صفحه 42 از 56 نخستنخست ... 32404142434452 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Milad-Trader آواتار ها
    7,638 بار در 2,182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط haj ahmad نمایش پست ها
    با سلام وتشکر از متن اول و دومتون
    اما من سوالی دارم ، اگر فردی مثل من که خب اعتقاد چندانی به شکر گذاری وکمک خالق ندارم اما میدونم بالاخره کسی یا چیزی جهان رو آفریده ، ومیگم هست اما خب کمک چندانی نمیکنه چون همه چیز رو قانونمند خلق کرده
    سوال اصلی اینه اگر کسی مثل من به جای توکل به خدا به خودش و اعمال خودش اعتماد کنه و یا به جای شکر گذاری بگه مثل تمام مشکلات دیگ اینم حل میشه تفاوت چندانی از نظر شما یا دوستان داره؟
    سلام و وقت بخیر احمد جان، امیدوارم حالت عالی باشه،

یک نکته به ذهنم رسید که بد نیست اینجا عنوان کنم. یکی از عجیب ترین قوانین در جهان این هست که به هرچیزی فکر کنید و اعتقاد داشته باشید، دنیا جوری اتفاقات رو ترتیب میده که نشانه های تصدیق و درست بودنش رو بیشتر ببینید. شاید جمله معروف هنری فورد هم شنیده باشید :

«اگر شما فکر می کنید می توانید چیزی را انجام دهید یا فکر می کنید نمی توانید انجام دهید، در هر دو حالت حق با شماست.»

من که این رو میگم به شخصه فردی بودم که با وجود اینکه اطرافیانم مذهبی بودن، به طور کامل یک دوره تا ته مسیر خدا نابوری رو رفتم چون هرچی بیشتر مطالعه میکردم دنیا به من بیشتر نشانه های درست بودن نظراتم رو میداد. و زمانی که تا ته مسیر رفتم چیزی جز حس تنهایی*(نه از نوع تنهایی اشخاص) خاصی که به نوعی شبیه حس تنهایی از عالم و جدا افتادگی هست رو تجربه کردم. و زمانی که به دلیل اتفاقات خاصی به سمت اعتقاد شدید به خدا برگشتم، زندگیم حول محور جدیدی شکل گرفت، وقتی در این فرکانس قرار گرفتم نشانه هایی جلوم ظاهر شد که اعتقادمو قوی تر کردن. این یکی از عجیب ترین قوانین هستی هست.

من در تاپیک کتابخوانی یک برنامه در صدا سیما را معرفی کردم و انتقاد هایی هم شنیدم که کاملا منطقی هست. اشخاصی که نمیتونن مفهوم پشت موارد غیبی رو درک کنن حق دارن و کسانی که میتونن درک کنن هم حق دارن. چون همونطور که گفتم این یک قانون عجیب در جهان هست.

اما من یک رشته به شما میدم و شما مختارید که این رشته رو ادامه بدید و سرنخ ها جلوی شما نمایان بشن. خیلی واضح تمام مکتب ها و مدرسان و صاحب نظران متافیزیک و از همه مهمتر استاد خودمون روی این تاکید کردن که قوانینی در هستی وجود دارن که فقط به صورت ریاضی در نیامده اند اما کار میکنن و قانون هستند. چه کسی از این قوانین استفاده میکنه؟ کاملا واضحه که شخصی که به اونا باور داره استفاده میکنه. مثل این میمونه که شخصی بخواد بدون باور به اینکه ورزش برای سلامتی خوب هست، ورزش کنه.

به یک نکته دیگه که در کتب دینی فراوان هست هم ارجاعتون میدم. در قرآن به وضوح گفته شده:

«متقین کسانی هستند که به غیب ایمان داشته باشند»

حالا متقین چه کسانی هستند؟ از نظر من متقین یعنی شخصی مثل امینو که با وجود تمام مشکلات، تمام سیگنال هایی که زمانه بهش میداد که شاید موفق نشی، تمام نشانه هایی که بهش میگفت تو ممکنه سنت بره بالا و به هیچ جا نرسی و هزاران نشانه دیگه، باز به مسیری که غیب بود، ایمان داشت. این مورد در همه چیز صادقه. ببینید کدام اتفاق در جهان خاص بوده و از اولش پیدا بوده؟

این گفته هارو من با تحصیلات مهندسی میگم. ذهن منطقی ما به این شکل پرورش پیدا کرده که فقط چیزهایی که میبینیم رو واقعیت ببینیم. در صورتی که فیریک کوانتوم ثابت کرد دیگه حتی قطعیتی تو زمان هم نیست. این یعنی شما چیزی که الان میتونید ببیند و در ذهن مجسم کنید یعنی هست.

کاملا طبیعی هست که تعداد اشخاصی که این ویژگی رو دارن که به غیب ایمان بیارن، کمتر باشه. امروزه اگر کسی بگه زمین گرد هست کسی نمیگه غیب گفتی اما در دوره گالیله میخواستن به خاطر این حرف اعدامش کنن چون غیب گفت و به غیب ایمان داشت. هر وقت من یادم میره که غیبی هست به این فکر میکنم آیندگان در مورد ما چه چیزی میگن. چه کسی در بین ما نامش جاویدان میشه؟ این قطعیه که اشخاص کمی به این درجه میرسن چون ماندن در این مسیر سخت تر هست. اما میتونیم به نوبه خودمون تلاش کنیم هر از گاهی یادمون نره حقیقت فقط چیزی نیست که با چشم و از اون بدتر با ذهن میبینیم.

ارادتمند شما - میلاد
    ویرایش توسط Milad-Trader : 05-19-2022 در ساعت 12:59

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    احمد جان این نظر شخصیم هست بیان میکنم
    خودتون در جواب سوالتون و در پاراگراف اول جواب خودتون رو دادید ، همه چیز قانونمند خلق شده و هر کسی بر اساس قوانین زندگی کنه هر چیزی رو بخواد قابلیت دست یابی به اون رو داره ، اما ما متاسفانه بر اساس اون چیزی که خودمون میخوایم و قبول داریم خیلی از این قوانین رو با فیلتر ذهنی که داریم فیلتر میکنیم و اونهایی که با چشممون میتونیم ببینیم و با ذهنمون قابل درک هست رو قبول میکنیم
    یکی از مشکلات اساس این هست که دین و مذهب و سیاست همه چیز به هم قاطی شده و اینها باعث شده خیلی از انسانها از خیلی چیزها و درکشون دوری کنند بر اساس باوری که ساخته شده
    شما گفتید به شکر گزاری اعتقاد ندارم و در انتهای جملتون هم گفتید همه چیز قانون مند خلق شده ، تا حالا فکر کردید که شکر گزاری یکی از این قانونهاست ؟
    من اصلا و ابدا به هیچ عنوان آدم مذهبی و دینی نیستم و این درک به خدا و وجود رو در این آکادمی بدست آوردم که واقعا فوق العادست
    بیشتر جوامع و حکومتها برای اینکه انسانهارو در خدمت خودشون بگیرند همه چیز رو به مذهب و دین پیوند زدن اما حقیقت اینطور نیست
    اگر تمام انسانها به قدرت درونشون دست پیدا کنند هیچ دولت و حکومتی نمیتونه به انسان حکم کنه و اون رو در اختیار بگیره
    تمام انسانها توسط جامعه و آهنگها و فیلمها و کلا همه چیز هیپنوتیزم شده هستن و نمیدونند ، دلیلش روو میگم متوجه بشید ، چرا انسانهایی که موفق هستند ازشون میپرسید میگن تلوزیون تماشا نمیکنند ، در شبکه های اجتماعی نیستن ، بیشتر اوقات تنهان و ... برای اینکه حکومتها از این طرق در حال هیپنوتیزم کردن و تحت فرمان قرار دادن انسانها و هدایتشون به مسیر دلبخواه خودشون هست
    اینجور موضوعها خیلی پیچیدست و نمیشه در قالب یک پست بیان کرد و من هم اطلاعات محدودی در این زمان دارم که با مرور زمان دارم تکمیلشون میکنم
    اما این رو بدونید منظور از خدا رو با مذهب و دین یکی در نظر نگیرید
    هر کشوری و دولت و مذهبی برای خودش یک نامگذاری کرده : خدا ، انرژی چی ، قدرن درون و ...
    تمام اینها یک موضوع هست و اون قدرت و انرژی هست که در درون شما هم نهادینه شده ولی ....
    در جمله بعدیتون نوشتید اعتماد به خودتون : منظورتون اعتماد به جسمتون یا نیرو و قدرت درونیتون ؟
    جسم که به تنهای قادر به انجام هیچ چیز نیست پس بر میگرده به درونتون ، درونتون چه انرژی یا روحی هست ؟ روح خدا یا همان انرژی چی یا .... پس شما هم همانند خدا قدرت خلق دارید اما نمیدونید چون قوانین رو نمیدونید و اگر قوانین رو هم میدونید قبولش ندارید و اعتقاد ندارید که شکرگزاری تنها یکی و بخش بسیار کوچکی از اینهاست
    امیدوارم تونسته باشم جرقه ای در ذهنتون به وجود بیارم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    علی جان از شما هم ممنونم برای متن کامل و عالیتون. مثل همیشه

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-trader نمایش پست ها
    علی جان از شما هم ممنونم برای متن کامل و عالیتون. مثل همیشه
    ارادتمند شما میلاد تریدر گل
    خوبی مرد ؟
    خیلی وقت هست این ورها کم پیدایی و داره با بچه های بالا تو دوره فرکتالی سیر میکنی
    شوخی کردم گفتم یکم بخندیم
    میلاد در مورد اون برنامه ای که گفتی من خیلی وقت پیش دیده بودمش و نه تاییدش میکنم و نه تکذیبی ، فقط یک مثال میزنم
    وقتی در ذهنتون تصویرسازی انجام میدید و چیزهایی رو که تجسم میکنید
    آیا محدودیتی برای دید شما وجود داره یا حتی میتونید پشت دیوار رو هم ببینید یا در یک لحظه از اوج آسمون به پایین نگاه کنید و دید وسیعتری داشته باشید که بتونید یک منطقه رو ببینید ؟
    یا آیا بعد زمان وجود داره یا شما یک لحظه سوار ماشین دلبخواهتون و در یک شهر هستید و یک لحظه بعد در استانبول سوار کشتی تفریحیتون روی دریا ؟
    آیا بعد مسافت دخیل هست و دور و نزدیک بودن یک کشور و منطقه رو متوجه میشید یا سریعا اونجایید ؟
    و آیا های خیلی زیاد
    شاید و باز هم میگم شاید یک روزی برسه که متوجه بشیم ما هم در تصورات و خیالات یک شخص یا یک چیز یا یک انرژی داشتیم زندگی میکردیم و خودمون فکر میکردیم ما واقعی هستیم و واقعی زندگی میکنیم و ماییم که داریم تو ذهنمون یک چیزهایی رو تصور میکنیم برای آینده و اون میلاد یا علی که تو تصورت و ذهنمون هست اون هم در حال و شرایط خودش فکر میکنه واقعی هست و اونم برا خودش تصوراتی و ..... همینجور ادامه دار
    اینم شد قضیه فرکتالی انسان
    موفق باشی دوست من
    ویرایش توسط Ali97 : 05-19-2022 در ساعت 13:29
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    ارادتمند شما میلاد تریدر گل
    خوبی مرد ؟
    خیلی وقت هست این ورها کم پیدایی و داره با بچه های بالا تو دوره فرکتالی سیر میکنی
    شوخی کردم گفتم یکم بخندیم
    میلاد در مورد اون برنامه ای که گفتی من خیلی وقت پیش دیده بودمش و نه تاییدش میکنم و نه تکذیبی ، فقط یک مثال میزنم
    وقتی در ذهنتون تصویرسازی انجام میدید و چیزهایی رو که تجسم میکنید
    آیا محدودیتی برای دید شما وجود داره یا حتی میتونید پشت دیوار رو هم ببینید یا در یک لحظه از اوج آسمون به پایین نگاه کنید و دید وسیعتری داشته باشید که بتونید یک منطقه رو ببینید ؟
    یا آیا بعد زمان وجود داره یا شما یک لحظه سوار ماشین دلبخواهتون و در یک شهر هستید و یک لحظه بعد در استانبول سوار کشتی تفریحیتون روی دریا ؟
    آیا بعد مسافت دخیل هست و دور و نزدیک بودن یک کشور و منطقه رو متوجه میشید یا سریعا اونجایید ؟
    و آیا های خیلی زیاد
    شاید و باز هم میگم شاید یک روزی برسه که متوجه بشیم ما هم در تصورات و خیالات یک شخص یا یک چیز یا یک انرژی داشتیم زندگی میکردیم و خودمون فکر میکردیم ما واقعی هستیم و واقعی زندگی میکنیم و ماییم که داریم تو ذهنمون یک چیزهایی رو تصور میکنیم برای آینده و اون میلاد یا علی که تو تصورت و ذهنمون هست اون هم در حال و شرایط خودش فکر میکنه واقعی هست و اونم برا خودش تصوراتی و ..... همینجور ادامه دار
    اینم شد قضیه فرکتالی انسان
    موفق باشی دوست من
    سلام مجدد علی جان،

علی جان چیزهایی که گفتی واقعیتش از عهده تصورات من خارجه. من حتی چندین بار تصویرسازی ذهنی هم که انجام دادم نتونستم بیشتر از یک مدت روی یک چیز متمرکز بمونم. این همون ۱۷ ثانیه است که استاد گفت. ذهن خیلی پرش داره. اما اگر منظورت ارتباط این تصورات با اون برنامست که من فقط پیشنهاد میدم یک قسمتش رو با دقت ببینی و با ذهن باز ببینی چی میخواد بگه. این موضوع هم اختراع صدا و سیما ایران نیست و کلا توسط غربی ها کشف شده. حالا بحث درباره این مضوعات فراوونه باید سر فرصت بحث کنیم.

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقت بخیر دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    احمد جان این نظر شخصیم هست بیان میکنم
    خودتون در جواب سوالتون و در پاراگراف اول جواب خودتون رو دادید ، همه چیز قانونمند خلق شده و هر کسی بر اساس قوانین زندگی کنه هر چیزی رو بخواد قابلیت دست یابی به اون رو داره ، اما ما متاسفانه بر اساس اون چیزی که خودمون میخوایم و قبول داریم خیلی از این قوانین رو با فیلتر ذهنی که داریم فیلتر میکنیم و اونهایی که با چشممون میتونیم ببینیم و با ذهنمون قابل درک هست رو قبول میکنیم
    یکی از مشکلات اساس این هست که دین و مذهب و سیاست همه چیز به هم قاطی شده و اینها باعث شده خیلی از انسانها از خیلی چیزها و درکشون دوری کنند بر اساس باوری که ساخته شده
    شما گفتید به شکر گزاری اعتقاد ندارم و در انتهای جملتون هم گفتید همه چیز قانون مند خلق شده ، تا حالا فکر کردید که شکر گزاری یکی از این قانونهاست ؟
    من اصلا و ابدا به هیچ عنوان آدم مذهبی و دینی نیستم و این درک به خدا و وجود رو در این آکادمی بدست آوردم که واقعا فوق العادست
    بیشتر جوامع و حکومتها برای اینکه انسانهارو در خدمت خودشون بگیرند همه چیز رو به مذهب و دین پیوند زدن اما حقیقت اینطور نیست
    اگر تمام انسانها به قدرت درونشون دست پیدا کنند هیچ دولت و حکومتی نمیتونه به انسان حکم کنه و اون رو در اختیار بگیره
    تمام انسانها توسط جامعه و آهنگها و فیلمها و کلا همه چیز هیپنوتیزم شده هستن و نمیدونند ، دلیلش روو میگم متوجه بشید ، چرا انسانهایی که موفق هستند ازشون میپرسید میگن تلوزیون تماشا نمیکنند ، در شبکه های اجتماعی نیستن ، بیشتر اوقات تنهان و ... برای اینکه حکومتها از این طرق در حال هیپنوتیزم کردن و تحت فرمان قرار دادن انسانها و هدایتشون به مسیر دلبخواه خودشون هست
    اینجور موضوعها خیلی پیچیدست و نمیشه در قالب یک پست بیان کرد و من هم اطلاعات محدودی در این زمان دارم که با مرور زمان دارم تکمیلشون میکنم
    اما این رو بدونید منظور از خدا رو با مذهب و دین یکی در نظر نگیرید
    هر کشوری و دولت و مذهبی برای خودش یک نامگذاری کرده : خدا ، انرژی چی ، قدرن درون و ...
    تمام اینها یک موضوع هست و اون قدرت و انرژی هست که در درون شما هم نهادینه شده ولی ....
    در جمله بعدیتون نوشتید اعتماد به خودتون : منظورتون اعتماد به جسمتون یا نیرو و قدرت درونیتون ؟
    جسم که به تنهای قادر به انجام هیچ چیز نیست پس بر میگرده به درونتون ، درونتون چه انرژی یا روحی هست ؟ روح خدا یا همان انرژی چی یا .... پس شما هم همانند خدا قدرت خلق دارید اما نمیدونید چون قوانین رو نمیدونید و اگر قوانین رو هم میدونید قبولش ندارید و اعتقاد ندارید که شکرگزاری تنها یکی و بخش بسیار کوچکی از اینهاست
    امیدوارم تونسته باشم جرقه ای در ذهنتون به وجود بیارم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    آخه میدونید من به خودم میگم که من شکر گذاری چه چیزی رو بکنم وقتی مسولیت کامل این زندگی چه مریض بشم یا نشم فقیر بشم یا ثروت مند با خود منه نه کس دیگه ای ، این من بودم و انتخاب های من در طول مسیر حالا پیشنهاد هایی شده من اونارو قبول کردم یا نکردم که بازم مسولیتش با منه ، ( من نوعی دید زنجیر وار دارم )
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب دقیقا درست میفرمایید و فیلم هندی pk در همین رابطه هست که سیاستمداران و قدرتمندان ذهن ما و باورهای مارو ب اسم دین و مذهب محدود کردن.و فقط چیزهایی رو می بینیم ک اونها میخوان و من هم ب همین دلیل الان سالهاست تلویزیون ایران یا حتی ماهواره هم نگاه نمیکنم و ب رای فرزندانم هم 2 3 ساله تلویزون رو منع و فقط دانلودی و باز هم همون انیمیشن ها دارن روی باورهای ما کار میکنن و خوب نیستن: اینکه پولدارای آدمای بد وو غمگینی هستن و فقرا با اینکه پول ندارن شاد و خوشحالن
    و همیشه هم توی مغز ما فرو کردن پول خوشبختی نمیاره و ... ما شاید پولداری رو دوست داشته باشیم ؛ خونه و عمارت و هواپیمای شخصی بخوایم ولی باور های محدود کننده ی ما نمیزاره بهش برسیم. باورهایی مثل این که اگه پولدار بشیم شاید زندگی من بهم بخورهه و از هم جدا بشیم( جهان طبق باورمون اگه پوادار بشیم این جدایی رو برامون میاره)
    باور داریم پولدار بشیم مریض میشیم یا مشکلی پیش میاد ک نتونیم از ثروتمون استفاده کنیم
    باور داریم اگه پولدار بشیم همیشه نزدیکان از ما درخواست پول میکنن
    باور داریم اگه پولدار بشیم مغرور میشیم و حتی خانواده ی خودومن هم اهمیت نمی دیم و از اقوام دوری میکینم
    وووو....
    جهان یا پولدارمون نمی کنه یا اگه درخواستمون زیاد باشه با توجه به باور های غلطی که داریم مارو پولدار بکنه ؛ قطعا به اون باور های مشکل سازمون میخوریم و بعد میگیم اره گفتما اگه پولدار بشم اینجوری میشه.

وقتی بحث ثروت و شکرگزاری رو توی باورهام داشتم تقویت میکردم شبی خواب دیدم یه سکه ی طلایی رو پیداکردم و همونجا یاد تمرینات افتادم و توی خواب با خودم گفتم خدایاشکرت هرجا ک من میرم برام پول ریخته و دوباره سکه ی بعدی و بعدی و بعدی رو دیدیم
    اما ذهن محدود کننده ی من توی خواب من نمی تونست رسیدن به این همه سکه ی طلارو باور داشته باشه و از خواب پریدم. واگه همین خوب میخواست در مورد خریدن چیزی و گم شدن اون شی باشه بعدش در ادامه ببینم تلویزیون سوخت و پول دادم در ادامه ببینم چیزی خریدم و پول دادم و لازمم نمیشه و کلا پول از دست بدم این خواب میتونست سااالها ادامه پیدا کنه )

وقتی ما روی باور مثلا ثروت کار میکنیم قرار نیست 1شبه 1ماهه میلیاردر بشیم. براساس اون باورمون پول چه بخوایم چ نخوایم بهمون میرسه.مثلا من قبل از عید شروع به تغییر باورها کردم و امسال عیدی های زیادی از افرادی ک اصلا ازشون توقعی هم نداشتم گرفتم با اینگه من الان دوتا بچه دارم و از سن کودکی از اشخاص زیادی عیدی نگرفته بودم ولی امسال حتی همکار پدرم هم ب من عیدی داد ))
    قرضی ک به یکی از آشنایان داده بودم چندماه و سال میشد رو داد
    پولی رو ک قایم کرده بودم و چندماه گم کرده بودم رو پیدا کردم حتی بیشتر از اون حدی بود ک توی ذهنم بوده.
    و اتفاقاتی از این قبیل

چون باورم رو تغییر دارم و مدارم عوض شده بود و جهان در حد باورهام به من داد.
    شاید بگین ک اتفاقی بوده ولی وقتی بابت دریافتشون سپاسگزار بودم بعدی به من رسید
    و اگه بیشتر و میلیونی و میلیاردی نیست بخاطر باورهای خودمه (من مثال عیدی میزنم شما دریافت حقوق یا درامد روزانه رو داشته باش) مثلا اینکه یک نفر50 تومن به من عیدی بده رو ذهنم قبول میکنه و باور دارم ولی 50میلیون رو ن میگم آخه کی میخواد 50میلیون عیدی بده؟؟کدوم ادم ببخشید احمقی 50 میلیون عیدی میده؟؟؟ خوب چون باور ندارم بهم نمیرسه. در صورتی که میبینیم افرادی هستن 500 میلیون هم عیدی میگیرن یا در امد دارن (بحث عیدی رو برای مثال میزنم شما هرچی دوست داری روش بزار درامد سود روزانه یا هرچی)
    یا همون درامد من روی روزی 50 هزار میمونه و باخودم میگم همیه روزی 50 هزار تون درامد داشتم الان چجوری یکدفعه میخواد بشه روزی 50 میلیون؟؟؟؟
    خوب باور محدود کنندم نمی زاره بشه 50 میلیون ولی کسی ک باور داره میتون برسونه روزی 50 میلیون خدا خالق قدرت درون انرژی یاهرچیزی کمکش میکنه و ایده های بهتری رو توی کسب و کار به ذهنش میرسونه و درامدش از روزی 50هزار میشه 100 هزار 200 هزار 500 هزار 1میلیون وووو 50 میلیون کم کم با کارکردن روی باورهاش بهش میرسه.
    و اون شخص اول چون باور نداشته کلا اینجور الهامات یا ایده هایی هم ب ذهنش نمیرسه
    صحبت های شما درباره باور رو قبول دارم ( من درحال مطالعه معامله گر منضبط هستم و خیلی خوب توضیح سر راستی میدن که باور های شما مثل نگهبانان قلعه هستن که هرچیزی که ضد باور باشه رو پس میزنن و هرچه که مترادف با اونا باشه رو راه میدن اینطوریه که باور های شما قوی قوی تر میشوند )
    شما گفتین باور هاتون رو شناسیایی کردید و این خیلی خوبه و قدم هایی برای خودشناسی هست اما چطور ؟ من شناخت خیلی کم به خودم دارم ودرکی از باور هام ندارم پیشنهاد شما برای افرادی مثل من چیه؟
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر احمد جان، امیدوارم حالت عالی باشه،

یک نکته به ذهنم رسید که بد نیست اینجا عنوان کنم. یکی از عجیب ترین قوانین در جهان این هست که به هرچیزی فکر کنید و اعتقاد داشته باشید، دنیا جوری اتفاقات رو ترتیب میده که نشانه های تصدیق و درست بودنش رو بیشتر ببینید. شاید جمله معروف هنری فورد هم شنیده باشید :

«اگر شما فکر می کنید می توانید چیزی را انجام دهید یا فکر می کنید نمی توانید انجام دهید، در هر دو حالت حق با شماست.»

من که این رو میگم به شخصه فردی بودم که با وجود اینکه اطرافیانم مذهبی بودن، به طور کامل یک دوره تا ته مسیر خدا نابوری رو رفتم چون هرچی بیشتر مطالعه میکردم دنیا به من بیشتر نشانه های درست بودن نظراتم رو میداد. و زمانی که تا ته مسیر رفتم چیزی جز حس تنهایی*(نه از نوع تنهایی اشخاص) خاصی که به نوعی شبیه حس تنهایی از عالم و جدا افتادگی هست رو تجربه کردم. و زمانی که به دلیل اتفاقات خاصی به سمت اعتقاد شدید به خدا برگشتم، زندگیم حول محور جدیدی شکل گرفت، وقتی در این فرکانس قرار گرفتم نشانه هایی جلوم ظاهر شد که اعتقادمو قوی تر کردن. این یکی از عجیب ترین قوانین هستی هست.

من در تاپیک کتابخوانی یک برنامه در صدا سیما را معرفی کردم و انتقاد هایی هم شنیدم که کاملا منطقی هست. اشخاصی که نمیتونن مفهوم پشت موارد غیبی رو درک کنن حق دارن و کسانی که میتونن درک کنن هم حق دارن. چون همونطور که گفتم این یک قانون عجیب در جهان هست.

اما من یک رشته به شما میدم و شما مختارید که این رشته رو ادامه بدید و سرنخ ها جلوی شما نمایان بشن. خیلی واضح تمام مکتب ها و مدرسان و صاحب نظران متافیزیک و از همه مهمتر استاد خودمون روی این تاکید کردن که قوانینی در هستی وجود دارن که فقط به صورت ریاضی در نیامده اند اما کار میکنن و قانون هستند. چه کسی از این قوانین استفاده میکنه؟ کاملا واضحه که شخصی که به اونا باور داره استفاده میکنه. مثل این میمونه که شخصی بخواد بدون باور به اینکه ورزش برای سلامتی خوب هست، ورزش کنه.

به یک نکته دیگه که در کتب دینی فراوان هست هم ارجاعتون میدم. در قرآن به وضوح گفته شده:

«متقین کسانی هستند که به غیب ایمان داشته باشند»

حالا متقین چه کسانی هستند؟ از نظر من متقین یعنی شخصی مثل امینو که با وجود تمام مشکلات، تمام سیگنال هایی که زمانه بهش میداد که شاید موفق نشی، تمام نشانه هایی که بهش میگفت تو ممکنه سنت بره بالا و به هیچ جا نرسی و هزاران نشانه دیگه، باز به مسیری که غیب بود، ایمان داشت. این مورد در همه چیز صادقه. ببینید کدام اتفاق در جهان خاص بوده و از اولش پیدا بوده؟

این گفته هارو من با تحصیلات مهندسی میگم. ذهن منطقی ما به این شکل پرورش پیدا کرده که فقط چیزهایی که میبینیم رو واقعیت ببینیم. در صورتی که فیریک کوانتوم ثابت کرد دیگه حتی قطعیتی تو زمان هم نیست. این یعنی شما چیزی که الان میتونید ببیند و در ذهن مجسم کنید یعنی هست.

کاملا طبیعی هست که تعداد اشخاصی که این ویژگی رو دارن که به غیب ایمان بیارن، کمتر باشه. امروزه اگر کسی بگه زمین گرد هست کسی نمیگه غیب گفتی اما در دوره گالیله میخواستن به خاطر این حرف اعدامش کنن چون غیب گفت و به غیب ایمان داشت. هر وقت من یادم میره که غیبی هست به این فکر میکنم آیندگان در مورد ما چه چیزی میگن. چه کسی در بین ما نامش جاویدان میشه؟ این قطعیه که اشخاص کمی به این درجه میرسن چون ماندن در این مسیر سخت تر هست. اما میتونیم به نوبه خودمون تلاش کنیم هر از گاهی یادمون نره حقیقت فقط چیزی نیست که با چشم و از اون بدتر با ذهن میبینیم.

ارادتمند شما - میلاد
    شاید اگه میگفتی از شبکه من و توعه انتقادی نبود(محظ شوخی)
    گفته هاتون یه تکون هایی به ذهن من داد اما خب من میگم باید از لحاظ مادی تقریبا بی دغدغه باشم که شااید روزی به خودم بگم تهش چیزی نیست و یک مرحله رشد و کنم با ذهنی باز سراغ این مسله برم (حتی خود امینو هم توی وبیناری گفت که برای چی بیدار شم صبح زود و من که ترید خودمو میزنم ؛ اما وقتی به مرحله ای رسید و رشد کرده بود گفت زندگی همش ترید نیست)
    درست مثل کندن پی ساختومن که خیلی مثالش رو شنیدیم
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط haj ahmad نمایش پست ها
    صحبت های شما درباره باور رو قبول دارم ( من درحال مطالعه معامله گر منضبط هستم و خیلی خوب توضیح سر راستی میدن که باور های شما مثل نگهبانان قلعه هستن که هرچیزی که ضد باور باشه رو پس میزنن و هرچه که مترادف با اونا باشه رو راه میدن اینطوریه که باور های شما قوی قوی تر میشوند )
    شما گفتین باور هاتون رو شناسیایی کردید و این خیلی خوبه و قدم هایی برای خودشناسی هست اما چطور ؟ من شناخت خیلی کم به خودم دارم ودرکی از باور هام ندارم پیشنهاد شما برای افرادی مثل من چیه؟
    هیچ شخصی نمی تونه بگه من همه ی باورهامو شناسایی کردم. ومن هم همینطور
    فقط تعدادی رو تونستم توی این چندماه متوجه بشم.و باورهای هر شخصی با شخص دیگه متفاوت هست. دقیقا مثل همون دو مغازه دار
    فقط خودمون میتونیم باورهای درست و اشتباهمون رو شناسایی کنیم.
    شناسایی باورها با احساستوون هست. آیا این چیز یا اعتقاد به من حس خوب میده یا حس بد؟؟؟
    و خیلی باید مواظب احساسات بود ک اشتباه نکنیم مثلا حس انتقام به ظاهر احساس خوبی هست ولی در اعماق وجودمون هنوز ناراحتیم یا به ارامش نرسیدیم.

باورها خیلی بحث گسترده ای هستن و من اگه بخوام همه ی اون چیزی رو ک فعلا فهمیدم رو بگم شاااید شما درگیری ذهنی یا بدتر بشین. ولی چند موردی رو ک حضور ذهن دارم رو میگم. و من مثالهام از قران هست و مدل دیگه ای نمیدونم شما همون انرژی یا خدای درون بگین.
    همه ی ما انسانها یک خدای درون داریم یعنی همون روحی ک خدا برما برای زنده شدن دمیده که از همه چی آگاه هست و اگه بهش گوش کنیم بهترین الهامات رو به ما میکنه. 2نوع ندای درون داریم 1الهاماتی ک از طرف خداست 2نجوای شیطان
    که میتونیم از نوع احساسمون به اون متوجه بشیم اون ندای درون رو کی الهام کرده... نجوای شیطان احساس بد به ما میده
    الهامات دقیقا به صورت فرشته ای ک نازل بشه نیست.. شاید توی خواب جوابتون رو بگیرین. شاید توی پارک قدم میزنین یکدفعه ب ذهنتون برسه. شاید کنار خیابون دونفر که حتی ربطی به موضوع شما نداره و دارن حرف میزنن و شما جرقه ای توی ذهنتون روشن بشه. تلویزیون چیزی بگه. روی بیلبورد یا جایی بخونین و و و...
    قانون جهان: احساس خوب اتفاقات خوب فقط سعی کنید هر ااتفاقی ؛هراتفاقی که میافته احساستون رو خوب نگه دارین. و در مورد اون اتفاق بد یا موضوعی که دوست ندارین با هیییچ عهدی سخن نگین حتی با خودتون یا خدای خودتون.
    مثلا ماشینتونو پارک میکنین برمیگردین پنچر کردن(اول از همه اینکه پنچر شدن رو خودتون جذب کردین) 2 مدل احساس یا برخورد میتونین داشته باشین
    1. گله مند و شکایتمند به خودتون و خدا و مردم و دولت و جامعه باشین ک احساس بد هست و اتفاقات بدتری رو برای خودتون جذب میکنین
    2. خداروشکر میکنین و میگین حتما میخواستم تصادف کنم تا پنچر گیری از تصادف رد شدم. یا خداروشکر ک پنچر شده و بدتر نیست و...
    خدا حتی توی قران به پبامبر هم گفته احساس بدت رو حتی به من ک خدای تو هستم نگو... چرا؟؟؟؟؟ چون وقتی درمورد اون چیزی که دوست نداریم صحبت میکنیم احساس بدی پیدا میکنیم و باعث جذب بیشتر اتفاقاتی از اون جنس میشیم

قانون سپاس گزاری. قانون نوشتن. قانون درخواست. قانون تجسم و فرکانس. قانون پرسیدن. و...
    مهم ترین باور های بازدارنده در زمینه عزت نفس
    احساس گناه داشتن نسبت به خودمان
    احساس خود کم بینی و مقایسه خودمان با دیگران
    ندیدن دستان خداوند در زندگی و منطقی فکر کردن
    لذت نبردن از زندگی در هر شرایطی
    و اینکه هرکاری میکنیم میگیم مردم چی میگین؟؟؟یا برای جلب نظر مردم هست. مثل لایک های اینستا .نوع پوشش. و... بزار بگن هرکار بکنی مردم باز حرف برای گفتن دارن و اینکه بخوای رضایت کسی رو یا مردم رو داشته باشی باور اشتباهی هست و مارو به عقب میبره.
    یه سوال واسه راهنمایی همیشه از خودتون بپرسین اگه توی کره ی زمین تنها بودم باز هم این کار رو میکردم؟؟؟ اگه جواب منفی بود اون کار رو نکنید ولی اگه جواب مثبت بود یعنی فقط برای دل خودتونه و احساس شادیتون

باورها خیییلی پنهان هستن مثلا شخصی رو میشناسم همه ی قوانین جهان رو برای مهاجرت اجرا کرده و همه رو به بهترین نحو انجام داده ولی فقط یک باور به ظاهر کوچیک جلوی رسیدن به هدفش رو گرفته بود و اون باور تفاوت توالت ها توی ایران و خارج بود... شاید خنده دار باشه ولی توالت فرنگی یکی معظلات من هم هست و خیلی سخت میتونم باهاش کنار بیام اون هم عمومی. بالاخره مسافرت خارج پارکی جایی میریم هتل میریم و... هیچ جوره نمی تونم باهاش کنار بیام وهنوز نتونستم رفعش کنم.

باورهای اشتباه ثروت: پول کمه، باید جونمون دربیاد تا پولدار بشیم؛ هرکسی نمیتونه پولدار بشه، پولدارا غمگینن؛پولدار بشیم یک بلایی سرخودمون یا خانوادمون میاد یا مریض میشیم. پولدارا همه خلافکارن،از راه درست نمیشه پول دراورد . پولدار بشیم بی خدا میشیم. پولدار بشیم زندگیمون بهم میخوره ،اقتصاد خرابه. سنم مناسب نیست. دلار گرونه. مردم قدرت خرید ندارن . شاید مغازه بزنم و نشه و...
    و اگه دقت کنین توی همه ی فیلم هایی ک ساخته شده این باورهارو در ما نهادینه کرده
    مثلا فیلم تایتانیک از شروع فیل پول بلیط با قمار بدست اومد (یعنی پول ذراوردن راحت نیست) لحظه ای که جک اومد قسمت ثروتمندا شام بخوره؛ نمای فیلم نشون میداد زیراب همو میزنن یا همدیگه رو دوست ندارن و شادی واقعی زندگی رو نمی چشن و خیلی زندگی کسل کننده ای دارن... و جک رز رو میبره قسمت پایین کشتی که همه ی فقرا شادن و خوش و درحال رقصیدن و فوق الهاده عالی. کمی تفکر کنین به صورت ناخوداگاه واقعا همین دید و باورها توی ذهن مانشسته و ما پول رو بد میدونیم و در انتهای فیلم حتی رز اون گردنبند رو توی اقیانوس میندازه این قسمت به ما این رو می فهمونه پول مال و اموال داشتن خوشبختی نمیاره..... و جالبه کارگردان این فیلم میلیون ها دلار سود کرد که به ما بگه پول بده.
    شما هر فیلم یا انیمیشنی رو ک میدونین رو نگاه کنین و همه ی ثروتمندا بدن و خلافکار
    حتی انیمیشن تقریبا جدید دختر کفشدوزکی ارباب شرارت انسان بد و پولدار و دلسنگ
    شهردار پاریس و همسرش و دخترش پولدار و بدجنس
    علائدین پول مگه با جادو بیاد
    و......

کتاب صوتی راهنمای درون رو گوش کنین

ما خلق نشده ایم که تابع شرایط باشیم. ما هستیم که شرایط زندگی مون رو؛ با باورهامون تعریف می کنیم. فارغ از اینکه اکنون در چه وضعیت مالی، سلامتی، روابط و … هستیم، اگر باورهامون تغییر کند، لاجرم شرایط ما و تجربه ما از زندگی، تغییر می کند و ایده ها و راهکارها برای پیشرفت، پیش رومون قرار داده می شه.
    از همون لحظه ای که باور می کنیم ما اتفاقات را رقم می زنیم، به چشم خودمون می بینیم که چه خدای عادل و چه جهان قانونمندی داریم و مسائل چقدر قابل حل و راه حل ها چقدر قابل اجرا و رسیدن به خواسته هامون به کمک این قوانین و این توانایی، چقدر منطقی و امکان پذیر هست.
    ​مثل من و تو آفریده نشده و نمیشه، اثر انگشتمون مختص خودمونه... ما منحصر به فردیم

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    سلام مجدد علی جان،

علی جان چیزهایی که گفتی واقعیتش از عهده تصورات من خارجه. من حتی چندین بار تصویرسازی ذهنی هم که انجام دادم نتونستم بیشتر از یک مدت روی یک چیز متمرکز بمونم. این همون ۱۷ ثانیه است که استاد گفت. ذهن خیلی پرش داره. اما اگر منظورت ارتباط این تصورات با اون برنامست که من فقط پیشنهاد میدم یک قسمتش رو با دقت ببینی و با ذهن باز ببینی چی میخواد بگه. این موضوع هم اختراع صدا و سیما ایران نیست و کلا توسط غربی ها کشف شده. حالا بحث درباره این مضوعات فراوونه باید سر فرصت بحث کنیم.
    میشه اسم برنامه ای ک میگین رو دوباره بگین
    ممنون
    ​مثل من و تو آفریده نشده و نمیشه، اثر انگشتمون مختص خودمونه... ما منحصر به فردیم

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,359 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب دقیقا درست میفرمایید و فیلم هندی pk در همین رابطه هست که سیاستمداران و قدرتمندان ذهن ما و باورهای مارو ب اسم دین و مذهب محدود کردن.و فقط چیزهایی رو می بینیم ک اونها میخوان و من هم ب همین دلیل الان سالهاست تلویزیون ایران یا حتی ماهواره هم نگاه نمیکنم و ب رای فرزندانم هم 2 3 ساله تلویزون رو منع و فقط دانلودی و باز هم همون انیمیشن ها دارن روی باورهای ما کار میکنن و خوب نیستن: اینکه پولدارای آدمای بد وو غمگینی هستن و فقرا با اینکه پول ندارن شاد و خوشحالن
    و همیشه هم توی مغز ما فرو کردن پول خوشبختی نمیاره و ... ما شاید پولداری رو دوست داشته باشیم ؛ خونه و عمارت و هواپیمای شخصی بخوایم ولی باور های محدود کننده ی ما نمیزاره بهش برسیم. باورهایی مثل این که اگه پولدار بشیم شاید زندگی من بهم بخورهه و از هم جدا بشیم( جهان طبق باورمون اگه به یکی از آشنایان داده بودم چندماه و سال میشد رو داد

خوب باور محدود کنندم نمی زاره بشه 50 میلیون ولی کسی ک باور داره میتون برسونه روزی 50 میلیون خدا خالق قدرت درون انرژی یاهرچیزی کمکش میکنه و ایده های بهتری رو توی کسب و کار به ذهنش میرسونه و درامدش از روزی 50هزار میشه 100 هزار 200 هزار 500 هزار 1میلیون وووو 50 میلیون کم کم با کارکردن روی باورهاش بهش میرسه.
    و اون شخص اول چون باور نداشته کلا اینجور الهامات یا ایده هایی هم ب ذهنش نمیرسه
    سلام وقتتون بخیر سرکار خانم سحر
    امیدوار عالی باشید

پست های شما و بقیه دوستان رو خوندم در رابطه با باور و اعتقادات و تاثیر اونها بر زندگی
    شما طبق چه کتابی یا منبعی این باور ها رو شناسایی و تغییرشون میدین و یا روش خاصی مدنظرتونه؟؟؟
    یک باوری که کلنجار میرم با مفهومش اینه که:
    ما باید جونمون در بیاد تا موفق و پولدار شیم

سپاس فراوان
    ویرایش توسط Saman01 : 05-19-2022 در ساعت 21:00
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع