صفحه 285 از 556 نخستنخست ... 185235275283284285286287295335385 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,841 به 2,850 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید آرمین جان
    ممنونم از خوندن پستم و همفکری که باهام کردی
    در مورد کلمه باور : ارادتمندم حاجی ، اجازه ما هم دست شماست و ما هممون در یک مسیر واحد و باهم در حال پیشروی هستیم
    در مورد ریشه ترس ، آره آرمین جان ریشه یابیش هم کردم و خیلی هم روش کار کردم و همه چیز برام آشکار شده
    علت اصلیش همون ترک کار و مشکلاتم در تامین مخارج هست و دقیقا میدونم و خیلی خیلی تاثیر گذاره روم و در تریدهام و نتایجم
    اما آرمین راهی ندارم جز ادامه

یا موفق میشم ، یا میمیرم

میخوام سدهای ذهنی رو بشکنم و نا ممکنهایی که به نظر میاد رو ممکن کنم تا راه برا سایر دوستان هم باز بشه ، درسته ، خیلی سخته ، اما من و ذهنم میتونیم و ایمان دارم ( ذهن همه چیز است )
    از همتون ممنونم که کنارم هستین و کمکم میکنید این سد ذهنی رو بشکنم و همه باهم رکوردهای جدیدی ثبت کنیم و ناممکنهارو ممکن کنیم
    ما هممون فوق العاده ایم
    ما باهم و در کنار هم موفقیم
    این کلیپ رو خیلی گذاشتم ، اما هرچقدر نگاه کنیم بازم کمه :
    https://s24.picofile.com/d/845037139...8%B4%D9%85.mp4
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    تنها یک چیز می تواند تحقق یک رویا را غیر ممکن سازد "ترس از شکست"!! اگر در مسیر افسانه شخصی ات بمیری بهتر از مردن همچون میلیونها انسان است که حتی نمی دانند افسانه شخصی وجود دارد...

كيمياگر

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید آرمین جان
    ممنونم از خوندن پستم و همفکری که باهام کردی
    در مورد کلمه باور : ارادتمندم حاجی ، اجازه ما هم دست شماست و ما هممون در یک مسیر واحد و باهم در حال پیشروی هستیم
    در مورد ریشه ترس ، آره آرمین جان ریشه یابیش هم کردم و خیلی هم روش کار کردم و همه چیز برام آشکار شده
    علت اصلیش همون ترک کار و مشکلاتم در تامین مخارج هست و دقیقا میدونم و خیلی خیلی تاثیر گذاره روم و در تریدهام و نتایجم
    اما آرمین راهی ندارم جز ادامه

یا موفق میشم ، یا میمیرم

میخوام سدهای ذهنی رو بشکنم و نا ممکنهایی که به نظر میاد رو ممکن کنم تا راه برا سایر دوستان هم باز بشه ، درسته ، خیلی سخته ، اما من و ذهنم میتونیم و ایمان دارم ( ذهن همه چیز است )
    از همتون ممنونم که کنارم هستین و کمکم میکنید این سد ذهنی رو بشکنم و همه باهم رکوردهای جدیدی ثبت کنیم و ناممکنهارو ممکن کنیم
    ما هممون فوق العاده ایم
    ما باهم و در کنار هم موفقیم
    این کلیپ رو خیلی گذاشتم ، اما هرچقدر نگاه کنیم بازم کمه :
    https://s24.picofile.com/d/845037139...8%B4%D9%85.mp4
    سلام به بهترین علی اقایی اکادمی

صحبت هایی بچه ها عالی بودن و نیاز به تکرار گفته ها نیست فقط راجب این پستتون یه جمله از استاد امد تویی ذهنم میخاستم یاد اوریش کنم (بزرگی و عظمت در دیدگاه و نگاه شماست نه هدف و تارگتتون ) برادر هدف شما بزرگ هست برای خودتون ولی سخت نیست اتفاقعا داریم دور هم عشق میدیم عشق میگیریم کلاس درس از این فان تر و پر بار تر من ندیدم قطعا و صدرصد موفقی من از پشت سیستم دارم مبینیم که به تمام تارگت هات رسیدی توهم نزدم واقعا دارم مبینم چند ماه پیش با هم راجب حساب ریل حرف زدیم تویی خصوصی برو بخون اون پیام ها رو ببین اون علی کجاست این علی کجاست درسته شاید حساب رشد ندادی ولی تجربه کسب کردی دو ماه دیگه باز شروع میکینم اینبار نه از صفر بلکه از تجربه هامون اره همه میگن نباید شغلتو ول کنی و بیایی تویی مارکت درست هم میگن ولی شاید قراره علی جز اولین نفراتی باشه که این کارو میکنه و موفق میشه به چینش خدا بد جوری من عتقاد دارم علی جان داره اونجوری که دوست داری برات میچیندش(من زیاد اهل صحبت نیستم و بیشتر گوش میدم ولی هروز برای من داره معجره هایی روخ میده که خودم فقط میتونم ببینمشون و بگم خدایا شکرت (چند روز پیش یکی از بچه ها فک کنم خودتون بودین راجب 4444 پست زدین اینو خوندم رفتم اینستا گرام دیدم تعداد افرادی که منو فالو کردن 4444 هست و فقط از ته دلم میخندیدم تا دور وریام گفتن چته دیونه شدی فقط گفتم خداروشکر و باز میخندیدم )) اینم یادت نره ترس برادر مرگه نترس اگه بترسی یعنی مردی (یادمه داییم که تویی جنگ بوده تعریف میکرد که تویی بعضی از عملیات ها ما حتی فرصت برای ترسیدن نداشتیم حتی فرصت برای گریه کردن برای رفیقمون نداشتم و فقط باید ادامه میدادیم تا شکست نخوریم و اون منطقه رو از دست ندیدم خیلی نکته هایی تویی این داستان هایی جنگه البته اونایش که واقعیته نه راوی حکومت باشه ....)(تویی فیلم پیکی بلایندرز تامی میگه به گریس که من ترسیدم ولی من میتونم هم بترسم هم به راهم ادامه بدم )
    ویرایش توسط mamad7575 : 12-20-2022 در ساعت 09:52

4. 14 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام به بهترین علی اقایی اکادمی

صحبت هایی بچه ها عالی بودن و نیاز به تکرار گفته ها نیست فقط راجب این پستتون یه جمله از استاد امد تویی ذهنم میخاستم یاد اوریش کنم (بزرگی و عظمت در دیدگاه و نگاه شماست نه هدف و تارگتتون ) برادر هدف شما بزرگ هست برای خودتون ولی سخت نیست اتفاقعا داریم دور هم عشق میدیم عشق میگیریم کلاس درس از این فان تر و پر بار تر من ندیدم قطعا و صدرصد موفقی من از پشت سیستم دارم مبینیم که به تمام تارگت هات رسیدی توهم نزدم واقعا دارم مبینم چند ماه پیش با هم راجب حساب ریل حرف زدیم تویی خصوصی برو بخون اون پیام ها رو ببین اون علی کجاست این علی کجاست درسته شاید حساب رشد ندادی ولی تجربه کسب کردی دو ماه دیگه باز شروع میکینم اینبار نه از صفر بلکه از تجربه هامون اره همه میگن نباید شغلتو ول کنی و بیایی تویی مارکت درست هم میگن ولی شاید قراره علی جز اولین نفراتی باشه که این کارو میکنه و موفق میشه به چینش خدا بد جوری من عتقاد دارم علی جان داره اونجوری که دوست داری برات میچیندش(من زیاد اهل صحبت نیستم و بیشتر گوش میدم ولی هروز برای من داره معجره هایی روخ میده که خودم فقط میتونم ببینمشون و بگم خدایا شکرت (چند روز پیش یکی از بچه ها فک کنم خودتون بودین راجب 4444 پست زدین اینو خوندم رفتم اینستا گرام دیدم تعداد افرادی که منو فالو کردن 4444 هست و فقط از ته دلم میخندیدم تا دور وریام گفتن چته دیونه شدی فقط گفتم خداروشکر و باز میخندیدم )) اینم یادت نره ترس برادر مرگه نترس اگه بترسی یعنی مردی (یادمه داییم که تویی جنگ بوده تعریف میکرد که تویی بعضی از عملیات ها ما حتی فرصت برای ترسیدن نداشتیم حتی فرصت برای گریه کردن برای رفیقمون نداشتم و فقط باید ادامه میدادیم تا شکست نخوریم و اون منطقه رو از دست ندیدم خیلی نکته هایی تویی این داستان هایی جنگه البته اونایش که واقعیته نه راوی حکومت باشه ....)(تویی فیلم پیکی بلایندرز تامی میگه به گریس که من ترسیدم ولی من میتونم هم بترسم هم به راهم ادامه بدم )
    سلام و وقتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم از همفکری و انرژی که بهم دادی محمد جان ، بله دقیقا حرف شما بود و من یک مقدار عظمت رو داده بودم به هدف که با خوندن پستتون دوباره رفتم و فایل رو نگاه کردم و متوجه ایرادم شدم و در زیر با دوستان به اشتراک میگذارم .
    در مورد عدم رشد حساب هم دقیقا همونطوری هست که شما فرمودین ، من داشتم نیمه خالی لیوان رو میدیدم و متوجه پیشرفت و ارتقا سایر بخشها نبودم که شامل موارد زیر میشه :
    1- نگهداری یک اکانت در ریل به مدت بیش از 7 ماه (بیشترین رکوردم 3 روز بود و بعد کال )
    2-رفع اور ترید داشتن و زدن روزی یک پوزیشن .
    3- عدم معامله در تایم خبر و تبدیل کردن به عادت .
    4- اصلاح آیتمهای چک لیست و پیاده سازی و رسیدن به یک چک لیست فوق العاده و ثابت در دوره فرکتالی .
    5-رفع ایراد چند پوزیشن هم زمان .
    6-رفع حالت روانشناسی ترید با حجم بالا برای جبران پوزیشن استاپ خورده .
    7-ایجاد تعهد و صبر .
    8- از بین رفته خوشحالی و ناراحتی با پوزیشنهای مثبت و منفی و رسیدن به نقطه خنثی از لحاظ روانی و هیجانی.
    9-ترید با حجم 0.01 و فقط یک پوزیشن در روز .
    10- رسیدن به نقطه ای که فقط یک نقطه از مارکت رو همیشه ترید میزنم و از حالت تحلیلی و همه جای مارکت رو گرفتن خارج شدم .
    11-ساخته شدن باور اینکه میتونم یک حساب ریل رو نگهدارم و کارکنم و به چک لیست و نقطه ورود و خروجم ایمان بیارم .
    اینها بخشهایی از موفقیتهام بود در این 7 ماه که نمیدیدمشون و از شما و سایر دوستان ممنونم که کمکم کردید .
    سال پیش درست در همین ماه من کار با اکانت دمو رو تموم کرده بودم و برا مشاوره ارسال کردم برا استاد و نزدیک 5 ماه منتظر نتیجه از ایشون شدم و الان رسیدم به انتهای سال کاری میلادی و اینبار با موفقیتهای زیاد در حساب ریل البته نه از نوع افزایش بالانسی ، انشاله سال کاری میلادی جدید شروع به رشد اکانت بکنم و سال بعد باز هم در همین زمان پیام بزنم و پیشرفت رو بررسی کنیم و دوباره با قدرت ادامه بدیم
    گاهی وقتها خیلی خوبه مسیری رو که اومدیم بنویسم و بررسی کنیم چون خیلی جاها که انرژی کم میاریم این میتونه مارو به سمت جلو حرکت بده و این شما بودید محمد جان که به من یادآوری کردید این موضوع رو .
    در مورد انرژی که بهم دادید بازم تشکر میکنم
    در مورد رسیدنتون به اون نقطه که نشانه های فرشتگان و خدارو در کنارتون هم میبینید ، تبریک میگم بهتون ، انشالله تمام دوستان به این نقطه برسند
    لینک فایل عظمت در نگاه تو باید باشد :
    https://s24.picofile.com/d/845045546...8%A7%D9%81.mkv
    ویرایش توسط Ali97 : 12-20-2022 در ساعت 16:31
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

هله نومید نباشی که تو را یار براند

گرت امروز براند نه که فردات بخواند؟

در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کن آن جا

ز پس صبر، تو را او به سر صدر نشاند

و اگر بر تو ببندد همه ره*ها و گذرها

ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند

نه که قصاب به خنجر چو سر میش ببرد

نهلد کشتهٔ خود را کشد آن گاه کشاند؟

چو دم میش نماند ز دم خود کندش پر

تو ببینی دم یزدان به کجاهات رساند

به مثل گفتم این را و اگر نه کرم او

نکشد هیچ کسی را و ز کشتن برهاند

همگی ملک سلیمان به یکی مور ببخشد

بدهد هر دو جهان را و دلی را نرماند

دل من گرد جهان گشت و نیابید مثالش

به که ماند به که ماند به که ماند به که ماند

هله خاموش که بی*گفت از این می همگان را

بچشاند بچشاند بچشاند بچشاند

مولانا

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام آقا علی گل
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    راستش اول اینکه نخواستم تو این شرایط بعد این همه محبتی که داشتین تنهاتون بزارم و از طرفی میبینم واقعا چیزی از دستم بر نمیاد
    راستش این روزا من خودم شخصا بیشتر حس میکنم این جمله رو که ما تریدرا تا به ثروت بزرگ برسیم تنها هستیم رو با یه مثال بهتر عرض میکنم
    پسر داییم ۱۹ سالشه و از من ۱ سال کوچک تره و پدرش که داییم میشه اتوگالری داره (بهترین اتوگالری شهرمون هست و خیلی خرید و فروش داره)
    پسرداییم تا حالا اشتباهات بزرگی داشته که پدرش در تمام این لحظات پشتش بود و با کمک پدرش تونست تک به تکشونو پشت سر بزاره و الان یکی از بهترینا تو حوضه خودش شده _ ایشون تو کار خودشون یک کمک یار واقعی داشتن و اصلا با موضوعات روانشناسی ای که ما تو بازار درگیریم درگیر نبودن و از لحاظ مالی هم خیالشون راحته که هرچقدر هم به باد بده پدرش پشتش هست و با آزمایش و خطا جلو رفت و سپس موفق شد (البته نباید بگیم تلاش خودش نبوده ؛ چون میدونیم انسان خودش نخواد هیچ چیزی برای عوض نمیشه)
    من بعد از پست شما داشتم به این موضوع فکر میکردم که واقعا جز خودمون کسیرو تو این بازار نداریم _ درسته بحث آموزشش یک گنج پشتمون است به اسم امینو که به عنوان داییم برای پسرش برای ما عمل میکنه ولی در مبحث روانشناسی که واقعا سخت ترین و سخت ترین راهشه تنها هستیم
    وقتی کال میکنم قبلا ها میخواستم همه جارو بهم بریزم بعدش گفتم خب تا کجا؟ به کی میتونم بگم اصلا؟ تنهایی دارم این روزای سخت رو میگذروندم و میگذرونم _ سخت ترین راهش هم اینه که دقیقا میدونیم یا باید موفق بشی یا اونور رو کلا خالی گذاشتی و اگه یه قدم عقب میفتی تو زندگی نرمالت گرفتار میشی و من حتی از چیزایی بخاطر این بازار زدم که همون زندگی نرمالم ندارم از این به بعد
    میدونم سخته و هرکی بگه دارم عشق میکنم با این روزایی که میکشم ؛ یعنی خودشو تو سختی قرار نداره
    چاره ای جز اصلاح مسیر های پی در پی و گذراندن این سختی ها به تنهایی و حل اونا به تنهایی نداریم _ متاسفانه ....

و اینکه آقا علی اجازه بدین یه موردم میخواستم بگم _ روانشناسی رو ماها واقعا واسه خودمون شاید یکم زیاد بولد کرده ایم و درون همین هم گرفتار شده ایم و اون طرف که تکنیکال هست رو خالی گذاشته ایم
    ما داریم دوستانی که از لحاظ تکنیکالی خیلی خوبن ولی روی روانشناسی کار نکردن و خب اینا الان درگیر اون هستن (خودم تو آکادمی میشناسم) دوستانی داریم که از لحاظ تکنیکال خیلی خیلی زحمت کشیدن و کنار اون رو روانشناسی هم کار کردن ولی نه زیاد و الان دارن واقعا پول در میارن و تعادل رو برقرار کردن ولی جنبه تکنیکالی رو سنگین تر کردن _ دوستی میشناسم که اومده طبق این استراتژی پیش رفته که میگفت در ۳ ماه اول ۱ درصد گرفتم و ۳ ماه ۲ درصد و ۳ ماه ۳ درصد _ الان ۳ ماه هم هست باز رو رو درصد روزانه ۳ درصد هست و میگه واقعا خیلی راحت میگیرم و نمیخوام بیشتر از این خودمو درگیر کنم چون ۴ درصد اذیتم میکنه
    دوستانی داریم که جنبه روانشناسی پر شدن ولی تکنیکالی زیاد کار نمیکنن و اینا هم واقعا موفق نیستن چون میبینن تکنیکالی مشکل دارن و همین تکنیکال ضعیف روانشناسی اونارو هم بهم میریزه
    واقعا تکنیکال اونجوری که فکر میکنیم آسون نیست علی آقا
    اگه اجازه بدین من میخوام بگم یکم رو تکنیکال بیشتر کار کنین _ حالا شاید اینو قبول نکنین و مثل خود من که خودمونو تو تکنیکال مسلط میدونیم وقتی میگن تکنیکال مشکل داری یکم بهم میریزیم و به غرورمون بر میخوره
    ولی یک دستی رو چک لیست و تکنیکال بکشین
    شایدم اشتباه میکنم ولی تکنیکال هرجقدر وقت بزاریم واقعا جا داره و نیازه و متاسفانه سخت ترین راه مارکت هم اینه که هم ترید بزنی و هم تکنیکال کار کنی و هم روانشناسی کار کنی و این واقعا بهم آدمو گیج میکنه و ترید رو مثلا برای مدتی بعد از این همه کار میخوای کنار بزاری تا فکرت واسه تکنیکال و روانشناسی آزاد بشه این خودش هم سخته _ ماه های ژانویه و فوریه که من به این ماه ۲ ماه طلایی میگم دارن میاد _ استادم فرمودن تو این دو ماه بهتره ترید نزنین _ دلیلیش اینه بازار رو یکم بیشتر دست کاری میکنن و استاپارو میزنن و .... ولی خب نمیتونن که مارکت رو خارج از اصول خودش حرکت بدن ... _ بنابراین میتونین ترید رو کنار بزارین و بیشتر و با فکر راحت تر رو دو جنبه تکنیکال و روانشناسی کار کنین
    ولی خب چون شرایطتونو میدونم و اگه براتون مشکل مالی وجود داشته باشه شاید نتونین فکرتونو آزاد کنین باز ...
    در کل باز میرسم به همون جمله معروف خودم که تریدرها واقعا انسان های تنهایی هستن و علی آقا بشین ببین چطور این شرایط رو میتونی بهتر و در زمان کمتر حل کنی چون مشکل همه ی ما اینجا زمان هست و مخصوصا کسانی که دارای خانواده هستن و پول آور خانواده هستن
    بعضی وقتا میشینم میگم کاش بعد از ۳ و ۴ سال که هممون در اوج ثروت هستیم یه تیم خیریه برای انجمن بزنیم و بیایم کسانی که تو شرایط سخت هستن و نه میتونن اینور کار کنن و نه میتونن اونور کار کنن رو ساپورت کنیم تو انجمن و من خودم اگه تنهایی هم باشه اینکارو میکنم با اصول و شرایط خودش تا یک فرد اگه واقعا بخواد بتونه حداقل از لحاظ مالی برای ۱ تا ۲ سالی شده مشکلی نداشته باشه و ..... (اگه استاد رو دوستان بخوان مثال بزنن که استاد هم مشکل مالی داشت ولی تونستن باید بگم که من فرمودم دوستانی که ۱)خانواده دارن و ۲) هم اینکه قطعا وضع اقتصادی ما با ۱۵ سال پیش استاد یکی نبوده .....)
    در ضمن اگه مشکلات قبلیتو اعم از چک لیست و تکنیکال و روانشناسی و ... اگه نوشتیرو برو ببینشون و وضع الانت رو ببین و مقایسه کن با گذشتت تا متوجه پیشرفتت بشی _ من تو زندگی اینو باور دارم اگه انسان موفقیت های حتی شده کوچیک رو برای خودش بلد کنه باور کنین از دم و دیوار موفقیت های بعدی میبارن _ و وقتی یه شکست رو بلد میکنی از دم و دیوار شکست میباره
    علی آقا ببینم چیکار میکنی

شاد و پیروز باشی
    سلام و وقتتون بخر عرفان جان
    باور دارم که عالی هستی
    هم از شما و هم از تک تک دوستان نهایت تشکر رو دارم که در روزهای سخت کنارم هستین و راهنماییم میکنین تا این مورد رو رد کنم
    واقعیتش همینی هست که شما گفتین عرفان جان ، مسئولیت تمام اتفاقاتی که داره میفته خود شخص هست و باید قبولش کنه و من هم چندین سال هست این مسئولیت رو قبول کردم ،چون باعث میشه اشتباهی که داشتم رو موشکافانه بررسی کنم تا بتونم رفعش کنم و دیگه تکرارش نکنم ، چون شخص دیگه ای نخواهد بود که کمکتون بکنه یا اشتباه رو بندازیم گردن اون
    در مورد بحث تکنیکال و روانشناسی و مدیریت سرمایه
    دوتا مورد تکنیکال و مدیریت سرمایه رو کاری ندارم چون اولیش مربوط به آموزش و تسلط و تعهد بر انجامش هست و مورد دوم یعنی مدیریت سرمایه یک موضوع شخصی و مربوط به سیستم و روحیات هر شخص
    اما در مورد روانشناسی :
    انسانها با شرایط زندگی متفاوتی در گذشته بزرگ شدن و به این مرحله رسیدن که اون شرایط باعث ساخته شدن یک تصویر ذهنی از این شخص در ذهنش شده و اون هم الان نتایج بیرونش رو داره رقم میزنه (من موردم در همین بخش هست)
    چند تا کلمه هست که دنیایی از حرف پشتشه که در این بازار بسیار شفاف و روشن تریدر باهاش درگیره :
    ترس ، طمع ، امید ، آرزو ، حرص ،نظم ، تعهد و پایبندی
    من این موارد روحل کردم و الان رو یکیش که یکم سفت و سخت تر هست دارم کار میکنم و اونم با همراهی و همفکری شما دوستان رفع میشه
    حالا میخوام این یک مورد رو توضیح بدم که اصلا با وجود ترس و استرس چه اتفاقی در بدن میفته ؟
    ترس و استرس :
    سیستم بدن ما از همون ابتدا روی بقا و ستیز برنامه ریزی شده
    وقتی بدن در شرایطی که استرس زا باشه و یا ترس به وجود بیاد قرار میگیره ، سریع در داخل بدن ، مغز به تمام سلوله پیغام میده که کارشون رو ضعیفتر کنند و تمام نیرو هاشون رو ارسال کنند به بخش ایمنی و بقا و این بخش فرمان میده به قلب که سریعتر خون رسانی کنه به بازوها و پاها ، حالا میپرسین برا چی ؟ برا اینکه اون نمیدونه بیرون از بدن چه اتفاقی افتاده که این حس ترس و استرس به وجود اومده و داره بدن رو آماده میکنه برای فرار یا جنگ و مقابله با محیط بیرونی ، درست در همین لحظه مابقی سیستمهای بدن عملکرد صحیحی ندارند و مغز ما دچار مشکل میشه و در تصمیم گیری هامون تاثیر میگذاره و اونم اینکه در بیشتر مواقع اشتباه تصمیم میگیره یا عکس العملهای اشتباهی به موضوع نشون میده و بعد از رفع اون مورد که ترس به وجود آورده یا استرس ایجاد کرده همه چیز به روال عادی برمیگرده و شخص یهو میبینه کار اشتباه یا رفتار اشتباهی انجام داده .
    حالا اینو میاریم در بخش کاری خودمون :
    تریدیر با ترس و استرس پشت چارت نشسته و آماده که پوزیشن بگیره ، سیستم بدن در چه حالتیه ؟ ترس و استرس ، پس الان آیا سیستم مغزی اون شخص درست کار میکنه و میتونه تصمیمات درست بگیره طبق صحبت بالا ؟ قطعا نه چون همه سلولها جمع شدن برای رفع عامل ترس و استرس و مقابله با اون و سایر بخشها عملکرد صحیحی ندارند ، با این وجود تریدر نمیدونه و پوزیشن میزنه و استاپ میخوره ، بعدا که بررسی میکنه میبینه موقعیت خوب بای بود پس چرا سل زدم ؟ حالا بعضی از تریدرها در همین بخش با این یک پوزیشن استاپ خورده کار رو به پایان میرسونه و تعدادی از تریدرها هم با توجه به پوزیشن استاپ خورده و پول از دست داده شده در جهت برگردوندن اون اقدام میکنند در صورتیکه استرس و ترس بیشتر از موقعیت قبلی شده و الان دیگه کلا چشم تریدر چارت و موقعیتهارو نمیبینه و مغزش کار نمیکنه و پشت سر هم پوزیشن باز میکنه تا در نهایت حساب کال میشه و حالا همه چیز تموم شد و بدن اون موقعیت استرس و ترس رو رفع کرده و بر میگرده به حالت قبلی و سایر بخشهای بدن و سلولها بر میگردن سر کار خودشون و تازه تریدر متوجه میشه که چی شده و چرا کال کرد حساب رو .
    این توضیحات مربوط به برداشت من از صحبتهای دکتر جو دیسپنزا بود ، من خیلی دوست دارم مواردی که به وجود میاد عمیقا و از ریشه بدونم که علتش چیه چون اونوقت با آگاهی که دارم راحتتر میتونم رفعش کنم .
    حالا من دارم رو این مورد ترس کار میکنم و اون هم انواع ترس بود ونه یک مورد (ترس از شکست،ترس از استاپ،ترس از دست دادن موقعیت ، ترس از دست دادن حساب، ترس از بی پولی ترس از عقب ماندن، .....)و همشون رفع شده و فقط دوتا ترس مونده که اونها هم دارند رفع میشن
    بازم از همتون نهایت تشکر و قدردانی رو دارم که در کنارم هستین و کمکم میکنید و راهنماییم میکنید تا موارد رو رفع کنم و افتخار میکنم از بودن در کنار تک تک شما دوستان و انسانهای موفق
    قطعا همه باهم موفق میشیم
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,138 بار در 1,523 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام آقا علی گل
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    راستش اول اینکه نخواستم تو این شرایط بعد این همه محبتی که داشتین تنهاتون بزارم و از طرفی میبینم واقعا چیزی از دستم بر نمیاد
    راستش این روزا من خودم شخصا بیشتر حس میکنم این جمله رو که ما تریدرا تا به ثروت بزرگ برسیم تنها هستیم رو با یه مثال بهتر عرض میکنم
    پسر داییم ۱۹ سالشه و از من ۱ سال کوچک تره و پدرش که داییم میشه اتوگالری داره (بهترین اتوگالری شهرمون هست و خیلی خرید و فروش داره)
    پسرداییم تا حالا اشتباهات بزرگی داشته که پدرش در تمام این لحظات پشتش بود و با کمک پدرش تونست تک به تکشونو پشت سر بزاره و الان یکی از بهترینا تو حوضه خودش شده _ ایشون تو کار خودشون یک کمک یار واقعی داشتن و اصلا با موضوعات روانشناسی ای که ما تو بازار درگیریم درگیر نبودن و از لحاظ مالی هم خیالشون راحته که هرچقدر هم به باد بده پدرش پشتش هست و با آزمایش و خطا جلو رفت و سپس موفق شد (البته نباید بگیم تلاش خودش نبوده ؛ چون میدونیم انسان خودش نخواد هیچ چیزی برای عوض نمیشه)
    من بعد از پست شما داشتم به این موضوع فکر میکردم که واقعا جز خودمون کسیرو تو این بازار نداریم _ درسته بحث آموزشش یک گنج پشتمون است به اسم امینو که به عنوان داییم برای پسرش برای ما عمل میکنه ولی در مبحث روانشناسی که واقعا سخت ترین و سخت ترین راهشه تنها هستیم
    وقتی کال میکنم قبلا ها میخواستم همه جارو بهم بریزم بعدش گفتم خب تا کجا؟ به کی میتونم بگم اصلا؟ تنهایی دارم این روزای سخت رو میگذروندم و میگذرونم _ سخت ترین راهش هم اینه که دقیقا میدونیم یا باید موفق بشی یا اونور رو کلا خالی گذاشتی و اگه یه قدم عقب میفتی تو زندگی نرمالت گرفتار میشی و من حتی از چیزایی بخاطر این بازار زدم که همون زندگی نرمالم ندارم از این به بعد
    میدونم سخته و هرکی بگه دارم عشق میکنم با این روزایی که میکشم ؛ یعنی خودشو تو سختی قرار نداره
    چاره ای جز اصلاح مسیر های پی در پی و گذراندن این سختی ها به تنهایی و حل اونا به تنهایی نداریم _ متاسفانه ....

و اینکه آقا علی اجازه بدین یه موردم میخواستم بگم _ روانشناسی رو ماها واقعا واسه خودمون شاید یکم زیاد بولد کرده ایم و درون همین هم گرفتار شده ایم و اون طرف که تکنیکال هست رو خالی گذاشته ایم
    ما داریم دوستانی که از لحاظ تکنیکالی خیلی خوبن ولی روی روانشناسی کار نکردن و خب اینا الان درگیر اون هستن (خودم تو آکادمی میشناسم) دوستانی داریم که از لحاظ تکنیکال خیلی خیلی زحمت کشیدن و کنار اون رو روانشناسی هم کار کردن ولی نه زیاد و الان دارن واقعا پول در میارن و تعادل رو برقرار کردن ولی جنبه تکنیکالی رو سنگین تر کردن _ دوستی میشناسم که اومده طبق این استراتژی پیش رفته که میگفت در ۳ ماه اول ۱ درصد گرفتم و ۳ ماه ۲ درصد و ۳ ماه ۳ درصد _ الان ۳ ماه هم هست باز رو رو درصد روزانه ۳ درصد هست و میگه واقعا خیلی راحت میگیرم و نمیخوام بیشتر از این خودمو درگیر کنم چون ۴ درصد اذیتم میکنه
    دوستانی داریم که جنبه روانشناسی پر شدن ولی تکنیکالی زیاد کار نمیکنن و اینا هم واقعا موفق نیستن چون میبینن تکنیکالی مشکل دارن و همین تکنیکال ضعیف روانشناسی اونارو هم بهم میریزه
    واقعا تکنیکال اونجوری که فکر میکنیم آسون نیست علی آقا
    اگه اجازه بدین من میخوام بگم یکم رو تکنیکال بیشتر کار کنین _ حالا شاید اینو قبول نکنین و مثل خود من که خودمونو تو تکنیکال مسلط میدونیم وقتی میگن تکنیکال مشکل داری یکم بهم میریزیم و به غرورمون بر میخوره
    ولی یک دستی رو چک لیست و تکنیکال بکشین
    شایدم اشتباه میکنم ولی تکنیکال هرجقدر وقت بزاریم واقعا جا داره و نیازه و متاسفانه سخت ترین راه مارکت هم اینه که هم ترید بزنی و هم تکنیکال کار کنی و هم روانشناسی کار کنی و این واقعا بهم آدمو گیج میکنه و ترید رو مثلا برای مدتی بعد از این همه کار میخوای کنار بزاری تا فکرت واسه تکنیکال و روانشناسی آزاد بشه این خودش هم سخته _ ماه های ژانویه و فوریه که من به این ماه ۲ ماه طلایی میگم دارن میاد _ استادم فرمودن تو این دو ماه بهتره ترید نزنین _ دلیلیش اینه بازار رو یکم بیشتر دست کاری میکنن و استاپارو میزنن و .... ولی خب نمیتونن که مارکت رو خارج از اصول خودش حرکت بدن ... _ بنابراین میتونین ترید رو کنار بزارین و بیشتر و با فکر راحت تر رو دو جنبه تکنیکال و روانشناسی کار کنین
    ولی خب چون شرایطتونو میدونم و اگه براتون مشکل مالی وجود داشته باشه شاید نتونین فکرتونو آزاد کنین باز ...
    در کل باز میرسم به همون جمله معروف خودم که تریدرها واقعا انسان های تنهایی هستن و علی آقا بشین ببین چطور این شرایط رو میتونی بهتر و در زمان کمتر حل کنی چون مشکل همه ی ما اینجا زمان هست و مخصوصا کسانی که دارای خانواده هستن و پول آور خانواده هستن
    بعضی وقتا میشینم میگم کاش بعد از ۳ و ۴ سال که هممون در اوج ثروت هستیم یه تیم خیریه برای انجمن بزنیم و بیایم کسانی که تو شرایط سخت هستن و نه میتونن اینور کار کنن و نه میتونن اونور کار کنن رو ساپورت کنیم تو انجمن و من خودم اگه تنهایی هم باشه اینکارو میکنم با اصول و شرایط خودش تا یک فرد اگه واقعا بخواد بتونه حداقل از لحاظ مالی برای ۱ تا ۲ سالی شده مشکلی نداشته باشه و ..... (اگه استاد رو دوستان بخوان مثال بزنن که استاد هم مشکل مالی داشت ولی تونستن باید بگم که من فرمودم دوستانی که ۱)خانواده دارن و ۲) هم اینکه قطعا وضع اقتصادی ما با ۱۵ سال پیش استاد یکی نبوده .....)
    در ضمن اگه مشکلات قبلیتو اعم از چک لیست و تکنیکال و روانشناسی و ... اگه نوشتیرو برو ببینشون و وضع الانت رو ببین و مقایسه کن با گذشتت تا متوجه پیشرفتت بشی _ من تو زندگی اینو باور دارم اگه انسان موفقیت های حتی شده کوچیک رو برای خودش بلد کنه باور کنین از دم و دیوار موفقیت های بعدی میبارن _ و وقتی یه شکست رو بلد میکنی از دم و دیوار شکست میباره
    علی آقا ببینم چیکار میکنی

شاد و پیروز باشی
    عرفان جان درود بر شما
    ه تیم خیریه برای انجمن بزنیم
    من فقط ی بحثی دارم راجب این حرف شما
    استاد تو وبینار فکر کنم بازی فراوانی هست که میگن تو این آکادمی واسه دوستان هیچکس دلسوز تر از من نیست همونطور که هممون دیدیم استاد با شادی دوستان چقدر خوشحال میشن و ذوق میکنن وقتی دوستی حسابش رو رشد میده
    استاد خودشون هم این شرایط رو چندین برابر سخت ترش رو به نظر من پشت سر گذاشتن 15 سال پیش اگه وضع اقتصاد بهتر از این بوده در عوض وضع نت و دسترسی به آموزش درست نبوده
    به نظر من اگه این کار واسه کسی میتونست مفید باشه استاد خودشون این کار رو میکردن (( استاد از لحاظ مالی میتونن تک تک اعضای آکادمی رو ساپورت کنن و میدونن که بعضیا چقدر زیر فشارن به نظرتون اگه میتونست واسه شخص مفید باشه دریغ میکردن؟؟))

نظر من میتونه کاملا اشتباه باشه

شاد باشی عرفان جان

همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,138 بار در 1,523 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر

در مورد مبحث کمک کردن و ... استاد توی یکی از وبینارهای فراکتالی خیلی خوب و جامع توضیح دادند (اینقدر خوب و جامع که وقتی من متوجه شدم دارند چی میگن کلا طرز فکرم نسبت به نوع کمکی که به شخص میکنم تغییر کرد)

متاسفانه شماره فایل رو حضور ذهن ندارم فایلهارو طبق نقشه راه دارم میبینم رسیدم بهش براتون میفرستم گوش کنید ...خیلی خوب در مورد رفتار در جهت فزونی فرمودند

خیلی مباحث روانشناسی موفقیت در زندگی و حتی من میگم معنوی وجود داره و متاسفانه نمیشه اینجا بازگو کرد ..درست مثل وبینار بازی فراوانی اگر شخص امادگی دریافتشو نداشته باشه بهش اسیب خواهد رسوند اما استاد هم با این نوع کمک کردن مخالفند

حالا اگر خواستید در مورد رفتار در جهت فزونی بدونید بگید من فایلشو پیدا کنم برید ببینید

موفق باشید
    درود محمد جان

من هم دوتا جمله از استاد رو تو پی دی اف علی اقا@Ali97 خوندم و واسم جالب بود
    Screenshot (1893).png
    Screenshot (1894).png
    -----
    در مورد فایل رسیدید به اون قسمت ممنون میشم شماره فایلش رو به منم بدید

شاد باشید
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

2,399 بار در 351 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه دوستان عزیز
    یک سوالی داشتم ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه
    یک مشکلی که از ابتدا من داشتم در هر رشته ای بحث اعتماد به نفس یا عزت نفس هستش
    همیشه یک ترسی از خراب کردن یا نتونستن یا نشدن در وجود من با من بوده مثلا اگه بخام به این فکر کنم روزی میلیاردر بشم یک ترسی هست که نکنه نتونم

افراد موفق مثل ایلان ماسک رو که میبینی یک خصوصیت بارزی که داشتن این بوده که اعتماد زیادی به خودشون داشتن و می گفتن من میتونم انجامش بدم

چطوری عمیقا این باور و در وجودم ایجاد کنم ؟ من خیلی جاها موفق بودم و همه میگفتن وای چقدر تو خوب میشی در اینده فلان میشی ... اما هیچوقت خودم اینو باور نکردم و این ترس کاملا منو عقب انداخت و الان در معامله گری کاملا به چشم میاد و حسم میگه تو نمیتونی یا ممکنه نتونی
    در همه جنبه های زندگیم این نمایانه مثلا در بحث رابطه داشتن با کسی این حس که اگه عاشقش نباشی واقعا چی ؟!

@amino
    ویرایش توسط alims57 : 12-21-2022 در ساعت 12:52

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    967 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان حالتون چطوره

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alims57 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    یک سوالی داشتم ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه
    یک مشکلی که از ابتدا من داشتم در هر رشته ای بحث اعتماد به نفس یا عزت نفس هستش
    همیشه یک ترسی از خراب کردن یا نتونستن یا نشدن در وجود من با من بوده مثلا اگه بخام به این فکر کنم روزی میلیاردر بشم یک ترسی هست که نکنه نتونم

افراد موفق مثل ایلان ماسک رو که میبینی یک خصوصیت بارزی که داشتن این بوده که اعتماد زیادی به خودشون داشتن و می گفتن من میتونم انجامش بدم

چطوری عمیقا این باور و در وجودم ایجاد کنم ؟ من خیلی جاها موفق بودم و همه میگفتن وای چقدر تو خوب میشی در اینده فلان میشی ... اما هیچوقت خودم اینو باور نکردم و این ترس کاملا منو عقب انداخت و الان در معامله گری کاملا به چشم میاد و حسم میگه تو نمیتونی یا ممکنه نتونی
    در همه جنبه های زندگیم این نمایانه مثلا در بحث رابطه داشتن با کسی این حس که اگه عاشقش نباشی واقعا چی ؟!

@amino
    سلام دوست عزیز
    اعتماد به نفس که با عزت نفس متفاوت هست
    اعتماد به نفس مربوط به یک زمینه خاص میشه و مهارتی که در اون پیدا میکنید باعث اعتماد به نفس میشه
    برای اعتماد به نفس پیدا کردن مثلا در زمینه ترید
    شما باید کم کم اقدام کنید و توضیحات کامل رو استاد فرمودن دیگه مثل نقشه راه و بک تست گرفتن در گذشته، گرفتن درصد روزانه کم، تا اینکه به ایمان به خودتون و سیستمتون و اعتماد به نفس برسید

عزت نفس هم بر میگرده به ایمان و ارزش درونی که برای خودتون قائل هستید
    و روش های مختلفی برای اینکار هستش مثلا
    زمان گذاشتن و اهمیت دادن به خودتون ، برنامه ریزی برای رشد شخصی ، یاد گرفتن مهارت های جدید و ...
    برای جلو گیری از ترس میلیاردر شدن شما پله پله قدم بردارید
    اگر درآمدتون ب فرض ۱۰ میلیون تومانه شما به درآمد ۱۵ میلیونی فکر کنید بعد که رسیدید به ۳۰ تومن فکر کنید همینجوری کم کم برید بالا
    اینجوری هم راحت تر می رسید هم عزت نفس و اعتماد به نفستون افزایش پیدا میکنه
    اما اگر شما تارگت مثلا یک میلیاردی بزارید و به درآمد ۵۰ میلیونی برسید شاید پیشرفت کرده باشید اما ضربه شدیدی به شما وارد میشه که بعد ها تبعات داره
    در نهایت اگر سر در گم هستید و واقعا نمیدونید چیکار کنید برید پیش متخصص مربوطش تا راهنمایی کنند
    با عشق

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 31 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 31 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع