صفحه 435 از 543 نخستنخست ... 335385425433434435436437445485535 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,341 به 4,350 از 5424

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mohamad heydari آواتار ها
    5,986 بار در 1,275 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    این پست مربوط میشد به تاپیک کتاب خوانی اما چون 3 تا سوال خیلی مهم هست توش و میتونه خیلی تغییرات ایجاد کنه و به نوعی بیشتر مربوط به مسایل رشد فردی و روانشناسی میشد تصمیم گرفتم در این تاپیک بگذارم و امیدوارم براتون مفید واقع بشه

بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها

سلام خوشگله وقتت بخیر
    بازم از این کارا بکن عاالی بود این چند صفحه علی جان..
    من عاشق کتابم مخصوصا در راستای موفقیت و خودشناسی

شما بهترینید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,142 بار در 547 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar01 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من 4 ماهه که در حال تمرین هستم
    دور دوم آموزش و تا فایل 30 رو مشاهده کردم
    مشکلی داشتم خوااستم با عزیزان در میون بگذارم
    به دلیل مشغله بسیار زیاد و درگیری های فراوان بسیاری از روزها این سردرگمی و دغدغه ذهنی میاد سراغم که تمام انرژی و انگیزه ای که الان دارم و روی فرایند آموزش می گذارم مثل بسیاری از کارهایی که تا حالا انجام دادم به نتیجه نخواهد رسید
    هر چند بسیاری از عزیزان که تمارین رو چک می کنند نگاهشون به تمارینم مثبت هست اما خودم اصلا از تمارینم راضی نیستم و احساس می کنم در یک سردرگمی ذهنی قرار دارم و در حال درجا زدن هستم.
    البته متأسفانه به دلیل مشغله فراوان معمولا تمارین رو در اوج خستگی انجام می دم. انرژی و انگیزه زیادی برای طی کردن مسیر دارم اما این باگ ذهنی من رو رها نمی کنه و نمی دونم چه طور ازش خلاص شم
    فرض کنید یه کاری رو با انرژی و انگیزه فراوان اما با نا امیدی انجام بدید.
    دوستانی که دچار مشکل مشابه بودن و بر اون غلبه کردن ممنون میشم تجربیات ارزشمندشون رو در اختیار بنده قرار بدن
    پر روزی باشید و سراسر در آرامش
    سلام و درود
    من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه برای شما
    همین که میدونید مشکل چیه خوش به تنهایی نیمی از مسیر رو رفتید
    حس ناامیدی میتونه دلیل مختلفی داشته باشه اما مهمترین میتونه از انتخاب هدف های بزرگ نسبت به شما و انتظارات نادرست باشه و چرخیدن ذهن درزمان گذشته و اینده
    ابتدا اینو بدونید کاری که با ناامیدی میخوایید انجام بدید در همون ابتدا به شکست منجر میشه چون باور ندارید که میتونید اون کارو انجام بدید چون همون طور هم که عنوان کردید شکست های گذشته اعتماد به نفستون و باور به خودتون رو ضعیف کرده و اجازه نمیده حتی توی ذهنتون هم پیروز بشید (روی روانشناسی فردیتون وقت بزارید)
    چرا میخواید این کارو انجام بدید؟ باید "چرای" قوی داشته باشید اگر "چرا " قوی نداشته باشید با طوفان اول ناامید میشید و جا میزنید
    راهکار که به ذهنم میرسه اینه که ابتدا انتظاراتی که دارید رو مدیریت کنید من نمیدونم انتظاراتتون چی هست اما باید واقع بینانه و با هدف های قابل دسترس و کوچک تر شروع کنید(هدف بزرگ رو داشته باشید اما با کوچک ها شروع کنید) تا اعتماد به نفستون و باور به خودتون کم کم بیشتر بشه و ایمان داشته باشید به خودتون که هر کاری رو که بخواید میتونید انجام بدید (مثلا اگر کتاب نمیخونید شروع کنید روزی چند صفحه کتاب بخونید یا اگر ورزش نمیکنید یک تایم شده نیم ساعت هم ورزش کنید یا کارای ناتمامی که داشتید رو تمام کنید اگر اضافه وزن دارید یکم بهش رسیدگی کنید چیزای به این شکل ، ذهن عادت داره همه چیزو بست میده بجایی که بزارید شکسته ای گذشته رو بست بده و ناامیدتون کنه بزارید کارای موفقی که انجام دادید رو بست بده یه جمله معروف هست میگه موفقیت بزرگ از موفقیت های کوچیک روزانه شروع میشه (عادت های خوبی هم هستند میتونید به روتینتون هم تبدیل کنید که دیگه عالی هست)
    در مورد ذهنتون هم پیشنهاد میکنم مدیتیشن رو به برنامه خودتون اضافه کنید ذهنتون رو آروم میکنه و در زمان حال ( ذهن انسان این قابلیت رو داره که میتونه در زمان های مختلف سویچ کنه به گذشته بره به آینده بره اگر تحت کنترل نداشته باشیدش دردسر ساز هست و شما رو در گذشته و اینده گیر درگیر میکنه)
    بهترین ها رو براتون آرزو دارم
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

1,273 بار در 346 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yoshita نمایش پست ها
    سلام و درود
    من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه برای شما
    همین که میدونید مشکل چیه خوش به تنهایی نیمی از مسیر رو رفتید
    حس ناامیدی میتونه دلیل مختلفی داشته باشه اما مهمترین میتونه از انتخاب هدف های بزرگ نسبت به شما و انتظارات نادرست باشه و چرخیدن ذهن درزمان گذشته و اینده
    ابتدا اینو بدونید کاری که با ناامیدی میخوایید انجام بدید در همون ابتدا به شکست منجر میشه چون باور ندارید که میتونید اون کارو انجام بدید چون همون طور هم که عنوان کردید شکست های گذشته اعتماد به نفستون و باور به خودتون رو ضعیف کرده و اجازه نمیده حتی توی ذهنتون هم پیروز بشید (روی روانشناسی فردیتون وقت بزارید)
    چرا میخواید این کارو انجام بدید؟ باید "چرای" قوی داشته باشید اگر "چرا " قوی نداشته باشید با طوفان اول ناامید میشید و جا میزنید
    راهکار که به ذهنم میرسه اینه که ابتدا انتظاراتی که دارید رو مدیریت کنید من نمیدونم انتظاراتتون چی هست اما باید واقع بینانه و با هدف های قابل دسترس و کوچک تر شروع کنید(هدف بزرگ رو داشته باشید اما با کوچک ها شروع کنید) تا اعتماد به نفستون و باور به خودتون کم کم بیشتر بشه و ایمان داشته باشید به خودتون که هر کاری رو که بخواید میتونید انجام بدید (مثلا اگر کتاب نمیخونید شروع کنید روزی چند صفحه کتاب بخونید یا اگر ورزش نمیکنید یک تایم شده نیم ساعت هم ورزش کنید یا کارای ناتمامی که داشتید رو تمام کنید اگر اضافه وزن دارید یکم بهش رسیدگی کنید چیزای به این شکل ، ذهن عادت داره همه چیزو بست میده بجایی که بزارید شکسته ای گذشته رو بست بده و ناامیدتون کنه بزارید کارای موفقی که انجام دادید رو بست بده یه جمله معروف هست میگه موفقیت بزرگ از موفقیت های کوچیک روزانه شروع میشه (عادت های خوبی هم هستند میتونید به روتینتون هم تبدیل کنید که دیگه عالی هست)
    در مورد ذهنتون هم پیشنهاد میکنم مدیتیشن رو به برنامه خودتون اضافه کنید ذهنتون رو آروم میکنه و در زمان حال ( ذهن انسان این قابلیت رو داره که میتونه در زمان های مختلف سویچ کنه به گذشته بره به آینده بره اگر تحت کنترل نداشته باشیدش دردسر ساز هست و شما رو در گذشته و اینده گیر درگیر میکنه)
    بهترین ها رو براتون آرزو دارم
    دوست عزیزم بسیار ممنونم بابت وقتی که گذاشتی
    حتما حتما به نکات ارزشمندی که گفتی فکر می کنم و قطعا و باید بر ترمز های سر راهم غلبه کنم
    درود بر شما
    الله یرزق من یشاء و هو القوی العزیز...

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از aliakbar01 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,453 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 916 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    یک مقاله بسیار بسیار مهم ، همین چند جمله برای ادامه راه میتونه نور باشه...
    برای اینکه معامله*گر موفقی باشید، ابتدا باید مثل یک انسان موفق عمل کنید

برای اینکه بتوانید در بلندمدت بطور مستمر از طریق معامله*گری درآمد داشته باشید، شما باید در ابتدا برای مدت طولانی یک انسان موفق باشید. آیا تا به حال شنیده*اید که بگویند «موفقیت مرحله*ای است که در آن فرد آماده با فرصت*ها روبرو می*شود»؟ مهمترین قسمت این جمله برای یک معامله*گر، واژه «آمادگی» است. شما باید برای رسیدن به موفقیت آماده باشید و این چیزی نیست که بعد از کسب درآمد از بازار به یکباره و بطور معجزه*آسایی در شما ایجاد شود.

نکته اینجاست که شما پیش از اینکه به کسب درآمد از معامله*گری امیدوار باشید، بایستی ذهن خود را آماده کنید، عادات درستی در خود ایجاد کنید و زندگی خود را منظم کنید. موفقیت در معامله*گری مستلزم این است که شما تمام این ویژگی*های مثبت را به عنوان پیش*نیاز در خود داشته باشید، نه به عنوان نتیجه رسیدن به موفقیت.

باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

MhmmdReza آواتار ها
    1,352 بار در 285 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 105 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    صحبت های اسطوره ، هادی چوپانِ دوست داشتنی

کلید پیشرفت
    https://www.youtube.com/watch?v=IAoTAyN9MCg

ادامه بدید ، گوش نکنید

موفق هستید
    یک مُشت ، هزاربار

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از MhmmdReza عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,474 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3610 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    یک بخشی از صحبتهای استاد
    لینک دانلود : https://s8.uupload.ir/filelink/swNeN...83332_pmsg.mkv
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

M.T.z آواتار ها
    4,375 بار در 952 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 175 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    یک بخشی از صحبتهای استاد
    سلام علی جان خیلیییییی ممنون.
    نمی*دونم اسم این رو کاعنات بزارم یا اتفاقی ولی حتما مصلحتی بوده که من بیام فروم* و پست شما رو ببنیم و این فایل رو دانلود کنم که باید روزی سه بار گوش بدمش.
    خیلی سپاس از شما دوست عزیزم
    E-mail: [email protected]
    Instagram: MTz_trader

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

714 بار در 232 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    یک بخشی از صحبتهای استاد
    سلام وقت شما بخیر جناب علی
    خیلی ممنون بخاطر ویدیو کوتاهی که گذاشتید
    به من که انرژی دوباره داد.صدای استاد هم اونقدر آرامش بخش و با اعتماد به نفس هست که آدم با خیال راحت میره که موفق بشه
    به امید موفقیت هممون

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از MS.Rahimi عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    موقت
    حق کاملا با شماست
    برید دور خودتون بچرخید
    عرض ادب و احترام خدمت عرفان عزیز به صورت اتفاقی به این پست ها بر خوردم ، من قبل از اینکه بیام این دوره هیچ دوره ای شرکت نکردم و ظرف ذهنیم خالی بود و تمرین هم میکنم ولی از دست خودم راضی نیستم بابت تمرین البته توجیه نباشه کار هم خیلی برام پیش اومد ، خدا رو شاکرم که دور خودم نچرخیدم ، و یک راست اومد داخل دوره استاد امینو، بنده دور دوم رو تموم کردم و دور سوم هستم ، ولی تریدهای آزمایشی میزنم که ببینم چه اتفاقی میافته که تقریبا بالای 90% جواب میده، یکی از دوستان حساب ریل داره و از جایی سیگنال می گیره و ترید می کنه ، و بمن گفت تو هم تحلیل کن ببینم چی میشه منم چند روزی با تحلیل های استاد رو حسابش ترید کردم (البته که استاد گوشم رو می کشه) تقریبا ی ده روز شد ولی دیگه انجام ندادم گفتم باید نقشه راه رو طی کنم، خدا رو شکر ده روز برآیندش سود ده بود ، و من اولین تجربه ترید در بازار مالی داشتم و خیلی خوشحال بودم که های و لو رو در بازار خوب میبینم و باز هم خدا رو خیلی سپاسگزارم که مستقیم اومدم اینجا و دور خودم واقعاً نچرخیدم ، به امید اون رو که حتماٌ در رادیوتیوب صدا تو بشنوم ، و خودم هم یکی از اون افراد هستم که حتما با استاد رادیو تیوب خواهم داشت شک ندارم. شاد و پیروز باشی
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,273 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

موضوعی که میخوام در موردش بنویسم وسواس ذهنی در مورد میزان دقت سیستم ترید هست و اینکه آیا این وسواس واقعی و درست و لازم هست و یا نه. در ابتدا به طرح مسئله و مشکل میپردازم و در انتها راه حلی که به ذهنم میرسه رو بیان میکنم.

به نظرم تریدرهای ایرانی یا اغلب کسانی که چندین سال هست مشغول به یادگیری هستند وسواس خاصی در مورد بالابردن دقت سیستم تریدشون دارند, چیزی که لااقل بنده در فروم های خارجی یا در سایت های خارجی این موضوع رو ندیدم و یا اینکه وسواس ذهنی به این مقدار بالا نیست. اکثر تریدرهای خارجی خوب اصلا به دقت بالای 80% فکر نمیکنن, و شاید هم ازش فراری هم باشند ولی نمیدونم این موضوع از کجا در ذهن و فکر ما تریدرهای ایرانی اومده که اگر سیستم 100 درصدی نباشه یعنی دیگه به درد نمیخوره, یعنی شاید دقت 95 درصدی رو هم قبول نداشته باشیم.

به همین علت اسمش رو گذاشتم وسواس ذهنی و در این مورد توضیح میدم و در انتها راه حلی که به ذهنم میرسه رو بیان میکنم. برای مثال این مطلب رو عرض کنم که خدابیامرز گن طبق آماری که ازش هست دقت سیستمش 92% بوده. سی سال شبانه روزی در حال بررسی و تحقیق بوده و یک تیم هم کنارش بودن و نتیجه شده 92%.... بعد ایا واقعا میشه بعد از شش ماه یا یک سال تمرین وقتی یک سیستم با دقت 80 یا 90 درصدی داریم طوری در موردش صحبت میکنیم که انگار هیچ ارزشی نداره و یا اینکه دچار این وسواس ذهنی بشیم که فقط با سیستم صد درصدی میشه کسب درآمد کرد؟

این وسواس ذهنی خیلی شبیه به شش مرحله ای هست که در پست قبلی نوشته بودم. مقایسه خودمون با تریدری که حسابش رو 120 برابر کرده وقتی خودمون هنوز در مرحله صفر یا یک از شش مرحله هستیم. و همینطور در مورد دقت بالای سیستم, در ابتدای کار فقط دقت 100 درصد برای ما قابل قبول هست.

لااقل برای خود من اینطور بوده و برای چندین سال دچار این وسواس ذهنی بودم. وقتی ذهن دچار این نوع از وسواس اشتباه بشه به راحتی نمیتونه ازش بیاد بیرون. اکثر تریدرهای خوب دنیا و کسانی که واقعا از این مارکت پول درمیارن دقت سیستم پایینی دارند. مثلا نمونه اش کریس کاپره که دقت سیستمش در سال قبل 63 درصد بوده و حدودای 72 درصد رشد اکانت داشته. 72 درصد چند صد میلیون دلار یا ملیارد (که البته خودش همیشه میگه به شماها ربطی نداره من چقدر پول درمیارم که راستم میگه بنده خدا و منم باهاش موافقم). واقعا یک بررسی کنید ببینید تریدرهای خوب دنیا که دارن میلیون دلار درآمد کسب میکنند چه میزان دقتی داره سیستمشون؟ بعد از بررسی این موضوع یکبار رو راست با خودمون بررسی کنیم که آیا واقعا مشکل من به عنوان تریدر دقت سیستم هست؟ اگر هست پس چطور اونها به همچنین موفقیتی با درصدهای پایین رسیدن یا همین بنده خدا که سیستمش رو 120 برابر کرده بود دقت سیستمش 77 درصد بوده. سوال کنیم از خودمون چطور میشه و مشکل کجاست؟ واقعا باید جوابی باشه برای این موضوع و یا اینکه ما دچار وسواس ذهنی در مورد افزایش دقت سیستم شدیم و حواسمون نیست.

در مورد اینکه آیا میشه به دقت سیستم صدردصد رسید و آیا صد درصد داریم. نظر بنده و جواب بنده بله هست و جناب امینو هم بارها اثبات کردن و واقعا هم صد در صد وجود داره ولی باز این موضوع برمیگرده به اینکه ما در چه مرحله ای هستیم و صد در صد کجاست. مثل زمانی که فردی هنوز در دمو هم به تداوم شش ماهه یا یک ساله اولیه نرسیده ولی به فکر چندین برابر کردن اکانت هست. در اینجا هم تریدری که نتونه با سیستمی با دقت 80 یا 90 درصد کار کنه و پول خوب دربیاره, سیستم صددرصد هم بهش بدین اکانت رو بعد از مدتی کال میکنه. میدونم احتمالا میگید مگر میشه سیستم صد در صدی رو کال کرد. جواب این هست , بله مثل آب خوردن و اتفاقا سیستم صد درصدی خیلی راحتتر کال میشه. بگذریم ....

حالا اگر بخواهیم صبر کنیم تا به یک سیستم صد درصدی برسیم و بعد پله های موفقیت مالی رو طی کنیم که به نظرم این قضیه تبدیل میشه به وسواس ذهنی و بیشتر ما رو از هدفمون (کسب درآمد) دور میکنه و واقعا هم معلوم نیست ما بتونیم در نهایت برسیم بهش یا نه.

اگر سیستمی دارید که درصد موفقیت خوبی داره بین 70 تا 80 راه حل به این صورت هست که :

روی این سیستم سه تا چیز رو خیلی خوب باید متوجه بشیم 1- چه زمانی سیگنال سیستم ما نقض میشه و در کجا میتونیم با کمترین میزان ضرر پوزیشن رو ببندیم و از پوزیشن خارج بشیم و 2- اینکه کجا میتونیم پوزیشن سودده رو باز نگه داریم برای کسب سود بیشتر (مثلا ریسک فری کنیم یا استاپ رو روی سود قرار بدیم) 3- زمانی که پوزیشن اول در سود هست , کجا و در چه زمانی میتونیم پوزیشن دوم رو باز کنیم. دقت کنید زمانی که پوزیشن اول در سود هست و نه زمانی که پوزیشن اول در ضرر هست. این سه تا راهکار برای موفقیت با سیستمی هست که دقت پایین داره. البته 70 تا 80 درصد میزان دقت پایین نیست ولی خب در ذهن اکثریت ما به این صورت هست. پس با درک و مهارت روی این سه مورد میشه از یک سیستم با میزان دقت پایین (70-80 درصد) خیلی بهتر از یک سیستم با دقت بالای 90 درصد نتیجه گرفت.

امیدوارم هیچوقت دچار این وسواس ذهنی نشیم و بتونیم واقعیت رو ببینیم و در نتیجه بتونیم از این بازار کسب سود خوبی داشته باشیم.

موضوعی که در مورد خودم متوجه شدم این هست که هر دو سه ماه یک بار سر و کلم پیدا میشه و چند پست پشت سر هم میذارم و باز میرم تا نوبت بعدی , این رو گفتم که خیالتون راحت باشه زیاد پست نمیزنم و این احتمالا آخرین باشه.

دوست داشتم مطلب بالا رو اینجا بنویسم چون هم بخش عمومی فروم هست و هم اینکه در مورد مسئله ذهنی و روانشناسی هست. اغلب پست هایی که میزنم بر اساس تجربه و یا بررسی مسائل ذهن خودم به عنوان تریدر هست و در نتیجه چندین ماه فکر کردن و بررسی هست و هدفم این هست که نتایجی که بدست آوردم رو به اشتراک بذارم تا شاید برای دوستان هم مفید باشه. امیدوارم این طور باشه.

موفق باشید
    جا داره این پست بهش دقت بیشتری بشه

تشکر از اقای @Davood36
    ویرایش توسط Miad : 08-08-2023 در ساعت 19:54
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 36 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 36 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع