صفحه 428 از 555 نخستنخست ... 328378418426427428429430438478528 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,271 به 4,280 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    روانشناسی موفقیت 8 : بررسی چرخه (تفکر-عملکرد) و (قیمت-زمان)
    در خیلی کتاب ها و ویدئو های انگیزشی دیدید که در مورد تفکر و احساس صحبت شده است و با داشتن تفکر مثبت به شما گفته اند که موفق می شوید ولی به شما آن روی سکه را نگفتند چرا نمی گویند چون سخت هست و آن روی سکه عملکرد هست
    تفکر و عملکرد کاملا مکمل هم هستند هر عملکردی قطعا یک طرز تفکر به شما میدهد اما هر طرز فکری میتواند یک عملکرد به شما بدهد شما قطعا در زندگیتان افکاری داشتید که عمل نشده و به صورت یک رویا باقی مانده است
    آیا عملکردی هست که برای شما تفکر ایجاد نکند؟؟؟ خیر هر عملکرد در شما یک احساس ،تفکر ،عادت،....که می تواند خوب یا بد باشد تفکر باید تبدیل به عملکرد بشود تا موفق بشویم
    نکته :اگر شما تفکر مثبت داشته باشید و همواره احساس خوب داشته باشید امکان ندارد که شما را به سمت یک عملکرد سوق ندهد
    عملکرد خوب،تفکر مثبت قطعا موفق می شوید عملکرد بد تفکر خوب ، ما را به جایی نمی رساند
    شما یک عملکرد خوب دارید اما فکر خوب و احساس خوبی ندارید مثل کار اجباری اما عملکردتان خوب است و ممکنه کند به نتیجه برسد یا اصلا نرسد شما افراد بسیار زیادی را میشناسید که عملکرد خوبی دارند اما احساس و تفکر خوبی ندارند ،عملکرد خوب حتی اگر احساس خوبی نباشد عادت های خوبی را ایجاد میکند که شما را به موفقیت می رساند
    شما لازم نیست حتما برای عملکرد خوب میل یا احساس خوب داشته باشید برای مثال روزی نیم ساعت پیاده روی که حس خوبی ندارد و تنبلی میکنیم اما بعد از گذشت 20 روز چون عملکرد خوبی داریم حس خوبی را در ما ایجاد میکند
    شما اگر هر شب یک فکر خوب را مرتب تکرار کنید حتما شما را به یک عملکرد خوب سوق می دهد مثال : مثلا شما دوست دارید کتاب بخوانید روز اول فکر تا روز پنجم شاید کتاب نخوانید اما بر میدارید و روز 6ام فکر و روز7ام دوصفحه میخوانید
    اگر علاقه به انجام کار ندارید و میدانید آن کار خوب هست و یک تفکر مثبت پشت آن کار قرار دهید شما به آن می رسید
    چرخه قیمت و زمان
    تریدر هم باید به زمان و هم به قیمت و پرایس اکشن دقت کند اگر فقط به یک مورد دقت کند و پرایس رها شد یک تریدر ضرر ده می شود اما اگر فقط به پرایس دقت کند یک تریدر سود ده می شود و توجه به هر دو یک تریدر فوق حرفه ای می شود
    تحلیل زمانی زمانی دقیق عمل میکند که شناخت کافی از پرایس اکشن داشته باشیم و وقتی تحلیل زمانی نشان از ریورس دارد 100درصد درست هست نزول و بعد ادامه نزول یک پترن(i ) هست
    آموزش فارکس- روانشناسی بازار سرمایه - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=NhNI...ndex=8&pp=iAQB
    ویرایش توسط hamidrezaa : 07-01-2023 در ساعت 20:34

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,033 بار در 714 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط imani نمایش پست ها
    سلام علی عزیز.ارادت.وهمه بچه های آکادمی .پوزش میخواهم.
    یک سوال پیش اومده .ممنون میشوم که راهنمایی کنید من را.
    یه مدت موقع درس خواندن
    یا تمرکز روی مسئله ای
    پیشانی من بین دو ابروی من انگار که نبض دارد و بعضی وقت ها سوزش
    هم احساس میکنم.(مخصوصا.هنگام تریدکردن)
    میدونم که برای مدیتیشن می*باشد.
    آیا شما هم این مورد را داشتید؟ممنون@Ali97
    سلام عزیز
    میدونم عالی خواهی بود.
    مقاله رها سازی انرژی را مطالعه بفرما
    بجای تمرکز کمی روی رها سازی کار کن
    رشد یک فرایند زمانیره، با شادی دوست باشعجله کار شیطونه
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,965 بار در 1,126 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 441 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    صرفا جهت یادآوری:

چه فکر شگفت انگیزیه که برخی از بهترین روزهای زندگی ما هنوز اتفاق نیفتاده
    What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives have not even happened yet
    ویرایش توسط wolflord : 06-28-2023 در ساعت 14:04

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه ی دوستان
    شاید مدت ها بود که دنبال یک کتاب برای افزایش تمرکز و تمرین مغز بود با اینکه کتاب را داشتم اینقدر تمریناتش ساده بود که خیلی ساده از روی اون گذشتم مثل همون دفعه ی اول که فیلم آموزش های و لو استاد دیدم و گفتم چقدر ساده و از روش گذشتم
    اسم این کتاب باشگاه مغزهست همانطور که انتظار نداریم با یک ماه باشگاه رفتن هیکل عالی ای داشته باشیم بلکه یک فرایند حداقل یک ساله هست این کتاب هم همین طور و فراموش نکنیم که غذای مغز یه مطالعه و رشد هست
    باشگاه مغز2
    نمونه ای از تمرینات : خیلی جالبه تمرین آخر به داستان ذن بر میگرده داستان پیرمردی کنار ساحل نشته بود و دایره رسم میکرد بدون برداشتن شی از روی شن ها با یک حرکت (این کار باعث متمرکز شدن میشه و چون دایره هست فرصت هواس پرتی نیست )پسر بچه ای اومد گفت چجوری دایره ای به این خوبی میکشی گفت بشین تا بهت بگم و پسر بچه شروع کرد به ترسیم وو بعد از کل تمرین یه نفر اومد و دست زد به شونش و گفت پیرمرد چجوری دایره ای به این خوبی میکشی پس تمرین یک فرایند هست نه 10 الی 20 بار تکرار و تمرین البته در تمرین این کتاب دایره نیست
    1.jpg 2.jpg
    3.jpg 4.jpg4.jpg
    5.jpg5.jpg 6.jpg
    7.jpg 8.jpg
    تمرین شبیه تمرین ذن
    9.jpg
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: jpg 0.jpg (192.4 کیلو بایت, 130 نمايش)
    ویرایش توسط hamidrezaa : 06-28-2023 در ساعت 15:58

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,847 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    روانشناسی موفقیت 9 : بررسی توانایی فردی عامل اصلی در اجرای موفق برنامه
    خیلی از مواقع برنامه ریزی هایی می کنیم همه از جنبه زمانی و هم از جوانب اجرایی،اما آن برنامه را نمی توانیم اجرا کنیم،دلیلش اینکه ما توانایی های خودمان از گذشته تا الان را بررسی نمیکنیم
    مثال:کاری که ما موقع برنامه ریزی انجام میدهیم درست مثل این هست که یک ساختمان را بخواهیم شروع کنیم به ساختن،تمام برنامه ریزی ها ،تمام تصاویر ذهنی،نوشته ها و جملات تاکیدی و هر چیزی شما نیاز دارید میشه قسمت بالایی سطح ساختمان
    همانطور که گفتیم تمام کاری که موقع برنامه ریزی انجام میدهیم دقیقا مثل اینکه ساختمان را بخواهیم بالای سطح بسازیم اما برای اینکه این ساختمان بتواند ساخته بشود و دوام بیارد نیاز به یک پی دارد که پی باید متناسب با ساختمان باشد
    1.png
    و پی اگر متناسب نباشد و از بهترین مصالح هم ساخته شده باشد ساختمان نمی تواند دوام بیاورد و اگرمتناسب باشد در مقابل باد و نیروی زلزله و.. می تواند دوام بیاورد بیاورد
    خیلی وقت ها ما در خانه یا اتاقمان میشینیم و شروع میکنیم به نوشتن برنامه هدف مثلا در سال..فلان ماشین میخرم ،سیگار ترک میکنم ،مکانی خاص تفریح می روم ،روزانه 100 صفحه کتاب می خوانم و..... خیلی خوشکل و منظم این اهداف نوشته می شود و شروع میکنید به نوشتن جملات تاکیدی و ساختن تصاویر ذهنی به چیزایی که می خواهیم بهش برسیم . روز اول با هیجان خاصی به باشگاه می رویم و ثبت نام میکنیم،شاید یک سری قرص و دارو برای ترک سیگار پیدا کنیم،شاید یک لباس ورزشی خوب تهیه کنیم،30 کتاب بررسی و ده تا کتاب را تهیه کنیم و بررسی حساب بانکی و بدهی و تمام مواردی که نیاز هست و من فکر میکنم برای رسیدن به برنامه هدف نیاز دارم،یک سال می گذرد و ما این دفتر را لای کتاب هایمان پیدا میکنیم و با 7 کیلو اضافه وزن نسبت به سال قبل میخوانیم و به خودمان میخندیم،احتمالا یک سیگار روشن میکنیم و میگیم این چیز ها کار نمیکنه
    نکته اصلی : شما یک آسمان خراش خوشکل را میخواستید بسازید ولی بدون بررسی و ساختن پی و زیربنای آن ، حال چه اتفاقی می افتد خوب قطعا خراب می شود و....
    خیلی راهکارهایی که استاد به شاگردان میدهد را شاید درک کنید و دانشجو میاد و میگه من تمام مطالب تمرین کردم و چک لیست دارم و سیستم و منطقه ورود و خروج دارم و همه چی اوکی هست ولی موقع ترید کردن نمی توانم نتیجه بگیریم و.. و استاد درجواب دانشجو: ساعت خوابت کی هست ، دندان خراب داری ،دوستات کیا هستن و درچه جمع هایی هستی ،نور اتاقت زرد هست یا سفید، محیط اتاقت چجوریه، آیا پرایس اکشن میدونی و روی های و لو ها مسلط هستی، آیا روی احساسات خودت کنترل داری و..... وقتی این سولات زمانی که از دانشجو پرسیده می شود دانشجو به خودش بگوید چقدر بی ربط هست و...ولی باز شاگرد میگوید من نیاز به سیستمی دارم تا بتوانم با آن ترید بزنم و این چیزایی که شما میگید به کار من نمیاد اما تمام این موارد زیر بنا و پی ساختمان هستن برای مثال اگر تریدر خوب نخوابیده باشد فردا تمرکز کافی برای ترید ندارد حتی اگر ساختمان بسیار عالی ای داشته باشد یعنی سیستم معاملاتی خوب ،اگر داندان خراب داشته باشد و و درد بگیرد تریدر نمیتواند تمرکز کند موردی که دقیقا برای استاد اتفاق افتاده است،اگر در جمعی باشد که دوستانش بهش بگن که این کار فایده ندارد و شما نمی توانید از اینکار پول در بیاورید و...قطعا آن ساختمان زیبا را نمی تواند بسازد
    شخصی که آن برنامه ها را نوشت و یک سال بعد به آن خندید ممکنه یک سوال اساسی بپرسید که من چیکار کنم که در برنامه ای که مینویسم موفق بشوم؟؟ شما باید اول پی ساختمان خودت را بررسی کنید شما در ساختمان زندگی میکنی که قبلا پی و زیربنای آن را ساختی و در آن داری زندگی میکنی و این زیر بنایی که ساختمان را روی آن ساختی ممکنه مثلا سیگار بکشی و بدهی داشته باشی و درآمدت با خرجت نخواند و اضافه وزن داشته باشی و خیلی کم مطالعه کنی شما باید به پی ساختمان خودتان مراجعه کنید که مثلا چه کاری انجام داده که سیگار می کشد و گذشته ی خودش را بررسی میکندو به جایی میرسد که اولین بار مصرف سیگار داشته و علت آن را جست و جو کند و آن علت را برطرف کند یا مثلا از گذشته نزدیک شروع کند مثلا به کافه ای می رود که دوستانش سیگار میکشند و.. حالا می تواند به آن کافه نرود و.....سخته نه......بله موفقیت در عین سادگی می تواند سخت باشد و در موارد دیگر هم همینطور پس برای مدت یک ماه کل فعالیت ها و عادت هاتو بنویس مثلا در مورد اضافه وزن هر عاملی باعث پرخوری تو می شود بنویس و متوجه زیربنای چاقیت می شوی و همین کار برای بقیه کارها
    شما یک برنامه نه برای ساختن یک ساختمان زیبا بلکه برای ساختن یک پی که تحمل ساختن آن ساختمان زیبا را داشته باشد می چیند پس قبل از برنامه ریزی و نوشتن برنامه باید بررسی کنیم توانایی فعلی ما چقدر هست و پی ساختمانی که درون آن هستیم توانایی تحمل چه بنایی را دارد و اگر خواسیتم ساختمانی جدیدبسازیم باید زمانی را صرف بررسی توانایی هایمان بکنیم یعنی همان زیر بنایی که روی آن ایستادیم و قبل از برنامه ریزی برای طراحی آینده ای نو باید توانایی هایمان را برای آن آینده نو ارتقا بدهیم برای همین هست که می گوییم موفقیت باید از خود شخص شروع شود
    زیربنای خوب در ترید:
    1-پرایس اکشن و تسلط روی های و لو های مارکت
    2-سختار فراکتالی و تودر تود مارکت
    که سیستم ها و استراتژی ها می شوند بنایی که روی این پی ساخته شده اند که دوره ی فراکتالی همین بنا ها و ساختمان ها هست
    روانشناسی بازار فارکس-بررسی توانایی های فردی عامل اصلی در اجرای موفق برنامه هدف - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=or9F...ndex=9&pp=iAQB
    ویرایش توسط hamidrezaa : 07-01-2023 در ساعت 20:35

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    روانشناسی موفقیت 10 : تاثیر گذاری روی افکار و باورها
    ما انسان ها همیشه به دنبال نقطه مبدا هستیم برای شروع کردن کار و میخواهیم به یک نقطه نهایی برسیم یعنی هدف
    یک نکته که خیلی اهمیت دارد هیچوقت به دنبال نقطه مبدا یا نهایی نباشیم ، خیلی وقت ها انتخاب یک مبدا خوب برای استارت کارهایمان ما را عقب می اندازد مثلا در مورد از جزیره شنبه ها در فراکتالی صحبت کردیم خیلی ها الان عید نوروز هست و این عید را استارتی میدانند برای شروع کارهایشان که خیلی خوبه اما توصیه میکنند روزانه در مسیر رشد حرکت بکنید نه مبدا برای خودتان انتخاب کنید که کارهایتان را از آن لحظه شروع بکنید و نه یک مقصدی که به آن جا رسدید دیگه هیچ کاری برای انجام دادن نداشته باشید، بزرگترین موفقیت رشد در مسیر زندگیتون هست
    روش های موفقیت : سوال یکی از دوستان که چجوری می توانیم طرز فکر موفقیت داشته باشیم یا باورهایمان یا افکارمان را تغییر دهیم یا روی ذهن ناخودآگاهمون چجوری تاثییر بگذاریم؟؟؟
    اول باید روی طرز فکرتان کار بکنید و روی مفاهیمی که برایمان تعریف شده است و یا خودمان برای خودمان تعریف کرده ایم که اینکار با نظاره و نوشتن عملی می شود نظاره به عنوان یک شاهد بدون قضاوت (یعنی بیاید در مورد خوب یا بد بودن افکار و داشتن یا نداشتن آن قضاوت نکنید) ما می خواهیم در همین سنی که هستیم ببنیم به چه چیزی فکر میکنیم و به عنوان یک شخص بی طرف هر چیزی که در ذهنتان می آید بنویسید
    زمانی که شما به عنوان یک شخص دوم (شخص دیگر)افکار خودتان نگاه کردید و نوشتید و بعد باید به موضوع خاصی فکر کنید و طرز فکرتان نسبت به آن موضوع خاص بنویسید یعنی بیایید فکر کردنتان را موضوع دار بکنید و بعد مشاهده کنید و بعد بنویسید مثلا موضوع پول : من در مورد پول چجوری فکر میکنم آن فکرایی که در ذهنتان می آید بنویسید یا من در روبط با دیگران چجوری فکر میکنم در مورد وزن غذا ها لباس پوشیدن و.... بعد متوجه یک سری الگو ها می شوید که یا این الگو ها را داشتید یا کسب کردید که یک نقشه راه از طرز فکرتان به دست می آید که یک نقشه ی گنج هست و بعد تازه می فهمید کجاهاشو باید تغییر بدهید خیلی ها میخواهند با فکر مثبت خودشان را تغییر دهند خوب نمی شود ،شما اول باید ببینید کجای شیر چکه میکند که خیلی ها به شما نگفتند و شما اصلا به این بخش فکر نکرید و باز هم نکته اصلی به پایه و بیس توجه ویژه ای بکنید و نخواهید سیستم ویژه ای داشته باشید و نخواهید یک دفعه یک سیستم خیلی ویژه ای داشته باشید بلکه ابتدا باید پرایس اکشن یاد بگیرید و بعد یک سیستم در غیر این صورت نمی شود
    استاد از دوستش پرسید در جهت رشد افکار و باور هات چیکار میکنی؟ گفت صدای ضبط شده ی جملات مثبت به صورت نجوا قبل از خواب از طریق هنسفری در گوشم میزارم و گوش میدهم تا خوابم ببره و..... بعد با یک حالت خاص گفت با نصف صدا و فقط در گوش سمت راست(نمیکره راست) در حال شنیدن هست که بگه که من خیلی حرفه ای و دقیق و تکنیکی گوش می دهم استاد پرسید چه جملاتی را گوش میدهی : پول در آوردن راحت ترین کار دنیا است
    استاد پرسید چقدر این جمل را قبول داری گفت که قبلا 5 از 10 ولی الان شده 8 از 10 و باید 21 روز اینکا را انجام دهم تا بشه 10 از 10 که استاد از دوستش پرسید منظورت از راحتی چی هست ؟؟؟ جواب داد که راحتی یک واژه ی کاملا شفاف هست و کاملا واضح است (وقتی از یک نفر میخواهید یک چیز را برای شما تعریف کند وآن شخص به شما بگوید که خیلی واضحه ،مشخصه،شفاف هست این معنی را میدهد که شخص هیچ تعریفی از چیزی که شما پرسیدید نداردو بعد اضافه کرد مفید کار کنیم)
    استاد گفتند مشکل همین جا هست ما تعریفی مشخص از خواسته هامون نداریم و نمی توانیم آن را تعریف کنیم در صورتی که راحتی یعنی اینکه بخواب روی کاناپه و از آسمان پول ببارد و تعریف رایج یعنی بشینم و کاری انجام ندهم و پول به حسابم بیاد و برداشت یعنی مفید کار کردن و یک دکتر کارش میتواند مفید باشد و یک مامور محترم شهرداری هم می تواند مفید باشدو.... نکته ای اصلی اینجا است آن چیزهایی که در ذهن ما گم شده و برای ما تعریف کرده اند که در مارکت هم همینه که می پرسیم پرایس اکشن میدونی میگه بله خیلی واضحه حرکت قیمت را بهش میگن پرایس اکشن میگم چقدر جالب های و لو را بلدی؟؟ میگه خیلی واضحه. میگمیم علت روانی آن چیه ؟ کجا به وجود می آید و تعریفش چیه و چرا ممکنه هر شخص یک جاها را های و لو ببیند ؟؟ چرا نیاز به دید نرمال داریم و چرا هرکس یک های و لو می بیند؟؟ و....که سوالات مشابه زیادی که می پرسیم و میگه خیلی واضحه و...و جز بدیهیات هست تعاریف اولیه که برای ما جا نیفتاده است
    ساختمانی که روی هیچی بنا بشه فرو میریزه حالا اگر معنی برعکس راحتی را بپرسیند تعاریف بسیار زیادی را به ما میدهند مثلا میگیم پول درآوردن سخت هست لطفا برای ما تعریف کنید سخت بود چی هست که خیلی جواب وجود دارد مثلا میگویند باید پوستت کنده بشه و جونت در بیاد تا پول در بیاری و پول در آوردن به این راحتی که نیست باید صبح تا شب کار کنی تا پول در بیاری،مگه پول علف خرسه و........پس مشکل اصلی اینجاست، تعاریف هست. پس وقتی افکارش را نوشت باید بیاید و تعریف کند مثلا در مارکت می گوییم های و لو نرمال را پیداکنید و به آن دید برسید آن زمان هست که متوجه میشیم چیزی در مورد راحت پول درآوردن یا پرایس اکشن نمی دانیم در اینجا ذهن شخص یک گام بالاتر می رویم ذهن ما فقیر بار آمده یعنی تغییر باور ذهن محدود به یک ذهن ثروتمند که به قانون فزونی می رسیم یعنی اینکه شخص قبول کند پول همیشه هست و به وفور هم هست پس من اگه ذهنم ثروتمند باشد کاری را انجام میدهم که لذت ببرم و بجای فکر کردن به در آوردن پول به این فکر کنم که کارهامو از چه طریقی انجام بدهدم که لذت بخش باشد و باعث فزونی بیشتر در دنیا بشه لذت چیه و چه لذتی باعث فزونی می شود؟؟ که این ها چیزایی هست که بایددر ذهن روی آن کار بشود
    وقتی باورم این بشه که سلامتی و پول و ثروت و شادی همیشه هست و زیاد هم هست لازم نیست پول دربیاورم من فقط باید خرج کردم که اینجا ذهن متوقف می شود که ذهن روی جای حساس دست میگذارد
    بازی فراوانی :انرژی فکریت را از تمرکز روی پول درآوردن بردار و این پول هر روز می آید و فقط تو خرج کن یعنی تمرکزت را بزار روی اینکه همیشه این پول هست چجوری میخواهی با این پول ها تمرکزت را درجهت فزونی کار میکنی
    وقتی گفته میشه پول هست یعنی چی ؟؟ یعنی اینکه لازم نیست ما کاری بکینم؟؟ ذهن ما را جوری برنامه ریزی کردن جای اشتباه انرژیمان را صرف آن میکنیم
    شما هر روز وقتی از خواب بیدار می شوید چقدر به این فکر میکنید که آیا هوایی برای تنفس هست و از کجا باید هوا برای تنفس پیدا کنم تا بتوانم زنده بمانم این موضوع چقدر از وقت و انرژی و تلاش فیزیکی شما را میگیرد ؟؟؟احتمالا هیچی و تا حالا اصلا بهش فکر نکردید وهیچ تلاشی برای آن نکردید اما شما برای سلامتی جسم و ذهنتان می توانید روی نوع تنفس کشیدن وقت بزراید وتمرین کنید پس متوجه موضوع شدید که پول همیشه هست و زیاد هم هست و ما نباید انرژیمان را در این قسمت هدر بدهیم بلکه ما باید از استفاده صحیح از پول برای افزایش در جهت قانون فزونی ،وقت و انرژی بگذاری
    آموزش فارکس- روانشناسی بازار سرمایه - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=NhNI...ndex=8&pp=iAQB
    ویرایش توسط hamidrezaa : 07-01-2023 در ساعت 20:41

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,033 بار در 714 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolflord نمایش پست ها
    صرفا جهت یادآوری:

چه فکر شگفت انگیزیه که برخی از بهترین روزهای زندگی ما هنوز اتفاق نیفتاده
    What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives have not even happened yet
    سلام
    ای جان ، این جمله را که خواندم . دلم ذوق ذوق میکنه
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.jason نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    یکسری مطالب راجب این فایلها بگم
    فقط از هدفون یا هنذفری خوب استفاده شه
    این فایلها کاملا مهندسی شده و از تکنولوژی isochronic tone و باینورال و الگوی های هارمونیک تولید شده و خیلی پیشرفته هستند
    فایل deep learning رو علاوه بر اینکه هنگام استراحت میتونید گوش کنید هنگام مدیتیشن هم میتونید گوش کنید
    در روز فقط یکبار گوش کنید چون از امواج تتا و الفا در این فایلها استفاده شده و اگه زیاد گوش بدید باعث خواب الودگی شما در طول روز میشه
    بیماران مبتلا به صرع و اسکیزوفرنی و افسردگی به هیچ عنوان به این فایلها گوش ندن
    اگر هنگام استفاده چشمها بسته و بدن ریلکس باشه اثر بخشی فایلها بیشتر میشه
    لینک فایل : http://s16.picofile.com/file/8410826...rning.rar.html
    سلام ممنون بابت اشتراک این مطلب
    گفتم این تشکر باعث میشه بقیه دوستان هم به این مطلب عالی دوباره رجوع کنند.

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.jason نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    همونطور که قول داده بودم اومدم راجب امواج مغزی بخصوص موج گاما صحبت کنیم
    در ابتدا یک مقدمه راجب امواج مغزی بگم که بتونید معنای این امواج رو بفهمید
    اگر فرکانس بین موج الفا و بتا رو مبدا امواج مغزی در نظر بگیریم (تقریبا فرکانس 13 هرتز)(البته مبدا در نظر گرفتن موج 13هرتز یک تعبیر اشتباهه و صرفا برای درک امواج مغزی گفته شده) هرچه مغز متمرکز تر شود بسمت موج گاما حرکت میکنیم و هرچه به سمت بی فکری و رهایی بریم و رو هیچ چیز متمرکز نباشیم به سمت امواج دلتا حرکت میکنیم(در زمان حال زندگی کنیم)
    و همین باعث میشود نویز های ذهنی به کنار بروند و الهامات و خلاقیت بیشتر شوند
    بشخصه بنده بیشتر اوقات سعی میکنم در حالت الفا باشم و برای رسیدن به موج تتا یا دلتا یکسری حرکات یوگا هستند که انجام میدم و برای خود هیپنوتیزم استفاده میکنم
    دانشمندان مشهوری بخصوص تسلا و انیشتن و ریاضی دانی که شاید خیلی نشناسید به اسم رامانو جان و نقاشان خیلی معروفی مانند داوینچی از امواج زیر الفا استفاده های خیلی مفیدی میکردند و شاهد نبوغ خیره ی کننده ی انها و اینکه چه کارهای عجیبی انجام دادند هستیم
    ولی خب بریم سر اصل مطلب یا موج گاما
    طبق تحقیقاتی که دانشمندان انجام دادند و نشر دادند(که خیلی از تحقیقات نشر داده نشده) چیز زیادی در مورد موج گاما نمیدانیم و یک خورده این موج مغزی گنگ هستش
    ولی وقتی شما خیلی متمرکز باشید وارد این موج میشید و افراد خیلی کمی این موج رو تجربه میکنند
    اگر در حالت گاما باشید مغز شما بسیار سریع پردازش محیطی و حل مسائل رو انجام میده و اینم بگم که اگه در حالت گاما باشید حتی میتونید پشت سرتونم ببینید (اغراقی که در مورد موج گاما میکنند)
    در یکی از دانشگاه های معروف که الان اسمش رو بخاطر نمیارم کشف کردند که اگر به صورت ناگهانی از حالت دلتا یا تتا وارد حالت گاما بشید میتونید خواب روشن ببینید
    در موج گاما انسان به طور کلی حافظه ای قوی تر و مغز پر سرعت تری دارد
    خب ماهم میخوایم ازش استفاده کنیم اما چطور
    سه راه وجود داره
    1. بخواهید که روی یک موضوع خیلی تمرکز کنید(که اغلب از بس که مغزمونو تنبل بار اوردیم کار سختیه)
    2. استفاده از تکنولوژی صوتی (باینورال . ایزوکرونیک . هارمونیک پترن های صوتی که باید هفته ها گوش بدید که مغزتون بتونه به اون صوت ها پاسخ بدند)
    3. دستگاه های الکتریکی خاص( که اصلا هنوز وارد بازار نشده و نمیذارند که وارد بازار بشه )
    (البته یک زوج کرجی یک دستگاه برای کنترل امواج مغزی ساختند که اطلاع از نحوه ی کارکردش و اینکه واقعا کار میکنه ندارم )
    خب من یک بخشی از یک حرکت یوگا به نام یوگا مودرا رو با تکنولوژی صوتی ترکیب کردم و خوب جواب میده و شما در عرض یک ماه میتونید وارد این حالت بشید
    البته تمرین پیوسته و منظم میخواد
    1. فایل های باینرالی میفرستم دانلود میکنید یا از وبسایت هایی که معرفی کردم استفاده میکنید
    2.رو به قبله در یکی از ساعات اذان که من صبح رو ترجیح میدم چون هم ساکته هم تاریک که در این روش به تاریکیش نیاز داریم دو زانو مینشینیم
    3.فایل رو پلی میکنید و بعد جفت دستها رو مشت میکنید و در ناحیه شکم نگه میداریم و چشم هارا میبندیم
    4.یک نفس عمیق میکشید به مدت پانزده شماره حبس میکنید ویکبار دیگه اینکارو انجام میدید
    5.برای بار سوم نفس عمیق بکشید و هنگامی که عمل دم به پایان رسید پیشانی خود را ارام به سمت قبله روی زمین میگذارید
    6.تا چهل شماره نفس خود را حبس میکنید
    7.پس از پایان چهل شماره ارام به حالت دوزانو در امده و همانطور که دارید به حالت دو زانو برمیگردید نفس خود را تخلیه میکنید
    8.تا 6 بار اعمال را از شماره 4 تکرار میکنید
    خب با انجام این اعمال مغز شما در حالت گاما قرار میگیرد
    نکات تکمیلی
    ممکنه خیلی عرق کنید پس لباس نخی بپوشید
    شکم خودتونو خالی کنید و بعد این حرکات را انجام بدید
    تنفس عمیق شما باید به صورت شکمی انجام بشود
    هنگام انجام اعمال تمام تمرکزتونو رو تنفس بگذارید
    شاد و پیروز باشید
    امیدوارم به راحتی بتونید این اعمال رو انجام بدید
    وبینار استاد امینو
    جلسه 52: وبینار شنبه مفهوم تعادل در زندگی ، علت داشتن چک لیست ، کار مغز ، امواج مغزی روانشناسی
    اصل اولیه موفقیت:
    مفهوم تعادل در زندگی
    هر که بامش بیش برفش بیشتر؟؟ برف میتونه نعمت باشه و یک نفر بخواد پارو کنه ممکنه زحمت باشه اگرخرج کردن زیاد بشه درآمد زیاد می شود
    علت داشتن چک لیست؟؟
    یک مورد که باعث ترشح مقدار زیادی هورمون دوپامین می شود داشتن چک لیست و برنامه و تیک زدن
    تاثیرات آن : 1-انرژی و شادی آور 2- باعث تسریع بسیار زیاد نقل و انتقالات اطلاعات بین پایانه های عصبی می شود.
    ترشح دوپامین مثل عادت جایزه هست.
    کار مغز : مغز یک ایستگاه گیرنده و فرستنده بسیار قوی است برای دریافت یا فرستادن امواج هست.
    امواج رادیویی ازدیوار عبور می کند و طول موج آن بین 30 هزار هرتز تا 300گیگا هزار هرتز هست.
    رابطه طول امواج وفرکانس با میزان نفوذ پذیری امواج:
    هرچقدر فرکانس یک موج پایین تر طول موج بالا تر نفوذ پذیری بیشتر است
    امواج مغزی کمترین فرکانس و بیشترین طول موج و بیشترین نفوذ پذیری را دارد
    امواج مغزی چندموج دارد؟؟5 موج مغزی
    داستان سامسون یا شمشون
    پسری به دنیا می آید که جز12 نفر از داوران یهود بوده و مثل داستان مادر عیسی از مادری به دنیا می آید که با مردی نبوده و به مادر وحی میشه سامسون نذر خداوند هست که توصیه می شود موهای سامسون را نتراشید
    از کتاب های قدیمی تا کتاب های جدیدی گفته شدهمو های روی سر آنتن برای دریافت امواج هست برای مثال پیامبران موهای خیلی بلند داشتند و گاهی می تراشیدن سامسون عاشق زنی میشه به اسم دلیله که راز موهای خود را به زن می گوید.
    نتیجه:حتی در زمان بسیار قدیم گفته شده که مغز شما ارسال ودریافت اطلاعات است
    امواج مغزی:
    1-موج گاما: سطح هوشیاری وتمرکز و دقت بسیار بالا 35>گاما>25 یا 45 >گاما>30
    حل کردن مسئله بسیار پیچیده
    موردی که خیلی جاها گفته نشده طول موج امواج گاما به معنای ارسال امواج هست برای گیرنده
    2-موج بتا: طول موج آن 30>موج بتا> 13 هرتز اکثرا افراد در حالت بیداری در حالت بتا هست ومیزان نفوذ بسیار زیاد ناحیه جلوی مغز را بیشتر فعال می کند تمام مسائل روزمره وعمومی در حالت بتا هست و بیشتر در نیم کره چپ سمت می شود.
    حواس پرتی ومنطق گرا و...در80 درصد مواقع در حالت بتا هستیم امواج بتا باعث زودرنجی استرس
    3- موج الفا: طول موج آن 13>موج الفا>7 هرتز 15>موج الفا>107 هرتز جز لذت بخش ترین حالت هایی است که مغز می تواند در آن حالت قرار گیرد یک رابطه خیلی کوتاه وسطحی بین ناخودآگاه و خود آگاه ایجاد شود در نیم کره راست فعال می شود بروز احساسات ،خلاق شدن ،مشورت، همدردری ، حرکت خلاقانه، هنرمند ، استرس بسیار کاهش پیدا می کند ، سرعت یادگیری زیاد و رکود ها های خارق العاده و شاهکار ایجاد می شود
    موقع مراقبه حالت الفا هست یک سری محدودیت زمان ومکان از بین می رود و کاملا ساکت هستیم
    حضور در لحظه حال یکی از سخت ترین کار ها است چون درحالت بتا به گذشته و به آینده میروید
    در حالت الفا در لحظه حال وجود دارید و همینجایی هستید که هستید
    طول موج بتا وگاما فرمت آن ارسال امواج هست بخصوص گاما
    الان باید متوجه مدیتیشن و تمرکز شده باشید؟؟ کاملا متفاوت هم هستن
    در حالت گاما که در حالت تمرکز و دقت بسیار بالا هستید در حال ارسال اطلاعات به یک گیرنده هستید
    در حالت مدیتیشن یا مراقبه در موج الفا شما دریافت کننده هستید و هیچ فکری در سرتان نیست و دریافت می کنید.
    در حالت گاما ارسال اطلاعات و در حالت الفا ،تتا ،دلتا در یافت کننده هستیم که تعادل برقرار می شود و قانون جذب کامل می شود
    4-طول موج تتا: 7 > طول موج تتا>4 امواج به خلق وخوی انسان بستگی دارد و دست یابی به امواج تتا در حالت خواب و عمیق ترین مراقبه هست
    یک نوع خلاقیت غیر قابل توصیف هست ایجاد می شود محدودیت زمان ومکان حذف می شود در حقیقت ارتباط با عالم مادی قطع می شود ودریافت از عالم غیر مادی دارید از آگاهی و شعور کل دریافت دارید
    با مراقبه های بسیار زیاد می تواند ایجاد شود مثلا وحی شدن و دیدن رویا و....
    ریلکس کردن و مدیتیشن آماده شدن برای مدیتیشن
    مواد مخدر کاملا این ریتم ها را بهم میزند
    5-امواج دلتا: 3 >امواج دلتا>1 تا کرانه های انتهایی دنیا تا هر جا که فکر کنید؟؟ پایین ترین سطح هوشیاری(مثلا حالت کما)
    اثر ارکا:تصویر کنید شخصی با تمام تمرکز ذهنی روی یک مسئله فکرمیکند ولی به نتیجه نمیرسه؟؟مایوس میشود و موقع استراحت یا خواب راه حل بهش میرسه؟؟
    رها سازی: تا زمانی که رها نکنی به هدف نمیرسی تا زمانی که تیر رها نکنی به مسیر نمی رسد.
    باید از حالت گاما خارج شوید و منتظر دریافت اطلاعات شوید.
    داستان چرخ خیاطی فرمول بنزن
    ما همیشه خیلی اطلاعات دریافت می کنیم وچون نمی دانیم چه چیزی هست و ارسالی نداشتیم خیلی دریافت ها برایمان بی معنی است
    این اصل برای افرادی جواب می دهد که ذهن باز داشته باشندکه باید از باورهای غلط دوری کرد

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 35 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع