صفحه 24 از 56 نخستنخست ... 14222324252634 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,847 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان اهل کتاب
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    تشکر میکنم از شما سرکار خانم بابت ارایه نکات کتاب بیندیشید
    بنده با هر دو فرمت موافقم
    دو پیشنهاد هم داشتم:
    1) اینکه دوستانی هم که به هر دلیلی نتونستن کتاب رو در موعد مقرر بخونن. حتی اگه فرصت خوندن اون کتاب تموم شد و یا از کتاب های قبلی در این تاپیک، کتابی رو انتخاب کنن و درک خودشون و مواردی رو که از نظرشون مهم بوده رو با ما هم شیر کنند .
    2) مورد بعدی اینکه در این تاپیک فقط کتابهایی رو که استاد فرمودند برای مطالعه رو قرار بدیم و بر روشون اظهار نظر کنیم( گروه نخبگان بر روی کتاب های استاد) میشه همین فرمتی که داریم پیش میریم .

@hatami2 @Soroosham @John D. Rockefeller

سلام اقا سامان عزیز
    حالتون عالی باشه

پیشنهاد هایی که دادید عالی بود و خیلی کاربردی هست
    در مورد پیشنهاد اول : خیلی خوبه و میشه به این صورت هم قرار داد که هر کسی هم وارد این تاپیک شد و میخواست کتابی رو مطالعه کنه و قرار بده بهتره از کتاب های مطالعه شده قبلی همین تاپیک باشه تا ما هم بتونیم نظر بدیم یا برای ما هم مروری باشه .
    پیشنهاد دوم : خب استاد حدود 30 تا کتاب معرفی کردند که به نظر من برای عمل کردن به همین کتاب ها چندین سال لازم داریم.
    کتاب اثر مرکب اگر به اتمام رسید ، درمورد کتاب جدید نظر سنجی میکنیم از افرادی که در این تاپیک فعالیت میکنند ( چون خیلی از دوستان فقط کتاب رو انتخاب میکنند ولی خودشون شرکت نمیکنند )
    نظر من برای کتاب بعدی روی سایکوسایبرنتیک هست ولی به نظرم فعلا بهتره تمرکز مون روی کتاب اثر مرکب باشه چون ماه ها زمان میبره تا بتونیم بهش عمل کنیم .

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

Farhad8 آواتار ها
    483 بار در 55 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اگر یک روز یا یک شب جنی به خلوت و تنهایی تو راه یابد و به تو بگوید: «تو باید این زندگی را که در حال حاضر داری و تا کنون داشته ای باز هم از سرگیری و آنرا بی وقفه، بارها و بدون چیزی نو دوباره طی کنی و درد، لذت، فکر، آه و هر چیز کوچک و بزرگ در زندگیت باید دوباره و با همان توالی قبلی تکرار شود، و این تار عنکبوت، این مهتاب میان درختان، این لحظه و حتی من بازگردند و ساعت شنی ابدی زندگی دوباره و با تو، که ذره غباری بیش نیستی، واژگون شود» آیا تو خود را بر زمین نخواهی کوفت و از خشم به آن جن دندان نشان نخواهی داد و به او ناسزا نخواهی گفت؟ یا شاید این لحظه برای تو فرصتی عالی است تا به آن جن پاسخ دهی که: ((تو یک خدایی و من هرگز چیزی الهی تر از این نشنیده بودم))
    چنین فکری اگر بر تو مسلط شود تو را تغییر خواهد داد و از آنچه که هستی چیز دیگری خواهد ساخت و شاید تو را دگرگون سازد. تو درباره هر چیز و همه چیز از خود خواهی پرسید که: «آیا می خواهی چنین چیزی یکبار، چند بار، و بارهای بسیار بازگردد؟» این پرسش همچون باری گران و سخت بر اعمال تو سنگینی خواهد کرد. آنگاه، تو خود و زندگی خود را چگونه باید آنقدر دوست بداری که دیگر آرزویی جز این رای و تائید ازلی و متعالی نداشته باشی؟

کتاب حکمت شادان
    نیچه
    ترجمه ی جمال آل احمد و همکاران
    انتشارات جامی

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از Farhad8 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

کتاب : اثر مرکب

سلام به همه دوستان عزیز ، امیدوارم حالتون عالی باشه
    از اونجایی که مجرم همیشه به صحنه جرم بر میگرده ما هم به کتاب اثر مرکب برگشتیم ولی با این تقاوت که زمان بیشتری روی این کتاب بزاریم و عمل کنیم به اصول کتاب .

( این پست در اینده اپدیت میشود و اولین فرمت به سبک عملگرا بودن هست پس در اینده میتونه این روش دستخوش تغییراتی بشود )

کتاب : اثر مرکب (the compound effect)
    نویسنده : اقای دارن هاردی (Darren Hardy)
    تعداد فصل : 6 فصل
    مدت زمان مورد نظر برای فصل اول : 10 روز ( 10 دی ماه 1400 )

توضیحات :
    کتاب دارای 6 فصل هست و میانگین حدود 180 تا 250 صفحه رو شامل میشه ، فصل اول حدود 20 - 30 صفحه هست که به طور نرمال اگر شخصی در روز حدود 5 صفحه ( که کمتر از 20 دقیقه زمان میبره ) برای فصل اول زمان بزاره در نهایت 5-6 روز لازم هست و در این بین 4 روز هم برای اینکه برنامه دارای انعطاف باشه قرار دادم .
    در این بین اگر دوستان زودتر فصل اول رو به اتمام رسوندند میتونند برای بار دوم ، سوم و... فصل 1 رو مطالعه کنند . ( من از کسی که هزار ضربه رو یک بار تمرین کرده نمیترسم ، من از کسی که یک ضربه رو هزار بار تمرین کرده میترسم ) و این جمله رو استاد در یکی از وبینار ها به این صورت گفتند :

من از کسی که هزاران کتاب رو یکبار خونده نمیترستم ، من از کسی که یک کتاب رو هزار بار خونده میترسم .

همیشه در کنارتون یک قلم و خودکار در حین مطالعه کتاب داشته باشید به دلیل :
    میتونید خلاصه برداری کنید ، سوالی که در ذهنتون شکل میگیره رو بنویسید ، تجربه و خاطره ای که در ذهنتون شکل میگیره رو یادداشت کنید ، ایده ای به ذهنتون میرسه رو سریع یادداشت کنید و....
    در این قسمت فعلا تمرینی که در اخر فصل داده شده رو انجام ندید چون در پایان ده روز ، به انجام تمرین ها میرسیم ( احتمالا برای این تمرین هم 10 روز زمان بزاریم اگر چه زمان کمی هست )
    در پایان ده روز خلاصه ای که قرار میدید لازم نیست واو به واو کلمات کتاب باشه ، درک و برداشت خودتون رو بنویسید .

خلاصه ای که قرار میدید میتونه شامل :
    نکات ، تجربیات گذشته ، عمل کردن به شیوه هایی که در کتاب وجود داره و علت شکست یا موفقیتتون ، سوالات و... باشه ( همچنین زمان ممورد نظرتون برای تمرین فصل 1 و مطالعه فصل 2 رو هم قرار بدید )
    در پایان خلاصه تون هم میتونید مدت زمان مورد نظر برای تمرین فصل1 و مدت زمان برای مطالعه فصل دوم رو قرار بدید .

پ.ن : من دیشب کل فصل 1 رو مطالعه کردم و زمانی که مدنظر شخصی من بود 10 روز بود و اگر این زمان بر دوستان کافی نست اعلام کنند تا تغییر بدیم .

در اخر هم از سه دوست عزیز کتاب خوانمون که با این فرمت موافقت کردند دعوت میکنم : @sara.sat @hatami2 @Saman01

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

mrbaxshi آواتار ها
    7,630 بار در 610 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و روز بخیر

حالا که بازار به حالت نیمه تعطیل درامده و عملا از فردا هم تعطیلات شروع میشه.
    بد ندیدم کتاب خوبی رو معرفی بکنم که برای نوشتن سیستم معاملاتی هم خیلی می تونه مفید باشه.

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از mrbaxshi عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,679 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1276 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان اهل کتاب
    تشکر میکنم از شما سرکار خانم بابت ارایه نکات کتاب بیندیشید
    بنده با هر دو فرمت موافقم
    دو پیشنهاد هم داشتم:
    1) اینکه دوستانی هم که به هر دلیلی نتونستن کتاب رو در موعد مقرر بخونن. حتی اگه فرصت خوندن اون کتاب تموم شد و یا از کتاب های قبلی در این تاپیک، کتابی رو انتخاب کنن و درک خودشون و مواردی رو که از نظرشون مهم بوده رو با ما هم شیر کنند .
    2) مورد بعدی اینکه در این تاپیک فقط کتابهایی رو که استاد فرمودند برای مطالعه رو قرار بدیم و بر روشون اظهار نظر کنیم( گروه نخبگان بر روی کتاب های استاد) میشه همین فرمتی که داریم پیش میریم .

@hatami2 @Soroosham @John D. Rockefeller
    سلام سامان جان
    ببخشید با تاخیر جواب میدم یکم درگیرم.
    واقعیت مطلب برای این بخش سایت، همون فرمت دومی که شروع کردیم، دقیقا چیزی هست که سرکار خانم سارا گفتن.
    نظر شما هم عالی هست برای نوع کتاب و خوندن.
    من واقعیتش چون درگیریم زیاد شده تو چندماه اخیر، نتونستم طبق برنامه تاپیک بیام جلو و واقعا هم خودم و صلاحیت این نمیدونم که نظری بدم. چون طبق فرمت نبودم و اگر بخوام نظری بدم نظر کاملا غیر اصولی هست. پس با نظر جمع موافقم و در صورت توانم حتما حتما شرکت میکنم.
    ولی سرکار خانم سارا، به خودشون هم تو پیام خصوصی گفتم، بهترین نفری هستن که اگر وقت بکنن و حوصلش و داشته باشن، اداره این تاپیک و بدستشون بگیرن صد درصد نتایج عالی میتونیم بگیریم. چون به شخص خودم دیدم بیشترین فعالیت و با فرمت دقیقی که همه توافق کردیم عمل کردن.
    بازم هرجور بره جلو من موافقم، چون هدف مهمه، شیوه میتونه برای فرد به فردمون متفاوت باشه.

سرکار خانم سارا از شما هم عذر میخوام نوتیف تگ شدن هم برای من نیومده وگرنه حتما پاسخ بهتون میدادم.
    @sara.sat
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز ، امیدوارم حالتون عالی باشه
    از اونجایی که مجرم همیشه به صحنه جرم بر میگرده ما هم به کتاب اثر مرکب برگشتیم ولی با این تقاوت که زمان بیشتری روی این کتاب بزاریم و عمل کنیم به اصول کتاب .

( این پست در اینده اپدیت میشود و اولین فرمت به سبک عملگرا بودن هست پس در اینده میتونه این روش دستخوش تغییراتی بشود )

کتاب : اثر مرکب (the compound effect)
    نویسنده : اقای دارن هاردی (Darren Hardy)
    تعداد فصل : 6 فصل
    مدت زمان مورد نظر برای فصل اول : 10 روز ( 10 دی ماه 1400 )

توضیحات :
    کتاب دارای 6 فصل هست و میانگین حدود 180 تا 250 صفحه رو شامل میشه ، فصل اول حدود 20 - 30 صفحه هست که به طور نرمال اگر شخصی در روز حدود 5 صفحه ( که کمتر از 20 دقیقه زمان میبره ) برای فصل اول زمان بزاره در نهایت 5-6 روز لازم هست و در این بین 4 روز هم برای اینکه برنامه دارای انعطاف باشه قرار دادم .
    در این بین اگر دوستان زودتر فصل اول رو به اتمام رسوندند میتونند برای بار دوم ، سوم و... فصل 1 رو مطالعه کنند . ( من از کسی که هزار ضربه رو یک بار تمرین کرده نمیترسم ، من از کسی که یک ضربه رو هزار بار تمرین کرده میترسم ) و این جمله رو استاد در یکی از وبینار ها به این صورت گفتند :

من از کسی که هزاران کتاب رو یکبار خونده نمیترستم ، من از کسی که یک کتاب رو هزار بار خونده میترسم .

همیشه در کنارتون یک قلم و خودکار در حین مطالعه کتاب داشته باشید به دلیل :
    میتونید خلاصه برداری کنید ، سوالی که در ذهنتون شکل میگیره رو بنویسید ، تجربه و خاطره ای که در ذهنتون شکل میگیره رو یادداشت کنید ، ایده ای به ذهنتون میرسه رو سریع یادداشت کنید و....
    در این قسمت فعلا تمرینی که در اخر فصل داده شده رو انجام ندید چون در پایان ده روز ، به انجام تمرین ها میرسیم ( احتمالا برای این تمرین هم 10 روز زمان بزاریم اگر چه زمان کمی هست )
    در پایان ده روز خلاصه ای که قرار میدید لازم نیست واو به واو کلمات کتاب باشه ، درک و برداشت خودتون رو بنویسید .

خلاصه ای که قرار میدید میتونه شامل :
    نکات ، تجربیات گذشته ، عمل کردن به شیوه هایی که در کتاب وجود داره و علت شکست یا موفقیتتون ، سوالات و... باشه ( همچنین زمان ممورد نظرتون برای تمرین فصل 1 و مطالعه فصل 2 رو هم قرار بدید )
    در پایان خلاصه تون هم میتونید مدت زمان مورد نظر برای تمرین فصل1 و مدت زمان برای مطالعه فصل دوم رو قرار بدید .

پ.ن : من دیشب کل فصل 1 رو مطالعه کردم و زمانی که مدنظر شخصی من بود 10 روز بود و اگر این زمان بر دوستان کافی نست اعلام کنند تا تغییر بدیم .

در اخر هم از سه دوست عزیز کتاب خوانمون که با این فرمت موافقت کردند دعوت میکنم : @sara.sat @hatami2 @Saman01

سلام و عرض ادب خدمت شما و همه ی دوستان
    همیشه دنبال همچین جمع یا تاپیکی بودم که بتونیم با هم و به کمک تجربیات هم بتونیم این کار رو انجام بدیم.
    من هم با این فرمتی که شما و دوستان گفتید موافقم و خوشحال میشم شرکت کنم.
    ویرایش توسط Sahar69830 : 12-25-2021 در ساعت 23:25

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما و همه ی دوستان
    من هم با این فرمتی که شما و دوستان گفتید موافقم و خوشحال میشم شرکت کنم.
    سلام سرکار خانوم سحر
    شب خوبی رو داشته باشید

خیلی هم عالیه و ما هم خوشحال میشیم که مشارکت داشته باشید .
    پ.ن : تا اخر همین هفته زمان برای مطالعه فصل اول ( تمرین ها برای هفته بعدی هست که در اخر هفته فرمتش رو قرار میدم ) که فکر کنم زمان مناسبی هست و فصل اول حدود 20 صفحه و 7 روز هم باقی مونده که فکر کنم زمان مناسبی هست .

موفق باشید.

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

37 بار در 4 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام سرکار خانوم سحر
    شب خوبی رو داشته باشید

خیلی هم عالیه و ما هم خوشحال میشیم که مشارکت داشته باشید .
    پ.ن : تا اخر همین هفته زمان برای مطالعه فصل اول ( تمرین ها برای هفته بعدی هست که در اخر هفته فرمتش رو قرار میدم ) که فکر کنم زمان مناسبی هست و فصل اول حدود 20 صفحه و 7 روز هم باقی مونده که فکر کنم زمان مناسبی هست .

موفق باشید.
    کاش دیسکورد آکادمی ویو هم وجود داشت مثل جمع های کتابخونی هر هفته دیدگاهمون رو باهم شیر میکردیم
    حضرت علی (ع) : روزی خود به دنبال تو می دود، آرام باش.

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از aref_brv عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط aref_brv نمایش پست ها
    کاش دیسکورد آکادمی ویو هم وجود داشت مثل جمع های کتابخونی هر هفته دیدگاهمون رو باهم شیر میکردیم
    سلام اقا عارف عزیز
    شب خوبی رو داشته باشید

دقیقا قراره به همین روال جلو بریم و در فرمت دیسکورد نیست ( که یکی از خوبی هاش هم اینکه در اینجا مکتوبه و همیشه میشه بهش سر زد و دوباره بازخوانیش کرد )
    در پایان انجام تمرین های هر فصل مدت زمانی رو قرار میدیم که تجربه ، اشتباهات که اغلب داشتیم و... رو بررسی کنیم و به یک نتیجه برسیم .

برنامه هایی مثل تلگرام ، واتس اپ ، دیسکورد برای اموزش نیست و بیشتر برای وقت گذروندن هست برای همین فکر نمیکنم حتی در اینده های دور هم استاد این بخش رو برای انجمن قرار بدند ( البته استاد اشاره کردند که شاید در اینده قسمت چت رو برای انجمن فعال کنند اون هم برای مدت محدود مثل ماهی یک بار و اون هم 4 ساعت در مورد یک موضوع مشخص بحث کنند .)

در فرمت های قبلی هر ایده دادیم نشد که بحث و گفتگو بین اعضا باشه و خیلی سر سری از کتاب ها جلو رفتیم و...
    این فرمت رو تازه قرار دادیم که ببینیم این چطور جلو میره

موفق باشید.

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,934 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
    امید که حالتون بهترین حال ممکن باشه

عنوان کتاب: اثر مرکب (نوشته دارن هاردی ؛ ترجمه ساینا لاهیجی)

خلاصه فصل اول:
    این فصل در ابتدا از دوران کودکی و سختی ها و مشکلاتی که داشته میگه و اینکه در سن بسیار پایین از نعمت داشتن مادر محروم میشه و پدرش که سخت گیر بوده اونو بزرگ میکنه و به سبک خودش ایشون رو تربیت میکنه
    صبح ها نه با صدای زنگ ساعت نه با صدای آرام و مهربان بیدار نمیشده بلکه با صدای ضرباتی که ناشی از ورزش کردن پدرش بوده از خاب میپریده و پدر همواره سعی داشته نظم رو به بچه هاش اموزش بده. براشون هدیه تعیین میکرده وقتی که وظایفشون رو به درستی انجام میدادن
    بعد از اون میگه که بخاطر این سبک تربیتی پدر ایشون در سنین جوانی تونسته به موفقیت های مالی بسیار زیادی برسه و معجزه اثر مرکب رو توی زندگیش مشاهده کنه
    سه مثال آورده شده که در هر سه تاثیر اثر مرکب بعد از 31 روز یا 31 ماه ذکر میشه. از طرز فکر مایکروویوی صحبت میشه و در انتهای فصل ذکر میشه که اگر بازنده های یک مسابقه فقط بیان و یک کلمه در حد 30 ثانیه بگن من باختم حدود 9 سال طول میکشه تا کل بازنده های اون مسابقه بخان اعلام کنن که بازنده بودن.

نکات مهم این فصل:
    هر شخصی زندگی خود را با رویاهای بزرگ و تخیلی آغاز میکند؛ ولی تعداد کمی آنرا با پشتکار به واقعیت تبدیل میکنند. نبود تعهد طولانی مدت و عدم توانایی در پایداری در طی مسیر دلیل شکست اغلب افراد است
    متعهد بودن یعنی به سرانجام رساندن کار یکه مسئولیت انجامش را به عهده گرفته اید حتی اگر حس و حالی که در زمان تعهد آن داشتید از بین رفته باشد!
    برنامه ریزی و هدف داشته باشید و نقشه و مسیر اصلی را درست بیابید.
    انتخاب های کوچک هوشمندانه + پایداری + زمان = تفاوت های اساسی
    اینکه به جای نگاه کردن به درون خود برای از بین بردن اشتباهات معتقدیم که مشکل از دیگران است مثل یک اصل معمول در روانشناسی است (به درون خود بنگرید تا ریشه مشکلاتتان را بیابید)

تجربه من از این فصل:

از دید من بزرگترین و بهترین اثر مرکب زندگی من فرزندم هست. اگر از سالهایی که هنوز باردار هم نشده بودم و با استفاده از قوانین جذب و تابلوی آرزوهام ایشون رو به شکلی که دلخواهم هست چه از نظر جسمی یا جنسیتش یا روحیات و احساساتش تصور میکردم ، فاکتور بگیرم. باید بگم که در زمان بارداریم و الان مدت 4ونیم سال بعد از دنیا اومدنش تمام تلاشم براش این بوده که بهش آموزش بدم که همواره مهربان باشه، گوش کنه و احترام بزاره. سعی کردم وقتی توی بازیهاش میبازه و ناراحتی و عصبانی میشه یادش بدم که برد و باخت مهم نیست ، بلکه هدف بازی شاد بودن و یادگیری مطلب هست. و خیلی موارد دیگه
    و میدونم که این اثر مرکب زندگیم در آینده معجزه بزرگ زندگی خودش خاهد بود و زمانی میرسه که من به وجودش افتخار کنم و افتخار کنم که مادرش هستم.

تمرینات این فصل:

1- در مورد تمرین اول خیلی فکر کردم که چه بهانه ای دارم؟! ولی به مورد خاصی نرسیدم. جز به این مورد که گاهی جوجه نمیزاره تمرینات یا آموزشهام اونطور که برنامه ریزی کردم پیش بره ولی خوب اونهم به نظرم بهانه نیست.چون همزمان که جسمم یا قلبم داره باهاش بازی میکنه، ذهن من روی مرور آموزشهام متمرکز هست و حتی گاها نگاهی هم به پوزیشن های بازم می اندازم و یا غذایی که برای نهارمون گذاشتم
    یه زمان نه چندان دور من یه عالمه بهانه داشتم واسه تمرین نکردن، اما همشون رو متوجه شدم و با خودم حل کردم

2- گام های کوچک و بی اهمیت من توی طول روز زیادن مثلا نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدنم یا لبخند زدن های بی دلیل و بی علت (گاهی مهرزاد بهم میگه مامان چته ؟ چرا بیخودی میخندی؟ بهش میگم توهم بخند مامان، خندیدن خیلی خوبه) یا موارد دیگه ای که مجوعشون طی چندین ماه باعث شدن من زندگی رو راحت تر ببینم و شادتر باشم

3- موارد زیادی از کارهایی که منو از هدفم دور میکنن از زندگی ام و روزمرگی هام دور کردم و کنار گذاشتم. همچنان هم در حال کشف و کنار گذاشتنشون هستم

4- در مورد این تمرین هم من تجربیات متفاوتی در زمینه کارهای مختلفی که انجام دادم ، دارم که توی یه زمانی هم سوددهی بالایی برام داشتن ، اونقدر که غیر از پرداخت کامل بدهی هام تونستم مقداری هم پس انداز داشته باشم و این پس انداز توی چندین ماه متوالی بسیار زیاد برام کارآمد بود. اینکه چرا رهاشون کردم و ادامه ندادم عوامل متعددی داشتن. یکی از اونها اتمام زمان پروژه و اینکه خیلی برام سخت بود و دیگه سمت پروژهای مشابهش نرفتم (با وجود سود بسیار عالی) یا بیماری کرونا که کلا باعث شد یه کار دیگه ای رو که شروعش کرده بودم به بن بست بدی برسه و فعلا کنار گذاشتمش
    ولی در کل استمرار در یک کار بالاخره به موفقیت منجر میشه. استمراری که من در طول این سالها برای کارهام نداشتم و الان به وضوح میدونم دلیل اصلی شکست من توی برهه های متفاوت بودن. اما
    الان
    استمرار در آموزش و تمرین دارم و هرگز این مورد رو رها نمیکنم

-------------------------------------

منتطر خلاصه های دوستان دیگه هستم و همینطور تجربیاتشون

جناب آقای سروش شما به من لطف دارید که خاستید مدیریت تاپیک رو داشته باشم اما حقیقت اینه که مدیر اصلی سایت و این تاپیک و کلیه بخش های مختلف با استاد بزرگوار هست و بعد از ایشون ادمین هایی که تعیین کردن و همینطور کاربران برچسب زده شده در هر تاپیک
    من هم تنها کاربری هستم که طبق فرمت تعیین شده مطلب میزارم و امیدوارم برای دوستان دیگه مفید واقع بشه

روز و روزگارتون خوش

ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع