صفحه 500 از 555 نخستنخست ... 400450490498499500501502510550 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,991 به 5,000 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

186 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون عالی باشد
    این راهی که دوستتون میره اشتباه هست منم رفتم بزارید از خودم بگم
    من اولین بار از الیوت شروع کردم و شد پایه و اساس تحلیلم عالی تحلیل می کردم اما ترید نمی کردم اما در بازار سهامی دید بلند مدت میخریدم
    بعد صعود بازار تموم شد گفتم من باید تریدر شوم هرچی دوره توی اینستا بود شرکت کردم شاید دو سال پیش نزدیک 3000 دلار پول دوره دادم دوره ای نبود من شرکت نکرده باشم
    من آدمی نیستم که اینقدر پول داشته باشم از سود ارزدیجیتال هر ماه خرده خرده میدادم آموزش ذهنیتم این بود که بالاخره این آموزش ها بدردم میخوره
    خلاصه دوره و سبک های زیادی دیدم و پیش خودم میگفتم اگر همه سبک ها بدونی می تونی دید کل تریدر ها را ببنی و یک محدوده چرخش عالی پیدا کنی
    در کنار دوره ها ، دوره استاد امینو گرفتم مثل بقیه گفتم یک روز بدرد من میخوره خلاصه با دیدن دوره های مختلف فکر کردم مشکل ازسبک معاملاتی و دوره ها هست که من به سود نمی رسم و میگفتم یک سبک دیگه واینقدر ادامه دادم تا رسیدم به همین دوره ای که شما هستید دیدم مشکل از روانشناسی و خود من هست نه سبک های آموزشی که بگذریم خیلی هاشون اصلا کاربردی نبودند
    و دیدم همان الیوت که اولین بار خیلی روی آن مهارت داشتم اگر روی همان مانده بودم بهتر بود
    الان بعد از گذشت این مسیر سخت که ذهنم به شدت شلوغ بود کل سبک ها ریختم دور و همین الیوت هم که خیلی تسلط داشتم اصلا کاری بهش ندارم وفقط مطالب استاد را دنبال میکنم وراضی هستم و هم از نظر قدرت تحلیلی وترید خیلی رشد کردم
    شما باید
    1-روانشناسی کار کنید با مطالعه زیاد من از 16 سالگی دنبال روانشناسی ورشد بودم و تا 26 سالگی دور خودم میچرخیدم و الان در 29 سالگی از نظر روانی به حد نرمال رسیده ام برای من خیلی زمان برد
    2-تمرین و تمرین و تمرین
    3-تدوام
    قانون کوهنورد ها : اگر پا را جایی گذاشتید که هر لحظه امکان دارد زیر پایتان خالی شود تا زمانی که جای مطئنی پیدا نکردید پایتان را برندارید شما شغلتان را ادامه دهید و تا 2 سال سخت تمرین کنید و در آکادمی فعالیت کنید ترید یک فرآیند حداقل 4 ساله هست یل قبول می کنید و این مسیر را طی می کنید یا مثل دوستتان که هنوز بعد از 5 سال به سود نرسیده هی دوره آموزشی میروید کاری که من کردم
    سلام دوست گرامی
    ممنون از راهنماییهای مفیدتون من کارم رو دارم ادامه میدم البته به سختی چون اصلا کارم رو دوست ندارم و به همین دلیل هم وارد دوره شدم که بتونم با بیست سال خودم رو بازنشسته کنم ولی چون حرکتم خیلی کنده خیلی وقتها از عدم نتیجه خسته میشم شما درست میگید من باید روی خودم کار کنم اونهم خیلی زیاد امیدوارم بتونم موفق بشم بازم ممنون که وقت گذاشتید.

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام به شما
    شما برای کار کارمندیتون چقدر زحمت کشیدید و زمان گذاشتین؟همون زمان رو نصف کنید مستمر توی این بازار به صورت اصولی زمان بگذارید قطعا نتیجه میگیرید
    اشخاصی هستن که 10 15 ساله توی بازار هنوز نتیجه نگرفتن دلیل نمیشه همه شبیه همدیگه باشند
    دقیقا وقتی انگیزه ها و انرژی ها افت میکنه عادت های قدیمی شما سرو کله شون پیدا میشه چون الان دیگه زورشون به شما میرسه
    این مواقع یک برنامه روزانه مرتب و منظم به کمک شما میاد که اگر در زمان بی انگیزگی هم بهش پایبند باشید موفقیت شما رو در آینده تضمین میکنه
    به علیرضا جان پست قبل گفتم شما هم حتما کتاب خرده عادت ها رو بخونید دقیقا واسه این مرحله ای است که شما درونش قرار دارید
    ممنونم دوست عزیز از راهنماییهای مفیدتون

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojganalipoor نمایش پست ها
    سلام و خداقوت خدمت همه دوستان
    من حدود یکسال هست که دوره پرایس رو شروع کردم و قبلش هم یه دوره کوتاه یکماهه دیدم و تجربه کمی در مورد بازار فارکس داشتم و با توجه به اینکه کارمندم روزی دو ساعت بیشتر نمیتونم تایم بزارم برای دیدن فایلها و تمرین الان دور چهارم رو شروع کردم و در دمو خیلی کم ترید کردم ولی یه مدتی هست که نسبت به دیدن فایلها و آموزش و تمرین کردن بی انگیزه شدم و احساس شوق یادگیری که در اول داشتم ندارم احساس خستگی و ناامیدی بر من چیره شده و از وقتی که فهمیدم یکی از دوستان دوره که همکارهم بودیم باهم و تجربه 4 ، 5 ساله درترید کردن داشت و تقریبا یکی دو سال برای این دوره هم وقت گذاشت رفته دوره دیگه ای ثبت نام کرده بیشتر حس نومیدی در من ایجاد شده چون فکر میکنم که وقتی ایشون که سابقه اش از من بیشتره و نتیجه نگرفته من چطوری میتونم نتیجه بگیرم اگه دوستان حس مشترکی رو تجربه کردند یا راهنمایی دارند ممنون میشم کمکم کنند چون واقعا دوست دارم از زحمت یکساله ام نتیجه خوبی بگیرم
    سلام روزعالی متعالی
    مرسی که حالتو به اشتراک گذاشتی
    بانو یکم بخودت برس،یک بستنی مشتی برای خودت بخر،برای اینکه تا اینجا اومدی، آینده صدات میکنه
    برای همه پیش میاد، خیلی طبیعی است.گاهی درون مه ذهن خودمون گم میشیم.خیلی طبیعیه که خیلی ها پشتکار وصبر نداشته باشند. من خیلی گشتم بهتر از امینو ندیدم.خدا دوستم داشته که اینجام .شاید برای ما ها که شاغلیم بیشتر طول بکشه ولی محاله که موفق نشیم.به نظر من غیر ممکنه تو مسیر باشی و نرسی.
    دیر یا زود داره، اما سوخت وسوز نداره.بازی فراوانی میتونه کمک کنه،فایل های اشتیاق سوزان را دوباره ببینید.
    داستان رابی یادتونه ؟ پست 4963#
    موفقیت بهایی دارد.یک کم گرانتر از بستنی
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

vitality آواتار ها
    1,950 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 329 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیزم
    درحال خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بودم به یک بخشی که رسیدم برای من سوالی پیش اومد
    یکی از جمله های کتاب:
    I fully realize that no wealth or position can long endure unless built upon truth and justice therefore I will engage in no transaction which does not benefit all whom it affects
    من کاملا متوجه هستم که هیچ ثروت یا مقام دوامی نخواهد داشت مگر براساس راستی و عدل بنا شده باشد پس من در هیچ معامله ای که برای همه افرادی که از آن متاثرند سود نداشته باشد دخالت نخواهم کرد
    ترجمه از خودمه ولی فکر نکنم جاییش غلط باشه
    سوالی که پیش میاد درمورد شغل تریدینگ
    که به جز شخص بنده حداقل دو نفر دیگر ازین متاثر هستند
    1-بروکر که کمیسیون رو میگیره و براش سود داره
    2-اکثریت تریدر ها که خیلی از سرمایه شون رو تو بازار از دست میدن و این حداقل آسیب هاشه
    خب مورد دوم ازین ماجرا سودی نمیبره بلکه ضررم میکنه
    ممنون میشم راهنمایی کنید منو تو این موضوع که شکم برطرف بشه
    با تشکر از همگی

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از vitality عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام جناب ویتالیتی گل
    حالتون عالی باشه
    مرسی از سوال خوبتون
    اگر اشتباه نکنم این جمله مربوط به فرمول اعتماد بنفس کتاب هست. بصورت کامل از کتاب خودم قرارش میدم(در هر نسخه شاید یکم متفاوت باشه ترجمه ها):
    (من کاملا درک میکنم که هیچ ثروت و جایگاهی مدت زیادی دوام نخواهد اورد مگر بر حقیقت و عدالت استوار باشد، بنابراین کاری که سودی عاید همه ی افراد دخیل نکند انجام نمیدهم. من با جذب نیروهایی که مایلم بکاربگیرم و همکاری دیگران به موفقیت خواهم رسید. دیگران را ترغیب میکنم که به من کمک کنند چون کمک به دیگران خواسته ی من نیز هست)
    حالا دیدگاهی که میتونیم بدست بیاریم اینه که ما جزو سیستم هستیم همون صحبت استاد. باید کاری رو انجام بدیم که بر روی سیستم و هدفش تاثیر خوبی بزاره. نمیتونیم فقط خودمون رو ببینیم و خودخواه باشیم چون ناراحتی و شکست ما و همینطور خوشبختی و موفقیت ما روی سایر اجزای سیستم (خانواده و اطرافیان) تاثیر میذاره.
    و در مورد سوالتون هم اگر اونطور در نظر بگیریم خب در اکثر شغلها یه عده هستند که سودی نمیبرند. مثال دو نفر برای مصاحبه در یک شرکت حضور داشته باشند، با حقوق و مزایا کاری نداریم اما هردو به یک اندازه تحصیل کردند و تایم گذاشتن. اونی که پذیرفته بشه برای شرکت سود داره و خودش هم حقوق بالایی دریافت میکنه. اما اونی که رد بشه چی؟؟ اون هم عمرش رو گذاشته و تلاش کرده اما سودی نمیبره. اما در شغل ترید، خود شخص تریدر در ابتدای مسیر تا وقتی به موفقیت برسه کلی اصلاح مسیر ها ناراحتی ها و ناامیدی هارو باید تنهایی بگذرونه، اما وقتی به سود مستمر میرسه تمام اطرافیان سود میبرند و حتی انگیزه هم براشون ایجاد میشه.
    استاد لطفا شما راهنمایی کنین که طرز فکر درست در این مورد چی هست؟؟ @amino
    این نظر من بود، چنتا از دوستانی که کتاب رو خوندن هم منشن میکنم@Ali97 @Mr. & Mrs. hatami @Mehrdad az @Soroosham

نقل قول نوشته اصلی توسط vitality نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیزم
    درحال خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بودم به یک بخشی که رسیدم برای من سوالی پیش اومد
    یکی از جمله های کتاب:
    I fully realize that no wealth or position can long endure unless built upon truth and justice therefore I will engage in no transaction which does not benefit all whom it affects
    من کاملا متوجه هستم که هیچ ثروت یا مقام دوامی نخواهد داشت مگر براساس راستی و عدل بنا شده باشد پس من در هیچ معامله ای که برای همه افرادی که از آن متاثرند سود نداشته باشد دخالت نخواهم کرد
    ترجمه از خودمه ولی فکر نکنم جاییش غلط باشه
    سوالی که پیش میاد درمورد شغل تریدینگ
    که به جز شخص بنده حداقل دو نفر دیگر ازین متاثر هستند
    1-بروکر که کمیسیون رو میگیره و براش سود داره
    2-اکثریت تریدر ها که خیلی از سرمایه شون رو تو بازار از دست میدن و این حداقل آسیب هاشه
    خب مورد دوم ازین ماجرا سودی نمیبره بلکه ضررم میکنه
    ممنون میشم راهنمایی کنید منو تو این موضوع که شکم برطرف بشه
    با تشکر از همگی
    ویرایش توسط Saman01 : 12-19-2023 در ساعت 13:34
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    سلام روزعالی متعالی
    مرسی که حالتو به اشتراک گذاشتی
    بانو یکم بخودت برس،یک بستنی مشتی برای خودت بخر،برای اینکه تا اینجا اومدی، آینده صدات میکنه
    برای همه پیش میاد، خیلی طبیعی است.گاهی درون مه ذهن خودمون گم میشیم.خیلی طبیعیه که خیلی ها پشتکار وصبر نداشته باشند. من خیلی گشتم بهتر از امینو ندیدم.خدا دوستم داشته که اینجام .شاید برای ما ها که شاغلیم بیشتر طول بکشه ولی محاله که موفق نشیم.به نظر من غیر ممکنه تو مسیر باشی و نرسی.
    دیر یا زود داره، اما سوخت وسوز نداره.بازی فراوانی میتونه کمک کنه،فایل های اشتیاق سوزان را دوباره ببینید.
    داستان رابی یادتونه ؟ پست 4963#
    موفقیت بهایی دارد.یک کم گرانتر از بستنی
    سلام همراه گرامی
    ممنون از دلگرمیها و راهنماییهای مفیدتون ومثال خوشمزه تون خوشحالم که در کنار دوستان خوبی چون شما هستم و خداروشکر میکنم بابت حضور استاد امینو عزیز و انجمن خوبمون. سپاس فراوان از همگی.

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Merlin نمایش پست ها
    شما قطعا نتیجه نخواهید گرفت و موفق نمیشید. همینه که هست.
    اگر خلافش فکر میکنید ... ثابت کنید!
    ممنون که منو به چالش میکشی دوستم حتما موفقیتم رو ثابت میکنم مطمئن باش

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

389 بار در 92 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب ، امیدوارم حالتون خوب باشه
    یه مشکلی که جدیدا متوجهش شدم این هست که من وقتی پشت چارتم اکثر موقعیت هارو نمیبینم ، به فرض مثال از روز دوشنبه یعنی طی این سه روز کاری من 3 موقعیت خوب بر اساس چک لیستم روی ارز مورد نظرم داشتم ولی متاسفانه اونهارو ندیدم یعنی تشخیص ندادم تا امروز ک اومدم مجددا چارت رو بررسی کردم .
    اگر توضیحات ، پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه هست ممنون میشم ارایه بفرمایید .
    @oveys @farshad70 @Ali97 @forexmh @Soroosham @Erfanalk @Brian

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از Zhakav عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,754 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست خوب من
    اون چیزی که ابتدای هفته نمیدیدید و هم اکنون میبینید و در چارت و در تاپیک تمارین به اشتراک بزارید تا توسط سایر دوستانتون هم مورد بررسی قرار بگیره تا نقطه ضعفتونو درک کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhakav نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب ، امیدوارم حالتون خوب باشه
    یه مشکلی که جدیدا متوجهش شدم این هست که من وقتی پشت چارتم اکثر موقعیت هارو نمیبینم ، به فرض مثال از روز دوشنبه یعنی طی این سه روز کاری من 3 موقعیت خوب بر اساس چک لیستم روی ارز مورد نظرم داشتم ولی متاسفانه اونهارو ندیدم یعنی تشخیص ندادم تا امروز ک اومدم مجددا چارت رو بررسی کردم .
    اگر توضیحات ، پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه هست ممنون میشم ارایه بفرمایید .
    @oveys @farshad70 @Ali97 @forexmh @Soroosham @Erfanalk @Brian
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,754 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    امیدوارم عالی باشید
    روزی از انتونی رابینز که استوره انگیزشو موفقیته و سمینار هاش سر شار از شور و هیجانه پرسیدند شما به اینهمه آدم دارید و درس موفق تر شدن و میدید و خیلی ها هم از طریق کتاب و سی هاتون شما رو دنبال میکنند چرا عده محدودی موفق میشند
    گفت فرض کن 1000 نفر یک اموزش صوتی تصویری یا کتابی ازم دریافت میکنند، 100 نفر اونها موفق میشند یک بار این کتاب ها و .. رو ببیند و مطالعه کنند و تنها 10 نفر هستند که چندین بار میبینند و موفق میشند. یعنی تنها 1 درصد موفق میشند اون هم نه به خاطر صحیح و روان نبودن اموزشها و یا نا کارآمد بودنش
    اون 90 نفر نا امید هم میرن سراغ یکی دیگه و وباز هم بدون عمل کردن..
    به نظرم توی همه دوره های آموزشی این موضوع صدق میکنه
    مگه چند نفر طبق نقشه راه این دوره و میگذرونند
    اکثر دانشجو ها بلا نسبت دوستان فاز نابغه بودن میگیرند و توقعشون اینه همون دور اول که میبینند جزوه هم بنویسند و ترید هم کنند و قطعا اینطوری نمیشه موفق شد
    تحقیق کنید دوستتون طبق نقشه راه رفته همه کارهایی که استاد گفته روبه کار بسته و عملی کرده و ایراد و از نحوه تدریس دیده یا از نحوه اجرای یادگیری و مراحلش
    ابتدایی که من شروع کردم به اصرار دوتا از دوستام اومدم و پرت شدم در یک دنیای تقریبا گنگ مبهم و جالب اینجاست که اون دوتا که حتی به اصرارشون اومدم تو بازار نیستند
    من نمیتونم بگم اونها بازار و بوسیدند و گذاشتند کنار من هم همون کار و بکنم
    اولی طبق نقشه راه نرفت و دومی از مسیر اموزش گمراه و به دنبال رمز رازهای دیگه ای بود
    خیلی ها این روزها با بازی با الفاظ دوره های مخطلف و بوجود میارند و سعی در اموزشش دارند
    بعد ها متوجه میشید همه بازار همین های و لویی بوده که توی چند تا فایل اولیه پرایس یا فراکتال درس داده شده و بقیههمشون ......
    توقعتون و از خودتون کمی محدود تر کنید
    خدا رو شکر کارتون و دارید و البته در کنارش دارید روزی 2 ساعت وقت با ارزشتون و برای یه کار ارزشمند میزارید
    قطعا سخته تو کوتاه مدت طبق نقشه راه در مدت کوتاهی فرایند اموزشتون تکمیل بشه ولی شک نکنید اگر به اثر مرکب اعتقاد داشته باشید موفق خواهید شد و ممارست و تمرینتون از شما در نهایت یک تریدر میسازه. به شرطی که بپذیرید که این مهم در اثر دادن بهاش بدست میاد و این بها چیزی جز زمانتون نیست
    و با ورژنی به شدت بهتر از گذشته تون ملاقات خواهید کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojganalipoor نمایش پست ها
    سلام و خداقوت خدمت همه دوستان
    من حدود یکسال هست که دوره پرایس رو شروع کردم و قبلش هم یه دوره کوتاه یکماهه دیدم و تجربه کمی در مورد بازار فارکس داشتم و با توجه به اینکه کارمندم روزی دو ساعت بیشتر نمیتونم تایم بزارم برای دیدن فایلها و تمرین الان دور چهارم رو شروع کردم و در دمو خیلی کم ترید کردم ولی یه مدتی هست که نسبت به دیدن فایلها و آموزش و تمرین کردن بی انگیزه شدم و احساس شوق یادگیری که در اول داشتم ندارم احساس خستگی و ناامیدی بر من چیره شده و از وقتی که فهمیدم یکی از دوستان دوره که همکارهم بودیم باهم و تجربه 4 ، 5 ساله درترید کردن داشت و تقریبا یکی دو سال برای این دوره هم وقت گذاشت رفته دوره دیگه ای ثبت نام کرده بیشتر حس نومیدی در من ایجاد شده چون فکر میکنم که وقتی ایشون که سابقه اش از من بیشتره و نتیجه نگرفته من چطوری میتونم نتیجه بگیرم اگه دوستان حس مشترکی رو تجربه کردند یا راهنمایی دارند ممنون میشم کمکم کنند چون واقعا دوست دارم از زحمت یکساله ام نتیجه خوبی بگیرم
    ویرایش توسط forexmh : 12-20-2023 در ساعت 17:59
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 64 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 64 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع