صفحه 430 از 555 نخستنخست ... 330380420428429430431432440480530 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,291 به 4,300 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

bitshib آواتار ها
    1,377 بار در 299 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و درود به همه عزیزان
    حدود 1.5سال هستش که تو انجمن پرایس اکشن هستم وآموزش های استاد امینو به بهترین وجه ممکن منتشر شده و من به دیدگاه بسیار عالی در فرکتال های مختلف رسیدم
    اما یه موضوع هستش که شاید چندین ماه درگیرش شدم و گیر کردم
    روی یک حساب به خوبی معامله میزنم و دچار وسواس شدم به شکلی که اگر 10معامله پشت سر هم بزنم و هر 10تا حدسود بخوره فقط کافیه معامله 11استاپ بخوره
    یه حس اینکه نه نباید استاپ میخورد و باید استیتمنتی که به استاد میخوای نشون بدی باید با دراداون صفر باشه ذهنم نمیتونه قبول کنه و روانم بهم میریزه و اون معامله 11معامله هستش که وقتی راجبش فکر میکنم میبینم طبق چک لیست نبوده و این بهانه میشه که حساب و کلا حذف کنم و یک حساب جدید باز کنم و همین روان الان
    چندین ماه هستش که من دارم طی کینم
    واقعا کلافه شدم وقتی به گذشته نگاه میکنم که چقدر تلاش کردم و هنوز گیر کردم و خیلی از دوستان شاید دارن به راحتی کسب سود میکنن روی حساب ریل من یه حس درماندگی بهم دست میده و اینکه کی باید خودمو ثابت کنم

ممنونم از دوستانی که مطالعه کردن و در این زمینه خوشحال میشم اگر بتونبن راهنماییم کنین
    راستی من هیچ دوستی ندارم و خیلی خوشحال میشم از بچه های که تو مشهد زندگی میکنن و دوستانی از جنس تریدری که بتونیم گام های موفقیت و درکنار هم طی کنیم

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از bitshib عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bitshib نمایش پست ها
    سلام و درود به همه عزیزان
    حدود 1.5سال هستش که تو انجمن پرایس اکشن هستم وآموزش های استاد امینو به بهترین وجه ممکن منتشر شده و من به دیدگاه بسیار عالی در فرکتال های مختلف رسیدم
    اما یه موضوع هستش که شاید چندین ماه درگیرش شدم و گیر کردم
    روی یک حساب به خوبی معامله میزنم و دچار وسواس شدم به شکلی که اگر 10معامله پشت سر هم بزنم و هر 10تا حدسود بخوره فقط کافیه معامله 11استاپ بخوره
    یه حس اینکه نه نباید استاپ میخورد و باید استیتمنتی که به استاد میخوای نشون بدی باید با دراداون صفر باشه ذهنم نمیتونه قبول کنه و روانم بهم میریزه و اون معامله 11معامله هستش که وقتی راجبش فکر میکنم میبینم طبق چک لیست نبوده و این بهانه میشه که حساب و کلا حذف کنم و یک حساب جدید باز کنم و همین روان الان
    چندین ماه هستش که من دارم طی کینم
    واقعا کلافه شدم وقتی به گذشته نگاه میکنم که چقدر تلاش کردم و هنوز گیر کردم و خیلی از دوستان شاید دارن به راحتی کسب سود میکنن روی حساب ریل من یه حس درماندگی بهم دست میده و اینکه کی باید خودمو ثابت کنم

ممنونم از دوستانی که مطالعه کردن و در این زمینه خوشحال میشم اگر بتونبن راهنماییم کنین
    راستی من هیچ دوستی ندارم و خیلی خوشحال میشم از بچه های که تو مشهد زندگی میکنن و دوستانی از جنس تریدری که بتونیم گام های موفقیت و درکنار هم طی کنیم
    سلام دوست من امیدوارم خوب و خوش باشید.
    در ابتدا ببینید آیا شما دچار طرحواره معیارهای سرسختانه هستید یا خیر. اگر اینچنین باشه که خب سِیر درمانی مخصوص به خودش رو داره. ولی در غیر این صورت میشه گفت شما دارای کمی ایده آل گرایی در مورد استیمنت هستید. منم در گذشته این مورد رو داشتم که وقتی بعد از 10-15 معامله سودده، یه حد ضرر میخوردم، کاملا بهم میریختم و اعصابم خرد میشد و اکانت رو ول میکردم به امان خدا و یه جدیدش رو باز میکردم. ولی دیر یا زود شما باید به این نتیجه برسید که حد ضرری که تاچ شده، یک لکه کثیف روی یک کت شلوار گرون قیمت سفید نیست که خرابش کنه. بلکه حد ضرر حکم یک اصلاح مسیر و یک درس هستش البته اگه بتونیم اونطوری ببینیمش به دلیل اینکه تفهیم این گزاره به ناخودآگاه کمی سخته. چون ما دوست داریم همه چیز یک دست و یک رنگ و صاف باشه و اون زیر توی استیتمنت فقط یه خط سبز قشنگ بدون نقطه ی قرمزی داخلش باشه. دوستانی هستن که به چنین حالتی رسیدن. ولی رسیدن به این حالت به واسطه پیشرفت روانشناسی فردی شون هستش نه رسیدن به یک سیستم 100%. هرکسی که میبینید یک اصطلاحا گرین لاین 200 ردیفی توی استیتمنتش داره، قطعا یک دوره ی طولانی با خوردن استاپ و تی پی اکانتش رو (چه دمو چه رییل) رشد داده. اون درجه خیلی بالاست. فعلا در اون درجه نیستیم.

بنابراین با درک شرایط فعلی، با درکی از درجه ای که درش هستیم، با فهمیدن اینکه استاپ خوردن لزوما چیز بدی نیست و یک درس و اصلاح مسیری درش هست، باید به مقابله با این موضوع رفت و از راه عملی باید این بحث رو پیش برد.
    وقتی استاپ خوردید یک استیمنت از اکانت بگیرید و با دقت به نمودار سود و زیانتون نگاه کنید. مثل بازار تحلیلش کنید. اون موقع متوجه میشید که هر حرکتی نیازمند اصلاح هستش و استاپ خوردن شما هم به طور بالقوه یک اصلاح هستش. نباید از اصلاح ترسید بلکه باید به موقع دوباره وارد شد و کار رو پیش برد.

شما در مرحله ای هستید که باید با حد ضرر و تاچ شدنش کنار بیاید و اونو به عنوان چیزی که در واقعیت هستش (بخشی از حرفه معامله گری) قبول کنید. اگر موفق به انجام این کار نشید متاسفانه در بازار دوام نخواهید آورد بنابراین این مساله رو جدی بگیرید و در پی حل کردنش باشید.

موفق تر باشید
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

4. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

HOSEYN_TP آواتار ها
    1,607 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام . یه کلیپی دیدم برام جالب بود که میتونیم تشبیه کنیم به اموزش دیدن یادگیری و صبررر
    میگفت که وقتی درختای بامبو کاشته میشن سال اول هیچی چیزی بیرون نمیاد سال دوم هیچ اثری نیست سال سوم هنوز چیزی از خاک نیومده بیرون سال چهارم هم هنوز هیچ چیزی نیومده بیرون سال پنجم یهو 24 متر قد میکشه در تمام این 5 سال داشته ریشه میداده که وقتی که قد کشید با این نازکیش وایسه و جلوی باد طوفان بتونه مقاومت کنه
    ...Have faith in yourself

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از HOSEYN_TP عزیز تشکر کرده اند:

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSEYN_TP نمایش پست ها
    سلام . یه کلیپی دیدم برام جالب بود که میتونیم تشبیه کنیم به اموزش دیدن یادگیری و صبررر
    میگفت که وقتی درختای بامبو کاشته میشن سال اول هیچی چیزی بیرون نمیاد سال دوم هیچ اثری نیست سال سوم هنوز چیزی از خاک نیومده بیرون سال چهارم هم هنوز هیچ چیزی نیومده بیرون سال پنجم یهو 24 متر قد میکشه در تمام این 5 سال داشته ریشه میداده که وقتی که قد کشید با این نازکیش وایسه و جلوی باد طوفان بتونه مقاومت کنه
    درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، ابتدا تشکر میکنم بابت پست بسیار مفیدتون؛
    به نکته بسیار ظریفی اشاره فرمودید؛ از درخت بامبو نام بردید، جالبه بدونید، درخت پسته هم به همین شکل هستش، حتی یه مقدار هم طولانی تر؛ به دلیل اینکه درخت پسته حدودا هفت سال طول میکشه تا به ثمر بشینه!
    نه تنها در صنعت کشاورزی این موضوع برقرار هست، بلکه در کل زندگی، در همه عرصه های فعالیتی و کاری، این موضوع صبر و طی شدن زمان مشخص برای نتیجه گرفتن وجود داره؛ انسان هرچقدر تلاش کرد که این مسئله زمان رو، دور بزنه نشد که نشد!
    در بقیه کسب و کار هم اگر خوب توجه بکنید، متوجه میشید که این موضوع دوباره پابرجاست، شخص سرمایه بسیار هنگفتی رو برای یه کسب و کار سرمایه گذاری کرده و حتی مدت زمان زیادتری رو هم باید برای رسیدن به سود مستمر صرف بکنه! اما در شغل و حرفه معامله گری، این موضوع متاسفانه کاملا برعکس قلمداد شده! یعنی افرادی تازه وارد، به این حرفه ورود میکنن و در کمترین مدت، انتظارات نجومی از بازار دارن! بدون داشتن درک درست از دو رکن اصلی مارکت که پرایس اکشن و دید فرکتالی هست، بی پروا در این بازاری که پیچیده ترین الگریتم ها و الگوهای ریاضی توش کم آوردن، بانک های بزرگ دنیا با سرمایه های میلیارد دلاری، با اتاق های فکری پر از متخصصین از بهترین دانشگاه های دنیا، کسانی که به نوبه خودشون در زمینه کاری که فعالیت میکنن بهترین هستن، ترید میکنن و حتی ضرر هم میدن، و اگر مثل الان باشه که خب دچار سردرگمی در انتخاب سبک تحلیل میشن! ورای اینکه سبک تحلیل شما کمتر از 30% موفقیت شما رو تامین میکنه، مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار و روانشناسی فردی رو هم که اصلا قبول ندارن، اما اون توقعات سرسامآور، همچنان در وجود اینجور اشخاص ریشه داره و کوتاه بیا هم نیستن متاسفانه!
    کوتاه سخن، بازار برای افراد عجول، چیزی جز شکست نیست، شما اگر قوانین و قواعد بازار رو نشناسید، پرایس اکشن رو مسلط نباشید، دید فرکتالی رو اعمال نکنید، بازار همیشه با ضرر به شما یه درس میده، اگر بازار زبان داشت و میتونست حرف بزنه، همیشه به اینجور افراد میگفت:
    هر چه میگویم به قدر فهم توست / مردم اندر حسرت فهم درست
    البته که ضرر جزء لاینفک بازار هست، اما برآیند تریدر هست که حرف اول و آخر رو میزنه، که خب اون هم باز به صبر شما بستگی داره، به روانشناسی شما بستگی داره، به این بستگی داره که چقدر تحمل ضرر کردن رو داری؟ آیا بعد از ضرر خودت رو میبازی و کلا میخوای کنار بکشی؟ یا نه به چک لیستت رجوع میکنی ببینی کجا رو اشتباه کردی؟ حتی اگر همه چیز رو هم درست رعایت کرده باشی، باز ضرر کنی، اشکال نداره، میتونی چک لیستت رو ارتقاع بدی، میتونی برای دفعات بعدی، به عنوان مثال در اون ساختار به خصوص از مارکت که باعث شده متضرر بشی ورود نکنی، خیلی کارا میشه انجام داد، واقعا میشه کلی صحبت کرد، اما نمیخوام وقت عزیزان رو بگیرم، این دو کلمه "صبر" و "تسلط" یه دنیا حرف پشتشونه، به این راحتی ها نمیشه از عهدشون براومد، امیدوارم همه عزیزان در این مسیر، بتونن با تلاش مکرر و چاشنی صبر به تسلط و موفقیت دلخواهشون برسند، سلامت و شاد باشید عزیزان.

8. 19 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط memo نمایش پست ها
    وقت بخیر امین جان

من چون خودم توی شهری بزرگ شدم که صنعت پسته یا همون طلای سبز هست(رفسنجان) یک اصلاح کنم این پست رو

درخت پسته از زمان کاشت تا زمان برداشت محصول حدودا 10 سال زمانبر هست نه 7 سال ... کاری بسیار صبورانه اما نتیجه ای رضایت بخش

موفق باشید
    درود به جناب memo بزرگوار، امیدوارم حالتون عالی باشه، ابتدا تشکر میکنم بابت اطلاع رسانی و اصلاحی که اعمال فرمودید، من فکر میکردم 7 سال بود! خب دیگه بدتر!! شما باید ده سال واسه به ثمر نشستن یه محصول صبر داشته باشی و این مدت، برای به ثمر نشستن باید براش وقت بگذاری، و کارای لازم رو هم انجام بدی، در کل این مثال کشاورزی خیلی مثال خوبیه برای افراد عجولی که انتظارات نجومی از مارکت دارن، مارکتی که بسیار بزرگ و نا متمرکز هستش، یادمه در یکی از ویدیوهای نوستالژی که جناب امینو در یوتیوب هم قرار دادن، فرمودند:"من نمیدونم این چه ویروسیه که صبر ندارن بعضی ها، تا میشینن پای سیستم سریع تق یه معامله میزنن" اون ویدیو نوستالژی، خاطرات زیادی رو از دوران قدیم برای ما یادآوری میکنه و برای عزیزان تازه وارد، میتونه بسیار مفید باشه، درسته الان نوستالژی شده، اما اون زمان واقعا کسی وجود نداشت که این موارد رو بگه، یعنی جناب امینو هم به درستی میفرمایند که:"بازار مثل من نیست بیاد قشنگ برای شما توضیح بده، وقتتون رو میگیره سرمایه تون رو میگیره پوستتون رو هم میکنه! بعد آخر کار شاید یه چیزی یادتون بده!"
    علی ایها الحال امیدوارم همه عزیزان در این مسیر، همواره آهسته و پیوسته قدم بردارن، مسیر؛ مسیر سختی هست، اما شیرین...
    شب و روزگار خوش.

10. 20 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

1,256 بار در 219 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام. امینو تایم ۱۱
    اجازه ندید ذهنتون در زندگی و در مارکت مسائل ساده رو بیاره براتون پیچیده کنه بعد خودش بشینه ی گوشه تخمه بشکنه و سردرگمی شما رو نگاه کنه سعی کنید ذهنتون رو در اختیار بگیرد اون موقع ذهنتون در جهت رسیدن به هدفتون خیلی ساده اصولی و دقیق راهکارهایی رو میده بعد در جهت اون راهکارها عمل کنید.

12. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

HOSEYN_TP آواتار ها
    1,607 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها
    درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، ابتدا تشکر میکنم بابت پست بسیار مفیدتون؛
    به نکته بسیار ظریفی اشاره فرمودید؛ از درخت بامبو نام بردید، جالبه بدونید، درخت پسته هم به همین شکل هستش، حتی یه مقدار هم طولانی تر؛ به دلیل اینکه درخت پسته حدودا هفت سال طول میکشه تا به ثمر بشینه!
    نه تنها در صنعت کشاورزی این موضوع برقرار هست، بلکه در کل زندگی، در همه عرصه های فعالیتی و کاری، این موضوع صبر و طی شدن زمان مشخص برای نتیجه گرفتن وجود داره؛ انسان هرچقدر تلاش کرد که این مسئله زمان رو، دور بزنه نشد که نشد!
    در بقیه کسب و کار هم اگر خوب توجه بکنید، متوجه میشید که این موضوع دوباره پابرجاست، شخص سرمایه بسیار هنگفتی رو برای یه کسب و کار سرمایه گذاری کرده و حتی مدت زمان زیادتری رو هم باید برای رسیدن به سود مستمر صرف بکنه! اما در شغل و حرفه معامله گری، این موضوع متاسفانه کاملا برعکس قلمداد شده! یعنی افرادی تازه وارد، به این حرفه ورود میکنن و در کمترین مدت، انتظارات نجومی از بازار دارن! بدون داشتن درک درست از دو رکن اصلی مارکت که پرایس اکشن و دید فرکتالی هست، بی پروا در این بازاری که پیچیده ترین الگریتم ها و الگوهای ریاضی توش کم آوردن، بانک های بزرگ دنیا با سرمایه های میلیارد دلاری، با اتاق های فکری پر از متخصصین از بهترین دانشگاه های دنیا، کسانی که به نوبه خودشون در زمینه کاری که فعالیت میکنن بهترین هستن، ترید میکنن و حتی ضرر هم میدن، و اگر مثل الان باشه که خب دچار سردرگمی در انتخاب سبک تحلیل میشن! ورای اینکه سبک تحلیل شما کمتر از 30% موفقیت شما رو تامین میکنه، مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار و روانشناسی فردی رو هم که اصلا قبول ندارن، اما اون توقعات سرسامآور، همچنان در وجود اینجور اشخاص ریشه داره و کوتاه بیا هم نیستن متاسفانه!
    کوتاه سخن، بازار برای افراد عجول، چیزی جز شکست نیست، شما اگر قوانین و قواعد بازار رو نشناسید، پرایس اکشن رو مسلط نباشید، دید فرکتالی رو اعمال نکنید، بازار همیشه با ضرر به شما یه درس میده، اگر بازار زبان داشت و میتونست حرف بزنه، همیشه به اینجور افراد میگفت:
    هر چه میگویم به قدر فهم توست / مردم اندر حسرت فهم درست
    البته که ضرر جزء لاینفک بازار هست، اما برآیند تریدر هست که حرف اول و آخر رو میزنه، که خب اون هم باز به صبر شما بستگی داره، به روانشناسی شما بستگی داره، به این بستگی داره که چقدر تحمل ضرر کردن رو داری؟ آیا بعد از ضرر خودت رو میبازی و کلا میخوای کنار بکشی؟ یا نه به چک لیستت رجوع میکنی ببینی کجا رو اشتباه کردی؟ حتی اگر همه چیز رو هم درست رعایت کرده باشی، باز ضرر کنی، اشکال نداره، میتونی چک لیستت رو ارتقاع بدی، میتونی برای دفعات بعدی، به عنوان مثال در اون ساختار به خصوص از مارکت که باعث شده متضرر بشی ورود نکنی، خیلی کارا میشه انجام داد، واقعا میشه کلی صحبت کرد، اما نمیخوام وقت عزیزان رو بگیرم، این دو کلمه "صبر" و "تسلط" یه دنیا حرف پشتشونه، به این راحتی ها نمیشه از عهدشون براومد، امیدوارم همه عزیزان در این مسیر، بتونن با تلاش مکرر و چاشنی صبر به تسلط و موفقیت دلخواهشون برسند، سلامت و شاد باشید عزیزان.
    سلام ممنون از توضیحتون خیلی مختصر و مفید بود به قول شما صبر کردن واقعا کار دشواریه ولی شدنیه باید به خودمون یاد بدیم و عادت کنیم بهش نه تنها توی معامله گری توی زندگی هم خیلی کمکمون میکنه . تشکر
    در اگر برتو ببندد مرو و صبر کن انجا / زپس صبر تو را به سر صدر نشاند
    ...Have faith in yourself

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از HOSEYN_TP عزیز تشکر کرده اند:

bitshib آواتار ها
    1,377 بار در 299 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    سلام دوست من امیدوارم خوب و خوش باشید.
    در ابتدا ببینید آیا شما دچار طرحواره معیارهای سرسختانه هستید یا خیر. اگر اینچنین باشه که خب سِیر درمانی مخصوص به خودش رو داره. ولی در غیر این صورت میشه گفت شما دارای کمی ایده آل گرایی در مورد استیمنت هستید. منم در گذشته این مورد رو داشتم که وقتی بعد از 10-15 معامله سودده، یه حد ضرر میخوردم، کاملا بهم میریختم و اعصابم خرد میشد و اکانت رو ول میکردم به امان خدا و یه جدیدش رو باز میکردم. ولی دیر یا زود شما باید به این نتیجه برسید که حد ضرری که تاچ شده، یک لکه کثیف روی یک کت شلوار گرون قیمت سفید نیست که خرابش کنه. بلکه حد ضرر حکم یک اصلاح مسیر و یک درس هستش البته اگه بتونیم اونطوری ببینیمش به دلیل اینکه تفهیم این گزاره به ناخودآگاه کمی سخته. چون ما دوست داریم همه چیز یک دست و یک رنگ و صاف باشه و اون زیر توی استیتمنت فقط یه خط سبز قشنگ بدون نقطه ی قرمزی داخلش باشه. دوستانی هستن که به چنین حالتی رسیدن. ولی رسیدن به این حالت به واسطه پیشرفت روانشناسی فردی شون هستش نه رسیدن به یک سیستم 100%. هرکسی که میبینید یک اصطلاحا گرین لاین 200 ردیفی توی استیتمنتش داره، قطعا یک دوره ی طولانی با خوردن استاپ و تی پی اکانتش رو (چه دمو چه رییل) رشد داده. اون درجه خیلی بالاست. فعلا در اون درجه نیستیم.

بنابراین با درک شرایط فعلی، با درکی از درجه ای که درش هستیم، با فهمیدن اینکه استاپ خوردن لزوما چیز بدی نیست و یک درس و اصلاح مسیری درش هست، باید به مقابله با این موضوع رفت و از راه عملی باید این بحث رو پیش برد.
    وقتی استاپ خوردید یک استیمنت از اکانت بگیرید و با دقت به نمودار سود و زیانتون نگاه کنید. مثل بازار تحلیلش کنید. اون موقع متوجه میشید که هر حرکتی نیازمند اصلاح هستش و استاپ خوردن شما هم به طور بالقوه یک اصلاح هستش. نباید از اصلاح ترسید بلکه باید به موقع دوباره وارد شد و کار رو پیش برد.

شما در مرحله ای هستید که باید با حد ضرر و تاچ شدنش کنار بیاید و اونو به عنوان چیزی که در واقعیت هستش (بخشی از حرفه معامله گری) قبول کنید. اگر موفق به انجام این کار نشید متاسفانه در بازار دوام نخواهید آورد بنابراین این مساله رو جدی بگیرید و در پی حل کردنش باشید.

موفق تر باشید
    ممنونم از شما اقای جوان و سپاسگزارم از راهنمایی حکیمانه شما
    سعی خودم رو میکنم و توکل به خدا انشالله از این مرحله هم با کمک شما دوستان عزیز رد میشم

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از bitshib عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    روانشناسی موفقیت 13 : افزایش آگاهی
    آگاهی چیست ؟
    آگاهی با تفکر فرق دارد وتفکر توسط مغز و ذهن شکل میگیرد ،اما آگاهی از دل سرچشمه میگیرد منظور از دل قلب شما نیست از آنجایی که محل اصلی آگاهی یا سرچشمه ی آن نزدیک دیافراگم در وسط سینه و نزدیک قلب هست به آن دل هم می گویند پس منظور ما از دل ،سرچشمه ی آگاهی هست هر گونه شناخت مستقیم و درک بی واسطه توسط دل انجام می شود همانطور که مغر توسط رشته های عصبی پیام ها را دریافت و منتقل میکند و انسان در ذهنش آن ها را تجزیه و تحلیل میکنه و در ذهنش توسط فیلتر هایی به اسم ارزش و باور شخصی آن ها را تفسیر میکنه دل هم می تواند بر اساس میزان آگاهی می تواند حقایق یا پاسخ سوالات را به صورت مستقیم دریافت و حتی منتقل کند ما برای اینکه بتوانیم از طریق مغز و ذهنمان رشد کنیم باید ارزش ها و باور های سازنده ایجاد بکنیم حالا اگر بخواهیم از طریق دل رشد بکنیم باید سطح آگاهی خودمان را بالا ببریم.
    دل سرچشمه آگاهی است
    با بلاتر رفتن سطح آگاهی در درجه اول یک آرامش فوق العلاده به دست می آوریم این آرامش با آرامشی که در ذهن شماست کاملا متفاوت هست این موضع یک موضوع علمی هست ولی هنوز فرمول ریاضی آن هنوز گفته نشده
    با افزایش آگاهی چه اتفاقی می افتد ؟؟ اصل مهمی که دنیا بر اساس فروانی ساخته شده و برای هیچکس هیچ کمبودی وجود ندارد و هر نوع کمبود و کاستی که ما احساس می کنیم در هر زمینه ای که باشد به علت پایین بودن سطح آگاهی در بخش دل و باورهای محدود کننده در ذهن ما هست دقت کنید دو منبع دل و ذهن دومنبع عالی هستن که می توانند ما را به بالاترین درجات یا پست ترین درجات برسانند و ما اختیار 100 درصدی برای تربیت این دو منبع داریم
    مثال: سطح یک آگاهی را مثل یک ظرف در نظر بگیرید که قابلیت کش سانی دارد و می تواند کوچک و بزرگ شود و کشاورزی را تصور کنید که برای حاصل خیز کردند باغش نیاز به آب دارد ،اّب به وفور هست(اصل فراوانی) اما ظرف این کشاورز برای برداشتن آب کوچک هست . حال چه اتفاقی می افتد؟؟ با اینکه آب بسیار زیاد هست اما به علت کوچک بودن ظرف آب کمی بر می دارد و کشت کشاورز خشک می شود که در اکثر مواقع افراد تمرکزشان را روی کمبود آب یا امکانات می گذارند و فکر میکنند ومنابع و امکانات لازم برای موفقیت بسیار کم است و محدود هست در صورتی که نمی دانند منابع و امکانات نامحدود و به فور در اطرافشان هست مشکل از کوچک بودن ظرف و میزان آگاهی هست که نمی توانند از این امکانات زیاد و در دسترس استفاده کنند
    وقتی آگاهی ما افزایش پیدا کند و ظرف بزرگتری برای برداشتن آن داشته باشیم می توانیم از منابع نامحدودی که به وفور در اطراف ما هست بهره مند شویم.همانطور که ذهن ما اگه خالی باشد می توانیم باور های سازنده در آن قرار دهیم واگر در دلمان سطح آگاهی افزایش پیدا کند می توانیم به صورت عملی از این وفور استفاده کنیم
    ما باور های سازنده داریم و به موفقیت فکر میکنیم و می نویسیم و اتفاقی نمی افتد چون سطح آگاهی ما پایین است و ظرف برداشتن ما کوچک است که ما دو مقوله ذهن و دل را تفکیک کردیم یکی براری باورها و ارزش ها و یکی منشا آگاهی
    وقتی شما این باور عالی و اصیل در ذهنتان ایجاد کردید مثل این باور که دنیا براساس فروانی هست و هیچ محدودیتی نیست برای بخش عملی استفاده از این منابع نامحدود باید سطح آگاهیمان را بالاببریم
    چگونه سطح آگاهی خود را بالا ببریم؟؟
    شما باید بدانید که تمام چالش ها و مشکلات شما از درون شما نشات میگیرد و از طریق حوادث بیرونی نیست ،حوادث بیرونی وجود دارد و اتفاق میافتد اما بزرگترین چالش های شما در ذهنتان اتفاق می افتد شما هستید که به حوادث بیرونی رنگ و بو و جهت میدهید و ذهنتان هر چیزی در مورد حوادث بگوید شما همان را انجام می دهید و ذهن شما در این مواقع شروع به دستان پردازی میکند حالا اینجا شما ممکنه سو تعبیر هایی را از حوادث بیرونی برای شما تعبیر کند چرا این اتفاق می افتد چون شما با یک ذهن شرطی شده دارید به اتفاقات زندگی نگاه میکنید نه براساس واقعیت موجود و این بر اساس کمبود آگاهی هست
    چالش ها چگونه باعث افزایش سطح آگاهی ما می شود؟؟؟
    ما در مقابل چالش ها و مسائلی که حس بدی را به ما ایجاد میکند دو نوع برخورد داریم:
    1-به آن مسئله عکس العمل نشان میدهیم و عکس العمل ما به خاطر رفتار ها و شرطی شدگی ذهنمان اکثرا با عصبانیت و پرخاشگری و گریه و حالت های مشابهی که 100 درصد تجربه کرده اید که در این حالت نقش قربانی را دارید و سطح آگاهی شما افزایش پیدا نمیکند بلکه کمتر می شود
    2-شما در مقابل مسئله یک عملی انجام می دهید(5درصد افراد موفق) این عملکرد ناخودآگاه نیست و باعث افزایش آگاهی شما می شود و شما در مواجه با آن حادثه آگاه تر می شوید
    مثال : شما از یک سمینار موفقیت خارج شده اید و پر از حس های خوب هستید و میگید میرم که موفق بشم و میگید من عالیم و من میتونم و....در مسیر رسیدن به ماشینتان یک زنگ به دوستتان می زنید و یک قرار میگذارید تا در مورد سمینار صحبت کنید و نزدیک ماشین می شوید تا سوار بشید و برید اما می بینید ماشین های اطراف جوری پارک کردند که نمی توانید ماشین خود را خارج کنید و به دنبال صاحب ماشین میگردید و ده دقیقه می گذرد و شروع میکنید به حرف های درونی مثلا میگید چه ادم بی ملاحظه ای هستید و این چه فرهنگیه و همینه که ما پیشرفت نمیکنیم و........و ممکنه یک لگد به ماشین بزیند و 20 دقیقه گذشته و هنوز صاحب ماشین نیامده است و....شما با یک چالش روبه رو شدید که در مواجه با آن عکس العمل هایی نشان دادید که اکثرا ناخودآگاه هست و 95 درصد مردم همین واکنش را نشان میدهند و شما در این چالش از خودتان یک قربانی ساختید و سطح آگاهی شما کاهش پیدا کرد
    حالا به عنوان 5 درصد افراد موفق چجوری در مقابل این چالش برخورد کنیم ؟؟؟ اینجا عملکرد مهمه نه عکس العمل
    شما کمی صبر میکنید و شرایط پیش آمده را می پذیرید که وقتی بپذیرید دیگه عصبانی نمی شوید و بعد برنامه هاتونو بررسی میکنید که نیم ساعت دیگه قرار دارید چه میکنید اول زنگ میزنید به دوستتان و شرایط را توضیح می دهید و ممکنه نرسید و بعد دنبال صاحب ماشین میگردید که ممکنه پیدا نشه و بعد زنگ میزنید به صاحب آژانس یا وسیله نقلیه عمومی که ممکنه هچکدومش گیر نیاد که وارد چالش جدیدی می شوید و چالش دوم در دل چالش اول که شما از عملکرد دوم استفاده میکنید یعنی صبر میکنید و حستان باید بسیار عادی و نرمال باشد و هیچ عکس العملی ندارید و شرایط را کاملا پذیرفتید و هیچ عصبانیتی وجود ندارد در این حالت اتفاقی مهمی میافتد شما عکس العملی نشان نداده اید و چالش را پذیرفتید و عمل درستی را انجام داده اید و سطح آگاهی شما افزایش پیدا می کند
    همین چالش کوچیک و نحوه ی برخورد شما در طول روز می تواند آگاهی شما را افزایش یا کاهش دهد
    برای مثال شکستن پاشنه کف خانوم ها ،ریختن قهوه روی پیراهن قبل جلسه مهم ،رعایت چک لیست و خوردن حد ضرر و...... تمرین :زمانی که طبق چک لیست مدونی که 90 درصد سودده بود وارد پوزیشنی می شوید و کاملا چک لیست رعایت کردید که حد ضرر میخورد یا به منطقه خروجتان می رسد یعنی پوزیشن شما جز ده درصد پوزیشن ضرر ده بوده در این لحظه شما چیکار کردید آیا طبق شرطی بودن گذشته عکس العمل نشان دادید وسطح آگاهیتان را کاهش دادید و یا عملکرد صحیحی را طبق آموزش انجام دادید و باعث افزایش آگاهی شد.
    عملکرد صحیح نه عکس العمل
    وقتی سطح آگاهی شما با عملکرد صحیح نه عکس العمل در مواجه با چالش های روزمره افزایش پیدا کند معجزه اتفاق می افتد آن معجزه چی هست؟؟ کاملا زمان حال و اصل فراوانی درک می کنید و یک حس سر زندگی و شادی در شما ایجاد می شود دقت کنید چیزی که درک میکنید حس خوش حالی یا لذت نیست ، خوش حالی یک حس سطحی هست شما به یک چیز عمیق تر دست پیدا می کنید چیزی فراتر از حس خوش حالی که اسمشو سر زندگی می گذاریم
    افزایش آگاهی باعث حس سر زندگی و قابلیت دریافت موفقیت می شود
    دل جایی هست که آگاهی از آن سرچشمه میگیرد و هرچه قدر که در ذهنمان باور های سازنده داشته باشیم برای ایمکه بتوانیم به صورت عملی از آن ها استفاده کنیم و بهره ببریم باید سطح آگاهایمان را بالا ببریم درمواجه با عوامل بیرونی اکثرا ما به صورت ناخودآگاه عکس العمل نشان میدهیم سعی کنید در مواجه با مسائلی که حس بدی به شما میدهد عکس العمل ناخودآگاه نشان ندهید و کمی صبر کنید و یک عملکرد صحیح انجام دهید که موجب می شود سطح آگاهی شما بالاتر برود و حس سرزندگی ایجاد می شود و دریافت ها بیشتر می شود و به موفقیت می رسید
    روانشناسی افزایش آگاهی- آکادمی ویو - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=nrS1...dex=13&pp=iAQB

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolflord نمایش پست ها
    صرفا جهت یادآوری:

چه فکر شگفت انگیزیه که برخی از بهترین روزهای زندگی ما هنوز اتفاق نیفتاده
    What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives have not even happened yet
    سلام جناب , خانم wolford
    بهترین روز زندگی شما همین امروزه _ همین که دارین نفس میکشین و بدن سالم دارین و اکسیژن کافی هست و غذا جلوتون گذاشته میشه و ...
    سخن لایوتسه :
    اگر افسرده هستی در گذشته زندگی میکنی
    اگه اضطراب داری در اینده زندگی میکنی
    اگر ارامش خاطر داری در زمان حال زندگی میکنی

در اینده هم به خواسته هاتون برسین بعد یک مدت براتون عادی میشن و همیشه دنبال چیز های جدید در زمان اینده خواهید بود و زمان حال رو از دست خواهید داد
    موردی که هست اینه که انسان در انتها انتخاب میکنه چجوری سختی بکشه _ سختی پول رو بکشه یا سختی بی پولی رو _ (البته این صحبت میتونه هم درست و هم اشتباه باشه) و ما انتخاب کردیم سختی ثروت و اگاهی رو بکشیم که این سختی بعد از تغییر از شدتش کاسته خواهد شد

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 30 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 30 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع