صفحه 433 از 555 نخستنخست ... 333383423431432433434435443483533 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,321 به 4,330 از 5548

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    روانشناسی موفقیت 16 : تعصبات فکری و عملکرد معامله گران
    بازار تصویری از رفتار و احساسات انسان هاست که دارند آن ترسیم میکنند یک معامله گر باید بداند که اول مغزش چطوری دارد کار میکند تا بتواند راه های کنار آمدن با احساسات خودش را پیدا کند و مخصوصا روی جهت گیری ذهنی خودش مسلط بشود
    مغز ما چگونه کار میکند
    جهت گیری ها و تعصبات متعددی که معامله گران با آن درگیر هستند و درمورد راه حل آن
    1-تعصب لنگر انداختن
    انسان ها معمولا در زمان تصمیم گیری ،اولین اطلاعاتی که به دست می آورند یا اطلاعاتی که به آن ها داده می شود خیلی تکیه میکنند اصطلاحا روی آن اطلاعات لنگر می اندازد مثال :مثلا یک معامله گر اخبار یورو به دلار را میخواند و همه از نزولی بودن آن دارند حرف میزنند که یک اطلاعات اولیه به دست می آورد (که یورو به دلار نزولی هست) و قتی چارت را بررسی میکند متوجه می شود استراتژی سیگنال خرید میدهد که شخص ازمعامله خودداری میکند واصطلاحا دو دل می شود که طبق سیستم بخرد یا نه و ممکنه طبق اطلاعات اولیه دلایلی برای سل هم پیدا کند و درنهایت شخص از استراتژی معامله گری خودش استفاده نمی کند چون در نهایت ذهن معامله گر ارزش و وزن بیشتری برای اطلاعاتی که در مورد این جفت ارز دریافت کرده بود قائل هست در صورتی که اگر خود معامله گر ابتدا نمودار را طبق استراتژی بررسی میکرد و بعد خبر را میدید قطعا طبق استراتژی واردمعامله می شد در بهترین حالت وارد معامله نمی شود و بعضی ها دنبال توجیه و گرفتن سل هستن
    چجوری براین تعصب می توانیم غلبه کنیم؟؟؟ داشتن چک لیست و مسلط شدن روی آن و داشتن آگاهی
    وقتی تعصب لنگر انداختن برای یک معامله گر به وجود می آید قبل از اقدام به هر عملی ،کمی صبر کنید تا نسبت به آگاهی بیشتری پیدا کنید ،در این حالت وقتی آگاهی د داشته باشیم بدون قضاوت در مورد اطلاعات اولیه و ثانویه وزن یکسانی بدهیم و درست تر تصیمیم بگریم
    2-تعصب زیان گریزی : مردم ضرر نکردن را به سود کردن ترجیح میدهند؟؟؟؟
    این تصب فکر همان چیزی هست که اکثر تریدر ها از آن می نالند و می گویند چرا معامله خود را در منطقه خروج با ضرر معقول نبستیم ؟؟؟ یا نمی دانیم چرا هی حد ضررمان را جا به جا می کنیم؟؟ اکثر تریدرها با این تصعب دوست دارند معاملات منفی خود را بدون دلیل بازنگه دارند چون نمی خواهند درد و رنجی که با ضرر کردن همراه هست را تحمل کنند و آن ها امیدوار هستند(یکی امید بی دلیل) که اگر اقدامی نکنند یعنی طبق چک لیست با ضرر کم خارج نشوند یا حد ضرر را جا به جا نکنند شاید این معامله یا سود بسته شود که یک امید بی برنامه است که ممکنه بعضی مواقع اتفاق بیفتد که عواقب ناشی از آن که باعث تقویت این تعصب فکری می شود قطعا در یک زمان دیگه باعث از بین رفتن همه بالانسشان می شود در این حالت که با داشتن یک امید بی برنامه فقط داره زیاد شدن ضررش را نگاه میکند اکثر تریدر ها تبدیل به انسان معنوی ای می شوند که فقط دعا میکنندکه از ضرر خارج بشوند
    راه حل این تعصب : داشتن چک لیست و استراتژی مشخص برای ورود وخروج و تعیین حجم معاملات خیلی می تواند در این مورد به شما کمک کند
    ما چک لیست داریم اما نمی توانیم به آن پایبند باشیم چیکار کنیم ؟
    1-شخصیت خود را از نتیجه معاملات جدا کنید : تلاش برای کنترل کردن چیز هایی که در در توان انسان نیست منجر به اضطراب و دلسری می شود و قتی متوجه بشوید برای سود آوری فقط لازمه خودتان را کنترل کنید نه بازار را دیگه عملکرد معاملاتی خودتان را بر اساس نتایج معاملات قضاوت نمیکیند این دیدگاه باعث می شود از حجم بزرگی از نگرانی ها و ناراحتی خلاص بشوید 2-اگرمجموع معاملات سودده و ضررده شما که طبق چک لیست و استراتژی خودتان هست پس یعنی شما موفق هستید لطفا به تصویر بزرگتری از مسیر معامله گری خودتان نگاه کنید و ژورنال معاملاتی خودتان را نگاه کنید و آن یک معمامله منفی خود را دربین سایر معاملات خود ببینید و و بررسی کنیدکه این یک معامله منفی که طبق چک لیست بوده چقدر روی عملکرد و نتایج شما تاثیر گذار هست و آن را درکنار معاملات سودده بگذارید وتصویری که برای شما میسازد از زاویه ی بهتری می توانید ببینید این کار باعث می شود احساسات خود را کنترل کنید و هوشمندانه تر تصمیم بگیرید و ضرر های طبق چک لیست و سیستم خود را بپذیرید و روی این تعصب زیان گریزی غلبه کنید
    3-وقتی یک معامله گر دیسیپلین و تجربه ی کافی به دست بیاورد می داند که یک معامله منفی اصولی طبق یک چک لیست و استراتژی به معنای از دست دادن کل حساب معاملاتی نیست بنابراین زمان تصمیم گیری تحت تاثیر احساسات ناشی از زیان گریزی قرار نمی گیرد

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ادامه روانشناسی موفقیت 16 : تعصبات فکری و عملکرد معامله گران
    3-تعصب تایید گرفتن :
    ما به دنبال اطلاعاتی هستیم که فکر و نظر اولیه ی ما را تایید کند و نسبت به سایر اطلاعات و دیدگاه ها اصلا توجهی نداریم که این نوع جهت گیری باعث ایجاد یک تعصب می شود که یک فیلتر ایجاد میکند که وظیفه ی این فیلتر بی توجهی به اطلاعات و داده هایی که بر خلاف نظر و عقیده ی آن شخص هست این نوع تعصب در خارج از بازار و سایر جنبه های زندگی ما اتفاق میافتد پس بخشی از ذات ما انسان هاست که وقتی به چیزی باور داریم که تمام اطلاعات موجود تایید کننده ی باور ما هستند و اگر با اطلاعاتی مواجه بشویم که خلاف باور ما باشد ممکنه عصبانی بشویم و راهی برای خلاص شدن از آن اطلاعات پیدا کنیم ،حتی آن اطلاعات اگر درست باشند،مغز ما آن اطلاعات را بیهوده تلقی میکند و اصلا آن ها را ذخیره نمیکند به این طریق طرز فکر ما روی رفتار ما اثر میگذارد
    وقتی تریدر استراتژی مشخصی برای ورود به معاملاتش ندارد و به محض دیدن به چارت با کوچک ترین نشانه وارد چارت بشود مثلا یک روند نزولی می بیند که در اندیکاتورش یک دایورجنس وجود دارد که فقط با دیدن دایورجنس و بدون توجه به پرایس اکشن و بدون توجه به هیچ گزینه ای دیگه تصمیم به معامله میکند و به محض ورود به معامله خرید تریدر هیچ دیتای دیگه ای مبنی بر حرکت نزولی نمی تواند ببیند که ممکنه روند یک اصلاح باشد یا ساید بشود و بعد دوباره مارکت بریزد و فقط دنبال اطلاعاتی هست که اطلاعات اولیه یعنی پوزیشن خرید را تایید کند و چشمش نقاط عالی فروش را نمی بیند
    اصطلاحا می گویند معاماله گر با ایده اولیه معاملات خودش ازدواج کرده است
    دراین حالت تریدر در یک روند نزولی میاد و به تعداد و حجم پوزیشن های خریدش اضافه میکند که در نهایت ممکنه همه ی بالانسش را از دست بدهد طرز فکر ما می تواند بهترین دوست ما یا بدترین دشمن ما باشد
    راه حل این تعصب : اول باید بررسی کنیم که چرا معامله گران نسبت به ایده های معاملاتی خودشان متصب می شوند ؟؟؟؟ برای مثال ممکنه شخصی در حساب دمو خیلی خوب ترید میکند و بالانس خیلی خوب رشد می کند اما وقتی وارد حساب ریل می شوم همه چیز بهم میریزد یا وقتی چارت را برای کسی تحلیل میکنیم خیلی خوبه اما برای خودمان نتیجه فرق میکند که دچار تعصب فکری تایید گرفتن هستیم اصولا میگویند ما انسان ها دوست داریم در زندگیمان ،نظم و هماهنگی که دوست داریم به وجود بیاوریم و اگر چیزی مطابق برنامه ما پیش نرود سعی میکنیم آن را اصلاح کنیم و یک راه حل پیدا کنیم که دوباره نظم و هماهنگی مورد نظر خودمان را برقرار کنیم.
    پدیده ناهماهنگی شناختی : عبارت است از احساس ناخوش آیندی که از باور همزمان به دو چیز متناقض به وجود می آید برای مثال : خیلی از مردها به تصاویر بین زن و مرد باور دارند و از طرفی باور دارند که همه زن ها باید تمام کارهای خانه را انجام بدهند اینجا این پدیده ناهماهنگی شناختی ایجاد می شود ناسازگاری بین باور مردم و نحوه رفتارشان آن ها را به انجام اقداماتی به حداقل رساندن احساس ناراحتی تشویق میکند و سعی میکنند این تنش را به روش مختلفی حل کنند مثل رد کردن ،اجتناب کردن،رد کردن،خودداری از دریافت اطلاعات جدید و...وقتی معامله گر بر اساس یک دیتا وارد معامله می شود و پول واقعی خودش را درگیر آن معامله میکند یعنی احساسات شدیدی از سود کردن یا ضرر کردن را دخیل میکند حالا فرض کنید این معامله بجای اینکه وارد سود بشود وارد ضرر بشود چه اتفاقی می افتد؟؟ از طرفی معامله گر پول واقعی خودش را درگیر کرده که سود کند و این حس خوش آیند برایش هست و از طرفی می بیند معامله اش وارد ضرر شده و طبق چک لیست حالا با ضرری معقول از معامله خارج بشود یا با ضرر معقول به آن بخرد که پدیده ناهماهنگی شناختی ایجاد می شود که دو باور ایجاد می شود:
    1-باور اولیه که در این معامله باید سود کند 2- باید معامله رابا یک ضرر مشخص طبق چک لیست ببندد و ضرر را قبول کند که در این حالت ذهن تریدر برای جلوگیری از ناخوش آیندی ایجاد شده شروع میکنه به رد کردن ،اجتناب کردن،رکردن،خودداری از دریافت اطلاعات جدید که نشان می دهد باید از معامله خارج شد چه واکنشی در پی دارد؟؟؟تریدر حد ضرر خودش را جابه جا میکند و به حجم و تعداد پوزیشن های خودش درجهت پوزیشن اولیه مرتبا اضافه میکند چون دوست دارد هماهنگی و نظم دلخواه خودش را که سود کردن هست را به مارکت تحمیل کند و همش به دنبال تاییده هایی هست که معامله اول را توجیه کنه بجای اینکه بخواهد طبق چک لیست با ضرر مشخص از معامله خارج بشود
    راه حل :
    1-داشتن چک لیست و یک برنامه معاملاتی کاملا تعریف شده که روی آن مسلط باشیم
    2-بجای اینکه بیایم معاملات خود را در دو دسته ی درست و غلط قرار بدهیم باید معاملات خود را در دوسته ی سود آور و غیر سود آور دسته بندی کنیم این نکته شاید خیلی ساده باشد اما بسیار زیاد به شما می تواند کمک کنددر این حالت تمام معاملات سود آور و غیر سودآور ما که طبق چک لیست و برنامه معاملاتی ما باشند درست هستند
    3-حتما حتما و حتما سعی کنید خودتان را از نتیجه ی معاملات جدا کنید شما نتایج معملاتتان نیستید که اگر یک معامله سود آور داشتید بگید یک شخصیت عالی هستید و اگر معاملات غیر سود آورد داشتید بگید که یک انسان غیر عالی ،ضعیف یا شکست خورده هستید. نتایج معملاتتان چه سود آور و چه غیر سود آور فقط نتجه معملات هستند و اگر طبق چک لیست و سیستم معاملاتی شما باشند کاملا درست هستند
    4-تعصب فکری دنبال رو جمع شدن:
    انسان ها کلا به انطباق وجمعیت پیوستن تمایل دارند علت خیلی کار ها اینه که چون بقیه انجام دادند ما هم انجام دادیم یک معامله گر وارد معامله خرید یورو به دلار می شود نه به این خاطر که طبق چک لیست و استراتژی هست بلکه به این خاطر که دو تا از دوستانش معامله خرید انجام دادند و این فرد به استراتژی خود بی توجهی میکنه تا به تمایل خودش یعنی تمایل دنباله رو جمع بودن پاسخ مثبت بدهد
    راه حل این تعصب
    1
    -در هنگام معامله کردن هرگز به نظرات بقیه گوش ندهید از این نظرات صرفا در زمان تحقیق و تمرین استفاده بکنید نه در زمان ورود به معامله 2-یک استراتژی شخصی برای خودتان تعریف بکیند که به آن اطمینان داشته باشید یعنی (چک لیست) موقعیت هایی را معامله کنید که از قبل برای آن ها آماده شده اید باقی اطلاعات جدید فقط باعث تحریک احساس شما می شوند در نتیجه تصمیم گیری شما را مختل میکنند پس هنگام معامله کردن نگذارید احساس و اطلاعات دیگران روی شما اثر بگذارد مثلا ترید دسته جمعی از یک جهت خوبه مثلا یک مدیر داشته باشد و هر فردی فقط و فقط آن بخش مورد نظر خودش را انجام دهد و فقط یک نفر طبق اطلاعات به دست آمده و براساس یک سیستم مشخص بیاید و ترید خودش را بزند اما در ترید های دست جمعی اکثر افراد نظرات مختلفی را اصولی یا غیر اصولی و خودآگاه و ناخودآگاه وارد تصمیم گیری میکنند،دراین جا ترید دسته جمعی می تواندبسیار ضرر ده باشد
    3-اعتماد بنفس را در خود تقویت کنید : متاسفانه جامعه به ما یاد داده که همیشه دنباله رو جمع باشیم . اگر از حبابی که به خودمان ساختیم خارج بشویم و هویت خودمان را با زیر سوال بردن از دنیای اطرافمان دوباره بسازیم، متوجه می شویم خیلی از باور ها و اعتقاد ها به ما تحمیل شده ، شما هیچوقت در مورد آن باورها فکر نکردید و انتخاب نکردید
    در معامله گری داشتن دیدگاه بلند مدت خیلی مهمه اجازه ندهید تحت تاثیر اتفاقات کوتاه مدتی قرار بگیرید که به نظر میرسه برای شما پاداش کوتاه مدتی به همراه دارند
    همه ی این مواردی که به شما گفتم جزئی از طبیعت انسانی ما هستند که میخواهند ما ناراحت نشویم و حس خوبی داشته باشیم اما می بینیم که چطوری میتوانند برنامه معاملاتی ما را خراب کنند
    وقتی شما از برنامه ریزی مغزتان که مانع از سود آوری شما هستند آگاه بشوید می توانید در مورد احساسات خودتان قضاوت بهتری داشته باشید و بهترتصمیم گیری کنید
    می توانید احساسی معامله کنید یا منطقی و این سوالی هست که قبل از هر معامله باید از خودتان بپرسید؟؟؟ که پاسخ درون خود شماست.
    تبریک سال نو - تعصبات فکری و عملکرد معامله گران آکادمی ویو - YouTub
    http://e https://www.youtube.com/wat...dex=16&pp=iAQB

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    جمله ای قابل تامل:

طرز فکر شما برای انجام یک کار، همان طرز فکریست که درهمه کارها دارید
    ویرایش توسط Saman01 : 07-06-2023 در ساعت 16:02
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

M.T.z آواتار ها
    4,295 بار در 947 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 174 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به تمامی دوستان عزیزم امید وارم حالتون عالی باشه عزیزان.
    قبل از هر چیزی عبد قدیر را به تمام عزیزانی که باور و عقیده شیعی دارند تبریک میگم و بعد عذر خواهی کنم اگر در این پست احیانا غلط املایی دیدین چون دارم با موبایل می*نویسم.
    پویاامینی هستم حدود ده ماه که در انجمن شرکت کردم و از دوره پرایس شروع کردم و الآنم روی پرایسم دور چهارم فایل 26 و فول تایم تریدر هستم.
    امروز صبح بعد از گرفتن درصد سود روزانه در یک حساب ریل کوچیک بعد از انجام کار های اموزیشیم رفتم سراغ متاتریدر مجدادا تا یک نگاه به بازار بندازم و یک تحلیل هم به صورت مولتی تایم فریم از چهار ساعته کردم و حرکات بازار را مشاهده میکردم. می*دیدم که بازار چقدر عالی طبق تحلیل های پرایس اکشنیم داره حرکت می*کنه همان تحلیل هابی که الان زیاد بهشون باور ندارم با مطمعن نیستم از اون ولی 90, درصد موارد درست از آب درمیاد٫ و خیلی وسوسه شدم برای گرفتن پوزیشن.میشنیدم صدایی که از درونم میومدم که می*گفت بازار که داره طبق تحلیل تو حرکت می*کنه بیا توهم یک پوزیشن بگیر و قسمتی از این حرکت رو بگیر ومتوجه شدم که بسیار قدرت مند هست این ندای درونی.ناکهان آگاهی سراغم اومد و باعث شد که فقط بشینم این صدا رو زیر نظر بگیرم و ببینم رفتارش چجوریه چون متوجه شدم که وسوسه های بازار است و انصافا خیلی هم قوی هستن چون حس طمع رو برانگیخته میکند٫بیشتر به این رفتار ذهنم توجه کردم و داشت از هر ابزاری که داشت مثل معادل سازی قیمت ریالی سودی که میتونستم* بگیرم از این ترید و یا این که چه میزان بالانسم افزایش پیدا میکرد و.... من را وسوسه و تحت فشار میزاشت که وارد مارکت بشم*.ولی من چون اون درصد سود روزانه رو گرفته بودم ریسک نکردم و شایدم ترسیدم که همین سودی که گرفتم رو هم از دست بدم.و فقط روی یک حساب دموی 10.0000 دلاری رفتم ترید زدم و وقتی سود های بدست آمده رو دیدم دچار یک حسرت ناخواسته شدم ولی باز خوشبختانه به خودم اومدم و دیدم که این احساسات و ایجاد. افسوس ها از کجا آب میخوره.ذهنم وقتی دید که در یک روز میشه آنقدر سود کرد و معادل ریالی آن چقدر می*شود حسابی شروع کرد به یک سری سروصدا و خیال بافی در من که ببینننننن چقدر پول میشه درآورد و اون زمان بود که طاهره فریبنده بازار و بازی ذهن را بیشتر از اعماق وجودم درک کردم و دیدم که چطور میتوان در گرداب طمعی که بازار می*تونه برام درست کنه به راحتی گیر افتاد.ذهن من فقط یک روی سکه را داشت برام نشون میداد و این رو نمی*گفت که چنین و ورود هایی چقدر می*تونه خطر ناک باشه و ریسکی و کوچک ترین اشتباه می*تونه نتیجه ای برعکس داشته باشه اون زمان همین ذهنی که من رو داره الان سعی می*کنه با خودش ببره و وسوسم کنه٬ اون زمان خودش من رو سرزنش می*کنه و باعث ایجاد حس بد میشه در من.
    و خیلی دریافت های دیگه داشتم از مشاهده رفتار ذهنم و زیر نظر گرفتن اون و ممنونم از @amino عزیز بابت فایل آگاهی که من هر روز اون رو دوبار گوش میکنم.
    شاید اگر یک شخصی مثل استاد عزیز بیاد این طور ترید کنه بگیم کاملا درسته ولی برای منی که اول راهنم و نه هنوز به خودم مسلط نیستم آنچنان و نه به بازار این طرزه ترید به شدت مخرب و منع بشه چون ممکنه فرمت ذهنی من رو بهم بزند و باعث ایجاد توهمات و تصورات اشتباه و سوگیری های غلط بشه و احساس کنم که همیشه همین قدر راحته. در این زمان به ذهنم گفتم:ببین تو اصلا کار شقالقمری نکردی که بخوای به خودت مغرور بشی و فکر کنی دیگه آخرت تریدی نه ٬شاید تو اصلا به طور شانسی در زمان درست و مکان* درست وارد شدی و اصلا هم ربطی به توانایی تو نداشته باشه پس الکی برای خودت خیال بافی نکن.
    سعی کردم این طوری اون رو از خواب خرگوشی بیدار کنم تا باز بعداً برام ایجاد مشکل نکنه.
    بعد از این ها بیشتر به این پی بردم که صبر و آرامش و خونسردی و متانت و خویشتن داری چقدررررر می*تونه باعث افزایش طول عمر کار مابشه و چقدر آهسته و پیوسته حرکت کردن می*تونه مارو در سلامت نگه دارد.شاید همچنین مواقعی مساعل مالی و ... مارو وسوسه کند برای همچین رفتار هایی ولی باید واقعا روی خودمون و اگاهیمون کار کنیم.
    واقعا میگم* تکنیکال اصلا چیز زیاد سختی نیست ولی تغییر شخصیتمون و ایجاد یک ذهنیت سالم و درست و ساختن یک شخصیت حرفه ای و تریدری چقدر می*تونه سخت و طاقت فرسا باشه چون باید جلوی خودت رو بگیری و سخت ترین جنگ٫جنک با خودمون هست .
    این رفتار کردن در مارکت برای یک شخصی تازه واردی مثل من مثل این میمونه که یک خمیر رو بدون این که زمان کافی بدی به اون تا برسد٫ بزارید در تنور تا پخته بشه.میتونید تصورش رو کنید که چه نونی از تنور بیرون میاد ٫یا سوخته یا خمیر و فطیر
    Screenshot_2023-07-07-02-16-54-912_net.metaquotes.metatrader5.jpg

پس باید دقیق مثل اون قرمه سبزی مامان پز (خاک پای همه مادران جهان) باشیم که خیلی آروم و آهسته میپزه و جامیوفته و به خودم دلخوشی و وعده دادم که می*رسی به لول استاد و این طور ترید کردن ولی تا قبل از اون طوری رفتار کن تا اون زمان بتونی زنده بمونی و باشی در مارکت.
    و یکی از سخت ترین کارها اینه که الان زیاد پول درنیارم و بیشتر روی اموزشم خودم وقت و انرژی بزارم پول درآوردن زیاد هم به موقعش
    این تجربه من بود که میدونم همه ی شما عزیزان آن را تجربه کردین و درک میکنید فقط خواستم یک یادآوری کنم و برای دوستان عزیز تازه وارد یک تجربه باشه.

تشکر ویژه از دوستان عزیزی که من رو همیشه یاری کردن و از راهنمایی خوبشون بنده رو مستفیض کردند.
    @Ali97 @Erfanalk @Brian
    @benxa
    ویرایش توسط M.T.z : 07-07-2023 در ساعت 03:45
    E-mail: [email protected]
    Instagram: MTz_trader

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.T.z نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان عزیزم امید وارم حالتون عالی باشه عزیزان.
    قبل از هر چیزی عبد قدیر را به تمام عزیزانی که باور و عقیده شیعی دارند تبریک میگم و بعد عذر خواهی کنم اگر در این پست احیانا غلط املایی دیدین چون دارم با موبایل می*نویسم.
    پویاامینی هستم حدود ده ماه که در انجمن شرکت کردم و از دوره پرایس شروع کردم و الآنم روی پرایسم دور چهارم فایل 26 و فول تایم تریدر هستم.
    امروز صبح بعد از گرفتن درصد سود روزانه در یک حساب ریل کوچیک بعد از انجام کار های اموزیشیم رفتم سراغ متاتریدر مجدادا تا یک نگاه به بازار بندازم و یک تحلیل هم به صورت مولتی تایم فریم از چهار ساعته کردم و حرکات بازار را مشاهده میکردم. می*دیدم که بازار چقدر عالی طبق تحلیل های پرایس اکشنیم داره حرکت می*کنه همان تحلیل هابی که الان زیاد بهشون باور ندارم با مطمعن نیستم از اون ولی 90, درصد موارد درست از آب درمیاد٫ و خیلی وسوسه شدم برای گرفتن پوزیشن.میشنیدم صدایی که از درونم میومدم که می*گفت بازار که داره طبق تحلیل تو حرکت می*کنه بیا توهم یک پوزیشن بگیر و قسمتی از این حرکت رو بگیر ومتوجه شدم که بسیار قدرت مند هست این ندای درونی.ناکهان آگاهی سراغم اومد و باعث شد که فقط بشینم این صدا رو زیر نظر بگیرم و ببینم رفتارش چجوریه چون متوجه شدم که وسوسه های بازار است و انصافا خیلی هم قوی هستن چون حس طمع رو برانگیخته میکند٫بیشتر به این رفتار ذهنم توجه کردم و داشت از هر ابزاری که داشت مثل معادل سازی قیمت ریالی سودی که میتونستم* بگیرم از این ترید و یا این که چه میزان بالانسم افزایش پیدا میکرد و.... من را وسوسه و تحت فشار میزاشت که وارد مارکت بشم*.ولی من چون اون درصد سود روزانه رو گرفته بودم ریسک نکردم و شایدم ترسیدم که همین سودی که گرفتم رو هم از دست بدم.و فقط روی یک حساب دموی 10.0000 دلاری رفتم ترید زدم و وقتی سود های بدست آمده رو دیدم دچار یک حسرت ناخواسته شدم ولی باز خوشبختانه به خودم اومدم و دیدم که این احساسات و ایجاد. افسوس ها از کجا آب میخوره.ذهنم وقتی دید که در یک روز میشه آنقدر سود کرد و معادل ریالی آن چقدر می*شود حسابی شروع کرد به یک سری سروصدا و خیال بافی در من که ببینننننن چقدر پول میشه درآورد و اون زمان بود که طاهره فریبنده بازار و بازی ذهن را بیشتر از اعماق وجودم درک کردم و دیدم که چطور میتوان در گرداب طمعی که بازار می*تونه برام درست کنه به راحتی گیر افتاد.ذهن من فقط یک روی سکه را داشت برام نشون میداد و این رو نمی*گفت که چنین و ورود هایی چقدر می*تونه خطر ناک باشه و ریسکی و کوچک ترین اشتباه می*تونه نتیجه ای برعکس داشته باشه اون زمان همین ذهنی که من رو داره الان سعی می*کنه با خودش ببره و وسوسم کنه٬ اون زمان خودش من رو سرزنش می*کنه و باعث ایجاد حس بد میشه در من.
    و خیلی دریافت های دیگه داشتم از مشاهده رفتار ذهنم و زیر نظر گرفتن اون و ممنونم از @amino عزیز بابت فایل آگاهی که من هر روز اون رو دوبار گوش میکنم.
    شاید اگر یک شخصی مثل استاد عزیز بیاد این طور ترید کنه بگیم کاملا درسته ولی برای منی که اول راهنم و نه هنوز به خودم مسلط نیستم آنچنان و نه به بازار این طرزه ترید به شدت مخرب و منع بشه چون ممکنه فرمت ذهنی من رو بهم بزند و باعث ایجاد توهمات و تصورات اشتباه و سوگیری های غلط بشه و احساس کنم که همیشه همین قدر راحته. در این زمان به ذهنم گفتم:ببین تو اصلا کار شقالقمری نکردی که بخوای به خودت مغرور بشی و فکر کنی دیگه آخرت تریدی نه ٬شاید تو اصلا به طور شانسی در زمان درست و مکان* درست وارد شدی و اصلا هم ربطی به توانایی تو نداشته باشه پس الکی برای خودت خیال بافی نکن.
    سعی کردم این طوری اون رو از خواب خرگوشی بیدار کنم تا باز بعداً برام ایجاد مشکل نکنه.
    بعد از این ها بیشتر به این پی بردم که صبر و آرامش و خونسردی و متانت و خویشتن داری چقدررررر می*تونه باعث افزایش طول عمر کار مابشه و چقدر آهسته و پیوسته حرکت کردن می*تونه مارو در سلامت نگه دارد.شاید همچنین مواقعی مساعل مالی و ... مارو وسوسه کند برای همچین رفتار هایی ولی باید واقعا روی خودمون و اگاهیمون کار کنیم.
    واقعا میگم* تکنیکال اصلا چیز زیاد سختی نیست ولی تغییر شخصیتمون و ایجاد یک ذهنیت سالم و درست و ساختن یک شخصیت حرفه ای و تریدری چقدر می*تونه سخت و طاقت فرسا باشه چون باید جلوی خودت رو بگیری و سخت ترین جنگ٫جنک با خودمون هست .
    این رفتار کردن در مارکت برای یک شخصی تازه واردی مثل من مثل این میمونه که یک خمیر رو بدون این که زمان کافی بدی به اون تا برسد٫ بزارید در تنور تا پخته بشه.میتونید تصورش رو کنید که چه نونی از تنور بیرون میاد ٫یا سوخته یا خمیر و فطیر
    Screenshot_2023-07-07-02-16-54-912_net.metaquotes.metatrader5.jpg

پس باید دقیق مثل اون قرمه سبزی مامان پز (خاک پای همه مادران جهان) باشیم که خیلی آروم و آهسته میپزه و جامیوفته و به خودم دلخوشی و وعده دادم که می*رسی به لول استاد و این طور ترید کردن ولی تا قبل از اون طوری رفتار کن تا اون زمان بتونی زنده بمونی و باشی در مارکت.
    و یکی از سخت ترین کارها اینه که الان زیاد پول درنیارم و بیشتر روی اموزشم خودم وقت و انرژی بزارم پول درآوردن زیاد هم به موقعش
    این تجربه من بود که میدونم همه ی شما عزیزان آن را تجربه کردین و درک میکنید فقط خواستم یک یادآوری کنم و برای دوستان عزیز تازه وارد یک تجربه باشه.

تشکر ویژه از دوستان عزیزی که من رو همیشه یاری کردن و از راهنمایی خوبشون بنده رو مستفیض کردند.
    @Ali97 @Erfanalk @Brian
    @benxa
    سلام و وقتتون بخیر پویا جان
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم ازت بابت اشتراک گزاری تجربیاتت
    نظر و یک تجربه شخصی :
    با شروع حساب ریل تازه هنوز بخش اصلی آموزش شروع میشه که تغییر خودمون هست و سرعت تغییر و پیشرفت بسیار آرام و کند هست و انقدری که به چشم نمیاد و زمان زیادی میبره ، چون تغییرات از درون داره شکل میگیره
    یک مربی دارم تو ورزش که داشت آمادمون میکرد برا مسابقات چند روز آینده تو تهران ، اونروز که داشتیم مبارزه آزمایشی میکردیم هر مرحله مبارزمون 2 دقیقه بود ، رسیدیم که به یک دقیقه داد زد که تازه الان مسابقه شروع شد و اونی که قدرت بدنی داشته باشه و تمرکز و مدیریت روی تنفسش میتونه این 1 دقیقه بعدی رو دووم بیاره و مبارزه کنه و نتیجه رو عوض کنه ، دقیقا مثل همین دوره فارکس تازه با وارد شدن به حساب ریل بازی شروع میشه و اینجاست که بالای 80% دوستان از دور و میدان خارج میشن و نهایتا 20% باقی میمونند و اون هم اونهایی هستند که پشتکار و اراده و انگیزه و اشتیاق و چرایی بسیار بالایی دارن و جا نمیزنند و با قدرت ادامه میدند و خودششون و مسیرهای عصبیشون رو تغییر میدند تا سود مستمر بگیرند از بازار
    پس با قدرت ادامه میدیم دوست من
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,180 بار در 1,623 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر پویا جان
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم ازت بابت اشتراک گزاری تجربیاتت
    نظر و یک تجربه شخصی :
    با شروع حساب ریل تازه هنوز بخش اصلی آموزش شروع میشه که تغییر خودمون هست و سرعت تغییر و پیشرفت بسیار آرام و کند هست و انقدری که به چشم نمیاد و زمان زیادی میبره ، چون تغییرات از درون داره شکل میگیره
    یک مربی دارم تو ورزش که داشت آمادمون میکرد برا مسابقات چند روز آینده تو تهران ، اونروز که داشتیم مبارزه آزمایشی میکردیم هر مرحله مبارزمون 2 دقیقه بود ، رسیدیم که به یک دقیقه داد زد که تازه الان مسابقه شروع شد و اونی که قدرت بدنی داشته باشه و تمرکز و مدیریت روی تنفسش میتونه این 1 دقیقه بعدی رو دووم بیاره و مبارزه کنه و نتیجه رو عوض کنه ، دقیقا مثل همین دوره فارکس تازه با وارد شدن به حساب ریل بازی شروع میشه و اینجاست که بالای 80% دوستان از دور و میدان خارج میشن و نهایتا 20% باقی میمونند و اون هم اونهایی هستند که پشتکار و اراده و انگیزه و اشتیاق و چرایی بسیار بالایی دارن و جا نمیزنند و با قدرت ادامه میدند و خودششون و مسیرهای عصبیشون رو تغییر میدند تا سود مستمر بگیرند از بازار
    پس با قدرت ادامه میدیم دوست من
    سلام علی جان
    شما چه زمان طول کشید که در حساب دمو به سود اوری مستمر برسید؟؟
    ببنید من در حساب دمو نزدیک چندین ماه هستش دارم ترید میکنم و اصلا حکم دمو برای نداره چون خیلی برام مهم هستش این حساب و متوجه تغیرات و پیشرفت های جزعی که میگید میشم
    برام سواله که اگه قراره من در حساب ریل باز به مشکل جدید بخورم خب اصلا برای چی در دمو تمرین کنم؟؟همین الان ریل کار کنم تا مشکلات روانشناسی خودشون رو نشون بدن تهایتش دیگ کال شدنه دیگ
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    موقعیت:دور چهارم (دور سوم تمرین)
    با سلام خدمت دوستان عزیزم.
    تلفیق یک مقاله روانشانسی و قانون اول جناب آقای اندروز :

من دور دوم خواندن مقاله ها هستم،و به این مقاله که رسیدم خیلی واسم جالب بود که احساسات،طمع،یا هر چیزی که مخوایم اسمش رو بزاریم ،چطور این دانشجوهارو از سود 60درصدی باز،داشت.
    توی این مقاله که پیشنهاد میکنم بخونید میگه قطعا 60%پیروز هستید و 40%درصد بازنده،پس با این حساب برآیند در نهایت به نفع ما و با سود بسته خواهد شد.
    پرتاب سکه و موفقیت در بازار فارکس و سرمایه*گذاری

حالا اگر فرض رو براین بگیریم:
    اگر ما بیایم و قانون اول جناب آقای آقای اندروز رو که میگه در 80%مواقع قیمت به خط میانه برمیگرده رو دخیل کنیم چه برایندی برای ما داره؟در حالی که این آمار رو جدا از اینکه خودمون هم بدست آوردیم،جناب آقای اندروز هم بدست آورده و در مطالب آموزشی ایشون داره منتقل میشه،پس دارای اعتبار بسیار بالایی میباشد.

پس در مقابل پرتاب سکه ای که 60% قطعا سودآور بود،در اینجا ما سیستمی داریم که 80% سود آور است.

به نظرم همین میتونه یک سیستم 80% سود ده باشه
    پ.ن:صرفا جهت تلفیق موارد آموزشی،و به هم مربوط کردن آن*ها بود.
    ویرایش توسط shahab0905 : 07-14-2023 در ساعت 21:59
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام علی جان
    شما چه زمان طول کشید که در حساب دمو به سود اوری مستمر برسید؟؟
    ببنید من در حساب دمو نزدیک چندین ماه هستش دارم ترید میکنم و اصلا حکم دمو برای نداره چون خیلی برام مهم هستش این حساب و متوجه تغیرات و پیشرفت های جزعی که میگید میشم
    برام سواله که اگه قراره من در حساب ریل باز به مشکل جدید بخورم خب اصلا برای چی در دمو تمرین کنم؟؟همین الان ریل کار کنم تا مشکلات روانشناسی خودشون رو نشون بدن تهایتش دیگ کال شدنه دیگ
    سلام و وقتتون بخیر جناب جعفری
    باور دارم که عالی هستید
    ابولفضل جان هر مرحله ای از اموزش که استاد طراحی کردند پله هایی هست که باید یکی یکی طی بشه تا ددر نهایت برسه به اون مقصد نهایی
    شما فرض کنید آموزش خلبانی میبینید ، آیا از همون ابتدا بعد از دریافت اطلاعات آموزشی میرید و پشت یک هواپیمای واقعی میشینید و میگید یا پرواز میکنم یا در نهایت سقوط میکنم
    هر مرحله از آموزش این دوره ای که استاد طراحی کردند باید طی بشه و اگر یکی جا مونده باشه عین همون کف و سقفهایی که قیمت به هم نمیرسه و گپ ایجاد میشه و در آینده پر میشه تریدر هم باید برگرده و اون مرحله رو طی کنه
    در حساب دمو شما تازه دارید با بازار و حجم و مدیریت سرمایه و چک لیست آشنایی پیدا میکنید و اوکیشون میکنید و بار روانی روتون نیست که مشکلات و موارد بعدی بروز کنه و وقتی در اون مرحله به موفقیت رسیدید باورتون میشه و ایمان میارید که اطلاعات دوره اوکی هست و سیستمهای ارایه شده سود ده حالا بعد این وارد مرحله حساب ریل میشید و خودتونید و خودتون و باید بشینید مرحله به مرحله و یکی یکی سنگهاتونو باهم وا بکنید (اخلاق و رفتار و عادات و باورها و ترس و طمع و امید و ارزو و......)
    حالا شما اگر در مرحله دمو اوکی نشده باشید و اومده باشید رو ریل اولین ضربه ای که میتونه براتون باشه اینه که اگر تو ریل موفق نشید و به مشکل بربخورید دوره آموزشی و اطلاعات و .... رو مقصر میدونید و در یک چرخه باطل گیر میکنید و بعد دوباره میرید یک دوره دیگه شرکت میکنید و روز از نو و روزی از نو ، اما اگر مرحله دمو رو اصولی رد کرده باشید و نتایجتون رو دیده باشید و ایمان داشته باشید به سیستم و چک لیستتون وارد ریل که شدید و به مشکل برخوردید انقدر آگاهی دارید که همه چیز اوکی هست این شما وکار با پول واقعی و هیجانات و روانشناسی هست که اوکی نیست و نمیتونید تو ریل موفق عمل کنید ، پس با قدرت دوم میارید و رو خودتون کار میکنید و در نهایت همه چیز اوکی میشه و در ریل به سود دهی میرسید
    مورد بعدی اگر از ابتدا با ریل شروع کنید ناخودآگاه توجه و تمرکزتون روی سود کردن و زیان نکردن خواهد بود و این باعث میشه نتونید اطلاعات دریافتی رو پیاده کنید و در کل فرایند محور باشید
    مورد بعدی اینه که الان نوشتنش خیلی راحته براتون که نهایتا حساب کال میشه ، ولی مشکل صلی بعد اونه نه خود کال شدن و از دست دادن بون ، چون آسیبی که میبینید و ترسهایی که درونتون به وجود میاد و سوگیریهای ذهنی که درونتون شکل میگیره شاید ماهها و یا سالها طول بکشه که از ذهنتون پاک بشه و اجازه بدید پوزیشنهاتون تیپی بخورند و بدون ترس معامله کنید
    اینها نظرات و تجربیات شخص من بود و امیدوارم مفید باشه براتون
    بازم اگر دوست داشتین یک حساب ریل به اندازه ای که سود و زیانش براتون تاثیر نداشته باشه باز کنید و با اون هم امتحان کنید این مسیر رو و این رو هم استاد به دوستانی گفتند که عجله داشتند تو ریل کار کنند و میگفتند دمو حس و حال معامله واقعی رو نداره
    ویرایش توسط Ali97 : 07-08-2023 در ساعت 19:58
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

501 بار در 110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب جعفری
    باور دارم که عالی هستید
    ابولفضل جان هر مرحله ای از اموزش که استاد طراحی کردند پله هایی هست که باید یکی یکی طی بشه تا ددر نهایت برسه به اون مقصد نهایی
    شما فرض کنید آموزش خلبانی میبینید ، آیا از همون ابتدا بعد از دریافت اطلاعات آموزشی میرید و پشت یک هواپیمای واقعی میشینید و میگید یا پرواز میکنم یا در نهایت سقوط میکنم
    هر مرحله از آموزش این دوره ای که استاد طراحی کردند باید طی بشه و اگر یکی جا مونده باشه عین همون کف و سقفهایی که قیمت به هم نمیرسه و گپ ایجاد میشه و در آینده پر میشه تریدر هم باید برگرده و اون مرحله رو طی کنه
    در حساب دمو شما تازه دارید با بازار و حجم و مدیریت سرمایه و چک لیست آشنایی پیدا میکنید و اوکیشون میکنید و بار روانی روتون نیست که مشکلات و موارد بعدی بروز کنه و وقتی در اون مرحله به موفقیت رسیدید باورتون میشه و ایمان میارید که اطلاعات دوره اوکی هست و سیستمهای ارایه شده سود ده حالا بعد این وارد مرحله حساب ریل میشید و خودتونید و خودتون و باید بشینید مرحله به مرحله و یکی یکی سنگهاتونو باهم وا بکنید (اخلاق و رفتار و عادات و باورها و ترس و طمع و امید و ارزو و......)
    حالا شما اگر در مرحله دمو اوکی نشده باشید و اومده باشید رو ریل اولین ضربه ای که میتونه براتون باشه اینه که اگر تو ریل موفق نشید و به مشکل بربخورید دوره آموزشی و اطلاعات و .... رو مقصر میدونید و در یک چرخه باطل گیر میکنید و بعد دوباره میرید یک دوره دیگه شرکت میکنید و روز از نو و روزی از نو ، اما اگر مرحله دمو رو اصولی رد کرده باشید و نتایجتون رو دیده باشید و ایمان داشته باشید به سیستم و چک لیستتون وارد ریل که شدید و به مشکل برخوردید انقدر آگاهی دارید که همه چیز اوکی هست این شما وکار با پول واقعی و هیجانات و روانشناسی هست که اوکی نیست و نمیتونید تو ریل موفق عمل کنید ، پس با قدرت دوم میارید و رو خودتون کار میکنید و در نهایت همه چیز اوکی میشه و در ریل به سود دهی میرسید
    مورد بعدی اگر از ابتدا با ریل شروع کنید ناخودآگاه توجه و تمرکزتون روی سود کردن و زیان نکردن خواهد بود و این باعث میشه نتونید اطلاعات دریافتی رو پیاده کنید و در کل فرایند محور باشید
    مورد بعدی اینه که الان نوشتنش خیلی راحته براتون که نهایتا حساب کال میشه ، ولی مشکل صلی بعد اونه نه خود کال شدن و از دست دادن بون ، چون آسیبی که میبینید و ترسهایی که درونتون به وجود میاد و سوگیریهای ذهنی که درونتون شکل میگیره شاید ماهها و یا سالها طول بکشه که از ذهنتون پاک بشه و اجازه بدید پوزیشنهاتون تیپی بخورند و بدون ترس معامله کنید
    اینها نظرات و تجربیات شخص من بود و امیدوارم مفید باشه براتون
    بازم اگر دوست داشتین یک حساب ریل به اندازه ای که سود و زیانش براتون تاثیر نداشته باشه باز کنید و با اون هم امتحان کنید این مسیر رو و این رو هم استاد به دوستانی گفتند که عجله داشتند تو ریل کار کنند و میگفتند دمو حس و حال معامله واقعی رو نداره

سلام علی جان خسته نباشی
    ببینید من الان یک سالی هست تو ریل دارم کار میکنم و همیشه حساب هام را تا حدود 200-250 درصد رشد میدم بعد برداشت میزنم حساب رو میبندم و میرم برای باز کردن یه حساب دیگه. دلیل اصلیش هم اینه که من میخوام روی روانشناسی خودم و بوجود آوردن عادتهای موفق در زمان ترید کار کنم برا همین حساب ها رو میبندم و حساب جدید ایجاد میکنم.
    الان من دارم روی این کار میکنم که بتونم روزی فقط دو تا پوزیشن باز کنم.حالا با سود یا ضرر بسته شد مهم نیست مهم اینه که بتونم روی خودم کار کنم که روزی دوتا پوزیشن بیشتر نزنم. ( کنترل حس طمع).
    ببخشید طولانی شد.
    یه سوال داشتم خدمتت.
    میخواستم تجربه خودت رو توی حساب ریل البته اگه اشکالی نداره بدونم.اینکه برنامه هدف چجوریه؟ روزی چند تا ترید میزنید؟
    اگه حساب رفت تو ضرر تا چند درصد حساب تو ضرر باشه معامله رو میبندین و این سوالات؟
    البته اینا همه مسائل شخصی هستن ولی خب اگه براتون اوکی هست ممنون میشم ما هم بدونیم. قطعا میتونه کمک باشه برای دیگر دوستان. @Ali97

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از alireza1983 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,970 بار در 1,127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 443 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    روانشناسی موفقیت 14 : بررسی چارت یورو به دلار و ترید
    روانشناسی موفقیت 15 : ذهن معامله گر موفق

معامله گر موفق چطوری فکر میکنند و رویکردشان در مواجه با چارت به چه شکل هست و ریشه ی آن از کجاست؟؟
    نوع نگاه معامله گران به چارت :
    1-چارت را همان جوری هست که می بینن 2-چارت همان جوری میبینن که دوست دارند باشه
    زمانی که میخواهیم تصمیماتی مهمی بگیریم که احساسات ما را درگیر میکند، بیشترین عاملی که منجر به تصمیم گیری ما می شود نوع رویکرد و دیتاهایی هست که از قبل در ذهن ما شکل گرفته نه دانش ما
    شاید وقتی یک معامله گر موفق دیده باشید شاید از خودتان بپرسید چقدر خوب می بیند و چجور از دو طرف معامله باز میکند و چقدر همه جوانب را می سنجد که دلیل اینکه چارت را همان جوری هست که می بینن نه همان جوری که دوست دارند باشه
    خصلت ها و عادت های معامله گر موفق :
    1-طرز فکر و نوع رویکرد در برخورد با مسائل: طرز فکر بدون قضاوت دارند و همه چیز را بدون فیلتر های ذهنی قبلیشان شناسایی میکنند همان ذهن خالی که قبلا گفته شده که تریدر ها با چارت نمی جنگند بلکه چارت را ساده و همانطوری که هست می بینند و شناسایی میکنند
    2-خودشان را گول نمی زنند راحت ترین شخصی که انسان می تواند آن را گول بیزند خودش هست و تریدهایی که چارت را همان جوری که دوست دارند ببینند خیلی راحت خودشان را گول می زنند و به خودش اجازه نمی دهند که چارت را همان جوری که هست ببینند
    دو تریدر در نظر بگیرید که هر دو آموزش تکنیکال دیدند و بررسی کردند و وین ریت مشخصی از سیستمشان دارند و هر دو چک لیست دارند که در دمو ترید زدند و در دمو مجموع ترید هاشون باعث افزایش بالانس شده است و وارد حساب ریل می شوند و حساب ریل یک چیز اضافه می شود احساس تریدر نسبت به پول واقعی و اینجا که احساس ایجاد می شود تفاوت بین این دو تریدر ایجاد می شود که یکی در دسته اول و دیگری در دسته دوم قرار میگیرد
    تریدر دسته اول وارد یک پوزیشن می شود مثلا خرید می زند که دقیقا طبق چک لیست ورود کرده و منطقه خروج را تعیین میکند و طبق مدیریت سرمایه ی شخصی مقداری بالانس را درگیر میکندو منطقه حد سود و حد ضرر را تعیین میکند و قیمت کمی میاد توی سود و برمیگردد به منطقه حدضرر تریدر می ترسد و تریدر دوباره بررسی میکند و میزاره حد ضرر بخورد و بعد خوردن حد ضرر دوباره بررسی میکند و می بیند شرایط مارکت نزولی شده و در منطقه مناسبی وارد پوزیشن می شود و ضرر برمیگردد و سود هم میکند
    تریدر دسته دوم وارد یک پوزیشن می شود مثلا خرید می زند که دقیقا طبق چک لیست ورود کرده و منطقه خروج را تعیین میکند و طبق مدیریت سرمایه ی شخصی مقداری بالانس را درگیر میکندو منطقه حد سود و حد ضرر را تعیین میکند و قیمت کمی میاد توی سود و برمیگردد به منطقه حدضرر تریدر می رسد و دیگه تریدر تغییر روند مارکت را نمی بیند و حد ضرر را جابه جا میکند و یا اگر منطقه خروج دارد از پوزیشن خارج نمی شود و به حجم در خرید اضافه میکند و قیمت دوباره میریزد و دوباره حجم خرید اضافه میکند و کاملا احساسی عمل میکند و وقتی حساب از دست رفت به خود می آید تازه چشمش باز می شود و درگیر با پول واقعی در مارکت از دست رفته دوباره چارت را نگاه میکند و موقیعت های سل را به خوبی میبیند
    علت عملکرد دسته دوم : دانستن کافی نیست
    ما با دانستن اینکه چجوری ترید بزینم نمی توانیم وارد دسته ی تریدرهای موفق بشویم (ما با داشتن علم در یک زمینه نمی توانیم موفق بشویم)آن چیزی که باعث عدم موفقیت تریدرها در مارکت و بخصوص حساب ریل می شود از یک جایی دیگه ندانستن نیست (محدودیت دانش نیست) بلکه به خاطر رویکرد اشتباه تریدر هاست ،تریدر ها برای اینکه موفق بشوند علاوه بر دانش باید یک تغییر رفتاری در خودشان ایجاد کنند و یک رویکردی را در خودشان تغییر بدهند
    تغییر رویکرد
    رویکرد شخصی هر شخصی تحت تاثیر تجربیات شخص هست که این تجربیات سازنده ی انتظارات و باور های آن شخص هست که انتظارات و باور های آن شخص سازنده ی جهت ذهنی شخص در برخورد با مسائل هست که این تجربیات می تواند فیزیکی یا ذهنی یا فکری و عملی باشند
    هر شخصی به دلیل تجربیات و تاریخچه ی فردی خودش به کسی که امروز هست تبدیل شده است که این تاریخچه و تجربیات در واقع منبع باور ها و فرضیات و ارزش های آن شخص است در حالی که شما در طول عمر خودتان تجربه های مختلفی را زندگی میکنید همزمان فرضیات و ارزش ها ،باور ها و حس های شما در جهت تجربه های که داشتید بیشتر می شود علت اصلی رویکرد اصلی ما در معاملات جایی خارج از چارت یعنی درون ما هست
    تریدرهای موفق چارت را همانطوری که هست می بینند و همانطوری که هست بررسی میکنند و تریدرهای ناموفق اونجوری که دوست دارند خودشان ببینند بررسی میکنند و تحلیل میکنند اگر خیلی خوب برررسی کنیم میبینیم که این نوع رویکرد فکری از قبل در زندگی و ذهن ما به وجود آمده است و الان به این شکل خودشو در معاملات ما نشان میدهد
    اگر ما بیاییم و وضعیت زندگی خود را خوب بررسی کنیم می بینیم که جز یکی از این دو دسته هستیم مثلا ما در یک جمعی مهمونی هستیم و وضعیتمان جوری هست که باید سر شب بخوابیم ولی فکر میکنیم که اگر زودتر ازجمع خارج بشویم و بخواهیم برویم ممکنه از آن جمع ترد بشویم و دیگه توی آن جمع نرویم و بگیم ممکنه چجور درمورد ما فکر کنند (مگه با ما خوش نمیگذره،چقدر لوس و بچه ننه ای ؟؟،یک شب که هزار شب نمیشه و....)اینجا وضعیتمان را همانجوری که هست بررسی نمیکنیم اینکه الان باید بریم خانه استراحت کنیم تا به کارمان برسیم اما به علت کشمکش ذهنی که گفته شد جمع را ترک نکنیم و فردا به کارمان نمی رسیم و احساس خیلی بدتری سراغمان بیاد و یک رویکرد فکری به سمتمان بیاید
    مثلا اتاقمان نا منظم و کثیف هست و وضعیت را آنطور که هست نمی بینیم بلکه آنطور که دوست داریم میبینیم و میگیم ما انسان های خلاق اینجوری هستیم و میگیم هر انسان خلاقی می بینیم ،اتاق آن بهم ریخته هست اما در صورتی که اگر چیزی که هست ببنیم متوجه می شویم ذهنمان بهم ریخته هست و تنبل هستیم و به این وضعیت عادت کردیم و دوست نداریم ببینم
    مثلا ما برای وضع مالیمان تلاش نمیکنیم و بگیم درسته که ما وضع مالی خوبی نداریم اما شخصیت و کرامت انسانی خودم را حفظ کردم درصورتی که بهتره برویم و یک مهارت یاد بگیریم تا بتوانیم وضعیت مالی خوبی داشته باشیم
    ما وقتی در زندگی خودمان چیزها را اونجوری که هستن نمی بینیم و بررسی نمیکنیم وقتی وارد مارکت می شویم (در زمان معامله گری) چارت را همانجوری که هست نمی توانیم ببینم و مرتب استدلال می آوریم که چارت همانجوری که ما میخواهیم باید باشد چرا ؟؟؟چون در زندگی ما در موقعیت مختلف بجای اینکه موقعیت ها را همانجوری که هستند بیاییم بررسی کنیم سریع جلوی واقعیت را میگیریم که حس ناراحت کننده ای به ما دست ندهد این همان جا هست که ما خیلی راحت خودمان را گول میزنم که خیلی از واقعیت ها دردناک هست و سریع استدلال می آوریم ما نمی خواهیم با خود واقعیمون روبه رو بشویم و همانجوری که هستیم مواجه بشویم و برای همین سعی میکنیم تصویری که از خودمان دوست داریم را بسازیم و این اصل ماجرا هست که چرا چارت را همانطور که هست نمی بینیم و جوری که دوست داریم می بینیم
    اگر میخواهید به چک لیست پایبند باشید و چارت را همانجوری که هست ببینید و اگر میخواهین در معامله گری موفق بشوید باید رویکرد خودتان را معامله گری افزایش بدهید بروید و در زندگی تمام موقعیت های خودتان را بررسی کنید آیا دوست دارید تصویری که از موقعیت در ذهنتان هست ببینید یا همانطوری که موقعیت ها هستند می بیند و سعی می کنید بهتر بشوید
    ذهن معامله گران موفق چگونه عمل می کند؟ - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=4nZE...dex=15&pp=iAQB
    سلام سلام
    بسیار لطف کردید بابت پست
    معامله گری تماما و 100% روان شناسی ست.
    زمانی که به فرآیند فکر کردن ت پی بردید، باااااید آنها را اصلاح کنید.دنبال کردن و زیر نظر گرفتن عملکرد و نحوه انجام معاملات برای تحقق های پیشرفت های آینده بسیاااار ضروری ست.
    ویرایش توسط wolflord : 07-09-2023 در ساعت 12:40

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 34 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع