برد ان بیش از پنجاه درصد باشه و رعایت مدیریت سرمایه میشه به سود مستمر رسید
    سوال پنجم
    مدیریت سرمایه به عواملی چون بازار هدف یعنی چیو قراره معامله کنیم و در کدام بازار
    میزان بالانس که قراره وارد مارکت بشیم
    توانایی تسلط ما به روانشناسی مارکت
    میزان پذیرش ما ا از ضرر احتمالی

در انتها دو گراف و به اشتراک میزارمکه اولی بدون رعایت مدیریت سرمایه هست و دوی با رعایت مدیریت سرمایه است
    البته روزهایی بوده که مدیریت سرماایه رو رعایت نکردم و دقیقا همون روزها در گراف دره های عمیقی مشاهده میشه

گراف دوم ادامه همون گرافه
    البته لازمه جمله ای زیبا از جناب دارن هاردی که باعث شد کمی پایبند بشم به مدیریت سرمایه رو اینجا بیارم
    مهم نیست که خرگوش چقدر با استعداد، بلند پرواز و با مهارت است؛ در آخر لاکپشت همیشه برنده است

این حساب از عدد 133$ قبل از رعایت مدیریت سرمایه در طی مدت کمتر از 20 روز کاری به عدد 400$ دلار رسید
    در انتها از امینو عزیز سپاسگذارم
    ارادتمند
    محمد حسین
    ویرایش توسط forexmh : 02-18-2022 در ساعت 11:58
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

8. 34 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,740 بار در 1,045 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان پس از یک سال کار کردن در بازار تجربیاتی که بدست آوردم رو مینویسم خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم
    در این یک سال حساب های کوچک و بزرگ زیادی رو کال کردم ولی خداروشکر ضرر قابل توجهی نبود و هنوز با قدرت ادامه میدم
    در این مسیر اکانتای مختلفی رو هفت برابر تا ده برابر رشد میدادم و در یک روز به فنا میدادم اول فک میکردم سیستمم مشکل داره دوباره بر میگشتم سخت تمرین میکردم تا نکته ی تکنیکالی جدیدی یاد بگیریم که بتوانم این مشکل رو حل کنم ولی نشد که نشد در اواخر به این نتیجه رسیدم که من تنها دلیل کال شدنم نداشتن مدیریت سرمایه درست و اصولیه ، انقدر که به حجم های بالا عادت کرده بودم دیگ برگشتن به حالت عادی برام چن ماه طول کشید خدا رو شکر الان حجم هایی که میزنم به شدت پایینه طوری که با 0.1 % و 0.3% کار میکنم تا بر این طمعم پیروز بشم من تا حالا نشده یه اکانتو بیشتر از سه هفته نگه دارم الان تارگتم رو گذاشتم شیش ماه اکانتمو نگه دارم مدیریت سرمایم هم به این صورته چار تا معامله با حجم یک دهم درصدمیزنم اگه سه تاش درست شد حق دارم یه سه درصد بزنم
    من تو این یه سال فهمیدم مهم این نیس تو یه روز یا یه هفته یا سه هفته اکانتتو چند برابر میکنی اصلا ۱۰۰۰ برابر نتونی اکانتتو حفظ کنی بازار همه چی تو میگیره هم پولتو هم زندگیتو و جوری زمینت میزنه که تا مدت ها جاش درد میکنه اینو برای این نوشتم که بماند یادگاری تا چن ماه دیگه بیام و نتایج این سبک بسیار محافظه کارانه اما سیو کننده اکانت رو با شما به اشتراک بذارم فعلا سه روزه که دارم ترید میزنم باهاش جلو طمعمو بشدت گرفته
    روش مدیریت سرمایه من
    چهار لول دارم 0.1% & 0.3% &1% &3% & 3%
    ترید به روش مارتینگل اما بعد 3% دیگه افزایش نمیدم با همون 3% میرم توی ۹۹ % پزیشنا نهایتا به لول دو میرسم ولی محض احتیاط تا چهار لول طراحی کردم اگه سه تا از چهار تا معاملم درست بود من شرایط یک معامله 3 % رو دارم و اگه وین شد که بر میگردم از اول و اگه لوز شد همون سه درصدو میگیرم تا زمانی که به سودم برسم
    یه نکته که هس من زمانی که معاملم بیشتر از ۷۰ درصد نزدیک sl میشه اونو رها میکنم و میرم به لول بعدی
    هدف از طراحی این مدیریت سرمایه کنترل طمع و حفظ کردن حساب به مدت ۶ ماه است
    فوایدی که تا الان داشته برام به شدت از نظر ذهنی آرومم کرده
    جلوی تریدای احساسی مو گرفته و اگه یه معامله ۳۰ پیپ هم بره تو ضرر اصلا برام مهم نیس چون سه تا معامله دیگه دارم که میتونه سود منو بهم بده
    دوستان نظر یادتون نره
    به امید رسیدن به عادات بهتر و نتایج مثبت پایدار
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

10. 25 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

yazdan1 آواتار ها
    989 بار در 85 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام من هم به دلیل رعایت نکردن حجم در ورود وطمع با وجود سیستم سودده دریک پوزیشن که حد ضررم میخورد سودهام از بین میرفت و شروع به جنگیدن با مارکت که مساوی با مرگ حساب هست تا مارجین کال در همان روز پیش میرفتم موقع ترید متوجه نمیشدم اما حالا بااین سیستم استاد خیلی ارتباط روحی برقرار میکنم به دلیل مدیریت سرمایه شناور (زمان خرفه ا یی شدن نه در ابتدا)برای گرفتن 3%هدف وکناررفتن
    من در اون سیستم بدون استثنا 2تامعامله اولم مثبت بو داما هدف وپلن کتبی نداشتم وبه همین دلیل توی دمو بسیار موفق وتوی ریل روز اول مثبت وروز دوم معامله سوم مارجین کال
    اما اینجا اگر پلن و چک لیست کتبی نداشته باشیم به دلیل سیگنالهای متعدد که این روش میده و میخواهیم همه رو بگیریم در درازمدت با معاملات متعدد گیج میشیم ونمیدونیم با کدام روش ورود کرده ایم پس اصلا نمیشه پلن وچک لیست کتبی نداشته باشیم وبهتر از اون هدف و گام روزانه تکلیفت با خودت روشنه اگه رعابت نکنی متوجه مشکلت خیلی سریع میشی
    این راازشاهزاده فرکتالها استادم امینو باید تشکر کرد با سیستمهای بالای 90 تا99% ایشان

تشکر از شما موفق باشید
    ویرایش توسط yazdan1 : 04-20-2022 در ساعت 01:06
    کسی که مبارزه کند، ممکن است شکستبخورد، ولی آنکه مبارزه نکند، شکست خورده هست

12. 24 کاربر برای این پست سودمند از yazdan1 عزیز تشکر کرده اند:

Mahdii.MSH آواتار ها
    444 بار در 110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام همه دوستان امید وارد حالتون خوب باشه
    یه سوال داشتم در خصوص هدف روزانه
    اگر من تو یک روز بیشتر از هدف روزانه خودم بگیرم تکلیف چی میشه باید فرداش ترید نزنم یا این که فرداش به دنبال زدن هدف دوروزه بعد خودم باشم ؟
    ​زندگی نظمیپنهان در میان بینظمی هاست

14. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mahdii.MSH عزیز تشکر کرده اند:

398 بار در 69 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و وقت بخیر
    فایلها را طبق نقشه راه مشاهده وتمرین کرده ام.تاپیک ترید هستم.
    سواال.در بعضی از بروکرها می توان سرمایه و پول را در حساب دیگران قرار داد و از معامله دیگران با در صد مشخص شده سود برد و همچنین حسابی هست که به عنوان مدیر حساب می توان سرمایه دیگران را جلب کرد و مدیر میتواند از سرمایه گذاری دیگران سود ببرد.مثلا بروکر آلپاری حساب پم یا حساب سرمایه گذاری دارد.آیا این صحیح است که ما بعد از کسب در آمد و گرفتن سود مستمر چنین حساب سرمایه گذاری باز کنیم و به عنوان مدیر حساب از دیگران بخواهیم تا در حساب ما سرمایه گذاری نمایند تا از سرمایه گذاری آنان هم سود نماییم؟
    با تشکر

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mahbod عزیز تشکر کرده اند:

aghakhani110 آواتار ها
    393 بار در 92 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    وقتتون بخیر

دوستا یک اکسل مدیریت سرمایه دیدم گفتم بفرستم واستون استفاده کنید-برای تعیین حجم برای ورد به معامله خیلی خوبه-خودتون هم میتونید بالانس تون رو ویرایش کنید و با تعیین نسبت ریسکتون حجم مورد نیاز رو واستون محاسبه میکنه-امیدوارم به دردتون بخوره

فایل پیوست 312375

لینک دانلود
    آدم ها را از آنچه درباره ديگران مي گويند بهتر مي توان شناخت تا از انچه درباره انها ميگويند..
    -----------------------------------------------------
    سگی نزد شیر آمد گفت
    بامن کشتی بگیر
    شیر سر باز زد
    سگ گفت:نزد تمام سگان خواهم گفت
    شیر از مقابله با من می هراسد
    شیر گفت
    سرزنش سگان را خوشتر دارم از اینکه شیران مرا شماتت کنند
    که با سگی کشتی گرفته ام !!!

هرگاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت كرد، اطمينان كن؛ زيرا يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز كردن خواهد آموخت.

18. 24 کاربر برای این پست سودمند از aghakhani110 عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,908 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط aghakhani110 نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر

دوستا یک اکسل مدیریت سرمایه دیدم گفتم بفرستم واستون استفاده کنید-برای تعیین حجم برای ورد به معامله خیلی خوبه-خودتون هم میتونید بالانس تون رو ویرایش کنید و با تعیین نسبت ریسکتون حجم مورد نیاز رو واستون محاسبه میکنه-امیدوارم به دردتون بخوره

فایل پیوست 312375

لینک دانلود
    سلام.مبنای محاسبه ی حجمش بر چه اساسی هست؟من دیدم کلا یه عدد ثابت بر اساس مقدار سرمایه میده.به ازای هر 10000 دلار 1 لات حجم زده در صورتی که حجم باید بر اساس میزان پیپ استاپ و درصد درگیری بالانس مشخص بشه.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

20. 17 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع