صفحه 286 از 556 نخستنخست ... 186236276284285286287288296336386 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,851 به 2,860 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط emiro نمایش پست ها
    سلام دوستان حالتون چطوره

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    967 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوش باشع
    این مسله رو با یک تمرین میدم اگر دوس داشتین انجام بدین برای درک بیشتر
    تجربه خود من هست اگر دوست داشتین امتحان کنین
    رو فرش اتاق کلی خرده ریزه بود که نیاز بود جارو برقی شه من کم کاری کردم و دیدم آخر وقت شد و تایم خواب رسیده قبل اینکه بخوابم تصمیم گرفتم جارو بزنم بعد برم بخوابم رفتم سراغ اقدام و عملکرد ب اینکار
    تو همین حین متوجه شدم که من اصلا دیگه فکر خاصی نکردمو مسله اقدام رو در عمل آوردم نه در افکار و خیلی راحتم جارو شد رفت جمغ کردم خوابیدم ... مسله دیگه این بود من اصلا ب جمع نشدن فکر نمیکردم و وای چرا تموم نمیشه اصلا وای حالا کی بخوابم ؟ و همچین فرمت های اضطرابی چون ایمان داشتم ب کارم و عملمکرد کارامدم امیدوارم براتون مفید واقع شه
    این کارو ب عمد مثله یه تمرین قبل خواب موقع خستگی شدید انجام بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط alims57 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    یک سوالی داشتم ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه
    یک مشکلی که از ابتدا من داشتم در هر رشته ای بحث اعتماد به نفس یا عزت نفس هستش
    همیشه یک ترسی از خراب کردن یا نتونستن یا نشدن در وجود من با من بوده مثلا اگه بخام به این فکر کنم روزی میلیاردر بشم یک ترسی هست که نکنه نتونم

افراد موفق مثل ایلان ماسک رو که میبینی یک خصوصیت بارزی که داشتن این بوده که اعتماد زیادی به خودشون داشتن و می گفتن من میتونم انجامش بدم

چطوری عمیقا این باور و در وجودم ایجاد کنم ؟ من خیلی جاها موفق بودم و همه میگفتن وای چقدر تو خوب میشی در اینده فلان میشی ... اما هیچوقت خودم اینو باور نکردم و این ترس کاملا منو عقب انداخت و الان در معامله گری کاملا به چشم میاد و حسم میگه تو نمیتونی یا ممکنه نتونی
    در همه جنبه های زندگیم این نمایانه مثلا در بحث رابطه داشتن با کسی این حس که اگه عاشقش نباشی واقعا چی ؟!

@amino
    ویرایش توسط emiro : 12-21-2022 در ساعت 19:50

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

1,235 بار در 441 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز امیدوارم حال دل همتون خوب باشه
    من سیگار میکشم دوستان و این کار احساس میکنم دارع به من اسیبمیزنه به نظر من ادمی که تریدر میخاد بشه نباید سیگار حالا یا ر دود دیگه ای بکشه
    و از دیروز به صورت یهویی یه تصمیم گرفتم از اونجایی که من به ترید علاقه خیلی زیادی دارم و میخام یه تریدر خیلی موفق شم در کناشم باید لایف استایل خوبی داشته باشم
    یکی از پارامترام ترک سیگار و اینجا امروز خودمو به چالش میکشم چالشم اینه که اگه من دوباره حتی یک نخ سیگارم بکشم کار تریدو بای همیشه میزارم کنار و این شرطی ک برا خودم گزاشتم الان دوروزه که سیگار نکشیدم و خیلیم برام راحته خاستم شاید اینجور شرط ها به شمام کمک کنه امیدوارم همه موفق بشیم پس قولی که دادم اگه من سیگار کشیدم یعنی نمیتونم بعضی عادت های دیگمم تغیرر بدمم و تریدو کلا کنار میزارم امیدوارم که بتونم این کارو انجام بدم ترک سیگار

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدابراهیمی نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز امیدوارم حال دل همتون خوب باشه
    من سیگار میکشم دوستان و این کار احساس میکنم دارع به من اسیبمیزنه به نظر من ادمی که تریدر میخاد بشه نباید سیگار حالا یا ر دود دیگه ای بکشه
    و از دیروز به صورت یهویی یه تصمیم گرفتم از اونجایی که من به ترید علاقه خیلی زیادی دارم و میخام یه تریدر خیلی موفق شم در کناشم باید لایف استایل خوبی داشته باشم
    یکی از پارامترام ترک سیگار و اینجا امروز خودمو به چالش میکشم چالشم اینه که اگه من دوباره حتی یک نخ سیگارم بکشم کار تریدو بای همیشه میزارم کنار و این شرطی ک برا خودم گزاشتم الان دوروزه که سیگار نکشیدم و خیلیم برام راحته خاستم شاید اینجور شرط ها به شمام کمک کنه امیدوارم همه موفق بشیم پس قولی که دادم اگه من سیگار کشیدم یعنی نمیتونم بعضی عادت های دیگمم تغیرر بدمم و تریدو کلا کنار میزارم امیدوارم که بتونم این کارو انجام بدم ترک سیگار
    سلام سعید عزیز
    خدا رو شکر که این تصمیم خوب رو گرفتید
    من مهران هستم ۴ سال پاکی سیگار دارم
    کاملا حرفتون درسته که لایف استایل یک تریدر باید سالم و حرفه ای باشه
    اما یک مقدار کم فشار تر شروع کنید به نظرم چون توی یکی دو تا پست قبلی به یکی از دوستان توضیح دادم وقتی هدف خیلی بالا میزاریم نرسیدن بهش خیلی خیلی آسیبش زیاده و به شدت عزت نفس شما رو کاهش میده و برای تصمیم گیری های بعدی خدایی نکرده به مشکل بر میخورید
    به رفتار استاد دقت کنید ترمز همه رو کشیده
    به هیچ کس اجازه گاز دادن نمیده چون میدونه نتیجه پر فشار حرکت کردن چیه
    به عنوان داداش کوچک عرض میکنم سعی کنید اگر روزی یک پاکت میکشید بکنیدش ۱۵ نخ
    بعد کم کم بیاریدش پایین تر اون هم در طول مثلا بازه های ۲۱ روزه
    بزارید فشار از روی نا خودآگاهتون برداشته بشه و حس نکنه سر جنگ برداشتید و یک دفعه میخواهید بهش حمله کنید
    قدیما میگفتن یه دفعه برو بپر توی سه متری تا ترست از آب بریزه
    یک بار این کار کردم داشتم به دیار باقی میشتافتم
    اون وقت فهمیدم از همون عمق کم شروع کنم بهتر جواب میده
    امیدوارم جسارت نباشه به اقدام زیبایی که کردید
    اما فرض کن یک روز یک نخ کشیدی واقعا باید ترید بزاری کنار؟این همه انرژی تلاش و سختی و هزینه چی؟
    با عشق
    بازم ببخشید

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

1,235 بار در 441 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خیلی عالی بود دوست خوبم چشم کارایی که گفتین رو اجرا میکنم������

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

96 بار در 14 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیزم

میخوام یه موضوعی رو باهاتون در میان بذارم امیدوارم راهنماییم کنید

من نمیتونم خودم رو توی بازار کنترل کنم و این موضوع داره اذیتم میکنه
    من کم برای این کار و حرفه زحمت نکشیدم کم وقت نذاشتم اما هی به در بن بست میرسم
    مشکلم فقط و فقط اینه خودم رو کنترل نمیکنم حرف دیگران روم اثر میذاره

برای مثال این هفته مقداری سود کردم همین الان 2/3 سود رو الان که ساعت 4 صبحه از دست دادم، سود روزانم رو گرفتم اما بیرون بودم سر حرف یکی که گفته بود طلا تا انقدر میره و داشت میرفت با گوشی بیرون بودم وارد پوزیشن شدم و از همونجا شروع کرد به کاهش تا الان نه گذاشت بخوام نه روان راحتی داشتم
    واقعا این موضوعات داره اذیتم میکنه، نمیدونم حتی به اون تارگت میرسه یا نه اما معاملاتم رو با ضرر بستم خودم رو تنبیه کنم
    نمیخوام این شغل رو از دست بدم اما روانم رو بهم ریخته
    سر تا پا امیدم اما این رفتارم رو میبینم اصلا نمیدونم چیکار کنم هزار بار با خودم عهد بستم بیرونم با گوشی ترید نکنم اما باز نمیدونم چرا انجام میدم طمع میکنم و از این دست اشتباهات
    خودم به همه میگن فلان کار رو نکن فلان کار رو نکن اما خودم انجام میدم

دوستان چیکار کنم؟؟؟

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamedyari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر حامد جان

روانشناسی فردی همینه دوست من ..برای یک شخص ۳ ماه یکی دیگه ۱ سال و دیگری ممکنه ۵ سال طول بکشه به همین دلیل اسمشو گذاشتند روانشناسی فردی نه روانشناسی جمعی
    باید حس تعهد رو توی خودتون تقویت کنید

جواب سوالتون خیلی راحته .. به حرف دیگران گوش نکنید و با موبایل ترید نزنید ..متعهد به چک لیستتون باشید اگر چک لیست ندارید تهیه کنید

یکی از دوستان قبلا بود دیدم تحلیل های اینستاگرامی رو توی تاپیک میزاشت .. شما اگر تریدر و تحلیلگر هستید اصلا نباید دنبال تحلیل و سیگنال باشید که فلان شخص چی گفتند خیلی راحت همه رو حذف کنید و با ارامش ترید بزنید
    تاکید میکنم : روانشناسی فردی زمانش برای هر شخص متفاوت هست چه بسا شخصی بهارین سیستم رو داشته باشه ولی روانشناسی فردیش ضعیف باشه زیاد کاری از پیش نمیتونه ببره

موفق باشید
    متشکرم ازت دوست خوبم

معاملات رو 4 صبح با ضرر بستم ولی اگر باز میموند الان ضررش جبران شده بود ولی خواستم خودم رو تنبیه کنم تا دیگه اشتباه نکنم
    نمیدونم کار درستی کردم یا نه
    حس طمع اون لحظه که معامله گرفتم قشنگ حسش کردم

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از hamedyari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر

ببینید یک کاغذ و قلم بردارید بنویسید برای خودتون که علت این کار من چی بود

نمیدونم امتحان کردید یا نه من اوایل یعنی چند ماه پیش که مینوشتم یجورایی خودم پیش خودم موذب بودم و روم نمیشد بنویسم ..به همین دلیل هست که ما به همه میتونیم دروغ بگیم الی خودمون ..اصلا شما دروغ بگید به خودتون همون لحظه اگر فوکوس کنید یجورایی یه حس مور مور شدن توی بدنتون حس میشه و اونه که کار درست رو داره انجام میده

یه کاغذ بردارید و بنویسید

مثلا : من خیلی ادم طمعکاری ام...به تحلیل خودم ایمان ندارم...من میدونستم گوشی برای ترید کردن نیست ولی خب زدم

اینارو که بنویسید دیگه شروع میشه نوشتنتون ..شاید باورتون نشه ما خیلی چیزارو میدونیم ولی دانستن کجا و عمل به دانسته ها کجا... حالا نمیخوام بگم ناخودآگاه و یک کلمه غریبه به کار ببرم میخوام کاملا علمی و از لحاظ علم روانشناسی بهتون بگم

ما 2 نیم کره داریم در مغز..راست و چپ
    خلاصه وار بگم

سمت چپ مربوط به دیتا و اطلاعات خشک و خالی هست ..مثل اطلاعاتی که در 2 دوره دریافت میکنید
    سمت راست مربوط به تمرین و تکرار اون اطلاعات هست به طوری که تریدری ازش بپرسید چرا فلان منطقه ترید زدی میگه نمیدونم دیگه باید مارکت به سمت تحلیل من میرفت
    در مورد تاثیر گذاشتن حرف دیگران روی شما ...اصلا احتیاج نیست در مورد این حرفه با کسی صحبت کنید ..من قبلا هم گفتم خیلیا فکر میکنند من با لپتاپم کار حسابداری میکنم و نگفتم به کسی ...واسه همین از دخالت دیگران در کارم جلوگیری میکنم و حتی در اکادمی و فضای مجازی با اسم مستعار memo فعالیت میکنم بدون اینکه کسی بدونه من کی هستم و کجا زندگی میکنم
    حرفه ای زندگی کنید اگر این مارکت براتون مهمه

پشت چارت و حین معاملات فقط شما هستید و دانشتون .... دانش ثروت سازتون ..

موفق باشید
    هیچوقت این صحبتاتون و محببتون رو فراموش نمیکنم
    سپاسگذارم

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از hamedyari عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,044 بار در 720 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedyari نمایش پست ها
    متشکرم ازت دوست خوبم

معاملات رو 4 صبح با ضرر بستم ولی اگر باز میموند الان ضررش جبران شده بود ولی خواستم خودم رو تنبیه کنم تا دیگه اشتباه نکنم
    نمیدونم کار درستی کردم یا نه
    حس طمع اون لحظه که معامله گرفتم قشنگ حسش کردم
    سلام روزعالی متعالی
    مرسی از اینکه تجربت را به اشتراک گذاشتی
    می دونی احساس گناه کردن باعث فلج ذهن میشه . شما اشتباه کردی و ازش درس گرفتی.
    تنبیه خود مثل گل به خودیه.
    حسرت ، حس عذاب وجدان از لشگریان شیطونن، به خودت راه نده.

از تجربه رایگان دیگران استفاده کن، برو حالشو ببر
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

alijafari آواتار ها
    12,224 بار در 1,238 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 33 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام درود این فیلم برام جذاب بود دوست داشتم با شما دوستان عزیزم به اشتراک بزارم چطور میشه اشتیاق سوزان خودت در جهت رسیدن به هدف حتی با سختی ها زیاد از دست ندی
    لینک دانلود
    انتخاب های کوچک و زیرکانه + ثبات و پیوستگی + زمان = تفاوت اساسی

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از alijafari عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 27 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 27 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع