صفحه 50 از 551 نخستنخست ... 40484950515260100150550 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 5508

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mr.jason آواتار ها
    34,819 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به دو دوست عزیز
    روز خوبی رو داشته باشید

به نظر من بهترین سایتی که دوره های اقای کوین ترودو رو قرار میده سایت جادوی باور هست
    چون در اکثر سایت ها لول 0 ( your wish is your command ) یا همون ارزوی تو دستور توست رو 12 قسمت قرار دادند ولی در این سایت 14 قسمته و به صورت کامله
    و به نظر من قسمت 13 که قسمت پرسش و پاسخه خیلی عالیه.

موفق باشید.
    سلام اینی که من دارم دوبله فارسیه یه اقای خوش صداست
    بیشتر به خاطر صدای اون اقا گوش میدم وگرنه زیرنویس فارسی شو دارم
    و قسمت اخر این موردی ک گوش میدم معرفی کتابه
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

2. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

37,964 بار در 1,037 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 138 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

4. 35 کاربر برای این پست سودمند از SaeidFx عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,847 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    سلام اینی که من دارم دوبله فارسیه یه اقای خوش صداست
    بیشتر به خاطر صدای اون اقا گوش میدم وگرنه زیرنویس فارسی شو دارم
    و قسمت اخر این موردی ک گوش میدم معرفی کتابه
    سلام اقا ابراهیم گل
    خوده کوین هم گفت که دوبله گوش نکنید چون لحن حرف زدن من یجوریه که تو ناخوداگاه شما تاثیر میزاره
    مثل این میمونه که دوره اقای امینو رو با صدای یه فرد دیگه گوش کنیم

این قسمتی که فرمودید قسمت 12 هست
    و قسمت 13 هم توصیه میکنم گوش بدید و قسمت پرسش و پاسخه که سوالات خوبی پرسیده میشه ( صدای افرادی که میپرسن شنیده میشه )
    من این دوره رو فکر کنم بالای 12 بار دیدم

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

6. 28 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

494 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام سعید جان چشم
    فقط اول ترید یاد بگیریم
    پول اندازه 6 ماه خرجی رو داشته باشیم
    حتما این کار رو انجام میدیم
    جالبه بدونین که میدونم میدونین
    افراد موفق دنیا به غیب شدن عادت داشتن
    مثل بیل گیتس که شنیدم میرفته تو جنگل و ...
    یا تو کتاب کار عمیق خوب این موضوع رو از زوایای مختلف میشکافه و روش غیب شدن و اثراتش رو حتی در همین زندگی عادی بیان میکنه
    چند ساله دنبال این موضوع هستیم که پول میخواد ،به تازگی بو کشیدیم دیدیم ثروت در کنار امینو بودن و همراهانش نهفته
    !!!! JUST DO IT !!!!

8. 29 کاربر برای این پست سودمند از hossein.moradi عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,847 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

از اونجایی که اکثر مردم فکر میکنند ثروتمند ترین افراد ، افرادی مثل بیل گیتس ، ایلان ماسک ، جف بزوس ، وارن بافت و ... هستند
    توجه تون رو به دو خانواده پرنفوذ و قدرتمند دنیا جلب میکنم

یکیش که خانواده راکفلر هستند ( خوده اقای راکفلر با توجه به اخرین امار که 2019 بدست اوردن دارایی تخمین زده شده 400 میلیارد دلاره ( که یک دروغه ))
    و خانواده دیگه که امروز شناختم
    خانواده روچیلد هستند
    میزان ثروت شون تخمین زده نشده و احتمالات بالای تریلیون دلاره
    در یکی از وبینار های دوره فراکتالی ( در همون اوایلش )
    دوستان در حال حساب کردن 5000 دلار با سود 10 درصد بودند و میگفتند که این ارقام خیلیه و کسی بهش نرسیده و استاد گفت به خیلی بیشتر از این اعداد هم رسیدن که مشاهده میکنیم که انگار رسیدن

مقاله
    https://www.mashreghnews.ir/news/1059045/%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%AA%D 8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%B4%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

مثل اکثر ثروتمندا در جزیزه شخصی در یک جای دور افتاده زندگی میکنند.
    در دویست سال گذشته خانواده روتشیلد موضوع بسیاری از تئوری*های توطئه بوده*است این تئوری*ها معمولاً یا حول این مطلب هستند که این خانواده ثروت و بانک*های جهانی را کنترل می*کند یا این که دولت*های جهان را به جنگ با یکدیگر وامی*دارد.

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

10. 34 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

ABBAS TRADER آواتار ها
    223 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

ویدئو زیر پنج دقیقه هست ولی ارزش داره ساعت ها بهش فکر کنیم: خیلی ساده هست مطلب ولی سالیان دراز طول میکشه تا ماها واقعا به این باور برسیم و به فکر چاره بیفتیم تا این دو رو در یک راستا قرار بدیم.

https://www.youtube.com/watch?v=hDP1W-t2-PU

خلاصه اش اینکه که میگه سبک زندگی ما و سبک ترید ما مثل یک آینه همدیگر رو نشون میدن و روی هم تاثیر میذارن. یا به عبارت خودمونی, ماها نمیتونیم هر طوری دلمون خواست زندگی کنیم و بعد در ترید کردن موفق بشیم.

من صحبت ها رو ترجمه نمیکنم چون وقتی متنی ترجمه میشه هرچقدر هم خوب ترجمه بشه, زیبایی زبان اصلی را نداره, چه برسه به اینکه خودم رو مترجم خوبی نمیدونم.

Trading life is actually a very simple life style
    You have to cut all the crap out of your life because really your personal life has to be empty so you can actually make very well-informed decisions over and over again multiple times

If your personal life is really hectic or your business life is really hectic all the time, it’s going to affect your trading decisions and vice versa

If you have an extremely complicated very hectic trading lifestyle then it’s going to affect your personal life
    So your personal life and your trading life need to mirror each other

موفق باشید
    کاش میشد این فایل های یوتیوب رو جایی میذاشتند که بدون فیلتر شکن قابل رویت میبود

12. 19 کاربر برای این پست سودمند از ABBAS TRADER عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,594 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت همگی دوستان بخیر

استرس یکی از مسائلیه که در زندگی و روانشناسی معامله گری ازش فراری هستیم. ولی میخوایم ببینیم میشه ازش برای رشد استفاده کرد؟

غده فوق کلیه ما در زمانهایی که مغز احساس خطر میکنه هورمونهای کورتیزول و نرواپی نفرین و اپی نفرین ترشح میکنه که اثر این هورمونها روی فیزولوژی و احساسات ما همون چیزیه که بهش میگیم استرس.در واقع این مکانیسم یک مکانیسم به شدت حیاتی برای سلامتی و بقای انسانه.وظیفه این هورمون ها اینه که فعالیت قیمت های مختلف بدن مثل دستگاه ایمنی و دستگاه گوارشی و سایر سیستم ها را متوقف کنن و خون را به عضلات ما برسونن تا ما برای ستیز و گریز آماده بشیم.(در این زمانها قدرت انسان چندین برابر میشه ،اگر دوست دارید میتونید این مستند جذاب را در این مورد ببینید https://www.aparat.com/v/VBuN0?playlist=190809)

مشکل ما اینه که این مکانیسم چندین میلیون سال قبل به تکامل رسیده و فیزیولوژی بدن و مغز قادر به تشخیص و تفاوتگذاری بین اینکه یه حیوون درنده دنبالمون کرده با اینکه نباید دیر کنم یا نباید در معاملاتم اشتباه کنم و پول از دست بدم و ده ها مشکل دیگه نیست.در دنیای امروز و در یکی دو قرن اخیر انسان با مشکلات جدیدی مواجه شده که هنوز با فیزیولوژیش هماهنگ نیست و چون این موارد استرس زا به بخش جدایی ناپذیر زندگی تبدیل شدن بدن ما به طور مداوم درحال سرکوب دستگاه ایمنی و سیستمهای مختلفه که باعث ضعیف شدن جسم و روان فرد میشه و به شکل غیر مستقیم عملکرد را افت میده.البته این استرس میتونه باعث رشد هم بشه ،مثل زمانی که استرس امتحان دانش آموز را وادار به درس خودن میکنه(دقیقا همون چیزی که جناب امینو در فایلهای اشتیاق سوزان ازش به عنوان قرار گرفتن در تنگنا یاد کردن.)ولی به هر حال آثار منفی فیزیولوژیک را هم به دنبال داره.

اما همش این نیست. تاثیری که استرس به شکل مستقیم روی تریدر میذاره میتونه خیلی خیلی دردناکتر باشه.مغز حدود 20 تا 25 درصد از انرژی بدن را مصرف میکنه که نسبت به اندازش پر مصرفترین قسمت بدن به حساب میاد و بیشتر این انرژی به وسیله کورتکس مغز به خصوص کورتکس پیشانی سوزونده میشه.کورتکس و خصوصا کورتکس پیشانی مسئول عملکرد آگاهانه و تحلیل در مغزه.زمانی که انسان تحت استرس قرار میگیره مغز بخش کورتکس را خاموش میکنه چون که اولا میخواد انرژی را سیو کنه و ثانیا تشخیص میده که الان در خطر هستم و زمان تحلیل و برسی نیست و باید از پروگرمینگ ذهن ناخودآگاه که برای حفظ تعادل بقا برنامه نویسی شده استفاده کرد.این جوریه که بعضی وقتا به خودمون میایم و از خودمون میپرسیم چرا من این کاری را که کاملا برخلاف قوانین شخصی و سیستمیکم بود را انجام دادم؟(بدترین سوال)این شما نیستین بلکه ناخوداگاه شماست که بر اساس تعادل خودش رفتار کرده و هیچ اهمیتی هم برای سیستمی که به شکل آگاهانه طراحی کرده بودین قائل نیست.(البته این همیشگی نیست و ان شاء الله به مرور ناخوداگاه هم تربیت میشه و مثل دوستان و اساتید حرفه ای بدون تحلیل زیاد ترید میزنیم و سود میکنیم.)

پس به طور کلی دو نوع استرس داریم:

1:استرس خوب یا یوسترس که باعث حرکت ما به سمت بقا میشه و میتونه در کوتاه مدت حتی باعث رشد ما بشه.تحصیل،ازدواج با فرد مورد علاقه،ترفیع شغلی،تغییر شغل و ... از جمله این موارد هستند.
    2:استرس بد یا دیسترس که با عنوان پریشانی و درماندگی و تجربه مداوم غرق شدن در مشکلات و مسئولیت هاست بدون اینکه بدونیم چه زمانی قراره تموم بشه.
    اما یک نوع دیگه از یوسترس هم وجود داره که من اسمش را میذارم یوسترس مصنوعی.مثلا زمانی که ورزش میکنیم داریم نوعی استرس را به بدن خودمون تحمیل میکنیم که البته از نوع یوسترسه و چون کاملا کنترل شدس میتونه بسیار مفید باشه.این همون مطلبیه برای گفتنش این همه مقدمه چینی کردم.

زمانی که بدن خودمون را به شکل مصنوعی در شرایط یوسترس قرار میدیم چندتا اتفاق بسیار مهم میوفته:
    1:احساس لذت و رضایت و اعتماد به نفس و قدرت میکنیم چون به مرزهای جدیدی از توانایی های درونیمون رسیدیم.
    2:توان فیزیکی و حافظه عضلانی و فیزیکی خودمون را تقویت میکنیم مثل نجات غریقی که تمرینهای ورزشی انجام میده.
    3:بالابردن تاب آوری احساسی و روانی.این مهمترین مزیت این کار برای ما به عنوان تریدره.
    زمانی که ذهن ما به شرایط هیجانی عادت کنه خیلی خیلی کمتر دچار استرس و از دست دادن قدرت تحلیل میشه و خیلی بهتر متونیم به قوانینمون متعهد بمونیم.مثل آتشنشانها و کماندوهایی که به راحتی در شرایط مرگبار از قدرت مدیریت و ذهن خودشون استفاده میکنن و مظطرب و دستپاچه نمیشن.احتمالا این آخرین پله برای ورود به دنیای حرفه ای ها خواهد بود.

چندتا از مواردی که به ما در ایجاد یوسترس مصنوعی کمک میکنه را مرور میکنیم

1:ورزش.به خصوص ورزشهای استقامتی.
    2:دوش آب سرد.این فوق العاده لذت بخش و هیجان انگیزه
    3:تنفس ویم هوف.اول باید از @ehsanm65عزیز بخاطر معرفی این روش فوق العاده تشکر کنم.این روش میتونه شما را با فشاری مواجه کنه که شاید تجربش نکرده باشید.من اوایل موقع انجامش احساس میکردم الانه رگهام منفجر بشه و صدای جریان خون را داخل رگهام میشنیدم.این روش و تکنیک دوش آب سردش را میتونید از اینجا یاد بگیریدhttps://behzen.com/wim-hof-free-mini-class/
    4:خروج از ناحیه امن.سعی کنید در طول روز خودتون را در شرایط جدید قرار بدین و به این شکل ذهن را در برابر هیجانات انعطاف پذیرتر کنید.
    5: سفر کردن.این هم مثل مورد قبل انسان را از شرایط متعادل و یکنواخت خارج میکنه و باعث ایجاد استرس از نوع خوب میشه.
    6:یادگیری.یادگیری مهارتهای جدید میتونه ما را با هیجان مواجه کنه و در عین حال که لذت بخشه یوسترس هم ایجاد کنه.

شاد و سلامت و ثروتمند باشید

منابع:
    https://www.healthline.com/health/eustress
    https://www.choosingtherapy.com/eustress-vs-distress/
    ویرایش توسط ALiamiri : 08-21-2021 در ساعت 23:36

14. 39 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام وقت همگی دوستان بخیر

استرس یکی از مسائلیه که در زندگی و روانشناسی معامله گری ازش فراری هستیم. ولی میخوایم ببینیم میشه ازش برای رشد استفاده کرد؟

غده فوق کلیه ما در زمانهایی که مغز احساس خطر میکنه هورمونهای کورتیزول و نرواپی نفرین و اپی نفرین ترشح میکنه که اثر این هورمونها روی فیزولوژی و احساسات ما همون چیزیه که بهش میگیم استرس.در واقع این مکانیسم یک مکانیسم به شدت حیاتی برای سلامتی و بقای انسانه.وظیفه این هورمون ها اینه که فعالیت قیمت های مختلف بدن مثل دستگاه ایمنی و دستگاه گوارشی و سایر سیستم ها را متوقف کنن و خون را به عضلات ما برسونن تا ما برای ستیز و گریز آماده بشیم.(در این زمانها قدرت انسان چندین برابر میشه ،اگر دوست دارید میتونید این مستند جذاب را در این مورد ببینید https://www.aparat.com/v/VBuN0?playlist=190809)

مشکل ما اینه که این مکانیسم چندین میلیون سال قبل به تکامل رسیده و فیزیولوژی بدن و مغز قادر به تشخیص و تفاوتگذاری بین اینکه یه حیوون درنده دنبالمون کرده با اینکه نباید دیر کنم یا نباید در معاملاتم اشتباه کنم و پول از دست بدم و ده ها مشکل دیگه نیست.در دنیای امروز و در یکی دو قرن اخیر انسان با مشکلات جدیدی مواجه شده که هنوز با فیزیولوژیش هماهنگ نیست و چون این موارد استرس زا به بخش جدایی ناپذیر زندگی تبدیل شدن بدن ما به طور مداوم درحال سرکوب دستگاه ایمنی و سیستمهای مختلفه که باعث ضعیف شدن جسم و روان فرد میشه و به شکل غیر مستقیم عملکرد را افت میده.البته این استرس میتونه باعث رشد هم بشه ،مثل زمانی که استرس امتحان دانش آموز را وادار به درس خودن میکنه(دقیقا همون چیزی که جناب امینو در فایلهای اشتیاق سوزان ازش به عنوان قرار گرفتن در تنگنا یاد کردن.)ولی به هر حال آثار منفی فیزیولوژیک را هم به دنبال داره.

اما همش این نیست. تاثیری که استرس به شکل مستقیم روی تریدر میذاره میتونه خیلی خیلی دردناکتر باشه.مغز حدود 20 تا 25 درصد از انرژی بدن را مصرف میکنه که نسبت به اندازش پر مصرفترین قسمت بدن به حساب میاد و بیشتر این انرژی به وسیله کورتکس مغز به خصوص کورتکس پیشانی سوزونده میشه.کورتکس و خصوصا کورتکس پیشانی مسئول عملکرد آگاهانه و تحلیل در مغزه.زمانی که انسان تحت استرس قرار میگیره مغز بخش کورتکس را خاموش میکنه چون که اولا میخواد انرژی را سیو کنه و ثانیا تشخیص میده که الان در خطر هستم و زمان تحلیل و برسی نیست و باید از پروگرمینگ ذهن ناخودآگاه که برای حفظ تعادل بقا برنامه نویسی شده استفاده کرد.این جوریه که بعضی وقتا به خودمون میایم و از خودمون میپرسیم چرا من این کاری را که کاملا برخلاف قوانین شخصی و سیستمیکم بود را انجام دادم؟(بدترین سوال)این شما نیستین بلکه ناخوداگاه شماست که بر اساس تعادل خودش رفتار کرده و هیچ اهمیتی هم برای سیستمی که به شکل آگاهانه طراحی کرده بودین قائل نیست.(البته این همیشگی نیست و ان شاء الله به مرور ناخوداگاه هم تربیت میشه و مثل دوستان و اساتید حرفه ای بدون تحلیل زیاد ترید میزنیم و سود میکنیم.)

پس به طور کلی دو نوع استرس داریم:

1:استرس خوب یا یوسترس که باعث حرکت ما به سمت بقا میشه و میتونه در کوتاه مدت حتی باعث رشد ما بشه.تحصیل،ازدواج با فرد مورد علاقه،ترفیع شغلی،تغییر شغل و ... از جمله این موارد هستند.
    2:استرس بد یا دیسترس که با عنوان پریشانی و درماندگی و تجربه مداوم غرق شدن در مشکلات و مسئولیت هاست بدون اینکه بدونیم چه زمانی قراره تموم بشه.
    اما یک نوع دیگه از یوسترس هم وجود داره که من اسمش را میذارم یوسترس مصنوعی.مثلا زمانی که ورزش میکنیم داریم نوعی استرس را به بدن خودمون تحمیل میکنیم که البته از نوع یوسترسه و چون کاملا کنترل شدس میتونه بسیار مفید باشه.این همون مطلبیه برای گفتنش این همه مقدمه چینی کردم.

زمانی که بدن خودمون را به شکل مصنوعی در شرایط یوسترس قرار میدیم چندتا اتفاق بسیار مهم میوفته:
    1:احساس لذت و رضایت و اعتماد به نفس و قدرت میکنیم چون به مرزهای جدیدی از توانایی های درونیمون رسیدیم.
    2:توان فیزیکی و حافظه عضلانی و فیزیکی خودمون را تقویت میکنیم مثل نجات غریقی که تمرینهای ورزشی انجام میده.
    3:بالابردن تاب آوری احساسی و روانی.این مهمترین مزیت این کار برای ما به عنوان تریدره.
    زمانی که ذهن ما به شرایط هیجانی عادت کنه خیلی خیلی کمتر دچار استرس و از دست دادن قدرت تحلیل میشه و خیلی بهتر متونیم به قوانینمون متعهد بمونیم.مثل آتشنشانها و کماندوهایی که به راحتی در شرایط مرگبار از قدرت مدیریت و ذهن خودشون استفاده میکنن و مظطرب و دستپاچه نمیشن.احتمالا این آخرین پله برای ورود به دنیای حرفه ای ها خواهد بود.

چندتا از مواردی که به ما در ایجاد یوسترس مصنوعی کمک میکنه را مرور میکنیم

1:ورزش.به خصوص ورزشهای استقامتی.
    2:دوش آب سرد.این فوق العاده لذت بخش و هیجان انگیزه
    3:تنفس ویم هوف.اول باید از @ehsanm65عزیز بخاطر معرفی این روش فوق العاده تشکر کنم.این روش میتونه شما را با فشاری مواجه کنه که شاید تجربش نکرده باشید.من اوایل موقع انجامش احساس میکردم الانه رگهام منفجر بشه و صدای جریان خون را داخل رگهام میشنیدم.این روش و تکنیک دوش آب سردش را میتونید از اینجا یاد بگیرید.
    4:خروج از ناحیه امن.سعی کنید در طول روز خودتون را در شرایط جدید قرار بدین و به این شکل ذهن را در برابر هیجانات انعطاف پذیرتر کنید.
    5: سفر کردن.این هم مثل مورد قبل انسان را از شرایط متعادل و یکنواخت خارج میکنه و باعث ایجاد استرس از نوع خوب میشه.
    6:یادگیری.یادگیری مهارتهای جدید میتونه ما را با هیجان مواجه کنه و در عین حال که لذت بخشه یوسترس هم ایجاد کنه.

شاد و سلامت و ثروتمند باشید

منابع:
    https://www.healthline.com/health/eustress
    https://www.choosingtherapy.com/eustress-vs-distress/
    سلام وقت شما بخیر باشه
    خیلی ممنون از مطالب خیلی مفیدی که میذارید
    یه سوال دارم،به نظر شما آیا دیدن فیلم هایی که باعث القا استرس به بیننده میشه، جزو دسته یوسترس مصنوعی هستن؟
    مستندی که لینکش رو هم گذاشته بودید فوق العاده بود واقعا ممنون خیلی به تکمیل اطلاعاتم کمک کرد
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

16. 19 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,594 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moonlight نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر باشه
    خیلی ممنون از مطالب خیلی مفیدی که میذارید
    یه سوال دارم،به نظر شما آیا دیدن فیلم هایی که باعث القا استرس به بیننده میشه، جزو دسته یوسترس مصنوعی هستن؟
    مستندی که لینکش رو هم گذاشته بودید فوق العاده بود واقعا ممنون خیلی به تکمیل اطلاعاتم کمک کرد
    سلام سلامت باشید.
    درمورد فیلم ها و بازی های کامپیوتری این سوال خودم هم بود.به نظرم دوتا مسئله وجود داره.اول اینکه در این موارد ترسهایی به ناخودآگاه ما تزریق میشه نه تنها سودی به حال ما نداره بلکه میتونه ایجاد استرس منفی هم بکنه.مثلا ترس از زامبی یا موجودات افسانه ای باعث ایجاد یه اظطراب کنترل نشده در مخاطب میشه،اینو در پسر دایی 12 سالم به وضوح میبینم و به طبع در افراد با سن بالاتر هم میتونه اثر گذار باشه.و درمورد مزیت های یوسترس میگیم که باید باعث حس لذت و اعتماد به نفس،افزایش توان جسمی و افزایش تاب آوری روانی بشه.خب فیلمای ترسناک در شخص من هیچ کدوم از این موارد را ایجاد نمیکنه ولی فیلمای رزمی چرا.مسئله دوم اینه که این مدل فیلمها و بازیها با روانشناسیی که دارن باعث رنج طلبی در مخاطب میشن و این رنج طبی میتونه به یک اعتیاد خارج از کنترل تبدیل بشه و ما را وادار کنه همیشه خودمون را در این استرس مصنوعی نگه داریم.استرس و رنجی که هیچ رشدی را به همراه نداره.البته گستره فیلمها خیلی زیاده و نمیشه یک نسخه برای همشون پیچید.ولی ترجیح شخص من اینه که تا جایی که میتونم فیلم نبینم خصوصا فیلم هایی که حالت خرق عادت و تخیلی دارن.

18. 24 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام سلامت باشید.
    درمورد فیلم ها و بازی های کامپیوتری این سوال خودم هم بود.به نظرم دوتا مسئله وجود داره.اول اینکه در این موارد ترسهایی به ناخودآگاه ما تزریق میشه نه تنها سودی به حال ما نداره بلکه میتونه ایجاد استرس منفی هم بکنه.مثلا ترس از زامبی یا موجودات افسانه ای باعث ایجاد یه اظطراب کنترل نشده در مخاطب میشه،اینو در پسر دایی 12 سالم به وضوح میبینم و به طبع در افراد با سن بالاتر هم میتونه اثر گذار باشه.و درمورد مزیت های یوسترس میگیم که باید باعث حس لذت و اعتماد به نفس،افزایش توان جسمی و افزایش تاب آوری روانی بشه.خب فیلمای ترسناک در شخص من هیچ کدوم از این موارد را ایجاد نمیکنه ولی فیلمای رزمی چرا.مسئله دوم اینه که این مدل فیلمها و بازیها با روانشناسیی که دارن باعث رنج طلبی در مخاطب میشن و این رنج طبی میتونه به یک اعتیاد خارج از کنترل تبدیل بشه و ما را وادار کنه همیشه خودمون را در این استرس مصنوعی نگه داریم.استرس و رنجی که هیچ رشدی را به همراه نداره.البته گستره فیلمها خیلی زیاده و نمیشه یک نسخه برای همشون پیچید.ولی ترجیح شخص من اینه که تا جایی که میتونم فیلم نبینم خصوصا فیلم هایی که حالت خرق عادت و تخیلی دارن.
    سلام مجدد ممنون بابت پاسختون
    بله درست میفرمایید ترس و استرس هایی رو با فیلم ها و بازی ها تجربه میکنیم که شاید هیچوقت لازم نباشه که درکش کنیم و تو اون شرایط قرار بگیریم.
    تاثیرات فیلم ها از هر ژانری که باشن واقعا قوی هستن و به طرز عجیبی اون حسی که شما میگید یوسترس باید باعث حس لذت و اعتماد به نفس بشه رو میده با اینکه محتواش اصلا به درد بخور نیست.
    باز هم تشکر میکنم از حضورتون و منتظر ادامه مطالب مفید شما هستم.

ویرایش توسط Moonlight : 08-22-2021 در ساعت 18:11
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

20. 21 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع