صفحه 54 از 104 نخستنخست ... 444525354555664 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1036

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

tarokh آواتار ها
    6,089 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    سلام تارخ جان امیدوارم حالت عالی باشه،
    به به عجب کتابی، هفته پیش اتفاقا اینو تهیه کردم. بیصبرانه مشتاقم که شروعش کنم. ممنونم بابت معرفیت
    ارادت میلاد عزیز
    چاکریم
    in all chaos there is calculation

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    تارخ جان ممنونم از معرفی کتابت،

لازم دونستم یک نکته رو که حاصل مطالعات اندکم بوده بگم. به نظر من عنوان کتاب کمی تجاری انتخاب شده چون در حقیقت در نظر سنجی ها یا پاسخ به سوالات انسان با مغز جدید پاسخ میدن اما رفتار انسان در نهایت برای رسیدن به یک نیاز یا خواسته با «مغز قدیم» یا «مغز خزنده» انجام میشه. مغز قدیم مسئول رفتارهای غریزی در انسانه. دقیقاً طبق گفته اساتید این حوزه معتقدن در بازاریابی فروش هم این موضوع یک معضل به حساب میاد چون اشخاص فرضا در نظرسنجی میگن فلان چیز رو دوست داریم اما در عمل یک چیز دیگه رو میخرن. یک گفته معروف در بین بازاریابان اینه :«مردم با مغز قدیم میخرن و با مغز جدید خریدشون رو توجیه میکنن». پس مسلما طبیعیه که اشخاص وقتی در گوگل به جستجو میپردازن طبق مغز قدیم رفتار کنن. البته من این کتاب رو نخوندم و نمیدونم آیا به این موضوع اشاره شده یا خیر؛ اما به نظرم رسید نویسنده کتاب این موضوع رو نادیده گرفته.

موضوع مغز قدیم برای ما تریدرها خیلی مهمه چون دقیقا رفتار هامون در بازار بخش بزرگیش با مغز قدیم هست نه با مغز منطقی و یا حتی احساسی.

اگر کسی یک کتاب خوب و جامع در مورد مغز قدیم میشناسه که به معامله گری کمک کنه ممنون میشم معرفی کنه.

با تشکر
    میلاد جان حرف شما درسته.ولی به نظر من هر کتابی شاید در حد چند صفحه نکته مهمی که به درد من بخوره داشته باشه.و چیزی که از یک کتاب من و شما برداشت میکنیم یا به دردمون میخوره باهم متفاوت میتونه باشه.
    حرف شما کاملا صحیح هست ولی من توصیه میکنم یک دور بخونیدش و اون چند صفحه یا حتی چند خطی که به درد میخوره رو برداشت کنین.
    حرف شما باز هم میگم درسته ولی من به شخصه اهمیتی به این قبیل موضوعات نمیدم.
    میلاد جان خیلی مخلصیم

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    7,638 بار در 2,182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    میلاد جان حرف شما درسته.ولی به نظر من هر کتابی شاید در حد چند صفحه نکته مهمی که به درد من بخوره داشته باشه.و چیزی که از یک کتاب من و شما برداشت میکنیم یا به دردمون میخوره باهم متفاوت میتونه باشه.
    حرف شما کاملا صحیح هست ولی من توصیه میکنم یک دور بخونیدش و اون چند صفحه یا حتی چند خطی که به درد میخوره رو برداشت کنین.
    حرف شما باز هم میگم درسته ولی من به شخصه اهمیتی به این قبیل موضوعات نمیدم.
    میلاد جان خیلی مخلصیم
    تارخ جان کاملا حرفت صحیح هست. من صرفا میخواستم با توضیحم بگم این اتفاق که در کتاب توضیح داده شده دروغگویی اشخاص نیست بلکه صرفا یک اقدام غریزی هست. کتاب رو مطالعه خواهم کرد.

من بیشتر مخلصم

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام
    وقت بخیر
    امروز کتاب شکاف طبقاتی (the great leveler) نوشته walter scheidel زو میخوام به شما معرفی کنم.
    این کتاب هنوز تا جایی که من اطلاع دارم در ایران ترجمه نشده و موجود نیست.در پایین پست فقط لینک خرید از امازون رو قرار میدم .

در این کتاب یاد میگیرم که چرا دموکراسی-نظام سرمایه داری و حتی احزاب چپ در از بین بردن شکاف طبقاتی ناکارامد بودند.اندیشه اصلی (حداقل در غرب)این است که دموکراسی و سرمایه داری زندگی شهروندان مدرن را بهبود داده ولی دموکراسی در اصل انصاف و برابری را در میان اعضای یک جامعه ترویج میده و سرمایه داری مالکیت اموال را فراتر از ثروتمندان و نجیبان قرار داده است.
    این کتاب نشان میدهد که شواهد تاریخی برخلاف ان هستند:افزایش سرمایه داری و دموکراسی برای حل مشکل شکاف طبقاتی موفق نبوده است.نویسنده نمونه های زیادی از موقعیت های مختلف نشان میدهد که حوادث و بلایای وحشتناک در واقع نقش یزرگتری در برخورد با شکاف طبقاتی بازی کرده است.
    با بررسی های تاریخی تلاش دولت ها برای جلوگیری از شکاف طبقاتی و پیامد های ناشی از ان بهتر از اینکه چگونه میتوانیم در مبارزه امروز برای ایجاد یک جهان مساوی کمک کنیم مطلع میشیم.

لینک خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    لینک خرید کتاب از امازون
    ویرایش توسط tarokh : 03-11-2022 در ساعت 16:41

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

686 بار در 66 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    امروز میخوام یک کتاب داستانی یا رمان خیلی خوب رو معرفی کنم. علاقه خودم بیشتر رو موضوعات غیر داستانی هستش ولی این رمان خیلی جذابه و حرف واسه گفتن خیلی داره. دید آدما رو نسبت به حسرتایی که تو زندگی میخورن و ای کاش ها باز میکنه. این کتاب رو پریروز تموم کردم.
    کتاب با این متن شروع میشه که نشون دهنده ماهیت کل کتاب هستش.
    جایی میان زندگی و مرگ، کتابخانه ای بی انتها وجود دارد که داستان واقعی هر فردی در آن منعکس شده است. تصور کنید در این کتابخانه حق انتخاب یک زندگی را داشتید، چه می کردید و چه چیزهایی در زندگی کنونی تان را تغییر می دادید؟ با تغییر دادن آن ها آیا شما همچنان همین فرد بودید؟
    این کتاب برندۀ جایزۀ بهترین کتاب داستانی گودریدز در سال ۲۰۲۰ شده است.

[/color]
    [color=var(--color-button-secondary)][/color]

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از peyman1 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تارخ جان مرسی بابت معرفی کتابای خوبت
    این کتاب رو جزء لیستم گذاشتم ایشالا که ترجمه فارسیش بیاد به خاطر نداشتن وقت یک مقدار زبان اصلی خوندن تایم آدم رو میگیره و بعضا این کتابا نیاز هست چندباری خونده بشه تا مطلب اصلیش جا بیفته.
    بازم ممنون بابت به اشتراک گذاری
    با سلام
    وقت بخیر
    امروز کتاب شکاف طبقاتی (the great leveler) نوشته walter scheidel زو میخوام به شما معرفی کنم.
    این کتاب هنوز تا جایی که من اطلاع دارم در ایران ترجمه نشده و موجود نیست.در پایین پست فقط لینک خرید از امازون رو قرار میدم .

در این کتاب یاد میگیرم که چرا دموکراسی-نظام سرمایه داری و حتی احزاب چپ در از بین بردن شکاف طبقاتی ناکارامد بودند.اندیشه اصلی (حداقل در غرب)این است که دموکراسی و سرمایه داری زندگی شهروندان مدرن را بهبود داده ولی دموکراسی در اصل انصاف و برابری را در میان اعضای یک جامعه ترویج میده و سرمایه داری مالکیت اموال را فراتر از ثروتمندان و نجیبان قرار داده است.
    این کتاب نشان میدهد که شواهد تاریخی برخلاف ان هستند:افزایش سرمایه داری و دموکراسی برای حل مشکل شکاف طبقاتی موفق نبوده است.نویسنده نمونه های زیادی از موقعیت های مختلف نشان میدهد که حوادث و بلایای وحشتناک در واقع نقش یزرگتری در برخورد با شکاف طبقاتی بازی کرده است.
    با بررسی های تاریخی تلاش دولت ها برای جلوگیری از شکاف طبقاتی و پیامد های ناشی از ان بهتر از اینکه چگونه میتوانیم در مبارزه امروز برای ایجاد یک جهان مساوی کمک کنیم مطلع میشیم.

لینک خلاصه و چکیده کتاب در تاپیک خلاصه کتاب
    لینک خرید کتاب از امازون

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از peyman1 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1 نمایش پست ها
    تارخ جان مرسی بابت معرفی کتابای خوبت
    این کتاب رو جزء لیستم گذاشتم ایشالا که ترجمه فارسیش بیاد به خاطر نداشتن وقت یک مقدار زبان اصلی خوندن تایم آدم رو میگیره و بعضا این کتابا نیاز هست چندباری خونده بشه تا مطلب اصلیش جا بیفته.
    بازم ممنون بابت به اشتراک گذاری
    قربون شما
    ارادتمند
    راستي بابت معرفي كتابخانه نيمه شب هم ممنون
    من نخوندمش ولي با توجه به توضيحاتي كه دادي كليت داستانش من رو ياد كتاب درك يك پايان انداخت
    ویرایش توسط tarokh : 03-12-2022 در ساعت 13:21

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    اميدوارم كه خوب باشيد
    امروز كتاب چگونه هر چيزي را اندازه بگيريم را به شما دوستان معرفي ميكنم.
    نويسنده اين كتاب داگلاس هوبارد هست كه خودش نويسنده -مشاور مديريتي و بنيانگذار موسسه ي اقتصاد اطلاعات كاربردي و موسس پژوهشكده ي تحقيقاتي تصميم گيري هوبارد است.

اين كتاب بسيار براي من با ارزشه چون موضوعي رو مطرح كرده كه مورد علاقه من هست.
    همونطور كه تو وبينار قبلي از استاد امينو سوال كردم هرچيزي كه قابل اندازه گيري باشد (در بعد زمان)قابليت تبديل شدن به چارت دارد و هر چارتي قابل بررسي است(چون قوانين شكل گيري حركت هاي چارت يا همون الفبااي چارت رو ما بلديم)
    بنابراين هرچيزي رو ميتونيم تبديل به چارت كنيم:
    زندگي انسان ها-زمين لرزه ها-تاريخ جنگ ها-تاريخ قحطي ها-تاريخ مريضي هايي در ابعاد جهاني و غيره
    و اين به نظر من بي نظير ميتونه باشه

خلاصه كتاب در تابيك خلاصه و چكيده
    دانلود كتاب از فيديبو
    خريد فيزيكي كتاب
    معرفي كتاب در bplus

اميدوارم اين كتاب رو بخونيد و لذت ببريد
    ویرایش توسط tarokh : 03-12-2022 در ساعت 13:41

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مرسی تارخ جان درک یک پایان رو نخوندم اضافه کردم به لیستم برای اینده بخونمش
    قربون شما
    ارادتمند
    راستي بابت معرفي كتابخانه نيمه شب هم ممنون
    من نخوندمش ولي با توجه به توضيحاتي كه دادي كليت داستانش من رو ياد كتاب درك يك پايان انداخت

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از peyman1 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت بخير اميدوارم كه خوب باشيد
    كتاب خاستگاه ثروت از اريك دي بينهاكر رو به شما معرفي ميكنم.

كتاب بر اساس سوال هايي شكل گرفته است.بیش از 6.4 میلیارد نفر در یک اقتصاد جهانی 36.5 تریلیون دلاری شرکت می کنند که توسط هیچ کس طراحی و نظارت نشده است. چگونه این شگفتی پیچیدگی خودسازمان یافته تکامل یافت؟ چگونه ثروت در این سیستم ایجاد می شود؟ و چگونه می توان ثروت را به نفع افراد، مشاغل و جامعه افزایش داد؟ اریک دی بینهاکر در کتاب خاستگاه ثروت استدلال می*کند که علم مدرن دیدگاهی رادیکال در مورد این پرسش*های قدیمی ارائه می*کند که پیامدهای گسترده*ای دارد. به گفته بینهاکر، خلق ثروت محصول یک فرمول تکاملی ساده اما عمیقا قدرتمند است: تمایز، انتخاب و تقویت. در این دیدگاه، اقتصاد یک «سیستم انطباقی پیچیده» است که در آن فن*آوری*های فیزیکی، فناوری*های اجتماعی و طرح*های کسب*وکار برای ایجاد محصولات جدید، ایده*های جدید و افزایش ثروت در تعامل هستند. باینهاکر که خوانندگان را به سفری سرگرم*کننده در طول تاریخ اقتصادی، از عصر حجر تا اقتصاد مدرن می*برد، بررسی می*کند که چگونه «اقتصاد پیچیدگی» بینش*های تحریک*کننده*ای را در مورد موضوعاتی از ایجاد سازمان*های تطبیقی گرفته تا عملکرد تکاملی بازارهای سهام تا دیدگاه*های جدید در مورد سیاست*های دولت ارائه می*دهد. کتابی برجسته که تئوری متعارف اقتصادی را در هم می شکند، خاستگاه ثروت، تفکر ما را در مورد اینکه چگونه به اینجا رسیدیم - و به کجا می رویم را تغییر می دهد.
    كتاب در اواسط خودش يك مدل سازي اي رو شرح ميده به نام ازمايش sugarland كه بر اين ايده استواره كه ما هرچيزي رو مدل سازي ميتونيم بكنيم جز اقتصاد.و 2 نفر ميان و اقتصاد رو در سرزميني مدل سازي ميكنند كه در اونجا فقط شكر وجود داره و نتايج اين مدل سازي به نظر من ديوونه كننده است و ساعت ها بحث و صحبت نياز داره.
    همين تيكه رو خوندن ارزش خريد و خوندن كتاب رو داره.

خلاصه كتاب در تابيك خلاصه و چكيده
    بررسي كتاب در bplus
    خريد فيزيكي كتاب

ویرایش توسط tarokh : 03-12-2022 در ساعت 20:13

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 20 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع